صفحه 1111 از 1968 نخست ... 11161110111061110111081109111011111112111311141121116112111611 ... آخرین
نمایش نتایج: از 11,101 به 11,110 از 19674

موضوع: صنعتي دريايي ايران ( خصدرا )

عضو فعال behnam آواتار ها
    تشکر شده 98,027 بار در 10,087 ارسال

پاسخ : صنعتي دريايي ايران ( خصدرا )

نقل قول نوشته اصلی توسط belle fille نمایش پست ها
    سلام
    واقعا ممنونم که با حوصله و صرف زمان توضیحات کاملی رو ارائه کردید.

سوال من هم دقیقا بر می گرده به رشد بدهی ارزی و افزایش زیان تسعیر علیرغم کسب درامدهای ارزی بیشتر.

فرض بفرمایید یک گالن چهارلیتری داریم که با لیوانهایی که گنجایششون 250 سی سی هست در حال پر شدنه. انتظار ما اینه که بعد از خالی کردن 16 لیوان در گالن ظرفیتش پر بشه ولی بعد از اتمام کار می بینیم که ته گالن به اندازه 2 لیوان آب هست! علت چیه؟ نشتی گالن به حدی زیاده که به مراتب بیش از ورودی آب، خروجی داره! حالا یا این نشتی باعث میشه که آب روی زمین بریزه و از دست بره یا یک ظرف دیگه زیر گالن گذاشته شده و ما نمی بینیمش. به نظر من در مورد صدرا حالت دومه آب جمع شده در ظرف دوم رو من و شما نمی بینیم و اینکه کجا میره و باهاش چکار می کنند ...

با اینهمه افشا به خصوص با افشای مهمی که مبالغ اضافه کاری رو اعلام کرده بود همه ما انتظار داشتیم گزارش عالی باشه و عملکرد شرکت به نحوی باشه که بزرگترین عامل هدر رفت سودهاش وضعیت بهتری پیدا کنه.

فرمایشتون راجع به اینکه شرکت باید این تضاد رو رفع کنه چون نیاز به گرفتن پروژه داره کاملا صحیحه ولی در مورد شرکتی که به اصول شرکت داری، رشد سود، توجه به منافع ذینفعان و برنامه ریزی برای افزایش ثروت سهامداران و... اعتقاد داشته باشه. سوال اینجاست که اگر تا ابد هر سال 14 لیوان آب در ظرف زیرین جمع کنه که میزان قابل ملاحظه ای خواهد شد و حق سهامداران ناخودی رو همون دو لیوان آب ته ظرف بدونه که همیشه همون دو لیوان باقی بمونه، تکلیف چه خواهد بود؟

بازار تا زمانی که رفتار واقعی (و نه شعاری) برای حفظ منافع سهامداران جز رو حس نکنه به سمت سهم نمیاد و این رفتار واقعی فقط و فقط وقتی دیده میشه و بازار به سمتش رو میاره که زیان تسعیر علیرغم رشد قیمت دلار تبدیل به سود تسعیر بشه که مفهومش تادیه بدهیهای ارزی یا بیشتر شدن قابل ملاحظه دریافتنیهای ارزی نسبت به بدهیهای ارزی هست

اگر بخواهیم برای رسیدن به نقطه ای که این اتفاقهای مثبت خواهد افتاد و زیان تسعیر ارز از بین خواهد رفت منتظر بمونیم به نظر جنابعالی تا چه زمانی باید صبر کنیم و به نظرتون کِی این تغییرات در صورتهای مالی قابل مشاهده خواهد بود؟

باز هم ممنون
    درود بر خانم belle fille گرامی
    خواهش میکنم،سلامت باشید

توجه بفرمایید که در گزارش 6 ماهه،شرکت 9441775 میلیون ریال ( 944 میلیارد و 177 میلیون و 500 هزار تومان ) زیان انباشته داره و سرفصل سایر هزینه ها یا همون زیان تسعیر ارز،بالغ بر 6386013 میلیون ریال ( 638 میلیارد و 860 میلیون و 100 هزار تومان ) هست

در نتیجه 67.63% از وزن زیان انباشته شرکت به زیان تسعیر ارز تعلق داره
    اگر این زیان تسعیر ارز رو فاکتور بگیریم،کل زیان انباشته صدرا بالغ بر 305 میلیارد و 317 میلیون و 400 هزار تومان میشه که کمتر از یک سوم زیان کنونی هست

مثال شما در مورد خروجی یا نشتی سود،درسته
    و البته این میزان خروجی،باعث افزایش زیان انباشته میشه که توضیحش رو نوشتم

ولی اینجا یک مورد اساسی وجود داره
    اگر شما لیست پیمانهای شرکت رو مشاهده بفرمایید،خواهید دید که پیمانهای ارزشمند صدرا همین فازهای پارس جنوبی هستند و باقی پیمانها،نه تنها سود برای شرکت نداشتند که تاکنون موجب شناسایی زیان هم شدند

طبق برآورد و اعلام شرکت صدرا،کل عملیات مربوط به سکوهای پارس جنوبی تا پایان سال 99 به پایان میرسه ( ساخت،حمل و نصب + تعمیر و نگهداری )
    حالا ممکنه به جهت بحث تحویل قطعی و 100 درصدی پروژه و زمان بر شدن این مهم،بخشی از عملیات به سال 1400 هم منتقل بشه
    در نهایت این پیمانها در مراحل پایانی هستند و دیر یا زود به اتمام میرسن
    اما بعدش چی ؟
    شرکت دو تا قرارداد جدید رو کرده که در مقایسه با قرارداد ساخت سکوهای پارس جنوبی بسیار ناچیز هستند
    در نتیجه شرکت برای اینکه دستش خالی نمونه،چاره ای نداره جز اینکه قرارداد سنگین بگیره
    گرفتن قرارداد سنگین هم شرایطی داره که صدرا باید داشته باشه و تعیین کننده شرایط هم شرکت صدرا نیست

اگه یادتون باشه،پاییز و زمستان پارسال خیلی از این نوشتم که افزایش سرمایه باید انجام بشه و شرکت نیاز صد درصدی به انجامش داره
    این مورد انجام شد
    ولی چرا ؟
    پاسخ مشخصه

این مورد انجام شد تا شرکت از شمولیت ماده 141 قانون تجارت خارج بشه
    این دو فقره مناقصه ای هم که شرکت برنده شد،به لطف انجام افزایش سرمایه بود،وگرنه صدرا حتی حق شرکت در مناقصه ها رو هم نداشت،چه برسه به اینکه بخواد برنده بشه

اکنون شرایطی هست که شرکت باید قرارداد سنگین بگیره
    و خب شرکتی مانند صدرا،تنها دنبال یک قرارداد نیست،چون پتانسیل اجرایی بسیار بالایی داره

شما اگه صورتهای مالی صدرا رو مطالعه بفرمایید،دو مورد منفی هست که بدجوری تو ذوق میزنه
    یکی زیان تسعیر ارز هست که در گزارش 6 ماهه بیش از 98% سود عملیاتی رو بلعیده
    و یکی هم زیان انباشته ای هست که همچنان نقطه ضعفی برای صدراست

صدرا برای ادامه فعالیتش و موفقیت در جهت بستن قراردادهای جدید،با کارفرمایان و بانکها طرف هست
    این موارد منفی که من و شما میبینیم رو اونها هم میبینن و قطع به یقین برای صدرا امتیاز منفی به حساب میاد

پس شرکت نیاز اساسی داره که برای هموار شدن مسیر کاریش این موارد منفی رو ابتدا تعدیل و در نهایت حذف کنه

به طور رسمی هم اعلام شده که توافق نهایی برای پروژه رشادت صورت گرفته
    پس پروژه و قرارداد سنگین هم به زودی از راه خواهد رسید

هر سهم و صنعتی در یک دوره با اقبال بازار مواجه میشن
    صدرا هم همین طور هست

در آینده نزدیک شاهد تغییر رویکرد بازار نسبت به صدرا خواهیم بود و خیلیها که در زمان کنونی صدرا رو بی ارزش میدونن،اونجا در صف خرید قرار خواهند گرفت تا شاید عرضه ای بشه و سهمی بهشون برسه

از نظر روانشناسی بعد از مدتی که سهمی با اقبال مواجه شد،وارد فاز توهم و خیالبافی میشه
    تارگتهایی بیان میشه که هیچ پشتوانه عقلی و تحلیلی ندارن
    یا سودهایی برای شرکت بیان میشه که به هیچ عنوان وجود ندارند
    بعدش هم که مشخصه،سهم یه قله ای میزنه و سقوط آزاد میکنه ( مانند اتفاقاتی که بین سالهای 91 تا 94 برای سهام پالایشی افتاد )

به عنوان یک دوست به شما توصیه میکنم که هر زمان صدرا با اقبال بازار مواجه شد و شایعات و تارگتهای عجیب و غریب در موردش شنیدین،از سهم خارج بشین و دیگه پشت سرتون رو هم نگاه نکنین

روانشناسی بازار میگه که هر زمان اکثریت از سهمی بد میگن،بخرید و هر زمان اکثریت مشغول به تعریف و تمجید از سهمی هستند،بفروشید

تحلیل و منطق در بازار بورس ما جایگاه پایینی داره
    متاسفانه اکثریت بر مبنای هیجان یا از روی دست این و اون اقدام به معامله میکنن و البته نتیجه این نوع معاملات هم مشخصه

نتیجه کلی اینکه مثال شما درسته،ولی نشتی 4 لیتری باعث هدر رفتن آب نمیشه،چون با یه واسطه ( زیان تسعیر از ) به یک گالن بزرگتر منتقل میشه ( زیان انباشته )
    ولی این روند با تسویه بدهیهای ارزی تمام میشه و دیگه نشتی سود نخواهیم داشت
    و کل این نشتی سود در آینده به حسابها برمیگرده

اما پاسخ پرسش پایانی شما ...

به نظرم گزارش 6 ماهه امسال،میتونه نقطه آغازی باشه برای گزارشهای بهتر و تغییرات اساسی تر در آینده
    همه چیز در شرکت صدرا بستگی کامل به وصولیها داره و به محض وصول کلیم اعلامی،این بدهی و زیان تسعیر ارز و زیان انباشته به کل پاک میشه
    توجه داشته باشید که پروژه های پارس جنوبی رو به اتمام هست و منطق میگه که با پایان یافتن پیمانها،کلیم اعلامی هم باید وصول بشه

من به شدت امیدوارم که تا پایان سال مالی 99 شاهد تغییرات اساسی و بسیار مهم در صورتهای مالی باشیم
    حداقلش اینه که شاهد بهبود بیش از پیش وضعیت خواهیم بود
    و البته این بهبود باید چشمگیر باشه
    افراد موفق کارهای متفاوت انجام نمی دهند، بلکه کارها را به گونه ای متفاوت انجام می دهند.
    (کوروش بزرگ)

عضو عادی
    تشکر شده 284 بار در 32 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam نمایش پست ها
    درود بر خانم belle fille گرامی
    خواهش میکنم،سلامت باشید

توجه بفرمایید که در گزارش 6 ماهه،شرکت 9441775 میلیون ریال ( 944 میلیارد و 177 میلیون و 500 هزار تومان ) زیان انباشته داره و سرفصل سایر هزینه ها یا همون زیان تسعیر ارز،بالغ بر 6386013 میلیون ریال ( 638 میلیارد و 860 میلیون و 100 هزار تومان ) هست

در نتیجه 67.63% از وزن زیان انباشته شرکت به زیان تسعیر ارز تعلق داره
    اگر این زیان تسعیر ارز رو فاکتور بگیریم،کل زیان انباشته صدرا بالغ بر 305 میلیارد و 317 میلیون و 400 هزار تومان میشه که کمتر از یک سوم زیان کنونی هست

مثال شما در مورد خروجی یا نشتی سود،درسته
    و البته این میزان خروجی،باعث افزایش زیان انباشته میشه که توضیحش رو نوشتم

ولی اینجا یک مورد اساسی وجود داره
    اگر شما لیست پیمانهای شرکت رو مشاهده بفرمایید،خواهید دید که پیمانهای ارزشمند صدرا همین فازهای پارس جنوبی هستند و باقی پیمانها،نه تنها سود برای شرکت نداشتند که تاکنون موجب شناسایی زیان هم شدند

طبق برآورد و اعلام شرکت صدرا،کل عملیات مربوط به سکوهای پارس جنوبی تا پایان سال 99 به پایان میرسه ( ساخت،حمل و نصب + تعمیر و نگهداری )
    حالا ممکنه به جهت بحث تحویل قطعی و 100 درصدی پروژه و زمان بر شدن این مهم،بخشی از عملیات به سال 1400 هم منتقل بشه
    در نهایت این پیمانها در مراحل پایانی هستند و دیر یا زود به اتمام میرسن
    اما بعدش چی ؟
    شرکت دو تا قرارداد جدید رو کرده که در مقایسه با قرارداد ساخت سکوهای پارس جنوبی بسیار ناچیز هستند
    در نتیجه شرکت برای اینکه دستش خالی نمونه،چاره ای نداره جز اینکه قرارداد سنگین بگیره
    گرفتن قرارداد سنگین هم شرایطی داره که صدرا باید داشته باشه و تعیین کننده شرایط هم شرکت صدرا نیست

اگه یادتون باشه،پاییز و زمستان پارسال خیلی از این نوشتم که افزایش سرمایه باید انجام بشه و شرکت نیاز صد درصدی به انجامش داره
    این مورد انجام شد
    ولی چرا ؟
    پاسخ مشخصه

این مورد انجام شد تا شرکت از شمولیت ماده 141 قانون تجارت خارج بشه
    این دو فقره مناقصه ای هم که شرکت برنده شد،به لطف انجام افزایش سرمایه بود،وگرنه صدرا حتی حق شرکت در مناقصه ها رو هم نداشت،چه برسه به اینکه بخواد برنده بشه

اکنون شرایطی هست که شرکت باید قرارداد سنگین بگیره
    و خب شرکتی مانند صدرا،تنها دنبال یک قرارداد نیست،چون پتانسیل اجرایی بسیار بالایی داره

شما اگه صورتهای مالی صدرا رو مطالعه بفرمایید،دو مورد منفی هست که بدجوری تو ذوق میزنه
    یکی زیان تسعیر ارز هست که در گزارش 6 ماهه بیش از 98% سود عملیاتی رو بلعیده
    و یکی هم زیان انباشته ای هست که همچنان نقطه ضعفی برای صدراست

صدرا برای ادامه فعالیتش و موفقیت در جهت بستن قراردادهای جدید،با کارفرمایان و بانکها طرف هست
    این موارد منفی که من و شما میبینیم رو اونها هم میبینن و قطع به یقین برای صدرا امتیاز منفی به حساب میاد

پس شرکت نیاز اساسی داره که برای هموار شدن مسیر کاریش این موارد منفی رو ابتدا تعدیل و در نهایت حذف کنه

به طور رسمی هم اعلام شده که توافق نهایی برای پروژه رشادت صورت گرفته
    پس پروژه و قرارداد سنگین هم به زودی از راه خواهد رسید

هر سهم و صنعتی در یک دوره با اقبال بازار مواجه میشن
    صدرا هم همین طور هست

در آینده نزدیک شاهد تغییر رویکرد بازار نسبت به صدرا خواهیم بود و خیلیها که در زمان کنونی صدرا رو بی ارزش میدونن،اونجا در صف خرید قرار خواهند گرفت تا شاید عرضه ای بشه و سهمی بهشون برسه

از نظر روانشناسی بعد از مدتی که سهمی با اقبال مواجه شد،وارد فاز توهم و خیالبافی میشه
    تارگتهایی بیان میشه که هیچ پشتوانه عقلی و تحلیلی ندارن
    یا سودهایی برای شرکت بیان میشه که به هیچ عنوان وجود ندارند
    بعدش هم که مشخصه،سهم یه قله ای میزنه و سقوط آزاد میکنه ( مانند اتفاقاتی که بین سالهای 91 تا 94 برای سهام پالایشی افتاد )

به عنوان یک دوست به شما توصیه میکنم که هر زمان صدرا با اقبال بازار مواجه شد و شایعات و تارگتهای عجیب و غریب در موردش شنیدین،از سهم خارج بشین و دیگه پشت سرتون رو هم نگاه نکنین

روانشناسی بازار میگه که هر زمان اکثریت از سهمی بد میگن،بخرید و هر زمان اکثریت مشغول به تعریف و تمجید از سهمی هستند،بفروشید

تحلیل و منطق در بازار بورس ما جایگاه پایینی داره
    متاسفانه اکثریت بر مبنای هیجان یا از روی دست این و اون اقدام به معامله میکنن و البته نتیجه این نوع معاملات هم مشخصه

نتیجه کلی اینکه مثال شما درسته،ولی نشتی 4 لیتری باعث هدر رفتن آب نمیشه،چون با یه واسطه ( زیان تسعیر از ) به یک گالن بزرگتر منتقل میشه ( زیان انباشته )
    ولی این روند با تسویه بدهیهای ارزی تمام میشه و دیگه نشتی سود نخواهیم داشت
    و کل این نشتی سود در آینده به حسابها برمیگرده

اما پاسخ پرسش پایانی شما ...

به نظرم گزارش 6 ماهه امسال،میتونه نقطه آغازی باشه برای گزارشهای بهتر و تغییرات اساسی تر در آینده
    همه چیز در شرکت صدرا بستگی کامل به وصولیها داره و به محض وصول کلیم اعلامی،این بدهی و زیان تسعیر ارز و زیان انباشته به کل پاک میشه
    توجه داشته باشید که پروژه های پارس جنوبی رو به اتمام هست و منطق میگه که با پایان یافتن پیمانها،کلیم اعلامی هم باید وصول بشه

من به شدت امیدوارم که تا پایان سال مالی 99 شاهد تغییرات اساسی و بسیار مهم در صورتهای مالی باشیم
    حداقلش اینه که شاهد بهبود بیش از پیش وضعیت خواهیم بود
    و البته این بهبود باید چشمگیر باشه
    سلام و عرض ادب مجدد.
    تشکر فراوان بابت وقتی که در چند روز اخیر صرف شفافسازی گزارش شش ماهه و مقایسه ی اون با سال 98 کردید.
    ورای محتوا، نظامند و مستند بودن توضیحاتتون هم شایان ذکر هست.
    با تجدید احترام و آرزوی سلامتی و دلشادی برای شما دوست عزیز.

3. 21 کاربر به خاطر ارسال مفید Kzfar از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 2,460 بار در 540 ارسال

قرارگاه خانم الانبیاء: پروژه های انتقال آب را به علت اختلاف بین استان ها متوقف کرده ایم

سعید محمد فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء:

? اکنون بین خوزستان، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، یزد، کرمان و کهگیلویه و بویراحمد اختلافاتی در زمینه انتقال آب وجود دارد و حدود سه پروژه که در این موضوعات اجرا شده بودند را متوقف کرده‌ایم./عصرجنوب

5. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید amirparsamosavi از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(3) دودو آواتار ها
    تشکر شده 5,139 بار در 1,167 ارسال

یکی از تحلیلگران خوب بازار عمران بصیری که ماه‌های قبل هم صعود صدرا را با سیستم نقاط جامانده تحلیل کرده بود در جدیدترین تحلیل خودش کف صدرا را ۴۵۰ و اهداف تا نزدیکی ۱۰۰۰

این را هم خودم اضافه کنم بنظرم صدرا تا حداکثر ۴-۵ ماه بعد اعداد دوبرابری را نسبت به الان خواهد دید من اگر باشم دیگه اونجا میفروشم و طمع نمیکنم!
    پ.ن: در حال حاضر صدرای چندانی ندارم اگر کسی دنبال سهم خوبی به غیر از صدراست پیشنهاد میکنم گروه لاستیک را بررسی کنه

از دوست و استاد ارجمندم جناب تکنیکالر هم درخواست میکنم در صورت امکان پکرمان و پاسا را هم بررسی بفرمایند
    ✓✓✓امضا را ویرایش کردم و شش ماه به تاریخ موعود اضافه کردم!
    ✓✓✓ مثلاً مذاکره کردیم اما جنگ میشود! البته جنگی محدود با هدف از بین بردن تاسیسات هسته ای ج.ا با مشارکت اسراییل آمریکا و احتمالا شرکای غربی و چراغ سبز روسیه و چین! این اتفاق بنظرم تا قبل از دی ماه ۱۴۰۱ انجام خواهد شد✓✓✓

7. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید دودو از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال bolinger آواتار ها
    تشکر شده 4,759 بار در 468 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط amirparsamosavi نمایش پست ها
    قرارگاه خانم الانبیاء: پروژه های انتقال آب را به علت اختلاف بین استان ها متوقف کرده ایم

سعید محمد فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء:

? اکنون بین خوزستان، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، یزد، کرمان و کهگیلویه و بویراحمد اختلافاتی در زمینه انتقال آب وجود دارد و حدود سه پروژه که در این موضوعات اجرا شده بودند را متوقف کرده‌ایم./عصرجنوب
    سلام از بنده ست

امیر پارسا یک استعداد عجیبی در شما میبینم .

جونت را بردار و فرار کن .

وگرنه دیر نیست که خودت نوحه را سر بدی ، ما گریه کنیم .

ارادت
    به ما فرمود طیب ، ده دلاری می شود صدرا
    چرا پس می فروشند مفت ، سهم ده دلاری را ؟

9. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید bolinger از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 375 بار در 60 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط bolinger نمایش پست ها
    سلام از بنده ست .

نمیدانم چه سری است که معمولا همه به طرف خرید یعنی تقاضا توجه میکنند .

الان دکتر هم در فیلترش در کامنت بالا روی خریدار تمرکز کرده در صورتیکه معمولا و از لحاظ منطقی فروشنده اطلاعات دقیق‌تری از شرکت و روند قیمت سهم دارد تا خریدار .

در سقف که حجم می زند و در صدرا هم بالای ۹۵۰ تومن بیش از یک میلیارد سهم در سه روز معامله شد ، فروشندگان هوشمند ،صاحبان سهم صدرا ، یعنی همان سهامداران شرکت بودند .

شما ترس و طمع را هم به تحلیل اضافه کنید .

وقتی افشای الف آمد ، اینجا و در کانالها طبل و دهل زدند .

یک عده طمعشان به جوش آمد ، از ترس قفل شدن در صف خرید و تکدانه گیر نیامدن ۶۰۰ تومن پول بی زبون را دادند و صدرایی که ۴۶۰ تومن و بلکه کمتر نمی ارزید را خریدند .

ما ملاکمان رفتارهای کوتاه مدت نیست . در یک بازه ی ۵ ماهه می بینید که صدرا کماکان نزولی است .

حالا شما باشید تا ببینید گیر کار صدرا کجاست که سهامدارانش عطایش را به لقایش می بخشند و فوج فوج فرار میکنند .

تحلیل یک مسئله است ، معامله یک مسئله ی دیگر است .

من قبلاً هم عرض کرده ام که کسی را که نیت کرده سهمی را بخرد ، نمی شود منصرفش کرد .

توجه کنید که چیزی که باعث می شود شما پول بی زبان عزیز تر از جان را در معرض ضرر در بازار بی ثباتی که مثلاً نگران انتقام سخت فردا است می‌گذارید ، طمع است و وقتی طمع شعله میکشد ، هیچ تحلیلی معمولا جوابگو نیست .

در سقفها ، سرعت بالای رشد ، اخبار مثبت و یک گذشته ی نزدیک مثبت وجود دارد که برای تحریک طمع کافی است .

توجه کنید که خیلی از کسانی که از ۶۸۰ بعد از مجمع صدرا تا ۵۲۰ را با تلخی تمام گذارنده بودند ، نتوانستند روی ۱۰۰۰ بر طمع خودشان غلبه کنند و بفروشند .

باز وقتی صدرا برگردد بالا ، کسانی که این روزهای تلخ زیر ۴۸۰ را می بینند باز هم نمی‌توانند بفروشند .

مخصوصا وقتی که یک لوطی وجود داشته باشد که مرتب از مزایای صدرا بگوید و حتی در صف فروش ادعا کند که تکدانه گیر نمی آید و نفت توی آتش طمع بریزد .

برآیند معاملات بازار بطور دقیق و قطعی هوشمند است اما من و شما معلوم نیست هوشمند هستیم یانه .

شب خوش
    عرض ادب استاد
    خیلی سپاسگذارم بابت وقتی که گذاشتید
    چندین مرتبه پاسختون رو مطالعه کردم
    واقعا تشکر
    فقط استاد برایند بازار که فرمودی هوشمند مگه بر اساس تحلیل معامله نمیکنه؟
    ارادت

شخصا احترام خاصی براتون قائلم و از نوشته هاتون خیلی استفاده میکنم

11. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید jalili از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی

این فروم صدرا واقعا جای بی نظیر یه و علتش هم وجود اساتید و تحلیلگران حرفه ای
    از همه بزرگواران تشکر و سپاسگذاری میکنیم

13. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید jalili از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال bolinger آواتار ها
    تشکر شده 4,759 بار در 468 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط jalili نمایش پست ها
    عرض ادب استاد
    خیلی سپاسگذارم بابت وقتی که گذاشتید
    چندین مرتبه پاسختون رو مطالعه کردم
    واقعا تشکر
    فقط استاد برایند بازار که فرمودی هوشمند مگه بر اساس تحلیل معامله نمیکنه؟
    ارادت

شخصا احترام خاصی براتون قائلم و از نوشته هاتون خیلی استفاده میکنم
    سلام از بنده ست .

بر اساس رانت و اطلاعات نهانی هست
    براساس تحلیل هست .
    بر اساس استراتژی هست .(مثلا خرید سهامدار درصدی صدرا روی هر قیمتی )
    بر اساس شایعات و شنیده هاهست
    براساس عواطف و احساسات هست .
    به نیت موجسازی و فریب هست .
    بر اساس دلیل‌های نامربوط به بورس هست ، (مثلا صندوق بازنشستگی نیروهای مسلح برای پرداخت حقوق بازنشسته ها حفاری را روی ۱۳۰۰ عرضه میکند که اصلا ربطی به بازار ندارد .)
    بر اساس تصادف و پیشامدهای غیر منتظره هم هست .( توی تاپیک وملت طرف نوشته بود من خواستم وبملت بخرم ، اشتباها وملت خریدم )

همه ی اینها باهم میشود آقای بازار که اونوقت هوشمند است .

برای توجیه این مسئله مثال حرکت الکترون اتم را بکار می برند . حرکت یک الکترون را کسی نمی‌تواند پیش بینی کند . اما یک چیزی به نام اربیتال وجود دارد که یک مسیر شناخته شده برای مجموعه حرکت مجموعه الکترون هاست که یک محدوده ی مشخصی دارد .

حرکت یک معامله گر به تنهایی قابل پیش بینی نیست ، اما حرکت یک تعداد زیادی از معامله گران قابل پیش بینی است .

فاصله ناف تا سر و نسبت آن به فاصله ی ناف تا پا ، برای آدمهای مختلف متفاوت است ، اما میانگین این نسبت برای مجموعه ی زیادی از آدمها به عدد فی میل میکند .

شب خوش
    ویرایش توسط bolinger : 2021/01/01 در ساعت 21:16
    به ما فرمود طیب ، ده دلاری می شود صدرا
    چرا پس می فروشند مفت ، سهم ده دلاری را ؟

15. 19 کاربر به خاطر ارسال مفید bolinger از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 229 بار در 33 ارسال

عرض ادب
    یادی هم کنیم از ببر مهربان که به ایشان گفته بودند پایان سال حداقل قیمت سهم ۳۰۰۰ تومان و الان نمیدانم کجاست هرجایی هست خدا پشت پناهش . اگه فروخته که هیچ اگه نفروخته نمیدونم الان در کدوم فروم و درکجا داره از خجالت نا مدیران صدرا در میاد
    دوستان اگه میدونن کجاست دعوتش کنن بیاد دیگه وجود ایشون ضروریه تو این روزها برای قهوه ای کردن وخسته نباشید به نامدیران صدرا واربابانشون در جهت این همه فعالیت تاثیر گذار که واقعا سهامدار رو خجالت زده خودشون میکنن...
    ارادت صدرایی

17. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید نسیم حیات... از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی

نقل قول نوشته اصلی توسط bolinger نمایش پست ها
    سلام از بنده ست .

بر اساس رانت و اطلاعات نهانی هست
    براساس تحلیل هست .
    بر اساس استراتژی هست .(مثلا خرید سهامدار درصدی صدرا روی هر قیمتی )
    بر اساس شایعات و شنیده هاهست
    براساس عواطف و احساسات هست .
    به نیت موجسازی و فریب هست .
    بر اساس دلیل‌های نامربوط به بورس هست ، (مثلا صندوق بازنشستگی نیروهای مسلح برای پرداخت حقوق بازنشسته ها حفاری را روی ۱۳۰۰ عرضه میکند که اصلا ربطی به بازار ندارد .)
    بر اساس تصادف و پیشامدهای غیر منتظره هم هست .( توی تاپیک وملت طرف نوشته بود من خواستم وبملت بخرم ، اشتباها وملت خریدم )

همه ی اینها باهم میشود آقای بازار که اونوقت هوشمند است .

برای توجیه این مسئله مثال حرکت الکترون اتم را بکار می برند . حرکت یک الکترون را کسی نمی‌تواند پیش بینی کند . اما یک چیزی به نام اربیتال وجود دارد که یک مسیر شناخته شده برای مجموعه حرکت مجموعه الکترون هاست که یک محدوده ی مشخصی دارد .

حرکت یک معامله گر به تنهایی قابل پیش بینی نیست ، اما حرکت یک تعداد زیادی از معامله گران قابل پیش بینی است .

فاصله ناف تا سر و نسبت آن به فاصله ی ناف تا پا ، برای آدمهای مختلف متفاوت است ، اما میانگین این نسبت برای مجموعه ی زیادی از آدمها به عدد فی میل میکند .

شب خوش
  19. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید jalili از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 36 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 36 مهمان ها)