صفحه 1192 از 1968 نخست ... 19269210921142118211891190119111921193119411951202124212921692 ... آخرین
نمایش نتایج: از 11,911 به 11,920 از 19680

موضوع: صنعتي دريايي ايران ( خصدرا )

عضو فعال bolinger آواتار ها
    تشکر شده 4,759 بار در 468 ارسال

پاسخ : صنعتي دريايي ايران ( خصدرا )

نقل قول نوشته اصلی توسط ASUS-Pooya نمایش پست ها

سلام و عرض ادب
    اینطور که پست های دوستان رو دیدم، همه منتظرن که شاخص دوباره بریزه!
    جهت یادگیری این نمودار رو آپلود کردم.
    یعنی به حمایت
    Tenkan-Sen و صعود در انتهای مثلث و... هیچ امیدی نداشته باشیم؟؟؟ ( مثلث بالایی که نزولی شده)مبنای پیش بینی شما چیه و چطور میگید افاقه نمی کنه؟

بابک خان، ما توی پروژه مون، با استفاده از دیتاهای گذشته، میزان
    تقاضای انرژی مصرفی ساختمان رو برای آینده پیش بینی می کنیم. با استفاده از روش "پیش بینی سری های زمانی". به نظر شما، همچین چیزی در مورد نمودارهای بورسی هم صادق هست؟
    به نظر خودم که دنیای متفاوتی باید باشه

ارادت
    سلام از بنده ست .

روش Box-Jenkis را برای اینکار بکار برده اند .

من سال ۸۷ که سرم برای Stochastic process درد میکرد و واقعا از ذهن های برجسته ی متخصصان برای استخراج حدود قطعی فرآیندهای تصادفی لذت می بردم، یک کتاب کوچک فارسی باکس جنکیس در یک کتابخانه یکی از دانشگاهها پیدا کردم و چند صفحه ای خواندم .اما آنقدر ترجمه ش بد بود و مترجم نفهمیده بود قضیه چی است و فقط کاغذ حرام کرده بود که به نتیجه ای نرسیدم و گذاشتم کنار.

البته روشهای ترسیمی راحت تر است بهتر جواب می‌دهد و برای من که دیگه نزدیک به سه سال است صنعت را به کشاورزان سپردم و با نا امیدی به تجارت مشغول شدم ، جذابیت ندارد .

به یمن توکل و رضا ، صنعت در کشور ما تبدیل به کشاورزی شده است . می بینید که اگر بارانی بیاید و آفتی نزند و مثلا دلار ۱۰ برابر بشود و زیان تسعیر ارزی مثل صدرا بوجود نیاید و قمر در عقرب نشود ، این کشت دیم یک سودی هم دارد وگرنه ایران خودرو سایپا به ریال دستمزد بدهند و به دلار بفروشند هم زیان ده هستند .

اگر در داخل کار صنعتی میکنید بدانید که حاصل سی سال کار سطح بالای من این بود که ما ۴۲ سال است که در صنعت یک اندازه گیری درست نتوانسته ایم انجام بدهیم چه برسد به بقیه ی کارها .

شما از،دما و رطوبت محیط اندازه گیری که مطلقا در هیچ صنعتی ثبت نمی شود ،و کالیبراسیونی که حتی با استقرار سیستم ایزو سرسری گرفته می شود و اپراتور ی که عصر باید مسافر کشی کند و لنگ اجاره خانه است و اسمش را گذاشته اند شاغل فقیر و تنها چیزی که در مخیله اش نیست غرور استاد کار است که تعریف دکتر دمینگ از کیفیت است بگیر ، تا ماتریال ورودی که با همین سیستم اندازه گیری غلط هم حتی کنترل نمی شود تا فرآیند های تحقیق و تولید و کنترل کیفیتی که اسمش را گذاشتند تضمین کیفیت اما همان کنترل ابتدایی ۵۰ سال قبل دنیا هم نیست ، همه و همه به امید خدا رهاست .

