صفحه 206 از 1968 نخست ... 1061561962032042052062072082092162563067061206 ... آخرین
نمایش نتایج: از 2,051 به 2,060 از 19680

موضوع: صنعتي دريايي ايران ( خصدرا )

ستاره دار* (حجت) آواتار ها
    تشکر شده 5,064 بار در 1,263 ارسال
    سلام به همه
    یک روز من گفتم 160 رو میبینه، دوستانی که از نزدیک بنده رو میشناسن، میتونن تایید کنن، اگر پستش رو پیدا کنم ادامه همین پست میزارم، از روی هوا که نگفتیم، همین تکنیکال گفت. الانم میگم، میتونه توی بلند مدت اهداف بالای 5000 ببینه، ضمنا مهراز جان روند نزولی فرسایشی یکسال گذشته فکر کنم، میتونه تاییدی بر کف بودن صدرا باشه. همه حمایتهایی که دوستان اشاره کردن، هم میتونه درست باشه. بازهم میگم، من سهامدار صدرا بودم الان توی صف فروش نمیرفتم.
    لا اله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین

2. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید (حجت) از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مهراز آواتار ها
    تشکر شده 579 بار در 168 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط (حجت) نمایش پست ها
    سلام به همه
    یک روز من گفتم 160 رو میبینه، دوستانی که از نزدیک بنده رو میشناسن، میتونن تایید کنن، اگر پستش رو پیدا کنم ادامه همین پست میزارم، از روی هوا که نگفتیم، همین تکنیکال گفت. الانم میگم، میتونه توی بلند مدت اهداف بالای 5000 ببینه، ضمنا مهراز جان روند نزولی فرسایشی یکسال گذشته فکر کنم، میتونه تاییدی بر کف بودن صدرا باشه. همه حمایتهایی که دوستان اشاره کردن، هم میتونه درست باشه. بازهم میگم، من سهامدار صدرا بودم الان توی صف فروش نمیرفتم.
    سلام مجدد اقا حجت عزیز ب
    نده دارم پیش شما درس پس میدم اگه نظری میذارم و جسارتی میکنم برای اینه که از نظر اساتید این سایت استفاده کنم و مطلب یاد بگیرم.
    در مورد نمودارهای اقا فرهاد هم بنده نمودار اول که سروشانه رو نشون میداد نقد کردم در مورد نمودار دوم مشکلی ندارم.اما محض اطلاع خودم می پرسم زمانی که روند نزولی از 400 شروع شده به حدود 150 رسیده ایا میتونه یک سر و شانه کف با هدف حدود 400 داشته باشه اونم ببا کف 150؟ یعنیی سر و شانه کف با امام موج نزولی برابری کنه؟

پیشاپیش از پاسخی که می دید سپاسگزارم.
    کشتی در ساحل امنتر است ولی برای این کار ساخته نشده است. پائولو کوئلیو

4. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید مهراز از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال esi_mohammadi آواتار ها
    تشکر شده 6,975 بار در 1,056 ارسال
    از هر چی بگذریم از واگرایی مخفی مثبت که تو تایم هفتگی، تو اندیکاتور rd forecaster در حال تشکیل شدن هست نمیشه گذشت که همون کفایت میکنه قله قبلی شکسته بشه .

اگر اوون میانگین مجیک منو ( میانگین زرد رنگ ) را رد کنه وای چه شود

لینک تصویر
    (رابرت کیوساکی ) : مهم نیست چه مقدار سود کسب می کنی، مهم این است که چه مقدارش را حفظ می کنی.
    (ژورف کندی ) : اصرار بر بالاترین قیمت ، کار احمق هاست . فقط یک احمق به انتظار اوج قیمت جنسش می نشیند.
    (قانون پارکینسون) : هر کاری تا آنجا طول می کشد که زمانی را که برایش در نظر گرفتید پر کند.

امواج زندگی را بپذیر ، حتی اگر گاهی تورا به عمق دریا ببرند. آن ماهی آسوده که همیشه بر سطح آبها میبینی مرده است.

6. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید esi_mohammadi از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار* (حجت) آواتار ها
    تشکر شده 5,064 بار در 1,263 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهراز نمایش پست ها
    سلام مجدد اقا حجت عزیز ب
    نده دارم پیش شما درس پس میدم اگه نظری میذارم و جسارتی میکنم برای اینه که از نظر اساتید این سایت استفاده کنم و مطلب یاد بگیرم.
    در مورد نمودارهای اقا فرهاد هم بنده نمودار اول که سروشانه رو نشون میداد نقد کردم در مورد نمودار دوم مشکلی ندارم.اما محض اطلاع خودم می پرسم زمانی که روند نزولی از 400 شروع شده به حدود 150 رسیده ایا میتونه یک سر و شانه کف با هدف حدود 400 داشته باشه اونم ببا کف 150؟ یعنیی سر و شانه کف با امام موج نزولی برابری کنه؟

پیشاپیش از پاسخی که می دید سپاسگزارم.
    سلام مهراز جان؛
    بنده جسارتی نکردم، شما ببخش. شما استادی، بزرگوار.
    در خصوص سر وشانه، شما محدوده ژانویه 2010 رو ببین، فکر کنم، پاسخ سوالت باشه.

یه چیز دیگه،که برام جالب بود، این سهم از محدوده 160 تا محدوده 290 آمده توی کوتاه مدت، یعنی نزدیک به 80 درصد، خدا وکیلی خیلی (خودم رو عرض میکنم)، طمعکار هستم، که نخوام سهم یک اصلاح و استراحت بکنه. جالبه یک اصلاح کوچیک هم که میکنه، میگم، بابا سهم دستهای پشت پرده داره و بعضیها نوسان میگیرن و خیری توش نیستو و ..... . ما ایرانیها خیلی باحالیم.
    ویرایش توسط (حجت) : 2011/10/03 در ساعت 10:35
    لا اله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین

8. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید (حجت) از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 339 بار در 75 ارسال
    جزئیات دستور ۵ میلیارد دلاری رئیس جمهور به بانک مرکزی
    انرژی - مهر نوشت:

رئیس جمهوری ضمن موافقت با پیشنهاد وزیر نفت، مجوز و دستوری را به محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی برای گشایش یک خط اعتباری پنج میلیارد دلاری در خارج کشور برای شرکت ملی نفت ایران صادر کرده است.

در حال حاضر عملیات اجرایی 13 فاز میدان پارس جنوبی به طور همزمان در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس (عسلویه) در حال انجام است که پیش بینی می شود تا آذر ماه امسال تولید زودهنگام گاز از فازهای 15 و 16 این میدان مشترک گازی آغاز شود.

یکی از مهمترین دلالی تاخیر در ساخت و توسعه فازهای پارس جنوبی از سالهای گذشته تاکنون تامین به موقع منابع مالی و اعتباری به این پروژه های مشترک گازی بوده است به طوری که تاخیر در تامین منابع مالی فازهای 15 تا 18 این میدان مشترک گازی با قطر منجر به افزایش زمان ساخت به بیش از 60 ماه خواهد شد.

بر این اساس در برنامه پنجم توسعه به منظور تامین پایدار منابع مالی فازهای این میدان استراتژیک گازی، انتشار اوراق مشارکت ارزی و ریالی، فاینانس و منابع بیع متقابل، منابع داخلی شرکت ملی نفت و وامهای بانکهای داخلی در دستور کار قرار گرفته است.

برای سالجاری تزریق 16 میلیارد و 500 میلیون دلار منابع مالی و اعتباری به فازهای پارس جنوبی هدف گذاری شده است که تاکنون حدود هفت میلیارد و 600 میلیون دلار از این منابع نهایی به طرحهای مختلف گازی تزریق شده است.

از سوی دیگر پیش بینی می شود تا مهر ماه سالجاری انتشار معادل پنج میلیارد دلار اوراق مشارکت به تدریج آغاز شود که مجوزهای لازم برای انتشار این اوراق از بانک مرکزی اخذ شده است.

پیگیریها از شرکت ملی نفت ایران نشان می دهد که اخیرا دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور با پیشنهاد جدید رستم قاسمی برای تامین منابع مالی طرحهای اولویت دار صنعت نفت موافقت کرده است.

بر این اساس رئیس جمهوری دستور و مجوزی را به محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی ایران صادر کرده است که مطابق با آن قرار است پنج میلیارد دلار منابع مالی در خارج کشور در اختیار شرکت ملی نفت ایران قرار گیرد.

از مجموع این پنج میلیارد دلار حدود چهار میلیارد و 300 میلیون دلار برای تامین منابع مالی فازهای پارس جنوبی و مابقی برای سایر پروژه های اولویت دار صنعت نفت اختصاص می یابد.

کارگروه نمایندگان ویژه رئیس جمهور خرداد ماه سال گذشته استفاده 29 میلیارد و 480 میلیون دلاری از منابع داخلی شرکت ملی نفت ایران برای توسعه پارس جنوبی را به وزارت نفت ابلاغ کرده بود.

خرداد ماه سال گذشته قرارداد 8 فاز پارس جنوبی به ارزش تقریبی 21 میلیارد دلار با کنسرسیومی متشکل از پیمانکاران داخلی امضا شده بود که با توسعه فازهای باقیمانده پیش بینی شد تا سال 1392 میزان برداشت گاز ایران با شریک قطری برابر شود.

