صفحه 609 از 1968 نخست ... 10950955959960660760860961061161261965970911091609 ... آخرین
نمایش نتایج: از 6,081 به 6,090 از 19680

موضوع: صنعتي دريايي ايران ( خصدرا )

ستاره دار(2)
    تشکر شده 3,666 بار در 870 ارسال
    فقط چند مسئله درگرده همایی روز شنبه صدرا قابل ذکر میباشد و اون هم داد و بیداد کردن بعضی افراد و توهین کردن و این به نظر من صحیح نیست چون کسی صدایش را بالا میبرد که استدلال درستی نداشته باشد و مطمئناً حق انسان عصبانی ضایع خواهد شد. یک بار با احساسات تصمیم به خرید سهم صدرا گرفته شده نتیجه آن هم اکنون قابل لمس است پس مجدداً با رفتارهای احساسی باعث بروز مشکلات بعدی نشوید. اگر از همین افراد بعد از جلسه سئوال میشد که اعتصام چه گفته درباره شرایط و اوضاع شرکت هیچکدام توجه نکرده بودند. جزیره صدرا و کارخانه نکا و ساختمان شرکت و... مسئله دیگر مقایسه بعضی از افراد بود که بازده ایی سکه و دلار را با سهم صدرا مقایسه میکنند این صحیح نمیباشد. وقتی که اتفاقی رخ میدهد معمولاً شکست خورده ها میگویند اگر این کار را کرده بودم چطور شده بود! نکته قابل ذکر این است که شما سرمایه گذاری کردی آن هم در یک شرکت پیمانکاری پر ریسک پس هیچگاه بازده ایی و ضرر و زیان سهام را نمی توان با سکه و غیره مقایسه کرد. برای مثال سهم فاراک در سال 1387 به مبلغ 30 تومان و در سال 1389 به مبلغ 300 تومان ( و در بین همین سالها قیمت مسکن به نصف و حتی یک سوم تقلیل پیدا کرد) یا شرکت زامیاد 350 تومان در ابتدای سال 1390 ولی در شهریور 91 قیمت سهم 60 تومان بوده با یک مقداری افزایش سرمایه و مثال هایی از این قبیل. یا سهم قند نیشابور سال 1374 قیمت 1500 تومان داشته و در سال 1390 قیمت سهم به 115 تومان رسیده و رشد خود را شروع کرده.
    ویرایش توسط ahmad m : 2012/10/08 در ساعت 11:56

2. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید ahmad m از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 242 بار در 93 ارسال
    همه خسته ایم فقط دلخوشی از خاطرات قدیم

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید علیرضاباقری از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 11,142 بار در 1,753 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضاباقری نمایش پست ها
    همه خسته ایم فقط دلخوشی از خاطرات قدیم
    ...جناب باقری عزیز....همین کابوسی که الان هرروز درگیرش هستیم و من وشما رو مشتری ثابت روزانه این تاپیک کرده دردوران جوانی و شباب من قسم میخورم به شرافتم من پول عمل زایمان همسر همکار خودم رو از خرید این سهم برای ایشون و فروش به 50 درصد بالاتر دراوردم....

....3 بار به من بین 50 تا 100 درصد سود داده....خدا هرجا هست موفقو مویدش نگه داره مهندس خبره رو...ولی الان ببینید....چه افتضاحی درگیرشیم....فکر میکنیم تو این صفحه شطرنج رخ و وزیریم نه سربازیم ولی سربازایی که میخوان خودشونو برسونن ته صفحه و زود وزیر شن....

6. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید مهربان از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 833 بار در 115 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamid672003 نمایش پست ها
    باسلام:
    دوست عزیز بنده یک سوال از محضر جنابعالی دارم .آیا شرکتی که قصد انحلال دارد و هفت ماه است دم از این انحلال می زند ! آیا با پولی که (60 میلیون دلار= مبلغ خرید کشتی لوله گذار)می شود هر سهم سهامدار حقیقی را به بیش از 300 تومان خرید(500 میلیون سهم ضربدر 300 تومان =150 میلیارد تومان و اگر 60 میلیون دلار را در 2500 تومان ضرب کنیم هم می شود 150 میلیارد تومان و صد البته فقط برای همین یک مورد حساب کردم و باقی بماند برای بعد) ! می رود سرمایه گزاری جدید می نماید ؟...............بهتر است اینقدر ساده نباشیم.و من الله توفیق .
    با سلام خدمت جناب حمید آقا
    اول از زحماتی که برای سهامداران متضرر صدرا میکشید و از حقوق پایمال شده سهامداران دفاع میکنید و منتی بر کسی نگذاشتید کمال تشکر و قدر دانی ویژه ایی بنمایم و مطمعنم که همه از شما راضی هستند ،البته به غیر از اعتصام و سهامدار عمده و مدیریت دروغین تیم صدرا؟

دوست عزیز از محاسباتی که فرمودید من حدودا اطلاع دارم و تقریبا نزدیک به 20 سال سابقه کارشناسی عمران دارم و حدود 14 سال نیز مدیر عامل شرکت ساختمانی هستم و تمام اطلاعاتی که شما در محاسبات خود لحاظ فرمودید را میتوانم اثبات نمایم و کاملا هم درست است .فقط با علم مهندسی معکوس تیم اعتصام تضاد عکس دارد به طوری که پس از چند سال فعالیت مستمر و پیشرفت پروژها و تکمیل زیر ساخت ها و تجهیزات مورد نیاز پروژه ها و شرکت های زیر مجموعه و سرمایه گذاری عظیم در همه زمینه های مورد فعالیت شرکت صدرا ،با سرمایه صدرا و در آمدهای حاصل از پروژه ها ،به شکوفایی و رشد رسیده است ولی متاسفانه تیم مدیریتی صدرا و حامی آن به هیچ وجه راضی به شفاف سازی نخواهد بود مگر اینکه باهر قیمتی که شده بیش از 90 تا 95 درصد از سهامداران حقیقی خارج شوند تعداد زیادی در قیمتهای پایین و تعداد کمی نیز در قیمتهای بالا خارج خواهند کرد و پس از آن که صاحب بلامنازع و تمام صدرا شدند یک به یک اسناد و شفاف سازی هر روز اعلام خواهد شد.

یکی نیست به این حضرات بگوید که اگر مالک و صاحب این جزیره و ساختمان و ...نیستید چرا هر روز سرمایه گذاریتان بیشتر و بیشتر میگردد

طی کدام مدرکی که میفرمایید ما روزی 200 میلیون تومان ضرر میدهیم را پرداخت کردید به کدام بانک تا حالا بابت جریمه و دیرکرد مبلغی پرداخت کردید،شاید روی کاغذ 200 میلیون ضرر جریمه و دیر کرد باشد ولی با کدام سند واقعی که بانک تایید کند بابت جریمه و دیرکرد پرداخت شده است ،اصل وام را پرداخت نمیکنید خال دم از پرداخت و ضرر پرداخت جرایم و دیرکرد دارید؟

همانطور که فرمودید پول و این کاغذ بی ارزش که بعضی ها فرمودند به خاطر آن دین و دنیا و آخرت خود را به باد فنا میدهند.

من شخصا اطلاع زیادی از سهام و سهام بازی ندارم و با شناختی که از این صنعت دارم نیاز به شفاف سازی و رسیدگی درست حسابی است و مدیران بورس نیز مقصران دوم این کلاهبرداری هستند؟

8. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید مسعود 100 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال hamid672003 آواتار ها
    تشکر شده 7,929 بار در 1,146 ارسال
    باسلام:
    دوست عزیز شما لطف دارید و بنده هر چه کرده ام را وظیفه خودم دانسته و می دانم .در مورد جمله آخرتان شکسته نفسی می فرمایید و دلیل آنهم جمله ای است که به رنگ آبی در آورده ام .چگونه می توان از کلیت بازار شناخت خوبی داشت ولی ....................... بماند .با شما در مورد مطالبی که فرموده اید موافق هستم وتلاش بنده هم به همین خاطر است تا اگر بتوانم آن 90 و 95 دصدی را که فرموده اید به حداقل برسانم و در پایان رو سیاهی را برای زغال (آقایان دغل باز) به یادگاری بگذارم.و من الله توفیق .

نقل قول نوشته اصلی توسط مسعود ریحانی نمایش پست ها
    با سلام خدمت جناب حمید آقا
    اول از زحماتی که برای سهامداران متضرر صدرا میکشید و از حقوق پایمال شده سهامداران دفاع میکنید و منتی بر کسی نگذاشتید کمال تشکر و قدر دانی ویژه ایی بنمایم و مطمعنم که همه از شما راضی هستند ،البته به غیر از اعتصام و سهامدار عمده و مدیریت دروغین تیم صدرا؟

دوست عزیز از محاسباتی که فرمودید من حدودا اطلاع دارم و تقریبا نزدیک به 20 سال سابقه کارشناسی عمران دارم و حدود 14 سال نیز مدیر عامل شرکت ساختمانی هستم و تمام اطلاعاتی که شما در محاسبات خود لحاظ فرمودید را میتوانم اثبات نمایم و کاملا هم درست است .فقط با علم مهندسی معکوس تیم اعتصام تضاد عکس دارد به طوری که پس از چند سال فعالیت مستمر و پیشرفت پروژها و تکمیل زیر ساخت ها و تجهیزات مورد نیاز پروژه ها و شرکت های زیر مجموعه و سرمایه گذاری عظیم در همه زمینه های مورد فعالیت شرکت صدرا ،با سرمایه صدرا و در آمدهای حاصل از پروژه ها ،به شکوفایی و رشد رسیده است ولی متاسفانه تیم مدیریتی صدرا و حامی آن به هیچ وجه راضی به شفاف سازی نخواهد بود مگر اینکه باهر قیمتی که شده بیش از 90 تا 95 درصد از سهامداران حقیقی خارج شوند تعداد زیادی در قیمتهای پایین و تعداد کمی نیز در قیمتهای بالا خارج خواهند کرد و پس از آن که صاحب بلامنازع و تمام صدرا شدند یک به یک اسناد و شفاف سازی هر روز اعلام خواهد شد.

یکی نیست به این حضرات بگوید که اگر مالک و صاحب این جزیره و ساختمان و ...نیستید چرا هر روز سرمایه گذاریتان بیشتر و بیشتر میگردد

طی کدام مدرکی که میفرمایید ما روزی 200 میلیون تومان ضرر میدهیم را پرداخت کردید به کدام بانک تا حالا بابت جریمه و دیرکرد مبلغی پرداخت کردید،شاید روی کاغذ 200 میلیون ضرر جریمه و دیر کرد باشد ولی با کدام سند واقعی که بانک تایید کند بابت جریمه و دیرکرد پرداخت شده است ،اصل وام را پرداخت نمیکنید خال دم از پرداخت و ضرر پرداخت جرایم و دیرکرد دارید؟

همانطور که فرمودید پول و این کاغذ بی ارزش که بعضی ها فرمودند به خاطر آن دین و دنیا و آخرت خود را به باد فنا میدهند.

من شخصا اطلاع زیادی از سهام و سهام بازی ندارم و با شناختی که از این صنعت دارم نیاز به شفاف سازی و رسیدگی درست حسابی است و مدیران بورس نیز مقصران دوم این کلاهبرداری هستند؟

10. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید hamid672003 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 833 بار در 115 ارسال
    با سلام مجدد خدمت حاج حمید و دوستان محترم
    باور کنید به تعداد 6 مورد سرمایه گذاری در بورس دارم و تا الان هم در عرض یک سال گذشته هیچ فروشی نداشته و تعدادی فقط کم چند ماه پیش فاذر خریدم و اضافه کردم.

فقط به عنوان سرمایه گذاری بلندمدت نگه داری میکنم البته چند ماه پیش به علت مشکلات مالی که برایم بوجود آمده بود همه را میخواستم بفروشم ولی مرتفع گردید و سهامدار ماندیم.

ولی به علت علاقه ایی که دارم بیشتر اوقات پیگیر هستم و مخصوصا از تجهیزاتی ها که صدرا و فاذر دارم.خیلی دوست داشتم در جلسات با اعتصام شرکت داشته باشم ولی به خاطر کارهای شرکت و سایر مشکلات نتوانستم بیایم ولی در آینده سعی خواهم کرد حضور داشته باشم.

12. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید مسعود 100 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی رامین آرتی آواتار ها
    تشکر شده 450 بار در 81 ارسال
    آیا نماد صدرا به بازار دوم بورس انتقال یافت ؟

در نسخه جدید بازار دوم بورس ذکر شده است ولی در نسخه قدیم بازار بورس تغییری نکرده است

جدید
    http://www.tsetmc.com/Loader.aspx?Pa...7991415904#url
    قدیم
    http://www.tsetmc.com/loader.aspx?Pa...65947991415904

نظر شما چیست ؟

14. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید رامین آرتی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 81 بار در 18 ارسال
    باسلام به دوستان و بزرگواران و تشکر از حمیدخان و امثالهم جهت پیگیری امورسهامداران به گل نشسته صدرا(با پوزش از ملاصدرای حکیم که اینگونه با اسم بزرگش بازی شده است).
    بنده حقیر از اردیبهشت که خماری بی خبری از شرکت نامبرده مرا فشرده کرده بود مهمان این تالار و تاپیک هستم و از برخی دوستان بهره وافر برده ام و از برخی دیگر فیض(!).چون نه با مدیران(!) و نه با کارکنان(!!!) صدرا حشر و نشری ندارم و همچنین از دسترسی به خبر نهانی محرومم و به اشتراک گذاری آه و ناله با دیگران در اخلاق اینجانب نیست،تا کنون فقط به مطالعه می پرداختم. از حواشی که بگذریم هدف از این متن بیان تجربه ای از مدیر میانی یکی از شرکت هایی است که با این برادران پاسدار سروکار پیدا کرده اند و در دوره ای به مشکلی مشابه(البته از جهاتی) برخوردند و با شیوه خود آن را حل کردند.
    چند روز پیش که در یک مهمانی حالم را پرسید، بر خلاف عادت(شاید ناشی از فشار) گفتم چه حال و چه احوالی و شرح ما وقع گفتم و اینجا بود که تجربه اش را در میان گذاشت.متاسفانه از شرح مشکلشان عاجزم (بنا به دلایل امنیتی) و ربطی به بحث ما نیز ندارد، گفت برای حل مشکلشان یک جمعی با تعداد قابل توجه تشکیل داده و با به دست آوردن شماره تلفن های مراکز مهم، به طور مستمر از باجه های تلفن عمومی تماس گرفته و طرح شکایت و گله و گاهی هم خود را تخلیه کردند،تا اینکه پس از مدتی جواب گرفتند. مراکزی که با توجه به مشکل ما توصیه کرد در دو دسته عبارتند از:
    دسته اول:بازرسی رهبری،ریاست جمهوری،فرماندهی کل سپاه و قرارگاه،سازمان بورس،وزارت اطلاعات،سازمان بازرسی کل کشور،وزارت نفت
    دسته دوم:مدیران مربوطه صدرا،شهریارمهستان(این جماعت را به خوبی می شناخت و خدا به ما رحم کند)و نماینده قرارگاه در این شرکت،علاوه بر دفاتر و موبایلشان اگر شماره منزلشان هم پیدا شود دیگر عالیست.
    برای دسته اول مستمر و مستدل و آرام و برای دسته دوم اگر لازم بود فشار این مدت را هم خصوصا در منزلشان خالی کنیم اشکالی ندارد،البته در این صورت از ساعات و باجه های مختلف استفاده شود. باید همه را عاصی کرد تا گمان نشود در سکوت هرکه هر چه کرد،کرد.دیگران از این روش جواب گرفته اند چرا ما نگیریم؟!
    روزی نیم ساعت، و در نهایت دو کارت تلفن 2000 تومانی هزینه این عمل است.پنج درصد نه،اگر سه درصد سهامداران هم شویم تا مجمع شاید جواب بگیریم. این کار منافی زحمات سایر دوستان نیست بلکه مکمل آن است.دوستان اگر شماره های مذکور را دارند،اطلاع رسانی کنند،ضرر که ندارد!

16. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید khosro74 از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال کدبان باستان آواتار ها
    تشکر شده 1,562 بار در 200 ارسال

Lightbulb

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid672003 نمایش پست ها
    باسلام:
    دوستان عزیز لازم است از تمام دوستانیکه در تجمع امروز شرکت نمودند تشکر نمایم . همچنین لازم است توضیحی در مورد افراد شرکت کننده و نتایج بدست آمده آن خدمتتان عرض کنم . در مورد تعداد شرکت کننده باید خدمتتان عرض کنم با تلاش فراوانی که انجام شد و دعوت از 240 نفر از طریق پیامک و اعلام در تالار های مختلف تقریبا بیش از 200 نفر اعلام آمادگی کردند ولی بعد از آن به دلیل مشکلات بوجود آمده در بازار تهران حدود نیمی از افراد اعلام نمودند که صلاح نمی دانند در تجمع شرکت کنند و باید وقت دیگری را در نظر بگیریم و با توجه به اصرار خیلی از دوستان بنده پذیرفتم با هر تعدادی که تشریف بیاورند این تجمع را برگزار کنیم که البته این مشکل برای دوستان کرجی ما هم که همان یاران جناب سرمایه گذار 67 بسیار عزیز باشند هم اتفاق افتاده بود و ایشان با 5 یا شش نفر تشریف آورده بودند (البته از ایشان که تمام تلاش خودشان را در همه زمینه ها نمودند دارم).در هر صورت در ابتدا جمع دوستان بیش از 70 نفر هم شد و بیش از 40 نفری هم با وجود حضور داشتن ولی در رفت و آمد بودند و سعی می نمودند با فاصله از ما از جریانات هم بی خبر نمانند . و بدانید که بنده با توجه به شناختی که بر روی اکثر ایشان داشتم متوجه حضورشان بودم ولی بنده هم سعی نکردم ایشان را فراخوانی کنم تا خودشان تصمیم بگیرند .اما پس از اینکه یک جناب سرهنگ نیروی انتظامی با یک سرکار استوار و سرباز همراهش با ماشین پلیس تشریف آوردند ! دوستان اکثرا فرار را بر قرار ترجیح دادند و بماند که ................. در هر صورت با تشریف فرمایی جناب جلیلی در بین سهامداران در مقابل ساختمان صدرا و سخنان ایشان و هماهنگی که بنده با حراست و فرمانده حراست صدرا داشتم و با توجه به اینکه قرار گذاشتیم پس از اعلام حضور دوستان شرکت کننده در تجمع و با دادن لیست 240 نفری سهامداران به جناب جلیلی تقریبا بیست نفر را بعنوان نماینده انتخاب و در جلسه ای در سالن کنفرانس صدرا و با حضور مهندس اعتصام داشته باشیم .البته دوستانیکه با ما ماندند و پس از ریزش افراد به دلایل مختلف ، جمع دوستان 30 نفر شد که دو بانوی محترم و سخنور عالی (کم گفتند اما خوب گفتند)هم با ما در جلسه شرکت کردند (توضیح اینکه این دو بانو در تجمع قبلی هم بودند و دراین جلسه هم به نکات خوبی اشاره کردند که باعث مباهات جمع ما شدند).
    در خصوص جلسه هم از تمام مطالب قبلی سخن به میان آمد و برخی آرام و برخی با فریاد سخنان خودشان را فرمودند و در کل تا ساعت 13:30 به طول انجامید . ولی نتیجه بدست آمده را اگر بخواهیم بررسی کنیم باید به این نکته توجه داشته باشیم که چند ماه قبل سخن از بی ارزشی سهم و زیان انباشته و اینکه این سهم بی ارزش را حاضرند هبه کنند و ارزشی ندارد که بخواهند پولی بابت سهم بدهند بود ولی اکنون صحبت از باز شدن سهم به نرخ روز بسته شدن بود و تقبل خاتم الانبیا برای حمایت از سهم و اینکه با دکتر قالیباف به توافق رسیده اند که سهم را باز نمایند و تاریخ 91/07/29 برای مجمع ولی دوستان عزیز شرکت کننده درخواست کردند سهم باید با قیمت بالاتری باز شود و در روزی باز شود که بورس مثبت است تا از ریزش احتمالی به دلیل مدت طولانی بسته بودن سهم جلوگیری شود . و حتی المقدور پس از برگزاری مجمع با حمایت باز شود و اینکه برخی پروژه هایی که جدیدا بسته شده را به بازار اعلام نمایند .و صحبتهای دیگر.البته اگر نظر بنده را خواسته باشید باید خدمتتان عرض کنم باید قدری منتظر بمانیم تا آثار طومارهایمان که به دست مقامات ارشد مملکتی دادیم بیشتر نمایان شود و صد البته که هر روز از روز قبل جلو تر هستیم و انشاالله به حقمان خواهیم رسید .و من الله توفیق .
    دوست ارجمند جناب حمید خان
    درود و خدا قوت
    شوربختانه به سبب اختلال در سرور سایت بورسی ، مُیّسر نشد تا زودتر مراتب سپاس خودم را پیشکش شما و سایر گرامیان حاضر در تجمع نمایم.
    شخصا به پشت کار و پیشگامی میدانی شما در احقاق حقوق سهامداران درود میفرستم و از گرداننده روزگار میخواهم ، برکت و تندرستی را به شما و خانواده گرامی تان ارزانی دارد.
    و اما در خصوص تجمع سهامداران و برآیند آن ، با توجه به نوشته های دوستان و گفتگوهای تلفنی با برخی از عزیزان ، اینگونه برداشت می شود که برنامه داشته یا دارند که پیش از مجمع عمومی ، نماد را بازگشایی کنند.
    لازم میدانم نکته ای را کوتاه خدمت دوستان متذکر شوم.
    پیش از هر چیز باید بگویم با توجه به دوگانگی سخن و عمل جناب محمد صالحی که با دو نام کاربری "محمد صالحی" و msalehi_1979 مینوشتند ، و بررسی نوشته ها و پیشینه ایشان ، و شایعات پراکنده پیرامون سهم شایسته است تحلیل خودم را با دوستان به اشتراک بگذارم.
    اگر دوستان به یاد داشته باشند ، هفته گذشته که جناب صالحی شایعه خرید 70 تومانی سهم را از زبان جناب مالمیر در تالار ها پراکنده کردند ، و از سویی احتمال بازگشایی سهم از سوی دیگر دوستان بیان شد ، بارها از ایشان پرسیدم اگر سهم تا پیش از تجمع پانزدهم مهرماه بازگشایی شود باز هم پای قرار تجمع خود خواهند ایستاد یا خیر. دوستان فهیم بنده دیدند و البته هنوز سابقه نوشته ها موجود است ، که ایشان از پاسخ به پرسش بنده طفره رفتند و در نهایت آن را به خرد جمعی واگذار کردند.
    از روزی که ایشان با عکس شمشیر ذوالفقار در تالار ها شروع به فراخوانی نمودند و از سویی نیز شایعه داشتن خبرهای پشت پرده را آغاز کردند ، هر کار کردم نتوانستم به نوشته ها و واژگان ایشان روی خوش نشان بدهم. از همین روی اگر دقت کنید ، کمترین تشکر را زیر نوشته هایشان زدم. زیرا آن خلوص مورد نیاز را در کلامشان ندیدم. تا اینکه پس از طفره رفتن در برابر پرسش من ، متوجه شدم باید این سکه روی دیگری هم داشته باشد.
    از یکی از دوستانی که با ایشان پیش از تجمع گفتگوی تلفنی داشتند ، شنیدم که گفته اند ، اگر سهم باز شود به هر قیمتی فروشنده هستند و با پولش جای دیگری بیشتر به دست خواهند آورد و جبران مافات را خواهند کرد. به همین سبب بود که از پاسخ به من امتناع میکردند و نمیگفتند که اگر پیش از 15 مهر سهم باز شود ، آیا باز هم تجمع برقرار خواهد بود یا نه .
    وقتی به مرور سابقه نام کاربری msalehi_1979 میپردازیم ، متوجه می شویم ، تنها کاری که این نام کاربری میکرد ، بالا آوردن پست های دوستان بود و مسخره کردن و چرند گفتن به این نامها. و البته آمیخته با چاشنی فحاشی که هر از گاهی رخ میداد.
    یکی از چیزهایی که نام کاربری "محمد صالحی" بر آن تاکید داشتند ، قیمت 70 تومان و تکرار و تاکید اینکه قرارگاه میخواهد سهم را با این قیمت بخرد.
    در نهایت روز موعود رسید و همه رفتند ، جز کسی که خود فراخوان را داده بود و شمشیر را ظاهرا از رو بسته بود .
    فرایند این رویداد ها ، به من این تلنگر را میزند که تکرار بیش از اندازه عدد 70 تومان ، میتوانسته یک جنگ روانی باشد و وقتی این عدد در ذهن سهامدار به عنوان یک احتمال قوی جای گرفت خیلی راحت با عدد 150 یا دویست برای پس از بازگشایی کنار خواهد آمد. زیرا به مرگ گرفته شده تا به تب راضی شود.
    من قضاوتی در مورد آقای محمد صالحی ندارم . نمیخواهم ایشان را متهم به وابستگی به جایی و یا خط گیری از چیزی کنم. کما اینکه نمیتوانم این احتمال را هم رد کنم.
    با این حال خوش بینانه ترین نگاه این است که ایشان دانسته یا دانسته ، با تکرار عدد 70 تومان ، ذهن سهامداران را برای پذیرش بازگشایی نماد در 150 یا دویست آماده کردند و ناخودگاه بسیاری از سهامداران آماده شدند تا اگر سهم با قیمت های 150 تومان بازگشایی شد قید همه چیز را بزنند و سهم شان را مفت به خریدارانی با هویت نامعلوم بسپارند !!!! این عدد گویی زیاد مهم نبود تا جایی که ایشان پس از اینهمه فراخوان دادن و نوشتن اینکه به هیچ وجه این فراخوان لغو نخواهد شد و تحت هر شرایطی برگزار خواهد شد ، ناگهان غیبشان زد و در جمع حضور پیدا نکردند. ضمن اینکه با برخی دوستان هم تلفنی گفتگو کرده بودند و دلایلی را برای لغو عنوان کرده بودند که از نظر عقلی توضیح و توجیه مناسبی نبوده است.
    این بازی هم میتواند یک تاکتیک اتاق فکر و یا یک کارنابخردانه فردی باشد. هر چه بود میتوانست منجر به فروپاشی خودباوری و عزم سهامداران گردد. زیرا با این همه تبلیغات و نوشتن ها و فراخوان دادن ها، ناگهان این تجمع لغو می شد . تمام آن پتانسیلی که در وجود سهامداران بوجود آمده بود با یک دلیل بیهوده و هراس آور از بین میرفت و این از هم گسستگی موجب قوی تر شدن حریف میگردید.
    بازهم نظری در مورد اینکه ایشان دانسته این تلاش را کرده و یا از سر ناآگاهی بوده ندارم.
    بیان این نکات صرفا برای از میان بردن اثرات برنامه های احتمالی پشت پرده است. دیگر هم مهم نیست که این نام کاربری بازگردد و توجیهی برای نیامدنش بیاورد یا نیاورد. مهم این است که دوستان این نام کاربری را یک نام سوخته تلقی کنند و دیگر ذهن خود را درگیر آن نکنند.
    و اما در خصوص احتمال بازگشایی نماد پیش از مجمع عمومی ، باید قویا مخالفت خودم را با این موضوع اعلام کنم. زیرا این نیز یک تاکتیک برای سبک کردن سهم از سهامداران تحت فشار و معترض است که در روز مجمع با آسایش بیشتری بتوانند اهداف خود را دنبال کنند.
    دوستانی که با سد سازی چیزی میدانند، با دریچه های نیلوفری نیز آشنایی دارند.
    این دریچه های نیلوفری ، برای کاستن فشار آب پشت سد هر از گاهی باز می شوند تا فشار ناشی از تجمع آب را بر سد کاهش دهند.
    کاری که مدیران صدرا در پی آن هستند این است که تلاش کنند دریچه های نیلوفری پشت سد صدرا را پیش از مجمع باز کنند تا از فشار سهامداران ناراضی که 8 ماه سرمایه شان بدون هیچ سودی در صدرا بلوکه شده ، بکاهند و در روز مجمع فوق العاده با آسایش بیشتری اهداف و برنامه های خودشان را دنبال کنند.
    پیشنهاد بنده به دوستان سهامدار این است که اگر سهم پیش از مجمع بازگشایی شد ، تا آنجا که میتوانند سهم خود را واگذار نکنند و حتی اگر ناگزیر به واگذاری شدند ، بخشی از آن را برای پیگیری های قانونی نگهداری کنند.
    مگر اینکه با فرض محال سهم در قیمت های بالا و دور از دسترس باز شود که دیگر مشکلی برای ادامه اعتراضات نیست. برای نمونه اگر سهم با قیمت های بالای 300 تومان باز شود برای بسیاری توجیه فروش دارد و نمیتوان جلوی فروش را گرفت.
    اما قیمت های 150 یا 200 حتی برای کسانی که آخرین روز معاملات در کف قیمتی خریده اند هم با این تورم و خواب پول ، توجیه اقتصادی و عقلانی نخواهد داشت.
    نکته دیگر اینکه ، در روز مجمع دوستانی که حضور پیدا میکنند ، اگر صحبت انحلال شد ، با آن مخالفتی نکنند. اجازه ندهید این بعنوان یک نقطه آغاز امتیاز گیری بشود.
    یعنی بگویند یا انحلال یا فلان قیمت حاضریم بخریم. این ها با مختصاتی که قرارگاه دارد ، و تبلیغاتی که برای صدرا و کشتی های افراماکس و غیره میکنند ، توان انحلال شرکت را ندارند.
    در پایان به خودم و تمامی دوستان سهامدار توصیه میکنم ، با پرهیز از هیجان در برابر رویداد های پیش رو ، با خرد و تامل بیشتری ، مسائل را مورد کاوش و بررسی قرار دهند.
    شرایط حساسی را پیش رو داریم و باید اعتماد به نفس سهامداران به اندازه ای باشد که به جای دادن امتیاز ، حق و حقوق قانونی و شرعی خود را از صدرا دریافت نمایند.
    مدیران صدرا باید پاسخگوی تعلل خود در سال جهاد اقتصادی و نادیده گرفتن سال حمایت از سرمایه ایرانی باشند.
    خیانت اینها به اعتماد سهامداران و پشت کردن به فرمایشات مقام معظم رهبری باید از سوی مراجع ذیصلاح مورد پیگیری قرار گیرد.
    باید ریشه های تخلفات اینها که فراتر از مسائل اقتصادی و مالیست ، مورد کاوش قرار گرفته و هر کس در هر مقامی برای بدنام کردن نظام جمهوری اسلامی و زیر سوال بردن زحمت کشان سازندگی کشور در قرارگاه و در بورس قدم برداشته اند مورد بازخواست قرار گیرند.
    فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص سال جهاد اقتصادی و سال حمایت از کارو سرمایه ایرانی ، فصل الخطاب میان سهامداران و مدیران متخلفی همچون خواجه و اعتصام است.
    ما به دستورات رهبری عمل کردیم و باید مسئولین نیز با پیروی از منویات رهبری اعتماد سرمایه گذاران ایرانی را در صدرا به آنها باز گردانند.
    هر کس از این خط بیرون رود ، رسما در برابر فرمایشات رهبری به مقاصد خاص ایستادگی کرده و مستحق برخورد از سوی مراجع ذیصلاح میباشد.
    کماکان باید ارتباط میان مصاحبه های جهت دار مدیران صدرا و نوسانات نا معقول سهم بررسی و کسانی که با سوء استفاده از جایگاه خود موجب ایجاد شرایط رانت برای عده ای سفته باز و زمینه ساز زیان سهامداران شده اند ، مورد پیگرد قرار گیرند.
    همچنین هیئت مدیره صدرا باید بصورت شفاف اعلام نمایند ، آیا شرایط کنونی صدرا حاصل ناتوانی های مدیریتی آنهاست یا اینکه ماحصل تصمیمات پشت پرده و رانتی شان است.
    اگر اندازه و توان مدیریتی آنها در همین اندازه است ، باید در روز مجمع ضمن عذر خواهی از سهامداران ، از مناصب خود استعفا دهند و کار را به افراد با صلاحیت و مدیر و دلسوز بدهند. اگر هم براستی توانمندی هایشان فراتر از اینهاست ، باید پاسخ دهند که بر اساس کدام تصمیمات پشت پرده ای ، صدرا را به سمت ویرانه نمایی برده اند. در هر دو صورت این مدیران باید پاسخگوی سهامداران صدرا باشند. خصوصا جناب خواجه رئیس هئیت مدیره که بعنوان ناظر بر مدیر عامل نفش موثر و بسزایی در این تخلفات بازی می نماید.
    باز هم از تمام دوستانی که در راه احقاق حقوق سهامداران گام برمیدارند ، صمیمانه سپاسگزاری میکنم.
    پیروز و سربلند باشید
    ویرایش توسط کدبان باستان : 2012/10/08 در ساعت 22:24
    زمان ، داور میان ادعاهای آدمیان است. به زمان اعتماد کنید نه به زبان!!!

18. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید کدبان باستان از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال محمد صالحی آواتار ها
    تشکر شده 1,478 بار در 196 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط کدبان باستان نمایش پست ها
    دوست ارجمند جناب حمید خان
    درود و خدا قوت
    شوربختانه به سبب اختلال در سرور سایت بورسی ، مُیّسر نشد تا زودتر مراتب سپاس خودم را پیشکش شما و سایر گرامیان حاضر در تجمع نمایم.
    شخصا به پشت کار و پیشگامی میدانی شما در احقاق حقوق سهامداران درود میفرستم و از گرداننده روزگار میخواهم ، برکت و تندرستی را به شما و خانواده گرامی تان ارزانی دارد.
    و اما در خصوص تجمع سهامداران و برآیند آن ، با توجه به نوشته های دوستان و گفتگوهای تلفنی با برخی از عزیزان ، اینگونه برداشت می شود که برنامه داشته یا دارند که پیش از مجمع عمومی ، نماد را بازگشایی کنند.
    لازم میدانم نکته ای را کوتاه خدمت دوستان متذکر شوم.
    پیش از هر چیز باید بگویم با توجه به دوگانگی سخن و عمل جناب محمد صالحی که با دو نام کاربری "محمد صالحی" و msalehi_1979 مینوشتند ، و بررسی نوشته ها و پیشینه ایشان ، و شایعات پراکنده پیرامون سهم شایسته است تحلیل خودم را با دوستان به اشتراک بگذارم.
    اگر دوستان به یاد داشته باشند ، هفته گذشته که جناب صالحی شایعه خرید 70 تومانی سهم را از زبان جناب مالمیر در تالار ها پراکنده کردند ، و از سویی احتمال بازگشایی سهم از سوی دیگر دوستان بیان شد ، بارها از ایشان پرسیدم اگر سهم تا پیش از تجمع پانزدهم مهرماه بازگشایی شود باز هم پای قرار تجمع خود خواهند ایستاد یا خیر. دوستان فهیم بنده دیدند و البته هنوز سابقه نوشته ها موجود است ، که ایشان از پاسخ به پرسش بنده طفره رفتند و در نهایت آن را به خرد جمعی واگذار کردند.
    از روزی که ایشان با عکس شمشیر ذوالفقار در تالار ها شروع به فراخوانی نمودند و از سویی نیز شایعه داشتن خبرهای پشت پرده را آغاز کردند ، هر کار کردم نتوانستم به نوشته ها و واژگان ایشان روی خوش نشان بدهم. از همین روی اگر دقت کنید ، کمترین تشکر را زیر نوشته هایشان زدم. زیرا آن خلوص مورد نیاز را در کلامشان ندیدم. تا اینکه پس از طفره رفتن در برابر پرسش من ، متوجه شدم باید این سکه روی دیگری هم داشته باشد.
    از یکی از دوستانی که با ایشان پیش از تجمع گفتگوی تلفنی داشتند ، شنیدم که گفته اند ، اگر سهم باز شود به هر قیمتی فروشنده هستند و با پولش جای دیگری بیشتر به دست خواهند آورد و جبران مافات را خواهند کرد. به همین سبب بود که از پاسخ به من امتناع میکردند و نمیگفتند که اگر پیش از 15 مهر سهم باز شود ، آیا باز هم تجمع برقرار خواهد بود یا نه .
    وقتی به مرور سابقه نام کاربری msalehi_1979 میپردازیم ، متوجه می شویم ، تنها کاری که این نام کاربری میکرد ، بالا آوردن پست های دوستان بود و مسخره کردن و چرند گفتن به این نامها. و البته آمیخته با چاشنی فحاشی که هر از گاهی رخ میداد.
    یکی از چیزهایی که نام کاربری "محمد صالحی" بر آن تاکید داشتند ، قیمت 70 تومان و تکرار و تاکید اینکه قرارگاه میخواهد سهم را با این قیمت بخرد.
    در نهایت روز موعود رسید و همه رفتند ، جز کسی که خود فراخوان را داده بود و شمشیر را ظاهرا از رو بسته بود .
    فرایند این رویداد ها ، به من این تلنگر را میزند که تکرار بیش از اندازه عدد 70 تومان ، میتوانسته یک جنگ روانی باشد و وقتی این عدد در ذهن سهامدار به عنوان یک احتمال قوی جای گرفت خیلی راحت با عدد 150 یا دویست برای پس از بازگشایی کنار خواهد آمد. زیرا به مرگ گرفته شده تا به تب راضی شود.
    من قضاوتی در مورد آقای محمد صالحی ندارم . نمیخواهم ایشان را متهم به وابستگی به جایی و یا خط گیری از چیزی کنم. کما اینکه نمیتوانم این احتمال را هم رد کنم.
    با این حال خوش بینانه ترین نگاه این است که ایشان دانسته یا دانسته ، با تکرار عدد 70 تومان ، ذهن سهامداران را برای پذیرش بازگشایی نماد در 150 یا دویست آماده کردند و ناخودگاه بسیاری از سهامداران آماده شدند تا اگر سهم با قمیت های 150 تومان بازگشایی شد قید همه چیز را بزنند و سهم شان را مفت به خریدارانی با هویت نامعلوم بسپارند !!!! این عدد گویی زیاد مهم نبود تا جایی که ایشان پس از اینهمه فراخوان دادن و نوشتن اینکه به هیچ وجه این فراخوان لغو نخواهد شد و تحت هر شرایطی برگزار خواهد شد ، ناگهان غیبشان زد و در جمع حضور پیدا نکردند. ضمن اینکه با برخی دوستان هم تلفنی گفتگو کرده بودند و دلایلی را برای لغو عنوان کرده بودند که از نظر عقلی توضیح و توجیه مناسبی نبوده است.
    این بازی هم میتواند یک تاکتیک اتاق فکر و یا یک کارنابخردانه فردی باشد. هر چه بود میتوانست منجر به فروپاشی خودباوری و عزم سهامداران گردد. زیرا با این همه تبلیغات و نوشتن ها و فراخوان دادن ها، ناگهان این تجمع لغو می شد . تمام آن پتانسیلی که در وجود سهامداران بوجود آمده بود با یک دلیل بیهوده و هراس آور از بین میرفت و این از هم گسستگی موجب قوی تر شدن حریف میگردید.
    بازهم نظری در مورد اینکه ایشان دانسته این تلاش را کرده و یا از سر ناآگاهی بوده ندارم.
    بیان این نکات صرفا برای از میان بردن اثرات برنامه های احتمالی پشت پرده است. دیگر هم مهم نیست که این نام کاربری بازگردد و توجیهی برای نیامدنش بیاورد یا نیاورد. مهم این است که دوستان این نام کاربری را یک نام سوخته تلقی کنند و دیگر ذهن خود را درگیر آن نکنند.
    و اما در خصوص احتمال بازگشایی نماد پیش از مجمع عمومی ، باید قویا مخالفت خودم را با این موضوع اعلام کنم. زیرا این نیز یک تاکتیک برای سبک کردن سهم از سهامداران تحت فشار و معترض است که در روز مجمع با آسایش بیشتری بتوانند اهداف خود را دنبال کنند.
    دوستانی که با سد سازی آشنایی دارند ، با دریچه های نیلوفری آشنایی دارند.
    این دریچه های نیلوفری ، برای کاستن فشار آب پشت سد هر از گاهی باز می شوند نا فشار ناشی از تجمع آب را بر سد کاهش دهند.
    کاری که مدیران صدرا در پی آن هستند این است که تلاش کنند دریچه های نیلوفری پشت سد صدرا را پیش از مجمع باز کنند تا از فشار سهامداران ناراضی که 8 ماه سرمایه شان بدون هیچ سودی در صدرا بلوکه شده ، بکاهند و در روز مجمع فوق العاده با آسایش بیشتری اهداف و برنامه های خودشان را دنبال کنند.
    پیشنهاد بنده به دوستان سهامدار این است که اگر سهم پیش از مجمع بازگشایی شد ، تا آنجا که میتوانند سهم خود را واگذار نکنند و اگر ناگزیر به واگذاری شدند ، بخشی از آن را برای پیگیری های قانونی نگهداری کنند.
    مگر اینکه با فرض محال سهم در قیمت های بالا و دور از دسترس باز شود که دیگر مشکلی برای ادامه اعتراضات نیست. برای نمونه اگر سهم با قیمت های بالای 300 تومان باز شود برای بسیاری توجیه فروش دارد و نمیتوان جلوی فروش را گرفت.
    اما قیمت های 150 یا 200 حتی برای کسانی که آخرین روز معاملات در کف قیمتی خریده اند هم با این تورم و خواب پول ، توجیه اقتصادی و عقلانی نخواهد داشت.
    نکته دیگر اینکه ، در روز مجمع دوستانی که حضور پیدا میکنند ، اگر صحبت انحلال شد ، با آن مخالفتی نکنند. اجازه ندهید این بعنوان یک نقطه آغاز امتیاز گیری بشود.
    یعنی بگویند یا انحلال یا فلان قیمت حاضریم بخریم. این ها با مختصاتی که قرارگاه دارد ، و تبلیغاتی که برای صدرا و کشتی های افراماکس و غیره میکنند ، توان انحلال شرکت را ندارند.
    در پایان به خودم و تمامی دوستان سهامدار توصیه میکنم ، با پرهیز از هیجان در برابر رویداد های پیش رو ، با خرد و تامل بیشتری ، مسائل را مورد کاوش و بررسی قرار دهند.
    شرایط حساسی را پیش رو داریم و باید اعتماد به نفس سهامداران به اندازه ای باشد که به جای دادن امتیاز ، حق و حقوق قانونی و شرعی خود را از صدرا دریافت نمایند.
    مدیران صدرا باید پاسخگوی تعلل خود در سال جهاد اقتصادی و نادیده گرفتن سال حمایت از سرمایه ایرانی باشند.
    خیانت اینها به اعتماد سهامداران و پشت کردن به فرمایشات مقام معظم رهبری باید از سوی مراجع ذیصلاح مورد پیگیری قرار گیرد.
    باید ریشه های تخلفات اینها که فراتر از مسائل اقتصادی و مالیست ، مورد کاوش قرار گرفته و هر کس در هر مقامی برای بدنام کردن نظام جمهوری اسلامی و زیر سوال بردن زحمت کشان سازندگی کشور در قرارگاه و در بورس قدم برداشته اند مورد بازخواست قرار گیرند.
    فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص سال جهاد اقتصادی و سال حمایت از کارو سرمایه ایرانی ، فصل الخطاب میان سهامداران و مدیران متخلفی همچون خواجه و اعتصام است.
    ما به دستورات رهبری عمل کردیم و باید مسئولین نیز با پیروی از منویات رهبری اعتماد سرمایه گذاران ایرانی را در صدرا به آنها باز گردانند.
    هر کس از این خط بیرون رود ، رسما در برابر فرمایشات رهبری به مقاصد خاص ایستادگی کرده و مستحق برخورد از سوی مراجع ذیصلاح میباشد.
    کماکان باید ارتباط میان مصاحبه های جهت دار مدیران صدرا و نوسانات نا معقول سهم بررسی و کسانی که با سوء استفاده از جایگاه خود موجب ایجاد شرایط رانت برای عده ای سفته باز و زمینه ساز زیان سهامداران شده اند ، مورد پیگرد قرار گیرند.
    همچنین هیئت مدیره صدرا باید بصورت شفاف اعلام نمایند ، آیا شرایط کنونی صدرا حاصل ناتوانی های مدیریتی آنهاست یا اینکه ماحصل تصمیمات پشت پرده و رانتی شان است.
    اگر اندازه و توان مدیریتی آنها در همین اندازه است ، باید در روز مجمع ضمن عذر خواهی از سهامداران ، از مناصب خود استعفا دهند و کار را به افراد با صلاحیت و مدیر و دلسوز بدهند. اگر هم براستی توانمندی هایشان فراتر از اینهاست ، باید پاسخ دهند که بر اساس کدام تصمیمات پشت پرده ای ، صدرا را به سمت ویرانه نمایی برده اند. در هر دو صورت این مدیران باید پاسخگوی سهامداران صدرا باشند. خصوصا جناب خواجه رئیس هئیت مدیره که بعنوان ناظر بر مدیر عامل نفش موثر و بسزایی در این تخلفات بازی می نماید.
    باز هم از تمام دوستانی که در راه احقاق حقوق سهامداران گام برمیدارند ، صمیمانه سپاسگزاری میکنم.
    پیروز و سربلند باشید
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و سروران گرامی و خسته نباشید به دوستانی که با حضور خود در شرکت صدرا و حمایت از سرمایه خود تلاش کردند تا به مدیران صدرا اعتراض خود را به مدیران صدرا نشان دهند

و دلیل حضور نیافتن خود را در جلسه را دوستان میدانند و همینجا از انها عذر خواهی میکنم

دوستان ما در صدرا یک سری حقیقت داریم و یک سری اما اگر که حقیقت سهم چیست
    1_بستن نماد به مدت 7 ماه
    2_اعلام 140 زیان که سازمان هم قبول کرده
    3_دعوت به مجمع برای تصمیم گیری برای انحلال شرکت
    4 _ اعلام خبرهای بد از شرکت مبنی بر نداشتن سند در ساختمان شرکت و غیره
    5_ اعلام 1200000000 میلیارد تومان زیان در شرکت که سازمان هم قبول کرده

حالا قرار است اینگونه شود

1_ قراره وام بگیریم که 3 سال است قراره انجام بشود
    2_ قراه افزایش سرمایه از محل تجدید دارایی بشود
    3_ قراه جزیره صدرا سند بگیرد
    4_...........

دوستان ما در بورس کار میکنیم و با حقایق نه با اما و اگرها که بزرگترین اشتباه من در بورس بود که چوبشم خردم

هیچ سهمی در بورس پسرخاله من نیست و نمیباشد دو ماه پیش گفتم که قرار است سهم از بورس برود بیرون یا همان بازار فرابورس که حالا شما دیدید که اینگونه شده حداقل همگی با اجبار باید برویم

دوستانی که اعتقاد به سهم دارند و فکر میکنند سهم خوبی است که هست و ما داریم جو میدهیم اما نه برای ما بلکه برای مدیران شرکت اگر که تا این حد سهم را قبول دارند که خود منهم از همین افراد بودند تعداد 16600000 یکی از دوستان در بورکس اعلام کرده که 140 فروشنده است خود منهم تا 3700000 سهم خودم و تا 7000000 سهم دارم اگر دوستی مایل بود 145 فروشنده هستم ما تصمیم داریم که اتیش بزنیم به مالمون ما دوست داریم یک حالی بدیم به دوستان که از سهم تعریف میکنند حالا هر دوستی میگوید سهم خوبی است بیاید برای دوستانشان بخرند یا بخشی از سهم را بخرد

مگر نمیگویید سهم خوبی است و قرار است که اینها سهم را بخرند و ببرند بالا یا علی

دوستان چرا مدام میگویید که قرار است سهم باز بشود نفروشید مگر قرار است که سهم باز بشود حال هر زمان که سهم باز شد برای فروش یا نفروختن تصمیم بگیریم بهتر نیست

هر دوستی از 100000 سهم به بالا دوست داشت در خدمتیم که نگویید که جو میدهید
    **عشق زیبایی را می افریند نه زیبایی عشق را که عشق بر پایه زیبایی همانند ابر اسمانیست که کوتاه مدت مهمان ماست**

20. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید محمد صالحی از ایشان تشکر کرده است:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 19 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 19 مهمان ها)