لذا میبینید که ناگهان آژیری به صدا در می آید و یک شب مهمترین فرودگاه کشور مختل می شود و سایتها از دسترس خارج میشوند و آخرش هم هیچی به هیچی.

اینکه می گویم دعا کنید تا پایه ی سکو ها در دریا نپوسیده کلیم صدرا نقد بشود ، شوخی نمیکنم .

اینها را گفتم که شما که در شروع کار هستید ، دقیقتر ارزیابی کنید که اگر چیزی توی صنعت نیست همین الان متوجه باشید و عمر تکرار نشدنی را ۳۰ سال در صنعت هدر ندهید .

ارادت
    ویرایش توسط bolinger : 2021/01/30 در ساعت 19:58
    به ما فرمود طیب ، ده دلاری می شود صدرا
    چرا پس می فروشند مفت ، سهم ده دلاری را ؟

2. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید bolinger از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال pournikdast آواتار ها
    تشکر شده 4,259 بار در 460 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Arian02 نمایش پست ها
    چطوری میشه به این ملت توضیح داد بازاری که اینقد ریزش کرده و از کف همش 100هزار تا بالا اومده تایم هفتگیش مثبت شده ؟؟!!!!!!!!
    چشمشون ترسیده
    سلام آرین جان میخوام بهت پیغام خصوصی بدم اما نمیشه؛ ببین بخش پیغام خصوصیت رو نبسته باشی... ممنونم...
    اگر زحمتی نبود هر وقت تونستی به این شماره یه اس بده 09370926387
    ویرایش توسط pournikdast : 2021/01/30 در ساعت 20:48

4. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید pournikdast از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Arian02 آواتار ها
    تشکر شده 7,204 بار در 1,237 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط pournikdast نمایش پست ها
    سلام آرین جان میخوام بهت پیغام خصوصی بدم اما نمیشه؛ ببین بخش پیغام خصوصیت رو نبسته باشی... ممنونم...
    سلام شب بخیر
    پیام شما رو دیدم
    ببینید پاسخم ارسال شده بهتون

6. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید Arian02 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 388 بار در 51 ارسال

در گروههای تلگرامی عنوان شده فردا قرارداد جدید کدال میشه و سهم تا 13 بهمن باز میشه.

8. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید mahmood231 از ایشان تشکر کرده اند:

سلام و عرض ادب
    اینطور که پست های دوستان رو دیدم، همه منتظرن که شاخص دوباره بریزه!
    جهت یادگیری این نمودار رو آپلود کردم.
    یعنی به حمایت
    Tenkan-Sen و صعود در انتهای مثلث و... هیچ امیدی نداشته باشیم؟؟؟ ( مثلث بالایی که نزولی شده)مبنای پیش بینی شما چیه و چطور میگید افاقه نمی کنه؟

بابک خان، ما توی پروژه مون، با استفاده از دیتاهای گذشته، میزان
    تقاضای انرژی مصرفی ساختمان رو برای آینده پیش بینی می کنیم. با استفاده از روش "پیش بینی سری های زمانی". به نظر شما، همچین چیزی در مورد نمودارهای بورسی هم صادق هست؟
    به نظر خودم که دنیای متفاوتی باید باشه

ارادت
    پویا جان اوضاع چطوره
    خوب پیش میره چارت ؟؟
    هنوز ایرانی ؟؟

10. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید Arian02 از ایشان تشکر کرده اند:

از چند روز پیش دارم میگم تو بازار منفی تو بازار مثبت بازم میگم
    خلاصه ا ش اینکه مواظب سهماتون باشید به باد ندید

12. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید Arian02 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 509 بار در 51 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Arian02 نمایش پست ها
    پویا جان اوضاع چطوره
    خوب پیش میره چارت ؟؟
    هنوز ایرانی ؟؟
    سلام سامان جان
    امیدوارم که حالت خوب باشه

آره هنوز همینجام. از سامانه شاد ایتالیا استفاده می کنم!!!
    برای چارت زیاد وقت ندارم. ولی کج دار و مریز پیش میرم. رهاش نکردم
    هنوز معتقدی که زمستون وضعیت بهتر میشه؟ ای کاش کران +-5 درصد رو برمیداشتن تا تعادل حاکم بشه.

پسر دایی من رفته سهام "دی" توی 7 تومن خریده، حالا هر روز میگه بدبخت شدم، پس اندازم به باد رفت و... . بخدا هر کی به من میگفت آمدم توی بورس، میگفتم خیلی مراقب باشید، بازار همیشه اینطور مثبت نیست، وام نگیرید، همه پس اندازتون نیارید و... . هر چند اشتباه محض کردن و حرف گوش ندادن، اما حکومت هم خیلی نامردی کرد.
    چیزی که من توی نمودار دی می بینم، شانس بیارن 2700 برگرده، وگرنه که اوضاعش خرابه. وقت کردی یه نگاه بهش بکن. ممنون

همون موقع که همه جا بحث بورس بود، رفیق صمیمی من که اصلا شناختی از بورس نداشت و فقط می دونست من فعالم، بهم گفت میخوام 200 میلیون وام مضاربه ای بگیرم و بیام توی بورس. هر چی من گفتم اشتباه هست ، قبول نکرد. کار به جایی کشید که زنگ زدم به باباش و گفتم که تحت هیچ عنوان اجازه نده اینکار بکنه. خلاصه با من قهر کرد و ماشینش رو فروخت و گذاشت توی بورس. اوایل یه 30 درصدی سود کرده بود و مدام از پرتفوش عکس میفرستاد. چند روز پیش زنگ زد و عذرخواهی و ... و نهایتا گفت که بیش از 50 درصد توی ضرر هست. گفت: حالا چکار کنم؟؟؟؟

14. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید ASUS-Pooya از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی

نقل قول نوشته اصلی توسط pournikdast نمایش پست ها
    دکتر منم شماره ت رو save کردم. بالاخره برای درمان آسیب های صدرا، نیاز دارم بهت

16. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید ASUS-Pooya از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی

نقل قول نوشته اصلی توسط bolinger نمایش پست ها
    سلام از بنده ست .

روش Box-Jenkis را برای اینکار بکار برده اند .

من سال ۸۷ که سرم برای Stochastic process درد میکرد و واقعا از ذهن های برجسته ی متخصصان برای استخراج حدود قطعی فرآیندهای تصادفی لذت می بردم، یک کتاب کوچک فارسی باکس جنکیس در یک کتابخانه یکی از دانشگاهها پیدا کردم و چند صفحه ای خواندم .اما آنقدر ترجمه ش بد بود و مترجم نفهمیده بود قضیه چی است و فقط کاغذ حرام کرده بود که به نتیجه ای نرسیدم و گذاشتم کنار.

البته روشهای ترسیمی راحت تر است بهتر جواب می‌دهد و برای من که دیگه نزدیک به سه سال است صنعت را به کشاورزان سپردم و با نا امیدی به تجارت مشغول شدم ، جذابیت ندارد .

به یمن توکل و رضا ، صنعت در کشور ما تبدیل به کشاورزی شده است . می بینید که اگر بارانی بیاید و آفتی نزند و مثلا دلار ۱۰ برابر بشود و زیان تسعیر ارزی مثل صدرا بوجود نیاید و قمر در عقرب نشود ، این کشت دیم یک سودی هم دارد وگرنه ایران خودرو سایپا به ریال دستمزد بدهند و به دلار بفروشند هم زیان ده هستند .

اگر در داخل کار صنعتی میکنید بدانید که حاصل سی سال کار سطح بالای من این بود که ما ۴۲ سال است که در صنعت یک اندازه گیری درست نتوانسته ایم انجام بدهیم چه برسد به بقیه ی کارها .

شما از،دما و رطوبت محیط اندازه گیری که مطلقا در هیچ صنعتی ثبت نمی شود ،و کالیبراسیونی که حتی با استقرار سیستم ایزو سرسری گرفته می شود و اپراتور ی که عصر باید مسافر کشی کند و لنگ اجاره خانه است و اسمش را گذاشته اند شاغل فقیر و تنها چیزی که در مخیله اش نیست غرور استاد کار است که تعریف دکتر دمینگ از کیفیت است بگیر ، تا ماتریال ورودی که با همین سیستم اندازه گیری غلط هم حتی کنترل نمی شود تا فرآیند های تحقیق و تولید و کنترل کیفیتی که اسمش را گذاشتند تضمین کیفیت اما همان کنترل ابتدایی ۵۰ سال قبل دنیا هم نیست ، همه و همه به امید خدا رهاست .

لذا میبینید که ناگهان آژیری به صدا در می آید و یک شب مهمترین فرودگاه کشور مختل می شود و سایتها از دسترس خارج میشوند و آخرش هم هیچی به هیچی.

اینکه می گویم دعا کنید تا پایه ی سکو ها در دریا نپوسیده کلیم صدرا نقد بشود ، شوخی نمیکنم .

اینها را گفتم که شما که در شروع کار هستید ، دقیقتر ارزیابی کنید که اگر چیزی توی صنعت نیست همین الان متوجه باشید و عمر تکرار نشدنی را ۳۰ سال در صنعت هدر ندهید .

ارادت
    بابک خان سلام
    روشی که الان شما استفاده می کنید اسمش چیه؟ موج شماری؟
    کتاب داخلی/ خارجی معرفی میکنید لطفا؟
    ارادت

18. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید ASUS-Pooya از ایشان تشکر کرده اند:

سلام سامان جان
    امیدوارم که حالت خوب باشه

آره هنوز همینجام. از سامانه شاد ایتالیا استفاده می کنم!!!
    برای چارت زیاد وقت ندارم. ولی کج دار و مریز پیش میرم. رهاش نکردم
    هنوز معتقدی که زمستون وضعیت بهتر میشه؟ ای کاش کران +-5 درصد رو برمیداشتن تا تعادل حاکم بشه.

پسر دایی من رفته سهام "دی" توی 7 تومن خریده، حالا هر روز میگه بدبخت شدم، پس اندازم به باد رفت و... . بخدا هر کی به من میگفت آمدم توی بورس، میگفتم خیلی مراقب باشید، بازار همیشه اینطور مثبت نیست، وام نگیرید، همه پس اندازتون نیارید و... . هر چند اشتباه محض کردن و حرف گوش ندادن، اما حکومت هم خیلی نامردی کرد.
    چیزی که من توی نمودار دی می بینم، شانس بیارن 2700 برگرده، وگرنه که اوضاعش خرابه. وقت کردی یه نگاه بهش بکن. ممنون

همون موقع که همه جا بحث بورس بود، رفیق صمیمی من که اصلا شناختی از بورس نداشت و فقط می دونست من فعالم، بهم گفت میخوام 200 میلیون وام مضاربه ای بگیرم و بیام توی بورس. هر چی من گفتم اشتباه هست ، قبول نکرد. کار به جایی کشید که زنگ زدم به باباش و گفتم که تحت هیچ عنوان اجازه نده اینکار بکنه. خلاصه با من قهر کرد و ماشینش رو فروخت و گذاشت توی بورس. اوایل یه 30 درصدی سود کرده بود و مدام از پرتفوش عکس میفرستاد. چند روز پیش زنگ زد و عذرخواهی و ... و نهایتا گفت که بیش از 50 درصد توی ضرر هست. گفت: حالا چکار کنم؟؟؟؟
    سلام پویا جان
    هیچی
    الانم شما واسش عکس بفرست از دی همین
    اینا میخوان غوره نشده مویز بشن در حالی که نمیدونن قدیمیا پدرشون در اومده تو این بازار چند سال تونستن دوام بیارن و چند سال ضرر دیدن تا تونستن به یه سود دهی معقولی برسن اونم نه همه

20. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید Arian02 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 41 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 41 مهمان ها)