صفحه 360 از 1970 نخست ... 2603103503573583593603613623633704104608601360 ... آخرین
نمایش نتایج: از 3,591 به 3,600 از 19693

موضوع: صنعتي دريايي ايران ( خصدرا )

عضو فعال
    تشکر شده 14,825 بار در 2,680 ارسال
    ضع ما در بازار طوری است که حتی جرعت نمی کنیم در ترکیب حرکت و عادت ذهنی و افکارمان تغییری ایجاد کنیم.این وضع را می توان تشبیه به بند بازی کرد که همیشه میل دارد و می کوشد موقعیت خود را حفظ کند تا سقوط نکند.ما همیشه دست به عصا راه می رویم حال اگر خود را در وضعیت های جدیدی قرار دهیم که در آن وضعیت ترکیب این ساختمان فکری بهم بخورد نتیجه اش این می شود که ترس ما از تغییر می ریزد و از بچه ترس بودن خارج می شویم.حرکت ذهن ما این طور است که چشم ما را به هر راهی و روشی جز راه خودش می بندد.خودش یک راه مشخص تعیین میکند و ما را چشم بسته در آن راه حرکت می دهد.تخیلات ما به طور خودآگاه و ناخودآگاه بر رفتار ما تاثیر می گذارد و واقعیات را تحریف میکند. شاید ما زمانی بتوانیم در بازار به موفقیت دست یابیم که این تخیلات را بخوبی بشناسیم و خود را از شر آنها خلاض کنیم.

بر سر هر ریش جمع آمد مگس ------- تا نبیند قبح ریش خویش کس

آن مگس اندیشه ها و آمال تو ------- ریش تو از ظلمت احوال تو ---( مولانا )

2. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید سهامدار 67 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 3,016 بار در 963 ارسال
    يك چيز درصدرا كم داشتيم تا مصيبت نامه ما سهامداران كامل بشه اونم بلوكه شدن سرمايه مان با بسته شدن سهم بود كه اينهم صورت گرفت

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید zafar3000 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 435 بار در 63 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط طيب نمایش پست ها
    باسلام وعرض ادب

ماشاء الله ..............................هیچکس بجز شما در سایت های تحلیلی ایران متوجه این موضوع نشده بودند که سود فاذر 32تومان است؟!!!!!!!!بنده این کشف

جدیدو براتون تبریک عرض میکنم ................................برم اینو به همه بگم

حداقل سهامداران صدرا و فاذر و فاراکو .........................حساب نکن

خب چون تحلیل جناب ساده ساده تکمیلتر است ارسال میکنم تا حداقل قبل از هرنوشتنی تامل فرمایید

فاذر

وارد ترازنامه شركت ميشيم و با افزايش سنگين سرمايه گذاريهاي كوتاه مدت موجودي انبار و پيش پرداختهاي شركت مواجه ميشيم كه نشون از وضعيت عملياتي بسيار مناسب اين شركت داره...... افزايش سنگين 134 درصدي سرمايه گذاري كوتاه مدت قطعا منبع تامين مالي گسترده اي رو ميطلبه كه بايد ببينيم اين منبع مالي كجا بوده.....كاهش 52 درصدي موجودي نقد نشون ميده مبلغ تقريبا يك ميلياردو هفتصد ميليون تومني از حسابهاي شركت خارج شده كه اين مبلغ يك مقدار در سرمايه گذاري كوتاه مدت استفاده شده و يك مقدار هم به عنوان پيش پرداخت در حسابهاي شركت جهت تامين مواد اوليه استفاده شده كه مهر تاييدي بر خروج وجه نقد از حساب شركت ميزنه و پرونده خروج وجه نقد بسته ميشه

اما اين منبع تامين مالي خيلي گسترده تر از موجودي نقد شركت بوده و بايد ببينيم بقيه اين مبلغ از كجا وارد صورتهاي مالي شركت شده.....وقتي به سمت بدهيهاي شركت نگاه ميكنيم ميبينيم كه تسهيلات مالي شركت به ميزان 49 درصد افزايش پيدا كرده كه نشون ميده شركت براي اين تامين مالي گسترده از وام استفاده كرده و وقتي رشد 143 درصدي پيش دريافتهاي شركت رو ميبينيم حدس ما در مورد ورود منابع سنگين نقدينگي به شركت مورد تاييد قرار ميگيره

