صفحه 476 از 1968 نخست ... 3764264664734744754764774784794865265769761476 ... آخرین
نمایش نتایج: از 4,751 به 4,760 از 19680

موضوع: صنعتي دريايي ايران ( خصدرا )

عضو عادی
    تشکر شده 184 بار در 31 ارسال
    عزیزان صدرا سهامدار میخواد نه سهامباز. بنده برداشتم از مجمع 2 حالت بود که با مرور زمان مشخص میشه 1: در بدترین حالت ممکن مدیران قصد به چالش کشیدن سهم دارند (برای جمع اوری سهم و پرتاب این فنر فشرده با اخبار مثبتی که در حال حاضر مخفی میباشد) که چاره ان صبر و باقی ماندن سهامداران حقیقی است تا ثمره خون دلشان را ببینند.( چرا که در این صورت مدیرانی که این مسیر را در پیش گرفته اند خوشبختانه عمر نوح ندارند و مانند ما با زمان و تاریخ سررسید مواجهند.)
    2) پرونده های باز در دادگاه بعلاوه املاک و داراییها بالاخره باید تعیین تکلیف شوند که مدیران با هر نیتی که باشند نفعشان در این مورد با ما مشترک است و مجبورند پیگیر باشند که اینهم مستلزم گذر زمان است.
    نکته دیگر که تاریخ به ما نشان داده این است که هرگاه مدیری جابجا میشود همراه او ایده ها و قوانین و شبکه معاونتها تا چند رده پایینتر جابجا میشوند. این قاعده در مورد سازمان بورس و صدرا و وزارتهای مربوطه و ...(که در حال حاضر فقط نظاره گرند) مستثی نمی باشد .
    سال اینده با انتخابات ریاست جمهوری مواجهیم که قطعا ریس جمهور به همراه کابینه و ..... جابجا میشوند و این یعنی تخریب و چیدمان مجدد مدیران اجرایی کشور که فقط یک مهره نا هماهنگ با اهداف مدیران صدرا پازل فعلی با مشکل مواجه میشود.
    در این صورت اگر خللی در مدیران فعلی شرکت باشد از لحاظ زمان باید عجله کنند. که این به نفع سهامداران هم میباشد.
    اگر سهامداران به حفظ سهام خود مبادرت کنند و هیچ قیمتی بر روی ان نگذارند در اینده نزدیک تمامی شاهنامه صدرا مشخص خواهد شد.
    نیت تمامی سیاه نماییها مشخص خواهد شد.
    مشخص خواهد شد که چرا پس از چند روز پیاپی مثبت شدن صدرا گوشهای ناتوان سازمان بورس قادر به شنیدن شده و شروع به اتخاذ تدابیر میکند.
    مشخص خواهد شد که چرا پس از چند روز پیاپی مثبت شدن صدرا اعتصام( که از صحبت نکردنش سهامداران خونجگرند) چرامصاحبه کرده و از حباب بودن قیمتها دم میزند.
    سرمایه های صدرا در دریا غرق میشود و چند ماه بعد سر بزنگاه خبر رسمی ان بصورت تیر خلاص بروز میکند.
    بدهیهای دهه 80مثل سرطان ریشه دوانده یکمرتبه در سال 91 رو میشود.
    فقط مرور زمان پاسخ خواهد داد .عزیزان باز هم میگویم عزیزان صدرا سهامدار میخواد نه سهامباز.
    صبر، كليد رسيدن است و كاميابی سرانجام كسی است كه شکیبایی میورزد.
    با این تفاسیر فقط خدا به داد کسانی برسد که بخش عمده سرمایه زندگی خود را تبدیل به صدرا کرده اند و صدای خرد شدنشان را مسئولان نخواهند شنید .

2. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید سپهری از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 14,825 بار در 2,680 ارسال
    در مجمع سال گذشته اعتصام از تاسیس شرکت فن آوری آبهای عمیق(DOT) خبر داد و از خرید و ذخیره 200 میلیارد تومان کالا برای این شرکت سخن گفت( شرکتی به عظمت وبزرگی خود صدرا),در آن زمان هنوز قرارداد چندانی به این شرکت محول نشده بود ولی حدودآ دو ماه بعد از تاریخ مجمع قرارداد لوله گذاری به طول 1000کیلومتر در بخش فراساحلی (offshore) فازهای پارس جنوبی به این شرکت واگذار گردید و این اخیرآ که قرارداد لوله گذاری پلی اتیلن غرب از سوی خاتم به این شرکت محول شد,همان مجمع سال گذشته خود اعتصام اذعان داشت که این شرکت تازه تاسیس و منحصر به فرد در آینده ای نزدیک به سودآورترین شرکتهای زیر مجموعه صدرا بدل خواهد گشت,متاسفانه در مجمع امسال اعتصام هیچگونه اشاره وگزارشی از این شرکت با این حجم قرارداد به مجمع ارائه نداد که جای بسی تعجب بود, با اینکه بعضی از سهامدارن از عدم ارائه گزارش تلفیقی شرکتهای زیر مجموعه, خصوصآ این شرکت بسیار گله مند بودند و توضیح قانع کننده ای خواستند, ولی رئیس هیئت مدیره در پاسخ فقط به این گفته که در آِینده گزارش را خواهیم فرستاد بسنده کرد و بی تفاوت از صورت مسئله گذشت.شاید بهتر و لازم باشد که تا تهیه گزارش تلفیقی این شرکت صبر کرد,و سپس بر سر توافق با سهامدار عمده در رابطه با فروش سهم به قیمت توافقی تصمیم گرفت.شاید کلید یکی از معماهای ناگفته صدرا در این لابلای همین گزارش نهفته باشد البته شاید.
    ویرایش توسط سهامدار 67 : 2012/07/18 در ساعت 22:16

4. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید سهامدار 67 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال satyr آواتار ها
    تشکر شده 6,318 بار در 1,725 ارسال
    همه چی گفته شده یه نکته دیگر هم بگم که واقعا اشغالی ترین پذیرایی که من تو این سالها تو مجامع دیدم برای همین مجمع صدرا بود .
    مدیراش میتونن ادعا کنن که تو این یه مورد رکورد دارهستن

6. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید satyr از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال baradaran آواتار ها
    تشکر شده 5,767 بار در 548 ارسال
    به نظر من رفتار سهامدارن صدرا در مجمع بهتر از این میتوانست باشد چرا که هدف مدیران صدرا برگزاری مجمع و تصویب صورتهای مالی بوده که به این خواسته رسیده اند ولی در مقابل فقط برگزاری مجمع فوق العاده تصویب شده که زمان آن هم نامشخص است حداقل سهامداران حاضر در مجمع میتوانستند زمان مشخصی را برای مجمع فوق العاده درخواست کنند .
    بحث دیگری که در مجمع بیشتر وقت جلسه را گرفته خروج از بورس و خرید سهام توسط سهامدار عمده بوده که مطمئن باشید اجرائی نخواهد شد چرا که این عمل تبعاتی خواهد داشت که سازمان بورس و حتی مسولین رده بالاتر زیر بار آن نخواهند رفت به نظرم مطرح کردن این موضوع بیشتر برای انحراف از مباحث دیگر و انداختن توپ در زمین سازمان بورس بوده است وگرنه مدیران صدرا بهتر میدانند این موضوع عملی نخواهد شد بنابراین بهتر حداقل دوستان از طرح مبلغ خودداری کنند چون به نظرم موضوع انحرافی است .
    شرایط کنونی که سهم بدون تکلیف متوقف است بهترین حالت برای سازمان بورس و مدیران صدرا و بدترین حالت برا سهامداران است چرا که سازمان با خروج قطعی صدرا مخالف است ولی حالت توقف موقت حتی اگر یک سال هم طول بکشد برای بورس مشکلی نخواهد داشت .
    برای مدیران صدرا هم این توقف بد نیست و فقط سهامدار خرد از این وضعیت متضرر میشود بنابر این باید حداقل در مجمع زمان مجمع فوق العاده مشخص میشد .
    به هر حال آنچه قطعی است اینکه تا زمان برگزاری مجمع فوق العاده سهم بازگشائی نخواهد شد بنابراین بهتر بیشترین فشار بر سازمان بورس و مدیریت صدرا برای برگزاری هر چه سریعتر مجمع گذاشته شود و بطور موازی بقیه کارها هم پیگیری شود .
    پیشنهاد میکنم از طریق همین فرومهای بورس تعدادی نماینده شوند و جلسه حضوری برگزار و به تصمیم واحدی برسند چرا که اینگونه پراکنده سخن گفته نتیجه ای نخواهد داشت .
    دو اصل مهم در زندگی : 1_جسارت در بیان عقیده 2_ جرات در پذیرش اشتباه

8. 17 کاربر به خاطر ارسال مفید baradaran از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 589 بار در 123 ارسال
    در صورتی که پیشنهاد خرید در قیمت ۳۰۰-۲۵۰ را بدهند قریب به اتفاق سهامداران را می توانند راضی به فروش کنند. در قیمت های پایین تر عده کمی راضی به فروش هستند.
    عده ای که سهم را ندارند عنوان می کنند با این انباشتگی ضرر بهتر است ۱۵۰ بفروشید چون بازار هم افت کرده است در پاسخ به این عده باید بگویم خیلی ها چند سال هم طول بکشد حاضر به فروش در این قیمت نیستند.
    هرچند با اتفاقات فعلی در عرصه سیاست بعید نیست سفره برادران برای همیشه جمع شود و نوبت ما برسد.
    به قول اهورا در تالار بورس ظلم پایدار نمی ماند.
    آخر پستی است که با این همه تورم سهم را به نصف قیمت بعد از این همه سهامداری که پول بی زبان ما دست آنها بوده است بخرند.

10. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید حسگر از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال satyr آواتار ها
    سهامداران صدرا اگر بتونن توی سه ماه اینده یه جوری سهامشونو بفروشن به خاتم (به نظر من تا دویست تومن هم سهامدارها برنده هستن بالاتر هم که دیگه عالیه)و با سهام دیگر بازار که واقعا شاید ده سال یه بار این قیمتهارو داشته باشیم خیلی به نفعشون هست و مطمیتن باشند در عرض یک سال جبران ضرر های صدراشون انجام خواهد شد

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید satyr از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال satyr آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسگر نمایش پست ها
    در صورتی که پیشنهاد خرید در قیمت ۳۰۰-۲۵۰ را بدهند قریب به اتفاق سهامداران را می توانند راضی به فروش کنند. در قیمت های پایین تر عده کمی راضی به فروش هستند.
    عده ای که سهم را ندارند عنوان می کنند با این انباشتگی ضرر بهتر است ۱۵۰ بفروشید چون بازار هم افت کرده است در پاسخ به این عده باید بگویم خیلی ها چند سال هم طول بکشد حاضر به فروش در این قیمت نیستند.
    هرچند با اتفاقات فعلی در عرصه سیاست بعید نیست سفره برادران برای همیشه جمع شود و نوبت ما برسد.
    به قول اهورا در تالار بورس ظلم پایدار نمی ماند.
    آخر پستی است که با این همه تورم سهم را به نصف قیمت بعد از این همه سهامداری که پول بی زبان ما دست آنها بوده است بخرند.
    این ظلم اگر ناپایدار باشه و بخواد دم ودستگاهو سفرشو جمع کنه و بره که صدای ناقوسش هم نم نم داره بلند میشه
    این شرکت هم دیگر وجود خارجی نخواهد داشت که بخواهید سهمتونو 50 و100ویا1000 بهش بفروشید بنابراین سعی کنید هرچه زودتر از شر این سهم راحت بشید و از این فرصت به وجود اومده تو بازار استفاده کنید

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید satyr از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال hamid672003 آواتار ها
    تشکر شده 7,929 بار در 1,146 ارسال
    باسلام:

کفر چو منی گزاف و آسان نبود................محکم تر از ایمان من ایمان نبود

گر در دهر چو من یکی آنهم کافر..................پس اندر همه دهر یک مسلمان نبود .

دوستان عزیز امروز پیکر مطهر پدر شهید مجید پازوکی از فرماندهان لشکر 27 تفحص را به خاک سپردیم و امشب آقا مجید میزبان پدر خویش است . بخوانید فاتحه و بفرستید صلوات .و من الله توفیق .

16. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید hamid672003 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,533 بار در 430 ارسال
    موضوع صدرا را باید رسانه ای کرد و موضوع صدرا را باید با مسئو لین کشور با رهبر و در مجلس مطرح کرد

18. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید ناظم از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 243 بار در 66 ارسال
    نقل قول از اکسیر

با سلام

بنده در مجمع صدرا شرکت کردم وبعد از گذشت 2 ساعت ، بعد از خواندن گزارش صدرا ، به هزار زحمت میکروفونو از جناب آقای مرادی {حراست} گرفتم وشروع به صحبت کردم و طرف صحبتم جناب اعتصام بود که به ایشان گفتم توی این مدت 2 ، 3 ساعت راحت نشسته ایی و زجر کشیدن سهامدار را نگاه میکنی و به ریش ما میخندی
    ولی بدان که بنده یک کارگر هستم وکاشکی توهم یک کارگر بودی و آه وناله ونفرین صدها سهامدار بدرقه راحت نبود

به ایشان گفتم مطمئن باش که این دنیا گذرا خواهد بود وقیامتی در کار خواهد بود
    گفتم چطور امکان دارد با توجه به اینکه مسولان سپاه ومجلس با هم لینک هستند شما نتوانید در این مدت استمهال بدهی بگیرین ویا با توجه به اینکه وزیر نفت مبلغی را برای شرکتهای زیر مجموعه نفت به صندوق توسعه ملی اختصاص داده است شما قادر به گرفتن وام 500 میلیون ذلاری نشوید

به ایشان گفتم که آیا پیشنهاد شما برای فروش سهم به قیمت توافقی به قرار گاه ، منتج به این نخواهد شد که بعد از خارج شدن غیر خودیها ؛ سند ساختمان شفق ویا سند جزیره
    وگرفتن وام درست شود ؟؟
    ودر آخر گفتم من بچه سید هستم و واگزارتون میکنم به جدم فاطمه زهرا ، در حالی که اکنون در آستانه ماه مبارک توان خرید یک مرغ را برای خانوادها ام ندارم

زمانی که مجمع به پایان رسید ، وحضار مجمع را ترک کردند بنده جلو رفتم وبا توجه به اینکه من در آخر مجمع نشسته بودم تا بنده را از نزدیک دید شناخت ، دستم را گرفت وفشرد وگفت سید آیا مطمئنی که این چیزهایی که به بنده گفتی ، درست است .....گفت خدا شاهده که اینطوری که تو فکر می کنی نیست
    من گفتم اگر به ناحق نفرین کنم به شما نمی رسد ولی من چه کنم ....ایشان شماره همراه خود را به من داد و گفت 5 شنبه زنگ بزن و بیا دفتر کارت دارم...در ضمن اسمم راپرسید که بنده گفتم سجاد

امروز ساعت 7 صبح با ایشان تماس گرفتم ، سریع جواب داد ، سلام کردم گفتم سجادم .....گفت من الان در بوشهر هستم وساعت 11 صبح در دفترم منتظرت هستم
    بنده گفتم یکی از دوستانی که صدر دارد ودر زیان است وپاداش باز نشستگیش را درقیمت 330 تومان صدرا خریده از من خواهش کرده که اورا هم همراه خودم بیاورم ایشان موافقت کرد

به اتفاق به دفتر در خیابان شفق کوچه آفتاب رفتیم وراس ساعت آنجا بودیم و نگهبانی ما را به طبقه چهارم ارجاع داد تا ساعت 12 پشت در نشستیم چون ایشان جلسه داشت
    وخانمی که به عنوان منشی ایشان بود 2 مرتبه آمد وگفت مهندس عذر خواهی میکند که معطل شدید

ساعت 12 و ربع به داخل اتاق مهندس رفتیم وایشان استقبال خوبی کرد وبرایمان سفارش چای وشیرینی کرد حتی خود ایشان سینی شیرینی را به ما تعارف کرد

گفت خوب بگو سید هرچی می خواهی بگویی ، بنده هم درد دل کردم وتمام واقعیت وتعداد سهامم وقیمت خریدم را گفتم
    گفتم که کارگر بودم وپول خرید سهم را به پدر وبرادرم بدهکارم و ایشان گفت چه طور شد که با بورس آشنا شدی ، خلاصه سرتان را درد نیاورم حسابی در دل کردیم وایشان هم گفت دوران دانشجویی دانشگاه به ایشان 1000 سهم بهمن به قیمت 300 داده است که بعد از گذشت 3 ماه به 100 تومان رسیده بود وایشان هنوز این سهم را دارد وگفت طی این سالها هیچ وقت به 300 نرسید وگفت به این خاطر هیچ وقت سراغ بورس وبورس بازی نرفته است وهنوز اون هزار سهم را دارد

