صفحه 123 از 134 نخست ... 2373113120121122123124125126133 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1,221 به 1,230 از 1335

موضوع: نگاه سعید درخشانی به بازار بورس

کاربر ویژه بورسی سعید درخشانی آواتار ها
    تشکر شده 5,400 بار در 293 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط سعید درخشانی نمایش پست ها
    تمام عزیز ؛ بازار منفیست و خواهد بود . از خیلی وقت پیشتر هم فریاد کشیدیم که اینگونه خواهد شد . نه ایران کل دنیا وضعیت اقتصادی بدی خواهد داشت و ایران هم بدتر .
    اما تو بازارهای منفی هم میشه گاها سودهای خوبی کسب کرد . من تو بازار منفی هم فعال هستم ولی نوشتن رو صلاح نمیدیدم و باز هم نمیبینم و اگر خرید قندی ها رو گفتم بیشتر به خاطر خالی نبودن عریضه بود اما خرید در بازار منفی ریسک خودش رو داره . شما وقتی سهمی رو میخری باید سطح فروشت هم مشخص باشه و باید بگم خدمت شما که در بازار منفی باید قاطعیت داشته باشی هم برای خرید و هم برای فروش .

پکویر هم یک نمونه دیگر بود که مقداری خریده ام باز هم خواهم خرید ، فعلا بیشتر نقدینگی درگیر قندیهاست و قدرت مانور زیاد روی بقیه بازار رو ندارم اما سهم خوب رو از دست نخواهیم داد .تو همین بازار منفی من به شما میگم میشه سالانه بیش از 100 درصد هم سود کرد اما از راهش .

خرید و فروش هیجانی افت این بازار هست . الان نمودار بیشتر از فاند به درد میخوره چون یه زمانی به دوستان فاند میگفتم غدیر 260 و شایدم پایینتر میگفتند امکان نداره .

اگر شما تکنیکالیست هستید تکنیکالیست بمونید و به علت عدم توانایی در درک بازار و عدم توانایی در پیش بینی بازار به اینجا و اونجا نزنید و مثلا از روی پی بر ایی یک سهمی برای اون حکم تکنیکالی ندید .این بدترین وضعیت ممکنه برای یک تکنیکالیسته ...دیدم افرادی رو که با وجود نمودار خوشگل یک سهمی گفتند که فلان سهم پی بر ایش بالاست نمیارزه !!! میاد پایینتر ..

اگر یک تکنیکالیست از کلمه حباب استفاده کرد او هنوز مفهوم تکنیکال رو نمیدونه چون حباب در تکنیکال مفهوم نداره .. هر کندلی که زده میشه مهم و قابل بررسی است . اشتباه را باید پذیرفت و باید ازش درس گرفت .
    اگر شما یک بنیادی کار هستید و از درک وضعیت موجود موندید باید بپذیرید که برخی وقتها بازار منظق سرش نمیشه و شما بی تقصیر هستید .. شاید تنها راه پیش بینی اون تکنیکال باشه .

در جنگ جهانی دوم استالین میگفت هیتلر به شوروی حمله نمیکنه چون اون رو ادم باهوشی میدونست و فکر میکرد که هیتلر چون باهوش و منطقیه به شوروی حمله نمیکنه چون نمیتونه در دو جبهه بجنگه . ولی هیتلر حمله کرد و قبر خودش رو هم با این کارش کند . پس همه چیز در دنیا انتظار نداشته باشید منطقی پیش بره .

اما عقیده من اینه که همه باید مقدماتی از تکنیکال رو یاد بگیرند .شده حتی خیلی حرفه ای یاد بگیرند .. چه بهتر ..قرار هم نیست که در ابتدا پیش بینی های خارق العاده ای بکنیم .

وقتی شاخص به اعداد پایینتر اشاره داره شما نباید روی شرکتهای شاخص ساز مانور بدید ، وقتی میبینید که حرکتهای قیمتی شبیه امواج صعودی نیستند از سوار شدن بهشون پرهیز کنید و یا به شدت مراقب باشید .

وقتی میبینید که سهمی که شما خریدید داره میاد پایینتر چرا حد ضرر رو رعایت نمیکنید ؟ چرا میگذارید تا ضررتون بیشتر و بیشتر شه و در نهایت به شکست بینجامه ؟
    ایا دیگه سهمی نخواهد بود که شما رو به سود برسونه ؟ اگر شما با 5 درصد ضرر از سهمی خارج بشید اسمون به زمین میرسه ؟ دیگه بعدا نمیتونید این 5 درصد رو جبران کنید ؟ اگر 50 درصد ضرر کنید که به راحتی در چنین بازارهایی ممکنه بعدا باید 100 درصد سود کنید ...

هرگز تفکر خودتون رو وارد نمودارها نکنید .. نمودار رو صعودی و نزولی و خنثی و .. نبینید .. همانطور که هست ببینید .. اگر واقعا تونستید با تمرکز نموداری رو ببینید و فکر کردید که این سهم میره بالا پس باز هم اون رو ببینید و اگر در نهایت مطمئن شدید به الگوهاتون بهش عمل کنید .. حد ضرر رو رعایت بکنید .. اگر اشتباه بود مشکلی نیست به موقع خارج میشید البته قبل از این کارا باید به صورت دمو تمرین کرده باشید .

در مورد این سوال دوست خوبم :

دوست عزیزم ابتدا متشکر از شما عزیزم .. دوم اینکه وقتی سهمی تازه وارد بازار بورس شده نمیشه از روی نمودار خودش اون رو پیش بینی کرد .. چون دیتای کافی برای استناده بهش نداره . اما از روی شاخص اون گروه و یا شاخص کل بازار میشه گفت که سهمهای بزرگ زیاد نمیتونند جذاب باشند اما باز هم حکم قطعی نیست .

فعلا قندیها رو اگر کسی با بنده خریده باشه حداقل 10-15 درصد تو سوده و شایدم 30 درصد تو قشیر مثلا . هر جا خواستید بفروشید بنده در مورد خروجم اطلاع رسانی نمیکنم .

وقتی هم که فروختید برای خرید عجله نکنید خوب بگردید و واجازه بدید الگوها بیشتر نمایان کنند خودشون رو . یک ماه معامله نکنید طوری نمیشه .

دوستدار شما ..
    درودی مجدد .. بارها عرض کردم که سهام شاخص ساز مراقب باشید برای خرید . بازار وارد فاز اصلاحی بلند مدت شده و انتظار رشد از بازار نداشته باشید . با سهام بتا منفی باید بگذرونیم و دیگه چاره ای نیست .

سهام قندی که بسیاری میگفتند بیش از 16 -20 درصد رشد نمیکنند غوغا کردند در این چند وقت اخیر و اگر کسی در این چند ماهه اخیر در بازار نمیبود و فقط قندی میخرید بستش بود . به نظر من جا برای رشد باز هم دارند . شاید عده زیادی قنیشا رو از سهام نامرغوب این گروه بدونند .. به نظر من تا وقتی قنیشا بالای 1000 تومن هست پس دو هزار تومن رو هم خواهد دید .البته باید با هیچ سهمی ازدواج نکنید و به موقع وارد و به موقع خارج بشید . بعد از خرید تکنیکی این شرکتها در زمانی که تقریبا اکثر فعالان روی این شرکتها خط بطلان کشیده بودند خبر افزایش نرخ رسمی ارز به بالای 1500 تومن هم آمده .

همچنین طی روزهای آتی ثبت نام کلاسهای آموزش تحلیل تکنیکال که توسط بنده تدریس خواهد شد شروع خواهد شد . هم در تهران هست و هم در برخی شهرستان ها . در تبریز هم خواهد بود .از طریق این سایت هم اطلاع رسانی خواهم کرد .
    دوستانی که پیغام میدند در بازار با ضرر مواجه هستند ، بهترین راه برای شما آموزش هست ، به جای اینکه کسی رو پیدا کنید که هر روز برای شما ماهی بده خود ماهی گیری رو یاد بگیرید .

2. 15 کاربر به خاطر ارسال مفید سعید درخشانی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 30,535 بار در 9,530 ارسال
    درودی مجدد .. بارها عرض کردم که سهام شاخص ساز مراقب باشید برای خرید . بازار وارد فاز اصلاحی بلند مدت شده و انتظار رشد از بازار نداشته باشید . با سهام بتا منفی باید بگذرونیم و دیگه چاره ای نیست .