شركت از 3 منبع موجودي نقد پيش دريافت و وام براي اين تامين مالي گسترده استفاده كرده و يه مقدار از اين مبلغ رو مواد اوليه خريده كه رشد 67 درصدي انبار مهر تاييدي بر اين فرضيه ميزنه......يه مقدار ديگه از اين مبلغ رو در سرمايه گذاريهاي كوتاه مدت استفاده كرده كه نكته جالبي در صورتهاي مالي شركت محسوب ميشه.....بقيه اين مبلغو به عنوان پيش پرداخت خريد مواد اوليه خرج كرده تا يك ترازنامه نيمه شفاف رو به نمايش بزاره

اما اما اما منابع مالي كه وارد حسابهاي شركت شده از اين حرفا خيلي فراتر بوده و ما وقتي رشد 61 درصدي سرمايه گذاريهاي بلند مدت رو ميبينيم متوجه ميشيم منبع اين تامين مالي گم هست و شركت در مورد اين موضوع شفاف سازي لازم رو انجام نداده....اگه از منابع داراييهاي جاري و بدهي هاي جاري براي اين تامين مالي استفاده كرده باشه طبق استاندارد هاي حسابداري تخلف محسوب ميشه و شركت بايد جوابگو باشه...نكته ديگه اي كه اين تخلف رو تاييد ميكنه كاهش 16 درصدي تسهيلات مالي بلند مدت هست كه باز هم منبع تامين مالي مشخص نيست

اين دستكاري زيركانه در ترازنامه شركت باعث شده شركت در گزارش 9 ماهه بتونه با حسابسازي سود مورد نظر مديران رو پوشش بده و واضح تر بگم حسابسازي بكنه اما تخلف به همينجا محدود نشده و در صورت سودو زيان هم دست برده شده.....بريم و با توابع توليد و هزينه مچه شركت رو بگيريم

وارد صورت سودو زيان ميشيم و با اعداد جالب در رنج 70 در درصدهاي پوشش مواجه ميشيم .....با اين اعداد زيبا ميخان به سهامدار بگن سهامدار محترم ما تعديل نداريم...اما واقعيت چيز ديگه اي هست

در حالي كه محاسبات تخميني من مبلغ فروش رو در محدوده 110 ميلياردتومن در 9 ماهه برآورد ميكنه و تابع توليدم اينو كاملا تاييد ميكنه در عين ناباوري ميبينيم كه فروش شركت نزديك 88 ميلياردتومن اعلام شده و مبلغ 22 ميليارد تومن در حسابهاي شركت گم هست كه اگه يه مقدار تلورانس واسش در نظر بگيريم مبلغ 18 ميلياردتومن وارد حسابها نشده كه شركت بايد جوابگو باشه كه اين پول سنگين كجا رفته......اما تخلف به همين محدود نشده و بهاي تمام شده هم بالا اعلام شده تا سود مورد نظر مديران به بهترين شكل در صورتهاي مالي خودشو نشون بده.....تابع هزينه بهاي تمامشده رو 62 ميليارد تومن برآورد ميكنه در حالي كه بهاي تمام شده 67 ميليارد اعلام شده و اگر اين 5 ميليارد به اون 18 ميليارد اضافه بشه 23 ميلياردتومن در صورتهاي مالي گم هست كه بايد پرسيد كجا رفته...حالا ميشه اون ابهام در تراز نامه رو پاسخ داد.....شركت وجه نقدي رو بنا به صلاحديد مديران وارد حسابها نكرده و برده در سرمايه گذاريهاي بلند مدت و تسويه وام بلند مدت استفاده كرده و شفاف سازي هم نكرده.....اما بقيه مبلغ كجا رفته؟

هزينه هاي عملياتي شناسايي شده بسيار مشكوك هست و به هيچ عنوان با ترازنامه شركت همخواني نداره......كاهش 1 درصدي هزينه هاي مالي هم با تراز نامه همخواني نداره.....شركت در حالي كه سرمايه گذاريهاي كوتاه مدتش رشد سرسام آوري داشته اما وقتي درآمد سرمايه گذاري 2.5 ميليون تومنيشو ميبينيد خندتون ميگيره و ناشي بودن حسابدارش رو به چشم خودتون ميبينيد.....درآمداي متفرقه شركت 414 ميليون تومن اعلام شده كه آدم فقط بايد براي اين اعداد و ارقام تاسف بخوره.....

نتيجه نهايي:شركت با تخلف هاي گسترده حسابسازي زيبايي رو انجام داده......شركت در 9 ماهه ميتونست با تعديل مثبت سنگيني حتي در محدوده 45 تومن مواجه بشه اما با دستكاري صورتهاي مالي 45 تومن رو 32 تومن اعلام كرد......برآورد گزارش 91 شركت در محدوده 50 تومن بايد ميبود كه باز هم 32 تومن اعلام شده...با اين تفاسير در گزارش 12 ماهه به راحتي ميتونه حوالي 45 تومن پوشش بده اما بايد ديد مديران شركت اين رقم رو قبول دارن يا خير....سود شركت در سال 91 در محدوده 55 تومن برآورد ميشه و در بلند مدت توانايي رسيدن به 125.2 ريال سود رو خواهد داشت
    با سلام:
    من قبول دارم که فاذر تا 40-45 میتونه بسازه ولی آیا مدیراش اعلام میکنن؟ حفاری داره دکلهاشو اجاره میده و خدمات میده سودش هم حدود 55 برای 91 اعلام کرده و 3 تا قراردادش با دلاره.
    صحبت من فاذر نیست و صدراست که شما همیشه قیمت بالای 400 دادیو الان 150 است.فاذر و فاراک چوب صدرا رو دارن میخورن.شما اگه با فرهنگیان که حامی فاراک هست گپ بزنی میبینی چه دل پری از صدرا دارن و یا با دانایان اونوقت اینجوری از صدرا دفاع نمیکنید. اینجا تاپیک صدرا است و من در مورد صدرا نوشتم.به قول خود آقای مدیر عامل صدرا در مجمع سال گذشته ما رو توجلسات آذر اب راه نمیدن که اخیرا این مشکل حل شده.چرا دانایان با8% سهام فاذر در هیئت مدیره است ولی صدرا با حدود 30% رو توجلسات هم تا پارسال راه نمیدادند. من خواهشم از دوستان اینه که گزارشات شرکتها رو بخونن و بعد تصمیم به خرید هر سهمی بگیرن .شرایط بورس خیلی سخت شده.با قیمتهای نجومی و در آینده قراره چی بشه سهم نخرن.آلان گزارش 91 شرکتها اومده واحتمالا بعضا محطاطانه ولی اون گزارشات هدف شرکته و ممکنه 20-30% تعدیل بدن ولی اون گزارشات شرکتها رو منبع اصلی خبری بدونن. یادمه همین دوستمون آقای طیب میگفت صدرا 91 سود تقسیم میکنه.اگه اشباه میگم جناب طیب بگن ولی من میتونم پستها رو بالا بیارم هر چند اصلا دوست ندارم. بازم میگم صدرا تواین قیمتها خریدنیه و تا یک خبر خیلی خوب بنیادی بیرون نیاد و جریمه های سنگین برداشته نشه فقط با پول عده ای بالا و پائین میشه و وقتی رفت بالا زیرشو خالی میکنن.امیدوارم همه سهامدارای صدرا از ضرر بیرون بیان ولی خواهشا دنبال سهم با زیان و قانون 141 نرید. سبز و سلامت باشید

6. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید armin777 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 24,757 بار در 4,575 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط armin777 نمایش پست ها
    با سلام:
    من قبول دارم که فاذر تا 40-45 میتونه بسازه ولی آیا مدیراش اعلام میکنن؟ حفاری داره دکلهاشو اجاره میده و خدمات میده سودش هم حدود 55 برای 91 اعلام کرده و 3 تا قراردادش با دلاره.
    صحبت من فاذر نیست و صدراست که شما همیشه قیمت بالای 400 دادیو الان 150 است.فاذر و فاراک چوب صدرا رو دارن میخورن.شما اگه با فرهنگیان که حامی فاراک هست گپ بزنی میبینی چه دل پری از صدرا دارن و یا با دانایان اونوقت اینجوری از صدرا دفاع نمیکنید. اینجا تاپیک صدرا است و من در مورد صدرا نوشتم.به قول خود آقای مدیر عامل صدرا در مجمع سال گذشته ما رو توجلسات آذر اب راه نمیدن که اخیرا این مشکل حل شده.چرا دانایان با8% سهام فاذر در هیئت مدیره است ولی صدرا با حدود 30% رو توجلسات هم تا پارسال راه نمیدادند. من خواهشم از دوستان اینه که گزارشات شرکتها رو بخونن و بعد تصمیم به خرید هر سهمی بگیرن .شرایط بورس خیلی سخت شده.با قیمتهای نجومی و در آینده قراره چی بشه سهم نخرن.آلان گزارش 91 شرکتها اومده واحتمالا بعضا محطاطانه ولی اون گزارشات هدف شرکته و ممکنه 20-30% تعدیل بدن ولی اون گزارشات شرکتها رو منبع اصلی خبری بدونن. یادمه همین دوستمون آقای طیب میگفت صدرا 91 سود تقسیم میکنه.اگه اشباه میگم جناب طیب بگن ولی من میتونم پستها رو بالا بیارم هر چند اصلا دوست ندارم. بازم میگم صدرا تواین قیمتها خریدنیه و تا یک خبر خیلی خوب بنیادی بیرون نیاد و جریمه های سنگین برداشته نشه فقط با پول عده ای بالا و پائین میشه و وقتی رفت بالا زیرشو خالی میکنن.امیدوارم همه سهامدارای صدرا از ضرر بیرون بیان ولی خواهشا دنبال سهم با زیان و قانون 141 نرید. سبز و سلامت باشید
    نه تنها جناب طيب بلكه بزرگترين تحليلگرام همين فكرو ميكردن....حالا اگه اعلام نميكنن و حسابها رو دستكاري ميكنن مسئوليتي متوجه جناب طيب نيست...واقعيت اينه كه سود در شركت صدرا قايم ميشه....حالا مديراش دزدن به تحليلگراني مثه جناب طيب كه ميدونم تو اين گروه چنتا پيرهن بيشتر از منو شما پاره كردن چه ربطي داره؟
    مرا گر دولت عالم ببخشند .... برابر با نگاه مادرم نيست

8. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید *سامان* از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 435 بار در 63 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط ساده ي ساده نمایش پست ها
    نه تنها جناب طيب بلكه بزرگترين تحليلگرام همين فكرو ميكردن....حالا اگه اعلام نميكنن و حسابها رو دستكاري ميكنن مسئوليتي متوجه جناب طيب نيست...واقعيت اينه كه سود در شركت صدرا قايم ميشه....حالا مديراش دزدن به تحليلگراني مثه جناب طيب كه ميدونم تو اين گروه چنتا پيرهن بيشتر از منو شما پاره كردن چه ربطي داره؟
    سلام:
    دوست عزیز وقتی بنده میگم با صورت مالی معامله کنید برای همینه.خوب همه میدونیم که سود رو قایم میکنن یا به عبارتی میدزدند.پس ما باید صورت مالی اونها خرید و فروش کنیم.قرار نیست که بیان سود رو قایم کنن و بگن ما قایم کردیم.با همون صورت مالی خودشون که ساختگیه جلو میرن و بازار اون چیزی رو که شرکت به سازمان بورس میفرسته مبنا قرار میده و معامله میکنه نه اونی که قایم کردن.
    هدف از نوشته های بنده اخطار به سامدار جزی هست.من به ایشون احترام میگدارم ولی تعصب ایشون به صدرا رو دلیلشو نمیدونم.من هیچ پستی رو بالا نمیآرم ولی ایشون 5-6 ماه پیش با زیان بیش از 90 تومنی هر سهم ادعای تقسیم سود در 91 رو داشتن.حتی در گزارش 6 ماهه ایشون میگفت گزارش بدی نیست.دوست عزسز هدف من فقط اخطار به افراد ناوارده و خرید و فروش حداقل با گزارشات شرکت.بعد ازتشخیص اولیه روشهای دیگر از جمله تکنیکی و روند بازار و..... هم هستند ولی برای شروع مهمترین گزارشات شرکته که از داخل شرکت خبر میده.حتی اگه دستکاری در صورت مالی شرکت صورت میگیره شما باید با صورتهای مالی دستکاری شده تحلیل کنید چون هدف هیئت مدیره اونه و ممکنه 20-30% تعدیل بده که چه بهتر.
    اگه دوستان تعصبی رو این سهم دارن خواهشا بگن تا من دیگه چیزی رو که میبینم ننویسم. در این شرایط سهامی بخرید که دی پی اس بالائی و آینده خوبی داشته باشن بخرید که اگه سهم ریخت از سود مجمع استفاده کنید.ساختمانی پتروشیمی روی و ....تجهیزات هم فاذر و پیمانکاری حفاری .سهمی که اما و اگر و زیان نداشته باشه.
    در آخر امیدوارم با گزارش 91 خوب و یه خبر بنیادی سهم باز بشه تا دوستان که از بازار عقب موندن اقلا به پولشون برسن.این اخطارها هم برای دفعات بعد هست که خود دوستان فکر میکنم نقره داغ شدن.خودم هم صدرا دارم ولی با میانگین پائین.چند روز قبل از بسته شدن زیر 150 به امید گزارش 91 تعداد برداشتم که دوستانی که منو میشناسن شاید خبر داشته باشن. از جمله دوستانی که در جلسات جو بازار افتخار دیدن ایشون رو داشتم سید بزرگوار جناب کاپیتان نمو هستند که سلامتی برای ایشان و خانواده محترم آرزو میکنم. بازم از دوستان عذر خواهی میکنم ولی چون تعصبی به سهم ندارم با اینکه سهامدار هستم خیلی راحت از شرکت انتقاد میکنم. شاد و سبز باشید

10. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید armin777 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    سلام:
    دوست عزیز وقتی بنده میگم با صورت مالی معامله کنید برای همینه.خوب همه میدونیم که سود رو قایم میکنن یا به عبارتی میدزدند.پس ما باید صورت مالی اونها خرید و فروش کنیم.قرار نیست که بیان سود رو قایم کنن و بگن ما قایم کردیم.با همون صورت مالی خودشون که ساختگیه جلو میرن و بازار اون چیزی رو که شرکت به سازمان بورس میفرسته مبنا قرار میده و معامله میکنه نه اونی که قایم کردن.
    هدف از نوشته های بنده اخطار به سامدار جزی هست.من به ایشون احترام میگدارم ولی تعصب ایشون به صدرا رو دلیلشو نمیدونم.من هیچ پستی رو بالا نمیآرم ولی ایشون 5-6 ماه پیش با زیان بیش از 90 تومنی هر سهم ادعای تقسیم سود در 91 رو داشتن.حتی در گزارش 6 ماهه ایشون میگفت گزارش بدی نیست.دوست عزسز هدف من فقط اخطار به افراد ناوارده و خرید و فروش حداقل با گزارشات شرکت.بعد ازتشخیص اولیه روشهای دیگر از جمله تکنیکی و روند بازار و..... هم هستند ولی برای شروع مهمترین گزارشات شرکته که از داخل شرکت خبر میده.حتی اگه دستکاری در صورت مالی شرکت صورت میگیره شما باید با صورتهای مالی دستکاری شده تحلیل کنید چون هدف هیئت مدیره اونه و ممکنه 20-30% تعدیل بده که چه بهتر.
    اگه دوستان تعصبی رو این سهم دارن خواهشا بگن تا من دیگه چیزی رو که میبینم ننویسم. در این شرایط سهامی بخرید که دی پی اس بالائی و آینده خوبی داشته باشن بخرید که اگه سهم ریخت از سود مجمع استفاده کنید.ساختمانی پتروشیمی روی و ....تجهیزات هم فاذر و پیمانکاری حفاری .سهمی که اما و اگر و زیان نداشته باشه.
    در آخر امیدوارم با گزارش 91 خوب و یه خبر بنیادی سهم باز بشه تا دوستان که از بازار عقب موندن اقلا به پولشون برسن.این اخطارها هم برای دفعات بعد هست که خود دوستان فکر میکنم نقره داغ شدن.خودم هم صدرا دارم ولی با میانگین پائین.چند روز قبل از بسته شدن زیر 150 به امید گزارش 91 تعداد برداشتم که دوستانی که منو میشناسن شاید خبر داشته باشن. از جمله دوستانی که در جلسات جو بازار افتخار دیدن ایشون رو داشتم سید بزرگوار جناب کاپیتان نمو هستند که سلامتی برای ایشان و خانواده محترم آرزو میکنم. بازم از دوستان عذر خواهی میکنم ولی چون تعصبی به سهم ندارم با اینکه سهامدار هستم خیلی راحت از شرکت انتقاد میکنم. شاد و سبز باشید
    اتفاقا تبادل نظر هيچ ايرادي نداره و پست هاي شما منطقي و درست هست و من با بيشتر قسمتهاش موافقم...نگا كنيد يه تحليل گر مياد آينده يك سهم رو بررسي ميكنه و اميدواره كه تحليلش به بار بشينه.....مثلا من پيشبيني ميكنم فاذر 50 تومن ميسازه پس ميرم ميخرم حالا موعد گزارش مياد و ميبيني اي دل غافل گزارش دستكاري شده......اين كه شما ميفرماييد بازار به گزارش ارائه شده واكنش نشون ميده كاملا درسته و عقل حكم ميكنه كه منم با روند بازار حركت كنم و براي خودم داستان سرايي نكنم.....اما چون اين گروه يه گروه مافيايي هست آدم احتمال ميده بعد از اينكه برنامشون رو سهام پياده شده سريعا گزارشهاي متفاوتي بفرستن رو كدال واسه همين تو اين گروه توصيه به سهامداري هست..... تقسيم سود در 91 توسط صدرا اصلا چيز عجيبي نبود و مورد قبول هم بود حالا نشد.....همين شركتايي كه شما ميگيد دي پي اس بالايي دارن هم يه دفه ميبينيد 180 درجه تفاوت ميكنن....آيا اين تقصير شماست؟ مثلا شما به من ميگيد برو به عنوان مثال سايپا بخر كه تو مجمع 50 تومن سود ميده اگه اومد يه گزارش متفاوت از شركت منتشر شد اين تقصير شماست؟با بقيه صحبتاتون موافقم و فكرم نميكنم كه كسي اينجا باشه كه تعصب داشته باشه

12. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید *سامان* از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 19,325 بار در 2,624 ارسال
    با سلام:

باسلام وعرض ادب

خواهش میکنم حداقل نوشته خودتونو یکبار دیگه مطالعه فرمایید

آیا شما در اول نوشته خودتون به فاذر اشاره نفرمودید؟!!!!!!خب بنده هم جواب اولین قسمت نوشته شما رو دادم و اما چون درصدرا چندین بار

از این مواردو نوشته بودم دیگه نیازی برای چواب صدرا نبود.

خب حالا بریم در این قسمت نوشته شما کنکاش کنیم که بارها صحبت شده با مثال های گوناکون

اینکه شما میفرمایید به گزارشات ارائه شده ورسمی اکتفا کنیم کاملا غیر علمی است ومبتدیانه

حرفه ای های بازار دچار حالت هاب ایستایی و در گذشته ماندن پول نمیدن بلکه به پیشبینی های آتی علمی پول میدن

مثال ٪فراوری و باما با زیان های تقزیبا 200تومانی در قیمت های 124تومان و2187ریالی معامله میشدند وبنده اون زمان اینارو خریدم وپیشنهاد خرید با دلایل

علمی نوشتم واونوقت هم کسانی مثل شما به بنده اعتراض کردند که سهام های زیانده را معرفی میکنم وباید واقعیت هارو ببینم ؟!!!!!!!!!!!!

ولی بنده اون زمان عرض کردم که نباید درجازد بلکه باید آتی رو پیشبینی کرد ووقتیکه فراور شد 98تومان فرمودند دیدی گفته بودیم شما باعث

شدید یه عده ای متضرر بشند؟!!!!!!!!!!!ولی جالبتر اون زمانی بود که خودشان فرآوری رو 1200تومان وبامارو1800تومان میخریدند؟!!!!!!!!!!!!!!!

وچون حداقل منصف بودند چندین بار عذرخواهی کردند وووووووووووووووو

مثال:صدرا

بنده مبتد ی هستم و چون نمیتونم تحلیل کنم وشما استاد هستید ومیتونید تحلیل فرمایید و بنده وامثال بنده رو راهنمایی فرمایید تا متضرر نشویم

پیشاپیش از شما تشکر میکنم

خب حالا سوال

1-میزان قراردادهای صدرا

2-حاشیه سود قراردادها

3-قیمت لحاظ شده دلار و یورو و......در بودجه بندی سالیانه چنده

4-برگشت 140میلیون یورو از بابت کشتی های ریکمرز چه تاثیری بر سود داره

5-افزایش موجودی کالا چه مفهوی برای سال آتی داره

6-تحویل کشتی های افراماکس چه تاثیری داره

7-تحویل 2الی3پروژه در نیمه اول سال 91چه تاثیری داره

8-تزریق نقدینگی از مورد فروش اوراق مشارکت چه نقشی داره

9-در صورتیکه فاذر افزایش سرمایه بده چه تاثیری روی صدرا داره

10-در موجودی کالا موتور کشتی با ارزش 15میلیون دلار چه تاثیری داره

11-صدرا در سال 90چقدر سود عملیاتی داره ودر سال 91چقدر

12-چرا بعداز افزایش سرمایه میزان بدهی صدرا خیلی خیلی کوچک میشه و ازبند 141خارج میشه و این چه تاثیری روی برنامه های آتی داره

13-قراردادهای جدید که هنوز شفاف نشده مثل ستاره خلیج فارس چه تاثیری روی سود داره

14-ارزش جرثقیل هزار تنی چقدره وچه تاثیری داره

15-آیا در گراش 6ماهه حاشیه سود افزایش داشته وچرا؟

16-جزیره صدرا چه نقشی درآینده شرکت داره؟ وچرا

17-بامصوبه مجلس دال بر تفویض اختیارات به وزیر نفت چه تاثیری داره ؟وچرا

18-نفروخته شدن کامل فاذر توسط خصوصی سازی چه تاثیری روی سود داره؟ وچرا

19-حل شدن مشکلات حقوقی صدرا که بدلیل نوع حقوقی بودن چندین ساله که پیگیری میشه وتقریبا به اواخر کار رسیده چه تاثیری داره؟وچرا

20-با جمیع موارد فوق آیا صدرا میتونه کلا با بانک ها تسویه کنه یا نه که با دو بانک هم قبلا تسویه شده و چه تاثیری روی آتی شرکت داره ؟وچرا

خواهش میکنم چون بنده مبتدی هستم بصورت بند بند جواب فرمایید تا بتونم سوالات بعدی رو از حضرتعالی بپرسم

بازهم پیشاپیش سپاسگزارم

14. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید طيب از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال farhad_p آواتار ها
    تشکر شده 4,220 بار در 890 ارسال
    متأسفانه گزارش پیش بینی سود سال 91 " فاراک " با اندکی کاهش ، 4% تعدیل منفی نسبت به سود سال 90 یعنی225 ریال را نشان میدهد .
    گاهی گمان نمی کنیو میشود .گاهی نمی شود که نمی شود

16. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید farhad_p از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال behnam آواتار ها
    تشکر شده 98,027 بار در 10,087 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط farhad_p نمایش پست ها
    متأسفانه گزارش پیش بینی سود سال 91 " فاراک " با اندکی کاهش ، 4% تعدیل منفی نسبت به سود سال 90 یعنی225 ریال را نشان میدهد .
    دوست عزیز چرا متاسفانه
    سود امسال 167 ریال بوده که در گزارش 9 ماهه به 233 ریال رسیده
    یعنی 39.5% تعدیل مثبت
    سود 91 هم به نسبت سود 167 ریالی حدود 35% افزایش یافته
    این عالیه
    هفته آینده با قیمت خیلی خوبی باز میشه

18. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید behnam از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    نگا كنيد فرهاد جان من هنوزم نفهميدم اون سودي كه تو گزارش 91 تو قسمت 90 ميزنن كدوم سوده ولي گزارش فاراك 167 ريال اي پي اس داشت

20. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید *سامان* از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)