صفحه 9 از 134 نخست ... 67891011121959109 ... آخرین
نمایش نتایج: از 81 به 90 از 1335

موضوع: نگاه سعید درخشانی به بازار بورس

عضو فعال 664 آواتار ها
    تشکر شده 1,244 بار در 379 ارسال
    جناب درخشانی ما هنوز منتظر تحلیل شما از فاراک هستیم.
    باتشکر .

2. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید 664 از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر ویژه بورسی سعید درخشانی آواتار ها
    تشکر شده 5,400 بار در 293 ارسال
    در مورد فاراک فعلا زوم نبودم باید نمودارش رو ببینم .

در مورد عرضه های امروز بازار نظر من اینه که بازار اماده رشد موقت هست .منتها به سطوح مقاومتی مهمی میرسه و عرضه ها زیاد میشه و با توجه به سابقه این چند وقت اخیر مبنی بر فروش احساسی با عرضه صف خرید یک سهمی مثل صدرا میبینی که کل بازار به هم میخوره . البته این وضعیت به مرور درست میشه و حالت تعادلی پیدا میکنه .

مثالی میزنم . فرض کنید سایپا رو.

مقاومت این سهم بین 210-215 هست . امروز روی این سطح قرار گرفت . حالا برای صعود یا باید پول پشت سهم بذارند تو این سطح و به یکباره ازش عبورش بدند یا اینکه مدتی تو این سطح نوسان بکنه تا قدرت این مقاومت مستهلک بشه .

من پایین زیادی برای بازار متصور نیستم و امید وارم طی روزهای اتی شاهد رشد بازار باشیم . از منظر وقایع سیاسی هم فکر میکنم دیگه همه چی تقریبا پیش خور شده الا جنگ .

با دلار 1400 تومانی مقداری باید بازار رشد بکنه و در این شرایط تنها دو تا فاکتور میتونند باعث ریزش دوباره بازار بشند ؛ یکی میتونه جنگ باشه که کاملا بعیده همچین اتفاقی بیفته . یه مورد استدلال میتونه نزدیکی به انتخابات امریکا باشه و شعار ضد جنگ اوباما که مجبورش کرد عراق رو ترک کنه . دوم هم ریزش شدید قیمتهای جهانی که فکر میکنم ریزش بیش از 10 درصد نخواهیم داشت و در میان مدت قیمتها مقداری رشد خواهند کرد و اتفاقا همین عامل ( ریزش بازار های جهانی بعد از چندین ماه دیگر ) باعث ریزش بازار تهران بعد از چندین ماه دیگر و پس از رشد نسبی قیمتها خواهد شد .

بنابراین من به شرکتهایی مثل مپنا 215 و سایپا 195 و خودرو 220 و وساپا 235 و مخابرات 310-300 و فولاد 255 و فملی 420 و غدیر 410 و .. نظر مساعدی دارم . مگر اینکه یکی از دو حالت فوق رخ بده .

البته این نظر منه و ممکنه اشتباه باشه و شما حتما با تصمیم خودتون خرید و فروش خواهید کرد .
    ویرایش توسط سعید درخشانی : 2011/12/19 در ساعت 20:00

عضو فعال
    تشکر شده 2,184 بار در 533 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط سعید درخشانی نمایش پست ها
    در مورد فاراک فعلا زوم نبودم باید نمودارش رو ببینم .

در مورد عرضه های امروز بازار نظر من اینه که بازار اماده رشد موقت هست .منتها به سطوح مقاومتی مهمی میرسه و عرضه ها زیاد میشه و با توجه به سابقه این چند وقت اخیر مبنی بر فروش احساسی با عرضه صف خرید یک سهمی مثل صدرا میبینی که کل بازار به هم میخوره . البته این وضعیت به مرور درست میشه و حالت تعادلی پیدا میکنه .

مثالی میزنم . فرض کنید سایپا رو.