خلاصه 2 ساعتی برایمان صحبت کرد .....من مونده بودم که ایشان با این همه دغدغه و کار چه طور با سعه صدر برایمان صحبت می کند.....حتی چند باری همراه ایشان زنگ خورد و جواب نداد

صحبتهایی که ایشان کرد خیلی فنی بود من نمی توانم اونجور که او گفت برایتان بگویم ولی لپ مطلب را می گویم

دلیل زیان 142 تومانی را مربوط به ساخت 4 فروند کشتی که کارفرما شرکت ملی نفت بوده در زمان آقای سوری بوده است که مبلغ 94 میلیارد تومان گویا از بانک وام گرفتند با بهره 17 درصد واکنون 9 سال است که پرداخت نشده واین مبلغ حدودآ به 200 میلیارد تومان رسیده البته به غیر ازجریمه تادییه که می گفت تا الان حدود 60 ذرصد است
    ایشان می گفت برای سال 90 ما در صورتها 100 میلیارد را ذخیره کردیم که قطعآ برای سال 91 باز هم زیان خواهیم داشت بابت فقط این پروزه

به ایشان گفتم مگه قرار نیست برای 91 ....31 ریال سود اعلام کنید ... گفت شاید فعلآ به خاطر حاشیه 13 درصد این سود اعلام شود ولی اکنون منتظر جواب دادگاه هستیم که من مطمئنم اون 100 میلیارد را هم باید بپردازیم و قطعآ سال 91 به زیان خواهیم رسید

مطلب دوم مربوط به ریکمرز آلمان میشد که میگفت 120 میلیارد بدهی بابت ساخت 3 فروند کشتی ، حالا شاید بنده تعداد کشتیها را 3 و4 را اشتباه متوجه شده باشم ولی همین حدود ....میگفت آلمان از ما شکایت کرده و 80 میلیارد تقاضای خسارت کرده که با گرفتن وکیل به 5 میلیارد رسوندیم وهنوز برای این مبلغ ذخیره در نظر نگرفتیم
    واکنون با توجه به تاخیر باز پرداخت وجریمه ویه مبلغ 20 میلیاردم توی این بحث آورد که در مجموع به 150 میلیارد رسید

مطلب بعدی در مورد شفق ..... که بنده ازش خواهش کردم که تورو خدا بسه دیگه .....چرا از دارایهای صدرا چیزی نمی گی وهمش از بدهیاش میگی

تمام این مطالب را روی تخته ایی که جلوش بود ایستاده بود و می نوشت

ساختمان صدرا که 70 درصد را ثابت کردیم و30 درصد مشکل داریم
    جزیره صدرا
    زمینهای نکا
    سکو سازی

گفتم جمع دارایها چه قدر می شود لطفآ به تومان بگوئید
    ایشان ارزش ساختمان شفق را 200 میلیارد تومان گفت ......ولی خدائیش عجب ساختمونی بود از دم در کولر گازی تا....ما طبقه 4 گم شده بودیم بسکی بزرگ بود...تو اتاق مهندس بسکی سرد بود من زانوهام درد گرفته بود

خلاصه ایشان ارزش دارایهای صدرا را 600 تا 700 میلیارد تومان گفت که من گفتم تومجمع صحبت 600 میلیارد یورو بود اولش گفت دلار ولی باز در آخر همان تومان را گفت
    ومجموع بدهی صدرا را 1200 میلیارد تومان که بعد نفهمیدم ، 600 میلیارد تومان هم بهش اضافه کرد گفت 1800 میلیارد تومان

گفتم یعنی بدهی صدرا بیشتر از دارایش است گفت قطعآ......بدهی 3 برابر دارایی است!!!

مثل اینکه یک سطل آب یخ ریختی رو من .....اون بنده خدا هم که با من اومده بود تقریبآ 60 سال سن داشت نگاه بهش می کردم احساس می کردم داره از درون خرد میشه
    آخه دختر دم بخت داره امید داشت با فروش این سهم دخترش رو راهی خونه بخت کنه

قسمش دادم تورو به هر کی میپرستی یک کاری برا سهامدار بکن ، گفت قطعآ ما برای همین اینجا هستیم
    وجلسه ای گذاشتیم ودنبال منابع هستیم که این 500 میلیون سهمو بخریم که امثال شما آسیب نبینند و قطعآ از بورس خواهیم رفت

گفتم حاجی چه قدر می خواهی بخری ، چیزی نگفت ولی روی تخته نوشت که اون 60 درصد رو ما 130 تومان خریدیم که الان حاضریم هبه کنیم یعنی هدیه بدیم
    واگر این 500 میلیون هم سهمی 100 تومان روی تخته نوشت 100 تومان بخریم میشود 50 میلیارد که الان همچین پولی نداریم وداریم رایزنی می کنیم بلکی شریک پیدا کنیم چون اگه بانکها بفهمند که 100 درصد صدرا برای ماست دوباره مشکل ساز میشن

خلاصه دوستان بعد از 3 سال سهامداری امروز فهمیدم که چه کلاه گشادی سرم رفته که تا کمر اومده کلاهه!!

در مورد اعتصام اینجورا که تو سایتها می نویسن نیست انسان بسیار متواضع و خوبی بود بنده اگر جای ایشان بودم و 2 تا سهامدار جز زیز 100 هزار سهم میومد پیشم اصلآ فکر نمی کنم جوابشو به این خوبی می دادم ....بنده خدا 2 ساعت برای ما فک زد ...تلفن همراهش چند بار زنگ زد از خونه بود آخرش گفتم جناب جواب بده که جواب داد گفتند مهمون از شهر ستان اومده گفت ساعت 2 حرکت می کنم .....ساعت 2 و ربع بود من بهش گفتم منتظرتند بیا برو

در آخر بهش گفتم آقا مهدی تو رو به اسمت قسم ما چکار کنیم آیا حاضر به فروش سهم بشیم به قیمت 100 تومان یا نه؟
    گفت من هیچ توصیه ایی ندارم من واقعیتها را بهت گفتم تصمیم با خودت

گفتم اگه تقاضای منحل شدن شرکتو بکنیم آیا پولی بدستمان می رسد....ایشان گفت فکر نمی کنم ....حتی یک ریال

شاید بعضی از دوستان الان بگند که این بابا هم از آدمای اعتصام است ومی خواهن سهمو از دست ما در بیارن
    چون بیشتر سهامدارای صدرا متاسفانه نمی خان واقعیت صدرا را باور کنند از جمله خودم که همش توی توهم بودم وبعد از اینکه یکبار از این سهم فرار کردم دوباره گرفتار شدم ...علیرغم توصیه عدم ورود دوستان دلسوز

خود کرده را تدبیر نیست

به جناب اعتصام گفتم که چرا در زمانی که شما صدرا را تحویل گرفتی سود 25 تومانی را به 16 ریال رسوندی گفت وقتی تحقیق کردم دیدم که به هیچ عنوان همچین سودی به وقوع نخواهد پیوست و می خواستم زیان اعلام کنم که دوستان گفتند توی این موقعیت اعلام زیان اختلاف فاحشیست با سود 25 تومانی ومجبور به اعلام 16 ریال شدم

و گرا را به سهامداران دادم
    ود
    دوستان بنده به هیچ وجه احساس نمی کنم ، که اینها برای ما نقشه کشیدند و یا سیاه نمایی می کنند .....واقعیت تلخ صدرا همین است

دوستان اگر کسی خواست مطلب بنده را در سایت دیگری نقل قول کند اشکالی ندارد ....شاید کمکی برای کسی شود که البته دیگه دیر است
    البته مطمئنم که این موضوع را قبول نکرده وبنده را همدست اعتصام و یا ........ می دانند ....

ولی خدا شاهد است که عین واقعیتی بود که در این روز برایم اتفاق افتاد
    شاید دوستانی که بنده را با این نام کاربری{سجاد} در همفکران واکسیر بشناسند بهتر موضوع را درک کنند

دوستدار شما سجاد

20. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید Nilper از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 22 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 22 مهمان ها)