صفحه 38 از 134 نخست ... 28353637383940414888 ... آخرین
نمایش نتایج: از 371 به 380 از 1335

موضوع: نگاه سعید درخشانی به بازار بورس

عضو فعال
    تشکر شده 24,757 بار در 4,575 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط مصطفی مصری پور نمایش پست ها
    ساده جان واقعا این تحلیلت یه کلاس آموزشی بود

سپاس بیکران

فقط ازت خواهش دارم ، بیشتر از این تحلیلا بزن... میدونی خیلی از اقتصاد دانها با وجود بلد بودن این روابط به هیچ وجه نمیتونن وجه کاربردی اونو نشون بدن . مثلا همین تابع تولید ، منحنی امکانات تولید یا تابع هزینه ، خط بودجه ، منحنی بی تفاوتی و ....

بنظرم اگر شما بتونی این روشو بیشتر به دوستان معرفی کنی یکی از پیشگامان یه تحلیل جدید توی بازار میشی...
    سلام مصطفي جان ممنون از لطفتون...حرفاتون كاملا درسته و حقم دارن كه وجه كاربرديشو نتونن پياده كنن چون صرفا اقتصاد خوندن مطمئنا كسي كه بخاد اين توابع رو استخراج كنه نياز به دانش رياضي داره مثلا استخراج منحني بيتفاوتي نياز به حل معادله ديفرانسيل داره و كسي كه رياضي نخونده باشه نميتونه اين منحني رو استخراج كنه ....اگه خاطرتون باشه تو تاپيك كاذر خدمتتون عرض كردم بنياد وارن بافت تحليل بنيادي جديدي رو پايه ريزي كرده كه ديگه شركتا جرات نميكنن اطلاعات دروغ به بازار بدن من دقيقا دارم رو اين تحليل بنيادي كار ميكنم اما بنياد وارن بافت توابع رو در 10 دقيقه با نرم افزارش محاسبه ميكنه ولي من در 10 ساعت...اخيرا با يه دكتراي كامپيوتر در مورد طراحي اين نرم افزار صحبت كردم و گفتم چقدر خرج داره طراحي اين نرم افزار؟طرف رفت فكراشو كرد ميگه 500 ميليون تومن ميگيرم نرم افزارو تحويلت ميدم...اينو ميخام بگم اين مهندس كامپيوترم عمق سختي طراحي يه همچين نرم افزاري رو درك كرده چون كسي كه صرفا كامپيوتر خونده اگه با اقتصاد و رياضي آشنا نباشه محاله بتونه اين نرم افزارو طراحي كنه
    مرا گر دولت عالم ببخشند .... برابر با نگاه مادرم نيست

عضو فعال
    اين تاپيك همه چيزش خوبه فقط يه بدي داره اونم حضور كم رنگ جناب درخشاني هست اميدوارم ايشون سرشون خلوت تر بشه بيشتر به اينجا سر بزنن تاپيكشونو قرق كرديم اميدوارم دلخور نشده باشن

کاربر ویژه بورسی سعید درخشانی آواتار ها
    تشکر شده 5,400 بار در 293 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط ساده ي ساده نمایش پست ها
    اين تاپيك همه چيزش خوبه فقط يه بدي داره اونم حضور كم رنگ جناب درخشاني هست اميدوارم ايشون سرشون خلوت تر بشه بيشتر به اينجا سر بزنن تاپيكشونو قرق كرديم اميدوارم دلخور نشده باشن
    سلام بر همه دوستان عزیزم...

پوزش من رو بپذیرید به خاطر همه بدی هام .
    سپاسگذاریم از همتون برای مشکارتتون در مباحث . بنده وقتی این علم و ذکاوت شما رو میبینم احساس میکنم فقط باید خواننده باشم . واقعا جدی میگم و واقعا دارم استفاده می کنم .

ساده جان ؛ تاپیک متعلق به شماست .. من افتخار میکنم به این سایت و حال و هوای صمیمی و علمی اون . سعی خواهم کرد در مباحث بیشتر شرکت کنم و سوال های خوبی ازتون بپرسم تا از علم شما ها بیشتر بهره ببریم .

عضو فعال مصطفی مصری پور آواتار ها
    تشکر شده 37,784 بار در 6,672 ارسال
    سلام مصطفي جان ممنون از لطفتون...حرفاتون كاملا درسته و حقم دارن كه وجه كاربرديشو نتونن پياده كنن چون صرفا اقتصاد خوندن مطمئنا كسي كه بخاد اين توابع رو استخراج كنه نياز به دانش رياضي داره مثلا استخراج منحني بيتفاوتي نياز به حل معادله ديفرانسيل داره و كسي كه رياضي نخونده باشه نميتونه اين منحني رو استخراج كنه ....اگه خاطرتون باشه تو تاپيك كاذر خدمتتون عرض كردم بنياد وارن بافت تحليل بنيادي جديدي رو پايه ريزي كرده كه ديگه شركتا جرات نميكنن اطلاعات دروغ به بازار بدن من دقيقا دارم رو اين تحليل بنيادي كار ميكنم اما بنياد وارن بافت توابع رو در 10 دقيقه با نرم افزارش محاسبه ميكنه ولي من در 10 ساعت...اخيرا با يه دكتراي كامپيوتر در مورد طراحي اين نرم افزار صحبت كردم و گفتم چقدر خرج داره طراحي اين نرم افزار؟طرف رفت فكراشو كرد ميگه 500 ميليون تومن ميگيرم نرم افزارو تحويلت ميدم...اينو ميخام بگم اين مهندس كامپيوترم عمق سختي طراحي يه همچين نرم افزاري رو درك كرده چون كسي كه صرفا كامپيوتر خونده اگه با اقتصاد و رياضي آشنا نباشه محاله بتونه اين نرم افزارو طراحي كنه

خواهش میکنم

ساده جان توی اقتصاد ما معادلات دیفرانسیل هم میخونیم و یا توی درس اقتصاد ریاضی این توابع استخراج میشه اما همش وجه تئوری داره و با انتزاعات و پیش فرضهای بدیهی تحقق پیدا میکنه . جذابیت تحلیل شما برای من ، استفاده از اطلاعات ترازنامه و صورت سود و زیان بود و هم چنین تلفیق با اهرمها و نقاط سربسر....

در کل خیلی جای تحسین داره
    امیدوارم موفق باشید
    سعید جان ببخشید تاپیکتو اشغال کردیم
    وقتي برنده ميشوي، نيازي به توضيح نداري! وقتي مي بازي چیزی برای توضیح دادن نداری!

5. 19 کاربر به خاطر ارسال مفید مصطفی مصری پور از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی موج 5 آواتار ها
    تشکر شده 514 بار در 120 ارسال
    چكاوه

اول ببينيم توابع چي ميگن بعد ميريم ببينيم صورتاي مالي چقد با توابع سازگارن
    نگاه كنيد دوستان من اومدم تابع توليد رو با فرض اينكه تكنولوژي شركت ثابت هست بدست آوردم..كار اين تابع اينه كه مياد رابطه بين عوامل توليد و محصول توليد شده رو به ما ميده(عوامل توليد يكي كار و يكي سرمايه هست)بعد كه اومدم توليد متوسط ونهايي شركت رو از تابع توليد بدست آوردم به نتايج جالبي رسيدم.. در تمامي مراحل توليد توليد نهايي شركت بزرگتر از صفر بوده و اين نشون ميده توليد كل شركت صعودي بوده و از توليد كل مهمتر اينكه توليد نهايي از توليد متوسط شركتم بيشتر بوده كه نشون ميده توليد متوسط شركتم صعودي بوده
    اما از همه اينا مهمتر اينكه اومدم با استفاده از تابع توليد و خط هزينه منحني امكانات توليد رو رسم كردم و در عين ناباوري ديدم كه اين منحني نسبت به مبدا مختصات محدبه و اين يعني اينكه هزينه هاي شركت نزولي بوده
    خب تا اينجا خيلي چيزا دستگيرمون ميشه واون افزايش توليد وكاهش هزينه بوده...خب منحني امكانات يه چيز ديگرم نشون داد واون اينه كه شركت از تمام ظرفيت توليديش استفاده نكرده و اين خيلي جالبه...اما از همه اينا جالب تر اينكه وقتي اومدم تابع هزينه شركتو محاسبه كردم دقيقا تابع توليد شركتو تصديق كرد و يه تابع هزينه نزولي بدست آوردم
    خب اين مختصري بود از توابع توليد وهزينه شركت
    اما وقتي تونستي تابع توليد و هزينه شركت رو بدست بياري ميانگين اهرمهاي عملياتي و مالي شركتم تو دوره هاي مختلف ميتوني بدست بياري
    اولين كار محاسبه اهرم عملياتي و محاسبه نقطه سر به سر عملياتي شركته كه اينم نتايج جالبي داد ..درجه اهرم عملياتي شركتو كه بدست آوردم عدد 3/231541258 رو نشون ميده كه اين يعني اينكه به ازاي يك درصد تغيير در فروش 3 درصد سود عملياتي شركت افزايش داشته و تابع توليد نشون داده بود كه توليد وفروش صعودي بوده و اين يعني اينكه سود عملياتي تصاعدي و به صورتي ضرايبي از 3 افزايش داشته ازون طرف درجه اهرم مالي شركت رو محاسبه كردم كه عدد -0/753665478 رو نشون ميده خب اينم يعني اينكه هزينه هاي مالي شركت نزوليه اما بريم سراغ نقطه سر به سر كه عدد 25650 رو نشون ميده كه توليد فعلي شركت يعني 38500 تفاوت بسيار زيادي با نقطه سر به سر عملياتي داره كه عمق توليد شركت دستتون مياد
    .................................................. .................................................. .................................................. ........................
    تا اينجا رو شايد كسي زياد واسش جالب نباشه و با خودش بگه اين چرتو پرتا چيه ديگه.. اما از اين به بعدش شايد واسش جالب باشه
    خب وارد ترازنامه شركت كه بشيم يه چيزي توجه آدمو به خودش جلب و اون افزايش 377 درصدي اسناد دريافتني شركت هست واين افزايش در حسابهاي دريافتني منو ياد كنتور 60 تومني ميندازه اين افزايش 377 درصدي مصادف شده با كاهش 94 درصدي سرمايه گذاري كوتاه مدت خب تا همينجا نتيجه چيه؟شركت اينقد توليد و فروشش بالا بوده كه عجيب از دوروور طلبكار شده واين طلبكاري باعث افزايش موجودي نقد شركت به ميزان 54 درصد شده كه تراز نقدينگي شركتو به طور وحشتناكي مثبت كرده دوستان اين تراز نقدينگي اگه وارد صورتاي مالي شركت بشه منتظر انفجار در صورتاي مالي بايد باشيم تازه اين يه گوشه از گزارشه
    سمت چپ ترازنامه با كاهش 84 درصدي تسهيلات مالي روبرو هستيم كه درجه اهرم مالي اين كاهشو دقيقا پيشبيني كرده
    در تراز نامه شركت كاهش شديد درقسمت بدهي ها ديده ميشه ودر دارايي افزايش شديد درحسابهاي دريافتني نتيجه اينكه ترازنامه شركت به شكل وحشتناكي به نفع سهامدار هست و اگه اين ترازنامه وارد صورتهاي مالي بشه ديگه چكاوه رو 500 تومن نخواهيد ديد
    از ترازنامه كه بگذريم وارد صورتهاي مالي بشيم تناقض عجيبي بين بهاي تمام شده و تابع هزينه شركت ديده ميشه كه فقط نشون از اعلام بالاي بهاي تمام شده داره كه قابليت يك تعديل وحشتناك فقط تو اين سرفصل داره
    فروش شركت 20284 هست كه كمتر از نقطه سر به سر هست كه شما فرض كنيد اگه ميخاست فروش واقعي رو بزنه چه انفجاري تو صورتاي ماليش رخ ميداد پس عمدا فروش كمتر از نقطه سر به سر تعيين شده كه از ظرافتاي كار حسابرس هست
    هزينه هاي اداري معقول به نظر ميرسه اما درآمد عملياتي متفرقه صفر زده شده كه خيلي عجيبه شركتي كه اهرم عملياتي 3 داره چرا درآمد متفرقه عملياتي نداره ويك تناقض عجيب تو اين سرفصل ديده ميشه
    هزينه مالي 162 ميليوني نسبت به پارسال 73 درصد كاهش داشته كه شاهكار اهرم مالي اينجا بوضوح ديده ميشه
    تراز ارزي شركت مثبته واينقد فروش شركت افزايشي هست كه تراز ارزي شركت از يك تصاعد هندسي با قدر نسبت 3 پيروي ميكنه ..قدر نسبت اين تصاعد تقريبا با درجه اهرم عملياتي شركت برابره وچون دلارو 1150 ديده در آينده تسعير ارز شديدا صورتاي مالي شركتو تحت تاثير قرار ميده علت اين موضوع هم اينه كه شركت مصارف ارزي نداره
    اونايي كه تكنيكال كار ميكنن ديديد اعدادي در نمودار نشون ميدن واسه قيمت سهام كه وقتي ما ميبينيم شايد خندمون بگيره مثلا صدراي 700 تومني سايپاي 600 تومني اما واقيعت اينه كه اين اعداد وجود دارن دوستان جمعو تفريقاي من به راحتي اي پي اس شركتو در محدوده 522 تومن نشون ميده ..نميگم الان ميبنده فردا اعلام ميكنه 522 اصولا هيچ مديري اين كارو نميكنه ولي در آينده توانايي رسيدن به اي پي اس 522 تومني رو داره اي پي اس 82 تومني فعلي به نظر من خيلي پايينه همين الان با همين شرايط توانايي اعلام 130 تا 150 تومن سودو داره
    .................................................. .................................................. .................................................. ........................
    اما نتايج كلي
    يك-تو چند خط اول گفتم شركت از تمام ظرفيت توليديش استفاده نكرده و منحني امكانات توليد اينو به خوبي نشون ميده شما ببينيد اگه بخاد از تمام ظرفيت استفاده كنه چي ميشه راحت ميتونه به توليد 57512 تن كاغذ قهوه اي دست پيدا كنه
    دو-تابع توليد و هزينه شركت با فرض ثابت بودن تكنولوژي محاسبه شده شما ببينيد اگه شركت بهينه سازي خطوط توليد رو در دستور كار قرار بده ديگه چه خواهد شد
    سه-وقتي اهرمهاي عملياتي و مالي شركتو بر حسب توليد محاسبه كردم محل تقاطع اهرمهاي مالي و عملياتي شركت با تلورانس خيلي كمي به مبدا مختصات نزديك بود خب اين يعني چي؟اين يعني اينكه بايد منتظر يه اتفاق غير منتظره تو صورتاي مالي شركت باشيم شايد شايد شايد شايد اين اتفاق غير منتظره وارد شدن وجوه نقد عملياتي به صورتهاي مالي باشه
    چهار-صورتاي مالي شركت شفافيت آنچناني نداره و بهشونم حق ميدم بخان پنهانسازي كنن چون اگه بخان واقيعتو بگن بورسم نمادشونو ميبنده حالا حالاهام باز نميكنه
    پنج-يه روشي تو تحقيق در عمليات هست به نام روش سيمپلكس با استفاده از اين روش و تشكيل جدول سيمپلكس شما ميتونيد با داشتن توابع شركت قيمت سهمو در يه بازه زماني خاص بدست بياريد وقتي اومدم قيمتو حساب كردم به عدد 3025/25631458 واسه چكاوه رسيدم كه اگه بازاربه 522 تومن چكاوه پي به اي 6 بده اين رقم قابل دسترسي هست البته در بلند مدت
    شش-در پايان فرض كنيد شركت تو گزارش 9 ماهه تعديل منفي بده من با اطمينان به شما ميگم شركت داره دروغ ميگه اينا همش به شرطيه كه مديراي شركت مثه مديراي فيبر نباشن كه سود 37 تومني رو يه دفه 39 تومن زيان كنن با اين چيزايي كه گفتم حالا حالاها انتظار تعديل منفي از چكاوه ندارم
    هفت-اگه كسي اين 4 خطي كه نوشتم و خيليم روش وقت گذاشتم به دردش خورد يه فاتحه اخلاص واسه پدر ما بخونه شرمنده كه وقتتون رو گرفتم
    تحلیل ات چندتا تا اشکال عمده داره، یکی که گفتی شرکت مصارف ارزی نداره که داره، چیزی نزدیک 2 میلیون دلار، البته فقط یکبار هست و بدلیل واردات ماشین آلات.

همچنین هر تحلیلی بر پایه واقعیات باشه خوبه این شرکت سالهاست که داره با ظرفیت 38000 تنی کار می کنه! چکاوه کجا و ظرفیت 57 هزار تنی کجا؟ اونم با این وضعی که کارخونه های کاغد سازی دارند همین مقدار تولیدشون هم رو دستشون مونده و دارند برای فروش سر و کله همرو می شکنند.

نمی دونم من ترازنامه رو اشتباه خوندم یا شما؟ جمع داراییهای جاری شرکت 16% کم شده در حالی که جمع بدهی جاری شرکت 25% بیشتر شده!

گفتی که حساب های دریافتنی رشد شدیدی کرده که اگه منظورت حصه جاری جسابهای دریافتنی است که نسبت به دوره مشابه 6 ماهه سال قبل کمتر هم شده. ( نزدیک 8 میلیارد 6 ماهه سال گذشته و 4.7 میلیارد 6 ماهه 90) و اصلا رشد حساب های دریافتنی حاکی از فروش نسیه ای شرکت بدلیل رکود صنعت کاغذ سازی و توان پایین نقدینگی مشتریان است و افزایش اون که از لحاظ مالی پدیده ی خوبی نیست.

اگه منظورت سایر حساب های دریافتنی است که این سرفصل اصلا حساب های عادی تجاری شرکت رو شامل نمیشه و مبحث جداگانه ای داره.

در آخر هم نمی دونم این سود 522 تومانی رو از کجا آوردی؟؟؟؟؟؟
    ویرایش توسط موج 5 : 2012/01/06 در ساعت 03:14

7. 18 کاربر به خاطر ارسال مفید موج 5 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال baradaran آواتار ها
    تشکر شده 5,767 بار در 548 ارسال

با سلام و عرض ادب
    خوب دیدم همه از چکاوه میگن و این سهم رو خوب دارن تکون میدن تا هر چی توش هست بریزه بیرون من هم گفتم با اجازه اساتید یه نقاشی ازش بکشم .
    همانطوری که در تصویر دیده میشه سهم یه رشد هیجانی زیاد داشته و قیمت از مرداد از 290 تومان ظرف سه ماه تا اواسط آبان تا 590 رشد داشته و وقتی سهمی اینقدر رشد هیجانی زیاد داره این مقدار اصلاح طبیعی به نظر میرسه .
    در حال حاضر قیمت در برخورد با حمایت 38 تصحیح فیبوناچی برگشت داشته .
    الگویی شبیه به کنج صعودی در نمودار دیده میشه که البته هنوز تکمیل نشده .
    قیمت در راه رشد با مقاومتهای مهمی برخورد میکنه از جمله مقاومتهای تاریخی که از 500 تا 540 دیده میشن .
    و مقاومت خط روند نزولی که سقف کنج نیز هست .
    در اسیلاتور RSI نیز مقاومت خط روند نزولی هنوز شکسته نشده .
    مهمترین منطقه مقاومتی سهم از نظر من محدوده 505 تا 540 تومان هست که به نظرم باند مقاومتی محکمی دیده میشه و با دو خط سبز رنگ مشخص شده در این محدوده از همه نوع مقاومت دیده میشه که اگه قیمت بخواد از این باند عبور کنه باید با حجم بالای معاملات از این محدوده رد بشه .البته محدوده فوق کانال افقی هم محسوب میشه و این امکان هم هست قیمت در صورتی که داخل این کانال قرار بگیره مدتی میان دو ضلع پائین و بالا نوسان داشته باشه ولی اولین قدم عبور کامل از قیمت 505 تومان هست اگه از گام اول به سلامت عبور کرد بعد میشه در مورد روند صعودی بهتر نظر داد .
    ویرایش توسط baradaran : 2012/01/06 در ساعت 10:04
    دو اصل مهم در زندگی : 1_جسارت در بیان عقیده 2_ جرات در پذیرش اشتباه

عضو فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط موج 5 نمایش پست ها
    تحلیل ات چندتا تا اشکال عمده داره، یکی که گفتی شرکت مصارف ارزی نداره که داره، چیزی نزدیک 2 میلیون دلار، البته فقط یکبار هست و بدلیل واردات ماشین آلات.

همچنین هر تحلیلی بر پایه واقعیات باشه خوبه این شرکت سالهاست که داره با ظرفیت 38000 تنی کار می کنه! چکاوه کجا و ظرفیت 57 هزار تنی کجا؟ اونم با این وضعی که کارخونه های کاغد سازی دارند همین مقدار تولیدشون هم رو دستشون مونده و دارند برای فروش سر و کله همرو می شکنند.

نمی دونم من ترازنامه رو اشتباه خوندم یا شما؟ جمع داراییهای جاری شرکت 16% کم شده در حالی که جمع بدهی جاری شرکت 25% بیشتر شده!

گفتی که حساب های دریافتنی رشد شدیدی کرده که اگه منظورت حصه جاری جسابهای دریافتنی است که نسبت به دوره مشابه 6 ماهه سال قبل کمتر هم شده. ( نزدیک 8 میلیارد 6 ماهه سال گذشته و 4.7 میلیارد 6 ماهه 90) و اصلا رشد حساب های دریافتنی حاکی از فروش نسیه ای شرکت بدلیل رکود صنعت کاغذ سازی و توان پایین نقدینگی مشتریان است و افزایش اون که از لحاظ مالی پدیده ی خوبی نیست.

اگه منظورت سایر حساب های دریافتنی است که این سرفصل اصلا حساب های عادی تجاری شرکت رو شامل نمیشه و مبحث جداگانه ای داره.

در آخر هم نمی دونم این سود 522 تومانی رو از کجا آوردی؟؟؟؟؟؟
    در مورد مصارف ارزي خدمتتون عرض كنم كه من تو اين لينك مصارف ارزي حداقل تو 6 ماهه نميبينم اگه شما ميبينيد به منم بگيد
    http://codal.ir/Reports/Exports/KAZV...8QCg%3d%3d.pdf
    اينم پيشبيني اول سالش كه بازم مصارف ارزي نميبينم
    http://codal.ir/Reports/Exports/Jc%4...WlQA%3d%3d.pdf
    مطمئنا اگه 2 ميليون دلار واردات داره بايد حتما در پيشبيني ميومد و اگه داره و در گزارش نياورده تخلف بزرگيه و حتي دادگاههاي ايرانم به اين موضوع رسيدگي ميكنن كه بعيد ميدونم يه همچين تخلفي بخان بكنن
    در مورد ظرفيت شركت اي كاش اون 4 خطو دقيقتر ميخونديد من گفتم منحني نشون ميده از تمام ظرفيت توليديش استفاده نكرده اگه از تمام ظرفيت بخاد استفاده كنه ميتونه به 57000 تن برسه خب اينكه مشخصه تو كوتاه مدت امكان پذير نيست اصلا منحني امكانات توليد به كوتاه مدت كار نداره دوست من شركت قابليت اينو داره اما در بلند مدت...اگه ميگفتم همين فردا 57000 تا توليد ميكنه يه اشكال عمده بود
    در مورد بدهي جاري و دارايي جاري من حرفي نزدم اصلا در مورد چكاوه اين 2 گزينه اهميتي نداره

افزايش در حسابهاي دريافتني رو شما يه طرف قضيه رو ديديد كه اون توانايي نقدينگي پايين مشترياست و درستم هست اما من از اين جنبه بررسي نكردم چون اهميتي نداره من اومدم گفتم كه شركت توليد بالايي داره و اين توليد بالا باعث شده شركت طلبكار بشه اومدم بين حسابهاي دريافتني و توليد شركت رابطه برقرار كردم....در مورد حصه جاري حسابهاي دريافتني و ساير حسابهاي دريافتني حرف شما از لحاظ تئوري درسته ولي منه حسابدار يا مدير شركت خيلي راحت ميتونم اين 2 تارو باهم جابه جا كنم و تو قانون حسابداري ايران تبصره اي هست كه حسابدار در شرايطي ميتونه اين كارو بكنه اصلا اگه من خودم حسابدار شركتي باشم حسابهاي دريافتني و ساير حسابهاي دريافتني رو تو يه سر فصل ميارم شركت هاي بورسي رو بورس موظف كرده اينا رو از هم جدا كنه حالا بعضي شركتا حسابهاي دريافتني رو تو ساير حسابها ميزنن بعضيهام سر جاي اصليشون اين اصلا اهميتي نداره من با توجه به توليد بالاي شركت احتمال دادم جاي اين 2 تا باهم عوض شده باشه گزارش صدرا رو يه نگا بندازيد صدرا هم همين كارو كرده و خيلي از شركتاي ديگم اين كارو ميكنن پس مبحث حسابهاي دريافتني قابليت جابه جا شدن داره تو استاندارد حسابداري دنيا شركتا مابه التفاوت يا جمع اين دو حسابو تو يه سرفصل ميارن حالا بعضي جاها جدا ميشه بعضي جاها ادغام ميشه

در آخر هم بگم كه سود 522 تومني رو با فرضهاي بلندمدت بدست آوردم همونطور كه تكنيكالا صدراي 700 تومني وسايپاي 600 تومني بدست آوردن وقطعا به اين ارقام هم خواهند رسيد حالا كي خدا ميدونه اگه دقت كرده باشيد من يه جايي گفتم الان اين 82 تومن پايين اعلام شده و الانم با قاطعيت به شما ميگم كه همين الان همين الان ميتونه ببنده 130 تا 150 اعلام كنه حالا اين كارو بكنه يا نكنه ديگه به ما مربوط نميشه .. مشخصه كه 522 واسه بلند مدت هست....نكته ديگه اي كه بايد خدمتتون عرض كنم اينه كه اين 4 خطي كه من نوشتم يه تحليل تلفيقي بود و شما فقط نبايد از ديد حسابداري به موضوع نگا كنيد در بعضي از موارد منحني امكانات توليد مياد رو مبحث درآمد متفرقه زوم ميكنه كه نتايجي رو كه ميده اصلا با اصول حسابداري سازگاري نداره ولي در عين ناباوري منطبق با نتايج حاصل از حسابداريه..
    ویرایش توسط *سامان* : 2012/01/06 در ساعت 11:25

کاربر ویژه بورسی سعید درخشانی آواتار ها
    تشکر شده 5,400 بار در 293 ارسال
    چکاوه رو بنده هم سعی میکنم نمودارش رو از منظر خودم انالیز بکنم . خیلی مباحث خوبی مطرح میشه و استفاده میکنیم از محضر اساتید

11. 15 کاربر به خاطر ارسال مفید سعید درخشانی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال rezaafshari110 آواتار ها
    تشکر شده 1,717 بار در 351 ارسال
    سلام جناب درخشانی
    میشه یک نگاهی به این نمودار کسعدی بکنید.
    آقا ناگفته نماند که بنده تازه کارم.
    [IMG][/IMG]
    http://www.novinupload.com/uploads/13258516801.png
    حضرت رسول صلى الله عليه و آله میفرمایند :
    همانا پاكيزه ترين پيشه ، پيشه بازرگانانى است كه چون سخن گويند ، لب به دروغ نگشايند ؛ هر گاه امين شمرده شوند ، خيانت نورزند ؛ زمانى كه وعده دهند ، پيمان نشكنند ؛ چون بخرند ، بر سرِ مال نزنند ؛ چون بفروشند ، بازار گرمى نكنند ؛ هر گاه مديون شوند ، [در پرداخت دين] امروز و فردا نكنند ؛ و هر گاه طلبكار شدند ، [بر بدهكار] سخت نگيرند .

13. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید rezaafshari110 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال bourse آواتار ها
    تشکر شده 8,270 بار در 1,295 ارسال
    جناب بورس منتظر تحليل شما هستيم ...
    دوست عزیز بابت تاخیری که پیش امد واقعا معذرت میخوام حقیقتش این چند روزه مشکلی برام پیش امده بود که نتونستم در خدمت دوستان باشم . راستی تحلیل زیباتون در مورد چکاوه را هم خوندم تو یه کلمه اگه بخوام نظرمو بگم فقط میتونم بگم فوق العاده بود . یکی از زیباترین تحلیل های بنیادی بود که تا به امروز خونده بودم . من هم با اجازه اساتید سایت نقاشی های خودم از سهم را در زیر قرار میدم خوشحال میشم نظرات دوستان عزیز را هم بدونم .

قبل از اینکه بریم سراغ نمودار های سهم دوست دارم ابتدا نمودار شاخص گروه محصولات کاغذی را یه نگاهی کنیم . همون طور که تو شکل مشخصه میتونیم برای این سهم تو بلند مدت یه کانال ترسیم کنیم . سهم بعد از اینکه سقف کانال را رو به بالا شکسته حالا در حال پول بک به خط بالای کانال هست و میشه گفت تو منطقه فوق العاده حساسی قرار گرفته که احتمال برگشت سهم خیلی بیشتر از نفوظ سهم به درون کانل هست .

خوب . حالا موج شماری سهم را میبینم . همون طور که تو شکل مشخصه میتونیم حرکت سهم از 270 تا 330 را موج 1 در نظر بگیریم و سپس اصلاح تا فیبوناچی 61.8 ( قیمت 290 ) را موج 2 و حرکت از 290 تا 600 را موج 3 و بعد از اون اصلاح سهم به صورت یه abc تا فیبوناچی 38.2 را موج 4 و اگه اشتباه نکنم باید به زودی منتظر شروع موج 5 باشیم .

تشکیل الگوی باتر فلای تایم فریم روزانه

امیدوارم مفید واقع شده باشه...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع