صفحه 110 از 1968 نخست ... 10601001071081091101111121131201602106101110 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1,091 به 1,100 از 19674

موضوع: صنعتي دريايي ايران ( خصدرا )

عضو عادی
    تشکر شده 382 بار در 66 ارسال
    اولین کسی که این بحث ارزیابی مجدد دارایی ها را مطرح کرد جناب سهند عزیز بود که مجددن از ایشان تشکر می نماییم و نقل قول هفته پیش ایشان را مجددن برای سایر دوستان تکرار می کنیم

نوشته شده توسط سهند:

متاسفانه هنوز اعتقاد به مرحله فروش احساسي در پي خروج نقدينگي از صندوقها و در نتيجه بي پولي کلي بازار دارم و اين را دليل افت مي دانم و بنظر بنده با همين سرعتي که پايين مي ايد پتانسيل رشد خواهد داشت.

با اين شرايط ، واقعا اخبار مثبت لازم است تا حقوقي هاي کناره وارد عمل شده و فروشندگان جز و هيجاني را از بازار خارج کنند. اين قضيه سهام خوب مثل اين مي ماند که شما زمين ارزشمندي را مثلا درحاشيه ميرداماد داريد ولي براي يک ماه هيچ خريداري براي زمين شما نيست. ايا شما زمين متري 5 ميليون خود را به بنگاه املاکي که متري 1 ميليون نقدي مي خرد اگر مشکل نقدينگي نداشته باشيد مي فروشيد؟

ولي متاسفانه در بازار بورس ، بصرف نبود خريدار بدون توجه به بازده سالانه سهام و بدون توجه به مسائل بنيادي ، مردم سهام خود را مي فروشند که در نتيجه سود خوبي را عايد کسي که بزخر مي کند مي نمايند.

در مورد صدرا ان خبري که قولش را داده بودم و به مراحل اخر تنظيم ايين نامه اجرايي اش رسيده را اينجا مي گويم تا ان شالله دوستان خود قضاوت کنند که چه تغييرات بنيادي شگرفي در سهام درحال رخداد است و اين روند هاي نزولي منطقي نمي باشد.
    براساس ماده 78 قانون بودجه 90 که توسط مجلس به دولت ابلاغ شده ، شرکتها فقط براي امسال مي توانند اقدام به تجديد ارزيابي نموده و شناسايي سود کنند ولي مالياتي نپردازند. يعني از ماليات تجديد ارزيابي که 25 درصد است و بزرگترين مانع تجديد ارزيابي است معاف مي شوند.

اين قضيه بمانند اين مي ماند که قيمت سهام خارج بورس يک شرکت سرمايه گذاري را به قيمت تمام شده محاسبه کنيم و ان اي وي بدهيم و حالا بياييم به قيمت روز کارشناسي کنيم و قيمت گذاري کنيم و سپس ناو را محاسبه کنيم. چقدر ناو ان شرکت رشد مي کند؟

ايين نامه اجرايي اين موضوع با ارجحيت شرکت هاي مشمول ماده 141 که زيان انباشته دارند از جمله صدرا ، فاراک و ... طبق دستور رييس جمهور به وزارت اقتصاد حداکثر تا اخر تير قرار است که تنظيم شود و چون در قانون بودجه 90 هست از اجراي ان گريزي نيست.

در اين صورت شرکتي مثل صدرا با تجديد ارزيابي داراييها که در حال حاضر نزديک به 1000 تومان به ازاي هر سهمش ( يعني 1500 ميليارد تومان) دارايي بروز شده تخميني دارد در رديف دارايي هاي ترازنامه خود با افزايش مواجه مي شوند و از انطرف چون بدهي افزوده نشده، حقوق صاحبان سهام به همين ميزان مثلا 1500 ميليارد تومان افزايش مي يابد. البته ممکن است همه داراييها را تجديد ارزيابي نکنند و به چند ساختمان يا زمين بسنده کنند ولي بهرحال حقوق صاحبان سهام به مانند اينکه ان زمين را فروخته اند و سود شناسايي کرده باشند ، زياد مي شود.

اين رقم افزايش در رديف تجديد ارزيابي در حقوق صاحبان قرار مي گيرد و سپس براي افزايش سرمايه مجاني مورد استفاده قرار مي گيرد. با افزايش سرمايه چند صد درصدي شرکتي مثل صدرا ، ان وقت اينها از مشموليت ماده 141 بطور کامل خارج شده و سقف اعتباري انها براي گرفتن وام و تسهيلات از بانکها باز مي گردد.

بنابراين اين قضيه بطور کلي ، اثر شگرفي در وضعيت بنيادي اين گونه شرکتها خواهد داشت و جوابگوي تمام ابهامات دوستان در مورد افزايش سرمايه و چگونگي خروج از ماده 141 براي صدرا و ديگر ابهامات مطرح شده توسط بورس نيوز و ساير سايتها مي باشد.

2. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید shokouhi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال امیر2309 آواتار ها
    تشکر شده 5,894 بار در 1,749 ارسال
    من که مجمع بودم
    چقدر سهامدار حقیقی داره 35 %
    www.mahak-charity.org

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید امیر2309 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 382 بار در 66 ارسال
    نوشته شده توسط خصدرا:
    خوب در پايان مجمع نماينده سردار رستم و سهامدار عمده پشت تريبون رفت و اعلام كرد كه سهامداران نبايد اينگونه به مديران توهين ميكردند ولي خوب باز هم به اونها حق ميده و معذرت خواهي ميكنه كه حواسشون به قيمت سهم نبوده و قول 100درصد داد كه از سهم حمايت كنه وت وصيه كرد كه گول يه عده حيله گر رو نخوريم واز منفي بافي اونها در مورد صدرا اجتناب كنيم و سهممون رو تو اين قيمتها به اين مفت خورا نديم كه آينده خوبي در پيش رو هست.

6. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید shokouhi از ایشان تشکر کرده اند:

نکته جالب حرف نماینده سردار بود که ما تا حالا خبری از قیمت صدار نداشتیم
    ولی واقعا ناراحت شدم چقدر بعضی ها تو فشارن اگه اینها یه نیمچه وجدان داشته باشن باید سریع یه کاری بکنن تا سهامدارها هر چه زودتر از این فشار روحی خلاصی پیدا کنن
    www.mahak-charity.org

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید امیر2309 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مصطفی مصری پور آواتار ها
    تشکر شده 37,784 بار در 6,672 ارسال
    بین دوستان یه حسابدار خبره نیست که این تجدید ارزیابی رو در حد فهم من توضیح بده؟
    وقتي برنده ميشوي، نيازي به توضيح نداري! وقتي مي بازي چیزی برای توضیح دادن نداری!

10. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید مصطفی مصری پور از ایشان تشکر کرده اند:

من یه نمیچه می دونم شاید هم اشتباه باشه
    تجدید ارزیابی مثلا یه زمین رو 10 سال پیش خریدن حالا به نرخ روز قیمت گذاری می کنن حالا چرا شرکتها اینکارو نمی کنن چون 25 % مالیات می خوره
    ولی حالا چون با این مصوبه برای شرکتهای 141 تجدید ارزیابی در صورتی که برای افزایش سرمایه از اندوخته ای که از تجدید ارزیابی بدست میاد انجام بشه شرکت از ماده 141 خارج و معاف از مالیات می شود و این برای صدار خیلی خوبه
    www.mahak-charity.org

12. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید امیر2309 از ایشان تشکر کرده اند:

مدیر (6) مجيد رادمنش آواتار ها
    تشکر شده 24,882 بار در 4,797 ارسال
    پنجشنبه 23 تیر 1390 :: 02:51 pm نمابورس :: اخبار :: بازار در دقیقه
    بخش دوم اخبار و مباحث مهم مجمع عادی صدرا

و اما دیگر اخبار و رویدادهای مجمع عمومی عادی صدرا:

1- 200 پرونده حقوقی شرکت در گمرک تسویه و حل و فصل شده است.

2- مسئولان شرکت به این نکته اشاره کردند که سند زمین ها در شهرستان های نکا و بوشهر در آستانه این است که به نام شرکت شود اما این نگرانی وجود دارد که بابت بدهی ها از سوی بانک ها ضبط شود! شرکت در صدد پیشگیری از این مشکل است.

3- پروژه های « توسعه پالایشگاه خلیج فارس»، « توسعه پالایشگاه آبادان»، « خط لوله نکا» و « خط لوله دنا» به ارزش 2500 میلیارد تومان در اختیار شرکت قرار گرفته که با طرف های کره ای برای اجرای این پروژه ها مذاکره شده است. پیش بینی می شود این پروژه ها در نیمه دوم سال به مرحله اجرا برسد.

4- شرکت در حال مذاکره با برندگان طرح پل خلیج فارس است تا در این طرح مشارکت کند. اجرای پل دریاچه ارومیه در این زمینه از مزیت های صدرا است.

5-سوال مهم حاضران در مجمع این بود که چرا سهامداران عمده از سهم شرکت حمایت نمی کنند که رییس قرارگاه خاتم الانبیاء، حمایت ها را در قالب دریافت پروژه ها دانست. با این که در مورد روند قیمتی سهم صحبت چندانی از سوی مسئولان نشد اما به شکلی ضمنی از برخی حمایت ها در آینده سخن گفته شد.

6- « پنهان سازی سود» دیگر مورد سوال حاضران بود که علت بدهی 240 میلیارد تومانی به بانک ها عنوان شد. مسئولان شرکت میزان کل بدهی های شرکت را 1100 میلیارد تومان عنوان کردند که در صورت دریافت 400 میلیارد تومان، وعده تسویه بدهی ها را دادند.

7- شرکت 500 میلیون دلار تسهیلات بابت نرخ ارز برای خرید کالا دریافت خواهد کرد.
    یـــــاد خــــــدا آرامش بخش دلهــــــاست ..... کجایند مردان بی ادعـــــــا

14. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید مجيد رادمنش از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 24,757 بار در 4,575 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط shokouhi نمایش پست ها
    نکته دیگر اینه که برخی از این سایتها با غرض روزی نکات منفی سهم را بزرگتر جلوه میدن تا بهره برداری لازم خودشان را انجام بدن
    وگرنه بحث تجدید ارزیابی دارایی ها خیلی برای سهامدار بهتر و مفید تر است تا خود افزایش سرمایه از محل آورده نقدی به تنهایی
    ولی چنان عنوان افزایش سرمایه منتفی شد را بزرگ می نویسند که انگار با انجام نشدن آن شرکت ورشکست شده
    شما چرا اين جمله رو تو همه سايتا زدين؟

Banned باربد آواتار ها
    تشکر شده 19,170 بار در 3,060 ارسال
    سلام
    منم چند خطی برای صدرا بگم و رفع زحمت کنم
    همیشه در دید سهامدار حقوقی ان چیزی که از تصویر یک سهم ساخته زیباترین تصویریه
    حالا وفتی سهامدار صدرا میره مجمع انتظار داره سهم 150 تومنیش افزایش سرمایه بده تعدیل بده
    بازم 150 باز بشه حقش ......

اما واقعیت اونی نیست که گاها ما می خواهیم
    اگر شرکت بدهی داره نمیتونه افزایش سرمایه از اورده بده
    نه که نمیتونه به صلاح نیست
    دقیقا همون کاری که صدرا نکرد
    وقتی یک شرکت بدهی داره و از هر طریقی این بدهی ها را در حال تسویه کردن است این دقیقا به منزله تعدیل مثبته
    اما نوع گفتنش فرف داره
    وقتب رییس جمهور میگه این مبلغ کمک بشه به شرکت یعنی بار بدهیش داره سبک میشه
    و شرکا میگه می می خواهیم تجدید ارزیابی کنیم
    یعنی تحول مثبت

حالا من کار ندارم روز باز گشایی چه جوی بسازند و سهم را چگونه جمع کنند
    اما اینبار حس میکنم بازی صدرا فرق کنه

17. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید باربد از ایشان تشکر کرده اند:

Banned باربد آواتار ها
    تشکر شده 19,170 بار در 3,060 ارسال
    چند روز پیش یکی از دوستان که الان خودشم میتونه بیاد حرفهای منو تایید کنه
    تو پیام خصوصی از من پرسید صدرا را بفروشم یا نگهداری کنم
    دقیقا همینو گفتم
    گفتم از این مجمع خبر های خوبی میاد
    حالا این خبر ها همیشه نباید اون خبری باشه که ما دوست داریم
    گاهی در دل یک حرف کلی حرف هست وما از درک ان عاجزیم

19. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید باربد از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 32 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 32 مهمان ها)