صفحه 125 از 134 نخست ... 2575115122123124125126127128 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1,241 به 1,250 از 1335

موضوع: نگاه سعید درخشانی به بازار بورس

عضو فعال
    تشکر شده 68,764 بار در 12,917 ارسال
    جناب درخشانی میخواستم ازتون دعوت کنم تاپیک فروپاشی منو بخونید از اولش و نظرتون رو بگید ممنون میشم

عضو فعال عليمردان آواتار ها
    تشکر شده 621 بار در 134 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط سعید درخشانی نمایش پست ها
    سلام .. خوبید شما ؟ اخوشید ؟ به مسئله خوبی اشاره کردید بگذارید من هم مطالبی بنویسم .

بنده الان شاید نزدیکه دو ساله در فروم ها دارم فعالیت می کنم . هر روز که میگذشت با مسائل بیشتری اشنا می شدم هم در حوضه تکنیکال .. یعنی هر روز علمم بیشتر میشد به طوریکه الان خودم سعید یکسال پیش رو قبول ندارم ..البته هنوزم در حال یادگیری هستم و دانشجو هستم در این زمینه .. و هم در حوضه معرفتی و شناختی ..

اما سخن من بیشتر با حوضه معرفتی و شناختیست ..هر تحلیلی روی پیش فرضهایی استوار هست .. اگر تحلیل رو ساختمان فرض کنیم ؛ پیش فرض ها می شند پی های ساختمان ..در تحلیل تا زمانی می تونید بهش اعتماد کنید که پیش فرض های شما ثابت باشند .. و اگر پیش فرض ها عوض بشند دیگر تحلیل از اعتبار ساقطه ..پیش فرض ها یعنی فرض هایی که شما فکر میکنید درست هستند و عینیت دارند ..

پس در حقیقت می توان گفت بورس یعنی بازی با احتمالات ..در این بازی باید قواعد ان را دانست و از احتمالات قوی تر استفاده کرد .. و وقتی سخن از احتمال باشد یعنی اینکه قطعیت در کار نیست و وقتی قطعیتی در کار نیست یعنی نوشته ای که بنده می نویسم احتمال دارد بعدا اشتباه از آب در بیایید .. مخصوصا اگر در اوائل کار باشم و بی تجربه و کم سواد ..مثل اوایل سال 90 که ادم از پیش بینی های اون موقع خودش حیرت میکنه که چرا اینقدر ابله بودم ...اینکه بگم بازار تا حالا طبق تحلیل پیش رفته و یا اینکه این سهم نمیتونه بیاد زیر فلان قیمت و تعیین حکم کردن برای بازار نشان از بی تجربگی و خامیست ..

حال برسیم به این جای کار .. کسی که میاد و می نویسه و کسی که میاد و میخونه .. باید هر دو بر این امر واقف باشند که ممکن است تحلیل اشتباه از اب در بیاد و چیز غیر عادی هم نیست. .اما تجربه این دو سال اخیر به من نشان داد که مردم از تحلیل درست استفاده کرده و سود کرده و همه چیز را فراموش می کنند ولی اگر تحلیل شما اشتباه باشد تا اخر عمرتان گریبان شما را خواهند گرفت و هر جا که بشینند آن را خواهند گفت نمونه اش همین صفحه قبل که یک شخصی امده و صحبت از فروردین سال 90 میکند که خودم ان دورانم را قبول ندارم هر چند که در در ان مقطع نیز به ریزش بازار اشاره و تحیل های صعودی را پس گرفتم .

در حالیکه دیگر هیچ چیز را نمیبیند .. تحلیل درست را نمیبیند . همین اواخر تحلیل قندی ها را نمیبیند ولی دو سال پیش رو میبینه ..

خب بنده چیکار دارم در این جو خود خواهی مردم در فروم فعال باشم ؟؟؟
    ذیق و کمبود وقت رو هم به این موارد اشاره کنیم حتما درک خواهید کرد که چرا کمتر فعالم .. این موارد هیچ ربطی به غرور و .. نداره .. سعی میکنم به جای اینکه تحلیل در اختیار مردم قرار بدم در این فرصت بازار که بازاری نزولیست و کمتر فعالیت داریم در بازار بیشتر به مقوله فرهنگی برسیم و در بخش اموزش به مردم خدمت کنیم تا خود بتونند برای خود ماهی بگیرند و دیگر نیازمند افرادی مثل بنده نباشند ..به امید خدا این کار به زودی شروع خواهد شد .البته هنوزم در حال یاد گی
    آقا سعید گل شما که میفرمائید افکار و گفتار و تحلیل های دوسال پیش خود را قبول ندارید چه تضمینی هست 6 ماه دیگه همین مطالب بالا را قبول داشته باشید بازار سیال هست درست پیش بینی هم کار دشواریست این هم درست مسئول سود و زیان هرکس هم خودش است این هم درست اما اینکه بیایم بگیم " بنده چیکار دارم در این جو خود خواهی مردم در فروم فعال باشم ؟؟؟" آیا همه افرادی که از شما سئوال می پرسند خود خواه هستند؟!
    پس جواب سئوال کسانی را که احساس نیاز به راهنمایی داشته اند جواب ندهیم که مبادا فردا روزی به قول فرمایش شما " تحلیل شما اشتباه باشد تا اخر عمرتان گریبان شما را خواهند گرفت و هر جا که بشینند آن را خواهند گفت نمونه اش همین صفحه قبل " که توجیه درستی نیست برای شانه خالی کردن از راهنمایی دیگران و بیشتر آدرس غلط دادن به اذهان خوانندگان ! نمیدانم شما چرا فکر میکنید همه کاربران فقط همان چند نفر معدود هستند که جنابعالی برای توجیه بی توجه ای به سوالات بقیه که چند 100 برابر آنها هستند سوالات آنها را هم بی پاسخ می گذارید!؟ آیا معنی خوش بینی و تمکین به نظر اکثریت این است که چند 100 نفر را فدای چند نفر معدود و مغرض کنیم که شاید بکار خدا هم ایراد دارند و همه را به یک چوب از خود برانیم؟!
    نمیدانم چرا منظور بنده را متوجه نمی شوید آیا بواقع صحبت بنده اینقدر پیچیده است!؟
    یک مثال :
    بنده و شما و کودکی بازی گوش در خیابان درجهت مقابل هم درحال عبور هستیم کودک بازی گوش از شما می پرسد ساعت چنده؟ شما میفرمائید مثلآ 10 بعد کودک به اقتضای سن و حس شوخ طبعی کودکانه و اندکی کوتاهی والدین در تربیت درست کودک به شما میگوید ساعتت را بده خروس قندی بخر! و بدو میدود و میرود ،شما که انتظار شنیدن چنین جوابی را ندارید با خود عهد میکنید که دیگر به کسی که از شما ساعت می پرسد جواب ندهید! تا بروند برای خود ساعت بخرند! و خودکفاشده و نیاز به پرسیدن ساعت از شما نباشند! پس کمی جلوتر وقتی بنده نوعی به شما رسیدم و نگران از امکان تاخیر قرار مهمی که الان دارم و از شما ساعت می پرسم بدون توجه به سوال بنده با کمال خونسردی و کم محلی به تاوان پاسخ رندانه آن کودک بازیگوش سر خود را به سمت دیگری بچرخانید و از کنار من رد شوید! خوب حالا شما به جای بنده نوعی بفرمائید جه برداشت و احساسی نسبت به این رفتار غیراجتماعی و به دور از اداب معاشرت بایستی داد؟! بعد که از شما دلیل پاسخ ندادن تان را می پرسم میفرمائید برو ساعت بخر ممکنه ساعت من اشتباه باشد! خوب آیا ساعت خریدن بنده نیاز به دانستن اینکه الان و اکنون برای عدم تاخیر در رسیدن به قرار مهم کاری خود کفایت میکند؟!
    حال بنده را که حاج و اج از این پاسخ شما متعجبانه دور شدن شما را به نظاره ایستاده ام تجسم کنید و افکاری که ممکن است در ذهن خود نسبت به این رفتار و منطق شما تصور کنم!

آن بحث تمرکز روی مباحث آموزشی و آموزش ماهیگیری هم با کمال احترام ربطی به عرض بنده نداشت و هیچ مغایرت و تضادی هم با پاسخ دادن به سوال یک کاربری که اکنون نیازمند راهنمایی شما برای مشاوره و اخذ تصمیم درست هست ندارد گذشته از اینکه وعده شروع و طرح مباحث آموزش ماهیگیری شما نسیه است و نیاز اکنون سئوال کننده نقد و از قدیم گفته اند که سئوال نقد به از آموزش نسیه
    ویرایش توسط عليمردان : 2012/08/05 در ساعت 12:30
    خدايا عطا كن
    آرامشي تا بپذيرم آنچه را نميتوانم تغيير دهم
    شهامتي تا تغيير دهم آنچه را كه مي توانم
    بينشي تا بدانم تفاوت آن دو را

3. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید عليمردان از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال MOSTAFAVI آواتار ها
    تشکر شده 21,428 بار در 4,805 ارسال
    من در حال حاضر سهام ندارم ولي اگه افت بورس بيش از اين باشه شما سود بانكو هم ديگه نميتوني بگيري يعني فاتحه! 717

اون روزی که سپرده گذارها نتونن سود بگیرن ، فاتحه کشور خونده است .الان خیلی از موسسات مالی علاوه بر سرمایه گذاری توبورس ، در بازارهایی مثل طلا ،ملک و.....سرمایه گذاری کردن.مطمئن باش آخرین خاکریز اقتصادی یه کشور بانکهای اون کشورند.ورشکستگی بانکها = فروپاشی یک کشور
    ضمنا تا حالا بانک یا موسسه ورشکسته دیدی؟

5. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید MOSTAFAVI از ایشان تشکر کرده است:

عضو عادی
    تشکر شده 291 بار در 52 ارسال
    در زمستان سال 90 مقاله ای در دنیای اقتصاد به قلم بنده به چاپ رسید مبنی بر اینکه به زودی موج های صعودی نصفه نیمه فعلی هم به اتمام خواهد رسید و بازار وارد فاز اصلاحی بلند مدت خواهد شد .. میخواستم اسمش رو بذارم حادثه 2012 که گفتم مردم رو نترسونم بهتره !

چون هم در ایران چنین رویدادی مینمود و هم در جهان .. حال بازار ایران تا حد زیادی این پیش بینی محقق شده و بازار های جهانی هم نصف راه را آمده اند .. نفت از 130 تا 87 آمده و باز هم خواهد آمد .. به نظرم سال 2012 اگر واقعا اخر دنیا هم نباشد برای بورس بازان اخر دنیاست !

الان دارم بخش دوم اون مقاله رو تنظیم میکنم تا در دنیای اقتصاد هم چاپ بشه و البته یه نسخه هم به بلومبرگ فرستاده خواهد شد .در بخش دوم مطالب جالبی هست که خواندنش خالی از لطف نخواهد بود .

در بازار خودمون هم با قندی ها فعلا دست و پنجه نرم میکینم . سبد بنده اینه : قپیرا ، قشیر ,قصفها, قنیشا ، پکویر .. به زودی وارد یک صنعت دیگه هم خواهم شد که فکر میکنم یک گین خوب در مدت زمانی خوب بتواند بدهد . به موقع اطلاع رسانی خواهم کرد . همانطور که در صفحات قبلی نیز گفتم از خرید سهام شاخص ساز خودداری کنید حتی اگر درشون طلا پیدا بشه .
    درود به همگی
    یادمه وقتی قنیشا حدود 1530 بازگشایی شد،شما فرمودید تا 1600 رو رد نکنه نخرید.یادمه تو نمودار فولاد 210 رو پیشبینی کردید.یادمه پیش بینی کردید که بازار تا اواسط اردیبهشت صعودیه و بعد اون یک نزول وحشتناک ...
    امروز به شما میگم
    احسنت بر این پیش بینی

7. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید other از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    تشکر شده 367 بار در 79 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirmostafavi72 نمایش پست ها
    من در حال حاضر سهام ندارم ولي اگه افت بورس بيش از اين باشه شما سود بانكو هم ديگه نميتوني بگيري يعني فاتحه! 717

اون روزی که سپرده گذارها نتونن سود بگیرن ، فاتحه کشور خونده است .الان خیلی از موسسات مالی علاوه بر سرمایه گذاری توبورس ، در بازارهایی مثل طلا ،ملک و.....سرمایه گذاری کردن.مطمئن باش آخرین خاکریز اقتصادی یه کشور بانکهای اون کشورند.ورشکستگی بانکها = فروپاشی یک کشور
    ضمنا تا حالا بانک یا موسسه ورشکسته دیدی؟
    دوست عزیز منم پولم رو گذاشتم موسسه اعتماد ایرانیان که سود20%بگیرم الان2ماهه پولم بلوکه شده و مجوز موسسه هم لغو شده و هیچکسی هم جوابگو نیست.مواظب باش

عضو فعال
    تشکر شده 1,792 بار در 355 ارسال
    یکی از دوستان که در هفته دو روز در کلاسی که عده ای از تحلیگران برتر بورس هستند فعالیت دارد امروز میگفت که تحلیگران هم نظرشان در باره بازار سرمایه واینده ان مبهم و غیره قابل پیش بینی است و حتی برای فردا هم نمی توان نظری داد حالا از اینکه بگوییم که این گروه خوبند و گروهی بد هستند منطقی نیست نمونه ان پتروشیمی بود که هفته قبل خوب بودن و الان صف فرو شند و هر لحظه احتمال تغییر روند ممکنه مگر اینکه از عالم غیب با خبر باشی شرایط به نوعی است که هر لحظه تغییرمیکنه و اینکه در حال حاضر گروه قندی رو به رشد است نمی توان امید به ادامه داشتن ان داشت و عنوان کرد که من گفتم گروه قندی رشد میکنه این گروه تا بحال نشان داده که در شرایطی که بازار نزولی بوده عده ای توان خود را در جهت رشد این گروه بکار میگیرند و بی رویه و بدون منطق رشد میکنند در حالیکه p/eانها هیچگونه همخوانی با بورس نداره و ریسک بالایی داره و عدهای به دام این سهم ها می افتند البته بعضی ازنمادهای این گروه مناسب هستند که ریسک کمتری داره
    ویرایش توسط felfel : 2012/08/05 در ساعت 15:29

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید felfel از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر ویژه بورسی سعید درخشانی آواتار ها
    تشکر شده 5,400 بار در 293 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط other نمایش پست ها
    درود به همگی
    یادمه وقتی قنیشا حدود 1530 بازگشایی شد،شما فرمودید تا 1600 رو رد نکنه نخرید.یادمه تو نمودار فولاد 210 رو پیشبینی کردید.یادمه پیش بینی کردید که بازار تا اواسط اردیبهشت صعودیه و بعد اون یک نزول وحشتناک ...
    امروز به شما میگم
    احسنت بر این پیش بینی
    ممنون از لطف شما . بنده نوازی می فرمایید .

نقل قول نوشته اصلی توسط تمام نمایش پست ها
    جناب درخشانی میخواستم ازتون دعوت کنم تاپیک فروپاشی منو بخونید از اولش و نظرتون رو بگید ممنون میشم

تمام عزیز این مطلب هم در تاپیک شما نوشتم که اینجا هم میگذارم ..

تمام عزیز پیرو درج مطلب شما در تاپیک بنده ، افتخار حضور در این تاپیک را دارم . نظر من اینه که روند منفی بورس مدتها قبلتر آغاز شده . قبلا بنده که با دوستان بحث میکردیم بهانه های اصلاح بازار را به دو چیز ربط می دادیم .. اول سقوط بازارهای جهانی و دوم هم افزایش شدید تحریمها . حال مورد دوم تاثیر خود رو گذاشته و بازار با بدبینی به اینده داره با کاهش ارزش مواجه می شه . این روند میتونه حداقل تا پایان سال و شاید حتی چند سال به درازا بکشه . خرید در انتهای روند خریدی خواهد بود رویایی چون سالها بعد از ان بازار شکوفا خواهد بود . به نظر میرسه بعد از مدتی بازارهای جهانی هم با بدبینی به اینده ولی نه به دلیل سیاسی بلکه فقط اقتصادی با کاهش ارزش روبرو خواهند شد و منتظر نفت زیر 50 دلار هم هستم .

اما به نظر من در این شرایط بحث بر سر این نیست که خارج بشیم یا نه بلکه بحث بر سر اینه که کی وارد بشیم که حداکثر بهره رو از بازار ببریم .
    همچنین در این مدت برخی گروه ها در بازار خوب سود خواهند داد . مثلا یکی از انها گروه قندیست .
    چند گروه دیگر هم هستند که با فاصله زمانی از هم ظهور خواهند کرد ولی شدتشان به اندازه قندی ها نخواهد بود .

12. 17 کاربر به خاطر ارسال مفید سعید درخشانی از ایشان تشکر کرده اند:

1 مرداد »

با درود . دوستان میتونند در هر سطحی در کلاسها شرکت کنند . زمان تشکیل بعد از ماه مبارک رمضان خواهد بود و مکان و زمان دقیقتر هم در فرصتهای بعدی اطلاع رسانی خواهد شد .

در روزهای گذشته وارد سهام قندی شدم . قصفها و قپیرا و قشیر و قنیشا . علت هم برخورد به خط روند صعودی چند ساله و سیگنالهای رشد در شرکتها .

از چند روز پیشتر اومدند اینترنت ما رو قطع کردند و با gprs ایرانسل و همراه اول متصل میشم ولی سرعتشون زغالیه زغالیه و سایت بورس رو به زور باز میکنه . برای اولین بار امروز سایت بورسی رو باز کرد . بنابراین امکان آپلود تصویر رو هم ندارم وگرنه چند تصویر از گروه قندی به نمایش میگذاشتم .
    و امروز 17 مرداد .. به فاصله کمتر از نصفه ماه قندی ها به صورت متوسط 35 درصد بالاتر از ان روز .

برخی بیشتر برخی کمتر ..قنیشا هم بالخره صف شد . کلید دو تومنی شدن قنیشا شکست سطح 1550 خواهد بود و سیگنالی برای رشد بقیه قندی ها و برعکس .

14. 15 کاربر به خاطر ارسال مفید سعید درخشانی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 30,535 بار در 9,530 ارسال
    1 مرداد »

و امروز 17 مرداد .. به فاصله کمتر از نصفه ماه قندی ها به صورت متوسط 35 درصد بالاتر از ان روز .

برخی بیشتر برخی کمتر ..قنیشا هم بالخره صف شد . کلید دو تومنی شدن قنیشا شکست سطح 1550 خواهد بود و سیگنالی برای رشد بقیه قندی ها و برعکس .
    باسلام آقای درخشانی یک سوال گروه قندی در چه موج صعودی به سر می برند و اگر قنیشا از مرز 1550 تومان نتواند عبور کند باید به قیمتهای خیلی پایین تر فکر کرد ؟ با تشکر از جواب شما

16. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج اکبری از ایشان تشکر کرده اند:

ایرج از دادن جواب برای سوال شما معزورم . از این به بعد هم هر شخصی که با گفته من خریده فروشش با خودشه ..چون تو سود خوبی هستند بعدا جای گلایه نباشه .. برخی اطلاعات رو بهتره بیرون نداد .. خیلی عذر میخوام .

18. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید سعید درخشانی از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع