صفحه 109 از 134 نخست ... 95999106107108109110111112119 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1,081 به 1,090 از 1335

موضوع: نگاه سعید درخشانی به بازار بورس

عضو عادی
    تشکر شده 974 بار در 212 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط salehiar نمایش پست ها
    با سلام خدمت اقای درخشانی و بقیه دوستان.یک سوال داشتم اگر جواب بدید ممنون میشم.(البته فکر کنم سوالش از نظر خیلی از دوستان آماتوریه!ولی به هرحال برام این سوال پیش اومده) راستش میخواستم بدونم چرا طلا داره همراه با بقیه فلزات ارزون میشه؟؟چون من همیشه این فکر تو سرم بود که اگر یه روز اقتصاد دنیا بریزه به هم طلا خیلی گرون میشه چون خلق الله برای حفظ سرمایشون میرن طلا میخرن ولی حالا داره برعکس میشه...و من دلیل این موضوع رو نمیفهمم!!
    سلام من خودم یه آدم ناشی هستم ولی فکر میکنم یکی از دلایلش بحث نرخ برابری دلار و یورو هست وقتی بحران اقتصادی اروپا تشدید میشه دلار در برابر یورو تقویت میشه و چون معاملات فلزات و خیلی از کالاهای دیگه با دلار انجام میشه قیمتشون افت میکنه چون با ارز پرقدرتی مثل دلار مبادله انجام میشه انشاءالله که باعث گمراهی شما دوست گرامی نشده باشم

2. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mahyar1357 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 241 بار در 78 ارسال
    پس حالاهمه دراین تاپیک داریم به یک نتیجه کلی می رسیم که ازسهمهای وابسته به قیمتهای جهانی فاصله بگیریم واگه داریم تادیرنشده دست به فروش بزنیم دربعضی تاپیکها می خونیم که فلان حقوقی داره فلان سهم رومی خره پس حتما درست عمل می کنه دوستان دقت کنید که همیشه بزرگان اشتباهات بزرگ می کنند شما خودت تحلیل کن کاری به حرکت حقوقیها نداشته باشید به هرحال سهم قیمت خودش روپیدامی کنه حتی اگه یک حقوقی جلوی ریزش یاصعودیک سهم روبگیره

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید تریدر4 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 30,535 بار در 9,530 ارسال
    شاید کمی در مورد ریزش قیمتهای جهانی باید فکر که ریزش تا چه اندازی خواهد بود که موجب تعدیل منفی سهم شود مثلا اگر بیلت در حال حاضر 429 دلار است و به 340 دلار برسد یعنی کف قیمتهای بحران سال 208 باید برسی شود که قیمتهای داخلی چه مقدار سقوط می کنند در حال حاضر شمش بلوم خوزستان 970 تومان معامله می شود با کاهش قیمت جهانی آیا به قیمت 800 تومان می رسد و 170 تومان کاهش قیمت دارد یا بیشتر چون بوجه شرکت روی 800 تومان بسته شده است که مشکلی برای شرکت ایجاد نمی کند و اگر از 800 تومان به پایین تر بیاید حتی ممکنه تعدیل منفی هم نداشته باشد و می تواند از افزایش تولید آن کاهش را پوشش دهد واز نرخ دلار هم می تواند پوشش دیگری داشته باشد و البته هدفمندی یارانه هم کمی تاثیر دارد ولی بعضی ها نسبت به کاهش قیمتهای جهانی واکنش نشان می دهند و سهم را صف فروش می کند هیجانی و این کاهش قیمتها حتما باید برسی شود راه ها گوناگون برای تعدیل ندارد وجود دارد فقط نباید جو گیر شد با تشکر

6. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج اکبری از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    اقا یاکبری حرف شما درست ولی درزمان ریزش قیمتهای جهانی درکشورهم بارکودمواجه می شه وخریداران دست ازخرید می کشند دقت کنید دراین حالت چون قیمت نفت به شدت کاهش پیدامی کنه دولت هم وضع بوجه ایی ناجوری پیدامی کنه وشاید50درصد بوجه عمرانی به طرف بوجه جاری دولت می ره وسیاست انقباضی بانکها به علت وضعیت درامدی دولت ادامه پیدامی کنه پس اوضاع تولیدکنندگان داخلی که داخل جنسشون روبه فروش می رسونندبغرنج می شه درکل کاهش تولیددرهمه صنایع اتفاق می افته این اتفاقی بودکه درسال2008هم افتاد پس به فکرافزایش تولیدشرکتهانباشیدچون مطمئن باشید دراین حالت شرکتها با60تا70درصدظرفیتشون کارمی کنند اقتصادگوساله شترپلنگ ایران که مدل خاصی نداره ازهربحرانی دراقتصادش اثرمی گیره

8. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید تریدر4 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    اگردروضعیت اقتصادی ایران دقت کنید متاسفانه اقتصادایران به رکودتورمی دچارشده به امارهای بورس کالادقت کنید دقیقا این حالت رومی بینیدعرضه چندبرابری درمقابل تقاضای محدودمتاسفانه اقتصادایران باتوجه به هشداراقتصاددانان ازسال 87به بیماری هلندی دچارشده وبااجرای طرح تحول درشیب سقوطی خودگرفتارشده وبابحران اقتصادی جهانی که تنهامحلی بودکه دولت مردان ایران بافروش نفت جبران ناکارمدی اقتصادایران رومی کردند تیرخلاصی به پیکره اقتصادایران می باشد دوستان دقت کنید جمعیت نسبت به اول انقلاب 5/2برابرشده ولی درامدتولیدناخالص ملی ایران تفاوت انچنانی نکرده درصورتی که اقتصادمصرف گرای ایران مصرفش 5/2برابرشده رشدصنایع دراین برهه 33ساله فقط بخاطررشدجمعیتی صورت گرفته وگرنه صنایع مااگه جامعه رشدجمعیتی نداشت بالای انچنانی نداشتد ووضعیت اقتصادی مملکت بسیاربهترازالان بود یک مثال ساده مثل اینکه یک خانواده3نفره بادرامد ماهیانه 700هزارتومان زندگی کند حالا اون خانواده 7نفرشده باشند ولی دارمدهمان 700هزارتومان باشد دقیقا این حالت برای اقتصادایران اتفاق افتاده تمام تولیدناخاص ملی بردوش نفت ومشتقا تاون می باشه پس اگه یک اقتصادنفتی درراه درست پیشرفت نباشه رشدجمعیتی اون فقط نابودکردن منابع برای پرورش نسلی می باشد که هیچ هدفی برای اون برنامه ریزی نشده ودریک گذر70ساله منابع اون جامعه روبه هدرمی دهداین اتفاقی می باشد که برای ایران اتفاق افتاده پس نتیجه می گیریم چون این جمعیت درتولیدناخالص نقشی نداره ولی مصرف خودروداره تورم روتامدت مدیدی به این جوامع هدیه داده می شه

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید تریدر4 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,659 بار در 388 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط تریدر4 نمایش پست ها
    تکنیکال براساس فاندامنتال یک سهم حرکت می کنه پس همیشه ابتدایک فاندامنتال کارباشید ودرمورد ریزش قیمتها مطمئن باشیدریزش ادامه دارمی باشد شرایط اتحادیه اروپااصلاجالب نیست وتحلیلها هرروزعمق فاجعه روگوشزدمی کند پس زمانی که می دونیم قیمتها باحرکت سینوسی ریزشی می باشندروزه شک دارنبایدگرفت امیدبه بهبودشرایط جهانی 20درصدنیست ولی 80درصدانتظارسقوط داریم پس نکته برای یک سهامدار جز ازسهمهای وابسته به قیمتهای جهانی فاصله بگیرید نوسان گیری هم درشرایط نزولی کاردرستی نیست بنده فکرمی کنم بازاربیشتر باتوجه به طرح تحول وسقوط جهانی ازگروههای معدنی فاصله گرفته شاید وقت گروه بانکی وساختمانی رسیده باشد بعضی ازتک سهمها بدک نیستند درگروه بانکی بانک صادرات بسیارعالیه درگروه ساختمانی وساخت وثنوسا اگه میان مدت باهاشون باشید عالینداین دوتا هم بانکند هم ساختمانی درموردتک سهم حواستون به حفاری شمال باشه به نظرمن اکازییونه وقتی نگاش می کنم یادمخابرات 135تومنی می افتم میان مدت توش پول خوابیده
    درود بر دوستان و سروران تایپیک
    از دوستان عزیز تایپیک خواهشاً وساخت را از نظر تکنیکالی بررسی بفرمایید. ممنون می شم.

12. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید shimab از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی یزد تریدر آواتار ها
    تشکر شده 78 بار در 15 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط سعید درخشانی نمایش پست ها
    طلا از سطح 1530 برگشت و تا لب 1580 هم رشد کرده .

اما برخی شاخص های دیگر مثل شاخص داو و اس اند پی و همچنین دکس و برخی فلزات وضعیت خوبی ندارند .

در مورد اینکه اگر ریزش مورد نظر اتفاق بیفته چه سهمهایی میاند بالا به نظرم در ابتدای راه مثل یک سونامی اکثر سهمها رو منفی خواهد کرد و شاید کمتر سهمی یافت بشه که از این طوفان در امان باشه .. مثل سال 87 که کلیت بازار ریخت و بعد بازار فهمید رو برخی سهمها اشتباه کرده .
    سعید جان
    یه حسی بهم می گه بعد از سه خرداد یه صعود 2000 واحدی را باید در شاخص انتظار داشت (نمودار هام هم تا حدودی تأیید می کنند، بشرطیکه هنوز تو 5 بزرگ باشیم) قیمت های جهانی هم فکر می کنم تا 20 روز آینده یه پولبکی داشته باشند و بعد از اون ریزش عمیق را داریم ، از مذاکرات بغداد هم فکر می کنم حداقل به واسطه شرایط خاص دو طرف اخبار منفی به بیرون درز نکنه و مذاکرات تا مقطعی دیگر ادامه داشته باشد،
    جمیع این جوانب به نظر من باعث رشد شاخص حداقل تا محدوده 28000 واحد می گردد. ( نمودار بیشتر سهام بازار هم ، همین شرایط را دارند.)

نظرت چیه؟
    انسان به اندازه ای که به مرحله انسان بودن نزدیک می شود احساس تنهایی بیشتری می کند

(دکتر علی شریعتی)

14. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید یزد تریدر از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر ویژه بورسی سعید درخشانی آواتار ها
    تشکر شده 5,400 بار در 293 ارسال
    با سلام و تشکر از مطالب ارزشمندی که دوستان مطرح کردند . به نظر میاد وضعیت بازارهای جهانی خوب نیست . امروز از صبح نبودم سعی میکنم تا شب و یا نهایتا فردا به صورت جامع بازارهای جهانی رو بررسی کنم و در اختیار دوستان قرار بدم . امید وارم دوستان هم ما رو از نظرات ارزشمند خودشون محروم نکنند .

کاربر ویژه بورسی کریم مهدوی آواتار ها
    تشکر شده 3,846 بار در 775 ارسال
    سلام سعید جان
    خیلی مخلصیم
    تو مرد باش و میاندیش از گرانی درد/همیشه درد به سروقت «مرد» می آید

17. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید کریم مهدوی از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر ویژه بورسی سعید درخشانی آواتار ها
    تشکر شده 5,400 بار در 293 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط سردارسپه نمایش پست ها
    سلام سعید جان
    خیلی مخلصیم
    اقا من بیشتر ..

نقل قول نوشته اصلی توسط یزد تریدر نمایش پست ها
    سعید جان
    یه حسی بهم می گه بعد از سه خرداد یه صعود 2000 واحدی را باید در شاخص انتظار داشت (نمودار هام هم تا حدودی تأیید می کنند، بشرطیکه هنوز تو 5 بزرگ باشیم) قیمت های جهانی هم فکر می کنم تا 20 روز آینده یه پولبکی داشته باشند و بعد از اون ریزش عمیق را داریم ، از مذاکرات بغداد هم فکر می کنم حداقل به واسطه شرایط خاص دو طرف اخبار منفی به بیرون درز نکنه و مذاکرات تا مقطعی دیگر ادامه داشته باشد،
    جمیع این جوانب به نظر من باعث رشد شاخص حداقل تا محدوده 28000 واحد می گردد. ( نمودار بیشتر سهام بازار هم ، همین شرایط را دارند.)

نظرت چیه؟

در این مورد تو شرایطی هستیم که فعلا نمیشه نظر قطعی داد . به نظرم کاهش قیمتهای جهانی قطعیه ولی در زمانش باید بیشتر دقیق بشیم . اخیرا به یه موردی در مورد بازار رسیدم که .. به نظرم شاخص کل یک فریب بزرگ بوده برای بازار که اگر به قطعیت برسم حتما خواهم گفت . فعلا دارم روی بازار داخلی کار میکنم و بازار خارجی رو تموم کردم . میخوام نتیجه رو یکجا به دوستان ارائه بدم .

19. 22 کاربر به خاطر ارسال مفید سعید درخشانی از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع