صفحه 1087 از 1968 نخست ... 875879871037107710841085108610871088108910901097113711871587 ... آخرین
نمایش نتایج: از 10,861 به 10,870 از 19680

موضوع: صنعتي دريايي ايران ( خصدرا )

عضو عادی
    تشکر شده 217 بار در 28 ارسال

پاسخ : صنعتي دريايي ايران ( خصدرا )

نقل قول نوشته اصلی توسط bolinger نمایش پست ها
    سلام از بنده است

ولی این هیاهو و تبلیغات و بعدش منفی صدرا یک نکته آموزشی هم داشت .

اینکه با یک وعده ی پوچ و هیاهو و تبلیغات کسی را بزرگ نکنیم و سوار خودمان نکنیم .

از این اخلاق زشت تا الان خیلی ضربه خورده ایم .

میخواهید یارو را گنده کنید و هرچی به خیکش ببندید لااقل صبر کنید سه درصد سهمتون بره بالا ، بعد شروع کنید به باد کردن طرف .

شب خوش
    فعلا" روزی افتاده دست قوزی !!!! اجرکم عندا...

2. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید سعید طوسی گندم آبادی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 375 بار در 60 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط jalili نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب
    مبارک باشه ان شاءالله ازین به بعد روند قیمتی سهم برگرده
    یه نکته تو این سهم است که هم نقطه قوت هم ضعفش اونم این بخش که بازیگر یا بفرمایش استاد اون بخش بازار که میاد
    دنبال این سهم متخصص اینه که ابتدا رو اعصاب سهامدارا فشار مضاعف وارد کنه
    و نمودار اساتید رو دستکاری کنه
    اینو عرض کردم که اگه فردا صف فروش اونم سنگین شد چیز خاصی نیست
    اگه الان وقت خرید این سهم نباشه قطعا وقت فروششم نیست
    ارادت
    سلام عرض ادب
    یه دوهفته بیخیال شید خودش درست میشه
    بسوز پدر تجربه
    خیلی جالب شکل معاملات عوض نمیشه ؛
    ارادت

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید jalili از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 814 بار در 123 ارسال

شکل معاملات دقیقن شبیه قبل سالهای ۹۶ و ۹۵ هست ... بازی با روان سهامدار خرد علیرغم شفاف سازی ها و گزارشات خوب....هیچ فشار فروشی وجود نداره فقط و فقط رنج های منفی و جنگولت بازی ...

6. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید تجهیزاتی89 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 433 بار در 51 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Arian02 نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر
    عرض ادب
    فقط میتونم بگم نگه دار ببینیم میتونیم از توش یه انرژی دیگه در بیاریم یا نه
    اینم پولبک بود
    و برای جاماندگان بهترین فرصت
    شاخص کل وضعش فعلا زیاد خوب نیست ولی همون طوری که گفتم شاخص هم وزن خوب و سهمای کوچیک زمستان رویایی خواهند داشت
    موفق و پرسود باشید
    سلام و صبح به خیر
    شما از منظر تکنیکال نگاه میکنی ولی قدرت جهت دهی سازمان بورس رو درنظر
    باید گرفت. دیروز دهها نماد کوچک رو بدون علت خاصی تعلیق کردن و ظاهرا
    تحرکاتی رو بر علیه سهمهای کوچک شروع کردن تا اقبال رو به سمت سهام
    شاخص ساز بکشونن. کلا این شگرد سازمانیها برای گردش پول سهامدارها هست
    تا مالیات و کارمزد بیشتری بگیرن.
    البته خودم بیشتر سهمهای کوچک دارم و خدا کنه پیش بینی شما درست دربیاد.
    بدرود

8. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید صبح صادق از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 2,460 بار در 540 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط صبح صادق نمایش پست ها
    سلام و صبح به خیر
    شما از منظر تکنیکال نگاه میکنی ولی قدرت جهت دهی سازمان بورس رو درنظر
    باید گرفت. دیروز دهها نماد کوچک رو بدون علت خاصی تعلیق کردن و ظاهرا
    تحرکاتی رو بر علیه سهمهای کوچک شروع کردن تا اقبال رو به سمت سهام
    شاخص ساز بکشونن. کلا این شگرد سازمانیها برای گردش پول سهامدارها هست
    تا مالیات و کارمزد بیشتری بگیرن.
    البته خودم بیشتر سهمهای کوچک دارم و خدا کنه پیش بینی شما درست دربیاد.
    بدرود

سلام

نمادهای کوچک را بدون علت خاص تعلیق کردند؟؟؟!

دیگر سفته بازی بر روی این سهمهای کوچک از اینی که هست باید علنی تر بشه تا تعلیق کنند؟

شرکت مدام روی کدال میگه ، افزایش قیمت به دلیل عرضه و تقاضا هست!!!

و نه به علت تغییری در روند سودسازی سهم .

خب بیچاره شرکت نمی تونه بگه به دلیل سفته بازی قیمت سهم زیاد شده

یکسری از این نمادها دارند با پی بر ای 50 به بالا معامله میشن

باید یکسری قانون بگذارند که دست سفته بازها رو قطع کنند که نیان روی سهامی که تعداد سهامشان کم هست جولان دهند

بعدش هم سهام بزرگ را هم از قصد دارند می ریزند که بتونن سهام عدالت را بزخری کنند و فعلا ریزش ادامه دار خواهد بود که توی تاپیک جو بازار علتش رو نوشتم

http://forums.boursy.com/showthread....530#post866530

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید amirparsamosavi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 1,594 بار در 183 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط bolinger نمایش پست ها
    سلام از بنده است

ولی این هیاهو و تبلیغات و بعدش منفی صدرا یک نکته آموزشی هم داشت .

اینکه با یک وعده ی پوچ و هیاهو و تبلیغات کسی را بزرگ نکنیم و سوار خودمان نکنیم .

از این اخلاق زشت تا الان خیلی ضربه خورده ایم .

میخواهید یارو را گنده کنید و هرچی به خیکش ببندید لااقل صبر کنید سه درصد سهمتون بره بالا ، بعد شروع کنید به باد کردن طرف .

شب خوش
    سلام
    بد ندیدم حالا که صدرا در حال اذیت کردن ماست به دو مفهوم ساده بازارهای مالی بپردازیم
    قیمت سهم: قیمتی که سهم با اون قیمت در حال معامله است
    ارزش ذاتی یا ارزش بنیادی : ارزش واقعی سهم که بر اساس پارامترهایی مثل سوداوری محاسبه میشه

قیمت سهم لزوما با ارزش ذاتیش برابر نیست. آیا موزی که الان کیلویی 40 هزار تومان خرید و فروش میشه ارزشش به اندازه 40 هزار تومان هست؟!

ما می دونیم که قیمت سهم بر اساس عرضه و تقاضا تعیین میشه. ولی چرا می بینیم سهمهای زیان دهی که هیچ امیدی هم به اینده اشون نیست رشد قیمت آنچنانی دارند و بسیاری از سهمهای بنیادی رشدهای سریع و قابل ملاحظه ندارند؟ فرض بفرمایید در ایران نبودیم. در یک بازار کارا و پیشرفته تقاضا بر چه اساسی شکل می گیره؟ معامله گر حرفه ای کوتاه مدتی (منظورم نوسان گیران یکی دو روزه نیستن) و بلند مدتی در یک بازار مالی پیشرفته سهمی مثل ایران خودرو رو خریداری می کنه یا سهمی مثل صدرا رو؟ پس اینکه در اینجا برای خرید سهم خودرو صف می کشن ولی قیمت صدرا رشد نمی کنه ناشی از ایراد تحلیل نیست بلکه بر میگرده به اشکالات اساسی بازار سرمایه ما و اشکالات قوانین و مقررات و ایراد معامله گران و سهامداران عمده و... درباره صدرا شاید بی اعتمادی به سپاه هم مزید بر علت شده باشه. خود من خیلی وقتها فکر می کنم قرارگاه بخشی از درامدها و سودهای صدرا رو با حسابسازی صرف امور دیگه می کنه پس هزار و یک خبر مثبت دیگه هم تاثیری روی قیمت نخواهد داشت(فقط فکر می کنم و شاید اینطور نباشه. همین بی اعتمادی باعث پرهیز از خرید سهم میشه و افراد ترجیح میدن سراغ سهمهای بی دردسر تر و شفاف تر دیگه برن)

کاش تالار بورس هنوز فعال بود و امضای جناب طیب رو اینجا کپی می کردم . چند تحلیل گر رو میشناسید که از چند سال پیش رویدادهای امروز صدرا رو پیش بینی کرده باشن؟ همین تفاوتهاست که باعث اعتبار و بزرگی یک تحلیل گر میشه.

میخوام ازتون خواهش کنم بحث تحلیل رو از قیمت تابلو تفکیک کنید. تحلیل بنیادی خاص معامله گران بلند مدتیه. وقتی که سهمی زیر ارزش ذاتیش معامله میشه سهم مناسب رو شکار می کنند و منتظر می مونند پتانسیلها به فعل در بیان و قیمت به ارزش ذاتی برسه. بنابراین معامله گری که مبنای معاملاتش قیمت هست و نه ارزش، نباید به معامله گری که مبنای معاملاتش ارزش هست و اینقدر صبر می کنه که قیمت با ارزش برابر بشه ایراد بگیره.

هدف همه معامله گران در جهان افزایش ثروت هست ولی در ایران و شاید در بازار سایر کشورهای توسعه نیافته، برای رسیدن به این هدف خیلی وقتها نمیشه از مفاهیم جهانی استفاده کرد. ما که بالاتر از وارن بافت که برای حداکثر شدن ثروت از طریق معاملات سهام توصیه به خرید و نگهداری سهم بنیادی و ارزشمند داره نیستیم. ولی باید بپذیریم که اینجا ایران است و موقعیتهای بسیاری هم پیش میاد که بازده قیمتی یک سهم ورشکسته که امیدی هم به اینده اش نیست به مراتب بیش از یک سهم ارزشمند و بنیادیه.

این رو هم اضافه کنم که به نظر من کسی که داراییهایی داره که براش مطلوبیت کافی رو ایجاد می کنند (منظورم ارزش ریالی اون دارایی نیست. رضایتی که از داشتن دارایی داره هست و اینکه نیاز به تغییرش یا اضافه کردنش نداره) و نیاز فوری به پول سرمایه گذاری شده در بورس نداره و می تونه صبر کنه، روش بنیادی براش ایده ال خواهد بود. ولی برای افرادی مثل من که برای همین مبلغ ناچیز هزار و یک برنامه ریزی داریم و برای رفع نیازهای مختلفمون لازمه که راه صد ساله رو یک شبه طی کنیم، روش بنیادی علیرغم عالی بودنش ممکنه مفید نباشه و نتونیم تا زمان رسیدن قیمت به ارزش صبر کنیم. چون مثل صدرا اولا معلوم نیست که رویدادهای بنیادی کی واقع بشن و ثانیا معلوم نیست بعد از واقع شدن چقدر طول میکشه که روی قیمت مورد نظر ما اثر بذارن (البته نهایتا این اتفاق می افته)

متاسفانه نمی تونم تشکر بزنم. از همه دوستانی که پستهای مفید ارسال کردند سپاسگزارم

12. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید belle fille از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 3,220 بار در 578 ارسال

درود
    سهام خاور میانه، تکدانه، انفجار، آچمز!
    ارادت

14. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید bikaraneh از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط belle fille نمایش پست ها
    سلام
    بد ندیدم حالا که صدرا در حال اذیت کردن ماست به دو مفهوم ساده بازارهای مالی بپردازیم
    قیمت سهم: قیمتی که سهم با اون قیمت در حال معامله است
    ارزش ذاتی یا ارزش بنیادی : ارزش واقعی سهم که بر اساس پارامترهایی مثل سوداوری محاسبه میشه

قیمت سهم لزوما با ارزش ذاتیش برابر نیست. آیا موزی که الان کیلویی 40 هزار تومان خرید و فروش میشه ارزشش به اندازه 40 هزار تومان هست؟!

ما می دونیم که قیمت سهم بر اساس عرضه و تقاضا تعیین میشه. ولی چرا می بینیم سهمهای زیان دهی که هیچ امیدی هم به اینده اشون نیست رشد قیمت آنچنانی دارند و بسیاری از سهمهای بنیادی رشدهای سریع و قابل ملاحظه ندارند؟ فرض بفرمایید در ایران نبودیم. در یک بازار کارا و پیشرفته تقاضا بر چه اساسی شکل می گیره؟ معامله گر حرفه ای کوتاه مدتی (منظورم نوسان گیران یکی دو روزه نیستن) و بلند مدتی در یک بازار مالی پیشرفته سهمی مثل ایران خودرو رو خریداری می کنه یا سهمی مثل صدرا رو؟ پس اینکه در اینجا برای خرید سهم خودرو صف می کشن ولی قیمت صدرا رشد نمی کنه ناشی از ایراد تحلیل نیست بلکه بر میگرده به اشکالات اساسی بازار سرمایه ما و اشکالات قوانین و مقررات و ایراد معامله گران و سهامداران عمده و... درباره صدرا شاید بی اعتمادی به سپاه هم مزید بر علت شده باشه. خود من خیلی وقتها فکر می کنم قرارگاه بخشی از درامدها و سودهای صدرا رو با حسابسازی صرف امور دیگه می کنه پس هزار و یک خبر مثبت دیگه هم تاثیری روی قیمت نخواهد داشت(فقط فکر می کنم و شاید اینطور نباشه. همین بی اعتمادی باعث پرهیز از خرید سهم میشه و افراد ترجیح میدن سراغ سهمهای بی دردسر تر و شفاف تر دیگه برن)

کاش تالار بورس هنوز فعال بود و امضای جناب طیب رو اینجا کپی می کردم . چند تحلیل گر رو میشناسید که از چند سال پیش رویدادهای امروز صدرا رو پیش بینی کرده باشن؟ همین تفاوتهاست که باعث اعتبار و بزرگی یک تحلیل گر میشه.

میخوام ازتون خواهش کنم بحث تحلیل رو از قیمت تابلو تفکیک کنید. تحلیل بنیادی خاص معامله گران بلند مدتیه. وقتی که سهمی زیر ارزش ذاتیش معامله میشه سهم مناسب رو شکار می کنند و منتظر می مونند پتانسیلها به فعل در بیان و قیمت به ارزش ذاتی برسه. بنابراین معامله گری که مبنای معاملاتش قیمت هست و نه ارزش، نباید به معامله گری که مبنای معاملاتش ارزش هست و اینقدر صبر می کنه که قیمت با ارزش برابر بشه ایراد بگیره.

هدف همه معامله گران در جهان افزایش ثروت هست ولی در ایران و شاید در بازار سایر کشورهای توسعه نیافته، برای رسیدن به این هدف خیلی وقتها نمیشه از مفاهیم جهانی استفاده کرد. ما که بالاتر از وارن بافت که برای حداکثر شدن ثروت از طریق معاملات سهام توصیه به خرید و نگهداری سهم بنیادی و ارزشمند داره نیستیم. ولی باید بپذیریم که اینجا ایران است و موقعیتهای بسیاری هم پیش میاد که بازده قیمتی یک سهم ورشکسته که امیدی هم به اینده اش نیست به مراتب بیش از یک سهم ارزشمند و بنیادیه.

این رو هم اضافه کنم که به نظر من کسی که داراییهایی داره که براش مطلوبیت کافی رو ایجاد می کنند (منظورم ارزش ریالی اون دارایی نیست. رضایتی که از داشتن دارایی داره هست و اینکه نیاز به تغییرش یا اضافه کردنش نداره) و نیاز فوری به پول سرمایه گذاری شده در بورس نداره و می تونه صبر کنه، روش بنیادی براش ایده ال خواهد بود. ولی برای افرادی مثل من که برای همین مبلغ ناچیز هزار و یک برنامه ریزی داریم و برای رفع نیازهای مختلفمون لازمه که راه صد ساله رو یک شبه طی کنیم، روش بنیادی علیرغم عالی بودنش ممکنه مفید نباشه و نتونیم تا زمان رسیدن قیمت به ارزش صبر کنیم. چون مثل صدرا اولا معلوم نیست که رویدادهای بنیادی کی واقع بشن و ثانیا معلوم نیست بعد از واقع شدن چقدر طول میکشه که روی قیمت مورد نظر ما اثر بذارن (البته نهایتا این اتفاق می افته)

متاسفانه نمی تونم تشکر بزنم. از همه دوستانی که پستهای مفید ارسال کردند سپاسگزارم
    درود
    اوستاد شما با اون تحلیلهای خاورمیانه ایش، چنان تحلیلی در خصوص سهم کاما اول سال نمودند که هر وقت این سهم را میبینم به حماقت خودم و البته تحلیلهای همراه با اعتماد به سقف ایشان خندم میگیره!
    پ ن:جدیدا خلاف ادعای قبلیش روزهای مثبت افاضه میکنند!
    ارادت

16. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید bikaraneh از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

درود
    در خصوص کاندیداتوری چشم ماهی طبق قانون، بایستی سه ماه قبل از ثبت نام، از سمت خودش استعفا بده!
    به امید رسیدن سریع آنروز...
    ارادت

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید bikaraneh از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 1,594 بار در 183 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط bikaraneh نمایش پست ها
    درود
    اوستاد شما با اون تحلیلهای خاورمیانه ایش، چنان تحلیلی در خصوص سهم کاما اول سال نمودند که هر وقت این سهم را میبینم به حماقت خودم و البته تحلیلهای همراه با اعتماد به سقف ایشان خندم میگیره!
    پ ن:جدیدا خلاف ادعای قبلیش روزهای مثبت افاضه میکنند!
    ارادت
    سلام
    چه کسی می تونه مدعی باشه که اشتباه نمی کنه؟ من و شما فقط می تونیم مشاوره و راهنمایی بگیریم ولی بکارگیری نظر سایرین با مسوولیت خودمونه. مثلا من به توصیه هیچ کسی شکربنهای نازنینم رو نمی فروشم و در مدتی که دارمش رفتار قیمتیش رو تا حدودی درک کردم.

از طرفی باید تحلیلهای یک تحلیلگر رو به صورت یک مجموعه دید. در مورد کاما خطای تحلیل رو می بینیم ولی در مورد پالایشیها سکوت می کنیم. اعتبار تحلیلگران از نظر من با افزایش درصد تحلیلهای درستشون بالاتر میره و هیچوقت انتظار ندارم این درصد 100 باشه

گفتم پالایشیها نگاهی به نمودار شپنا انداختم. به نظرم جای خوبیه برای خرید و شاید کف بشه گفت در حال تشکیل کف دو قلو هست

20. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید belle fille از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 29 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 29 مهمان ها)