پیش بینی می شود با توسعه 29 فاز پارس جنوبی روزانه 300 میلیون دلار درآمد نصیب اقتصاد ملی شود که این درآمد چندین برابر درآمدهای حاصل از صادرات نفت خام ایران است.
    چارلز

در زندگی خود هیچوقت چهار چیز را نشکنید.

اعتماد، قول، ارتباط و قلب. شکسته شدن آنها صدائی ندازد ولی دردناک است.

10. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید فرزاد از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 764 بار در 235 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط esi_mohammadi نمایش پست ها
    از هر چی بگذریم از واگرایی مخفی مثبت که تو تایم هفتگی، تو اندیکاتور rd forecaster در حال تشکیل شدن هست نمیشه گذشت که همون کفایت میکنه قله قبلی شکسته بشه .

اگر اوون میانگین مجیک منو ( میانگین زرد رنگ ) را رد کنه وای چه شود

لینک تصویر
    جناب محمدي قله قبلي چه عددي است ؟

12. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید aminaran از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال esi_mohammadi آواتار ها
    تشکر شده 6,975 بار در 1,056 ارسال
    286 تومان
    (رابرت کیوساکی ) : مهم نیست چه مقدار سود کسب می کنی، مهم این است که چه مقدارش را حفظ می کنی.
    (ژورف کندی ) : اصرار بر بالاترین قیمت ، کار احمق هاست . فقط یک احمق به انتظار اوج قیمت جنسش می نشیند.
    (قانون پارکینسون) : هر کاری تا آنجا طول می کشد که زمانی را که برایش در نظر گرفتید پر کند.

امواج زندگی را بپذیر ، حتی اگر گاهی تورا به عمق دریا ببرند. آن ماهی آسوده که همیشه بر سطح آبها میبینی مرده است.

14. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید esi_mohammadi از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال امیر2309 آواتار ها
    تشکر شده 5,894 بار در 1,749 ارسال
    پارس جنوبی، نمونه ای دیگر از ناکارآمدی اقتصادی دولت
    http://www.boursenews.ir/fa/pages/?cid=55023

من كاري به بعضي حرفها ندارم ولي بايد پارس جنوبي زودتر به اتمام برسه (ديگه فضاي مشترك و از اون ور قطر هر سال داره برداشت مي كنه ولي ايران ...... )با تزريق پول به پيمانكاران ، به نظر من قرارگاه اين توان و داره

«پارس جنوبی» چگونه ثروت سرانه «قطر» را 10 برابر «ایران» کرد؟!
    قطری ها نه تنها از رهگذر پارس جنوبی به ثروت بسیاری رسیده اند بلکه با درک این واقعیت که روزی این میدان تهی از گاز خواهد شد، درآمد حاصله از آن را در اقصی نقاط جهان سرمایه گذاری می کنند تا یک درآمد زاینده و دائمی برای نسل های آینده از خود به جا بگذارند.
    عصرایران - صندوق بین المللی پول در آخرین گزارش خود اعلام کرد که قطر از نظر شاخص قدرت خرید، ثروتمندترین کشور جهان شده است.

بر اساس اعلام این صندوق سرانه تولید ناخالص داخلی قطر 81 هزار و 466 دلار است که حدود10 برابر ایران است!

با این اوصاف کشور کوچک قطر با جمعیتی کمتر از یک میلیون نفر - که بخش قابل توجهی از آن هم مهاجران و نیروی کار خارجی است - درصدر ثروتمندترین کشورهای جهان از نظر قدرت خرید بر مبنای سرانه تولید ناخالص داخلی قرار گرفته است تا این کشور علاوه بر یکه تازی رسانه ای در جهان عرب- به مدد الجزیره - و نیز در کنار سیاست خارجی توسعه محورش، یک قدرت نوظهور اقتصادی نیز باشد.

اما اینکه قطر چگونه توانسته است به این حد از مکنت و ثروت برسد، سوالی است که مستقیما به ایران نیز مربوط می شود.

ایران و قطر در خلیج فارس صاحب یک میدان گازی مشترک هستند. ایرانی ها آن را "پارس جنوبی" می نامند و قطری ها "میدان شمال" می خوانندش.

طبق مقررات بین المللی، ایران و قطر به عنوان مالکان این میدان ،که بزرگترین گازی دنیاست، می توانند هر اندازه که بخواهند از آن برداشت نمایند و اینگونه نیست که سهم هر کدام مثلا 50 درصد از کل این میدان باشد. بنابراین ممکن است کشوری با برنامه ریزی و سرمایه گذاری مناسب، 90 درصد برداشت کند و آن یکی 10 درصد و حتی کمتر.

