صفحه 343 از 1968 نخست ... 2432933333403413423433443453463533934438431343 ... آخرین
نمایش نتایج: از 3,421 به 3,430 از 19680

موضوع: صنعتي دريايي ايران ( خصدرا )

عضو فعال
    تشکر شده 19,296 بار در 2,616 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamid672003 نمایش پست ها
    باسلام:
    دوست عزیز آنهاییکه این حرفها را به شما زده اند باید خودشان پاسخ دهند نه بنده (در مورد این زمین مطلب به اینگونه است و هر کدام از زمینها شرایط خود را دارند).ضمنا بنده مطلبی را نمی گویم تا 100% از آن اطمینان نداشته باشم .در هر صورت همین خبر شروع اخبار خوش صدرا خواهد شد البته قبل از تاثیر افزایش سرمایه آذراب و سپس تحویل اولین کشتی افراماکس و اعلام سود 91 .راستی از تمامی دوستان خواهش می کنم مطالب بنده را جداگانه و بصورت یاداشت برداری جداگانه در کنار هم قرار دهند حتما به نتایج خوبی خواهند رسید . و من الله توفیق .

باسلام

اگه اجاره نامه باقید حق کسب و پیشه همراه باشه جزء دارایی ها محسوب میشه و میشه تجدید ارزیابی کرد وهیچگونه منع قانونی ندارد

2. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید طيب از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال behnam آواتار ها
    تشکر شده 98,027 بار در 10,087 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط طيب نمایش پست ها
    باسلام

اگه اجاره نامه باقید حق کسب و پیشه همراه باشه جزء دارایی ها محسوب میشه و میشه تجدید ارزیابی کرد وهیچگونه منع قانونی ندارد
    با سلام خدمت جناب طیب
    در تایید فرمایش شما باید عرض کنم که حق کسب و پیشه در سر فصل داراییهای نامشهود قرار میگیره
    مثل سرقفلی ،حق اکتشاف و ...

4. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید behnam از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 24,757 بار در 4,575 ارسال
    باسلام

من با يكي از وكلاي پايه يك دادگستري كه صحبت ميكردم قاطعانه ميگفت دادگستري ملك قولنامه اي رو تجديد نميكنه
    مرا گر دولت عالم ببخشند .... برابر با نگاه مادرم نيست

6. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید *سامان* از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال behnam آواتار ها
    تشکر شده 98,027 بار در 10,087 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط ساده ي ساده نمایش پست ها
    من با يكي از وكلاي پايه يك دادگستري كه صحبت ميكردم قاطعانه ميگفت دادگستري ملك قولنامه اي رو تجديد نميكنه
    سلام ساده جان
    خارج از همه این بحثها،بنده میخوام یه چیزی رو خدمتتون عرض کنم
    تجدید ارزیابی داراییها یک فرصت استثنایی برای شرکت محسوب میشه و مطمئن باشید شرکت هرگز این فرصت طلایی رو از دست نخواهد داد
    ظاهرا این قانون به سال آینده هم تسری پیدا میکنه و شرکت با داشتن زمان میتونه مشکلات مربوط به داراییهای خودش حل کنه

8. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید behnam از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    باسلام

جناب ساده عزیز چه کسی دراین مورد حرفی از قولنامه زده؟!!!!!!!!!!

بنده عرض کردم حق کسب و پیشه جزء دارایی ها محسوب میشه و قابل تجدید ارزیابی دارایی هاست ومنع قانونی نداره و قابل انتقال بغیر هم هست

وتقریبا همردیف سرقفلی محسوب میشود . ودر اثر تصرف و اخذ پروانه بوجود میاید و الان اکثر فروشگاه ها و مغازه های بازار بهمین شکل و با قبض اربابی

معامله میشوند وبا همین قبض اربابی و همراه پروانه کسب از بانک ها وام میگیرند و این یه اصل قانونی است.

لطفا عرائض بنده را عینا با همین وکیلتون در جریان بگذارید البته بدون کم وکاست

سپاسگزارم

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید طيب از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال hamid672003 آواتار ها
    تشکر شده 7,929 بار در 1,146 ارسال
    باسلام:
    بله درست است .دارایی یعنی تمام حقوق متعلق به یک شرکت از جمله حق کسب و پیشه و غیره .البته که اگر اینطور نبود براحتی مالکان از دارندگان حق کسب و پیشه سلب حق می کردند و پول زیادی به جیب می زدند .در ضمن از جمله همین حقوق : حق صدرا در جزیره صدرا نیز هست که پرونده در تهران در حال پی گیری است و صدرا حاضر به پرداخت بیش از متری 700ريال نیست در حالیکه استانداری بوشهر با توصل به زور می خواهد متری 2000 تومان مطالبه کند .و من الله توفیق .

باسلام

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam نمایش پست ها
    با سلام خدمت جناب طیب
    در تایید فرمایش شما باید عرض کنم که حق کسب و پیشه در سر فصل داراییهای نامشهود قرار میگیره
    مثل سرقفلی ،حق اکتشاف و ...

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید hamid672003 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 24,757 بار در 4,575 ارسال
    باسلام

جناب ساده عزیز چه کسی دراین مورد حرفی از قولنامه زده؟!!!!!!!!!!

