صفحه 7 از 59 نخست ... 456789101757 ... آخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 585

موضوع: .... ×××× از تکنیکال تا تکنیکال ×××× ....

Banned
    تشکر شده 13,005 بار در 1,466 ارسال
    سلام عرض کردم خدمت عمو حسین عزیز
    از لطف همیشگیتون به حقیر سپاسگذارم
    کاملا متوجه منظورتون شدم
    والا پاسخ علمیشو نمی دونم ولی سلیقه خودم اینطوره که واگرایی های مخفی ( مثبت و منفی ) رو خیلی معتبر می دونم
    اما
    هم دیدم که واگرایی های مخفی فیل شدند و شکست خط روند ار اس ای نتیجه رو طبق سلیقه خودش پیش برده و هم دیدم که شکست خط روند ار اس ای فیل شده و واگرایی مخفی نتیجه کارو به نفع خودش تمام کرده
    در هر صورت تنها پاسخ منطقی به نظرم این می تونه باشه که
    بعد از وقوع این دو مطلب با هم
    دنبال یک الگو برای پیدا کردن احتمالات بیشتر باشیم که در اون تحلیل یادمه که من چیزی دیگه ای هم مد نظرم بود
    و کلا این پافشاری که بر روی نظرم در مورد صعود دلار و ریزش یورو دارم رو تحلیلم تاثیر گذاره ( چیزی که تحلیل گر باید ازش به شدت اجتناب کنه )
    در هر صورت ممنون از نکته ای که متذکر شدید
    باز هم چون سوال خیلی هوشمندانه ای بود فکر کنم باید مزاحم استاد عزیز هالی بشیم و نظر ایشون رو هم جویا بشیم

2. 18 کاربر به خاطر ارسال مفید بوف کور از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) کیوان آواتار ها
    تشکر شده 23,351 بار در 4,529 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط بوف کور نمایش پست ها
    خواهش می کنم ؛ لطف کردید
    والا درست متوجه نشدم چی شده
    اما یه نظری دارم خدمتتون
    دو تا ادرس برای دیتا ایجاد کنید و تحقیقات اینطوریتونو روی یکی از این دیتا ها انجام بدید که این مشکلات پیش نیاد
    الانم خوشحال باشید چون هر چی با چارت بیشتر کلنجار برید چیزایی می بینید که ممکنه تا دیروز از نظرتون مخفی مونده باشه
    ممنون. در ذخیره ما یک بخش data داریم و یک بخش هم اطلاعات فایل که من آنها را در مسیر مشخصی خیره کرده بودم. الا در صفحه اصلی امی بروکر جای اندیکاتورها را اضافه و کم کردم مانند price, cci, rsi ,.... بدون ذخیره آنها . بعد که خواستم فایل قبلیم از مسیر قبلی را باز کنم دیدم فقط لیست داده ها باز میشود و پنجره ها به حالت قبل باز نمی گردند و همچنین اثری هم از خط کشی هایم نیست!....فعلا که دارم دنبال متا استوک و کراکش میگردم ببینم با اون شروع کنم بهتره وهنوز موفق به یافتن لینک سالم نشدم!

4. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید کیوان از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    طلا
    به نظر می یاد به زودی می شه یک حرکت صعودی ازش گرفت
    البته بعد از دیدن علائم برگشتی رو ی خط روند

6. 18 کاربر به خاطر ارسال مفید بوف کور از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    ظاهرا یورو دلار به 1.272 فکر میکنه

8. 16 کاربر به خاطر ارسال مفید بوف کور از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    تشکر شده 1,471 بار در 341 ارسال
    بهتر نیست برای طلا در روزانه سروشانه کف را هم در نظر بگیریم که بر این اساس یک افت تا محدوده 1580 دلار باید داشته باشم و بعد رشد تا 1670

فقط سروشانه کفففففففففففففففففففففففف فف

پلاتین و نقره هم کمابیش چنین وضعیتی دارند
    ویرایش توسط MTZ : 2012/01/06 در ساعت 18:45

10. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید MTZ از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال pani آواتار ها
    تشکر شده 20,378 بار در 2,005 ارسال
    البته بالای طلا هم نهایتا و در شرایط فعلی حدود 1667 دلار خواهد بود (بدلیل موج شماری تایم روزانه)

12. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید pani از ایشان تشکر کرده اند:

Lilipoot
    Guest
    در فرومی مشاهده کردم تحلیلگران از الگوی هارمونیک ab=cd معکوس صجبت می کنند. چگونه الگوییست؟ اگر برای دوستان مقدور است ابن الگو را روی شکل نشان دهند.

14. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید Lilipoot از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال pani آواتار ها
    تشکر شده 20,378 بار در 2,005 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط Lilipoot نمایش پست ها
    در فرومی مشاهده کردم تحلیلگران از الگوی هارمونیک ab=cd معکوس صجبت می کنند. چگونه الگوییست؟ اگر برای دوستان مقدور است ابن الگو را روی شکل نشان دهند.
    الگوهای هارمونیک همگی دو حالت bullish , bearish دارند مثل حالتهای ab=cd
    البته فکر نکنم واژه معکوس جالب باشه...

16. 18 کاربر به خاطر ارسال مفید pani از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 284 بار در 63 ارسال
    با سلام
    سرکار خانم پانی، با تشکر از همه زحمات شما و بخصوص تصویر الگویی AB=CD که گذاشتید. چون مشکل من را با خیلی از الگوهایی که دوستان بعضاً می گذاشتند حل کرد، شخصاً جزوه ای دارم که نسبتهای درصدی فیبوناچی در آن با آنچه درتصویر شما بود متفاوت است و چون باور دارم که اطلاعات شما کاملتر و به روزتر است اگر مقدور باشد تصاویری مشابه ازالگوهای دیگر هارمونیک (Crab , Bat, Butterfly, Gartley) را نیز بگذارید ( چون احتمالاً درصدهای الگوهای دیگری هم که دارم ، متفاوت است ) .اطمینان دارم که این لطف شما نه تنها برای من،بلکه برای بسیاری از دوستان نیز ،پر ارزش خواهد بود .سالم و سربلند باشید.

18. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید farasat از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    تشکر شده 19,420 بار در 1,212 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amo Hoseian نمایش پست ها
    سرکار خانم تدین با سلام
    از زحمتی که در این تایپیک میکشید بسیار سپاسگذارم
    همچنین از دکتر فرزاد که با ایجاد این تایپیک راه هموار و منسجمی را در دسترسی به مطالب ارزنده جنابعالی را فراهم نمودند نیز کمال تشکر را دارم.

خانم تدین یک سوالی برام چند وقته که پیش اومده که با نگاهی به یکی از چارتهای شما مجددا برام پیش اومد، لذا در صورت امکان بنده را راهنمایی فرمائید.

رو ی نمودار یورو دلار شما ، چند خط آبی کشیدم که میتواند نشانه واگرایی مخفی مثبت باشد و یک محدوده از قیمت را محو نمودم که فرض بفرمائید قیمت هنوز وارد این محدوده نشده است.
    سوال : اگر قیمت قبل از محدوده محو شده باشد با توجه به اینکه هم میتواند در آر اس آی پول بک باشد و هم (ممکن) HD+ باشد ، کدامیک محتمل تر است؟ چرا؟

حالا در همین ارتباط به نمودار زیر توجه کنید. مثالی از همان سوال است یعنی هم میتواند پول بک در آر اس آی باشد و تا حدودی HD+ در آر اس آی دیده میشود.
    البته یک تفاوت اساسی در این دو چارت وجود دارد که بحث شکسته شدن خط روند قیمت است که در چارت بالا ظاهرا شکسته شده ولی در چارت زیر هنوز شکسته نشده است.

جمع بندی:
    کلا در همچین حالتهایی که هم میتوان HD+ و هم میتوان پول بک را در آر اس آی مشاهده کرد ، کدامیک معتبر تر است؟
    البته میدانم که باید منتظر عکس العمل قیمت در زمانی مثلا پول بک ماند ولی قبل از این اتفاق کدامیک معتبر تر است.

پیشاپیش از توجه شما ممنونم.

(خیلی خشک مطلب نوشتم ، ما هنوز شاگردیم خانم ... )

سلام عرض کردم خدمت عمو حسین عزیز
    از لطف همیشگیتون به حقیر سپاسگذارم
    کاملا متوجه منظورتون شدم
    والا پاسخ علمیشو نمی دونم ولی سلیقه خودم اینطوره که واگرایی های مخفی ( مثبت و منفی ) رو خیلی معتبر می دونم
    اما
    هم دیدم که واگرایی های مخفی فیل شدند و شکست خط روند ار اس ای نتیجه رو طبق سلیقه خودش پیش برده و هم دیدم که شکست خط روند ار اس ای فیل شده و واگرایی مخفی نتیجه کارو به نفع خودش تمام کرده
    در هر صورت تنها پاسخ منطقی به نظرم این می تونه باشه که
    بعد از وقوع این دو مطلب با هم
    دنبال یک الگو برای پیدا کردن احتمالات بیشتر باشیم که در اون تحلیل یادمه که من چیزی دیگه ای هم مد نظرم بود
    و کلا این پافشاری که بر روی نظرم در مورد صعود دلار و ریزش یورو دارم رو تحلیلم تاثیر گذاره ( چیزی که تحلیل گر باید ازش به شدت اجتناب کنه )
    در هر صورت ممنون از نکته ای که متذکر شدید
    باز هم چون سوال خیلی هوشمندانه ای بود فکر کنم باید مزاحم استاد عزیز هالی بشیم و نظر ایشون رو هم جویا بشیم
    درود بر استاد تدین عزیز
    بوف عزیز ،شما خودتون استاد در زمینه کل تکنیکال-اعم- و در زمینه واگرایی-اخص- هستین و بنده همیشه از چارتها و تحلیلهای زیبا و راهگشای شما لذت برده و میبرم و امیدوارم این لیاقتو داشته باشم کماکان از محضرتون نکات بدیع بیاموزم ،افزون بر فرمایش شما مطلب زیادی ندارم اما چون دستور فرمودین اطاعت امر میکنم .......

اما پیش از اون وظیفه دارم ،سلام و عرض ارادتی بگم خدمت دوست بسیار عزیزم عمو حسین که دقت بالایی در زمینه تکنیکال دارند و جدا از بررسیهاشون لذت میبرم ،نوع خاصی از ریزبینی در نگاه عموحسین عزیز وجود داره که همیشه این ریزبینی رو ستودم .....

اما در ارتباط با بر خورد مولفه های قدرت در نمودارها اگه بخوایم صحبت کنیم واقعا با بحث دامنه داری مواجه میشیم که متاسفانه ریفرنس مستقلی من ازش ندیدم و در کتب مختلف به شکل جسته گریخته مطرح شده ومطلب بسیار زیبایست که مطالب زیادی از اون در ذهن دارم اما نگرانی از تصدیع عزیزان باعث میشه اون رو به موقعی دیگه ایی موکول کنم و در حال حاضر صرفا به فرمایش دوست بسیا عزیزم بپردازیم ......

اما اگه بخوایم ابعاد بازار رو بسنجیم یا به عبارتی مواردی که بر نمودارها موثر خواهد بود تا یک سقوط یا صعود شکل بگیره یا یک روند متوقف بشه رو بخواهیم از بابت

قدرت مطرح کنیم در راس تمام موارد باید بگیم روند قرار میگیره که بسیار اهمیتش بیش از بقیه موارد هست به همین دلیلم هست که در کمتر کتاب تکنیکالی وجود

داره که بحث روند دوست ماست مطرح نشده باشه به عبارتی استنباط بنده اینه در این جور موارد بهتر اینه اگه در حال تحلیل خطی هستیم و با تجمیع موارد

میخوایم به نتیجه برسیم بهتر اینه همیشه در ذهنمون یک پوئن مجزا به جهت حرکت به سمت روند غالب بدیم که این بسیار مهمه ،اما سوای این موضوع میرسیم به

این مطلب که ما یک واگرایی داریم و یک احتمال پول بک کدوم میتونه تاثیر گذارتر باشه ؟

همونطور که دوستان همه بهتر از بنده میدونند هیچ قطعیتی در بازار وجود نداره لذا هیچ پاسخ قطعی هم بر این پرسش نخواهیم داشت اما اونچیزی که وجود داره و

ما دنبالش هستیم بحث قطعیت نیست بلکه بحث احتمال هست ،پس میتونیم اینجوری بگیم که در این حالت احتمال صعود توسط واگرایی مخفی مثبت بیشتر خواهد

بود یا احتمال توقف و احتمالا سپس ریزش در اثر پول بک به آر اس آی ؟(امیدوارم پرسش رو درست متوجه شده باشم و منظور همین بوده باشه)

برای روشن شدن این بحث باید به یک پرسش اول پاسخ بدیم و از اینجا مطلب رو شروع کنیم که ،آیا دایورجنسها میتونند علاوه بر اینکه اخطاری برای تغییر روند

هستند به ما تارگت هم بدن و از اونها به عنوان یک استراتژی استفاده کنیم ؟

میدونیم دونوع دایورجنس داریم که اولی ریگولار و دومی هیدن دایورجنس هست ،بطور کلی ریگولار دایور جنس قابلیت تارگت دادن رو نداره و صرفا برای ما احتمال

تغییر ترند رو میتونه مطرح کنه اما هیدن دایورجنس کاملا متفاوت هست و ما توسط اون حتی میتونیم تی پی مشخص کنیم و به عنوان یک استراتژی مستقل از اون

استفاده کنیم اما دوستانی که اهل تحقیق هستند در این زمینه میتونند از کتاب
    RSI : The Complete Guide استفاده بفرمایند که نوشته استاد بزرگ جناب جان هایدن

هست .

حیفم میاد تا اینجا موضوع مطرح شده و اشاره ایی به این موضوع نکنم ،

اگر ما طبق شکل زیر هیدن دایور جنسی داشته باشیم برای محاسبه تارگت کاری که باید انجام بدیم اینه که مقدار عددی قیمت معادل نقطه ایکس رو از معادل

عددی قیمت معادل نقطه دبلیو کم میکنیم و این مقدار رو با مقدار عددی قیمت در نقطه معادل ایگرگ جمع میکنیم که حاصل تارگت ماخواهد بود

که طبق تعریف بالا تارگت 49.83 میشه که میبینیم به اون رسیده و از اون عبور هم کرده که خوب بهتر از من واقفین تارگت حداقا مقداری است که قیمت به اون

میرسه و توان عبور از اون همیشه وجود داره که حالا بر مبنای نوع استراتژی میتونیم حتی مقادیر بالاتر از تارگتمون رو هم ازش بهره مند بشیم .

پس تا اینجا ما یک هیدن دایور جنس داریم که تارگت مشخص داره ،اما برسیم به قسمت دوم پرسش ،مطلب پول بک و مقایسه قدرت اون ....

پول بک در اثر پدیده ایی به نام trader remorse بوجود میاد که شرایط خاص خودش رو هم میطلبه ،

یادم میاد سال گذشته صدرا بعد از ریزشش شدیدی که داشت ، تحلیلی در سایت داشتم که عرض کردم باید برگرده و فردای اون روز صدرا با حجم بالا برگشت

،دوست عزیزی پستی زدند که این برگت صرفا پول بک محسوب میشه و حقیقی نیست ،اونجا عرض کردم خیر این نمیتونه پول بک باشه منتها به احترام اون دوست

وارد جزئیات نشدم حال که مقداری زمان گذشته و میتونم در این زمینه توضیحات بیشتری بدم ، ...........

با اجازه عزیزانم ادامه این مطلب رو در یک پست دیگه شبهای آینده تقدیم خواهم کرد ،امیدوارم تا اینجای مطلب برای دوستان مفید بوده باشه .......

بازهم از استاد تدین عزیز که میدونم بسیار بهتر از بنده توان توضیح این مطلب رو داشتند و همچنین عمو حسین عزیز که باظرافت به این مطلب اشاره فرمودند تشکر ویژه دارم ...

با آروی موفقیت و سلامت تمام عزیزانم

سعی کنیم جزو تغییراتی باشیم که میخواهیم در این دنیا ببینیم .....

صفحه 7 از 59 نخست ... 456789101757 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع