صفحه 132 از 143 نخست ... 3282122129130131132133134135142 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1,311 به 1,320 از 1427

موضوع: كنتورسازي ايران ( آكنتور )

عضو فعال azad1 آواتار ها
    تشکر شده 883 بار در 280 ارسال

پاسخ : كنتورسازي ايران ( آكنتور )

موضوع : نامه اتاق اصناف ایران در رابطه با آخرین وضعیت قرارداد تجهیز اصناف به صندوق مکانیزه فروش

باعنايت به انتشار اخباری مبنی بر مشارکت شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران با اتاق اصناف ايران در پروژه تجهیز اصناف به صندوق‌هاي فروشگاهي ؛ طی نامه های شماره 12092/122 مورخ 31/06/95 ، شماره 12475/122 مورخ 11/07/95 و شماره 12959/122 مورخ 28/07/95 از اتاق اصناف ایران درخواست گردید آخرين وضعيت مربوط به اجراي قرارداد تجهيز اصناف کشور به صندوق‌هاي فروشگاهي در صورتيکه طرفيت اين قراردادها شرکت هاي ثبت شده نزد اين سازمان باشند، جهت اطلاع رساني به عموم سهامداران تشريح گردد.
    مطابق پاسخ دریافتی از اتاق اصناف ایران طی نامه شماره 8619/12/7 مورخ 17/08/95 ، "در حال حاضر 25 شرکت جهت مشارکت در پروژه اعلام آمادگی نموده اند و اتاق در حال بررسی وضعیت شرکتهای فراخوانده شده و تعیین شرایط و ضرورت های مالی و فنی لازم جهت حضور در پروژه است و تاکنون هیچ قراردادی با هیچ شرکتی توافق یا منعقد نشده است و پس از اتمام فرآیند فوق در صورت توافق و انعقاد قرارداد نسبت به اعلام رسمی اسامی شرکت یا شرکتهای مشارکت کننده در اجرای پروژه از طریق پایگاه رسمی اتاق اصناف ایران اقدام خواهد شد."

عضو فعال نجاT... آواتار ها
    تشکر شده 9,997 بار در 2,399 ارسال

نگران سهم نباشید. به زودی شفاف سازی اساسی انجام خواهد شد و همه ی مخالفان ساکت.
    انتقال ثروت از كوتاه مدتي ها به بلند مدت ها !

3. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید نجاT... از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال Dr.boursi آواتار ها
    تشکر شده 9,118 بار در 1,609 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط نجاT... نمایش پست ها
    نگران سهم نباشید. به زودی شفاف سازی اساسی انجام خواهد شد و همه ی مخالفان ساکت.
    برای من سهامدار دیگه عاملی چوپان دروغ گو هست......اگر عرضه داش تکار به این حا ها کشیده نمی شد....عاملی دنبال فرصت سوزی و وقت خریدنه.....تنها راهکار اعتراض های مکرر هست....
    متاسفانه دوستان توی کارگزاری اگاه هم هیچ هماهنگی انجام نمی دهند و کاملا بی خیال تشریف دارین البته حق هم دارن چون کد شخصی هاشونو خالی کردند و تنها برای صندوقشون مونده
    بعد از گرفتن دکترا من دارم ماهی گیر میشم !!!

لذتی که در خرید سهم در منفی هست، در بخشش هم نیست!!!

5. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید Dr.boursi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال azad1 آواتار ها

افشاگری مجری طرح تجهیز صندوق‌های فروشگاهی اتاق اصناف در گفت‌وگو با فارس:

مُشتی کاغذ، سازمان بورس و حسابرس را بازی داد/ حتی یک صندوق هم تا به امروز تحویل نگرفتیم/پول صندوق ذخیره فرهنگیان چه شدخبرگزاری فارس: مُشتی کاغذ، سازمان بورس و حسابرس را بازی داد/ حتی یک صندوق هم تا به امروز تحویل نگرفتیم/پول صندوق ذخیره فرهنگیان چه شد

مجری طرح تجهیز صندوق‌ فروشگاهی اتاق اصناف پرده از واقعیات پروژه صندوق‌های فروشگاهی برداشت و گفت: به من گفته‌اند مصاحبه نکنم، اما خوشبختانه کسی صاحب اختیار من نیست، تاکنون حتی یک صندوق مکانیزه فروش هم نگرفته‌ایم.
    خبرگزاری فارس؛ ماجرای نصب صندوق‌ فروشگاهی و رشد چشم‌گیر قیمت سهام کنتور سازی در بورس طی روزهای پایانی سال گذشته یکی از جنجال انگیزترین رخدادهای بازار سرمایه بوده است. ماجرایی که با توجه به تردید در اصالت گزارش‌های حسابرسی شده از آن به عنوان بزرگترین رسوایی تاریخ بورس ایران یاد می‌شود.

در آخرین روزهای دی ماه 1394 و درست همزمان با سرخوشی اغلب سرمایه گذاران از اجرای برجام، یک ناشر بورسی از تعدیل مثبت 400 درصدی به بازار خبر می‌دهد. تعدیلی که از آن در تالار شیشه ای به عنوان نشانه ای از تابیدن آفتاب برجام یاد می شود، تا بهانه ای برای بالا پریدن 1000 واحدی شاخص کل بورس فقط در عرض یک روز و همزمان با بازگشایی این نماد معاملاتی باشد.

شرکتی که در چند سال گذشته با مشکل مالی نظیر عدم توانایی بازپرداخت تسهیلات بانکی دریافتی و عدم پرداخت سود سال‌های گذشته سهامداران مواجه بوده، حالا در واپسین روزهای باقی مانده در سال 1394 با اعلام پیش‌بینی افزایش سود 3000 میلیارد ریالی از محل انعقاد قرارداد صندوق‌های فروشگاهی در بودجه 94 ، همه معامله‌گران بازار سهام را شگفت زده کرد.

شرکتی که از قضا سود نقدی مجامع عادی سالیانه سهامداران خود از سنوات قبلی را هنوز نداده است.

اما واقعیت چیست؟

شرکت کنتور سازی که در ترکیب سهامداری آن نام سرمایه‌گذاری و تجاری معین رنان با بیش از 57 درصد سهام، سبد شرکت تعاونی وزارت بهداشت با بیش از یک درصد سهام و البته شرکت آیترون (آسکاریس سابق) با مالکیت 8 درصدی سهام (که معلوم نیست سود نقدی این شرکت فرانسوی امریکایی در سال‌های اخیر به جیب چه کسایی سرازیر شده) دیده می شود و طی دو سال اخیر با مشکل سرمایه در گردش مواجه بوده است.

حجم مطالبات سنگین با وزارت نیرو و از سویی کسادی بازار مصرف باعث شده تا این شرکت در هر دوره زمانی با رونمایی از قراردادهای عجیب و غریب از قبیل صادرات کنتور به سوریه، از طریق بورس اندکی از نقدینگی مورد نیاز خود را جمع آوری و یا دستکم از فشار بار بدهی‌های بانکی خود با مدل وثیقه کردن سهام بکاهد.

به گزارش فارس در آخرین اقدام ها مطابق با مستندات موجود در سامانه کدال، شرکت کنتور سازی ایران در صورت‌های مالی که به سازمان بورس ارایه داده از صندوق های فروشگاهی با حاشیه سود بیش از 50 درصدی خبر داده، بدون اینکه به نرخ سود بانکی منابع مالی مورد نیاز در این طرح اشاره‌ای داشته باشد.

در این میان شائبه عملکرد اتاق اصناف ایران در انعقاد قرارداد با شرکت تازه تأسیس هوشمند سامانه باران یا شائبه مناقصه برگزار شده توسط این شرکت، سود پیش بینی شده شرکت بورسی تامین کننده این صندوق‌ها، خرید سهام شرکت توسط گروهی خاص و غیره، باعث پرسش‌های بسیاری در تالار شیشه‌ای طی شش ماه نخست امسال شد.

برای یافتن کلید حل معما به سراغ حمیدرضا سعدالله عضو اتاق اصناف و مجری طرح «تجهیز رایگان اصناف به صندوق مکانیزه فروش» رفته‌ایم.

در این گفت‌وگوی صریح و بی پرده همه زوایای پیدا و پنهان قرارداد کنتور سازی بر سر صندوق‌های فروشگاهی و نقش اتاق اصناف حتی با جزییات برای نخستین بار افشاء شده است.

سعد الله در این گفت وگو پرده از همه واقعیات پروژه صندوق های فروشگاهی برداشته و می گوید:« به من گفته اند مصاحبه نکنم، اما من گوش نمی دهم و خوشبختانه کسی مالک اختیار من نیست. شما و همه سرمایه گذاران بازار سرمایه بدانید که اتاق اصناف با شرکت کنتور سازی ایران هیچ قراردادی ندارد. اتاق اصناف در همان زمان هم چندین بار اعلام کرد که هیچ قراردادی با این شرکت ندارد.»

فارس؛ آقای سعدالله لطفا با توجه به نامه افشا شده اخیر اتاق اصناف از سوی سازمان بورس مبنی بر عدم قرارداد بر سر صندوق های فروشگاهی ، توضیح دهید چرا شما در اواخر سال قبل و حتی در برخی مصاحبه‌ها با خبرگزاری ها عنوان کردید که این قرارداد بسته شده و به دنبال آن قیمت سهام شرکت کنتور سازی هم در ابتدا تا 8 برابر جهش کرد؟

اینکه اتاق اصناف با کنتور سازی قرار داد داشته باشد، باید بگویم هیچ قراردادی وجود ندارد و آن زمان هم اعلام کردیم که هیچ قراردادی بر سر صندوق‌های فروشگاهی میان اتاق اصناف و کنتور سازی بسته نشده است.

اتاق اصناف بر اساس طرحی که « شرکت هوشمند سامانه باران » ارایه کرده این اختیار را به باران داده تا این طرح را اجرا کند. هوشمند سامانه باران هم با کنتور سازی قرارداد دارد.

فارس؛ شما چندین بار هم با مراجعه به سازمان بورس به همراه مدیر عامل کنتور سازی این طرح را معرفی کرده اید...

یک بار سازمان بورس عنوان کرد که برگشت سرمایه با چه تضامینی ممکن است و چک ها چطور نقد خواهد شد . من هم در سازمان بورس طرح را توضیح دادم . چند بار تاکید کردم که این سیستم کاملاً خصوصی است که شرکت باران مجری ، زرین کابل کوروش خریدار و کنتور سازی هم فروشنده است و ربطی به اتاق اصناف ندارد و تنها به عنوان نهاد حاکمیتی می‌تواند نظارت داشته باشد، چون نمی تواند وارد فعالیت تجاری شود.

فارس؛ آیا مالکیت شرکت زرین کابل کوروش متعلق به شماست؟

خیر ، کاملا مستقل است. اصل قضیه این بود که کنتور سازی باید ریسک پروژه را بپذیرد، اما این ریسک را نمی‌پذیرفت و خواستار دریافت چک از سوی طرف خریدار بود.

کنتور سازی می‌گفت، با دریافت چک و تحت قالب خرید و فروش حاضر به اجرای این پروژه و پذیرش ریسک است، در صورتی که مدل کسب و کار این طرح بر اساس درصدی از تراکنش های صندوق ها است و با نصب صندوق ها ، درصدی از تراکنش های فروش دریافت می‌شود. این فرایند، درامد بسیار خوبی برای مجری و سرمایه گذار دارد، ولی کنتور سازی می‌گفت من فقط می‌خواهم خرید و فروش صندوق ها را داشته باشم...

فارس؛ پس کنتور سازی چه چیزی را در مواجهه با اعتراض سازمان بورس ادعا کرده ؟

با فرض این خرید و فروش؛ قرارداد با شرکت هوشمند سامانه باران را به سازمان بورس برده و ادعا کرده که با اتاق اصناف این قرارداد را بسته که این موضوع یکی از خبط های او بوده است و می گوید اشتباه کرده‌ام. در صورتی که همان موقع نامه‌ای از سوی آقای عوض پور، دبیر کل اتاق اصناف به سازمان بورس ارسال می‌کند، مبنی بر اینکه اتاق اصناف با هیچ شرکتی قرارداد ندارد و بر اساس طرحی به شرکت باران ماموریتی داده و این شرکت هم قراردادی را (بی آنکه به اتاق اصناف ارتباط داشته باشد) برای این منظور در چارچوب‌های خود منعقد کرده است.

فارس؛ تاریخ ارسال این نامه چه زمانی بوده است؟

این نامه در بهمن یا اسفند ماه پارسال در جواب به نامه سازمان بورس ارسال شد.

فارس؛ ولی کنتور سازی گویا مدعی انعقاد تفاهم نامه ای سه جانبه با باران و اتاق اصناف شده ...

خیر، قرار داد سه جانبه میان هوشمند سامانه باران ،کنتورسازی و زرین کابل کوروش بسته شده و در هیچ جایی و در هیچ زمانی اتاق اصناف با کنتور سازی تفاهم نامه و یا نامه نگاری نداشته، به جز اینکه یک بار که آقای عوض پور به سازمان بورس نامه نوشت و گفت؛ این قرارداد با اتاق اصناف نیست.

الان در رابطه با املاک، اتاق اصناف با خدمات انفورماتیک راهبر همکاری دو جانبه‌ای برای رصد کد های رهگیری دارد. می توان تصور کرد که این شرکت در همه جا ادعا کند که با اتاق اصناف قرارداد بسته در حالی که چنین چیزی نیست.

فارس؛ پس قرارداد صندوق‌های فروشگاهی بر چه اساسی بسته شده ؟

در هیات رییسه اتاق اصناف مصوب کردیم که با این مدل تفاهم سه جانبه برای تجهیز اصناف کشور به صندوق ها شدت داده می‌شود. اینها (هیات رییسه اتاق اصناف) هم از خدایشان بود که بجای خرید نقدی بطور اقساطی دستگاهها را تحویل بگیرند.

فارس؛ در حال حاضر کنتور سازی ادعا کرده که در سنگاپور صندوق ها را تحویل خریدار داده و از طرفی چک های دریافتی وی از باران هم سررسید شده، اما هنوز برگشت نخورده است...

قرارداد باران همچنان پاربرجاست و مدیر عامل کنتور سازی هفته پیش در نامه‌ای به اتاق اصناف درخواست سه ماه فرصت برای تحویل صندوق ها را کرده است. در حال حاضر ادعا می کند که در سنگاپور این صندوق ها به زرین کابل کوروش تحویل داده شده، در حالی که باران به عنوان مجری طرح می خواهد که در ایران طرح مذکور را اجرا کند، نه در سنگاپور...

با اطمینان می گویم مدیر عامل کنتور سازی وقتی حقوق پرسنل نمی دهد، چگونه می‌تواند 200 هزار صندوق را سر موعد تحویل دهد؟

من دوستانه به او گفته ام با نیت سهامدارانی که فریبشان داده و در این طرح آمده اند، حاضرم قرارداد را فسخ نکنم و آن را اجرا کنم ولی متاسفانه شش ماه است که با امروز و فردا کردن همه را سر کار گذاشته است...

در طرح مناقصه جدید صندوق های فروشگاهی هم که قرار شد اتاق اصناف مستقیم آن را اجرا کند، شرکت کنتور سازی تنها شرکتی بود که پروانه بهره برداری این صندوق ها را داشت. یکی از مشکلات این بود که از سوی برخی عنوان می شد ؛ چرا پروانه بهره برداری را معیار انتخاب قرار داده اید، در حالی که با یک میلیون تومان رشوه! می‌توان آن را خرید...

فارس؛ اما هوشمند سامانه باران با ترک تشریفات اقدام به امضای قرارداد با این شرکت کرده است...

یک شرکت خصوصی هیچ اجباری برای برگزاری مناقصه ندارد و اختیار دارد که از چه کسی بخرد.

فارس؛ با این حال آگهی مناقصه را در یک نوبت روزنامه رسالت به تاریخ 2 دی ماه 94 منتشر کرده اید...

آن آگهی برای شناسایی تولید کننده‌ها منتشر شد. هیچ کسی به جز کنتور سازی پروانه نداشت و سایرین همگی فعال در صنعت کامپوتر بودند. فقط کنتور سازی دارنده پروانه صندوق های فروشگاهی بود. در مرحله دوم نیز که اتاق اصناف خود اقدام به برگزاری مناقصه کرد و 24 شرکت اعلام آمادگی کردند تنها دو شرکت شامل ایران ارقام با پروانه بهره برداری 55 هزار صندوق فروشگاهی و کنتور سازی با پروانه یک میلیون و یکصد هزار صندوق را ارایه داده است.

نمی توانم وزارت صنعت را به عنوان یک نهاد قانونی و حاکمیتی که اقدام به اعطای پروانه بهره برداری کرده را کنار بگذارم و تنها به سخنانی اکتفا کنم که مدعی هستند با یک میلیون تومان رشوه می شود پروانه گرفت. مبنای من تکیه بر مدارک قانونی است و وقتی این شرکت قابلیت تولید صندوق های فروشگاهی بر اساس ظرفیت اعلام شده را دارد، مبنای قانونی انتخاب ها است.

مدیر عامل کنتور سازی ادعا می کند که تعداد 200 هزار صندوق فروشگاهی در سنگاپور دارد و من گفته ام دو ماه طول می کشد، تا جنس به ایران برسد، اما هوشمند سامانه باران به وی تا سه ماه فرصت می دهد که این دستگاه ها را بیاورد تا طرح فقط به خاطر حفظ حقوق سهامداران اجرا شود ... اگر نمی تواند کنار بکشد تا خودمان دنبال این طرح ملی برویم...

اگر در بدبینانه ترین حالت بطور متوسط هر صنف سه میلیون تومان سود داشته باشند، باید 10 درصد این درامد به دولت تحت عنوان مالیات بر ارزش افزوده به دولت داده شود... یعنی ماهیانه 300 هزار تومان ضربدر دو میلیون صنف مساوی است با 600 میلیارد تومان حقی که دولت بخاطر بی کفایتی برخی مسئولان اجرایی از جمله سازمان مالیاتی دارد، از دست می‌دهد.

باید بخشی از این درآمد به شهرداری داده شود، تا دیگر به هر جهت تراکم نفروشد و آلودگی شهرها و ترافیک بوجود نیاید، از طرفی 6 درصد هم سهم دولت است که می تواند چرخ خود را بچرخاند ... باید شفافیت اطلاعات انجام شود و جنس قاچاق در شبکه فروش سرازیر نشود...

مزیت‌های این کار برای سرعت دادن به اجرای آن بی شمار است ...الان در خیابان ایرانشهر تهران ، قیمت صندوق های فروشگاهی چند تومان است؟ باران با افزایش تیراژ تولید، قیمت را کاهش داده است. تجربه من در زمینه پوز بانکی حرف های زیادی دارد. تا کنون 5 میلیون دستگاه پوز به کشوز وارد شده، ولی یک تولید کننده در این زمینه ایجاد نشده است. در زمینه طرح صندوق‌های فروشگاهی همه منافع را در داخل کشور خودمان تقسیم می‌کنیم و نه با یک شرکت چینی که می خواهد، جنس 400 هزار تومانی را یک تا دو میلیون تومان بفروشد و سود کلان ببرد.

در زمینه تولید هم یک شرکت بورسی انتخاب شد، زیرا سهامی عام است و از سود آن همه منتفع می‌شوند. حداقل یک نفر سود نمی برد ولی متاسفانه مدیر عامل آن به تعهدات خود عمل نکرد و این مشکلات را به وجود آورد.

فارس؛ چطور می شود وقتی ترخیص کالا از بندر عباس دستکم بیش از یک ماه طول می کشد، اما در روزهای پایانی سال 94 به یکباره خبر از تحویل این صندوق ها و شناسایی سود عجیبی با رشد بیش از 400 درصدی در صورت های مالی داده می شود؟ گویا با دادن تضمین به سازمان بورس از سوی خود و سایر اعضای هیات مدیره عنوان کرد که این سود را می تواند محقق کند...

این ایراد سازمان بورس و ارکان آن است که با یک مشت کاغذ تصمیم می گیرد. من اگر رییس سازمان بورس بودم، از تجربه کنتور سازی استفاده می کردم تا سیستم اطلاع رسانی را درست کنم.

شخصی به نام حمید. الف که یک سفته باز انگشت نما است، مدیر عامل ایران ارقام را وادار می کند تا وارد این مناقصه شود. من با این مدیر پس از وعده‌های توخالی مدیر عامل کنتور سازی جلسه ای گذاشتم و گفتم چرا شما در این طرح شرکت نکردید که پاسخ داد تنها یک هفته از وجود چنین طرحی با خبر شده ام.

مدیر عامل ایران ارقام ابتدا در کدال اعلام کرده که نمی خواهد صندوق ارایه کند، اما بعد به ما گفت اصلاً از شیوه اجرای آن خبر نداشته است. حمید .الف بیش ازیک میلیون سهم ایران ارقام را در بازار جمع آوری کرده و سپس مدیر عامل این شرکت را تحت فشار می‌گذارد که در این طرح باید شرکت کند. وقتی به مطامع خود نمی رسد با جمع کردن عده ای سفته باز در مقابل این شرکت ادعا می کند که باید ایران ارقام در این طرح شرکت کند و اینکه مدیر عامل با وجود چنین پروانه بهره‌برداری بی کفایت است.

نکته ای که به لحاظ امنیتی برای من جالب است اینکه یک گروه سفته باز چگونه می توانند یک مدیر عامل را مجبور به قبول حرف خود کنند. با من تماس گرفتند و گفتم راه این طرح بر روی هر کسی که پروانه بهره برداری دارد، باز است .

تا کنون هر چه صندوق فروشگاهی نصب شده دولت فقط به اصناف معافیت داده و سودی نبرده است و حتی اطلاعات یک فاکتور به سازمان امور مالیاتی نرفته است. در طرح باران اما پایه درآمدی را فاکتورهای ارسالی به سازمان مالیاتی گذاشته‌ایم تا همه مجبور باشند، تا فاکتور رسمی بگیرند.

فارس؛ همین که می فرمایید ایران ارقام هم در این طرح حضور دارد می تواند محرک برخی نوسان ها بر روی این سهم باشد...

ایران ارقام با پروانه بهره برداری از 55 هزار صندوق فروشگاهی هنوز قراردادی با باران یا اتاق اصناف ندارد و نماد معاملاتی آن نیز متوقف است. تازه فهمیدم که بورس چقدر بلبشو است و گفته ایم که تا زمانی که کسی صندوقی نیاورد نماد معاملاتی این شرکت ها بازگشایی نشود. معنی ندارد، وقتی کنتور سازی، سود بانکی منابع مورد نیاز طرح رامحاسبه نکرده یکباره با کاغذ بازی عنوان کند که 400 درصد سود در صورت‌های مالی شناسایی کرده است.

من با حسابرس و بازرس قانونی کنتور سازی (موسویان) هم صحبت کردم، مبنی بر اینکه مدیر عامل این شرکت ابتدا عنوان کرده که در بندرعباس صندوق ها را تحویل داده و سپس عنوان می کند که در سنگاپور تحویل داده است. آیا نباید حسابرس برای یک بار هم که شده ( در شرایطی که اتاق اصناف نامه زده و شماره موبایل من را هم ذیل آن نوشته) به من زنگ بزند و استعلام بگیرد؟

فارس؛ مگر سازمان بورس از شما و اتاق اصناف استعلام نکرد؟

بطور دقیق آقای عوض پور نامه داده به سازمان بورس که ما هیچ قراردادی نداریم و قرارداد با باران بوده و اگر اطلاعاتی می خواهید با این شماره تماس بگیرید... اتاق اصناف در آن زمان نامه رسمی به آقای بیگ زاده در سازمان بورس داده است.

فارس؛ گفته می شود فساد شکل گرفته در باران و زرین کابل کورش و اتاق اصناف بر سر صندوق ها شکل گرفته که باعث خروج 600 میلیارد تومان نقدینگی از بازار شده است...

(با خنده) کسانی که این حرف ها را می زنند، همان سفته بازانی هستند که در سهام ایران ارقام حضور دارند و گیر افتاده اند. زیرا می خواهند کنتور سازی را حذف و عده ای را بدبخت کنند و طرح را سوق دهند به سمت ایران ارقام که این طرح را بگیرد.

همین آقای حمید. الف که سفته باز در بازار سهام است و اعضای حقوقی اتاق اصناف در صدد شکایت از وی هستند، بطور دقیق (در طول یکسال تنها یک ماه است که با فتاحی جلسه گذاشته ام و در این طرح ایشان را آورده‌ام) به من می گوید که تو از حلقوم معلمان بدبخت این نان را می گیری و می ریزی در گلوی مدیر عامل کنتور سازی...

الان در صندوق ذخیره فرهنگیان فساد کرده‌اند، اما در این طرح یک ریال پول دولتی نیامده و دو مجموعه خصوصی با یکدیگر قراردادی بسته اند، اما یک طرف قرارداد یعنی مدیر عامل کنتور سازی ادعای خارج از واقعیت کرده است.

فارس؛ چرا چک های باران سر رسید شد، اما برگشت نخورد؟

بخاطر اینکه باید دستگاهی تحویل دهد که برگشت بزند. در غیر این صورت اگر برگشت بزند، تبدیل به خیانت در امانت می شود.

فارس؛ چرا حسابرس گفته که این شرکت، ریسک صندوق ها را پذیرفته و صورت های مالی سال 95 و 94 را تایید کرده است؟

من با حسابرس این شرکت صحبت کرده‌ام و جالب اینکه گفت آنقدر سهامداران به من فشار آوردند که چرا صورت های مالی را تایید نمی کنی و آن قدر تهدید کردند که من نهایت اسناد مالی را تایید کردم. از طرفی مدیر عامل ایران ارقام می گوید من به اجبار با شما جلسه گذاشته‌ام، چون عده‌ای به عنوان سهامدار، من را تحت فشار گذاشته‌اند و نماد معاملاتی شرکت را متوقف کرده‌اند.

فارس؛ اما تهدید که معیار مناسبی برای تایید صورت های مالی حسابرسی شده نیست . من خبرنگار هم برای انجام دو مصاحبه پیش از عید نوروز با مدیر سابق اداره نظارت بر ناشران و یک کارشناس بازار سرمایه تهدید شغلی و حتی جانی شده ام، اما دلیل بر عدم پیگیری نمی شود... آن زمان عنوان می شد که هوشمند سامانه باران با هیات مدیره سه خانم و سرمایه دو میلیون تومانی چطور این قرارداد بزرگ را بسته است؟

شما دیگر چرا تهدید شده‌اید؟ حرف من در نهایت پذیرفته شده است...

شخص سعد الله به عنوان مجری این طرح وقتی وارد اتاق اصناف شد، عنوان کردند که با شخص حقیقی قرارداد به این بزرگی بسته نمی شود و باید شرکت ثبت کنید. من عنوان کردم که شرکت زیر مجموعه بانک شهر را که مدیر عامل آن هستم می توانم وارد کنم. ولی عنوان شد قبول نداریم و باید شرکت خصوصی که خودت اختیار کامل داشته باشی باشد، تا بتوانیم بر آن نظارت کنیم.

گفتم من شرکت دارم و در بانک شهر زیر سوال می روم ... اینها چند خانم را معرفی کردند و شرکت را ثبت کردند و هر جا که جلو می رفتیم در مذاکره می گفتند تو چه کاره ای... می گفتم طرح برای من است. کار به اینجا رسید که در نهایت گفتند سعد الله به عنوان رییس هیات مدیره باران تعیین شود تا بتواند کار را جلو برد. این تمام چیزی بود که باعث شد هیات مدیره باران با بنده جلو برود.

من با دانش فنی هم اکنون مدیر عامل شرکتی هستم که بانک شهر 35 درصد سهام آن را به من داده است. در سال 64 در دانشگاه علم و صنعت رشته نرم افزار خوانده ام و از سال 68 یعنی در سن 22 سالگی هم مدیر عامل شرکت آی تی بوده ام. شرکت پارکومتر ، طراحی ساعت حضور و غیاب شرکت علم و صنعت ، سیستم بارنامه کشور و غیره همگی از کارهای بنده است.

فارس؛ ماجرای ارتباط شما با زرین کابل کوروش چیست؟

این شرکت به عنوان سرمایه گذار در طرح متعلق به شرکت هوشمند سامانه همیان برای سرمایه گذاری در تاکسی های تهران با ما قرارداد بست و این شرکت نه دوست من است و نه دوست مدیر عامل کنتور سازی. این شرکت توسط شخصی در نهاد ریاست جمهوری برای سرمایه گذاری در تاکسی های تهران معرفی شد و در زمانی که به دنبال تامین نقدینگی بود پروژه تاکسی ها اجرا شد اما گفتیم این پروژه تمام شده و اگر می توانی این پروژه را سوییچ کنید، بر روی صندوق های فروشگاهی. بنده ایشان را به مدیر عامل کنتور سازی معرفی کردم. مدیر عامل کنتور سازی گفت حتما باید کسی از من خرید کند.

ببینید ؛ مدیر عامل کنتور سازی با سوء استفاده از بی اطلاعی و بلبشویی بورس ، قراردادی می بندد و این اسناد را به سازمان بورس می دهد و قیمت سهام را بالا می برد.در حالیکه با افزایش 400 درصدی سود باید در بورس ثابت می کرد که بطور شفاف این سود وجود دارد یا نه .

فارس ؛ اما عاملی ادعا می کند که برگه گمرکی به سازمان بورس ارایه داده است...

برگه گمرکی چه ربطی به ما دارد ... وقتی برگه گمرکی براحتی در این مملکت می تواند جعل شود چه ارتباطی به ما دارد؟

فارس؛ اما سازمان بورس هم می گوید وقتی استعلام از اتاق اصناف به عنوان بالاترین تشکل ملی می گیریم و تایید می شود چاره ای به جز بازگشایی نماد معاملاتی نداریم ...

هیچ جایی اتاق اصناف تایید نکرده... چندین بار حتی تلفنی هم نبوده که به من گفته باشند، الان دستگاهها آمده و بیایید تحویل بگیرید.... همیشه قرار است مدیر عامل کنتور سازی دستگاه بیاورد، ولی همیشه فردا و پس فردا می کند ...

الان هم جواب داده ام که هنوز هم امید واریم این جوان حتی فرش زیر پایش را بفروشد و برود به تعهداتش عمل کند، فقط بخاطر سهامداران. اگر من بخش خصوصی نگاه می کردم باید تا الان قرارداد خود با این شرکت را فسخ می کردم و می گفتم می بایست بهمن ماه 94 به تعهداتش عمل می کرد نه الان.

فارس؛ گفته می شود اغلب سهام این شرکت در نزد سهام دار عمده وثیقه برخی بانک ها است. با توجه به نوع فعالیت شرکت به عنوان پیمانکاری و از طرفی نبود نقدینگی می خواسته علاوه بر تامین نقدینگی در بازار از بانک ها هم تسهیلات بگیرد. هر چند که کارخانه وی نیز زیر ظرفیت کار می کند ...

کارخانه هنوز تعطیل نیست. در مهر یا آبانماه از آن بازدید کردم و بهترین کارخانه برای تولید صندوق های فروشگاهی است. هم لامپ و هم کنتور تولید می کرد و از تمام ابزارآلات از جمله پرس یا خطوط برق صنعتی برخوردار است. تنها باید مدیریت این شرکت تغییر و جابجا شود . این مجموعه قابلیت تولید صندوق را دارد ولی مدیریت آن بورس باز است و از ضعف های بورس سوء استفاده می کند تا برای خود سرمایه در گردش جور می کند.

تصور می کردم با چند صد میلیارد تومان پول بادآورده از کشور فراری خواهد شد. با این وضعیت دنبال تامین نقدینگی از طریق بورس بازی بوده تا از جیب خودش پولی خرج نکند و سپس وارد اجرای صندوق ها شود. به عنوان یک مدیر شاید هوش خوبی باشد، ولی به شرطی که اجرا شود نه اینکه وعده های سر خرمن داده شود. بدانید که هیچ بانکی ضمانت لازم را برای این شرکت در زمنینه صندوق های فروشگاهی ارایه نداد.

فارس؛ آیا با بانک ها مذاکره ای شد؟

برای مدیر عامل کنتور سازی من با چندین بانک مذاکره کردم، از جمله بانک تجارت یا بانک شهر رفته ام و در نهایت برای وام وقتی وثیقه درخواست می شود می گوید وثیقه ندارم در صورتی که خانواده وی از وضعیت مالی خوبی برخوردارند. اگر از خودشان پولی نگذارند و از خود پروژه بخواهند پول دربیاورند و سود میلیاردی ببرند باید گفت این طرح اجرا نمی شود .

فارس؛ تهدید هایی همچون وابستگی به فلان آقا زاده و غیره وقتی که برخی به بن بست می رسند را چطور ارزیابی می کنید؟

چه ربطی دارد ؟ الان معاون اول رییس جمهور سابق در زندان است...

فارس؛ اغلب سهام سهامدار عمده یعنی معین رنان در کنتور سازی در وثیقه بانک است. نگاهی به هیات مدیره این شرکت و سوابق اعضای آن نیز قابل تامل است ..

خوبی این داستان اینکه خودش هیچ سهمی را در طول این مدت به فروش نرسانده است. مگر اینکه با یکسری دلال ارتباط داشته باشد. من آنقدر زرنگ هستم که نمی توانید یک سهم از من و خانواده ام در بورس پیدا کنید .

فارس؛ موضوع شرکت مشاوره سرمایه گذاری که با وی در این فرایند سفته بازی همکاری داشته را چطور ارزیابی می کنید؟گویا مدیریت سبد تعاونی وزارت بهداشت در این سهم را بر عهده دارد...

یک کارگزار بورس یک بار آمد پیش من و گفت خدا وکیلی تو قرار داد را بسته ای و هیچ چیزی نگرفته ای ؟ گفتم من نمی دانستم امضایم این همه می تواند مهم باشد. من به عنوان یک شخص خصوصی این اقدام را کرده ام و ... می گفت من جای تو بودم زندگی ام را قبل از این قرارداد می بستم و یک میلیون سهم می خریدم و بعد از دو روز تبدیل به دو میلیارد تومان می شد... من از این پول ها هم حتی هیچ وقت نداشته ام...

فارس؛ اما اکنون عنوان می شود که هیچ شرکتی دراین مناقصه برنده نشده است...

ببینید موضوع برنده شدن مطرح نیست. در همان زمان بعد از اینکه دیدیم کنتور سازی در بهمن و اسفند 94 تعهدات خود را اجرا نمی کند؛ در سایت باران ، نام شرکت های توسن و ایران نارا را گذاشتیم و هر کسی با شرایط ما جلو می آمد، بطور حتم توافق می کردیم، ولی مدیر عامل کنتور سازی همه جا می گفت، بطور انحصاری فقط کنتور سازی این طرح را اجرا می کند و وقتی متعرض می شدیم می گفت چه کار دارید که چرا می گویم...

در شرایطی که در سایت اعلام کردیم که انحصاری نیست و اسامی شرکت ها در ذیل آن نمایان بود، ولی به من اعتراض می کرد که چرا این گونه می گویید. حتی دو ماه هم در مرداد تا شهریور با هم قهر بودیم که با وساطت معاون وی آشتی کردیم . همواره با وعده های تو خالی ما را سر کار گذاشته است.

فارس، شرایط کنونی در چه وضعیتی است؟

بر اساس اینکه می دانم در بقیه شرکت ها هنوز فاز پذیرش چنین ریسکی وجود ندارد تا از منبع درآمدی بیایند و چک ها پاس شود و هنوز کنتور سازی مصر است که اجرا کند، من سه ماه فرصت داده ام که اگر 200 هزار صندوق و بطور 10 هزار تایی صندوق ها را تحویل دهد من از اتاق اصناف و سایر مسئولیت ها استعفا می دهم و فقط برای ایجاد منفعت برای آن یک هزار نفری که گول این پروژه را خورده اند، کار خواهم کرد.

فارس؛ الان سود این طرح دیگر مثل قبل نخواهد بود چون شرکت های زیادی پای کار امده اند...

من اگر از این پروژه کنار بروم هیچ کسی هیچ غلطی نمی تواند بکند و آن قدر دانش فنی و سوییچینگ در پشت آن قرار دارد که حداقل یکسال کار برای این دانش باید بگذارد. اتاق اصناف صرفا رگولاتور این طرح است... صنف باید صندوق بخرد نه اتاق اصناف... اتاق اصناف مگر چه کاره است که صندوق بخرد ؟ صندوق رایگان به اصناف قرار است در این طرح داده شود .

فارس؛ آنوقت چک ها با تحویل صندوق ها پاس می شود؟

اگر صندوق ها را مدیر عامل کنتور سازی تحویل دهد 100 درصد چک ها پاس می شود. شیوه کار اینطور است که تولید کننده احتیاج به سرمایه چندانی نداشته باشد، ولی ادعای مدیر عامل کنتور سازی برای واردات 10 هزار تایی صندوق ها باعث نشد که هیچ بانکی ضمانتش کند و همواره ادعاهایی مبنی بر اینکه قوم و خویشش در شورای مجازی است و غیره همواره جو سازی کرده است ...

با این حرف های تو خالی هنوز سه هزار صندوق به باران تحویل نداده و 1000 دستگاهی که آورده هنوز در کار ترخیص آن مانده است. تا الان فقط یک صندوق وارداتی از چین به من تحویل داده و از لحاظ فنی برد های آنها را تست کرده‌ام که عملکرد خوبی دارد.

فارس؛ سازمان امور مالیاتی ادعا کرده که هیچ تاییدیه ای برای صندوق ها نداده... از طرفی رییس سازمان مالیاتی هم یکبار در نشست خبری خود به افزایش 8 برابری قیمت سهام یک شرکت بورسی و خیال پردازی ها در این زمینه اشاره کرد...

به سازمان مالیاتی ارتباطی ندارد. این همه معافیت مالیاتی که دولت هیچ چیزی گیرش نیامده، داده اند که باید گفت خاک بر سر سازمان امور مالیاتی .... این سازمان به کامپیوتر به عنوان صندوق مجوز داده، اما مدعی عدم تاییدیه برای صندوق های فروشگاهی است که بسیار مسخره است.

فارس؛ تا این طرح در مغازه ها بشیند و چک های باران از طریق تراکنش ها پاس شود حداقل دو ماه طول می کشد...

کنتور سازی که وقت داشته ... باران از زمان تحویل دستگاهها، شش ماه زمان برای پاس کردن چک ها گذاشته بود و طرح ما درست بوده اما ایشان رفته گفته دستگاهها را تحویل دادم. هفته پیش هم نامه ای به اتاق اصناف داده با این مضمون که سه ماه وقت بدهید که هنوز با درخواست وی موافقت نشده است.

فارس؛ چرا حسابرس معتمد رسمی اقدام به تایید گزارش های مالی کرده است؟ هنوز هم مجمع برگزار نکرده ...

خوب اینکه هنوز بانک ها هم مجامع برگزار نکرده اند اما از بابت اینکه مجمع سال 94 را برگزار نکرده به دلیل این است که نمی تواند صورت های مالی خود را تصویب کند، زیرا بر خلاف آنچه که ادعا کرده هیچ صندوقی را نیاورده است. الان چک مدت دار به شما می دهیم ولی قبل از آن شش ماه قبل تعهد دارید که دستگاه تحویل دهید.

فارس؛ یعنی معلوم نیست تا کنون چه چیزی تحویل داده است؟

(با خنده) می گویم تحویل نداده ... تنها چیزی که الان هست اینکه در نامه ای به اتاق اصناف تعهد داده که من ظرف دو تا سه ماه این را تعیین تکلیف می کنم..البته متن نامه را هنوز ندیده‌ام...

فارس؛ یادم است در تابستان امسال هم یکبار گفته بودید که کنتور سازی هنوز چیزی تحویل نداده و شرکت های شهاب و ایران نارا و غیره حضور دارند...

من به ضرر سهامداردراین مدت حرفی نزده ام. تنها چیزی که گفته ام اینکه تعهدش را انجام نداده و نگفته ام که قرارداد فسخ است...صرفا بخاطر سهامدارها شخصی که به وجه من ضرر زده دوباره در لیست فروشندگان صندوق ها آورده ام. هر کس دیگر بود، می آمد می گفت این کاره نیست و نیاورید ... ولی باز من زیر سوال رفتم ...

فارس؛ هیچ کسی از بورس در این مدت از شما استعلام نکرد که چرا دستکم در کدال اطلاعات جدید را منتشر نمی کنید؟

هیچ کس... من در بورس هم رفتم گفتم که این کار بسیار پر ریسک است و الان هم می گویم به همه 24 شرکت کننده در مناقصه که اتاق اصناف نمی تواند ضمانت اقساط را داشته باشد و تنها شرکت کنتور سازی این ریسک را پذیرفته است. ولی الان مدیر عامل کنتور سازی دنبال این بوده که با بستن این قرارداد بیاید نقدینگی را از بازار جمع آوری و سپس به سراغ اجرای این پروژه بیاید.

این نقدینگی در اواسط راه قفل شده و تنها بانک ها به پول خود رسیده اند. به خود عاملی اگر می رسید، محموله را می آورد و طرح را اجرا می کرد ( هر چند که خلاص شدن از وام های بانکی هم برای وی مزیت داشته است)...

فارس ؛ ماجرای شکایت سازمان بورس از اتاق اصناف و شخص شما چیست؟

نه ؛ صحت ندارد، زیرا در نهایت با اعاده حیثیت علیه سازمان بورس اقدام می‌کنم. زیرا بی سوادی مدیران خودش و تاییدیه حسابرس را می خواهد گردن من و اتاق اصناف بیاندازد، بدون اینکه یک بار استعلام کرده باشد که این طرح در چه وضعیتی است.

حسابرس این شرکت بعد از شش ماه تازه الان به من زنگ زده و تنها با استناد به یک دروغ سایر مستندات شرکت را تایید کرده است. من از 22 سالگی مدیر عامل بوده ام. در بانک شهر بر اساس دانش فنی از جمله سه مدیر عاملی هستم که نمی شود آنها را تغییر داد. نزدیک به شش ماه آینده با طرح من که در صدا و سیما کلید زده خواهد شد، تمام شبکه های ماهواره ای به حاشیه خواهد رفت و مردم عادی هر لحظه سرگرمی داشته باشند و به گونه ای تلویزیون اینترنتی وجود خواهد داشت که اشتغال در بخش هنر ایجاد خواهد کرد.

من از سال 1392 طرح صندوق های فروشگاهی را شروع کردم و از طریق ترکان به آقای عسکری سازمان مالیاتی معرفی شدم و قانون را عوض کردم و سپس به اتاق اصناف رسیدم. در تیر 94 که قانون اصلاح شد رفتم اتاق اصناف تا آنها را مجاب کنم که این طرح اجرا شود. تا کنون یک ریال از اتاق اصناف نگرفته‌ام . گاهی گفتند که سعد الله را بیرون بیاندازیم و از کره جنوبی مثل دستگاه های پوز ؛ وارد کنیم ...

همان کاری که بانک مرکزی با عده ای کرده که از آنطرف با گرفتن کمیسیون، پوزهای بانکی 100 دلاری را تا 1000 دلار فروخته اند و پول نفتی را که با این بدبختی می آوریم، را از کشور بیرون برده اند ؛ قرار بود در اتاق اصناف هم از طریق فردی که هیات رییسه را داشت متقاعد می کرد همین کار را انجام دهند. گفتم در صورت اجرای چنین کاری آبروی اتاق اصناف را در این کشور می‌برم.

الان با برنامه‌ای که اجرا کرده ایم ، شرکت چینی پته ویو هم اکنون در بانک تجارت آمده و گفته کل صندوق های فروشگاهی را فاینانس می کند. از طرفی شرکت وایبرهو که با مخابرات قرارداد دارد گفته کل دو میلیون صندوق را فاینانس می کند از طرفی شرکت تل هو هم علاقه مند به فاینانس شده است ...منتهی موضوع این است که یک بانک باید مدیر عامل کنتور سازی را ضمانت کند. من فرمول را دارم اما او متاسفانه دنبال بورس بازی است.

یک بار به او گفتیم بطور مدیر پروژه ای کار تولید کنتور هایش را به من تحویل بده تا آنرا اصلاح کنم، اما می گفت باید اتاق اصناف به من نامه بدهد... این فرد هیچ گاه فاز تولید نداشت و همواره دنبال نامه بود. الان که گیر کرده، والا جواب تلفن من را هم نمی داد.

فارس؛ در مورد فاینانسرها بگویید...

الان سه مجموعه چینی حاضر به فاینانس کل طرح شده اند و با رقابتی که براه انداخته ام قیمت را از 750 دلار وینتک به 450 دلار رسانده ام، به نفع دلار مملکت. الان نرخ فاینانس هایشان تا 6.5 درصد پایین آمده اند.

وقتی تولید کننده با سود 20 درصد وسط کار می آید و وقتی گارانتی می شود ، سود در داخل کشور باقی می ماند از طرفی پولدار کردن شرکت چینی یا فرانسوی ها وظیفه ما نیست ... خرید از تولید کننده داخلی الان عیب شده، بخاطر همین گفتیم مجموعه خصوصی باشیم تا کسی متعارض نباشد و اختیار ایده و طرح را داشته باشیم. فردا اگر دو میلیون صندوق نصب شود باید حداقل 10 درصد این صندوق ها تعویض شود و دوباره باید آنرا وارد کنیم، ولی اگرتولید کننده ها در داخل باشند نیازی به خرج کردن دلار و طراحی نخواهیم داشت. قیمت قطعات باید همواره دو برابر محاسبه شود...

قیمت تمام شده یک گوشی ای فون 150 دلار است، اما چرا باید سه میلیون تومان پول بدهیم ؟ از سوی دیگر وجود رقابت در بازار باعث می شود، تا قیمت ها تعدیل شود.

فارس؛ آیا حاضر به برگزاری مناظره در زمینه رخداد های پیش آمده برای صندوق های فروشگاهی و سوءاستفاده هایی که در بورس شد در این خبرگزاری هستید؟

بله ، من این طرح را از سال 92 بردم جلو و بارها خواسته اند من را حذف کنند، ولی هیچ کس نتوانسته آنرا اجرا کند. اگر با دید دلالی بخواهند ارز کشور را خارج کنند من جلوی آنها را می گیرم.

فارس؛ ولی مصاحبه های شما در تایید کنتور سازی و حمایت از وی در شبکه های اجتماعی آن زمان که قیمت سهام در اوج بود دست به دست می شد...

من باید حمایت از طرح داشته باشم. در خبرگزاری ایرنا پرسیدند که چرا این طرح را به تو دادند گفتم چون ترسیدند زیرا پسر خاله و دختر دایی که این طرح را بفهمد پیدا نشد. من مدیر عامل باران را تعیین کردم ،چون در بانک شهر سمت داشتم و چیزی از این طرح نمی داند.

شیوه اجرای این طرح در جلسات مختلف مکتوب و شفاهی معرفی شد و حتی دو بار در کمیسیون اقتصادی دولت در حضور وزیر اقتصاد و وزیر صنعت توضیح داده ام. حتی در زمان تصویب لایحه صندوق های فروشگاهی در مجلس من از طرف اتاق اصناف می رفتم و در کمیسیون اقتصادی مجلس بارها در بانک شهر جلسه گذاشتیم .

یکی از شرکت هایی که به حضور در این طرح علاقه داشت بانک شهر بود که من مدیر عامل شرکت هوشمند سامانه همیان از مجموعه شرکت های این بانک هستم.

موضوع این است که بدون اینکه مرزها بسته شود با توجه به مزایای این طرح مردم مجبور به خرید کالای غیر قاچاق شوند.

فارس؛ اما باید مراقب باشید مثل آقای عسکری در سازمان مالیاتی یک شبه حذف نشوید...

آقای عسکری می رود پست جدید می گیرد، ولی من بخش خصوص هستم و با بخشی جلو خواهم رفت که من را سر کار نگذارد. یا با مدیر عامل ایران ارقام جلو خواهم رفت(گرچه از منفعت بردن اشخاص بی خود سفته بازی همچون حمید . الف خشنود نیستم) یا با آسان پرداخت پرشین و یا msi و یا با آریا همراه جلو خواهیم رفت ... البته توسعه ریز کامپیوتر هم آمده و در پروژه هست ولی آنقدر قوی ظاهر نشده اند، ولی اینها می توانند اعتبار حداقلی را با خود جوینت کنند.

در این طرح برای 400 هزار نفر به عنوان بازرس اشتغال ایجاد می شد.

فارس؛ در خصوص شرکت باران و تعداد پرسنل آن صحبت کنید.

باران در کل سه نفر نیرو دارد...

فارس؛ وقتی می پرسیدیم که نیروها کجا هستند می گفتند رفته اند نصب ...

(با تعجب) احتمالا نصب پارکومتر بوده چون طرحی را به آنها داده بودیم... بدانید که بدون تولید، به ازای هر 5 صندوق می توان یک نفر را به عنوان بازرس تعیین کرد. وقتی دستگاهی نیامده برای چه نیرو بگیریم و حقوق از کجا بدهیم؟ وقتی ماشین آلات نیامده چرا باید نیرو گرفت؟

فارس؛ چرا وقتی دیدید شش ماه سر کار گذاشته شده اید، چرا نرفته اید سراغ فروشنده دیگری ...

ما از خرداد 95 روی فراخوان جدید رفتیم. فسخ کردن کنتور سازی مستلزم زیان عده ای از سهامداران بود ... چرا باید فسخ می کردیم تا مردم زیان کنند.

فارس؛ حداقل چک های خود را می گرفتید...

من هیچ چکی نداده ام . من به عنوان طراح پروژه هیچ وقت وارد چک بازی نمی شوم. زرین کابل کوروش چک ها را داده بود و چک ها را از بابت سیستم خرید و فروش در شهریور ماه فسخ کرده بودند که به ما هم نگفته بودند و ما تازه فهمیدیم...فقط باران قرارداد را فسخ نکرده است. مدیر عامل کنتور سازی وقتی دیده بود مستقیم در اتاق اصناف می تواند قرارداد ببندد، با معطل کردن باران و از طرفی فسخ کردن قرارداد با زرین کابل می خواسته زرنگی کند، تا در اتاق اصناف مستقیم قرارداد ببندد.

همه را سر کار گذاشته است...با آدم قد کوتاه نباید معامله کرد...

یکسری بورس باز در این قضیه وارد شده اند ... من در نصب دستگاه چه کاره ام وقتی هنوز دستگاهی نیامده است؟

فارس؛ ایشان در مورد قرارداد ارسال کنتور به سوریه نیز همین نمایش را به اجرا گذاشت در حالی که سوریه به فشنگ و نان احتیاج دارد تا به کنتور...

آن زمان باید سازمان بورس خبردار می شد تا امروز این ناشر، طمع تخلفات بیشتر را نداشته باشد و نظارت این نهاد را امروز زیر سوال نبرد.

فارس؛ از صراحت لهجه و شجاعتی که برای این مصاحبه به خرج دادید ، سپاسگزارم.

انتهای پیام/ب

7. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید azad1 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 4,049 بار در 1,548 ارسال

من سهم را ندارم .بکوری حسودان اوضاعش خوب است فقط میخوان بترسانن و جمع کنن.
    لعنت بر حسود و بد نیت و تنگ نظر.

9. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید احمدخان از ایشان تشکر کرده است:

ref

عضو فعال azad1 آواتار ها

آخرین اخبار از پروژه صندوق های فروشگاهی /نائب رئیس اتاق اصناف ایران خبر داد :

شرکت کنتور سازی از فهرست ۱+۲۳ صندوق های فروشگاهی حذف می شود (کنتورسازی ایران) ۱۶:۰۸ ۹۵/۸/۲۳ کد: ۱۴۰۶۱۴

این مقام ارشد در اتاق اصناف ایران در پاسخ به این سوال که اگر برخی از شرکتهای حاضر در پروژه مانند کنتور سازی دچار مشکلات قانونی شوند وشکایت از سوی مراجع دولتی و سازمان بورس داشته باشند ، چه اتفاقی می افتد ؟ گفت : اگر دستگاه های نظارتی و یا دادگستری یا خود سازمان بورسی شکایتی اعلام کنند و یا درخواستی بدهند هر شرکتی که مشکل قانونی داشته باشد را از فهرست قطعا حذف خواهیم کرد و این احتمال درباره کنتورسازی وجود دارد .

به گزارش نوآوران امین ، جلال الدین محمد شکریه نائب رئیس اتاق اصناف که با خبرنگار بورس ۲۴ درباره آخرین وضعیت پروژه نصر و حضور کنتور سازی ایران در پروژه مزبور سخن می گفت ، از احتمال حذف قریب الوقوع ((آکنتور)) از لیست ۲۴ شرکت حاضر در این پروژه خبر داد .

وی افزود : هنوز هیچ یک از شرکت های قراردادی را در این خصوص به امضا نرسانده اند و ما منتظر آئین نامه سازمان امور مالیاتی هستیم . این آئین نامه حدود و صغور ما را مشخص می کند و تا زمانی که اعلام نشود نمی توانیم کاری انجام دهیم .

تابع مراجع قانونی هستیم ، حذف هم می کنیم .

این مقام ارشد در اتاق اصناف ایران در پاسخ به این سوال که اگر برخی از شرکت های حاضر در پروژه مانند کنتورسازی دچار مشکلات قانونی شوند و شکایت از سوی مراجع دولتی و یا سازمان بورس داشته باشند ، چه اتفاقی می افتد ؟ گفت : اگر دستگاه های نظارتی و یا دادگستری یاخود سازمان بورس شکایتی اعلام کنند و یا درخواستی بدهند هر شرکتی که مشکل قانونی داشته باشد را از فهرست قطعا حذف خواهیم کرد و این احتمال درباره کنتور سازی وجود دارد .

کنتورسازی هرگز صندوقی نفروخته ...!

وی در خصوص انعقاد قرارداد فروش ۲۰۱ هزار دستگاه پایانه مکانیزه فروش با کنتورسازی در سال ۹۴ گفت : هیچ گونه قراردادی از سوی اتاق اصناف با شرکت کنتورسازی منعقد نشده است . من ندیده ام سال گذشته این شرکت به اتاق اصناف فروشی داشته باشد . این که خود کنتورسازی موضوع فروش را مطرح کرده چیز دیگری است . گفتن این موضوع راحت است اما عمل کردن مقوله دیگری است . در کل همه شرکت ها آزاد هستند که بفروشند . قبلا هم گفته بودم که فروش صندوق های فروشگاهی یک ادعا بوده ، مثل بتن کردن برج آزادی با یک پاکت سیمان! همین الان هم اگر شرکتی تولید کند و به واحد صنفی بفروشد ممانعتی نمی کنیم ولی معاف از مالیات نخواهد بود و پول پرداخت می کند . کنتورسازی اگر توانسته بفروشد مشکای ندارد اما نمیتوانیم جلو کسب و کار را بگیریم .

باران بی باران !

نائب رییس اتاق اصناف با بیان این که طرح باران به طرح نصر تبدیل شده است و طرح باران دیگر وجود ندارد ، تاکید کرد : در طرح بارارن فقط یک شرکت کنتورسازی قرارداد داشت اما به دلیل این که شرکت مزبور در زمان مقرر نتوانست به تعهدات خود عمل کند ، طرح متوقف شد . ما طرح را ارتقاء دادیم و طی پروژه نصر فراخوان کشوری دادیم .

گفتنی است ، سوم آبان ماه جاری اتاق اصناف ایران در اطلاعیه ای رسمی اعلام کرده بود : در راستای فراخوان اعلام شده جهت همکاری تولید کنندگان صندوق های فروشگاهی طبق اعلام آمادگی صورت گرفته از سوی شرکت های فعال این حوزه پس از بررسی مدارک واصله ، بدینوسیله لیست تائید شده زیر جهت همکاری در قالب پروژه ((نصر)) اعلام می گردد . بدیهی است سایر شرکت هایی که دارای پروانه بهره برداری تولید باشند ، در صورت تکمیل مدارک می توانند به لیست اضافه شوند .

در این اطلاعیه آمده بود : امید است پروژه نصر درسال اقتصاد مقاومتی نمادی از اقدام و عمل در راستای عدالت اقتصادی و حمایت از تولید داخل باشد .

فهرست تولید کنندگان صندوق فروشگاهی متقاضی ورود به پروژه نصر اتاق اصناف ایران به ترتیب ظرفیت تولید طبق پروانه بهره برداری و ظرفیت های موجود در فایل پوست قابل مشاهده می باشد .

11. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید azad1 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,409 بار در 559 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط جعفرزاده نمایش پست ها
    جناب ارگو / ان شخصی که 7500 خریده باید صبر داشته باشد / ان فردی که 2000 تومن خریده چند ماه صبر کرده /

ضمنا اینقدر بچه گانه متلک نگووووووووووووووو/
    شما هم صدار و فاراک و اذراب ندیدی که از چند شدند سی چهل تومن
    خوب خدا را شاکریم که حرف ما درست در اومد و بزرگترین رسوایی بورس الان تازه برای ملت مشخص شده است
    و وقتی همه فهمیدن دیگه نمیشه از سهم خارج شد
    برادر من چرا وقتی یکعده امثال من اینهمه گفتند این نمیتونه اینقدر بسازه خریدی یعنی جا نداشت کمی ریسکتو کم کنی و سهمی رو بخری که حداقل توش اما وجود نداشته باشه
    تقصیر خودته وقتی یکشبه میخای پولدار شی
    میفهممی که بازار بورس بازار گرگان است و اینطور نیست که با نمودارهای فکستنی و 4 تا خبر شانتاژ شده معامله کرد
    بورس یعنی تجربه

13. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید argo از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 8,867 بار در 2,149 ارسال

بنده اینجا عرض کردم دوستان در داخل آکنتور میگن حقوق نگرفتیم بعد اینجا حرف از ده هزار تومان و ساخت سود 2500 تومنی زده می شد
    همین دروغ ها برای حسینا گفته می شد که الان قیمتش زیر 2000 تومن رسیده
    دوستان این گار صنایع ورشکسته ایران رو نمی شناسید این یکی یه دفعه قرار بود آب دریای خزر رو با یه کیسه ماست چکیده دوغ بکنه؟
    البته دیدین گفتیم دیدین گفتم الان سودی نداره ولی خیلی ها هشدار دادن

15. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید Rudel از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال "Midas" آواتار ها
    تشکر شده 12,360 بار در 2,380 ارسال

زمانی که سهم تازه روی 8.000 تومان باز شده بود اگر خلاف سهم پست میزدی می شدی جامانده و هزار القاب دیگر..

حالم بهم میخوره وقتی کلمات کلیشه ای در فروم ها زیاد میشه،
    نقل قول نوشته اصلی توسط "Midas" نمایش پست ها
    وقتی همه را با هم جمع می زنن،

کل فروم های بورسی را بخونی این جملات عامیانه تکرار و تکرار میشه:

جاموندی از سهم، می خوان جمع کنن، چشم دیدن سود را ندارن.....

وقتی به سهامدارای پدیده می گفتن ارزش بازار پدیده اینقدر نیست، همین صحبت ها می شد.

مثال پدیده ربطی به کنتور نداره و با این تاپیک کنتور بالا و پایین نمیشه حتی اگر روزی 1000 تا پست مثبت یا منفی در موردش بنویسن.

سایت همسایه نوشتن کنتور 30.000 تومان میارزه (یعنی ارزش بازار 4.5 هزار میلیار تومان)، نیروگاه دماوند با این همه یال و کوپال ارزش بازارش 3700 میلیار تومانه!

به نظرتون آیا این منطقیه؟ آیا کنتور سازی که کل بلوکش 6 ماه پیش زیر 200 میلیارد تومان ارزش داشت، اکنون ارزشش بیش از 50% سهمی مانند نیروگاه دماوند است؟

در ضمن اینجا آمدیم بحث کنیم چیزی یاد بگیرم، نه همدیگر را می شناسیم و نه سود و ضررممون به همدیگه ربطی داره.

17. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید "Midas" از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال "Midas" آواتار ها
    تشکر شده 12,360 بار در 2,380 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Rudel نمایش پست ها
    یه چیزی که در مورد این سهم مشکوک هست یکی اعتراض عده زیادی از کارکنانش هست به دلیل مطالبات
    یکی این که بعضی از اموال شرکت توقیف شده به دلیل شکایات طلبکاران
    از طرفی صحت قراردادش تایید شد.

یه چیزی این وسط نمی خونه این تناقضات با هم جور در نمیاد من نمی تونم کتمان کنم که شرکت سودش رو پوشش داده ولی بنده خودم بگم بالای 300 تا کارخونه رو تو ایران بازدید کردم شاید از 200 تاشون هم جنس خریدیم برای پالایشگاه اولین باره می بینم یه شرکتی پول داره پروژه هم می گیره ولی حقوق پرسنل رو نداده.

از طرفی میدونم کارگزاری آگاه جزو داغ کن های این سهم بوده. ولی این سهم رو باید بیرون گود ایستاد دید آخر داستان چی میشه ولی اگر کسی جدید وارد این سهم شد و با این سهم سود کرد واقعا نوش جونش.
    نقل قول نوشته اصلی توسط argo نمایش پست ها
    خوب خدا را شاکریم که حرف ما درست در اومد و بزرگترین رسوایی بورس الان تازه برای ملت مشخص شده است
    و وقتی همه فهمیدن دیگه نمیشه از سهم خارج شد
    برادر من چرا وقتی یکعده امثال من اینهمه گفتند این نمیتونه اینقدر بسازه خریدی یعنی جا نداشت کمی ریسکتو کم کنی و سهمی رو بخری که حداقل توش اما وجود نداشته باشه
    تقصیر خودته وقتی یکشبه میخای پولدار شی
    میفهممی که بازار بورس بازار گرگان است و اینطور نیست که با نمودارهای فکستنی و 4 تا خبر شانتاژ شده معامله کرد
    بورس یعنی تجربه

19. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید "Midas" از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)