صفحه 7 از 7 نخست ... 4567
نمایش نتایج: از 61 به 65 از 65

موضوع: چو ایران نباشد تن من مباد

مدیر (6) مجيد رادمنش آواتار ها
    تشکر شده 24,885 بار در 4,797 ارسال

پاسخ : چو ایران نباشد تن من مباد

نقل قول نوشته اصلی توسط ائلچی نمایش پست ها
    با سلام خدمت مدیر سایت
    الحق که زحمات بسیاری می کشید و از این بابت به شخصه سپاسگذارم.
    ولی در مورد مطلب بالا که فرمودین دشمنان در حال ضربه زدن به فرهنگ ما هستند طوری که از درون داریم تهی میشویم باید بگویم که بعضی از کاربرای همین سایت آگاهانه در همین جهت تخریب هویت ملی اقدام می کنند ولی مدیریت هیچ اقدامی در جهت مقابله با این افراد انجام نمی دهد. بنده معتقد به نقد هستم و اعتقاد راسخ دارم در جامعه ای که منتقد نباشد آن جامعه در لجن زار فرو خواهد رفت ولی انتقاد با تخریب هدف دار فرق می کند. مثلا همین کاربر ........ رو بررسی کنید در بین سخنانش چیزی از انتقاد نیست فقط تبلیغ غرب و فقط بدبخت نشان دادن ملت ایران ، آن هم نه فقط به این حکومت فعلی بلکه کنایه ها و تخریب هایش به دوران قبل هم میرسد گویی اینکه این کشور نه افتخاری برای بالیدن و نه فردی جهت الگو گرفتن داشته است. امیدوارم همگی برای سر بلندی میهن عزیزمان تمام تلاش مون رو به کار بگیریم.
    عرض سلام و ادب خدمت جناب ‎ائلچی عزیز
    متقابلأ از لطف و محبت جنابعالی بینهایت ممنون و سپاسگزارم

فرمایشات شما را با گوش جان شنیدم و تأثیر مثبتی از حس زیبای غرور و غیرت ملی که در بطن واژه های تان نهفته بود گرفتم اما برای درک بهتر واقعیت لازمست نکاتی را مختصرأ به عرض برسانم.

دوست خوبم،
    نظارت انجمن بر پایه احترام به تفکرات و نظرات یکایک کاربران بنا نهاده شده ولو آن عقیده مخالف محض با نظر شخصی بنده و یا ناظر دیگر باشد. پس این تفکر که اگر کاربری اظهاراتش باقی می ماند و حذف نمی شود حتمأ مورد تأیید مدیریت انجمن است کاملأ تفکر باطلی است و ممکنست بسیاری از مطالب تا زمانیکه گزارش ارسال خلاف برایشان نرسد توسط مدیران و یا ناظرین حتی خوانده هم نشوند.

مورد دیگر اینکه از ابتدای فعالیت انجمن تأکید و بنابراین گذاشته شده تا حرمت کاربران همیشه و در همه حال محفوظ بماند و اگر ناظرین تخلفی هم دیدند و خواستند تذکر دهند، برای حفظ شأن کاربر حتی المقدور در پیام خصوصی باشد (مگر در موارد بسیار خاص)، بنابراین خیلی مطمئن نباشید که مدیریت نسبت به این قبیل مسائل و کاربران بی تفاوت است.

نکته آخر اینکه بارها و بارها اعلام شده که انجمن بورسی یک سایت تخصصی و ایرانی در زمینه بازارهای مالی است و باز هم بارها و بارها یادآوری کردیم که اینجا یک تریبون تبلیغاتی برای احزاب، جناح ها و یا گروههای سیاسی نیست و این دست مباحث نه تنها کمکی به دیگران نمی کند بلکه باعث بوجود آمدن کینه و کدورت، برهم خوردن دوستیها و زمینه ساز مشاجرات و همچنین متشنج شدن فضای انجمن می شود و در مقابل قدردان بزرگوارانی هستیم که خواهش ما را با متانت پذیرفتند و به حرمت چند سالی که در خدمتشان بودیم غم ما را حداقل تا حدودی خوردند.

علی ایحال یکبار دیگر عرض میکنم، چنانچه کاربری بخواهد قوانین سایت را نادیده بگیرد و احساسات ملی مذهبی دیگر کاربران را با اظهارات مغرضانه جریحه دار سازد و کشور عزیزمان، مردم بزرگوارمان، فرهنگ غنی و مذهب رسمی ما را به سخره بگیرد، بی چون و چرا و بدون کوچکترین اغماضی مسدود خواهد شد.

با تقدیم احترام و آرزوی سربلندی ایران همیشه جاوید ..
    یـــــاد خــــــدا آرامش بخش دلهــــــاست ..... کجایند مردان بی ادعـــــــا

2. 15 کاربر به خاطر ارسال مفید مجيد رادمنش از ایشان تشکر کرده اند:

مدیر Captain Nemo آواتار ها
    تشکر شده 21,295 بار در 2,970 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط CAPTAIN NEMO نمایش پست ها
    چو ایران نباشد تن من مباد ***** بدین بوم و بر زنده یک تن مباد

هفتم آبان روز جهانی کوروش بزرگ گرامی باد . . .

