صفحه 917 از 1968 نخست ... 417817867907914915916917918919920927967101714171917 ... آخرین
نمایش نتایج: از 9,161 به 9,170 از 19680

موضوع: صنعتي دريايي ايران ( خصدرا )

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,522 بار در 26,655 ارسال

پاسخ : صنعتي دريايي ايران ( خصدرا )

نقل قول نوشته اصلی توسط sooroosh1315 نمایش پست ها
    سلام آقا وحید..... میشه در مورد مطلب زیر نظر بدهید؟

#آموزشی
    #تجدید_ارزیابی_دارایی

?در تجدید ارزیابی دارایی مسئله ارزش دفتری شرکت است، نحوه محاسبه ارزش دفتری برای شرکتی که افزایش سرمایه دارد با یک مثال :
    1️⃣ نماد #خصدرا در آخرین صورت مالی خود(6 ماهه سال 98) ارزش حقوق صاحبان سهام(حقوق مالکانه) شرکت را در ترازنامه(صورت وضعیت مالی) شرکت "منفی ۷,۸۴۸,۴۳۰" میلیون ریال ذکر کرده ، یعنی بهای تمام شده دارایی‌های شرکت کمتر از بدهی‌های شرکت است.
    2️⃣ پیشنهاد افزایش سرمایه از مبلغ 1,500,000 میلیون ریال به 27,000,000 میلیون ریال از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها ارائه شده. در واقع افزایش 25,500,000 میلیون ریالی در سرمایه.
    3️⃣ با جمع کردن حقوق صاحبان سهام(حقوق مالکانه) با مبلغ افزایش سرمایه می‌توانید ارزش دفتری شرکت بعد از افزایش سرمایه را محاسبه کنید.
    17651570=25500000-7848430
    4️⃣ عدد به دست آمده را بر تعداد سهام شرکت تقسیم کنید به این ترتیب ارزش دفتری هر سهم(برای قبل از افزایش سرمایه) محاسبه می‌شود
    11768=17651570000000/1500000000
    5️⃣ برای محاسبه ارزش دفتری بعد ار افزایش سرمایه باید عدد را بر تعداد سهام بعد از افزایش سرمایه تقسیم کنید.
    654=17651570000000/27000000000
    6️⃣ محاسبات را با قیمت سهام مقایسه کنید
    ارزش دفتری محاسبه شده 11768 و قیمت سهم 28469
    پس سهم از دید ارزش دفتری ارزشمند نیست!
    سلام و ادب و سپاس از بررسی خوبی که انجام دادید.

نحوه معاملات و خرید و فروش هایم بر اساس این نوع محاسبات نیست نه در این سهم و نه در سهم های دیگر وگرنه حداقل در این نماد کیست که نداند با این وضعیت شفافیت و زیان انباشته و محاسبات جنابعالی نباید سراغش رفت. در معاملاتم عوامل مختلف رو در نظر دارم و هر زمان به تناسب اون مقطع و گزارشات و اخبار و جو کلی بازار و روانشناسی بازار و وضعیت همگروهی ها و چشم انداز اتی و سایر موارد تصمیمات خود را مبنی بر خرید یا فروش سهم میگیرم. اینکه صدرا وضعیت شفافی ندارد و همواره با ابهامات متعدد روبروست موضوع جدیدی نیست ، حداقل در این 10 سال اخیر که به یاد دارم اینگونه بوده و کمتر کسی توانسته پیشبینی مشخصی نه از بنیاد آن و نه قیمت آن ارائه دهد و اگر هم شده درصد انحرافش بسیار بالا بوده . خودم هم از منتقدین این سهم قبلا بودم و هستم ولو یک دهه پیش در مقاطی حتی تا مرز تک سهمی هم پیش رفتم و جواب هم اغلب گرفتم ولی انتقادات از آن سرجای خود بوده . پس از اخراج سهم از بورس دیگر سراغش نرفتم تا اینکه برنامه افزایش سرمایه اش اعلام و چند وقت پیش وارد شدم که این افزایش سرمایه همراه شده با بهبود عملکرد مالی شرکت که در گزارش 6ماهه هم قابل مشاهدست هرچند که با این سودها زیان انباشته بسیار سنگینش سرجای خود هست مگر بتواند سودهای بالا بسازد ولی این افزایش سرمایه 2حسن عمده دارد یکی خروج شرکت از شمول ماده 141 است که مزایای خود را خواهد داشت و دیگری جذابیت روانی قیمت با لحاظ افزایش سرمایه مبحوث عنه . با نگاهی به سوابق قبلی سهم و قیمت نمادهای فاراک و فاذر و خروج از شمولیت ماده فوق الذکر بنظرم درصورت تایید و صدور مجوز افزایش سرمایه با درصد کامل درخواستی شرکت بازدهی مناسبی را داشته باشد. این سهم رو به ویژه به تازه کارها به هیچ عنوان توصیه نمیکنم.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

2. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(3) amir.r آواتار ها
    تشکر شده 2,680 بار در 601 ارسال

افزایش سرمایه

نوش دارو بعد از مرگ سهراب
    با کاشت یک درخت ، هدیه ای به زمین پیر اهداء کنیم

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید amir.r از ایشان تشکر کرده اند:

ساخت 150 شناور خدماتی توسط شرکت صدرا

مدیرعامل شرکت صنایع دریایی ایران (صدرا) گفت: با رایزنی ‌های صورت گرفته با دولت این شرکت ساخت 150 شناور خدماتی در بحث خدمات دریایی را در دستور کار دارد که ساخت 50 فروند آن از سال آینده آغاز می ‌شود.

به گزارش مارین نیوز، مدیرعامل شرکت صنایع دریایی ایران (صدرا) با اشاره به ظرفیت های مهم مجموعه صدرا در جنوب کشور در حوزه ساحلی و فراساحلی، اظهار داشت: این شرکت در ساخت کشتی فلزی و تعمیرات انواع شناورهای سبک و سنگین تا هزار تن بالای 51 سال قدمت دارد.

محسن صمدی با بیان اینکه در جزیره صدرا در بخش کشتی ‌سازی، ظرفیت ساخت کشتی بالای 13هزار تن وجود دارد، بیان کرد: به ‌دلیل داشتن انواع سالن‌ های خط تولید، انواع دستگاه ‌های سی ‌ان ‌سی و برش و دایکینگی که در جزیره صدرا وجود دارد، این قابلیت را در مجموعه جنوب کشور به ‌وجود آورده که کشتی‌ های سبک و تا بالای 100 هزار تنی در مجموعه صدرا بسازیم.
    وی با اعلام اینکه در شمال کشور بیشترین و بالاترین ظرفیت اسمی کشتی در دریای شمال در اختیار کشتی ‌سازی صدرای نکا است، ادامه داد: ساخت کشتی‌ های مختلف و سکوی امیرکبیر از کارهای مهمی است که در مجموعه صدرا در شمال کشور انجام شده و این قابلیت وجود دارد که علاوه بر تعمیرات تمام شناورهای دریای خزر، نسبت به ساخت انواع شناورهای مورد نیاز دریای خزر نیز اقدام کند.
    صمدی گفت: علاوه بر ساخت انواع کشتی و سکوها، در بخش خدمات دریایی که شامل بارگیری، حمل و نصب سازه‌ های سنگین در دریا است، در شرکت صدرا که جز محدود شرکت ‌های بزرگ در کشور و منطقه است این قابلیت در حوزه ارائه خدمات لجستیک وجود دارد.

مدیرعامل صدرا یادآور شد: مجموع این امکانات در بخش دریا شامل جرثقیل، بارج حمل ‌کننده انواع سکو و خدمات اکومودم بارج‌ های پیشرفته مربوط به اسکن‌ های نیرو در دریا است که همه این امکانات شناوری از صدرا قابلیتی به ‌وجود آورده است تا در داخل خودکفا شده و نیازی به کشورهای خارج برای بارگیری و نصب سکو و یا حتی خدمات دریایی برای پروژه ‌های پارس جنوبی نداشته باشیم.
    وی تأکید کرد: این زنجیره شامل ساخت سکو، بارگیری و انتقال و نصب و هم خدمات داخل دریا در مجموعه صدرا وجود دارد و امروز با قدرت می ‌توانیم بگوییم در این بخش صد در صد کشور خودکفا شده است.
    صمدی گفت: شرکت صدرا علاوه بر اینکه چهار فروند کشتی خارجی در دست اقدام دارد، درحال رایزنی با کارفرمایان در خصوص چند پروژه دیگر شامل پروژه رشادت، و نگهداری و بهره ‌برداری سکوها در دریا و بحث کشتی ‌سازی در شمال و جنوب کشور است.

وی ادامه داد: همچنین در حال رایزنی با دولت برای ساخت 150 شناور خدماتی در بحث خدمات دریایی هستیم که کارهای طراحی و مطالعاتی آن انجام شده و امیدواریم با مساعدت دولت بتوانیم سال آینده ساخت تعداد 50 فروند شناور را در صدرا آغاز کنیم.
    مدیرعامل شرکت صنایع دریایی ایران (صدرا) افزود: اگر شرکت‌ های همکار در بحث ساخت این 150 شناور ورود کنند، علاوه بر زمینه اشتغالزایی حداقل پنج هزار نفر، می ‌توان تمام نیازمندی ‌های شناورهای مورد نیاز در بخش دریا را در داخل کشور تأمین کنیم تا به خارج وابسته نباشیم.
    http://marinenews.org/fa/news/36966

6. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    اطلاعات نمایش داده شده با اطلاعات امضا شده مطابقت دارد

اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی نسبت به گزارش توجیهی هیئت مدیره در خصوص افزایش سرمایه شرکت صنعتي دريائي ايران - نماد: خصدرا
    موضوع: اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی نسبت به گزارش توجیهی هیئت مدیره
    با عنایت به ماده 3 دستورالعمل مراحل زمانی افزایش سرمایه شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار (مصوب 1395/07/17 هیئت مدیرة سازمان بورس و اوراق بهادار) بهپیوست اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی (مؤسسه حسابرسی موسسه حسابرسي و خدمات مالي حافظ گام ) نسبت به گزارش توجیهی افزایش سرمایة مورخ 1398/08/28 هیئت مدیرة شرکت مبنی بر لزوم افزایش سرمایه از مبلغ 1,500,000,000,000 ریال به مبلغ 27,000,000,000,000 ریال از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها به منظور ااجراي ماده 14 قانون حداکثر استفاده از توان توليدي و خدماتي کشور مورخ 1398/02/15 مجلس شوراي اسلامي به منظور رونق توليد و ايجاد اشتغال براي اصلاح ساخنار مالي با استفاده از معافيت مالياتي حکم مقرر در تبصره 1 ماده 149 قانون ماليات هاي مستقيم ارائه می گردد.

بدیهی است انجام افزایش سرمایة یادشده منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق العاده می باشد و در این خصوص اطلاع رسانی لازم صورت خواهد گرفت.
    17 دی اظهارنظر حسابرس منتشر شد و امروز 20 بهمن بیش از 1ماه گذشته و کم کم به زمان صدور مجوز نزدیک میشیم.
    همچنان با سهم هستم و بنظرم اگر از 1700 درصد با 1400 1500 درصد هم موافقت شود همچنان در قیمت فعلی جذابیت خود رو دارد. علاوه بر این بنظر میرسه گزارشات اتی شرکت هم بهتر باشند.
    توصیه ای به خرید/فروش نیست.

8. 19 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی mehdig آواتار ها
    تشکر شده 708 بار در 121 ارسال

خصدرا علاوه بر افرایش سرمایه جذاب صورتهای مالی اش نسبت به مدت مشابه سال قبل عالی است. مواردی مانند افزایش حدود 3 برابری سودناخالص، افزایش 2 برابری سود هر سهم و ...

10. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید mehdig از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مجتبی مصلحMTM آواتار ها
    تشکر شده 5,984 بار در 1,466 ارسال

امروز خریدهام تکمیل شد تونمادخصدرا میریم تاگذارشش بیادهر منفی این سهم ما یک پله اضاف میکنیم رفت بالاهم نظاره گریم تامجمع
    بهتراست روی پای خودبمیری تاروی زانوهایت زندگی کنی

12. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید مجتبی مصلحMTM از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(3) roya123 آواتار ها
    تشکر شده 30,129 بار در 5,476 ارسال

با سلام خدمت دوستان و سلام ویژه خدمت جناب وحید20
    استاد من میخوام خصدرا اضافه کنم...
    اما نمی دونم تا کی اصلاح داره.
    به نظرتون امروز اضافه کنم؟؟؟
    راستی یه سوال دیگه؟
    خصدرا کی بسته میشه؟؟؟ منظورم اینه که مجمع افزایش سرمایه اش کی هست؟
    ویرایش توسط roya123 : 2020/02/15 در ساعت 11:32
    اگر اشتیاق شما برای موفق شدن بیشتر از ترس شما از شکست خوردن باشد
    شما حتما موفق خواهید شد. "آلبرت انیشتین"

14. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط roya123 نمایش پست ها
    راستی یه سوال دیگه؟
    و اکنون یه سوال دیگه توی ذهنمه
    نمی دونم خصدرا رو میانگین کم کنم یا غسالم بخرم.

16. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط roya123 نمایش پست ها
    راستی یه سوال دیگه؟
    سلام و ادب

اگر با لفظ " استاد" خطابم نکنید ممنون میشم.

فرصت نوشتن در سایت نداشتم و از تاخیر در پاسخ گویی عذرخواهی میکنم.
    اگر تصمیم خود را نگرفتید و یا عمل نکردید بنظرم احتمال اصلاح در این نماد وجود دارد منتها سهم خاصیست و حرکات خلاف انتظار در آن کم ندیده ایم. اگر قصد خرید دارید پله ای با قصد افزایش سرمایه منتها بهتر میبود یک بخشی رو پایینتر خریده بودید تا میانگین خرید بالا نباشد.
    قبلا درمورد این سهم گفتم بهتره افراد تازه وارد تا حد ممکن سراغش نرن ولی اگر قصدش رو دارید خودتون رو برای احتمال بازی های مختلف هم اماده کنید!
    خودم سهامدارش هستم و فعلا نگه داری میکنم و اگر درصد مورد تایید افزایش سرمایش نزدیک به درخواست شرکت باشد با نهایت 200 300 درصد کاهش احتمال قوی در افزایش سرمایه هم شرکت میکنم.
    درمورد زمان مجمع هم فعلا نامشخص است. هر زمان مجوز افزایش سرمایه صادر و در کدال قرارگرفت شرکت اقدام به انتشار آگهی دعوت به مجمع عمومی فوق العاده جهت تصویب افزایش سرمایه میکند که مطابق قانون حداقل فاصله بین نشر آگهی و برگزاری مجمع ده روز و حداکثر چهل روز خواهد بود و نماد شرکت یک روز کاری قبل از مجمع معامله نمیشود لذا دو روز کاری قبلش در پایان معاملات متوقف میشود.

18. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط وحید 20 نمایش پست ها
    سلام و ادب

اگر با لفظ " استاد" خطابم نکنید ممنون میشم.

فرصت نوشتن در سایت نداشتم و از تاخیر در پاسخ گویی عذرخواهی میکنم.
    اگر تصمیم خود را نگرفتید و یا عمل نکردید بنظرم احتمال اصلاح در این نماد وجود دارد منتها سهم خاصیست و حرکات خلاف انتظار در آن کم ندیده ایم. اگر قصد خرید دارید پله ای با قصد افزایش سرمایه منتها بهتر میبود یک بخشی رو پایینتر خریده بودید تا میانگین خرید بالا نباشد.
    قبلا درمورد این سهم گفتم بهتره افراد تازه وارد تا حد ممکن سراغش نرن ولی اگر قصدش رو دارید خودتون رو برای احتمال بازی های مختلف هم اماده کنید!
    خودم سهامدارش هستم و فعلا نگه داری میکنم و اگر درصد مورد تایید افزایش سرمایش نزدیک به درخواست شرکت باشد با نهایت 200 300 درصد کاهش احتمال قوی در افزایش سرمایه هم شرکت میکنم.
    درمورد زمان مجمع هم فعلا نامشخص است. هر زمان مجوز افزایش سرمایه صادر و در کدال قرارگرفت شرکت اقدام به انتشار آگهی دعوت به مجمع عمومی فوق العاده جهت تصویب افزایش سرمایه میکند که مطابق قانون حداقل فاصله بین نشر آگهی و برگزاری مجمع ده روز و حداکثر چهل روز خواهد بود و نماد شرکت یک روز کاری قبل از مجمع معامله نمیشود لذا دو روز کاری قبلش در پایان معاملات متوقف میشود.
    جناب وحید20 کمی از وارد شدن به این سهم ترسیدم.
    از روزی که خریدمش هم شروع کرد به اصلاح
    تو فکرم هست که با ضرر بفروشم.
    به نظرتون کار اشتباهی هست؟

20. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 18 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 18 مهمان ها)