صفحه 119 از 1970 نخست ... 19691091161171181191201211221291692196191119 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1,181 به 1,190 از 19693

موضوع: صنعتي دريايي ايران ( خصدرا )

عضو فعال مصطفی مصری پور آواتار ها
    تشکر شده 37,784 بار در 6,672 ارسال
    مشروح// قاسمي وزير پيشنهادي نفت:
    همراه يك تيم قوي پروژههاي صنعت نفت را توسعه ميدهم
    خبرگزاري فارس: رستم قاسمي گفت: كار سياسي بلدم اما سياسيكاري نميكنم و همراه يك تيم قوي و متخصص و با همكاري نيروهاي متخصص و متعهد صنعت نفت پروژههاي نفتي را توسعه ميدهم.

● گزارش تصويري مرتبط
    -------------------------------
    به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، رستم قاسمي در نشست عصر روز گذشته با جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي كه در محل دفتر اين جمعيت براي بررسي برنامههاي وزراي پيشنهادي دولت براي وزارت نفت و 3 وزارتخانه جديد تشكيل شد گفت: اولاً بايد بگويم كه منتظر پست وزارت نفت نبودم و خيلي تلاش كردم تا اين اتفاق رخ ندهد، اما بههرحال اكنون در خدمت شما هستيم و اگر مجلس رأي اعتماد دهد، خدمتگزار ملت خواهم بود.

وي افزود: سابقه بنده را شايد خيلي از دوستان بدانند، من سياسيكاري بلدم اما اين كار را انجام نميدهم زيرا از اول خدمتم در كار اجرايي بودم و اكنون دوست دارم در جايي باشم كه به مردم خدمت كنم.

قاسمي گفت: پست وزارت نفت يك مجموعه كاملاً اجرايي است و ميخواهم در اينجا بهدور از مسائل سياسي و گروهي و جناحي اين خدمت بزرگ را انجام دهم، من به هيچ جناح و گروهي وابسته نيستم، من سرباز مقام معظم رهبري هستم و از خداوند كمك ميخواهم كه توفيق سربازي را در اين پست هم داشته باشم.

وزير پيشنهادي نفت خاطرنشان كرد: سابقه اجرايي من بعد از آنكه خدمتگزار رزمندگان دفاع مقدس بودم به اين ترتيب بود كه در پستهاي اجرايي از همان اول از كارهاي كوچك شروع كردم مانند رئيس كارگاه در پروژههاي نفتي و بعد از آن مدتي نماينده شركتهاي نفتي و بعد از آن در سطح ملي در قرارگاه سازندگي خاتم الانبيا(ص) مشغول به كار شدم. در مدت 20 سال كار اجرايي كارهاي مفصلي در كارنامه قرارگاه دارم، پروژههاي متعدد پتروشيمي و ساخت واحدهاي پتروشيمي را در سمت مسئول پروژه بودم به طوري كه به جزئيات در بحثهاي پتروشيمي واقف هستم و در بخش گاز نيز اطلاعاتم كمتر از مديرعامل شركت ملي گاز نيست چون پروژههاي گازي زيادي را اجرا كردم.

رستم قاسمي با اشاره به اينكه: "در صنعت نفت نيز پروژههاي متعدد نفتي از جمله بزرگترين فازهاي پارس جنوبي را اجرا كردم " تصريح كرد: از ديگر كارهايي كه در اين صنعت انجام دادم كارهاي خطوط انتقال و حتي ساخت سكوهاي آفشور و ساخت پالايشگاه است.

وي با اشاره به سفري كه مقام معظم رهبري به عسلويه داشتند گفت: در آنجا گزارش دادم كه 6 فاز از فازهاي پارس جنوبي از برنامه زمانبندي جلوتر است. اين6 فاز، فازهايي است كه در اختيار قرارگاه سازندگي خاتم بود. حضرتآقا نيز فرمودند كه شما همانگونه كه در جنگ پيشتاز بوديد در اين عرصه نيز اميدوارم كه پيشتاز باشيد.

قاسمي با اشاره به برنامههايش بعد از كسب رأي اعتماد در سمت وزير نفت اظهار كرد: بايد عرض كنم كه ما دو برنامه اساسي در نفت داريم كه اولي نفت براي ملت و ديگري مسائل داخلي نفت است. من امروز از مشكلات نفت مطلع هستم و ميدانم كه نفت با چالشهاي بسيار جدي مواجه است.

وزير پيشنهادي نفت تصريح كرد: امروز شما شاهد هستيد كه در اوپك وزراي نفتي با سابقه طولاني كار ميكنند و تجربه دارند اما در وزارت نفت ايران در طول چند سال اخير وزرا تغيير يافته و مشكلاتي را براي اين وزارتخانه ايجاد كرده است.

وي ادامه داد: من تمام اين مشكلات را ميدانم و با همه اين موارد آمدم تا خدمترساني كنم. ما ميدانيم كه كشور به نفت وابسته است ولي بايد اين وابستگي كاهش يابد اما بايد نفت توليد شود.

قاسمي گفت: برنامهاي كه به مجلس دادم بسيار مفصل است ولي در اينجا تنها به چند مورد اشاره ميكنم كه اولين آنها توجه خاص به ميادين مشترك است ؛ من شناخت كافي از ميادين مشترك به خصوص ميدان گازي پارس جنوبي دارم.

وي با اشاره به اينكه ايران با اكثر كشورهاي همسايه مانند امارات، عربستان، كويت، قطر داراي ميادين مشترك نفتي است تصريح كرد: ايران با كشور قطر در اين ميدان گازي مشترك است اما در حال حاضر قطر در اين ميدان به اندازه توليد گاز ايران از تمامي ميادين گاز توليد ميكند.
    قاسمي ادامه داد: ايران دومين دارنده ذخاير گازي جهان است ولي هنوز تراز صادراتي آن نسبت به واردات مثبت نيست. بنابراين بايد هرچه سريعتر مسئله پارس جنوبي را حل كنيم و به يك برداشت خوبي برسيم و تا پايان برنامه پنجم حدود 4 برابر برداشت كنوني خود گاز توليد كنيم.

وزير پيشنهادي نفت با اشاره به دومين ميدان كه بعد از پارس جنوبي از اهميت خاصي برخوردار است گفت: ميدان بعدي ميادين مشترك با عراق است.

وي ادامه داد: وقتي برنامه پنجم به مجلس آمد نامهاي به دولت نوشتم و از اينكه به اين ميدان كمتوجهي شده است گلايه كردم. اگر از مجلس رأي اعتماد بگيرم، حتماً اين پيشنهاد را به دولت ميدهم كه در بحث عراق بايد يك اصلاحي در برنامه صورت گيرد. زيرا عراقيها يك برداشت مفصلي را پيشبيني كردهاند اما ما تنها برداشت يك ميليون بشكه را پيشبيني كردهايم.

قاسمي با اشاره به اينكه: "برنامه بعدي من جمعآوري گازهاي همراه است "، گفت: اكنون اين گازها در كشور ميسوزد ولي ما بايد حداكثر ظرف مدت 3 سال اين گازها را به متانول تبديل كنيم زيرا سود بسيار زيادي دارد.

وزير پيشنهادي نفت با اشاره به توليد صيانتي از مخازن نفتي تصريح كرد: مخازن نفتي اكنون دوره دوم عمرشان را سپري ميكنند؛ ولي ما بايد با روشهاي جديد توليد نفت خود را افزايش دهيم به عنوان مثال اگر 6 دلار گاز ترش به ميدان تزريق كنيم يك بشكه نفت برداشت ميكنيم كه سود بسيار بيشتري دارد.

وي ادامه داد : ما بايد ظرفيت توليد گاز خود را نيز بالا ببريم و حتي ميزان صادرات را افزايش دهيم كه براي اين كار بايد ديپلماسي انرژي خود را تقويت كنيم، اگر مصرف را در داخل كنترل كنيم ميتوانيم حجم بيشتري صادرات گاز داشته باشيم.

وزير پيشنهادي نفت با اشاره به اينكه دنيا نيازمند محصولات و تجهيزات نفتي ايران است، گفت: امروزه با اينكه قرارگاه سازندگي خاتم مورد تحريم واقع شده است، اما توانستيم كالاهايمان را به راحتي و از هرجاي دنيا كه ميخواستيم، خريداري كنيم.

قاسمي با اشاره به مسائل داخلي صنعت نفت گفت: بحث پتروشيمي از اولويتهاي ما است كه بايد محصولات توليدي را به 100 ميليون تن برسانيم.

وي گفت: نكتهاي كه در پتروشيمي وجود دارد اين است كه اساساً زندگي ما وابسته به پتروشيمي است و از طرفي نيز ايران مزيت خوبي در صنعت پتروشيمي دارد و كمتر كشوري پيدا ميشود كه محصولات پتروشيمي ما را داشته باشد.

وزير پيشنهادي نفت با اشاره به اينكه: "امروزه ما محصولات پتروشيمي خود را بهصورت خام صادر ميكنيم و سنگاپور كه يكسوم جزيره قشم ايران است آن را به صنايعي ديگر تبديل كرده مجدداً به ما باز ميگرداند "، اظهار كرد: ما با وزارت صنايع بايد بنشينيم و حتماً برنامه ريزي كنيم تا بتوانيم شغل پايدار داشته باشيم و خودمان در ايران محصولات پتروشيمي را به صورت زنجيره توليد و صادر كنيم.

قاسمي با اشاره به اينكه: "بايد به سمت داخلي سازي تجهيزات روي بياوريم "، گفت: امروزه كيفيت كالايمان از كالاهاي كرهاي و چيني قطعاً بهتر است اما در مورد زمان توليد و قيمت كالا مشكلاتي داريم كه بايد سازوكاري ايجاد كنيم تا سازنده داخلي بتواند از پول و تسهيلات ارزان استفاده كند و كالايش را بسازد، سازندگان داخلي چون پول ندارند زمان ساخت طولاني ميشود.

وي با تأكيد براينكه مشكلات سازندگان داخلي بايد از طريق صندوق توسعه ملي و همت وزارت صنايع حل شود، گفت: در اين چند روز اخير شبكههاي خارجي عكس العمل شديد بر انتخاب من به عنوان وزير نفت داشتند. اما من افتخار ميكنم كه لباس سپاه بر تن داشتم و پاسدار ارزشهاي انقلاب اسلامي بودم.

قاسمي گفت: من تنها در دوران جنگ كار نظامي ميكردم و بعد از جنگ وارد كارهاي سازندگي شدم و به خصوص در بخش نفت و گاز و تا زماني كه من پشت ميز قرارگاه خاتم مشغول سازندگي بودم، سعي داشتم پاسداري دستآوردهاي انقلاب را بكنم و امروز نيز پاسدار منافع صنعت نفت ايران اسلامي هستم.

وزير پيشنهادي نفت در ادامه اين نشست با اشار به سؤالات مطرح شده از سوي حضار گفت: اگر ميخواهيم موفق شويم بايد تيم همراه خودمان را وارد كنيم.

قاسمي تصريح كرد: انفرادي كاركردن در صنعت نفت مشكل است بنابراين يك تيم بايد مرا در اين زمينه همراهي كند. البته اين به اين معني نيست كه بايد از خارج از وزارت نفت، نيرو وارد كرد. زيرا وزارتخانه به اندازه كافي نيروي متخصص و متعهد دارد.

وي با اشاره به اينكه: «من مقابل افرادي كه از جريان و يا گروهي به صنعت معرفي ميشوند، مقابله ميكنم و مطمئن باشيد كه ما به عنوان حافظ انقلاب تا جايي كه قدرت داشته باشيم نميگذاريم جرياني سودجو وارد وزارت نفت شود»، اظهار كرد: من به دولت تأكيد كردم كه در وزارت نفت اين روابط بايد برداشته و ضوابط حاكم شود تا بتوانيم هماهنگ عمل كنيم.

وزير پيشنهادي نفت خاطرنشان كرد: در صنعت نفت بايد به مهندسين و متخصصين داخلي اعتماد كنيم به طوري كه فازهاي 15 و 16 پارس جنوبي را همين متخصصين و مهندسين ايراني احداث كردند.

وي با اشاره به اينكه: "در مجموعه صنعت نفت با مشكل نيروي انساني مواجه نيستيم "، اظهار كرد: امروز در كشور اصلاً مشكل منابع انساني نداريم و اكنون ايرانيها بسياري از پروژههاي نفتي دنيا را انجام ميدهند، اما در مورد برخي زمينههاي تكنولوژيك هنوز وابستگيهايي داريم اين وابستگيها را بايد كاهش دهيم و بگوييم از نظر كمّي تا پايان برنامه پنجم قصد داريم به كجا برسيم.

وي با اشاره به آنكه: "در پارس جنوبي فرصت تحقيق و پژوهش نداريم " اظهار كرد: براي پيشرفت پروژههاي پارس جنوبي ما بايد از هرجاي دنيا كه شده تجهيزات را بياوريم تا بتوانيم زودتر و در موعد مقرر به نتيجه برسيم؛ زيرا اولويت در اين ميدان برداشت است.

قاسمي با تأكيد به كمك مجلس براي عبور از تحريم گفت: من اعلام ميكنم در فازهايي كه كار ميكنيم بيش از 80 درصد از كالاها خريداري شده و بهموقع وارد ميشود. اما بايد از مجلس كمك بگيريم تا آنها نيز مشكلات ما را حل كنند و در بعضي از قوانين متناسب با شرايط تحريم اصلاح صورت گيرد تا بتوانيم قوانيني داشته باشيم كه بهتر از قبل از تحريمها عبور كنيم.

وزير پيشنهادي نفت با اشاره به تأمين منابع مالي پروژههاي بزرگ نفتي گفت: ميتوانيم با فروش اوراق مشاركت با نرخ 25 درصد و حتي اوراق ارزي مشكل مالي را تا حدي مرتفع كنيم كه اين كار با مجوز مجلس و دولت شدني است.

وي با اشاره به اينكه قرارگاه سازندگي پيمانكار خوب و قوي است، اما براي پروژههاي نفتي تنها يك پيمانكار كافي نيست، گفت: بايد سعي كرد پيمانكاران متعددي مانند قرارگاه خاتم ايجاد شوند تا پروژههاي نفتي با سرعت بيشتري اجرا شوند.
    وقتي برنده ميشوي، نيازي به توضيح نداري! وقتي مي بازي چیزی برای توضیح دادن نداری!

2. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید مصطفی مصری پور از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال امیر2309 آواتار ها
    تشکر شده 5,894 بار در 1,749 ارسال
    همفكران نوشته است:
    بر روی گروه تجهیزات همانطور که روز گذشته اشاره شده بود امروز شاهد افزایش حجم عرضه ها بر روی نمادهای این گروه و حاکم شدن جو منفی بر روی نمادهای گروه بودیم. بر روی نماد معاملاتی آذراب همانطور که واضح به نظر می رسید با عرضه روز گذشته صدرا امروز شاهد شاهد تشکیل صف فروش بر روی این نماد بودیم. با توجه به ایجاد جو منفی ناشی از فروش سهامدار عمده و انتظار بازار برای عرضه تعاونی خاص کارکنان ایران خودرو نمی توان انتظار بهبود جو حاکم بر نماد را داشت. لذا در کوتاه مدت امکان تداوم عرضه ها و افت قیمتی نماد وجود خواهد داشت. محدوده 2500 ریال به عنوان یک سطح حمایتی قوی در این مسیر می تواند مانع افت بیش از حد این نماد معاملاتی گردد.در همین خصوص برخی شنیده از منتفی شدن عرضه های صدرا در نماد آذراب با توجه به توافقات انجام شده حکایت دارد.

در مورد نماد معاملاتی صدرا در بازار امروز اخبار و شایعات ضد و نقیضی به گوش می رسید. برخی از اخبار از خریدهای حجم دار دانایان پارس بر روی این نماد معاملاتی حکایت داشت. در بازار امروز اخبار دیگری از عدم افت قیمتی نماد به واسطه حضور در مجمع افزایش سرمایه به گوش می رسد. اما بدون در نظر گرفتن این اخبار و شایعه پیرامون تشکیل صف خرید بر روی نماد طی معاملات روز آتی، با توجه به عدم تعادل و ثبات نماد همانند صف خرید 15 میلیون سهمی نماد قبل از آغاز معاملات امروز، تنها می توان ورود در نماد در این محدوده را پر ریسک ارزیابی نمود. این در حالی است که محدوده 1950 ریال به عنوان یک سطح مقاومتی قوی برای نماد محسوب شده و در صورت اصلاح مجدد قیمتی در راه برگشت قیمتی محدوده 1700 ریال می تواند به عنوان اولین سطح در مقابل افت قیمتی نماد قرار گیرد. در انتها در مورد این نماد تنها می توان به شایعه دیگری اشاره نمود و آن هم امکان حضور این نماد با قیمتی در حدود 2200 تا 2400 ریال در مجمع افزایش سرمایه است. اما کارشناسان حضور در نماد را به امید کسب سود کوتاه مدت پر ریسک ارزیابی کرده و با توجه به شرایط فعلی بازار و عدم اطمینان کامل به رشد و یا افت کلی بازار حضور در نمادهایی همچون صدرا را به صلاح سهامداران نمی دانند.
    www.mahak-charity.org

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید امیر2309 از ایشان تشکر کرده اند:

كاربر فعال mehran آواتار ها
    تشکر شده 8,232 بار در 1,458 ارسال
    معاملات 3 دقیقه اولش یعنی 9 تا 9.03 دقیقه شبیه فیلم هندیا بود عجب تعدادی دیروز جمع کردن....

6. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mehran از ایشان تشکر کرده است:

كاربر فعال سپه آواتار ها
    تشکر شده 2,171 بار در 670 ارسال
    دیروز 18 م از این سهم معامله شد

از این حقیقی ها که هیچ کدوم فروشنده نبودن ( همه می گفتن رستم می اد ووزیر می شه و کاری می کنه کارستان ) به احتمال زاد این 18 م را حقوقی ها عرضه کردن

اما یه سئوال
    حقوقی که می تونست هرروز 2 م عرضه کنه واین جوری با حساب همون 18 م 9 وز این سهم مثبت می خورد که می شد نزدیک 40-45 درصد چرا همه را جا داد؟
    باربد خان ان سئوال هم به سئوال اینکه چرا روز قبلش با 15 م صف خرید زیر حجم مبناش معامه شد اضافه شد

چه می نه این صدرا؟؟؟؟
    هرچه مطابق میل وارزوهای باطنی ماست ، به نظر ما حقیقت محض میرسد

عضو فعال امیر2309 آواتار ها
    تشکر شده 5,894 بار در 1,749 ارسال
    شرايط جديد بخشودگي جرائم، اصل و سود تسهيلات واحدهاي توليدي
    خبرگزاري فارس: بانك مركزي، به هيات مديره بانكها اجازه داد اصل و سود تسهيلات سررسيد شده و معوقه برخي از واحدهاي توليدي را براي يكبار تا پنج سال تقسيط، و از سر فصل مطالبات سررسيد گذشته و معوق خارج نمايند.

به گزارش خبرنگار اقتصادي باشگاه خبري فارس «توانا»، مديريت كل اعتبارات بانك مركزي در نامهاي خطاب به بانكهاي دولتي و خصوصي اعلام كرد: بند 28 قانون بودجه سال 1390 كل كشور به شرح زير جهت استحضار و صدور دستور مقتضي در چارچوب ضوابط و مقررات مربوطه ايفاد ميشود.
    در اين بخشنامه تأكيد شده است كه به منظور حمايت از توليد و اشتغال، به بانكها و مؤسسات اعتباري داراي مجوز از بانك مركزي اجازه داده ميشود با تأييد هيأت مديره، اصل و سود تسهيلات سررسيد شده و معوق واحدهاي توليدي صنعتي، معدني و كشاورزي را كه در بازپرداخت بدهيهاي خود دچار مشكل شدهاند، براي يكبار تا پنج سال تقسيط، و از سر فصل مطالبات سررسيد گذشته و معوق خارج نمايند.
    براساس بخش ديگري از اين نامه بانك مركزي به بانكها اعلام كرده است كه همچنين اجازه داده ميشود كليه جريمههاي ناشي از ديركرد بازپرداخت اصل و سود تسهيلات موضوع اين بند پس از تعيين تكليف تا آن زمان و انجام تسويه حساب كامل با تأييد هيأت مديره بخشيده شود.
    بانك مركزي همچنين تأكيد كرده است كه چنانچه اشخاص حقيقي يا حقوقي براي تسويه بدهي هاي معوق خود به بانك هاي عامل مراجعه ننمايد به هيأت مديره بانك ها اجازه داده مي شود با رعايت قوانين و مقررات براي مطالبات بيش از پنج ميليارد (5.000.000.000) ريال خود، از ساير اموال منقول و غير منقول آنان مازاد بر وثايق تحويلي به بانك ها از طريق اجراي ثبت اسناد و املاك يا مراجع قضايي اقدام نمايند.
    برهمين اساس، اين بخشنامه كه به بانك هاي كشور ابلاغ شده در اجراي بند 28 قانون بودجه سال 1390 كل كشور است و در آن تصريح شده اين مشتريان در صورت پرداخت اقساطي بدهيهاي خود، از جريمههاي ديركرد نيز معاف خواهند شد.
    با اين حساب، مشترياني كه شامل اين بند از بودجه 90 ميشوند، عبارتند از "واحدهاي توليدي صنعتي، معدني و كشاورزي را كه در بازپرداخت بدهيهاي خود دچار مشكل شدهاند ".
    www.mahak-charity.org

9. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید امیر2309 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,695 بار در 26,710 ارسال
    دیلی تلگراف: همین را کم داشتیم که یک فرمانده سپاه پاسداران رئیس اوپک شود!

دیلی تلگراف می نویسد: این انتصاب باید توسط پارلمان ایران تایید شود اما اگر تایید شود، سرنوشت قیمت نفت در دستان مردی که تمام زندگی خود را صرف مخالفت با غرب کرده است خواهد افتاد!
    انتخاب - "کان کافلین" در "دیلی تلگراف" در مقاله ای تحت عنوان"همین را کم داشتیم که فرمانده سپاه پاسداران رئیس اوپک شود" ، نوشت: در حالی که اقتصاد جهان در آستانه ی ورشکستگی است، خبری هشدار دهنده مبنی بر تلاش ایران برای انتصاب یکی از فرماندهای سپاه پاسداران بر ریاست بر اوپک به گوش می رسد، سازمانی که که کشورهایی با بالاترین ذخیره نفت در آن عضو هستند.
    رستم قاسمی 61 ساله و فرمانده سپاه پاسدران توسط احمدی نژاد نامزد احراز وزارت نفت ایران و ریاست بر اوپک شده است.

با توجه به ریاست دوره ای بر اوپک، ایران از اکتبر گذشته ریاست بر اوپک را برعهده داشته است. اما تصمیم احمدی نژاد برای معرفی کردن قاسمی که تحت تحریم های بین المللی است برای در اختیار گرفتن اتاق ریاست اوپک موجی از شوک به اقتصاد جهان وارد ساخته است!

دیلی تلگراف می افزاید: این انتصاب باید توسط پارلمان ایران تایید شود اما اگر تایید شود، سرنوشت قیمت نفت در دستان مردی که تمام زندگی خود را صرف مخالفت با غرب کرده است خواهد افتاد!

قیمت نفت هم اکنون بالاست و البته همین مقدار هم در بازار جهانی، قابل قبول نیست و این چشم انداز که ایران از قیمت نفت استفاده کند تا از جهان زهر چشم بگیرد ، چیزی است که خواب را از چشمان ما ربوده است.
    http://www.asriran.com/fa/news/17523...B4%D9%88%D8%AF!

11. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال بابک پناهی آواتار ها
    تشکر شده 27,010 بار در 3,216 ارسال
    دوستان حواسشون به صدرای 195 تا 197 تومن باشه!

13. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک پناهی از ایشان تشکر کرده اند:

مدیر Captain Nemo آواتار ها
    تشکر شده 21,295 بار در 2,970 ارسال
    بابک جان
    بالای اون خط آبیه بره فکر کنم هدفش 1000 تومنه درسته ؟؟!!
    من قلبم ضعیفه لطفا با عدد و رقم برای من کم سوات بگو ...
    ما که تکنیکال بلد یوخ ....
    یاری اندر کس نمی​بینیم یاران را چه شد
    دوستی کی آخر آمد دوستداران را چه شد

شهر یاران بود و خاک مهربانان این دیار
    مهربانی کی سر آمد شهریاران را چه شد

15. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید Captain Nemo از ایشان تشکر کرده اند:

كاربر فعال سپه آواتار ها
    تشکر شده 2,171 بار در 670 ارسال
    چه جوری می شه فهمیدکه این 18 ملیون و17 ملیون معامله امروز ودیروز رو کی فروخته وکی خریده ؟

تو این بورس چه طور میشه تعداد سهامدارای یه سهم رو فهمید( منظورم هرروزه)
    هرچه مطابق میل وارزوهای باطنی ماست ، به نظر ما حقیقت محض میرسد

17. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید سپه از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مصطفی مصری پور آواتار ها
    تشکر شده 37,784 بار در 6,672 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط سپه نمایش پست ها
    چه جوری می شه فهمیدکه این 18 ملیون و17 ملیون معامله امروز ودیروز رو کی فروخته وکی خریده ؟

تو این بورس چه طور میشه تعداد سهامدارای یه سهم رو فهمید( منظورم هرروزه)
    اجازه دیدنشو کسی نداره مث گردش بانکی و ....
    اما اگر کارگزار باشی در هنگام معامله کد افراد مشخصه و باید از روی کدها شناسایی کنی
    وقتي برنده ميشوي، نيازي به توضيح نداري! وقتي مي بازي چیزی برای توضیح دادن نداری!

19. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید مصطفی مصری پور از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 10 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 10 مهمان ها)