یاری اندر کس نمی​بینیم یاران را چه شد
    دوستی کی آخر آمد دوستداران را چه شد

شهر یاران بود و خاک مهربانان این دیار
    مهربانی کی سر آمد شهریاران را چه شد

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید Captain Nemo از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 4,525 بار در 910 ارسال

٧ آبان روز كورش بزرگ
    سخنراني مصطفي بادكوبه اي امروز در پاسارگاد به مناسبت روز كورش بزرگ

بس عمارت که بود خانهٔ رنج
    بس خرابی که شود پردهٔ گنج

6. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید محمود گرگانی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Senator1989 آواتار ها
    تشکر شده 6,771 بار در 2,081 ارسال

با سلام

پتروشیمی بصره
    یكی از عملیاتهای مهم ما زدن تاسیسات پتروشیمی بصره بود. این محل بر خلاف اسمش كه غیرنظامی است، یكی از بزرگترین پایگاههای عراق بوده و در آنجا دو دستگاه رادار دوربرد كه از نظر نظامی اهمیت زیادی داشتند، نصب شده بود؛ به طوری كه برای عراقی، نگهداری از این رادارها بسیار مهم و برای ما هم انهدام آن یكی از ضروریات بود. عراق با تمام امكانات هوایی و زمینی خود، سعی در نگهداری آن داشت و ایران نیز به تمام نیروهای رزمی خود، اعم از زمینی، هوایی و هوانیروز ماموریت آزاد داده بود كه آنجا را منهدم كنند. یك بار نیروی هوایی یك بمب 5 تنی را با یك فروند F-4D روی ساختمان انداخت، ولی استحكام سطح ساختمان آنقدر زیاد بود كه آسیب كلی به رادار وارد نیامد. اهمیت این رادارها در این بود كه عملكردی مثل آواكس داشتند و مركز تجمع نیروهای ایرانی را ثبت می ‏كردند و توپخانه خود، گرا می‏ دادند.
    تنها فرقی كه این رادارها با آواكس داشتند این بود كه آواكس، رادار سیار و دارای برد محدودی است، ولی این رادارهای ثابت بودند و میدان عمل خیلی وسیعی داشتند. هوانیروز برای انهدام آن، اقدامات زیادی كرده بود، ولی هنوز این مهم عملی نشده بود. خلبانهای هوانیروز ساعتها در اطراف رادار دور زده بودند كه موشك خود را روی آن قفل كنند، ولی هنوز موفق به این كار نشده بودند. البته برای این كار، فقط كبراهایی وارد عمل می شدند كه موشك ماوریك داشتند. آن روز درگیری در غرب كارون، بسیار شدید بود و تمام منطقه را دود غلیظ حاصل از سوختن ادوات و چاههای نفت، فرا گرفته بود. ناگهان از نظرم گذشته كه پروازی روی پتروشیمی داشته باشم و به قول معروف، من هم شانسم را امتحان بكنم.
    راست به چپ :سرهنگ خلبان ، مهدی مدرس ، سروان خلبان ، رضا میبدی
    فرمانده منطقه علیرغم اینكه من مسئولیتهای زیادی در هوانیروز داشتم، پیشنهاد پرواز مرا قبول كرد و قرار شد به همراه یك فروند 214 و یك فروند كبرا، كه حفاظت مرا برعهده داشت، به آنجا اعزام شویم. ساعت 9:30 هلیكوپتر من با دو موشك ماوریك از زمین كنده شد و به طرف هدف به پرواز درآمد. هلیكوپتر كبرای دوم و به دنبالش هلیكوپتر 214 كه یك گروه فیلمبرداری از برنامه «ایران در جنگ» را به همراه داشت، در اطراف من به پرواز درآمدند. در ارتفاع خیلی پائین پرواز می‏ كردیم؛ با این حال، زودتر از آنچه انتظار می‏رفت، عراق به پرواز ما پی برد و ابتدا هواپیماهای میگ 21 و پس از آن هلیكوپترهای «هایند» دشمن در ارتفاع بالا اقدام به تیراندازی به سوی ما كردند. علت پرواز هلیكوپترهای عراقی در ارتفاع بالا، این بود كه هم ما را هدف قرار دهند و هم پدافندشان بتواند به راحتی به سوی ما تیراندازی كند. با وجود آن همه موانع، بیش از هفت بار به طرف پتروشیمی پرواز كرده و به آن نزدیك شده بودم ولی موشك ماوریك روی آن قفل نشده بود. به فكر فرو رفتم تا علت را بیابم. ناگهان علت قفل نكردن موشك را فهمیدم. به ستوان میبدی گفتم: می ‏دانی چرا موشك قفل نمی‏شود؟- نه.- برای اینكه ساختمان همرنگ زمین است و هرگز این موشك از این زاویه نمی ‏تواند كاری بكند.- سعی كن این فرصت طلایی را از دست ندهیم.- بهتر است از سمت غرب هم آزمایش كنیم.- آن منطقه ناشناخته است و مجاز به پرواز در آنجا نیستیم.- اهمیت این موضوع بیشتر از آن است كه ما معطل بكنیم؛ پس بهتر است فرصت را از دست ندهیم و كارمان را شروع كنیم.
    او حرفی نزد و بلافاصله هم نظرمان را برای تغییر مسیر به هلیكوپترهای بعدی گفتیم و سپس به طرف غرب ساختمان پتروشیمی پرواز كردیم. پدافند عراق با شدت تمام شلیك می‏كرد و تعداد هلیكوپترهای عراقی كه ما را موشك باران می‏كردند، زیادتر شده بود، ولی هنوز منتظر فرصتی بودم كه موشك قفل كند و كارم را انجام دهم. سرانجام از سمت غرب به ساختمان نزدیك شدیم و با توجه به به سایه‏ای كه آفتاب در سمت غربی ایجاد كرده بود، موشك قفل كرد. بلافاصله خلبان 214 را مطلع كردم كه به فیلمبردارها بگوید كه آماده باشند. ستوان میبدی مرتب می‏ گفت: «بزن! این فرصت طلایی را از دست نده» سعی كردم خونسردی خودم را حفظ كنم. وقتی كه فیلمبردارها اعلام آمادگی كردند، با توكل به خدا و مولا علی، نگاهی به چراغ قرمز موشك كه علامت قفل شدن آن روی هدف بود، اندختم. چراغ قرمزتر از همیشه مرا دعوت به شلیك می ‏كرد! با توكل به خدا، كلید موشك را فشار دادم. موشك از هلیكوپتر جدا شده و رفت تا از دریچه‏ ای كه باز بود وارد ساختمان شد و لحظاتی بعد، ساختمان مجهز پتروشیمی به تلی از دود و آتش مبدل شد. خلبان 214 با خوشحالی گفت: «تبریك می‎ گویم مهدی، هم هدف را زدی و هم تیراندازی ‏ات توسط فیلمبردارها ثبت شد.» برای اطمینان كافی، موشك دوم را نیز پرتاب كردم. اثری از ساختمان پتروشیمی تقریباً برجای نمانده بود.حالا من و میبدی از خوشحالی سر از پا نمی‏ شناختیم. همه عوامل پدافندی دشمن مشغول شلیك به سوی ما بودند. هلیكوپتر كبرای محافظ ما شروع به تیراندازی شدید و پرحجم به طرف آنها كرد. سپس منطقه را دور زدیم و هرچه آتش داشتیم برسر دشمن ریختیم و به منطقه خودی وارد شدیم. در منطقه خودی احساس كردم كه هلیكوپترم هر از چند گاهی یك بار ریپ می‏زند. با این حال كنترلش كردم و تا پایگاه رساندم. پرسنل هوانیروز در محوطه جمع شده و منتظر فرود ما بودند. فرمانده پایگاه تا نزدیكی هلیكوپتر آمد و نگاهی به من كرد. من با دست علامت دادم. به هر ترتیبی بود هلیكوپتر را بر زمین نشانده و از آن خارج شدم. ابتدا فرمانده منطق و پس از او سایر همرزمان دور ما جمع شدند و برایمان دست زدند و صلوات فرستادند. در حال حركت به طرف اتاق عملیات بودیم كه بازرس فنی به سراغم آمد و دستم را گرفت و گفت: «بیا هلیكوپترت را تماشا كن!» به طرف هلیكوپتر برگشتم. بدنه هلیكوپتر سوراخ سوراخ شده بود. غرق در تماشای آن بودم كه او ملخ اصلی هلیكوپتر را نشانم داد. با دقت نگاهش كردم. بیش از نصف پهنای ملخ اصلی ذوب شده بود. پاهایم سست شد و ضمن تحسین هلیكوپتر قدرتمند كبرا، خدا را سپاس گفتم.پی نوشت :تاریخ این سرزمین ، هرگز جانفشانی های دلیرمردان ارتش جمهوری اسلامی ایران را فراموش نخواهد کرد ، چرا که بخشی از امنیت کنونی ما ، حاصل جانفشانی های این عزیران است .

8. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید Senator1989 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Senator1989 آواتار ها
    تشکر شده 6,771 بار در 2,081 ارسال

مسابقات ارتش های جهان2016 روسیه با حضور ایران Alabino
    http://www.aparat.com/v/WhXdw

--
    مسابقات ارتش های جهان 2016 روسیه
    http://www.aparat.com/v/V4T7I

صفحه 7 از 7 نخست ... 4567

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع