صفحه 524 از 1970 نخست ... 2442447451452152252352452552652753457462410241524 ... آخرین
نمایش نتایج: از 5,231 به 5,240 از 19693

موضوع: صنعتي دريايي ايران ( خصدرا )

عضو فعال محمد صالحی آواتار ها
    تشکر شده 1,478 بار در 196 ارسال
    با سلام خدمت دوستان چند نکته را باید یاداور شوم

1_ ارزش قراردادهای صدرا 3200000000دلار است به گفته جناب اعتصام خوب بیاییم یک حساب سرانگشتی کنیم ببینیم چگونه میشود محاسبات را ساده مینویسم تا دیگران هم متوجه شوند

فرض کنیم که دلار 1260 تومان در 3200000000 ضرب میکنیم میشود 403200000000تومان ارزش قراردادهای خصدرا

خوب به گفته وزیر محترم نفت و خود جناب اعتصام حاشیه سود پروژهای نفتی 13 درصد است حالا کل مبلغ قرارداد را در 13 درصد ضرب میکنیم 403200000000*0.13=524000000000 تومان سود خالص

پروژهای نفتی 3 ساله است حالا تقسیم بر سه میشود که سود هر سال را پیدا کنیم 524000000000/3 =17472000000

خوب 17472000000این مبلغ سود خالص در یک سال حالا اگ به 1500000000 تعداد سهامهای خصدرا تقسیم کنیم میشود 116 تومان سود خالص

به گفته خودشان سالی 30 تومان سود بابت بدهی بانکها کسر میشود میشود 86 تومان سود خالص در بدترین حالت ممکنه

http://www.iranparto.com/%D8%A7%D8%A...8%D8%A8%DB%8C/

http://www.sadra.ir/default.aspx?New...a08b9c7&Type=2

2_ بر طبق گزارش حسابرسی 6 ماه 1390 بند 11 مبلغ مبلغ 1.484 میلیارد ریال در حسابها نیاورده شده که میشود 98 تومان از سود خالص با شرکت که تماس گرفتم گفتند که ما یک شرکت استراتژیک هستیم نمیتوانیم همه چیز را بیاریم و فعلا گم شده
    این مبلغ کجا رفته
    http://www.codal.ir/Reports/Exports/...Y1Zw%3d%3d.pdf

3_ چرا شرکت اذراب و ماشین سازی اراک که ماهیتا با خصدرا همسو هستند از افزایش نرخ ازر با افزایش سوداوری همراه بودند اما خصدرا از این محل حدود 30 تومان زیان شناسایی کرده

4_ شرکتی با این حجم قرارداده چرا هیچ زمانی از سود اوری شرکت در زمینه پروژهای نفتی صحبت نمیکن تنها میگوید که ما فلان زمینمان سند ندارد و فلان جزیره مشکل دارد ایا اصلا به این چیزها احتیاج دارید

5_چندین بار جناب اعتصام اعلام کرده که با فروش 1000000 سهم اذراب ما توسط سازمان حسابرسی پیشبینی ما دجار مشکل شده حالا یک حساب ساده میکنیم ببینیم این 1000000 سهم تا چه حد برای خصدرا مهم است و تا چه اندازه بر روی سود اوری خصدرا تاثیر دارد

فرض کنیم قیمت تمام شده اذراب 350 تو.مان باشد که قیمت تابلو 180 است 1000000سهم را در 350 ضرب میکنیم میشود 350000000 تومان حالا این مبلغ را بر تعداد سهام خصدرا که 1500000000 سهم است تقسیم میکنیم ببینیم که به هر سهم چه مقدار میرسد 1500000000/350000000میشود سهمی 2 ریال شرم اور است نه ؟

البته خیلی از مطالب دیگر که فکر میکنم خود دوستان در جریان هستند

هر کجا از محاسبات دوستی مشکل داشت بگوید تا بیشتر مطلب را باز کنم تمام اعداد و ارقام با مدرک و سند میباشد
    ویرایش توسط محمد صالحی : 2012/08/07 در ساعت 01:35
    **عشق زیبایی را می افریند نه زیبایی عشق را که عشق بر پایه زیبایی همانند ابر اسمانیست که کوتاه مدت مهمان ماست**

عضو عادی
    تشکر شده 250 بار در 57 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صالحی نمایش پست ها

1_ ارزش قراردادهای صدرا 3200000000دلار است به گفته جناب اعتصام خوب بیاییم یک حساب سرانگشتی کنیم ببینیم چگونه میشود محاسبات را ساده مینویسم تا دیگران هم متوجه شوند

فرض کنیم که دلار 1260 تومان در 3200000000 ضرب میکنیم میشود 403200000000تومان ارزش قراردادهای خصدرا

خوب به گفته وزیر محترم نفت و خود جناب اعتصام حاشیه سود پروژهای نفتی 13 درصد است حالا کل مبلغ قرارداد را در 13 درصد ضرب میکنیم 403200000000*0.13=524000000000 تومان سود خالص

پروژهای نفتی 3 ساله است حالا تقسیم بر سه میشود که سود هر سال را پیدا کنیم 524000000000/3 =17472000000

خوب 17472000000این مبلغ سود خالص در یک سال حالا اگ به 1500000000 تعداد سهامهای خصدرا تقسیم کنیم میشود 116 تومان سود خالص

به گفته خودشان سالی 30 تومان سود بابت بدهی بانکها کسر میشود میشود 86 تومان سود خالص در بدترین حالت ممکنه

2_ بر طبق گزارش حسابرسی 6 ماه 1390 بند 11 مبلغ مبلغ 1.484 میلیارد ریال در حسابها نیاورده شده که میشود 98 تومان از سود خالص با شرکت که تماس گرفتم گفتند که ما یک شرکت استراتژیک هستیم نمیتوانیم همه چیز را بیاریم و فعلا گم شده
    این مبلغ کجا رفته

3_ چرا شرکت اذراب و ماشین سازی اراک که ماهیتا با خصدرا همسو هستند از افزایش نرخ ازر با افزایش سوداوری همراه بودند اما خصدرا از این محل حدود 30 تومان زیان شناسایی کرده

4_ شرکتی با این حجم قرارداده چرا هیچ زمانی از سود اوری شرکت در زمینه پروژهای نفتی صحبت نمیکن تنها میگوید که ما فلان زمینمان سند ندارد و فلان جزیره مشکل دارد ایا اصلا به این چیزها احتیاج دارید

5_چندین بار جناب اعتصام اعلام کرده که با فروش 1000000 سهم اذراب ما توسط سازمان حسابرسی پیشبینی ما دجار مشکل شده حالا یک حساب ساده میکنیم ببینیم این 1000000 سهم تا چه حد برای خصدرا مهم است و تا چه اندازه بر روی سود اوری خصدرا تاثیر دارد

فرض کنیم قیمت تمام شده اذراب 350 تو.مان باشد که قیمت تابلو 180 است 1000000سهم را در 350 ضرب میکنیم میشود 350000000 تومان حالا این مبلغ را بر تعداد سهام خصدرا که 1500000000 سهم است تقسیم میکنیم ببینیم که به هر سهم چه مقدار میرسد 1500000000/350000000میشود سهمی 2 ریال شرم اور است نه ؟

هر کجا از محاسبات دوستی مشکل داشت بگوید تا بیشتر مطلب را باز کنم تمام اعداد و ارقام با مدرک و سند میباشد
    جناب صالحی با سلام و صبح بخیر

بهتر نیست شما هم در این جلسه سهامداران حقیقی و همینطور در جلسه نهایی با توجه به تعداد قابل توجه سهمتان حضور داشته باشید

3. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید امیر حسینی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال hamid672003 آواتار ها
    تشکر شده 7,929 بار در 1,146 ارسال
    باسلام:
    دوست عزیز درود بر شما بنده فکر می کنم بیشتر از آنکه خود را لایق نمی بینید ! خود را کوچک می بینید و یا قصد بلند شدن از پشت کامپیوتر خود را ندارید ! در هر صورت .آب دریا را گر نتوان کشید هم به قدر تشنگی باید چشید .
    دوست عزیز شما تمام راهها را بسته اید و بگونه ای آمادگی دارید که در هر صورت و فارغ از هر نتیجه ای که حاصل شود بفرمایید دیدی گفتم !
    در یک پست می فرمایید قیمت توافقی : خب شما براحتی هر قیمتی را خواهی فرمود عده ای در زیان هستند و ایشان به ما نفرین می کند و اله و بله ! و صد البته بنده فردی را می شناسم که اگر هر سهم او را را به پنجاه هزار تومان هم بخرند باز هم با استدلالی که ایشان دارند هنوز هم در ضرر هنگفتی هستند .
    در پست دیگر می فرمایید : تفکر با ارزش بودن و دادن قیمت سم است و این سم عده ای را به هپروت برده است و .......
    درپست دیگری هم بسیار ماهرانه و در حالیکه هیچ نامی نمی برید ولی سخن تیزی بیان می نمایید و براحتی در آینده خواهید گفت دیدی گفتم و آنزمان است که انگشت اشاره خود را بسوی کسی دراز خواهید کرد و می فرمایید : جدای از مسائل اقتصادی ، ایستادن در برابر کسانی که با عملکرد های پی در پی اشتباه خود ، به عمد یا به سهو ، موجبات بدبینی و دلسردی مردم را به انقلاب و کشور به وجود می آورند ، یک وظیفه ملی و انقلابی است. آنهم در شرایط کنونی که کشور عزیز ما از چهارگوشه دنیا تحت فشار است و بیش از هر زمان دیگری کشور نیازمند اقتدار و همدلی میان مردم است.
    و یا هر پستی که زدید به گونه ای مطالبی را عنوان کرده اید که هم مورد قبول بوده و هم می توانسته یک جدال روانی باشد و می بایستی توجه شود انگشت شما به کدامین سو اشاره می کند در حالی که تحت شرایط موجود هیچیک از ما آن انگشت شما را نمی بینیم .
    در پایان دوست عزیز خدمت شما عرض کنم اگر می توانید بیایید به ایمیل بنده مراجعه کنید تا آدرس خدمتتان بدهم .و بدانید قطره هم از دریاست و بنده کمترین شما هستم و امیدوارم به نصرت الهی . و من الله توفیق .

[quote=کدبان باستان;190609]دوست گرامی درود بر شما
    تردید نداشته باشید اگر احساس میکردم بودنم در این جلسه میتواند مفید فایده باشد ، بی درنگ در آن حضور پیدا میکردم.
    این جلسه بیشتر به افراد متخصص در خصوص حسابرسی و کارشناس مطلع از بنیاد سهم نیازمند است.
    چند روزیست که در حال مطالعه چند باره ،نوشته های تاپیک های مرتبط با صدرا هستم.
    بررسی روند ، نمایانگر این است که دست های پنهان در صدرا ، تمام این سیاه بازی ها را برای همین فینال تدارک دیده اند که سهام حقیقی های خسته را با قیمتی که مد نظرشان است خریداری نمایند.
    حال بر اساس چه سیاستی کار را بدین جا رسانده اند ، من نمیدانم.
    زیرا حضور صدرای سود آور در بورس با توجه گستردگی فعالیت های درون مرزی و به تازگی برون مرزی اش ، میتواند آبروی نظام اقتصادی کشور باشد بگونه ای که هر ایرانی شریف و میهن دوستی به وجود چنین شرکتی افتخار کند.
    این صدرای واقعی و سود آور ، با حضور سهامداران حقیقی و جزء است که میتواند اخبار توانمندی های کشور را به سایر هم میهنان مخابره کند.
    حال با توجه به این نکات ، چه امر مهمتری در پشت پرده وجود دارد که آقایان ترجیح میدهند ، صدرا نه تنها آبروی نظام اقتصادی کشور نباشد ، بلکه به عنوان یک عضو ناهنجار سیستم آن را نشان میدهند.
    با توجه به اینکه در حال حاضر کشور عزیزمان در یک اقتصاد مقاومتی وارد شده است ، نظام سیاسی و اقتصادی به شرکت های بزرگی مانند صدرا با پتانسیل های بالا برای ایجاد غرور ملی و تجمیع افکار عمومی برای ساختن کشور و تحمل دشواری ها نیاز دارد.
    باید به دنبال پاسخ این پرسش بود ، چه کسی یا چه کسانی از هدر رفتن این پتانسیل سود می برند و شاد می شوند ؟
    با توجه به نکته ای که عرض کردم ، گمان میکنم ، چون یکی از مباحث اصلی گفتگو ، چانه زنی بر سر قیمت خرید سهام حقیقی در بازگشایی است ، تا پیش از آن باید نظر سنجی ای بصورت سیستماتیک برگزار نمود و از سهامداران صدرا پرسید با چه رنج قیمتی حاضر به فروش سهام خود پس از بازگشایی هستند.
    پاسخ نظر سنجی ، دوستان گرامی ای که قبول زحمت کرده اند و در جلسه شرکت میکنند را کمک میکند تا به پشتوانه افکار عمومی سهامداران به چانه زنی بپردازند. و اگر خدای ناکرده نظر عمده سهامداران حقیقی تامین نشد ، با اقتدار ، نه بگویند و جلسه را ترک کنند.
    پس از آن به قول حکیم توس » اگر جز به کام من آید جواب ، من و گرز و میدان افراسیاب
    آنگاه سهامداران به قطع یقین پی خواهند برد که ماجرای این سیاه بازی ها ، صرفا یک بزخری ناجوانمردانه است و بصورت طبیعی هر سهامدار آزاده ای تن به این ظلم نخواهد داد و داد خود را بگوش دادگران و بزرگان کشور خواهند رساند.
    پس از این مرحله ، ویژگی ها و اندک توانایی های حقیر میتواند کمک شایانی به دوستان انجام دهد.
    با توجه به اینکه تخصص بنده در زمینه بنیاد سهم و امور حسابداری در حد و اندازه حضور در چنین جلسه ای نیست ، هیچگاه به خود پروانه نمیدهم ، کاری را بر دوش بکشم که ممکن است از سر ناآگاهی و کم دانشی بنده ، خدای ناکرده سایر سهامداران بیش از این زیان ببینند و تا آخر عمر مدیون هزاران انسان رنج کشیده و خانواده های محترمشان باشم.
    شخصا چنین شجاعتی را ندارم که ناخواسته مدیون دیگران شوم.
    همانگونه که با صراحت کم دانشی خود را در این مورد بیان میکنم ، با صراحت هم عرض میکنم ، اگر توافقی میان دوستان در این جلسه انجام نگیرد ، همانگونه که پیشتر خدمت گرامیان عرض کردم ، نه برای مقدار اندک سهمی که خود دارم ، بلکه به خاطر مردانی که در شرایط کنونی نمیتوانند با غرور در برابر خانواده هایشان سربلند کنند و هر روز به سبب این ناجوانمردی ها ، شخصیت و غرورشان برای ابتدایی ترین مایحتاج زندگی خورد شده است ، تمام قد خواهم ایستاد و تمام دانش تکنیکی و تاکتیکی بنده برای یک هماورد روانی ، رسانه ای و حقوقی و کاملا در چهارچوب قوانین نظام مقدس جمهوری اسلامی ، در خدمت سهامداران مظلومی که زیر پای زیاده خواهی های عده ای ناجوانمرد له شده اند ، خواهد بود.
    عزیزانی را که من و بسیاری از شما دوستان در هشت سال دفاع مقدس از دست دادیم و خونهای پاکشان برای سربلندی و غرور ملت ایران به زمین ریخته شده ، از ما نخواهند گذشت اگر در خاک خودمان مورد هجوم خودکامگان از خدا بی خبر قرار بگیریم و دم بر نیاوریم. به فرموده پیشوای سوم شیعیان ، اگر دین ندارید ، لااقل آزاده باشید.
    اگر از سالها عزاداری و سیه پوشی برای جانباختگان کربلا ، همین اندک آزادگی را نیاموخته باشیم ، با عرض تاسف باید بگویم ، فقط سر خود را به فیگورهای مذهبی گرم کرده ایم و از جان کلام غافل مانده ایم.
    جدای از مسائل اقتصادی ، ایستادن در برابر کسانی که با عملکرد های پی در پی اشتباه خود ، به عمد یا به سهو ، موجبات بدبینی و دلسردی مردم را به انقلاب و کشور به وجود می آورند ، یک وظیفه ملی و انقلابی است. آنهم در شرایط کنونی که کشور عزیز ما از چهارگوشه دنیا تحت فشار است و بیش از هر زمان دیگری کشور نیازمند اقتدار و همدلی میان مردم است.
    کوتاه سخن اینکه بنده در حوزه ای به خود پروانه ورود و حضور میدهم که بدانم تخصص دارم و با تمام وجود آگاه باشم که میتوانم موج ایجاد کنم.

از همین روی ، جهت سهولت در کار ، این نظر سنجی را آماده ساختم و درخواست میکنم تمام سهامدارن دلسوز در آن شرکت کنند تا دوستانمان که بنا دارند در جلسه حاضر شوند از افکار درونی همکاران سهامدار آگاه باشند و با اقتدار و پشتوانه به رایزنی و گفتگو بپردازند تا خدای ناکرده ، طمع بر طرف مقابل چیره نشده و در اندیشه زمین گیر کردن سهامداران متضرر نباشند.
    برای سرعت در کار لطفا لینک را برای هر سهامدار صدرا که می شناسید ارسال کنید. در تالار های مرتبط نیز از دوستان صدرایی دعوت به عمل آورید

5. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید hamid672003 از ایشان تشکر کرده اند:

باسلام:
    دوست عزیز بنده فکر می کنم شما ایمیل سوم بنده را دریافت نکرده اید .در هر صورت اگر می توانید و یا دوری راه برای شما باعث اذیت نیست و تا ساعتی که گفتم می توانید در تهران باشید ؟ از شما هم در جلسه بهره لازم را خواهیم برد .ضمنا ایمیل بنده باز و هنوز هم با دوستان در حال هماهنگی هستیم و خواهشی که دارم اینست که اعداد را دیکته ای و یا با گرد کردن اعداد به حداقل میلیون بنویسید تا در آینده شبهه یک صفر کم و زیاد پیش نیاید . و من الله توفیق .

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صالحی نمایش پست ها

این مبلغ کجا رفته

7. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید hamid672003 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال محمد صالحی آواتار ها
    تشکر شده 1,478 بار در 196 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط امیر حسینی نمایش پست ها
    جناب صالحی با سلام و صبح بخیر

بهتر نیست شما هم در این جلسه سهامداران حقیقی و همینطور در جلسه نهایی با توجه به تعداد قابل توجه سهمتان حضور داشته باشید
    این نظر لطف شما است به اقای hamid672003 پیغام خصوصی دادم و باید ببینیم که چه کسانی تصمیم دارند در جلسه باشند

البته نظر من این است که با توجه به محاسباتی که نجام دادم و هرکجاییش که مشکلی بود در خدمت هستم و با توجه به اینکه در قیمت 280 خود جناب اعتصام فرمودند سهم ما ارنده است یک میانگین از بالاترین قیمت که 430 تا پاینترین قیمت که 142 بوده بگیرند که فکر میکنم همان 280 بشود و در این قیمت هم خوب است

در قیمت 170 خود شركت پتروگوهرفراساحل كيش-سهامي خاص- خریدار بود حالا که 6 ماه گذشته باید دید
    **عشق زیبایی را می افریند نه زیبایی عشق را که عشق بر پایه زیبایی همانند ابر اسمانیست که کوتاه مدت مهمان ماست**

9. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید محمد صالحی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 99 بار در 23 ارسال
    من 500000دارم زیر 400 نمیدم چون میدونم کمتر از این مفت فروشی هست ، شرکتی با این همه پروژه این قیمت مفت نیست؟ ، بالا خره یه روزی حق به حق دار خواهد رسید این قانون دنیاست . به امید اون روز

11. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید naeim از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 101 بار در 18 ارسال
    بنام خدا
    من هم به نوبه خود از جناب آقای حاج حمید که با زبان روزه چندین روز است تلاش میکنند تقدیر و تشکر میکنم و آرزوی سلامتی و عمر بابرکت و با عزت برای ایشان و همه کسانی که بی منت برای رضای خدا و خلق خدا تلاش میکنند دارم .
    من در شهرستان زندگی میکنم تقریبا تمام سرمایه ام در صدرا گیر است ( البته سرمایه بنده در مقایسه با دوستان خیلی کم است ) ولی جبران ضرر برایم خیلی سخت خواهد بود.
    امیدوارم تلاش دوستان با کمک پروردگار به بار بنشیند و سهامداران صدرا بدون زیان و یا با کمترین ضرر بتوانند خارج شوند .
    از حاج حمید عزیز و دیگر دوستانی که انتخاب خواهند شد تقاضا میکنم در در جلسه اصلی با توکل به خدای بزرگ با جان و دل از سهامداران جز حمایت کنند که قطعا دعای خیر ما نیز بدرقه راهتان خواهد بود
    از دوستان دیگر هم میخواهم که به صورت معنوی از منتخبان حمایت کنند و از اختلاف بپرهیزند تا این موضوع به سرانجام خوبی برسد .
    شاد و پیروز باشید

13. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید ساوالان از ایشان تشکر کرده اند:

باسلام:
    دوست عزیز اولویت اول ما اثبات ارزشمندی صدرا است و تا جای ممکن بر دو تصمیم پا فشاری می کنیم .یک ماندن در بورس و دوم اینکه باید تخلف صورت گرفته را بپذیرند و گزارشات اصلاح و زیان هر سال به سال خودش برگردد و مدیر وقت پاسخگو باشد .و من الله توفیق .

نقل قول نوشته اصلی توسط naeim نمایش پست ها
    من 500000دارم زیر 400 نمیدم چون میدونم کمتر از این مفت فروشی هست ، شرکتی با این همه پروژه این قیمت مفت نیست؟ ، بالا خره یه روزی حق به حق دار خواهد رسید این قانون دنیاست . به امید اون روز
    ویرایش توسط hamid672003 : 2012/08/07 در ساعت 10:00

15. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید hamid672003 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 113 بار در 15 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamid672003 نمایش پست ها
    باسلام:
    دوست عزیز اولویت اول ما اثبات ارزشمندی صدرا است و تا جای ممکن بر دو تصمیم پا فشاری می کنیم .یک ماندن در بورس و دوم اینکه باید تخلف صورت گرفته را بپذیرند و گزارشات اصلاح و زیان هر سال به سال خودش برگردد و مدیر وقت پاسخگو باشد .و من الله توفیق .
    سلام
    دوست عزیز قیمت توافقی برای خرید چی میشه؟؟

17. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید amir184 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 238 بار در 49 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamid672003 نمایش پست ها
    باسلام:
    با درود

دوست گرامي بنده كمي گيج شدم اگر امكان دارد راهنمايي فرماييد

مگر در گردهمايي قبلي عنوان نشده است كه در جلسه اينده با حضور

نمايندگان بورس و خاتم وصدرا براي به توافق رسيدن در يك قيمت

خواص و خريد از سهامداران قرار هست به يك نتيجه برسيد و نماد را

باز گشايي نمايند خوب اگر قرار است همچين اتفاقي بيفتد چرا شما

و دوستان خود را خسته كرده و اصرار بر ماندن شركت در بورس داريد

وقتي از ما سهامداران خريدن صدرا مال خود اقايان باشد و هر بلايي

كه ميخواهند بر سرش بياورند مگر اينكه اقايان اصلا نيت خريد و باز گشايي نماد را نداشته باشند

در صورت امكان پاسخ دهيد با تشكر
    سلامتي اونايي كه تو اوج سختي و مشكلات بجاي اينكه تركمون كنن در كمون ميکنن

19. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید خوشبين از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 9 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 9 مهمان ها)