صفحه 493 از 1664 نخست ... 3934434834904914924934944954965035435939931493 ... آخرین
نمایش نتایج: از 4,921 به 4,930 از 16639

موضوع: صنعتي دريايي ايران ( خصدرا )

عضو فعال baradaran آواتار ها
    تشکر شده 5,766 بار در 548 ارسال
    ممکن است حقیقت در مورد صدرا از مخفی کردن اطلاعات و ضرر کاغذی حکایت داشته باشد اما واقعیت چیز دیگری است .
    واقعیت حال حاضر صدرا این است که شرکت برای سال 90 مبلغ 142 تومان زیان ساخته و مدیران شرکت با هر ترفندی از جمله مطرح کردن موضوع خرید سهام توسط خاتم توانسته اند در مجمع صورت های مالی با زیان فوق را به تصویب سهامدارن برسانند و برگزاری مجمع فوق العاده فقط به صورت شفاهی مطرح شده و رای گیری بابت آن صورت نگرفته بنابراین الزامی به برگزاری آن نیست .
    واقعیت دیگر این است که اکنون سهم متوقف است و این توقف ممکن است ماهها و شاید بیشتر زمان ببرد چرا که هم سازمان و هم مدیران شرکت با ادامه این وضعیت مشکلی ندارند .
    بهتر است فعلا همانگونه که برخی دوستان گفتند مبنای کار واقعیت کنونی باشد براین اساس هر خبری تا زمانی که از مراجع رسمی تائید نشده نباید مورد قبول قرار گیرد و نباید مانع از متوقف شدن فعالیتهای سهامداران شود .
    بنابراین با توجه به موارد فوق باید با فشار به سازمان بورس و مدیران صدراو خاتم تمام تلاش برای مشخص شدن هر چه زودتر وضعیت نماد صورت گیرد .
    همزمان با آن پیگیری از مجاری دیگر و نامه نگاری به هر جایی که ممکن است مفید باشد میتواند انجام شود .
    مجددا عرض میکنم ادامه این وضعیت ممکن است بعد از مدتی عادی شود بنابراین سهامداران صدرا به هر طریق نباید اجازه دهند موضوع صدرا سرد شود .
    دو اصل مهم در زندگی : 1_جسارت در بیان عقیده 2_ جرات در پذیرش اشتباه

2. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید baradaran از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 3,015 بار در 963 ارسال
    آیا ممکن است از صدرا با توجه به زیر ساخت های عظیمی که برای ساخت کشتی های بزرگ به تازگی ایجاد شده است در راستای پروژه های نظامی بزرگ کشتی سازی استفاده شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    جایی خواندم افراماکس ادامه جماران و ادامه طرح های بزرگ کشتی سازی آینده است ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    اکنون نیز خواندم که ظاهرا طرح های ساخت کشتی های جنگی بزرگ موشک انداز در حال کلید خوردن است ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    وآیا در یک شرکت نظامی نباید سهامداران جز حذف گردند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    تمام موارد بالا سوال است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

عضو فعال
    مروری بر گذشته ها:

parisa Naderi مشاهده گفتگو
    دوستان سلام
    دقت کنيد اين "دوست عزيز "جمله را با " به نظرم " شروع کرد و امروز هم کلي عکس تو تايپيک از اين شناور گذاشتند : (دو ديدگاه )
    1- از اين که اين کشتي به دست توانمند متخصصان صدرا ساخته شده ؛ جاي خوشحالي است و بنده هم تبريک مي گويم
    2- ولي اينکه اين کشتي با چه هزينه اي ساخته شد و چه قدر براي شرکت درآمد داشت بحث بسيار است و چرا هاي بي پاسخ بسيار !!! .
    دوستان متاسفانه مسائل و مشکلات داخلي صدرا و هزينه هاي که بابت خريد قطعات انجام ميدهد بسيار است و تحريم ها بد جوري رو شرکت اثر گذاشته به خصوص اينکه سپاه هم در اين شرکت نقش دارد و براي خريد يه قطعه چندين برابر واقعي بايد پول و دلار هزينه کنند و آخرش هم همه ميرند پروژه رو با قطعات چيني وصل و پينه مي کنند و تحويل مي دهند . به خاطر تامين قطعات چه قدر سفر خارجي و چه قدر التماس و خواهش خود داستان بسيار است و تمام اينها هزينه ها ي شرکت را چند برابر مي کند و جند دست اين وسط سود مي برند تا تحريم ها را دور بزنند و بعد قطعه تامين مي شود.
    خلاصه : دوستان اين شرکت چندين سال است که يک ريال هم سود نساخته و حالا حالا ها در ضرر است و تا خر خره در بدهکاري است و اين بدهکاري ادامه دارد.
    درود بر اعتصام که توانست در مجمع با حرف همه را در رويا نگه دارد و قيمت فعلي سهم 200 تومان است و براحتي از کنار تمام چرا ها گذاشت
    به شما قول مي دهم خود اعتصام حاضر نيست يک ميليون اين سهم را حتي به قيمت يک صد هزار تومان بخرد . پس مراقب باشيد و هشيار و به غير از تکنيکال ؛ از اين زاويه هم به شرکت نگاه کنيد . موفق و پر سود باشيد

عضو فعال
    مروری بر گذشته ها:
    نوشته شده توسط باربد من مشاهده گفتگو
    با سلام
    بنده صدرا ندارم و نمیدونم اجازه دارم تو این تاپیک مطلب بزنم یا نه؟
    البته من اگر چیزی میگم برای دل سهامدار میگم نه برای اینکه خودم دارم یا ندارم
    نه صدرا بلکه هر سهمی را باید بر روی اصول معاملاتی خودش معامله کنید
    مثلا اگر صدرا با این عظمت را میبینید باید در ان دنبال تحولات عظیم هم باشید
    یعنی اگر صدرا داران صدرا خریده اند
    به امید پروزه هایی که دارد و سودی که از انها نصیب شرکتدر اینده می شود بر روی ان سرمایه گذاری کرده اند
    حال این وسط گاها در این بین اختلافات ریالی در صورتهای مالی باعث یک واکنش در رفتار سهامداراندر کوتاه مدت می شود
    اما همانگونه که چندی پیش هم دیدید ان همه فشار عصبی که سهامداران صدرا در شب اعلام گزارش 6 ماهه به خود و دوستان خود تحمیل کردند دو روز بیشتر طول نکشید و سهم افت محسوسی نکردو به روال عادی برگشت
    فقط برای سهامدار چه ماند؟

الان هم نظر من این است
    اگر به سهم خود اعتقاد دارید عظمت ان را حس کنید
    این سهم با این عظمت با 10 میلیارد کسری و حرف و من شما بالا و پایین نمی رود
    بر اساس اخبار تاثیر گذارو ورودی و خروجی نقدینگی به شرکت و سهم
    روند سهم را در مسیرش همراهی کنید

امیدوارم واضح نوشته باشم
    اگر صدرا را برای اینده اش خریده اید
    به تارگت زمانی خود ایمان داشته باشید و با حرفهای منی که صدرا ندارم
    چه خوب چه بد تحت تاثیرو جو وارده قرار نگیرید

صدرا راه خودش را میرود
    به حرف من و امثال من هم گوش نمیکند
    خواه نزولی باشد و خواه صعودی

شب بر همگی خوش و آدینه به کام

عضو فعال
    گذشته ها :

نوشته شده توسط ایرتان مشاهده گفتگو

این پست رو خواهشا با دقت بخونید خیلی بهتون کمک میکنه

خوب خواستم یه سری موارد کلی رو بیان کنم ...

اینجا یه محیط به نام بورس با پارامترهایی فوق العاده سیال و پارادوکسها فراوان و دیدگاههای مختلف و ......

کسانی که تو بازار هستند هر یک به شیوه ای و به مرور سبکی رو درشون نهادینه میشه که به اون روش معاملات خودشون رو پیش میبرند ....

عده ای تکنیکال و برخی فاندامنتال و گروهی رانت و گروهی دیگر تجربه شخصی و حسشون نسبت به روند سهمها و برخی از روی صحبتهای دیگران وحرفهای سایتها مختلف و عده ای با بزرگ کردن فردی و
    تبدیل اون یه مرجع تصیم سازی برای خودشون و گروهی مقطعی در هر کدام ار روشهای فوق و عده ای از روی شانس و به هر حال هر کس به شیوه ای تو بازار داره ادامه میده ......

تو بازار ما عده ای بسبار کمی هستند که تکنیکال رو در سطح کلاسیک و به شکل حرفه ای دنبال کردند و شاید تعداد چارتیستهای بازار ما که در سطح خوبی تحلیل میکنند کمتر از انگشتان یه دست باشه با این
    حال همینها هم هم دچار اشتاباهات بزرگی میشند .... ببیند ما تو علوم مختلف هیچ گاه قطعیتی نداریم حتی اصل عدم قطعیت هایزنبرگ در حال حاضر به عنوان به اصل پذیرفته شده می باشد اگر چه نظر انیشتن بر اینکه خداوند تاس نمیریزد رو اعتقاد وافری بهش دارم یعنی در جایگاهی از دانش بشر میشه به سطحی رسید و در موقعیتی بود که معیارهای ساختاری علم دارای سنجش دقیقی باشند و اینکه هیچ خطایی وجود نداشته باشد اما اینکه ما در این سطح از جایگاه و اون مدینه فاضله انیشتن باشیم باید بگیم نه ....

پس عدم قطعیت رو در تمامی علوم و در تمامی بشر باید به عنوان یه اصل پذیرفته شده قلمداد کنیم //// حال ما بیایم پدیده ای رو مثل تکنیکال که در اصل میزان واکنش های بازار بر اساس شناخت قیمتی و دیدگاه افراد نسبت به سطوح خاص که به مرور خودش رو به صورت نمودار نشون میدند و معمولا تو ی طیف گسترده ای از افراد این واکنشها دارای تشابهات خاص هستند رو بگذاریم کنار علوم دیگر در حالی که تکنیکال با توجه به پایه های نسبی و دیدگاههای مختلف در سطوح مختلف دارای اثر پذیری بیشتری نسبت به خطاهاست ...

شکی نیست در سطحی ار تکنیکال یعنی همون مدینه فاضله انیشتن در جایی که عدم قطعیت هایزنبرگ رو کنار بگذاریم میتونه به صورت میلیمتری حرکت سهمها رو در مدتهای زیادی پیش بینی کنه ولی در جایگاهیی که ما قرار داریم شکی در این نیست که درصد خطای تکنیکال بسیار بسیار بالاست ..... حتی بهترین چارتیسهای دنیا تو بزرگترین بازارهای مالی درصد اشتباه بالایی رو دارند چون راز نوسان قیمتها بسیار پیچیده و غیر قابل درک میباشد هر چقدر بازار کوچکتر و از طرفی با ساختاری بسته تر داشته باشه که عوامل اصلی حرکتی قیمت نه بر اساس دیدگاه عموم بازار بلکه بر اساس اتاقاهای تصمیم گیری و گروهی خاص باشه از درجه اعتیار اون کمتر میشه حالا شما تصور کنید بازار ما با این همه ساختارهای بسته و همچنین دستکاری قیمت و در صد پیروزی تکنیکال رو حالا ما بیایم صدرا رو که تو بازار ما به عنوان یه سهم بسیار پیچیده هستش رو مقایسه کنید ......دلیل اشتباه خیلی از بزرگان بازار ما تو تحلیلهای تکنیکال و مخصوصا بر روی صدرا چیزی جز این نیست ....

من خیلی از تحلیلهای برخی چارتیسهای خوب رو در مورد روند طلا و مس و روی و خیلی قیمتهای جهانی و شاخص ها معتبر اونها دیدم جالب اینکه درصد موفقت اون تحلیلها بسیار بیشتر از تحلیل بر روی سهمهای بازار خودمونه //// اینجا و تو سایتهای مختلف هر کس بر اساس داشته هاش میاد تحلیل میزنه و دیگه نیازی هم به گفتن نیست که تمام نظرات دیدگاه شخصیت و حتی اینقدر بازار ما دارای طفولیت ذهنی درچنین مواردیست گاهی اوقات مجبور میشند دوستان متذکر بشند که نظر شخصیت این واقعا برای من مبهوت کننده است که یه عده میان میگن خوب فلانی اشتباه کرد یا فلان تحلیل فیلد شد و چرا ؟؟ واز این جور صحبتها که واقعا نشون میده اون کسی که با این دیگاه اومده تو بازاری مثل بورس هنوز ساختار درک شهودیش نسبت به خیلی موارد شکل نگرفته ببیند تو دنیا فروم نویسی در خیلی از جاها و مباحث مختلف رواج داره به شکل یه اتاق فکر برای هر گروهیست که بتونند نظرات هم رو بدونند بعد تصیمیم رو بر اساس دیدگاه خودشون داشته باشند و تو بورس هم همینطور اینجا هر کس نظرش رو میده اونم با جسارت بالا دلیلی هم نداره که بگه نظر شخصیست چون اصل تعریف شده همچین مکانهایی همینه اما باز هم من میبینم برخی صحبتها که نشون میده جامعه ما تو خیلی از سطوح هنوزتو طفولیت ذهنی به سر میبره .... من بحثم خودم نیست من کلی در مورد همه افرادی که تحلیل میکنن میگم مثلا کاظم تو دوره ای به شکلی عجیب تحلیلهای حرفه ای میداد که بی نظیر بود اما طی سال جاری دچار اشتاباهات فراوان شد و یا درخشانی که اونم همینطور و خیلی ازافراد دیگه مطمئن باشید همیشه خطا و اشتباه جزوی ار تحلیل خواهد بود حالا اینکه دوستان انتظار داشته باشند افراد مختلف تحلیل همیشه درستی داشته باشند اونم رو صدرا ..... ببیند شخصا همیشه ازعلوم مختلف در جهت بررسی سهم استفاده کردم تو دوره ای واقعا سهم رو به راحتی در دست داشتم و دقیقا حرکت سهم واسم ملموس بود اما به یکباره با توجه به برخی اتفاقات خاص روند سهم از دستم خارج شد و بقیه مسائل ..... پس این اصل کلی رو داشته باشید اینجا هر کس نظر خودش رو میده نه پیشگوییست نه موردی دیگه .......

ببیند یه چیز رو خیلی راحت بهتون میگم سعی کنید به سیستم خاصی واسه خودتون برسید اگه همیشه بخواید حرفهای دیگران رو معیار قرار بدید حتی بزرگترین های بازار ما شک نکنید موفق نمیشید شما میتونید حرفهای دیگران رو گوش کنید و گزارهشها رو حرفهای سایتهای مختلف نظرات دوستان اطرف ولی در نهایت تصمیم رو باید بر اسا س تجزیه و تحلیل خودتون داشته باشید ....

اگه توانایی تصمیم گیری ندارید بدون رو دبایستی بشینید خونه و یا برید سراغ کار دیگه ای چون اینجا بورسه و با تمام اهرمهای خاص خودش خیلی افراد رو حتما دیدید که مدام میگن فلانی گفت و بعد فلانی دیگه اینهاخودشون و سیستم مغزیشون توان قبول و تصمیم گیری و تحلیل و بررسی نداره و دنبال یه عامل بیرونی برای آسودگی خیال خودشون هستند تا تقصر رو گردن اون بندازن اینها تو هر دوره ای یه نفر رو میکنند لیدر ذهنیشون با حرف اون میخرند میرند حتی تو سود ولی چون خودشون دارای سیستم تصیمیم گیری نیستند به مرور این وابستگی به حدی میشه که دیگه به شخصیت ضعیف تبدیل میشند با ترس زیاد از بازار اینها دقیقا با حرف هون طرف دوباره میرند تو ضرر و دوباره یه شخص دیگه ای میشه لیدر ذهنی و ادامه این سیکل باطل اینها تو بلند مدت هیچ سرمایه ای رو بدست نخواهند آورد و به مرور تمام دارایی سهم خودشون رو هم از دست میدند اینجور افراد به وفور تو بازار یافت میشند افرادی که شخصیشتون شکل نگرفته و همیشه دیگران رو مقصر ضررهاشون میدونند اینها تقریبا بیش از 70% (( به نظر من)) بازار ما رو تشکیل میدند و اگه سری به تالارها یا سایتهای مختلف بزنید بسیار فروانند ....اما گروهی کمی هستند که سیستم شخصی خودشون رو دارند و به هیچ عنوان از سیستم خودشون خارج نمیشند وبه مرور سعی در بهبود سیستم خودشون دارند اینها گروهیی هستند که شاید تمام تحلیهای دیگران رو بخونند و تمام گزارشها حرفهای روزنامه های و سایتهای مختلف و خیلی موارد دیگه اما در نهایت خودشون تصمیم میگیرند اگر چه حتی تو دورهای اشتباه میکنند ولی به مرور دارای ساختاری محکم میشند این افراد به هیچ عنوان دیگران رو مسئول ضرر خودشون نمیدونند و سیستم مغزی دنبال عامل بیرونی بر انداختن تقصیر به گردنش نیست اینها چون به تحلیل و بررسی خود با توجه به بررسی تمام عوامل خریدند سریع اشکال رو به خودشون بر میگردونند و دنبال اصلاح سیستم شخصی میشند و به مرور دارای یا ساختار محکم خواهند شد اینها تو بلند مدت افرادی فوق العاده موفق خواهند شد گروه اول چون هیچ ایده ای ندارند و تلاشی هم برای تحلیل و بررسی از خودشون نمیکنند و چون سیستم مغزی رو عادت به اجرای تنها دادند دیگه مجبورند مدام دنبال مقصر بگردند این به معنای عدم مشاوره نیست شما میتونید با خیلیها مشاوره کنید خیلی از تحلیلها رو بخونید روزنامه های رو بخونید و همه و همه اما در آخر سعی کنید ایده و تحلیل و بررسی خودتون رو داشته باشید و اگه اشتباه کردید دنبال عامل بیرونی نباشید همونطور که گفتم ذهن این افراد همواره به دنبال یه لیدر برای مرجع تصمیم گیری میگرده امروز فلانی و با حرف فلانی سود میکنه و به مرور با حرف همونم میر توضرر و نفر بعدی و این سیکل ادامه داره متاسفانه چنین طفل هایی تو بازار ما زیادند .....

من خودم شخصا هفته ای فقط یکی دو بار برخی موارد تو این سایت رو دنبال مکینم و اصلا حیرت میکنم برخی مواقع میبیم عده ای دارند بر روی یه موضوع واهیکه اصلا ربطی نداره با هم بحث میکنند واقعا من تعجب میکنم شخصا تصورش هم نمیتونم بکنم که بیام اینجا با دوستی جرو بحث بکنم اگر چه مباحثه خوبه ولی خیلی موارد که اینجا اتفاق میفته واقعا واسم عجیبه ...

من ایرتان میام نظرم رو میگم و بارها و بارها و بارها و هزار بار گفتم تحلیل بنده فقط یه نظر شخصیست و بارها و بارها وبارها و هزار بارا گفتم ایده خودتون رو داشته باشید اما بازم طرف میاد میگه تحلیل ایرتان ...

من خودم تو سیکل صعود سهم از 155 تا 275 هیچ اشتباهی نداشتم و خیلی دوستان تو همینجا اومدم تشکر کردند و بی دلیل من نوعی رو بزرگ کردند که منم چندین بار گفتم به من ربطی نداره کارخودتون رو بکنید چه سود و چه ضرر مربوط به خودتونه ما از 275 280 یه سر عوامل متاسفاته ریتم حرکت سهم رو از دستم خارج کرد و توانایی تصمیم گیری درست رو گرفت ((( اینم بر میگرده به خودم و باید اصلاح بشه )) اگرچه برخی پستهای اون زمان رو اگه درست اجرا میکردیم الا چنین مواردی نبود اگرچه من تقریبا تو دوره ریزش سهم از 275 280 کمتر اینجا بودم و فقط یکی دوبار تحلیل زدم که همونجا هم عده ای گفتن ایرتان فروخته و از این صحیتها که دلیلش چیز دیگه ای بود و من هم وقت کافی واسه بررسی سهم نمگیذاشتم .....

اما تحلیل چند روز پیش پس از مدتها اومدم وقت گذاشتم و با اصرار دوستان که یه تحلیل کلی رو خواسته بودند اینجا ارائه دادم و گفتم که دیدگاه تحلیل تکنیکی از دید شخص بنده همینه حال چه سهم بشه 10 تومن چه 1000 تومن اون تحلیل منه باز هم میگم هزار با که اون فقط نظر شحضی منه و ولا غیر هر کس ایده خودش رو داشته باشه این بد نیست که شما نظردیگران رو بخونید و توتصمیم گیری لحاظ کنید ولی وابستگی مطلق به تحلیل و نظر کسی نداشته باشید و با جسارت اگه نظرتون خلاف اونه نظر خودتون رو اجرا کنید

ایرتان و فلان و فلان و هم هر چقدر تکنیکال بلد باشه بازم همیشه ضریب بالایی از خطا رو به همراه خواهند داشت ///////

ببنید بازم میگم همیشه چشتون به همه چیزها باشه همه و همه اتفاقات یه هم ربط دارند شک نکیند راز نوسان قیمتها در واکنش رفتار ماست شما اگه بتونید مجموعه ای رفتار ها رو پیش بینی کنید بلند مدت میتونید صاحب سبک بشید من اطراف خودم میبینم افرادی رو که دارای توان تشخیصی بسیار بالایی هستند که درک درستی نسبت به رفتار قیمتی سهمها و واکنش بازار دارند ولی متاسفانه به دلیل عدم اعتماد به نفس کافی همیشه نظرات دیگران رو معیار قرار میدند ....

راحت بهتون میگم اگه به دنیا اومدین که مثل ربات کار کنید واقعا تاسف باره از اون تاسف بارتر اینکه حتی حرکت ربات گونه خوتون رو هم مبداش رو فردی دیگری بدونید که دیگه واویلا ...اینها مردگانی هستند که فقط کفن بر تن دارند... سعی کنید با جسارت کامل و با تمام توان با قدرت ماورایی خودتون توانایی خودتون رو باور کنید و ایده های خودتون رو اجرا کنید اگه هم ضرر کردید سریع عوامل موثر بر اشتباه رو بررسی کنید همیشه نظرات دیگران رو بخونید و با دوستانتون مشورت کنید به همه و همه چیز اهمیت بدهید به دنبال علوم مختلف باشید و خودتونرو به تحلیل کسی عادت ندید از کوچکترین اتفاقاها نگذرید اما در نهایت خودتون تصمیم بگیرید به مغزتون بفهموندید که من اجرا کرم ////

ببنید بازار بورس جاییست که رانت و دروغ و گزارش غیر شفاف و تکنیکال فاندامنتال و همه و همه و همه در کنار هم هستند تو همه بازارهای مالی تو تمام دنیا با شدت و هدف متفاوت وجود داره و چیز غیر طبیعی هم نیست این مائیم که باید تو این بازار فریب نخوریم شما تو بازاری مثل بورس اگر بالاترین ضریب هوشی رو هم داشته باشید ولی توانایی تصمیم گیریتون و مدیریت بر خودتون پایین باشه به هیچ وجه موفق نخواهدیشد شما همچنین باید دارای هوش هیجانیeq بالایی هم باشید اگرچه iq بالا میتونه در شرایط عادی باعث موفقیت شما بشه اما معمولا همیشه یه سری عوامل بیرونی اتفاق خواهد افتاد که باید شما کنترل خوبی بر خودتون و تصمیم گیری و مدیریت داشته باشید افرادی که هوش هیجانی بالایی دارند بسیار موفقتر از افرادی خواهند بود که هوش بهره بالایی دارند ////////

من نوعی ایرتان به شخصه به خودم هیچ وقت تا حالا اجازه ندادم حتی برای یک باردر ذهن خودم فرد دیگری رو عامل اشتباه خودم بدونم حتما ضعفی در من بوده که نتونستنم کنترل درستی بر تصمیم داشته باشم و باید همه تصمیم های اشتباه رو در خودم جستجو کنم من سعی کردن همیشه حرفهای دیگران رو فقط بشنوم ولی به هیچ عنوان خودم رو عادت به اجرای نظر کسی نخواهم کرد و سعی میکنم سیستم خودم رو داشته باشم در جهت بهبود اون حرکت کنم اگر چه تو دوره ای اشتباه کنم ولی به مرور سعی در رفع اون خواهم داشت ///

برخی دوستان تو چند روز گذشته پیام خصوصی دادند در مورد فروش فلان گروه و خرید فلان گره و همچنین نظر کاظم نادرعلی و بقیه مسائل .... که من جوابی ندادم ببینید من نظرم رو گفتم و دیگران هم نظرشون رو گفتند و یه جیز طبیعیست اختلاف نظرها تو همین سایت هم هست خیلی دوستان میبینم که تحلیلهای مختلفی میزنند و هر کدام نظر خودشون رو میگند دوستان سعی کنند با بررسی تمام جهات تصمیم گیری خودون رو داشته باشندتو همین سایت هم خیلی دوستان تحلیلهای مختلفی میزنند که همه و همه نظر شخصیست دلیلی بر دستی هیچ کدام نیست چه ایرتان بزنه چه کس دیگه ای ////

این حرفها تو دلم مونده بود ودوست داشتم بگم چون خیلی از این موارد رو دیدم/// سعی کنیم از این به بعد حداقل مقداری بیشتر در کارهامون اندیشه کنیم ... این موارد رو به صورت کلی بیان کردم امیدوارم دوستام استفاده ببرند ...
    ////

عضو فعال
    گذشته ها

نوشته شده توسط parisa Naderi مشاهده گفتگو
    سلام دوستان
    با توجه به دلایلی که قبلا ذکر شد اعتقاد دارم صدرا فعلا ریزشی است و به زودی 190 را خواهد شکست ( پست شماره 41324) و بعد از این عدد دیگه خریداری نداره و میره تو گره فعلا بی خیال عدد 280 ایرتان در آبان ماه باشید. از رنجش دوستان متعصب صدرا هم به خاطر اعلام عدد عذرخواهی میکنم . در ضمن بورس ما فعلا قلابی است (1- گزارشات شرکت هاشفاف نیست 2- به دنیا ارتباط نداره و تاثیر گذار از نوسانات بازارهای مالی جهانی نیست و بارها همگی شاهد این مسئله بوده ایم) .
    در ضمن کوبیدن دیگران باعث میشه دیگه طرف تحلیل نده و محافظه کار بشه .
    به خاطر سرمایه تون هم که شده کمی هم به صدرا بد بینانه نگاه کنید .
    اینها را گفتم تا دق دلی ضررتون رو ؛ رو سر دیگران خالی نکنید . همیشه موفق و پر سود باشید .

عضو فعال
    گذشته ها

نوشته شده توسط s115rz مشاهده گفتگو
    تنها علت عدم رشد صدرا ارزنده نبودن این سهم از نظر اکثریت بازار هست.
    شرکتی که دارای فعالیت تقریبا انحصاری در ایران هست و سابقا کلی سود ده بوده ، ولی الان به روزی افتاده که نه تنها سود ده نیست که زیان انباشته فراوان و بدهی های نجومی کمرش رو شکسته برای اکثریت بازار جذاب نیست.
    این در حالیست که حجم زیاد تبلیغات و شایعات بی پایه، رویایی و مثبت پیرامون این سهم ، باید قیمت اون رو به آسمون می رسوند.
    زیاد مشکل نیست نگاه انداختن به صورتهای مالی صدرا و درک همه این صحبتها.

عضو فعال
    گذشته ها
    نوشته شده توسط mehrdad_farzin_0411 مشاهده گفتگو
    صــــدرا به همه درس نوسانگيري آموخت و خيليا رو نوسانگير كرد نه تنها در صـــدرا بلكه در اكثريت سهام

بنده لازم ميدانم به مسئولين صـــدرا و سازمان بورس در اين زمينه هشدار بدم وگرنه فاتحه بورش خوانده ميشود و در آينده همه نوسانگير خواهيم شد و وضعيت آينده بورس بسيار بد

گذشته ها:

نوشته شده توسط saeed2153 مشاهده گفتگو
    من نمیدونم اینها که انقدر به فکر سهم و نوسانات سهم هستند چرا سهم یک کله داشت می امد پایین صداشون در نیامد
    و جالب اینکه چند ساعت بعد از صف شدن و مثبت خوردن سهم یکی مثل بورس نیوز سروکله اش پیدا می شه و از قلی پور می پرسه و اقای قلی پور را هم سریع پیدا می کنه و چقدر بورس نیوز خوبه که خبر ها را به این سرعت اطلاع رسانی می کنه....اگر اینها از قبل با هم هماهنگ بودند به این سرعت اطلاع رسانی نمی شد ..والا
    حالا می گند فاز 17 داریم کارهایی را انجام می دهیم به محض یافت پول اطلاع رسانی می کنیم
    پدرت خوب مادرت خوب شما اگر دلت برای سهامدار می سوزه اون موقعه که یک کله داشت می امد پایین اطلاع رسانی کردی ؟با این سرعت عملی که داری
    از طرفی فقط از دو تا فاز صدرا 25 سود اعلام کرده ؟ تازه در علم حسابداری باید پول به حساب واریز بشه و محقق بشه و اعلام تعدید بکنند
    حالا سوال اینجا هست ؟ یا حسابدارایی که سود 25 تومنی را اعلام کردند حسابداری بلد نبودند و چرت و پرت نوشتند
    یا اینکه دستور دادند که سود را پس بگیرند و پول تو حسابه و صداشو در نمی اورند ؟ حسابسازی ؟
    غمی نیست .هر کاری دلشون می خواهند بکنند ....
    صدرا باید تا مجمع بالا حدودا 40 تومن سود بسازه افزایش سرمایه ؟
    40 تومن ضرب در 1.5 میلیارد سهم باید مساوی بیشتر از نصف 130 میلیارد باشه تا از ماده 141 خارج بشه
    حالا اینها مانده اند با کدام پروژه ها و کلایمها سود را به حدودا 40 تومن برسونند تا جای تعدیل های متعدد را داشته باشند برای اینده
    مطمعن باشید داستان فاز ها هیچ وقت به روشنی مشخص نخواهد شد 13-22-23-24-17-18 چرا که باید اینها جا برای تعدیلهای اتی خودشان قرار بدهند تا سهم را به قیمت دلخواه خودشون برسونند که خودشان در ان قیمتها خالی کنند ...
    فکر کردی اینها برای چی دارند سهم را بی صدرا می خرند ؟
    که سود مجمع بگیرند ؟ یا ببرند بالا دربرند ...با چه اهرمی باید ببرند بالا ...تعدیل ...
    ولی اینها الان نیازمند یک افزایش سرمایه هستند که برای افزایش سرمایه باید باید باید سود بالای 40 اعلام کنند
    تا پول وارد این شرکت نشه بخشش جرایم فایدی ندارد ...اصل پول را باید بدهند
    ساختمون بفروشند؟ .کشتی ریکمرز بفروشند؟ ...یک پولی باید وارد بشه
    شاید فاز 13 و دو تا کلایم این سود را محقق کرد و بقیه اش برای پرتاب سهم به قیمتهای بالا که خودشان در برند
    قیمت صدرا=......................................... .... .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .............................:تعداد نقاط را بشمارید در می اید

عضو فعال
    گذشته ها:

نوشته شده توسط كاوه رستمي مشاهده گفتگو
    يك جنگ زرگري و حيثيتي و رسانه اي بين فرابورسيان و بورس نيوز راه افتاده كه دودش داره فقط توي چشم سهامداران ميره!!!
    اصلا احتياجي به خبر مهيج (واقعي يا دروغين) فرابورسيان نبود, تا بلافاصله چند دقيقه بعدش سايتهاي ديگه آن خبر تكذيب كنند!!
    صدرا داشت راه طبيعي خودش رو ميرفت كه متاسفانه اسير جنگ رسانه اي دو گروه شد.
    اما در مورد صدرا
    اين دريافت پيش پرداختهاي فازهاي 17 و 18 كه حالا مثلآ خيلي مهم شده. ( خودمون داريم كه اين دريافت پيش پرداختها را در مقطع فعلي مهم جلوه ميديم)
    به نظرم اصلا براي شركت عظيمي مانند صدرا با اينهمه پروژه و قرارداد اين مبلغ دريافت پيش پرداختها رقمي نيست!
    فازهاي 17 و 18 قسمت خيلي كوچكي از پتانسيل صدراست كه در صورتهاي مالي شركت نيامده. پتانسيل و ظرفيت صدرا فراتر از اين اخباري است كه گفته ميشود.
    فقط به عنوان نمونه چندتا از پروژه هاي صدرا:
    فازهاي 11 و 13 و 22 و 23و 24 پارس جنوبي, ساخت و بومي كردن پروژه جك آب براي اولين بار در ايران و ساخت 4 دستگاه حفاري به سفارش شركت ملي حفاري و حفاري شمال و ساخت نفتكش هاي افراماكش ونزوئلا و فروش ساختمان مركزي و افزايش سرمايه شركت و دريافت كليم ها و طلبهاي دريافتي و وام 500 ميلياردي مصوب كارگروه حمايت از صدرا و تبديل شدن جزيره صدرا به منطقه آزاد و ..............
    حالا در خصوص اين پيش پرداختها:
    فرضآ امروز نگيره, فردا نگيره, يك ماه ديگه نگيره, ..........بالاخره آخرش ميگيره يا نه!!
    مجاني و في سبيل الله و محض رضاي خدا كه كار نميكنه!!!
    تا كي ميخواهند تكذيب كنند( يك روز , دو روز, يك ماه.......)
    بخش اعظم سبد بنده صدراست كه به ديد ميان مدت به آن نگاه ميكنم و اصلا كاري به حواشي پيرامون سهم ندارم. اما اينو مطمئن هستم سودي كه صدرا خواهد داد از تمام شركتهاي موجود در بورس بيشتر خواهد بود.

و مجدد

نوشته شده توسط وحيد57 فرابورس مشاهده گفتگو

پرده اول :در مجمع 87 چي شنيديم در مجمع 88 چه خواهيم شنيد ؟
    مجمع 87 :
    1- شركت صدرا بدهي سنگين دارد و اوضاع مالي شركت خراب است .
    2-كليه پروژه ها با تاخير همراه شده و در ليست سياه كارفرما قرارداريم و به ما پروژه نمي دهند .
    3- دعاوي حقوقي بسياري عليه شركت مفتوح شده است .
    4- از ما براي نجات صدرا استمداد كردند ما سعي مي كنيم ولي قول نمي دهيم .
    5- ما ازخدامونه كه آذرآب كه يه شركت زيانده و وباله را از ما بگيرن .
    و ......
    قيمت قبل از توقف نماد 167 تومان ؛ قيمت پس از بازگشايي نماد 318-280 و بدين سان با سود صدرا كل محلرو شيريني داديم .
    مجمع 88 :
    1- در عرض دو ساعت به اندازه چند صد برابر كل تاريخ صدرا قرارداد گرفتيم .
    2-پروژه هايي رو در حال انجام داريم كه هنوز قراردادش رو امضا نكرديم (نقل به مضمون از آقاي جديدي در حاشيه مجمع آذراب)
    3- پرداخت كليه بدهيها بمدت ..... به تعوق افتاده است .
    4- چند صد ميليون دلار وام كم بهره دريافت كرده ايم .
    5- كل كليم ها داره به نتيجه ميرسه .
    6- شركت آذرابو به سوددهي رسونديم .
    و ......
    قيمت قبل از توقف نماد ؟؟؟ ؛ قيمت پس از بازگشايي نماد ؟؟؟ پيش بيني كنيد جايزه بگيريد . بدين سان با سود امسال صدرا كل اهالي محلرو شام خواهيم داد .
    پرده دوم : صدرا و مدير عاملش
    خيلي تو بطن صحبتهاي اين آقا رفتم ببينم حرف حسابش چيه ؟ اينا به ذهنم اومد :
    اولا"ايشون اصلا"بورسو نمي فهمه و براش قابل درك نيست كه هميشه خبرها و اتفاقات خيلي زودتر خودشو در قيمتها نشون ميده و فكر هم نمي كنم كه آخرم اين اصلو قبول كنه ثانيا" از اين كه به عنوان مدير عامل حاشيه ساز ترين و پر سر و صداترين سهم بازار صحبتهاش تو بازار هيچ اثري نميذاره خيلي ناراحت و عصبانيه .
    پرده سوم : صدرا و سود امسال
    تا موقعي كه كم و كيف قراردادهاي امسال مشخص نشه محاسبه سود غير ممكنه با اين حال دوستان با برخي فرضيات برآوردهايي انجام دادن كه از همشون سپاسگزارم .
    پرده چهارم : صدرا و اخبارش
    اين صدرا از اون سهماس كه هر لحظه يه خبر ازش مياد ولي يه خبرش هست كه منو كشته اونم بدهي 700ميليادري و زيان انباشتشه ؛ بابا اين خبر چزغاله شد و باكتريا بقايشو هم تجزيه كردن باز ميايي اينو مطرح ميكني چي بشه سهم از 2400 تا 50 برا همين اومد پايين ديگه .دوست داري سهم باز بشه 50 تومان برو بگرد يه خبر بد دسته اول تپل پيدا كن كه بشه البته اگر تونستي .
    پرده پنجم : صدرا و بازيگرانش
    من : صدرا بخرم ؟ خوب اصلاح قيمتي كرده ؟
    يكي از دوستام : نه صدرا فاتحش خوندس .
    من : چرا ؟
    يكي از دوستام : ماشرو چكوندن .
    من : كي ؟
    يكي از دوستام : ا- ب – ع – ر – م - د و .......
    من : مگه حروف الفبا ماشه ميچكونن ؟
    يكي از دوستام :نه خنگه اينا بازيگراي اصلي سهمن اگر باشن سهم ميره بالا نباشن تكون نميخوره تازه ميريزه .
    و عصر يكي از روزهاي بهاري ميلياردها دلار قرارداد امضا مي شود .
    من : پس چي شد ؟
    يكي از دوستام : سكوتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت تتتتتتتتتت تتتتتتتتتتتتتتتت .
    نتيجه اخلاقي :حروف الفبا هم سوتي ميدن و گاهي تيرشون به سنگ ميخوره بهتره آدم با تحليل و منطق معامله كنه بجاي اينكه دنبال حروف الفبا راه بيفته .حروف الفبا در به در دنبال ورود مجدد به سهم بوده و هستن هدفشون 250بود كه نشد به محض ورود از فرداش قيمت سهمو 2000تومن اعلام ميكنن و تو اين قضيه هم از هر حربه اي استفاده ميكنن بايد حواسها جمع باشه .
    پرده آخر : صدرا و من
    بيش از 50%سبدم صدراست مطالب بالارو هم براي تبليغ نگفتم .هركي ميخواد راحت ميتونه خارج بشه اون كسي هم كه ميخواد بخره ؛ ان شاا... به مقصودش برسه . من خودم حداقل تا بعد مجمع باهاش هستم . اگر خدا بخواد سود خوبي هم ميبرم .

عضو فعال hamid672003 آواتار ها
    تشکر شده 7,929 بار در 1,146 ارسال
    باسلام:
    دوستان عزیز پیگیر آن جلسه با مهندس اعتصام هستم .در صورت مشخص شدن ساعت جلسه اطلاع رسانی خواهم کرد.و من الله توفیق .

12. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید hamid672003 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 8 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 7 مهمان ها)

1. محمود