صفحه 27 از 134 نخست ... 17242526272829303777127 ... آخرین
نمایش نتایج: از 261 به 270 از 1335

موضوع: نگاه سعید درخشانی به بازار بورس

عضو فعال
    تشکر شده 24,757 بار در 4,575 ارسال
    اما شفارا

اين شركت از اون شركتاي عجيب غريبه كه راحت چند نفر ميتونن بازي قيمتي بدن سهمو اونم به خاطر شناور پايينشه تو تراز نامه حرفي واسه گفتن نداره جز اينكه به بدهياش اضافه كرده وارد صورتاي ماليش كه بشيم نميدونم چرا بهاي تمام شدشو اينقد بالا اعلام كرده و تابلو دروغه همينطور فروششم پايين اعلام كرده هزينه هاي اداريش با توجه به ماهيت صنعت طبيعيه اما اومده هزينه متفرقه شناسايي كرده كه از عجايب صورتهاي ماليه كه معمولا شركتاي دروغگو اين كارو ميكنن اونم به خاطر اجاره مخزنه يكي نيست به اينا بگه خب تو كه مخزن اجاره كردي اين مخزن درآمد داره چرا اونو درآمد اين مخزنو لحاظ نكردي يعني ما اينقد ساده ايم كه شما هزينه رو لحاظ كني ولي درآمدو لحاظ نكني؟...افزايش بهاي مواد اوليه رو لحاظ كرده اما افزايش نرخي كه محصولاتش داشته رو لحاظ نكرده خيلي جالبه...فكر كنم هدف شركت فقط پوشش سود باشه همين
    مرا گر دولت عالم ببخشند .... برابر با نگاه مادرم نيست

2. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید *سامان* از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    البته اينم بگم كه تحليل دقيق بنيادي اين 4 خط نيست يه عالمه جمعو تفريق ضربو تقسيم داره كه من چكيدشو گذاشتم اينجا و گرنه هر كدومش 2 صفحه تحليل داره كسيم حوصله خوندنشو نداره

4. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید *سامان* از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال آریو آواتار ها
    تشکر شده 27,034 بار در 4,774 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط سعید درخشانی نمایش پست ها
    باربد عزیز روی وتوصا کار نکردم .اما چشم بررسیش میکنم .

سبد بنده الان شامل ؛ ثامان (92) ؛ ثشرق ( 165 ) ؛ وپترو ( 68) ؛ ثمسکن ( 190 ) ؛ کمرجان ( 460 ) ؛ و مقداری ثاخت و سمازن .

شرکتهایی که تو واچینگ لیستم هستند ؛ ونوین ، وپست ؛ وساخت و چند سهم دیگه

اما یه چند تا سهم هستند که بنیادی کارا روشون مثبت نیستند .. مثل شلعاب ؛ شمواد ؛ شیران و یا شفارا .

نظر شما چیه ؟

سعید جان شلعاب و شیران یکی از بنیادی ترین سهم های بازار هستن
    شلعاب چالاک اما شیران خسته کننده
    باید ببینیم دوستانمون کجا ها رو منفی میدونن تا بحث بشه !
    ریسک از آنجایی ناشی می‌شود که ندانید در حال انجام چه کاری هستید.

6. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید آریو از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 791 بار در 225 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط باربد
    وپترو دستخوش تحولات درونی است و بزودی انتظار رقمهای بالای 100 را دارم
    باربد عزیز این مطلب را بیشتر توضیح میفرمایید یعنی بنیادی سهم در حال اتفاقاتی است .
    البته اینجا همه استادند ولی به نظر من اگر وپترو بتواند قیمت 861 ریال را بشکند به احتمال خیلی زیاد میشه گفت تو موج 3 افتادیم که هدفش خیلی بالا است .

8. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید حبیب از ایشان تشکر کرده اند:

Banned باربد آواتار ها
    تشکر شده 19,170 بار در 3,060 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط سعید درخشانی نمایش پست ها
    باربد عزیز روی وتوصا کار نکردم .اما چشم بررسیش میکنم .

سبد بنده الان شامل ؛ ثامان (92) ؛ ثشرق ( 165 ) ؛ وپترو ( 68) ؛ ثمسکن ( 190 ) ؛ کمرجان ( 460 ) ؛ و مقداری ثاخت و سمازن .

شرکتهایی که تو واچینگ لیستم هستند ؛ ونوین ، وپست ؛ وساخت و چند سهم دیگه

اما یه چند تا سهم هستند که بنیادی کارا روشون مثبت نیستند .. مثل شلعاب ؛ شمواد ؛ شیران و یا شفارا .

نظر شما چیه ؟
    سعید جان سلام

وساختت را شدیدا دوست دارم و از ونیون یک انفجار قیمت انتظار دارم
    اما وپست شاید تا 360 هم از دید من افت کنه
    حالا نکرد کسی نیاد بگه چرا گفتی افت میکنه
    اما 4 سهم دومی را چشم بسته میگویم به بنیادی کارت بگو دوباره بررسی کنه
    البته دوست عزیز زحمت بررسی را کشیدند
    اما هر 4 سهم مذکور نکته مثبت بیشتر از منفی دارند
    البته باید یک به یک بررسی شوند
    ااما در دید کلی هر 4 سهم روندی صعودی باید داشته باشند
    اینها نظر من است و می تواند کاملا اشتباه باشد

Banned باربد آواتار ها
    تشکر شده 19,170 بار در 3,060 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط حبیب نمایش پست ها
    باربد عزیز این مطلب را بیشتر توضیح میفرمایید یعنی بنیادی سهم در حال اتفاقاتی است .
    البته اینجا همه استادند ولی به نظر من اگر وپترو بتواند قیمت 861 ریال را بشکند به احتمال خیلی زیاد میشه گفت تو موج 3 افتادیم که هدفش خیلی بالا است .
    در مورد تحولات درونی اجازه دهید تایید بشه بعدا
    اما وقتی عنوان میکنم بالای 100
    بله دوست من تارگت بالایی را می تواند ببیند
    اما باید این 86 شما را رد کنه
    از طرفی این شرکت یک سرمایه گزاری است و یک نقل انتقال می تواند سریع تاثیر خودش را بر سهم بگذارد

11. 18 کاربر به خاطر ارسال مفید باربد از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) کیوان آواتار ها
    تشکر شده 23,351 بار در 4,529 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط ساده ي ساده نمایش پست ها
    اون كدوم بنيادي كاري بوده كه گفته شلعاب از لحاظ بنيادي مشكل داره...شلعاب مطمئنم ميتونه بالاتر از پيشبيني پوشش بده شلعاب يكي از شفاف ترين صورتاي مالي رو داره تغيير تو ترازنامه شركت واقعا عاليه موجودي نقدش حدودا 120 درصد افزايش پيدا كرده كه ميتونه سرمايه در گردش خوبي واسه شركت بسازه از اون ور مشكلي در تامين هزينه هاي ماليش نداره مهمتر از موجودي نقد اسناد دريافتني شركته كه اونم 20 درصد افزايش پيدا كرده شركت تونسته داراييهاشو 18 درصد افزايش بده كه عملا حقوق صاحبان سهامو افزايش داده اما يه نكته اي كه تو ترازنامه مشكوك ميزنه بدهيهاي جاري شركته كه يه دفه رشد 20 درصدي داشته كه به نظر من دستوري هست واسه تعادل ترازنامه...وارد صورتاي ماليش كه بشيم بهاي تمام شده معقولي ارائه كرده و نميتونيم انتظار تعديل تو اين سر فصلو داشته باشيم ...پس ميتونه با افزايش فروش اي پي اسشو تعديل كنه كه جمعو تفريقاي من عدد 100 رو نشون ميده
    جالبه..همین امروز با یکی از دوستان بنیادی کار در مورد شلعاب بحث و بررسی می کردیم و ایشون هم نظری مشابه نظرات شما را داشتند. اگرچه از نظر تکنیکال در کوتاه مدت این سهم شاید در وضعیت اصلاحی قرار گرفته باشد اما اگر فاندامنتال انرا در کنار تکنیکال قرار دهیم در بلند مدت و حتی میاندمدت سهمی مناسب برای سرمایه گذاری میباشد.

13. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید کیوان از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تحليل بنيادي و تكنيكال تو يه چيز مشتركن اونم قابليت فيل شدنشونه...تحليل بنيادي با دروغ شركتا فيل ميشه تحليل تكنيكال با ريسك بازار و دروغ شركتا....تحليل بنيادي نتايج تقريبا يكساني داره و تحليل تكنيكال از ديد تكنيكالاي مختلف فرق ميكنه ونتايج يكساني نداره واسه همين تناقض هست كه شركتاي بازار بورس ايران بعضيا بالاي ارزش ذاتي و بعضي پايين ارزش ذاتي معامله ميشن....من فقط يه چيزي واسم سواله؟چرا تكنيكالاي ايراني شاخص بورس ايرانو تحليل ميكنن؟شاخصي كه با هيچ معياري هماهنگ نيست تازه بعد از تحليل شاخص اقدام به خريدو فروشم ميكنن.

15. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید *سامان* از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال baradaran آواتار ها
    تشکر شده 5,767 بار در 548 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط ساده ي ساده نمایش پست ها
    تحليل بنيادي و تكنيكال تو يه چيز مشتركن اونم قابليت فيل شدنشونه...تحليل بنيادي با دروغ شركتا فيل ميشه تحليل تكنيكال با ريسك بازار و دروغ شركتا....تحليل بنيادي نتايج تقريبا يكساني داره و تحليل تكنيكال از ديد تكنيكالاي مختلف فرق ميكنه ونتايج يكساني نداره واسه همين تناقض هست كه شركتاي بازار بورس ايران بعضيا بالاي ارزش ذاتي و بعضي پايين ارزش ذاتي معامله ميشن....من فقط يه چيزي واسم سواله؟چرا تكنيكالاي ايراني شاخص بورس ايرانو تحليل ميكنن؟شاخصي كه با هيچ معياري هماهنگ نيست تازه بعد از تحليل شاخص اقدام به خريدو فروشم ميكنن.
    جناب ساده با مطلب شما تقریبا موافقم و در جواب جمله آخرتون در مورد تحلیل تکنیکال شاخص عرض میکنم .
    اوصولا تحلیل تکنیکال واقعا ماهیت جالب و درعین حال هم ساده و هم پیچیده داره که جای بحثش این جا نیست .
    اما در مورد تکنیکال شاخص تقریبا همه قبول دارن که تکنیکال شاخص زیاد موثق نیست و دلیل اون هم فقط بکار بردن فرمول شاخص بازده نقدی به جای فرمول شاخص سطح عمومی قیمتهاست و به عبارت دیگه لحاظ کردن سود تقسیمی مصوب در شاخص موجب شده شاخص واقعی نداشته باشیم ولی اولا چون شاخص واقعی رو نداریم مجبوریم همین رو تحلیل کنیم چون به هر حال تا حدودی میتونه کارگشا باشه و در ثانی این شاخص فصل مجامع ضریب خطای بیشتری داره اما در بقیه سال با تحلیل چند ماهه میشه تقریبا تکنیکال خوبی بدست آورد .
    دو اصل مهم در زندگی : 1_جسارت در بیان عقیده 2_ جرات در پذیرش اشتباه

17. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید baradaran از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال pani آواتار ها
    تشکر شده 20,378 بار در 2,005 ارسال
    بنظر ونوین به انتهای موج ای خیلی نزدیک شده.انتظار صعود در موج بی تا محدوده 420 وجود دارد:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع