صفحه 385 از 1970 نخست ... 2853353753823833843853863873883954354858851385 ... آخرین
نمایش نتایج: از 3,841 به 3,850 از 19693

موضوع: صنعتي دريايي ايران ( خصدرا )

عضو فعال
    تشکر شده 589 بار در 123 ارسال
    از حمید کسی خبری داره چند روزه پست نزده ؟

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید حسگر از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال zereshkkk آواتار ها
    تشکر شده 10,839 بار در 3,115 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad نمایش ارسال ها
    دوستان عزیز ! هیچ فکر کردید چرا صدرا این گزارشهای قدیمی را هر از گاهی روی کدال میگذارد؟ تا حال چند بار همین ها را گذاشته است ! جواب بدهید تا من هم بعدا نظر خودم را میدهم.

نقل قول نوشته اصلی توسط ساده ي ساده نمایش پست ها
    شما اول نظرتو بزار بعدا مام ميزاريم

1-میخواد گزارش توپلی ارائه بده که اینارو میزنه و میخواد رکورد گزارشات قبل و بزنه که بعید به نظر میرسه!
    2-اعلام میکنه که صدرا از اسب افتاده ولی از اصل که نیفتاده!
    3-با وضعیت کنونی و عدم ارائه گزارش قابل توجه میخواد بگه اینبارهم حرفی برای گفتن نداره فقط به گذشته خودش افتخار میکنه و خاطرات گذشته را یاداور میشود که نفعی ندارد!!!

امیدوارم که گزارش خوبی ارائه بده
    ویرایش توسط zereshkkk : 2012/04/14 در ساعت 19:27

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید zereshkkk از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 721 بار در 206 ارسال
    بهترین زمان سود رو با بلوکه شدن قسمتی از سرمایه از دست دادیم.این بیشتر به ادم فشار میاره>ضررش جای خود

عضو فعال
    تشکر شده 3,016 بار در 963 ارسال
    شما اگر اين چند روزه بلوك سرمايه خود را مي بيند من بايد چي بگم كه ميزان بالايي از سرمايه ام گير اين سهم است و حالا يك سال واندي است خود راگرفتار كرده ايم

7. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید zafar3000 از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 361 بار در 93 ارسال
    سلام
    دوستان اسن خصدرا کی میخاد پس باز بشه؟
    خبر ندارین؟؟
    لطف کنید کسی خبر داره بگه.
    با سپاس

عضو فعال bahary آواتار ها
    تشکر شده 3,749 بار در 873 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط به امید رشد نمایش پست ها
    سلام
    دوستان اسن خصدرا کی میخاد پس باز بشه؟
    خبر ندارین؟؟
    احتمالا منظورتان این بوده " اصلا ........می خواد ..... باز بشه؟ از بین دوستان کسی خبر دارد ، صدرا کی بازگشایی می شود؟
    لطف کنید کسی خبر داره بگه.
    با سپاس
    دوست عزیز جناب به امید رشد
    با عرض سلام و پوزش ؛ قصد جسارت ندارم ، ولی در نوشتن جمله ها رعایت دستور زبان فارسی و نگارش صحیح را بفرمائید. حیف است که زبان زیبا و شیوای فارسی را نادرست نوشته و در معرض دید دیگران قرار دهیم. همچنین از پیوستن به جمع دوستان بورسی ، به سهم خودم به شما خوش آمد می گویم و سالی همراه با موفقیت و پر سود را برایتان آرزو مندم.با تشکر و پوزش مجدد

عضو فعال hamid672003 آواتار ها
    تشکر شده 7,929 بار در 1,146 ارسال
    باسلام:
    دوستان عزیز خواستم یک مثال بزنم گفتم شاید نیازی نباشد .به همین خاطر بهتر دیدم که به همان صورت ساده بگویم : دیدید که اینهمه ابر قدرت پوشالی در مورد قدرت واقعی مملکت اسلامی ما در حال به زانو در آمدن است و اگر غیر از این بود تا الان خاک کشور عزیزمان را در توبره کرده بودند. ضمنا بنده معتقدم قرار است صدرا به کمک شاخص بیاید تا شاخص با قدرت رشد نماید و صدرا در واقع یار ذخیره و کلید در دست بورس است (فنر فشرده شده بورس) . باقی شایعات برای هیجان دادن به کارشان است و البته چشم انداز 94 فراموش نشود .و من الله توفیق .

نقل قول نوشته اصلی توسط حسگر نمایش پست ها
    از حمید کسی خبری داره چند روزه پست نزده ؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamid672003 نمایش پست ها
    باسلام:

دوستان عزیز امیدوارم این ایام نوروزی بر همه شما گوارا بوده باشد و روز طبیعت را نیز با خوشی بسیار زیادی به پایان رسانده باشید .اما غرض از مزاحمت این بود که اول از جناب طیب عزیز و آن ذهن پویا و کار آمدش تشکر کنم چون با مطلبی که زدند مشخص شد که دقت زیادی در پیگیری مطالب دارند و اگر کسی مطلبی را عنوان کرد و مدتی از آن مطلب گذشت غبار زمان بر ذهن پر توان ایشان نمی نشیند .دوما دوست داشتم دو خبر خوش را بگویم اما ملاحظاتی است که مانع بیان می شود انشاالله به محض امکان خواهم گفت البته باید بگویم قبلا به آنها اشاره کرده ام و برای آندسته از دوستان که اهل تحلیل هستند با دو مطلب جای آن دو خبر را پر می کنم 1- پیشاپیش شاخص 32000 را به همگان تبریک می گویم البته تا قبل از برج هشت حتمی اما ممکن است به همین زودی اتفاق بیفتد 2- همانطور که می دانید با توجه به ایجاد تحریمهای بیشتر برکاتی نصیب کشور عزیزمان شده است که باعث شده است بیش از پیش دست به زانوی خودمان بگیریم (سخن کوتاه کنم و خدمتتان بگویم منظورم ساخت قطعات و تجهیزات در داخل کشور عزیزمان است که باعث رشد و بالندگی جوانان این مرز وبوم شده است ) ضمنا قبلا بنده گفته بودم امیدوارم حتی چین و روسیه نیز ما را تحریم کنند و این یک نظر شخصی است لطفا دوستان مخالف این نظر از توهین پرهیز نمایند .و اما در مورد پست جناب سرمایه گذار 67 عزیز باید بگویم بنده و دوستان بازدید کننده از صدرا : طی گزارشی که برای نتیجه بازدید تهیه کرده بودیم .این مطلب و چند موضوع دیگر را کتبا از مدیریت محترم صدرا خواسته بودیم که البته در گفتمان بورس هم درج نموده بودم و حالا که متوجه شدم شما هم این موضوع را پیگیری نموده اید بسیار خوشحال شدم . راستی بار دیگر متذکر می شوم که صدرا همان درخت تنومند است که در توفان شدید مشکلات شاخ و برگ خود را از دست داده اما تنه تنومند و ریشه محکم آن هنوز پا برجاست و جوانه های جدید بر پیکرش قابل رویت گردیده اند . یا الله :دلم نمی آید بدون گفتن نظرم که بر اساس تحقیقاتم است مطلب را به پایان رسانم لطفا کسانی که کم طاقت هستند ادامه مطلب را نخوانند : به اعتقاد بنده بر اساس محاسباتم و اخبار رسیده به این نتیجه رسیده ام که صدرا ظرف یک سال آینده و با توجه به درصد پیشرفت کارها و حمایت دو حقوقی و کمکهای محتمل دولتی از انواع مختلف می بایستی زیان انباشته را به حدود صفر برساند و همچنین منتظر تحویل اولین کشتی افراماکس به ونزوالا باشید .و من الله توفیق .
    ویرایش توسط hamid672003 : 2012/04/15 در ساعت 09:40

11. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید hamid672003 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 361 بار در 93 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad نمایش پست ها
    دوست عزیز جناب به امید رشد
    با عرض سلام و پوزش ؛ قصد جسارت ندارم ، ولی در نوشتن جمله ها رعایت دستور زبان فارسی و نگارش صحیح را بفرمائید. حیف است که زبان زیبا و شیوای فارسی را نادرست نوشته و در معرض دید دیگران قرار دهیم. همچنین از پیوستن به جمع دوستان بورسی ، به سهم خودم به شما خوش آمد می گویم و سالی همراه با موفقیت و پر سود را برایتان آرزو مندم.با تشکر و پوزش مجدد

با سلام
    خیلی ممنون. من نیز آرزوی سالی پر از شادکامی و پر سودی را برایتان آرزومندم.
    چشم.
    انصافاً حیف صدرا که در این شاخص شکنی حضور ندارد. حیف...
    به امید بالا باز شدن صدار

13. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید به امید رشد از ایشان تشکر کرده است:

كاربر فعال
    تشکر شده 5,937 بار در 979 ارسال
    سپاه پاسداران نفتی می شود

شرکت نفت و گاز پارس، مجری بزرگترین میدان گازی ایران، اجرای پنج فاز توسعه این میدان را به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا وابسته به سپاه پاسداران واگذار کرده است.

علی وکیلی مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس گفته که تفاهم نامه توسعه فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء امضا شده و زمین هم برای آغاز عملیات اجرایی تحویل این مجموعه شده است.

مدیرعامل شرکت نفت وگاز پارس گفته است که فازهای ۱۳ و ۱۴ پارس جنوبی نیز به مجموعه ای از شرکت های ایرانی واگذار شده که قرارگاه خاتم الانبیاء نیز در آن مشارکت دارد. برای توسعه این دو فاز پارس جنوبی، قرارگاه خاتم الانبیاء به همراه شرکت های صدرا، ملی حفاری و مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی کنسرسیوم تشکیل خواهند داد. البته بخش عمده شرکت صدرا نیز بوسیله یکی از زیر مجموعه های سپاه پاسداران خریداری شده است. به این ترتیب سپاه پاسداران با دو شرکت در کنسرسیوم دست برتر را دارد.

قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء بعد از آغاز ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد فعالیت های خود را از ساخت راه و سد سازی که از سال های بعد از جنگ هشت ساله با عراق آغاز کرده بود، به نفت گسترش داد و پروژه های بسیاری را با کمک دولت در اختیار گرفت. این نهاد وابسته به سپاه، بعد از انتخابات جنجال برانگیز ریاست جمهوری، و در حالی که سپاه نقش تعیین کننده در مقابله با معترضان به نتایج آن بر عهده داشت، فعالیت های خود را در بخش اقتصادی گسترش داد.

واگذاری همزمان توسعه پنج فاز میدان گازی پارس جنوبی به قرارگاه خاتم الانبیا وابسته به سپاه پاسداران ایران، قدرت سیاسی، مالی این نهاد نظامی را عیان کرد و نشان داد که دولت می تواند بدون برگزاری مناقصه، پروژه های بزرگ نفتی را به این مجموعه نه چندان باتجربه واگذار کند. برای اجرای برخی از این پروژه ها وزارت نفت سال ها با شرکت های بین المللی مذاکره کرده بود ولی به دلیل بروز اختلافاتی در نحوه اجرای این پروژه ها، مذاکره ها متوقف شده و اکنون دولت دو دستی این پروژه ها را به قرارگاه خاتم هدیه کرده است.

این نهاد وابسته به سپاه تا پیش از ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد، تجربه ای در صنعت نفت نداشت ولی در فاصله پنج سال، تمام رقبای داخلی خود را پشت سر گذاشت، حتی شرکت های بزرگ دولتی نظیر پتروپارس و پترو ایران که دولت محمد خاتمی برای اجرای پروژه های نفتی تاسیس کرد و اجرای بخشی از فازهای پارس جنوبی نیز بر عهده آنها بود.

قدم گذاشتن در پارس جنوبی که بزرگترین پروژه نفت و گاز ایران است، برای قرارگاه وابسته به سپاه فرصتی استثنایی فراهم کرد. آنها که تا پیش از آن در محوطه ای بزرگ در عسلویه عمدتا تجهیزات راهسازی به شرکت ها اجاره می دادند، یکباره اجازه پیدا کردند تا جا پای شرکت های بزرگ و بین المللی بگذارند.

البته تحریم های بین المللی که برای مقابله با برنامه هسته ای ایران به اجرا گذاشته شد نیز به آنها کمک کرد تا جای پای خود را در صنعت نفت ایران محکم کنند.

به این معنی که بحران هسته ای ایران و محدودیت های بین المللی، عرصه را بر شرکت های بزرگ و بین المللی تنگ کرد و آنها ناچار شدند با همه جذابیتی که صنعت نفت و گاز ایران دارد، فعلا کنار بکشند و دولت هم بخشی از این فرصت کم نظیر را به قرارگاه خاتم الانبیا داد که تجربیاتش در صنعت نفت با پنج سال قبل قابل قیاس نیست.

اگر همین پنج سال پیش بحث بر سر واگذاری دو فاز (۱۵ و ۱۶) پارس جنوبی به قرار گاه خاتم الانبیا در میان بود اکنون این مجموعه همزمان مذاکرات پنج فاز را پیش برده و از قرائن بر می آید که وزارت نفت ایران حاضر شده است که بدون تشریفات معمول در مناقصه های نفتی، از طریق "ترک تشریفات مناقصه" توسعه سه فاز را به صورت اختصاصی و دو فاز را نیز با همکاری چند شرکت داخلی به قرارگاه خاتم الانبیاء واگذار کند.

بنابر گزارش ها، فازهای ۲۲، ۲۳ و ۲۴ پارس جنوبی که دو سال پیش در ازای همکاری برای انتقال گاز ایران به اروپا، به کشور همسایه ترکیه واگذار شده بود، حالا به صورت اختصاصی نصیب قرارگاه خاتم الانبیا شده است؛ این نهاد وابسته به سپاه در فازهای ۱۳ و ۱۴ نیز با همکاری شرکت ملی حفاری و شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی مشارکت خواهد داشت.

توسعه فعالیت های نفتی

15. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید مجیدشمسعلی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 11,142 بار در 1,753 ارسال
    ....میدونم ناراحت کننده است وخوشایند هیچکدوم ازدوستان نیست....اینهم لطف یه دوست عزیز بود....
    ...صدرا گزارش 91 رو فردا میفرسته و 5 تومن اعلام کرده....دیگه خدا داند ...النکاح سنتی...

17. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید مهربان از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 21 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 21 مهمان ها)