سهام قندی که بسیاری میگفتند بیش از 16 -20 درصد رشد نمیکنند غوغا کردند در این چند وقت اخیر و اگر کسی در این چند ماهه اخیر در بازار نمیبود و فقط قندی میخرید بستش بود . به نظر من جا برای رشد باز هم دارند . شاید عده زیادی قنیشا رو از سهام نامرغوب این گروه بدونند .. به نظر من تا وقتی قنیشا بالای 1000 تومن هست پس دو هزار تومن رو هم خواهد دید .البته باید با هیچ سهمی ازدواج نکنید و به موقع وارد و به موقع خارج بشید . بعد از خرید تکنیکی این شرکتها در زمانی که تقریبا اکثر فعالان روی این شرکتها خط بطلان کشیده بودند خبر افزایش نرخ رسمی ارز به بالای 1500 تومن هم آمده .

همچنین طی روزهای آتی ثبت نام کلاسهای آموزش تحلیل تکنیکال که توسط بنده تدریس خواهد شد شروع خواهد شد . هم در تهران هست و هم در برخی شهرستان ها . در تبریز هم خواهد بود .از طریق این سایت هم اطلاع رسانی خواهم کرد .
    دوستانی که پیغام میدند در بازار با ضرر مواجه هستند ، بهترین راه برای شما آموزش هست ، به جای اینکه کسی رو پیدا کنید که هر روز برای شما ماهی بده خود ماهی گیری رو یاد بگیرید .
    با سلام تحلیل شما در مورد قندی ها درست هر کس که توانایی داشت می توانست از این فرصت استفاده کند ولی باید به یک نکته توجه کنیم این قندی ها دیگر آن قندهای گذشته نیستند که به آن صورت بازدهی دهند افزایش نرخ ارز تایید شود و گروه قندی صف سنگین شود سازمان وارد میدان می شود و گروه قندی باید شفاف سازی کند در این بین ممکنه چند شرکت سود بسازند و بعضی دیگر خیر در زمان باز گشایی خیلی ترسناک می باشد کسی که گروه قندی را خرید می کند باید فکر همه جا را بکند سود زیاد ضرر زیاد با تشکر

4. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید ایرج اکبری از ایشان تشکر کرده است:

پکویر : این سهم رو مقداری خریدم .. بنده فکر میکنم این سهم یا وارد موج سوم میشود یا یک x دیگر در پیش دارد ..زیاد وارد جزئیات نمیشم ولی شکست سطح 180-185 میتونه سهم رو تا 280-300 هم بالا ببره .
    طبیعی عدم توانایی شکست این سطح هم یعنی عدم رشد ..

راستی ایا دوباره بورکس کار نمیکنه یا کامپیوتر من خرابه ؟

6. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید سعید درخشانی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    پکویر : این سهم رو مقداری خریدم .. بنده فکر میکنم این سهم یا وارد موج سوم میشود یا یک x دیگر در پیش دارد ..زیاد وارد جزئیات نمیشم ولی شکست سطح 180-185 میتونه سهم رو تا 280-300 هم بالا ببره .
    طبیعی عدم توانایی شکست این سطح هم یعنی عدم رشد ..

راستی ایا دوباره بورکس کار نمیکنه یا کامپیوتر من خرابه ؟
    آقای درخشانی بورکس کار می کند با تشکر pro.bourexcom

8. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج اکبری از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 722 بار در 222 ارسال
    سلام داداش سعید گل طاعات و عبادات قبول.
    میتونم نظر شما رو درباره حتوکا بدونم 466 خرید دارم.
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

10. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید Godfathers از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 6,714 بار در 1,506 ارسال

.
    استفاده از رشد سهام شرکتهای کوچک قندی برای سبز نشان دادن چند سهم روی تابلو و عوام فریبی -
    اولا نشان دهنده درماندگی مسئولین
    و دوم نمایشگر منفعت طلبی دست اندرکاران برای سودجویی شخصی هرچه بیشتر آن هم به بهانه حمایت از بورس می باشد

این که پولهای دولتی و ... را به بهانه حمایت از بورس روی سهام شرکتهایی مثل شرکتهای بسیار کوچک قندی که آن هم سهام دارانشان در قیمتهای بسیار نازل سالها قبل فروخته اند و امروز سهام این شرکتها دست کسی نیست و اغلب دست عده ای رانت دار است در واقع توهین به شعور میلیونها ایرانی است.
    اینها اگر می خواهند حمایت کنند باید صادقانه این کار را انجام بدهند و این حمایتها شامل همه سهام های آینده دار خودی و غیر خودی هم باشد نه اینکه این پولها تنها به جیب عده ای بازار خراب کن بیافتد تا با قدرت بیشتری به تخریب بازار بپردازند
    ویرایش توسط shahin : 2012/08/03 در ساعت 23:26

12. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید shahin از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال bahary آواتار ها
    تشکر شده 3,749 بار در 873 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahin نمایش پست ها
    استفاده از رشد سهام شرکتهای کوچک قندی برای سبز نشان دادن چند سهم روی تابلو و عوام فریبی -
    اولا نشان دهنده درماندگی مسئولین
    و دوم نمایشگر منفعت طلبی دست اندرکاران برای سودجویی شخصی هرچه بیشتر آن هم به بهانه حمایت از بورس می باشد

این که پولهای دولتی و ... را به بهانه حمایت از بورس روی سهام شرکتهایی مثل شرکتهای بسیار کوچک قندی که آن هم سهام دارانشان در قیمتهای بسیار نازل سالها قبل فروخته اند و امروز سهام این شرکتها دست کسی نیست و اغلب دست عده ای رانت دار است در واقع توهین به شعور میلیونها ایرانی است.
    اینها اگر می خواهند حمایت کنند باید صادقانه این کار را انجام بدهند و این حمایتها شامل همه سهام های آینده دار خودی و غیر خودی هم باشد نه اینکه این پولها تنها به جیب عده ای بازار خراب کن بیافتد تا با قدرت بیشتری به تخریب بازار بپردازند
    شاهین جان با ایت تحلیت خیلی موافق نیستم.
    بطور کلی در شرایط اینچنینی بازار ، اقبال سرمایه گذاران به سهمهای با حجم مبنای کم بیشتر می شود ، زیرا بسرعت و طی چند روز می توانند ده بیست درصد سود شناسایی کنند اما در دیگر سهمها اینطور نیست. مثل اخابر ونوین خودرو و .... که حجم مبنای زیاد دارند براحتی نمی شود به سود رسید.

14. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید bahary از ایشان تشکر کرده اند:

در زمستان سال 90 مقاله ای در دنیای اقتصاد به قلم بنده به چاپ رسید مبنی بر اینکه به زودی موج های صعودی نصفه نیمه فعلی هم به اتمام خواهد رسید و بازار وارد فاز اصلاحی بلند مدت خواهد شد .. میخواستم اسمش رو بذارم حادثه 2012 که گفتم مردم رو نترسونم بهتره !

چون هم در ایران چنین رویدادی مینمود و هم در جهان .. حال بازار ایران تا حد زیادی این پیش بینی محقق شده و بازار های جهانی هم نصف راه را آمده اند .. نفت از 130 تا 87 آمده و باز هم خواهد آمد .. به نظرم سال 2012 اگر واقعا اخر دنیا هم نباشد برای بورس بازان اخر دنیاست !

الان دارم بخش دوم اون مقاله رو تنظیم میکنم تا در دنیای اقتصاد هم چاپ بشه و البته یه نسخه هم به بلومبرگ فرستاده خواهد شد .در بخش دوم مطالب جالبی هست که خواندنش خالی از لطف نخواهد بود .

در بازار خودمون هم با قندی ها فعلا دست و پنجه نرم میکینم . سبد بنده اینه : قپیرا ، قشیر ,قصفها, قنیشا ، پکویر .. به زودی وارد یک صنعت دیگه هم خواهم شد که فکر میکنم یک گین خوب در مدت زمانی خوب بتواند بدهد . به موقع اطلاع رسانی خواهم کرد . همانطور که در صفحات قبلی نیز گفتم از خرید سهام شاخص ساز خودداری کنید حتی اگر درشون طلا پیدا بشه .
    ویرایش توسط سعید درخشانی : 2012/08/04 در ساعت 19:43

16. 24 کاربر به خاطر ارسال مفید سعید درخشانی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 231 بار در 71 ارسال
    در زمستان سال 90 مقاله ای دادم به دنیای اقتصاد مبنی بر اینکه به زودی موج های صعودی نصفه نیمه فعلی هم به اتمام خواهد رسید و بازار وارد فاز اصلاحی بلند مدت خواهد شد .. میخواستم اسمش رو بذارم حادثه 2012 !
    چون هم در ایران چنین رویدادی مینمود و هم در جهان .. حال بازار ایران تا حد زیادی این پیش بینی محقق شده و بازار های جهانی هم نصف راه را آمده اند .. نفت از 130 تا 87 آمده و باز هم خواهد آمد .. به نظرم سال 2012 اگر واقعا اخر دنیا هم نباشد برای بورس بازان اخر دنیاست !
    الان دارم بخش دوم اون مقاله رو تنظیم میکنم تا در دنیای اقتصاد هم چاپ بشه و البته یه نسخه هم به بلومبرگ فرستاده خواهد شد .در بخش دوم مطالب جالبی هست که خواندنش خالی از لطف نخواهد بود .

در بازار خودمون هم با قندی ها فعلا دست و پنجه نرم میکینم . سبد بنده اینه : قپیرا ، قشیر ,قصفها, قنیشا ، پکویر .. به زودی وارد یک صنعت دیگه هم خواهم شد که فکر میکنم یک گین خوب در مدت زمانی خوب بتواند بدهد . به موقع اطلاع رسانی خواهم کرد . همانطور که در صفحات قبلی نیز گفتم از خرید سهام شاخص ساز خودداری کنید حتی اگر درشون طلا پیدا بشه .

سلام سعیدجان- قبول باشه

امیدوارم وقت داشته باشین پاسخ بفرمایید- ممنون

قپیرا و قنیشا را تا کجا جای رشد دارند ؟ لطفا عددی بفرمایید

ضمنا ممنون میشم سهم دیگر که در حال خرید هستین معرفی بفرمایید

سوال مهم: نظرتون درباره قیمت داخلی و جهانی طلا و دلار در ایران میفرمایید

ممنون

18. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید مشکات از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    در زمستان سال 90 مقاله ای در دنیای اقتصاد به قلم بنده به چاپ رسید مبنی بر اینکه به زودی موج های صعودی نصفه نیمه فعلی هم به اتمام خواهد رسید و بازار وارد فاز اصلاحی بلند مدت خواهد شد .. میخواستم اسمش رو بذارم حادثه 2012 که گفتم مردم رو نترسونم بهتره !

با سلام آقای درخشانی در مورد یک جمله ای که شما بیان کردید من هم می خواهیم یک جمله ای بیان کنم ولی شما نباید از بیان این جمله بنده ناراحت شوید چون با رویداد گذشته کاملا هم خوانی دارد شما بیان می کنید که سال 2012 بدترین سال بورس ایران می باشد ولی به نظر می رسد بیان این جمله کمی با واقعییت هم خوانی ندارد چون افرادی که در سال ها گذشته در بورس بوده اند از این بدتر را هم دیده اند مثل سال 2008 چند نمونه مثل 1 کالسیمین سهم 7 هزار تومانی شد 220 تومان با زیان و 2 پتروشیمی خارک 2 هزار تومان 750 تومان حال من یک سوال از شما دارم به نظر شما در وضیعت حال آیا شرکتی ها بورسی که در حال حاضر سود خود را در سال کنونی پوشش می دهند و 30الی 40 درصد دیگر کاهش پیدا کند چیزی برای از دست دادن دارند یا خیر این کاهش برای افرای قدیمی مهم نیست چون بازار بد را دیده اندو پول در حساب آنها تا فرصت خرید پیش اید ولی برای تازه وار به بورس بسیار سخت می باشد و وضیعت امسال هم قابل پیش بینی بود چون موضوع سوریه 2 انتخابات امریکا 3 انتخابات ایران همه تاثیر دارد و در تمام سال ها گذشته در نمیه دوم سال وضع خراب بوده و امسال هم بدتر حالا آن کسی که قدرت تشخیص این رویدادها در داشته باشد خرید نمی کند و پول را ذخیزه می کند برای روزی که شرایط فراهم شود و قیمتها به کف کف برسد آیا به نظر شما این کار سختی می باشد کسی که کمی در بورس فعالیت د ارد ؟ با تشکر

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج اکبری از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع