صفحه 802 از 1970 نخست ... 30270275279279980080180280380480581285290213021802 ... آخرین
نمایش نتایج: از 8,011 به 8,020 از 19693

موضوع: صنعتي دريايي ايران ( خصدرا )

ستاره دار(19) Mehdi1400 آواتار ها
    تشکر شده 20,127 بار در 2,850 ارسال

پاسخ : صنعتي دريايي ايران ( خصدرا )

نگرانی ها از آینده شرکت صنعتی دریایی ایران/ صدرا؛ «رها‌سازی» بعد از «خصوصی‌سازی»!
    خلیج فارس: بسياري از كارشناسان بر اين اعتقادند كه امكان ادامه پروژه‌هاي دريايي و كشتي‌سازي توسط صدرا وجود ندارد. توقف فعاليت بخش كشتي‌سازي صدرا در بوشهر و سرگرداني كارگران اين مجموعه نيز شواهدي بر اين باورها است و موجب شده كه امكان تغيير فعاليت اين شركت از پروژه‌هاي دريايي به پروژه‌هاي راه و ساختمان در اذهان تقويت شود.

• مجيد اسكندري

http://www.pgnews.ir/showpage.aspx?i...B2%DB%8C%C2%BB

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید Mehdi1400 از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال behnam آواتار ها
    تشکر شده 98,027 بار در 10,087 ارسال

معامله 1000 سهمی امروز باطل شد و قیمت برگشت سر جای اولش

http://www.tsetmc.com/Loader.aspx?Pa...18736941376687
    ویرایش توسط behnam : 2014/01/27 در ساعت 15:05
    افراد موفق کارهای متفاوت انجام نمی دهند، بلکه کارها را به گونه ای متفاوت انجام می دهند.
    (کوروش بزرگ)

4. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید behnam از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 849 بار در 254 ارسال

سلام بر دوستان.........حالا فهمیدید جهنم دره نظام ما نیاز به گوسفند داره نه ملت و مردم ..................از سنگ توقع صدا باید داشت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟.............. چرا جلوی اون سازمان لعنتی بورس صالح ابادی جمع نمیشید اعتراض کنید مگه یه پارچه نوشته بردن خیلی زور داره !!! ها ؟؟؟..........................بابا ما رو دارند سر میبرند کی بشه بریم سر چهار راه به گدایی با این وضعیت رو صندلی ریاست موندن صالح ابادی و خواجه نصیر قدرت پرست بی وجدان

6. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید Mesbah68 از ایشان تشکر کرده است:

عضو عادی
    تشکر شده 175 بار در 53 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط omid_or51 نمایش پست ها
    مطمین باش در بازار خیلی بد باز میشه

پست بالا را 22.10.92 اینجا گذاشتم.چون از تیر ماه 91 مطمین شدم هدف این بی پدر و مادرها چی هست .فقط سهم را میخوان و همش را هم میخوان.و از اون موقع تا حالا صدها پست با این مضمون اینجا و در تالار پورس گذاشتم.بهر حال تا سهمی دست افراد غیر خودی هست هیچ خبر خوبی از سهم نمیاد تا همه را خسته و مجبور به فروش کنند.تا حدی هم حق دارند.چون این سهم خیالباف زیاد داره و بخوان با قیمت بالا سهم را جمع کنند این گروه نمیگذارند با خیالبافیشون.چون عددهای نجومی مطرح میکنند. از طرفی اصلا برای جمع آوری سهم عجله ندارند.تا حالا با همین مسخره بازیها 70 درصد سهام غیر خودیها را مفت و مجانی جمع کردند

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید omid_or51 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال behnam آواتار ها
    تشکر شده 98,027 بار در 10,087 ارسال

كارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع مي رساند؛ تمامي معاملات انجام شده امروز دوشنبه مورخ 07/11/1392، در نمادهاي معاملاتي شركت هاي سرمايه گذاري توسعه و عمران استان كرمان (كرمان1)، بازرگاني و توليدي مرجان كار (كمرجان1)، صنعتي دريايي ايران (خصدرا1)، سرمايه گذاري چشم انداز توسعه شمال (وشمال1)، صنايع پتروشيمي دهدشت (دهدشت1) و پتروشيمي كازرون (كازرو1) ابطال گرديد. مديريت بازار فرابورس ايران
    افراد موفق کارهای متفاوت انجام نمی دهند، بلکه کارها را به گونه ای متفاوت انجام می دهند.
    (کوروش بزرگ)

10. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید behnam از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,246 بار در 281 ارسال

به نظرم من بدترین روزی که میشد باز شه، اول این سقوط بود، اونجا که گفتن سهم بازار پایه باید بره توافقی، امروز ،اونم اخرای بازار که خیلی از صف فروش ها جمع شد و امید به سهامدارا برگشت،خیلی زمان بدی نبود(نمیگم زمان خوبی بود، اما میشد از این بدتر هم باشه)
    در مورد فروش سهم، قبلا گفتم، بازم میگم،من نمیفروشم،برید به اون بازیگر اصلی هم بگید،قید این تعدادسهمی که دست من هست رو بزنه، یا اینکه به اون عدد که مد نظرمه قیمت سهم برسونه...
    در مورد تجمع هم،بنده به شخصه کاملا موافقم،اما هماهنگ شده و یکپارچه،یه تعداد مناسب، نه یکی دونفر....

12. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید creator_65 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 175 بار در 53 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط creator_65 نمایش پست ها
    به نظرم من بدترین روزی که میشد باز شه، اول این سقوط بود، اونجا که گفتن سهم بازار پایه باید بره توافقی، امروز ،اونم اخرای بازار که خیلی از صف فروش ها جمع شد و امید به سهامدارا برگشت،خیلی زمان بدی نبود(نمیگم زمان خوبی بود، اما میشد از این بدتر هم باشه)
    در مورد فروش سهم، قبلا گفتم، بازم میگم،من نمیفروشم،برید به اون بازیگر اصلی هم بگید،قید این تعدادسهمی که دست من هست رو بزنه، یا اینکه به اون عدد که مد نظرمه قیمت سهم برسونه...
    در مورد تجمع هم،بنده به شخصه کاملا موافقم،اما هماهنگ شده و یکپارچه،یه تعداد مناسب، نه یکی دونفر....
    شما فرد واقع بینی هستی.قیمتی را مد نظر داری برای فروش من هم مثل خودت.اشکال کار دو چیز.1-سهامدار عمده اصلا عجله نداره.شاید این بازی را تا دو سال دیگه ادامه بده.2-افرادی که دنبال فروش به قیمت 8 دلار و 10 دلار هستند.مشکل دومی داستان را خیلی حاد کرده.اینکه سهامدار عمده عجله نداره هم اصلی ترین دلیلش همین.اگر حجم سهمها و تعداد سهامداران فعال و البته غیر خودی صدرا را میدونستیم میشد تخمینی از زمان را برای رسیدن به تارگتهامون بدست آورد

14. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید omid_or51 از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 1,246 بار در 281 ارسال

ببیند،اینکه چقد طول میکشه هم دست خود ماست، حقوقی وقتی ببینه من و شما خیلی خوب میریم تو صف فروش، خیلی ساده سهم رد میکنیم،مشتاق تر میشه اینکار انجام بده
    اما وقتی ببینه مثلا درطی یک ماه حقیقی مشتاق به صف فروش گذاشتن نیست،مسلما تجدید نظر میکنه.
    در مورد سهام دست من و شما هم کاری نداره به اونصورت،نزدیک هفتاد و شش درصد دسته قرارگاه بود، بقیه رو هم از حاضرین آخرین مجمع میشه بدست آورد.
    برای این سهم باید خودمون تلاش کنیم، خودمون تسلیم نشیم، از فردا نریم صف فروش بگیم بزا من زودتر رد کنم...
    باز هم میگم، من ، شما ، آقا حمید ، آقا جواد،آقا بهنام بزرگوار.... باید پشت سهم بمونیم.یکبار هم شده،با هم بمونیم(میدونیم تو این موارد ایرانی ها خیلی سابقه درخشانی ندارن)

16. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید creator_65 از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال مات آواتار ها
    تشکر شده 13,899 بار در 4,563 ارسال

از این شرکت دوری کنید
    دودمانتون رو به باد میده
    مگه چند سال زنده هستید که هی میگید صبر میکنیم
    به نظرم باید مدیر عامل صدرا و دارو دستشون رو به جرم خیانت اعدام کنند
    اگه دست من بود از ابدارچی شرکت تا مدیر عاملشو از دم اعدام میکردم
    الماس را جز در قعر زمین نمیتوان یافت و حقایق را جز در اعماق فکر نمی توان کشف کرد.(ویکتور هوگو)
    اگر می خواهی بنده کسی نشی بنده هیچ چیز مشو.(ژاک دوال)
    اعتماد به نفس را از شیر بیاموزید اوبا خودش یکدل است و هرگز تضاد در او راه ندارد.

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,699 بار در 26,713 ارسال

توقف فعالیت "خصدرا" با هدف جلوگیری از زیان سهامداران

در این گزارش در نظر داریم به چند نکته در خصوص گزارش های 9 ماهه سال مالی جاری بزرگترین مجموعه فعال در گروه پیمانکاری صنعتی یعنی شرکت صنعتی دریایی ایران اشاره کنیم.
    گزارش های دوره عملکرد 9 ماهه سال مالی شرکت های فعال بورسی طی دی ماه و نیمه بهمن ماه هر سال روی سامانه کدال منتشر می شود، به گونه ای که برخی از این گزارش ها حاکی از عملکرد مناسب شرکت ها است و بعضی از آنها نیز از عملکرد نامناسب مجموعه های فعال بورسی خبر می دهد.

براساس گزارش بورس نیوز، در حالی نحوه عملکرد شرکت های فعال در گروه دارو، سیمان و برخی مجموعه های پتروشیمی طی دوره عملکرد 9 ماهه سال جاری از نگاه کارشناسان مناسب ارزیابی می شود که با نگاهی دقیق تر به صورت های مالی سایر شرکت ها همچون صنعتی دریایی صدرا در می یابیم که این شرکت ها نه تنها طی دوره مذکور بلکه طی چند سال اخیر آنچنان نامناسب عمل کرده اند که با توجه به زیان انباشته قابل توجه به بار آمد توسط آنها طی دوره عملکرد چند سال اخیر، توقف عملیات بهتر از تداوم فعالیت به نظر می رسد.

براساس این گزارش، عمده دلیل نامناسب عمل کردن شرکت های مذکور را می توان در اساس و بنیان آنها جستجو کرد، چراکه شرکت هایی که همواره در نحوه انجام عملیات و فعالیت خود دچار مشکل هستند عمدتاً بر پایه و اساس ناپایدار و غیر قابل اطمینانی بنا نهاده شده اند.

از همین رو، به نظر می رسد این شرکت ها بایستی به منظور بهبود عملیات خود و در پی آن دستیابی به سود به فکر چاره ای باشند و در راستای خروج از زیان بکوشند. در غیر این صورت بهتر است فعالیت خود را متوقف کنند تا بیش از این سهامداران آنها متحمل ضرر و زیان نشوند.

در این گزارش در نظر داریم به چند نکته در خصوص گزارش های 9 ماهه سال مالی جاری بزرگترین مجموعه فعال در گروه پیمانکاری صنعتی یعنی شرکت صنعتی دریایی ایران اشاره کنیم.

براساس گزارش بورس نیوز، "خصدرا" در حالی طی دوره 9 ماهه امسال از محل اجرای پروژه های در دست اجرای خود به درآمد 200 میلیارد تومانی دست یافته که بهای تمام شده ارایه خدمات به مشتریان طی مدت مشابه مبلغی در حدود 300 میلیارد تومان محاسبه گردیده و در نهایت برآیند این دو پارامتر اثرگذار بر وضعیت سودآوری شرکت، موجب تحقق زیان عملیاتی بیش از 100 میلیارد تومانی برای آن شده است.

اما در این شرایط، سوالی که مطرح می شود این است، چرا پروژه ای که اجرای آن حاشیه سود مناسبی ندارد و ارایه آن به متقاضی در نهایت ضرر و زیان را برای شرکت به ارمغان می آورد، بایستی در دستورکار این شرکت پیمانکاری با هزینه های مالی و دفتری هنگفت و نیز زیان انباشته یک هزار و 301میلیارد تومانی، قرار گیرد. چراکه هزینه اجرای پروژه ها به هزینه های مالی شرکت افزوده می شود و در نهایت منجر به تحقق زیان و افزایش زیان انباشته "خصدرا" خواهد شد.

نکته دیگر قابل تأمل در صورت های مالی این مجموعه فعال در گروه پیمانکاری صنعتی، حقوق صاحبان سهام منفی بیش از یک هزار و 100 میلیارد تومانی آن است که با توجه به تعداد سهام شرکت، زیان 700 تومانی به ازای هر سهم را برای سهامداران صدرا موجب می شود. به گونه ای که سهامداران عمده آن در صورت اقدام جهت فروش سهام تحت تملک خود زیان 700 تومانی را متحمل خواهند شد.

در پایان این گزارش می افزاید، با توجه به نحوه عملکرد این شرکت طی دوره 9 ماهه امسال که حاکی از تحقق زیان 208 تومانی است در کنار حقوق صاحبان سهام منفی شرکت که بیش از هفت برابر سرمایه آن است، می توان گفت این شرکت فعال بورسی مشمول ماده 141 قانون تجارت می شود و توقف فعالیت آن به منظور جلوگیری از ضرر و زیان سهامداران این مجموعه، لازم به نظر می رسد.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

19. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 21 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 21 مهمان ها)