صفحه 5 از 31 نخست ... 234567815 ... آخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 310

موضوع: شرکت نفت بهران ( شبهرن )

عضو فعال بابي چارلتون آواتار ها
    تشکر شده 5,665 بار در 986 ارسال
    کاربر کسينوس
    "
    چند تا نکته تو صورتهای مالی هست که جالبه........

1- در گزارش 6 ماهه گفته حدودا 26 میلیون دلار صادرات داشته که اینو با 1226 حساب کرده است(معنیش اینه که قاعدتا هنوز به ریال تبدیل نکرده است که اگر کرده بود باید قیمت واقعی رو می زد)......پس این میشه یک استعداد واسه تعدیل مثبت!!
    2- در گزارش 6 ماهه گفته حدودا 70 میلیون دلار خرید مواد اولیه داشته که اینم با 1226 حساب کرده.......یک نکته جالب اینه که خب 6 ماه تموم شده و طبیعتا مقدار ریالی واقعی این دلارها باید گذاشته شود در فرمول تبدیل به ریال......پس یا اشتباه کرده و یا اینکه واقعا براش 1226 در اومده است.(به نظر من این مطلب نباید هیچ استعداد مثبت یا منفی ایجاد کنه برای تعدیل....چون هر چی بوده واقعی 6 ماه بوده و باید همونی باشه که در اطلاعیه اومده )

3- گفته 17 درصد از وامهاش ارزی بوده که بازپرداختش رو با 1229 حساب کرده...در صورتیکه الان باید با 2485 بده....پس این هم یک استعداد برای تعدیل منفی میشه!!

4- حال باید دید در پیش بینی قیمت دلار صادراتی و دلار وارداتی رو چقدر گرفته؟در این مورد سکوت کرده و مبهمه..................
    5- افزایش نرخ هم که یک استعداد مثبته برای تعدیل!!

6- نیروهای جناب معتمدنیا هم که پشتیبان محکم سهم اند.....منتظر فرمانند که ...............میلیون سهم رو بخرند.....حیف که!!

"
    آقاي معتمدنيا
    "
    گفتنی ها رو دوست عزیزمون کسینوس به اطلاع دوستان رسوندن ممنون از اطلاع رسانیشون
    چند نکته قابل توجه

بدهی ارزی با درآمد صادراتی پرداخت گردیده البته مقداری هم از بازار خریداری گردید . زیان ناشی از تسعیر ارز زیر ۱۰ تومن در سهم تاثیر داشته و حدود ۱۵ تومن تا آخر سال تاثیر داره این رو از تحلیل ۱ سایت معروف که من مشترکشم براتون در آوردم

در خصوص مواد اولیه شرکت تا آخر سال جنس وارداتی تو انبار داره نتیجتا امسال محاسبات دلاری معنا نداره هر چند افزایش نرخ ارز منجر به افزایش نرخ میشه

افزایش نرخ به ۲ بخش تقسیم میشه
    ۱ روغن صنعتی: توسط خود شرکت افزایش نرخ از برج ۸ اعمال شده اینو میشه از عاملین شرکت پیگیری کنید
    ۲ روغن اتومبیل و....: افزایش نرخ دست سازمان حمایته و قطعی شده و باید اعلام بشه

در خصوص صادرات ۱ توضیح شرکت صادرات رو راسا انجام میشه برعکس سپاهان که هر کسی فروشنده صادراتی هست!!! الانم مشکل صادرات وجود نداره و شرایط خیلی خوبه

و اما موضوع مهم و آخر هیچ گربه ای محض رضای خدا موش نمیگیره عزیزان من و یا هر کس دیگه در بورس برای نفع شخصی دیگران کاری انجام نمیده مگر اینکه انتفاع هر دو همسو باشه که میشه نقطه مشترک
    من پیشنهاد میدم ولی تصمیم با خود شخصه همونطور که روی رتکو یا بشهاب پیشنهاد دوستان بود و من وارد شدم و در ۱ هفته ۲۰ درصد در سودم یا در غبشهر همین الان ۱۰٪ متضرر هستم ولی دلیل نمیشه انتظار داشته باشم اون تیم فشار فروش غبشهر رو جمع کنه چون به من پیشنهاد داده

سهم روند خودشو طی میکنه شرایط هم بد نیست افت زیادی نداشتیم
    فقط مشکل توجه بازاره که این کارو سخت میکنه ولی سهم ارزشمنده وگرنه حدود ۷۰٪ سبدم رو تو این سهم سرمایه گذاری نمیکردم.

با پوزش از دوستمون اگه حقی ازشون از طرف من تضییع شد.

"

عضو فعال meysam_sh_2020 آواتار ها
    تشکر شده 113,977 بار در 19,073 ارسال
    ها ها یه روز نشده خریدیم داره تعدیل میده ......اصلاحیه سهم اومده 6 ماه 1093 ریال ساخته ..............که قبلا 98 تومن اعلام شده بود ..........هاها .......

فعلا تو یک اصلاحیه 10 -11 تومن سودش رو بالا برد ............

((این سهم طلاست ...........البته با دلار 2500 تومنی .......و حتی 2000 تومنی .......))
    کانال بنده در تلگرام : T.me/investmentuntil1408

3. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 44,862 بار در 2,843 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط شفاف سازی نمایش پست ها
    با سلام
    نفت بهران در انتظار تعدیل مثبت
    شبهرن که سود 91 خود را 165 تومان اعلام نموده است در 6 ماهه اول موفق به پوشش 108 ریال معادل 65 % سود خود شده است
    به نظر می رسد مرحله اول تعدیل عایدی شرکت به میزان 33 درصد معادل 55 تومان به زودی به بازار اعلام شود و سود شرکت به 220 تومان ارتقاء یابد.

چند نکته بسیار با اهمیت :
    1- این شرکت در 6ماهه اول مقدار 169.875 هزار لیتر روغن موتور و روغن صنعتی به نرخ متوسط هر لیتر 2125 تومان فروش داشته است.
    2-پیش بینی شرکت برای 6 ماهه دوم فروش 323.860 هزار لیتر به نرخ هر لیتر 1733 تومان می باشد.
    3- آن چیزی که مشخص است نرخ فروش محصولات افزایش یافته است نه کاهش ؟
    لذا حتی با فرض عدم افزایش قیمت با فروش هر لیتر روغن موتور و صنعتی به متوسط 6 ماهه اول سودی معادل 1.269.457.782.222 ریال به سود شرکت اضافه خواهد شد که معادل هر سهم 211 تومان تعدیل مثبت
    4- تنها نکته منفی سهم واردات مواد اولیه می باشد که طبق صورتهای مالی نرخ تسعیر ارز 12.260 ریال می باشد و شرکت در تعدیل eps اعلامی خود جهت کاهش سود بالا اقدام به ذخیره خواهد نمود
    لازم به ذکراست حدود 50% از ارز مورد نیاز توسط صاردات شرکت قابل تامین می باشد.

موفق باشید

با سلام
    اینم از گزارش اصلاحیه نفت بهران
    6 ماهه 1093 ریال پوشش داده در گزارش قبلی 985 پوشش 6 ماهه را اعلام کرده بود
    بزودی احتمالا "اولین تعدیل مثبت 33 درصدی با اعلام سود 220 تومانی به روی کدال خواهد رفت

فعلا 11 درصد تعدیل برای گزارش واقعی 6 ماهه اول
    منتظر تعدیل 33 درصدی تا چند روز آینده
    و منتظر تعدیلات سنگین تر با توجه توضیحات بالا در ما ههای آینده

دوستان و سهامداران محترم
    سهام های مفت و زیر قیمت جلوی چشمان شماست کافیست یه نگاه به صورت های مالی , مقدار تولید و فروش و نرخ پیش بینی فروش بیاندازید آن موقع می فهمید چقدر مفت هستند
    و آن موقع است که خودتان تصمیم می گیرد و سهام را قبل از هجوم دیگران در کف قیمتی خرید می کنید قبل از اینکه سهام رشد کند قبل از اینکه سهام صف خرید می شود
    موفق باشید

5. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید شفاف سازی از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط meysam_sh_2020 نمایش پست ها
    ها ها یه روز نشده خریدیم داره تعدیل میده ......اصلاحیه سهم اومده 6 ماه 1093 ریال ساخته ..............که قبلا 98 تومن اعلام شده بود ..........هاها .......

فعلا تو یک اصلاحیه 10 -11 تومن سودش رو بالا برد ............

((این سهم طلاست ...........البته با دلار 2500 تومنی .......و حتی 2000 تومنی .......))
    تو این فکر بودم که شبندر رو با این طاق بزنم ..............ولی گفتم شبندر بره بشه ...400 بعد میایم سراغ این .............فعلا همون یک پله دیروز مارو بس است .....بعدا میام سراغش برای خرید سنگین ..............خواه بازار بخره یا نخره این سهمو......

7. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده است:

امشب من گزارش هاش رو بررسی کردم ......................این سهم در 9 ماهه خواهد بست اگر بر اسا 6 ماهه بخوام 6 ماه ی دوم رو پیش بینی کنم !!!

من براساس عملکرد 6 ماهه ..6 ماه ی دوم رو بررسی کردم به سود خوبی رسیدم .......

البته چون تا 6 ماهه نرخ ارز 1226 تومن بوده .......از اعلام اون خودداری میکنم .......چون ممکنه در 9 ماهه یعنی 3 ماه ی سوم دلار رو 2500 ببینه که در اون صورت باید دوباره بررسی کرد .......

ولی بر اساس گزارش 6 ماهه سودش خیلی بالاتر از این حرفاست.........................

باید ببینیم در 3 ماه ی سوم چه میکنه ....

===================

دوستان قدیمی تر که با این سهم بودن این سهم افزایش نرخ گرفته بود از 6 ماهه تا الان؟؟ اگه گرفته چقدر؟
    ویرایش توسط meysam_sh_2020 : 2012/11/18 در ساعت 23:02

9. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

بعد از اعلام خريد 10درصدي توسط دو شركت سيماني
    نفت بهران هم 30درصد نيروگاه قم را خريد
    خبرگزاري فارس: درپي اعلام خريد 10درصد نيروگاه قم توسط دو شركت سيماني تهران و هگمتان، شركت نفت بهران هم از خريد30 درصدي اين نيروگاه 600 ميليارد توماني خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادي فارس، مديران عامل دو شركت سيماني تهران و هگمتان درحالي با هدف كاهش ريسك ناشي از تأمين به موقع برق مصرفي، از خريد10 درصدي نيروگاه 714 مگاوتي قم توسط كنسرسيومي 100ميليارد توماني خبر داده اند كه مديرعامل ديگر شركت بورسي يعني نفت بهران هم اعلام كرد30 درصد اين نيروگاه را خريداري كرده است. براساس اين گزارش، حجت اماني دولتسرا اظهار داشته شركت نفت بهران اقدام به خريد 30 درصد نيروگاه 714 مگاواتي سيكل تركيبي قم از سازمان خصوصي سازي كرده است.كل مبلغ نيروگاه مذبور حدود 600 ميليارد تومان بوده كه با شرايط 15 درصد نقد و 85 درصد اقساط با بازپرداخت 8 ساله و نرخ 6 درصد خريداري شده است.

================

این خبر مال سال 29 بهمن 89 هست ....تا الان بیش از 43 میلیارد تومنش رو داده اگه اشتباه نکنم و جز سرمایه گذاری های بلند مدت شرکته !!!!!
    ویرایش توسط meysam_sh_2020 : 2012/11/19 در ساعت 00:41

11. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

ابهام در محاسبه تسهیلات ارزی
    شرکت نفت بهران که در سال های جاری عملکرد مناسبی را از خود به جای گذاشته است در گزارش حسابرسی نشده 6 ماهه خود به بورس از رشد 22 درصدی مبلغ فروش، رشد 61 درصدی سود عملیاتی، رشد 124 درصدی هزینه های مالی و در انتها رشد 35 درصدی سود هر سهم پس از کسر مالیات نسبت به نیمه نخست سال گذشته خبر داده است.
    شرکت در حالی به ازای هر سهم 1093 ریال سود در نیمه نخست سال پوشش داده که علی رغم رشد 10 درصد مقدار تولید در 6 ماهه اول نسبت به سال گذشته، مقدار فروش با کاهش 10 درصد مواجه شده است. ولی به دلیل افزایش قیمت محصولات، مبلغ فروش از رشد 22 درصد برخوردار گردیده است.
    به نظر می رسد تنها مشکل شرکت پرداخت وام ارزی باشد که بانک توسعه صادرات تنها در قبال دریافت ارز از شرکت حاضر به تسویه اقساط وام است.
    گفتنی است پیش از این حدود 17 درصد از کل تسهیلات مالی شرکت نفت بهران که تسهیلات ارزی است با نرخ برابری به ازای هر دلار 1229 تومان در نظر گرفته شده بود که بنابراعلام این شرکت از تاریخ 15 مرداد 91 به دلیل اینکه بانک عامل از تسویه اقساط خودداری نموده با ابهام در خصوص احتساب نرخ ارز تسهیلات مزبور روبرو شده و فعلا نمی تواند پیش بینی مشخصی راجع به این مورد انجام دهد.
    ==============

این هم یک خبر منفی از بورس نیوز در پیت برای سهم ................بفروشید بابا اون پایین منتظریم ...

13. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده است:

امروز یه کم اذیت کردم خریدارانی که در خرید تو منفی رقابت میکنن .......طرف قاط زد 790 خرید...

15. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال esi_mohammadi آواتار ها
    تشکر شده 6,975 بار در 1,056 ارسال
    هر سهمی بورس نیوز ازش خبر بد گذاشت بدونید میخواد رشد کنه
    (رابرت کیوساکی ) : مهم نیست چه مقدار سود کسب می کنی، مهم این است که چه مقدارش را حفظ می کنی.
    (ژورف کندی ) : اصرار بر بالاترین قیمت ، کار احمق هاست . فقط یک احمق به انتظار اوج قیمت جنسش می نشیند.
    (قانون پارکینسون) : هر کاری تا آنجا طول می کشد که زمانی را که برایش در نظر گرفتید پر کند.

امواج زندگی را بپذیر ، حتی اگر گاهی تورا به عمق دریا ببرند. آن ماهی آسوده که همیشه بر سطح آبها میبینی مرده است.

17. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید esi_mohammadi از ایشان تشکر کرده است:

این سهم میان مدت و بلند است..........وبا تعدیل مثبت بالا میرود ...........

در بودجه نفت بهران قیمت انواع روان کار رو میانگین 1868 تومن گرفته .............بروید به صورت های مالی نگاهی بیاندازید ............تازه دوستان میگن باز هم افزایش نرخ دارد .........چه بهتر ....

افزایش دلار هم به نظر من به نفع شرکت خواهد بود .....
    ویرایش توسط meysam_sh_2020 : 2012/11/20 در ساعت 13:34

19. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 5 از 31 نخست ... 234567815 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)