مقاومت این سهم بین 210-215 هست . امروز روی این سطح قرار گرفت . حالا برای صعود یا باید پول پشت سهم بذارند تو این سطح و به یکباره ازش عبورش بدند یا اینکه مدتی تو این سطح نوسان بکنه تا قدرت این مقاومت مستهلک بشه .

من پایین زیادی برای بازار متصور نیستم و امید وارم طی روزهای اتی شاهد رشد بازار باشیم . از منظر وقایع سیاسی هم فکر میکنم دیگه همه چی تقریبا پیش خور شده الا جنگ .

با دلار 1400 تومانی مقداری باید بازار رشد بکنه و در این شرایط تنها دو تا فاکتور میتونند باعث ریزش دوباره بازار بشند ؛ یکی میتونه جنگ باشه که کاملا بعیده همچین اتفاقی بیفته . یه مورد استدلال میتونه نزدیکی به انتخابات امریکا باشه و شعار ضد جنگ اوباما که مجبورش کرد عراق رو ترک کنه . دوم هم ریزش شدید قیمتهای جهانی که فکر میکنم ریزش بیش از 10 درصد نخواهیم داشت و در میان مدت قیمتها مقداری رشد خواهند کرد و اتفاقا همین عامل ( ریزش بازار های جهانی بعد از چندین ماه دیگر ) باعث ریزش بازار تهران بعد از چندین ماه دیگر و پس از رشد نسبی قیمتها خواهد شد .

بنابراین من به شرکتهایی مثل مپنا 215 و سایپا 195 و خودرو 220 و وساپا 235 و مخابرات 310-300 و فولاد 255 و فملی 420 و غدیر 410 و .. نظر مساعدی دارم . مگر اینکه یکی از دو حالت فوق رخ بده .

البته این نظر منه و ممکنه اشتباه باشه و شما حتما با تصمیم خودتون خرید و فروش خواهید کرد .
    جناب آقای درخشانی
    در صورت امکان در خصوص اهداف میان مدت وبلند مدت مپنا راهنمایی فرمایید

5. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mobin از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال amir2003 آواتار ها
    تشکر شده 6,244 بار در 1,084 ارسال
    سعید خان عرض خیر مقدم قربان ببخشید دیر شد امروز تحلیلها رو نگاه کردم انشاالله در این تالار موفق باشی عزیز .یادش بخیر قثابت رو 164 و قشکر 170 با دوستان بحث می کردیم ولی متهم شدیم به ....... و حالا همون افراد تارگت میدن .... . در کل خوش اومدی .
    اگر نتوانید ریسک کنید نمی توانید رشد کنید . اگر نتوانید رشد کنید نمی توانید بهترین باشید . اگر نتوانید بهترین باشید نمی توانید شاد باشید و اگر نتوانید شاد باشید چه چیز دیگری مهم است.
    "دیوید ویسکات"

7. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید amir2003 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال سيد ياسر شريعت آواتار ها
    تشکر شده 37,216 بار در 4,825 ارسال
    جناب درخشانی راجع به ریزش شدید قیمت های جهانی بنده با عدم ریزش شما موافقم اما بیشتر نظرم بر این است که همان کاهش 10 درصدی مورد نظر شما حداکثر تا اواخر فوریه به اتمام خواهد رسید. با رسیدن به ماه مارس و شروع سال نوی چینی ها هر ساله تقاضای جهانی بصورت قابل قابل توجهی افزایش پیدا می کنه و شاید حداقل یک رشد کوتاه تا میان مدت را شاهد باشیم
    إِنَّ اللَّهَ عَلِيمٌ بِذَاتِ الصُّدُورِ

9. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید سيد ياسر شريعت از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال esi_mohammadi آواتار ها
    تشکر شده 6,975 بار در 1,056 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط سعید درخشانی نمایش پست ها
    نمودار محبت میکنی اسی جان؟ متشکرم
    سعید جان به نظره من سهم یه 5 موجه ایمپالسیو را داره تکمیل میکنه
    موج 5 از موج سه بزرگ سهم هم به صورت یه مثلث دیوگنال به اتمام رسیده و الان در موج اصلاحی 4 بزرگ هستیم
    به نطرم سهم تا محدوده 113 تومان بیاد بالا و بعدش بریم برای اصلاح موج b بزرگ
    اوونجا میشه سیگنال ازش گرفت برای موج c که فکر میکنم 120 درصد سود روش خوابیده .
    این سهم را یادمه هشت یا نه ماه پیش یه دوستام که در شرکت سامان گستر مشغول به کار بود بهم گفت که مدیر امور سهام شرکت پیشنهاد خرید سهم را برای سرمایه گذاری به پرسنل داده بوده منم بررسیش کردم اما خوب وقتی دیدم داره یه روند ساید بای ساید میده روش سرمایه نخوابوندم و گذاشتم مسیرش مشخص بشه

لینک تصویر
    (رابرت کیوساکی ) : مهم نیست چه مقدار سود کسب می کنی، مهم این است که چه مقدارش را حفظ می کنی.
    (ژورف کندی ) : اصرار بر بالاترین قیمت ، کار احمق هاست . فقط یک احمق به انتظار اوج قیمت جنسش می نشیند.
    (قانون پارکینسون) : هر کاری تا آنجا طول می کشد که زمانی را که برایش در نظر گرفتید پر کند.

امواج زندگی را بپذیر ، حتی اگر گاهی تورا به عمق دریا ببرند. آن ماهی آسوده که همیشه بر سطح آبها میبینی مرده است.

11. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید esi_mohammadi از ایشان تشکر کرده اند:

در ضمن در مورد سهم ثامان این نکته را هم پیروی تحلیل بالا در نظر بگیرید که سهم در تایم هفتگی از سوپر بولینگر باند خارج شده
    قیمت نمیتونه زیاد بیرون از این باند دوام بیاره

لینک تصویر
    (رابرت کیوساکی ) : مهم نیست چه مقدار سود کسب می کنی، مهم این است که چه مقدارش را حفظ می کنی.
    (ژورف کندی ) : اصرار بر بالاترین قیمت ، کار احمق هاست . فقط یک احمق به انتظار اوج قیمت جنسش می نشیند.
    (قانون پارکینسون) : هر کاری تا آنجا طول می کشد که زمانی را که برایش در نظر گرفتید پر کند.

امواج زندگی را بپذیر ، حتی اگر گاهی تورا به عمق دریا ببرند. آن ماهی آسوده که همیشه بر سطح آبها میبینی مرده است.

13. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید esi_mohammadi از ایشان تشکر کرده اند:

تایم هفتگی :
    یه سهم زیر خاکی دیگه هم وجود داره اونم فارسیت درود هست که اصلا از شاخص کل و شاخص گروهش تبعیت نمیکنه
    این سهم هم قابل بررسی هست
    فکر میکنم در حال حاظر سهم در موج بی از ریز موج 4 از موج سه هست .. این سهم هم 50 تا 60 درصد سود پشتش خوابیده

لینک تصویر

15. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید esi_mohammadi از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط يگانه نمایش پست ها

268 تا 272

تبديل سطوح
    حركت باندازه قاعده مثلث از خط روند
    پس شما هم به مثلث دایاگونال عقیده دارید ؟

17. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید سعید درخشانی از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط امیددار نمایش پست ها
    سعید جان
    خوشحالم اینجا هم میبینمت
    در ضمن عکس جدید که گرفتی خیلی باحاله
    سعید جان اشکالات تکنیکالمونو تو عمومی بگیم خدمتتون یا تو خصوصی؟
    با درود . ممنون از لطف شما . این عکس رو اخیرا از من گرفتند

من خودم سراپا اشکالم عزیز ولی اگر بحثی رو پیش بکشید در حد توانم خدمتتان خواهم بود . عمومی مسائل رو مطرح کنیم بهتره . چون باعث میهش بحث پیش بیاد و دو تا چیز هم من یاد بگیرم هم بقیه .

19. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید سعید درخشانی از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 9 از 134 نخست ... 67891011121959109 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع