صفحه 917 از 917 اولیناولین ... 417817867907914915916917
نتایج از شماره 9,161 تا 9,162 از مجموع 9162

موضوع: صنعتي دريايي ايران ( خصدرا )

ستاره دار (48) وحید 20 آواتار ها
    ارسال
    24,397
    تشکر شده 93,212 بار در 22,322 ارسال

پاسخ : صنعتي دريايي ايران ( خصدرا )

نقل قول نوشته اصلی توسط sooroosh1315 نمایش ارسال ها
    سلام آقا وحید..... میشه در مورد مطلب زیر نظر بدهید؟

#آموزشی
    #تجدید_ارزیابی_دارایی

🔹در تجدید ارزیابی دارایی مسئله ارزش دفتری شرکت است، نحوه محاسبه ارزش دفتری برای شرکتی که افزایش سرمایه دارد با یک مثال :
    1️⃣ نماد #خصدرا در آخرین صورت مالی خود(6 ماهه سال 98) ارزش حقوق صاحبان سهام(حقوق مالکانه) شرکت را در ترازنامه(صورت وضعیت مالی) شرکت "منفی ۷,۸۴۸,۴۳۰" میلیون ریال ذکر کرده ، یعنی بهای تمام شده دارایی‌های شرکت کمتر از بدهی‌های شرکت است.
    2️⃣ پیشنهاد افزایش سرمایه از مبلغ 1,500,000 میلیون ریال به 27,000,000 میلیون ریال از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها ارائه شده. در واقع افزایش 25,500,000 میلیون ریالی در سرمایه.
    3️⃣ با جمع کردن حقوق صاحبان سهام(حقوق مالکانه) با مبلغ افزایش سرمایه می‌توانید ارزش دفتری شرکت بعد از افزایش سرمایه را محاسبه کنید.
    17651570=25500000-7848430
    4️⃣ عدد به دست آمده را بر تعداد سهام شرکت تقسیم کنید به این ترتیب ارزش دفتری هر سهم(برای قبل از افزایش سرمایه) محاسبه می‌شود
    11768=17651570000000/1500000000
    5️⃣ برای محاسبه ارزش دفتری بعد ار افزایش سرمایه باید عدد را بر تعداد سهام بعد از افزایش سرمایه تقسیم کنید.
    654=17651570000000/27000000000
    6️⃣ محاسبات را با قیمت سهام مقایسه کنید
    ارزش دفتری محاسبه شده 11768 و قیمت سهم 28469
    پس سهم از دید ارزش دفتری ارزشمند نیست!
    سلام و ادب و سپاس از بررسی خوبی که انجام دادید.

نحوه معاملات و خرید و فروش هایم بر اساس این نوع محاسبات نیست نه در این سهم و نه در سهم های دیگر وگرنه حداقل در این نماد کیست که نداند با این وضعیت شفافیت و زیان انباشته و محاسبات جنابعالی نباید سراغش رفت. در معاملاتم عوامل مختلف رو در نظر دارم و هر زمان به تناسب اون مقطع و گزارشات و اخبار و جو کلی بازار و روانشناسی بازار و وضعیت همگروهی ها و چشم انداز اتی و سایر موارد تصمیمات خود را مبنی بر خرید یا فروش سهم میگیرم. اینکه صدرا وضعیت شفافی ندارد و همواره با ابهامات متعدد روبروست موضوع جدیدی نیست ، حداقل در این 10 سال اخیر که به یاد دارم اینگونه بوده و کمتر کسی توانسته پیشبینی مشخصی نه از بنیاد آن و نه قیمت آن ارائه دهد و اگر هم شده درصد انحرافش بسیار بالا بوده . خودم هم از منتقدین این سهم قبلا بودم و هستم ولو یک دهه پیش در مقاطی حتی تا مرز تک سهمی هم پیش رفتم و جواب هم اغلب گرفتم ولی انتقادات از آن سرجای خود بوده . پس از اخراج سهم از بورس دیگر سراغش نرفتم تا اینکه برنامه افزایش سرمایه اش اعلام و چند وقت پیش وارد شدم که این افزایش سرمایه همراه شده با بهبود عملکرد مالی شرکت که در گزارش 6ماهه هم قابل مشاهدست هرچند که با این سودها زیان انباشته بسیار سنگینش سرجای خود هست مگر بتواند سودهای بالا بسازد ولی این افزایش سرمایه 2حسن عمده دارد یکی خروج شرکت از شمول ماده 141 است که مزایای خود را خواهد داشت و دیگری جذابیت روانی قیمت با لحاظ افزایش سرمایه مبحوث عنه . با نگاهی به سوابق قبلی سهم و قیمت نمادهای فاراک و فاذر و خروج از شمولیت ماده فوق الذکر بنظرم درصورت تایید و صدور مجوز افزایش سرمایه با درصد کامل درخواستی شرکت بازدهی مناسبی را داشته باشد. این سهم رو به ویژه به تازه کارها به هیچ عنوان توصیه نمیکنم.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

2. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(3) amir.r آواتار ها
    ارسال
    446
    تشکر شده 2,000 بار در 455 ارسال

پاسخ : صنعتي دريايي ايران ( خصدرا )

افزایش سرمایه

نوش دارو بعد از مرگ سهراب
    در اوج ...

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید amir.r از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 3 نفر از این موضوع دیدن می کنند (0 عضو و 3 مهمان)