صفحه 346 از 1970 نخست ... 2462963363433443453463473483493563964468461346 ... آخرین
نمایش نتایج: از 3,451 به 3,460 از 19693

موضوع: صنعتي دريايي ايران ( خصدرا )

عضو فعال
    تشکر شده 24,757 بار در 4,575 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط armin777 نمایش پست ها
    با سلام:
    من نمیدونم این بحث ها برای چیه؟مگه مالک میخواد صدرا رو بیرون کنه؟یا مالک میخواد زمینها رو به صدرا بفروشه؟خوب فعلا اونجا داره کار میکنه و حق اجاره رو باید بده.
    این ملک اول باید از طریق دادگستری مشکلش حل بشه .ولی اینکه بگیم میخواد تجدید ارزیابی کنه صدرا واقعا از هر وکیلی بپرسید می گه خنده داره.اولا تجدید ارزیابی رو دارائی انجام میده نه دادگستری و ثانیا ملک صدرا حق کسب و کار داره نه چیز دیگری و نمیتونه ارزیابی بشه مگر اینکه صدرا بخواد ملک رو بخره که فعلا احتیاج نداره چون برادران ملک رو غصب کردن و اونوقت شما میخواهید ملک غصبی رو تجدید ارزیابی کنید؟ راستی دوستانی که 1 ماه پیش خبر خوش تجدید ارزیابی رو میدادن و خبر رانتی بود چی شد؟ مگه کارشناسا تو جزیره نبودن مگه ساعت 12 قرار نبود برن محضر؟حالا این صحبت هم مثل اونه یا بدتر .خواهشا با خبرهای واهی سهامدار رو گیج نکنید.من به دوستان توصیه میکنم فقط با گزارش 91 تصمیم بگیرن و واقعیت گرا باشند.این دفعه که تو این سهم گیر افتادیم ولی آویزه گوشمون کنیم سهمی با زیان انباشته و اما و اگر نخریم.من هنوز ازاین سهم تعداد دارم ولی تعدادی رو به فاذروساختمانی ها تبدیل کردم. این روزها دارن با کد حقیقی سهم رو 150 میخرن و حاضر نیستن بالاتر بخرن تا حجم هم بالابره.واقعا برای دوستانی که تو قیمتهای بالا خریدن و سرمایه ای براشون نمونده متاسفم.کاش اقلا با فاذر و حفاری و.. عوض میکردن.حالا دیگه فقط باید به 91 امیدواربود چون بازار دیگه به مدیران این شرکت اصلا اعتماد نداره و حساب سازی رو خوب بلدن منتهی به ضرر سهامدار جزئ .
    كارشناسان دادگستري انجام ميدن ...براي اين كار از ثبت دارايي و شهرداري فقط استعلام ميشه
    مرا گر دولت عالم ببخشند .... برابر با نگاه مادرم نيست

2. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید *سامان* از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 435 بار در 63 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط ساده ي ساده نمایش پست ها
    كارشناسان دادگستري انجام ميدن ...براي اين كار از ثبت دارايي و شهرداري فقط استعلام ميشه
    سلام:
    حرف شما درسته در صورتی که توافقی در خریدار و فروشنده نباشه و کارشناس دادگستری برای ملک قیمت تعیین میکنه . مثلا ملک شما در طرح شهرداریه و شما با قیمت شهرداری موافق نیستی و کارشناس دادگستری قیمت نعین میکنه نه ارزیابی دارائی ها.میشه به من بگین ارزیابی دارائی یعنی چی؟ شما از هر وکیلی بپرسی بهتون میگه دارائی.دادگستری اسمش مشخصه در صورت شکایت برای ملک ارزش گزاری میکنه نه ارزیابی دارائی ها.مگه مالیاتی که شرکتها از اون تا آخر سال معافند رو دادگستری تعیین میکنه؟مالیات و ارزیابی دارائی اسمش روشه یعنی به دارائی مربوطه و هر کسی شک داره خواهشا بپرسه بعد جواب بده

4. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید armin777 از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    سلام:
    حرف شما درسته در صورتی که توافقی در خریدار و فروشنده نباشه و کارشناس دادگستری برای ملک قیمت تعیین میکنه . مثلا ملک شما در طرح شهرداریه و شما با قیمت شهرداری موافق نیستی و کارشناس دادگستری قیمت نعین میکنه نه ارزیابی دارائی ها.میشه به من بگین ارزیابی دارائی یعنی چی؟ شما از هر وکیلی بپرسی بهتون میگه دارائی.دادگستری اسمش مشخصه در صورت شکایت برای ملک ارزش گزاری میکنه نه ارزیابی دارائی ها.مگه مالیاتی که شرکتها از اون تا آخر سال معافند رو دادگستری تعیین میکنه؟مالیات و ارزیابی دارائی اسمش روشه یعنی به دارائی مربوطه و هر کسی شک داره خواهشا بپرسه بعد جواب بده
    1- اولا در مورد قسمت قرمز رنگ مگه اينجا توافقي بين خريدار و فروشنده هست؟ 2- ثانيا مگه حرف از خريد و فروشه ؟

2-مثالي كه زديد به هيچ عنوان با موضوع بحث ما مرتبط نيست و شما يه اختلاف جزيي رو به تجديد ارزيابي ربط داديد

3- من احساس ميكنم شما بايد به ما بگيد تجديد ارزيابي يعني چي نه ما....مورد 1 و 2 نشون ميده شما اطلاعاتي از تجديد ارزيابي نداريد

4- دارايي يك نهاد مالياتي هست نه يك نهاد ناظر....براي تجديد ارزيابي ابتدا نهاد ناظر نظرشو ميگه و بعد از استعلام از نهادهاي ذيربط حكم رو صادر ميكنه....دارايي وضعيت مالياتي و ثبت وضعيت مالكيت دارايي و شهرداري وضعيت نوسازي دارايي رو بررسي ميكنن

5- ماليات رو دارايي تعيين ميكنه درست اما بنا به راي كارشناس دادگستري كه از محل ملك بازديد كرده ....بعد از نظر كارشناس دادگستري دارايي هم كارشناسشو ميفرسته كه موقعيت مكاني ملك رو تاييد كنه

6- درنهايت:اول دادگستري بعد دارايي بعد شهرداري و درنهايت ثبت اسناد بايد دارايي رو تاييد كنن و در نهايت دوباره بايد به امضاي دادگستري برسه

6. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید *سامان* از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 14,825 بار در 2,680 ارسال
    وابستگی به هر چیزی حساسیت و هوشیاری و سرعت انتقال ذهن را پایین می آورد. متاسفانه همه ما وابسته به چیزی هستیم وابسته یه یک رابطه خاص وابسته به مطالعه کتاب و وابسته به اعتقادات خاصی که در ذهن انباشته ایم و از آنها فرمول ساخته ایم ما حتی گاهی اوقات به تالار گفتمان و یک تاپیک خاص و یا یک سهم خاص نیز وابسته می شویم.ما حتی به خلوت گزینی و انزوای خویش و به انکارها و مقاومت های خویش وابسته ایم و همه این وابستگی ها انرژی ما را مخدوش می کند انرژی را پراکنده و هدر می دهد.ما باید نسبت به چیزهایی که موضوع وابستگی ما هستند آگاه گردیم . شاید این آگاهی بتواند در مواقع ضروری راه خروج از بعضی سردرگمی ها در بازار را به ما نشان دهد.

راه لذت از درون دان نز برون ---- ابلهی دان جستن قصر و حصون

آن یکی در کنج زندان مست و شاد ---- وآن دگر در باغ ترش و بی مراد

قصر چیزی نیست ویران کن بدن ----- گنج در ویرانه است ای میر من

این نمی بینی که در بزم و شراب ---- مست آنگه خوش شود که شد خراب؟ --- ( مولانا )

8. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید سهامدار 67 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    بدون شرح

کلیة شرکت¬های سهامی عام

موضوع : رویة اجرایی افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی داراییها موضوع جزء «ب» بند 78 قانون بودجه سال 1390 کل کشور«
    با عنایت به ابلاغ آییننامۀ اجرایی جزء «ب» بند 78 قانون بودجه سال 1390 کل کشور در خصوص افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی داراییها، به اطلاع کلیۀ شرکتهای سهامی عام میرساند، بهمنظور رسیدگی به درخواست افزایش سرمایۀ آنان از محل یاد شده، ضروری است اطلاعات و مستندات زیر، به ادارۀ نظارت بر انتشار و ثبت اوراق بهادار سرمایهای سازمان ارسال گردد.
    1- تقاضای ثبت سهام در دست انتشار ناشی از افزایش سرمایة شرکت-های سهامی عام (فرم ت -1/2)
    2- گزارش توجیهی افزایش سرمایه بههمراه اظهارنظر حسابرس درخصوص آن (با اعلام¬نظر در مورد عدم تجدید ارزیابی داراییها از سال 1385 لغایت پایان 1389)
    3- بیانیه ثبت سهام در دست انتشار شرکت¬های سهامی عام ناشی از افزایش سرمایه (با توجه به موضوع فعالیت شرکت، بیانیة ثبت مربوطه تکمیل گردد.)
    4- گزارش کارشناس رسمی دادگستری در خصوص تجدید ارزیابی داراییهای شرکت با ذکر عمر مفید دارایی تجدید ارزیابی شده (کارشناس رسمی دادگستری میبایست توسط کانون کارشناسان رسمی دادگستری انتخاب شده باشد)
    5- فیش واریز کارمزد رسیدگی به درخواست افزایش سرمایه، معادل نیم در هزار مبلغ افزایش سرمایۀ درخواستی حداکثر به¬مبلغ 20 میلیون ریال به¬علاوة 4 درصد مالیات ارزش افزوده به¬حساب سیبا به¬شمارة 0103402911003 به¬نام سازمان بورس و اوراق بهادار نزد بانک ملی شعبة بورس.
    شایان ذکر است استفاده از خدمات مشاوران عرضة در خصوص افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی داراییها اختیاری می¬باشد.

خاطر نشان می¬سازد فرمهای یاد شده و راهنمای تکمیل آنها در سایت رسمی این سازمان به آدرسwww.seo.ir بخش بازار اولیه، قسمت فرمها در دسترس میباشد. ضروری است قبل از هرگونه اقدامی راهنمای مربوطه مطالعه گردیده و پس از تکمیل موارد یاد شده، اطلاعات به این سازمان ارسال گردد.
    در خصوص افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی داراییها توجه به موارد زیر ضروری می¬باشد:
    مادة 3 آییننامۀ اجرایی جزء «ب» بند 78 قانون بودجه سال 1390 کل کشور : با توجه به بندهای 34 و 35 استاندارد حسابداری شماره 11 هرگاه یک قلم از داراییهای ثابت تجدید ارزیابی شود، ارزیابی تمام اقلام طبقه¬ای که دارایی مزبور در آن طبقه قرار دارد الزامی است.
    مادة 4 آییننامۀ اجرایی جزء «ب» بند 78 قانون بودجه سال 1390 کل کشور : به منظور اصلاح مبنای محاسبة استهلاک داراییهای تجدید ارزیابی شده، هزینه استهلاک دارایی به نسبت مازاد ناشی از تجدید ارزیابی دارایی به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی تلقی نخواهد شد.
    مادة 5 آییننامۀ اجرایی جزء «ب» بند 78 قانون بودجه سال 1390 کل کشور : تجدید ارزیابی داراییها پس از پایان عمر مفید آنها
    بر اساس جدول استهلاکات موضوع مادة 151 قانون مالیاتهای مستقیم بلامانع است.
    تصویبنامۀ هیئت وزیران درخصوص آییننامۀ اجرایی جزء «ب» بند 78 قانون بودجه سال 1390 کل کشور بهپیوست می¬باشد.

10. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید *سامان* از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال baradaran آواتار ها
    تشکر شده 5,767 بار در 548 ارسال
    سلام:

دوست عزیز با اطمینان به عنوان کسی که در این زمینه دستی در کار دارم عرض میکنم .
    مرجع رسمی قیمت گذاری بر املاک و حقوق تجاری ناشی از آن فقط و فقط کارشناسان رسمی دادگستری هستند و نظر این کارشناسان پس از نهایی شدن قابل استناد برای تمام مراجع قضائی و ادارات خواهد بود .
    ولی قیمت گذاری املاک به منظور تعیین ارزش و مشخص شدن ماخذ وصول مالیات در ادارات امور مالیاتی بدین شکل است که در مورد املاکی که فاقد ارزش تجاری هستند بر اساس جدولهایی که از قبل مشخص شده و اصطلاحا ارزش معاملاتی نامیده میشود تعیین میشود.
    در مورد حقوق تجاری املاک ( ارزش سرقفلی ) در ادارات مالیاتی قیمت با نظر کارشناس ارشد مالیاتی تعیین میشود که باید به تائید رئیس گروه مربوطه نیز برسد .
    بطور خلاصه اگر ادارات امور مالیاتی قصد تعیین قیمت املاک و سرقفلی را داشته باشند از کارشناسان مالیاتی که کارمندان این ادارات نیز هستند استفاده خواهند کرد ولی برای سایر دستگاهها و همچنین مراجع قضائی نظر کارشناسان رسمی دادگستری ملاک خواهد بود .
    دو اصل مهم در زندگی : 1_جسارت در بیان عقیده 2_ جرات در پذیرش اشتباه

12. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید baradaran از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط baradaran نمایش پست ها
    دوست عزیز با اطمینان به عنوان کسی که در این زمینه دستی در کار دارم عرض میکنم .
    مرجع رسمی قیمت گذاری بر املاک و حقوق تجاری ناشی از آن فقط و فقط کارشناسان رسمی دادگستری هستند و نظر این کارشناسان پس از نهایی شدن قابل استناد برای تمام مراجع قضائی و ادارات خواهد بود .
    ولی قیمت گذاری املاک به منظور تعیین ارزش و مشخص شدن ماخذ وصول مالیات در ادارات امور مالیاتی بدین شکل است که در مورد املاکی که فاقد ارزش تجاری هستند بر اساس جدولهایی که از قبل مشخص شده و اصطلاحا ارزش معاملاتی نامیده میشود تعیین میشود.
    در مورد حقوق تجاری املاک ( ارزش سرقفلی ) در ادارات مالیاتی قیمت با نظر کارشناس ارشد مالیاتی تعیین میشود که باید به تائید رئیس گروه مربوطه نیز برسد .
    بطور خلاصه اگر ادارات امور مالیاتی قصد تعیین قیمت املاک و سرقفلی را داشته باشند از کارشناسان مالیاتی که کارمندان این ادارات نیز هستند استفاده خواهند کرد ولی برای سایر دستگاهها و همچنین مراجع قضائی نظر کارشناسان رسمی دادگستری ملاک خواهد بود .
    جناب برادران از اطلاعاتتون ممنونم.....ايشون فكر كردن مثل بعضي از سايتا مام اينجا ميايم و فقط يه چيزي ميپرونيم......نه دوست من تو اين سايت و مخصوصا تو اين تاپيك هر پستي كه زده بشه خط به خطش آناليز ميشه تا اطلاعات غير واقع به كسي نرسه......من خودم به شخصه رو اين تاپيك خيلي حساسم چون مطالب تاپيك صدرا به جديت دنبال ميشه

14. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید *سامان* از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    محمود الوندي

شماره عضويت: 289
    عضو شده در: دوشنبه، 7 آذر 1384-22:33

HAMSAFAR نوشته است:
    noorihojat نوشته است:

با سلام خدمت دوستان
    من خودم از سهامداران صدرا هستم ومطالب تاپیک رو مرتب دنبال میکنم آقای سهران از دوستان وهمکاران بنده میباشد شاید به نظر دوستانی که ایدی ایشان رو مسدود کردن نوشتهای ایشان را غیر مستند بدانند ولی بنده به صدق گفتار ایشان ایمان دارم.
    همانطور که میدانیم امروز جلسه ای در دفتر آقای اعتصام با حضور بعضی از سهامداران برگزار شد ماحصل این جلسه را از لسان آقای سهران در بندهای ذیل بیان میکنم.
    1-توافق صدرا با شرکت حقوقی صندوق بازنشستگی نفت جهت حمایت از سهم.
    2-افزایش سرمایه صدرا از محل تجدید ارزیابی دراییها توسط قول نامه و این منوط به جلسه فردای مدیر عامل با بورس میباشد.
    3-سود نه ماهه وضعیت خوبی نداشته ولی با انبارداری مجدد(تجهیزات موجود در جزیره وهمچنین موتور کشتیهای که انبار داری نشده اند)طبق گفته اعتصام تاثیر مثبتی در سود 9 ماهه خواهد داشت که گزارش 9 ماهه همراه با سود سال 91 با هم اعلام میشود.
    4-پیشبینی سود سال 91 با اسرار جناب سهران و تایید ضمنی آ قای اعتصام بالای 20 تومان اعلام می شود.
    5-عملیاتی شدن جرثقیل 1000 تنی در آینده نزدیک تو سط شرکت چینی که افتتاح ان با حضور اقای رییس جمهور میباشد .

در مورد نحوه ارزیابی مجدد باید نظر موافق حسابرس و دارایی اخذ شود و نظر بورس هیچ اهمیتی ندارد. حالا چطور ایشان تصمیم گیری در این مورد را منوط به جلسه با بورس کرده اند؟

16. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید armin777 از ایشان تشکر کرده است:

عضو عادی
    محمود الوندي

شماره عضويت: 289
    عضو شده در: دوشنبه، 7 آذر 1384-22:33

HAMSAFAR نوشته است:
    noorihojat نوشته است:

با سلام خدمت دوستان
    من خودم از سهامداران صدرا هستم ومطالب تاپیک رو مرتب دنبال میکنم آقای سهران از دوستان وهمکاران بنده میباشد شاید به نظر دوستانی که ایدی ایشان رو مسدود کردن نوشتهای ایشان را غیر مستند بدانند ولی بنده به صدق گفتار ایشان ایمان دارم.
    همانطور که میدانیم امروز جلسه ای در دفتر آقای اعتصام با حضور بعضی از سهامداران برگزار شد ماحصل این جلسه را از لسان آقای سهران در بندهای ذیل بیان میکنم.
    1-توافق صدرا با شرکت حقوقی صندوق بازنشستگی نفت جهت حمایت از سهم.
    2-افزایش سرمایه صدرا از محل تجدید ارزیابی دراییها توسط قول نامه و این منوط به جلسه فردای مدیر عامل با بورس میباشد.
    3-سود نه ماهه وضعیت خوبی نداشته ولی با انبارداری مجدد(تجهیزات موجود در جزیره وهمچنین موتور کشتیهای که انبار داری نشده اند)طبق گفته اعتصام تاثیر مثبتی در سود 9 ماهه خواهد داشت که گزارش 9 ماهه همراه با سود سال 91 با هم اعلام میشود.
    4-پیشبینی سود سال 91 با اسرار جناب سهران و تایید ضمنی آ قای اعتصام بالای 20 تومان اعلام می شود.
    5-عملیاتی شدن جرثقیل 1000 تنی در آینده نزدیک تو سط شرکت چینی که افتتاح ان با حضور اقای رییس جمهور میباشد .

در مورد نحوه ارزیابی مجدد باید نظر موافق حسابرس و دارایی اخذ شود و نظر بورس هیچ اهمیتی ندارد. حالا چطور ایشان تصمیم گیری در این مورد را منوط به جلسه با بورس کرده اند؟

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید armin777 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    نقل قول از جناب حسام حسینی:
    بنده استنباطم از صحبت شما كه ؛ يك نفر در حسابرسي ،اين بود كه يك نفر در سازمان حسابرسي بتونه مراتب و ابهامات مربوط به افزايش سرمايه رو حل و فصل كنه ...(چون مقوله حسابرسي با حسابداري جداست)

تا حدي با وضعيت مالي شركت آشنايي دارم البته اگر به دنبال بحث هاي مالي باشيد حضور اقاي قلي پور (مدير مالي صدرا) الزاميست تا ويتريني از خرابكاريهاي ايشان رو در 2 سال اخير پيش رويشان قرار دهم

ضمنا فكر ميكنم جناب الوندي و جاناتان(كه مدتيست غيبت طولاني دارند) با توجه به تسلطشان در حسابداري كمك بهتري به شما كنند

20. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید armin777 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)