صفحه 1107 از 1968 نخست ... 10760710071057109711041105110611071108110911101117115712071607 ... آخرین
نمایش نتایج: از 11,061 به 11,070 از 19680

موضوع: صنعتي دريايي ايران ( خصدرا )

عضو عادی
    تشکر شده 1,594 بار در 183 ارسال

پاسخ : صنعتي دريايي ايران ( خصدرا )

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam نمایش پست ها
    درود

نگاهی میندازیم به صورتهای مالی شرکت صدرا ( 12 ماهه پارسال و 6 ماهه امسال
    .
    .
    اینکه عملیات اجرایی این پروژه ها طبق اعلام شرکت،تا پایان سال 99 به اتمام میرسه و باید باقی سود برآوردی تا پایان امسال در صورتهای مالی شناسایی بشه
    منظورم همون مبلغ 1 هزار و 501 میلیارد و 627 میلیون و 200 هزار تومان که در بالا عنوان کردم

اینها تغییرات مهمی هست که در پیمانها اتفاق افتاده و البته من سعی کردم تمامی موارد مهم رو به صورت ساده و کامل بنویسم

پرسش اساسی اینه که آیا در گزارشهای آتی ( 9 ماهه ئ به ویژه 12 ماهه ) اثری از زیان انباشته خواهیم دید ؟

پاسخ من این هست که در آینده نه چندان دور،شاهد شناسایی سود انباشته در صورتهای مالی صدرا خواهیم بود
    سلام
    از جنابعالی سپاسگزارم که وقت گذاشتید و با جزئیات بهبود در عملکرد صدرا رو شرح دادید.

ما بارها به تمایل حرکت قیمت به سمت ارزش ذاتی صحبت کردیم به عنوان یک اصل مهم در معامله گری ولی در مورد صدرا هرچه امیدها برای افزایش سود عملیاتی و بهبود عملکرد و افزایش ارزش ذاتی سهم و در نتیجه انتظار از رشد قابل ملاحظه قیمت بیشتر میشه، رشد تسعیر ارز باعث میشه فکر کنیم با ده ها برابر این درامدها و سودهای عملیاتی قرار نیست تغییر چشمگیری در ارزش ذاتی و در نتیجه قیمت داشته باشیم. برایند فعالیتهای شرکت در سود خالص خودش رو نشون میده. اگر قرار باشه رشد درامدهای عملیاتی با رشد زیان تسعیر از بین بره ده ها برابر این درامد و سود ناخالص هم ارزشی نخواهد داشت به نظر من.
    اینجا اتفاقاتی در حال وقوعه که ما درکش نمی کنیم. مگه بخشی از درامدها دلاری نبود پ چرا این درامدهای افزوده شده دلاری چه در قالب وجه نقد و چه در قالب حسابهای دریافتنی ارزی باعث کاهش بدهی های ارزی نشدن و زیان تسعیر ارز یک و نیم برابر زیان تسعیر ارز کل سال 98 هست؟ و چه تضمینی هست که چنین اتفاقاتی در عملکرد 9 ماهه و 12 ماهه و سالهای بعد نیفته؟ به نظر جنابعالی و سایر دوستان اگر این رشد درامدی در سایر شرکتهایی که کاملا خصوصی هستند یا سهامدار عمده خوشنامی دارن رخ میداد، بازهم ما با زیان هنگفت 610 میلیارد تومانی که بخش عمده سود رو از بین برده مواجه بودیم؟ با سود هر سهم 4 ریال چند سال طول می کشه که زیان انباشته فعلی که مبلغش کم نیست، تبدیل به سود انباشته بشه؟ به نظر من مادامی که معمای عجیب و غریب و غیر قابل درک و باور زیان تسعیر حل نشه این قیمت حتی بالاتر از ارزش ذاتی هست. برای همینه که فعالان بازار به سمتش نمیان. پی بر ای سهم در حال حاضر چنده ؟ درسته که پی بر ای تنها ملاک ارزیابی نیست ولی به هر حال نسبت مهمهیه. وقتی با وجود بهبود عملکرد باز هم پی بر ای سهم خوب نیست این ذهنیت ایجاد میشه که عملکردهای مثبت بعدی هم اثری بر سود شرکت نخواهد داشت و این قیمت هم براش مناسبه.

سوال تکراریم که هیچ جوابی براش پیدا نمی کنم اینه که چرا زیان تسعیر ارز با وجود درامدهای ارزی به جای کاهش با افزایش زیادی مواجه بوده. فکر نمی کنید تا بازار جواب این سوال و سایر ابهامها رو نگرفته علاقه ای نداره به طرف سهم بیاد؟
    ویرایش توسط belle fille : 2020/12/31 در ساعت 11:06

2. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید belle fille از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 3,220 بار در 578 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط belle fille نمایش پست ها
    سلام
    از جنابعالی سپاسگزارم که وقت گذاشتید و با جزئیات بهبود در عملکرد صدرا رو شرح دادید.

ما بارها به تمایل حرکت قیمت به سمت ارزش ذاتی صحبت کردیم به عنوان یک اصل مهم در معامله گری ولی در مورد صدرا هرچه امیدها برای افزایش سود عملیاتی و بهبود عملکرد و افزایش ارزش ذاتی سهم و در نتیجه انتظار از رشد قابل ملاحظه قیمت بیشتر میشه، رشد تسعیر ارز باعث میشه فکر کنیم با ده ها برابر این درامدها و سودهای عملیاتی قرار نیست تغییر چشمگیری در ارزش ذاتی و در نتیجه قیمت داشته باشیم. برایند فعالیتهای شرکت در سود خالص خودش رو نشون میده. اگر قرار باشه رشد درامدهای عملیاتی با رشد زیان تسعیر از بین بره ده ها برابر این درامد و سود ناخالص هم ارزشی نخواهد داشت به نظر من.
    اینجا اتفاقاتی در حال وقوعه که ما درکش نمی کنیم. مگه بخشی از درامدها دلاری نبود پ چرا این درامدهای افزوده شده دلاری چه در قالب وجه نقد و چه در قالب حسابهای دریافتنی ارزی باعث کاهش بدهی های ارزی نشدن و زیان تسعیر ارز یک و نیم برابر زیان تسعیر ارز کل سال 98 هست؟ و چه تضمینی هست که چنین اتفاقاتی در عملکرد 9 ماهه و 12 ماهه و سالهای بعد نیفته؟ به نظر جنابعالی و سایر دوستان اگر این رشد درامدی در سایر شرکتهایی که کاملا خصوصی هستند یا سهامدار عمده خوشنامی دارن رخ میداد، بازهم ما با زیان هنگفت 610 میلیارد تومانی که بخش عمده سود رو از بین برده مواجه بودیم؟ با سود هر سهم 4 ریال چند سال طول می کشه که زیان انباشته فعلی که مبلغش کم نیست، تبدیل به سود انباشته بشه؟ به نظر من مادامی که معمای عجیب و غریب و غیر قابل درک و باور زیان تسعیر حل نشه این قیمت حتی بالاتر از ارزش ذاتی هست. برای همینه که فعالان بازار به سمتش نمیان. پی بر ای سهم در حال حاضر چنده ؟ درسته که پی بر ای تنها ملاک ارزیابی نیست ولی به هر حال نسبت مهمهیه. وقتی با وجود بهبود عملکرد باز هم پی بر ای سهم خوب نیست این ذهنیت ایجاد میشه که عملکردهای مثبت بعدی هم اثری بر سود شرکت نخواهد داشت و این قیمت هم براش مناسبه.

سوال تکراریم که هیچ جوابی براش پیدا نمی کنم اینه که چرا زیان تسعیر ارز با وجود درامدهای ارزی به جای کاهش با افزایش زیادی مواجه بوده. فکر نمی کنید تا بازار جواب این سوال و سایر ابهامها رو نگرفته علاقه ای نداره به طرف سهم بیاد؟
    درود
    از بابت این طرح سوال ممنون، چیزی بود که من هم به اون فکر میکردم.
    پ ن:اینکه میبینم اینچنین سوالهایی از متخصص خودش پرسیده میشه و نه از به اصطلاح استاد که جوابی ملحوظانه بده نشان دهنده شناخت شما از افراد و دور و برتان شده!
    ارادت

4. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید bikaraneh از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 898 بار در 128 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط belle fille نمایش پست ها
    سلام

برای این که با راهزنهای سر گردنه حریفیم.هر چقدر هم سود سازی کنهبا تسعیر ارز تبدیل به صفر میشه.. بالذخره یک شب بلندمیشیم و ناگهان میگویندکلیمها فبول شد و در حساب امده و زیان انباشته دود شده رفته هوا..
    متاسفانه همانطور که میدانید در این نوع شرکتها با اعداد به راحتی بازی میکنن
    ولی به نظر من به اخر بازی نزدیک میشویم
    ارادت

6. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید Sadeghtarin از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 19,296 بار در 2,616 ارسال

عرض سلام وادب واحترام خدمت دوستان عزیز

چرا باوجود درآمد های ارزی زیان های تسعیر نرخ ارز بیشتر میشه؟

چون هزینه های ارزی مصرف شده بیشتر از درآمد های ارزی وصول شده است

بارها عرض کرده ام تمامی حق کلیم ها و افزایش قیمتی قراردادها اکثر دراتمام پروژه ها نقش اساسی در صورت های مالی دارند

خیلی ساده تر عرض میکنم هر گونه افزایش قیمتی اصلی دقت فرمایید افزایش قیمتی اصلی وحق کلیم کلی توسط کارفرما به اتمام پروژه انتقال داده میشه

فقط پرداخت کارفرما در حدی است که پروژه به اتمام برسه

ان شاء الله بعد از اتمام پروژه ها سود های کلانی شناسایی میشه

شاد باشید

8. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید طيب از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

دقت فرمایید

تمامی حق کلیم ها وافزایش قیمتی قراردادها دقیقا ارتباط تنگاتنگی با افزایش هزینه ها دارند
    یعنی هر چقدر به اتمام پروژه ها نزدیک میشویم این حق کلیم ها و افزایش قیمتی قراردادها مشخص میشه

10. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید طيب از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

دقت فرمایید

شناسایی حق کلیم ها وافزایش قیمتی قراردادها که ارایه شده با پرداخت ها توسط کارفرما فاصله وتفاوت زیادی داره

12. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید طيب از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

بعد از پرداخت مطالبات شرکت صدرا توسط کارفرما تمامی زیان ها از محل تسعیر نرخ ارز از بین خواهد رفت و سود کلانی شناسایی میشه

14. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید طيب از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 949 بار در 203 ارسال

سلام وعرض ادب واحترام خدمت جناب طيب بزگوار ممنون ميشوم اگر بفرمائيد پايين آمدن صدرا به نظر حضرتعالي تا چه وقت وتا چه قيمتي برميگرده پيشاپيش ار پاسخگويي حضرتعالي ممنونم

16. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید alijalalpour از ایشان تشکر کرده اند:

عضو جدید
    تشکر شده 66 بار در 7 ارسال

از کاربران مطلع خصوصا بهنام،طیب، تکنیکالر و ... یک سوال داشتم؛
    آیا در آینده این زیان تسعیر ارز به حساب شرکت برگردانده خواهد شد و از این محل صدرا شناسایی سود خواهد کرد؟
    تشکر از پاسخ شما دوستان.

18. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید *شاهین* از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 1,594 بار در 183 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط bikaraneh نمایش پست ها
    درود
    از بابت این طرح سوال ممنون، چیزی بود که من هم به اون فکر میکردم.
    پ ن:اینکه میبینم اینچنین سوالهایی از متخصص خودش پرسیده میشه و نه از به اصطلاح استاد که جوابی ملحوظانه بده نشان دهنده شناخت شما از افراد و دور و برتان شده!
    ارادت
    سلام
    ممنون از لطفتون
    جسارتا نتیجه گیریتون درست نیست. کار تحلیل یه کار به مراتب سخت تر و پیچیده تر از حسابداریه. ما تعداد زیادی حسابدار داریم ولی تعداد تحلیلگران خیلی کمه. هنوز هم از نظر تحلیل و حسن نیت به جناب طیب اعتماد صد درصد دارم. ولی زیان تسعیر ارز مستقیما مربوط به بدهکار و بستانکار کردن حسابها و یک کار حسابداری صرف هست. جناب بهنام هم اطلاعات حسابداریشون خوبه هم تحلیل بنیادی و تکنیکی رو می دونن.
    برای ساختن یک ساختمان هیچوقت پیش جراح مشهور و منحصر به فرد قلب نمیریم.

پ.ن. چند وقت پیش مقداری صدرا فروختم و باهاش تا جایی که یادمه جم پیلن و شکربن خریدم. اینجا کامنتی ازتون خوندمبا این مضمون که صدرا وقتی عملکرد مثبتی داره با یک تاخیر این عملکرد مثبت اثرش رو روی قیمت میذاره بر اساس سابقه اش و تا جایی که یادمه نظرتون مثبت بود راجع به گزارش. یکی از دلایلی که دوباره مقداری خریدم و تعدادش رو بیشتر کردم این کامنت شما بود. ولی به تخصص و حسن نیت جنابعالی هم شک ندارم.
    صدرا سهمی خاص و متفاوته که از چند ماه پیش تا الان تحلیل هیچ کسی در مورد رشد قیمتش درست از آب در نیومده.
    ویرایش توسط belle fille : 2020/12/31 در ساعت 15:05

20. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید belle fille از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 18 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 18 مهمان ها)