از این رو، قطری ها در سال های اخیر با یک برنامه ریزی دقیق و با همکاری شرکت های مهم نفت و گاز جهان، اقدام به استحصال گسترده گاز و میعانات گازی از این حوزه مشترک کرده اند. به طوری که در حال حاضر تنها از رهگذر صادرات گاز طبیعی مایع شده (lng) حاصل از پارس جنوبی، قطری ها در سال قریب به 40 میلیارد دلار سود خالص به جیب می زنند که برای این کشور کم جمعیت رقمی افسانه ای است که اجداد قطری ها در خواب هم نمی دیدند.

اما اینک در حالی که ایران 75 میلیون نفری با مشکلات اقتصادی متعددی مواجه است و هر کدام از این 75 میلیون نفر در ذره ذره پارس جنوبی با قطری ها سهیم اند، شریک جنوبی به یمن دوراندیشي و مدیریت کارآمدش توانسته است آن "خواب ندیده" را تعبیر کند و سهم ایرانی ها را به طور کاملا قانونی و شرافتمندانه تصاحب کند.

قطری ها برای توسعه فازهای گازی خود در پارس جنوبی یا همان میدان شمالی برنامه ریزی بسیار دقیقی دارند. آنها محاسبه می کنند که فلان فاز دقیقاً چه زمانی به پایان می رسد و بر اساس آن، اقدام به ساخت اسکله، سفارش کشتی های حمل lng و بازاریابی می کنند تا به محض افزایش تولید گاز و راه اندازی خط تولید lng، کشتی در اسکله ی آماده شده، پهلو گرفته باشد و مشتری هم در آن سوی جهان منتظر lng قطر باشد.

اما در ایران، آن طور که سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس اعتراف کرده، در پارس جنوبی نسبت به قطری ها 10 سال عقب هستیم و خبر بد اینکه شیب این میدان نیز به سمت قطر است که با کم شدن حجم موجودی آن، در نهایت این قطر خواهد بود که تتمه این میدان گازی را برداشت خواهد کرد و ملت ایران سهم مناسب خود از بزرگترین میدان گازی کل تاریخ در کل جهان را هرگز دریافت نخواهد کرد چه آنکه در سایه سوء مدیریت ها و مشکلات اقتصادی و فنی و تحریم ها هنوز که هنوز است توسعه فازهای پارس جنوبی در ایران یک دغدغه و مشکل دائمی است و ای بسا زمانی فازهای ایرانی پارس جنوبی تکمیل شوند که دیگر در این میدان گازی نمانده باشد.

نکته آن که قطری ها نه تنها به سرعت فازهای خود در پارس جنوبی را توسعه می دهند بلکه برای کند شدن روند توسعه فازهای ایرانی پارس جنوبی کارشکنی هم می کنند و به لطایف الحیل می کوشند شرکت های خارجی طرف قرار داد ایران ، در کار خود وقفه ایجاد کنند کما این که در حال حاضر پیمانکار چینی توسعه فاز 11 مدت هاست که امروز و فردا می کند و این در حالی است که در قطر کارها بر اساس برنامه به سرعت پیش می رود.

قطری ها نه تنها از رهگذر پارس جنوبی به ثروت بسیاری رسیده اند بلکه با درک این واقعیت که روزی این میدان تهی از گاز خواهد شد، درآمد حاصله از آن را در اقصی نقاط جهان سرمایه گذاری می کنند تا یک درآمد زاینده و دائمی برای نسل های آینده از خود به جا بگذارند ؛هم از این روست که رشد اقتصادی قطر در سال جاری میلادی 18 درصد بوده(بالاترین رشد در جهان طی سال جاری میلادی) ولی رشد اقتصادی ایران تنها 3 درصد (رتبه یکصد و دهم دنیا)!
    ویرایش توسط امیر2309 : 2011/10/03 در ساعت 22:33
    www.mahak-charity.org

16. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید امیر2309 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 3,344 بار در 763 ارسال
    فعلا كه پيمانكاران را جريمه كردند بخاطر اينكه فقط 60 تا 70 درصد پيشرفت كار داشتند ظرف 50 ماه درصورتي كه بايد ماه آينده تحويل ميدادند

18. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید بنان از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال امیر2309 آواتار ها
    تشکر شده 5,894 بار در 1,749 ارسال
    تحلیل تکنیکال صنعتی دریایی -صدرا (2)
    http://lord63arshiya.bourseblog.ir/?...t=full&id=4273
    www.mahak-charity.org

20. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید امیر2309 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 21 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 21 مهمان ها)