بنده عرض کردم حق کسب و پیشه جزء دارایی ها محسوب میشه و قابل تجدید ارزیابی دارایی هاست ومنع قانونی نداره و قابل انتقال بغیر هم هست

وتقریبا همردیف سرقفلی محسوب میشود . ودر اثر تصرف و اخذ پروانه بوجود میاید و الان اکثر فروشگاه ها و مغازه های بازار بهمین شکل و با قبض اربابی

معامله میشوند وبا همین قبض اربابی و همراه پروانه کسب از بانک ها وام میگیرند و این یه اصل قانونی است.

لطفا عرائض بنده را عینا با همین وکیلتون در جریان بگذارید البته بدون کم وکاست

سپاسگزارم
    به اين قسمت توجه نكردم عذر ميخام......خب حق كسبو پيشه يه قسمت از داراييهاش محسوب ميشه و همونجور كه بهنام گفت نامشهوده....بحث سر داراييهاي مشهوده
    مرا گر دولت عالم ببخشند .... برابر با نگاه مادرم نيست

14. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید *سامان* از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    به اين قسمت توجه نكردم عذر ميخام......خب حق كسبو پيشه يه قسمت از داراييهاش محسوب ميشه و همونجور كه بهنام گفت نامشهوده....بحث سر داراييهاي مشهوده
    باسلام وعرض ادب و با احترام وافر

خواهش میکنم

بزرگوارید

16. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید طيب از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 14,825 بار در 2,680 ارسال
    در کنار حس شادی و خوشحال بودن حس خود تخریبی در بسیاری از ما ها وجود دارد.در عالم سهامداری و معامله گری ما نباید تحت تاثیر حس شعف ناشی از برد و یا حس سرشکستگی ناشی از باخت قرار بگیریم. ما باید آنچنان بر روی خود معامله گری و پرورش مهارتها یمان تمرکز کنیم که بدست آوردن و یا از دست دادن پول احساساتمان را تحت تاثیر قرار ندهد. در این این مسیر خطرناکی که برای رسیدن به موفقیت انتخاب کرده ایم ...اگر ما به آرامش درونی نرسیم تخلیه کشمکشهای درونی و برآورده کردن تمایلات ضد ونقیض در محیط بازار بسیار گران تمام خواهد شد و اگر ندانیم که به کجا می رویم؟ سر انجام خود را جایی خواهیم یافت که هرگز نمی خواستیم.

جهل آمد پیش او دانش شود -------جهل شد علمی که در ناقص رود

هر چه گیرد علتی علت شود ------ کفر گیرد کاملی ملت شود ---- ( مولانا )

18. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید سهامدار 67 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال baradaran آواتار ها
    تشکر شده 5,767 بار در 548 ارسال
    با سلام و عرض ادب :

با توجه به بحثی که در مورد حق کسب پیشه مطرح شده چون من شخصا درگیر این موضوع بودم تا حدی قانون رو میدونم و نظرم رو بیان میکنم البته اصلا به موضوع دارائیهای صدرا کاری ندارم و موضوع رو کلی مطرح میکنم .
    اصولا قانون روابط موجر و مستاجر دو قانون وجود دارد یکی مربوط به سال 1356 و دیگری 1376 و احکامی که صادر میشه در دو قانون متفاوت است .
    چنانچه در قرارداد موجر و مستاجردر مورد ملکی که درارای حق تجاری است قید شده باشد که حقوق تجاری مالک ( موجر) که اصطلاحا سرقفلی نامیده میشود کلا به مستاجر واگذار شده است در این صورت در هر دو قانون سال 56 و 76 مستاجر دارای حق سرقفلی خواهد بود و میتواند این حق را به فرد دیگری واگذار و یا بفروشد البته با رعایت ضوابط قرارداد فی مابین و قیمت حق سرقفلی برخی موارد چندین برابر قیمت خود ملک است . برای نمونه حق تجاری ( سرقفلی ) در بازار رضای مشهد برای یک مغازه 20 متری بیش از یک میلیارد تومان است در صورتی که ملک فوق بدون حق تجاری قیمتی بسیار بسیار کمتر دارد . حق سرقفلی میتواند سند داشته باشد و یا بدون سند باشد و داشتن قولنامه که حق سرقفلی را تائید کند و مورد تائید باشد کفایت میکند و قابل خرید و فروش است .
    و اما حالت دوم چنانچه ملکی که دارای حقوق تجاری است به صورت اجاره به دیگری واگذار شود ولی در قرارداد قید شود حق سرقفلی واگذار نشده و متعلق به مالک است در این صورت اگر تاریخ قراداد مربوط به قبل از سال 76 باشد مشمول قانون سال 56 میشود که بر اساس آن به مستاجر حق کسب و پیشه تعلق میگیرد مبلغ حق کسب و پیشه باید با نظر کارشناسان رسمی دادگستری تعیین شود ولی معمولا ارزش آن حدود 60 تا 80 درصد ارزش سرقفلی تعیین میشود .
    ولی چنانچه قراداد مربوط به بعد از سال 76 باشد و در قراردا قید شده باشد که حق سرقفلی واگذار نشده و متعلق به مالک است در این صورت هیچ حقی به مستاجر تعلق نخواهد گرفت و باید بدون دریافت هیچ مبلغی بابت حق تجاری بعد از پایان قرارداد ملک را تخلیه و تحویل دهد .
    دو اصل مهم در زندگی : 1_جسارت در بیان عقیده 2_ جرات در پذیرش اشتباه

20. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید baradaran از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 14 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 14 مهمان ها)