صفحه 2 از 8 نخست 12345 ... آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 78

موضوع: آماتورها

عضو فعال salehiar آواتار ها
    تشکر شده 1,321 بار در 315 ارسال
    اگر دوستان لطف کنند جواب این سوالات رو بدن ممنون میشم:
    وقتی در افزایش سرمایه قید میشه منبع تامین افزایش سرمایه مطالبات حال شده و یا اندوخته طرح و توسعه منظور چیه؟؟وقتی میگه مطالبات و اورده درصد هرکدوم چطور مشخص میشه؟؟
    ایا در مطالبات حال شده سهامدار باید پولی بپردازه؟؟

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید salehiar از ایشان تشکر کرده اند:

....؟؟؟؟؟

4. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید salehiar از ایشان تشکر کرده است:

ستاره دار (1) کیوان آواتار ها
    تشکر شده 23,351 بار در 4,529 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط salehiar نمایش پست ها
    وقتی در افزایش سرمایه قید میشه منبع تامین افزایش سرمایه مطالبات حال شده و یا اندوخته طرح و توسعه منظور چیه؟؟وقتی میگه مطالبات و اورده درصد هرکدوم چطور مشخص میشه؟؟
    اینو ساده باید توضیح میداد !
    البته فکر میکنم منظور شما افزایش سرمایه از محل سود انباشته و آورده نقدی باشه. ( من تا الان نشنیدم از محل مطالبات حال شده افزایش بدهند!)

ببینید شرکتها در پایان سال مالیشون تمام سودی که اعلام می کنند را بین سهامدارن تقسیم نمی کنند بلکه به میزانی که خودشان در مجمع تصمیم گیری می کنند بخشی را بعنوان سود سهامدار تقسیم و مابقی را بعنوان سود انباشته ذخیره می کنند. آنگاه در زمان افزایش سرمایه کل آن ذخیره را که در افزایش دخالت دادند میشود افزایش از محل انباشته.
    همچنین اگر هنگام افزایش سرمایه چنین ذخیره ای نداشته باشند و یا مقدار آن کافی نباشد آنرا به صورت حق تقدم ارائه می کنند و افراد می توانند با پرداخت مبلغ اسمی آن سهم (100 تومان) در افزایش سرمایه شرکت نمایند که به ان آورده نقدی می گویند.
    ما را به چوب و رخت شبانی فریفته اند ، این گرگ سالهاست که با گله آشناست

6. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید کیوان از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط keyvan نمایش پست ها
    اینو ساده باید توضیح میداد !
    البته فکر میکنم منظور شما افزایش سرمایه از محل سود انباشته و آورده نقدی باشه. ( من تا الان نشنیدم از محل مطالبات حال شده افزایش بدهند!)

ببینید شرکتها در پایان سال مالیشون تمام سودی که اعلام می کنند را بین سهامدارن تقسیم نمی کنند بلکه به میزانی که خودشان در مجمع تصمیم گیری می کنند بخشی را بعنوان سود سهامدار تقسیم و مابقی را بعنوان سود انباشته ذخیره می کنند. آنگاه در زمان افزایش سرمایه کل آن ذخیره را که در افزایش دخالت دادند میشود افزایش از محل انباشته.
    همچنین اگر هنگام افزایش سرمایه چنین ذخیره ای نداشته باشند و یا مقدار آن کافی نباشد آنرا به صورت حق تقدم ارائه می کنند و افراد می توانند با پرداخت مبلغ اسمی آن سهم (100 تومان) در افزایش سرمایه شرکت نمایند که به ان آورده نقدی می گویند.
    http://seo.ir/Portals/44fa7561-56f7-...emotor%20E.pdf
    منبع تأمين افزايش سرمايه: از محل آوردة نقدي و مطالبات حال شدة سهامداران
    خیلی ممنون که جواب دادی.ولی گزارش بالا قید کرده مطالبات حال شده سهامداران!!

8. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید salehiar از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) کیوان آواتار ها
    تشکر شده 23,351 بار در 4,529 ارسال
    http://seo.ir/Portals/44fa7561-56f7-...emotor%20E.pdf
    منبع تأمين افزايش سرمايه: از محل آوردة نقدي و مطالبات حال شدة سهامداران
    خیلی ممنون که جواب دادی.ولی گزارش بالا قید کرده مطالبات حال شده سهامداران!!
    درست می فرمایید. الان کنجکاوم کردید رفتم در سایت بورس (http://www.iranbourse.com/Default.aspx?tabid=207) و مشاهده کردم افزایش سرمایه سومی هم بعنوان مطالبات حال شده وجود دارد. ولی من تابحال به این مورد برخورد نکرده بودم.
    ما را به چوب و رخت شبانی فریفته اند ، این گرگ سالهاست که با گله آشناست

10. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید کیوان از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 24,757 بار در 4,575 ارسال
    نگا كنيد فرض كنيد شما از شركت طلب داريد و شركت نميتونه سر موعد طلبه شما رو بده.....اين طلبه شما از نظر شما حال شده تلقي ميشه....حالا شركت براي اينكه بياد بدهيشو به شما بده سهام جديد منتشر ميكنه و به جايه پول به شما سهام ميده كه ميشه افزايش سرمايه از محله مطالباته حال شده و اين سهام فقط به طلبكارا داده ميشه ولازم نيست پولي بدن چون از شركت طلبكارن.......

افزايش سرمايه از محله اندوخته طرح و توسعه اسمش روشه....فرض كنيد شركت 50 تومن سود داره از اين 50 تومن 30 تومن تقسيم ميكنه 10 تومن ميبره تو حساب اندوخته و 10 تومنم واسه تحقيق و توسعه كنار ميزاره.....اين 10 تومنا سال به سال جمع ميشه و حالا شركت ميخاد از اين پول استفاده كنه.....اينو تبديل به سهام ميكنه سهامو ميده به سهامدارا و پولو استفاده ميكنه

اما چه جوري درصدش تعيين ميشه؟اين لينكي كه شما گذاشتيد لينكه كلي افزايش سرمايست.....شما بايد بيانيه توجيهيه افزايش سرمايه كه احتمالا تو خود نماد هست رو پيدا كنيد...اين بيانيه 40 50 صفه هست......ريزه درصدارو ميتونيد تو اون ببينيد
    مرا گر دولت عالم ببخشند .... برابر با نگاه مادرم نيست

12. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید *سامان* از ایشان تشکر کرده اند:

خیلی خیلی ممنون ساده عزیز به خاطر جوابی که به سوال دادین.
    یه سوال دیگه!!
    من ومعادن دارم.باهاش مجمع رفتم.200درصد افزایش از انباشته و بقیه از اورده.
    الان همونطور که میدونید حق تقدم اون اومده.ایا سهمی که از انباشته افزایش پیدا کرده هم الان قابل معامله هست و جزء همین حقهایی هست که قابل معامله شده؟؟یا اینکه این سهم تا وقتی تبدیل به سهم نشده قابل معامله نیست؟؟
    سعی میکنم روزی یک سوال بیشتر نکنم.

14. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید salehiar از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    خیلی خیلی ممنون ساده عزیز به خاطر جوابی که به سوال دادین.
    یه سوال دیگه!!
    من ومعادن دارم.باهاش مجمع رفتم.200درصد افزایش از انباشته و بقیه از اورده.
    الان همونطور که میدونید حق تقدم اون اومده.ایا سهمی که از انباشته افزایش پیدا کرده هم الان قابل معامله هست و جزء همین حقهایی هست که قابل معامله شده؟؟یا اینکه این سهم تا وقتی تبدیل به سهم نشده قابل معامله نیست؟؟
    سعی میکنم روزی یک سوال بیشتر نکنم.
    افزايش سرمايه از انباشته رو بايد صبر كنيد تا به سهم تبديل بشه اما آورده رو الان ميتونيد بفروشيد......در ضمن شما و هر كسه ديگه روزي 100 تا سوالم داشته باشن جواب ميدم....كوچيكتر از اوني هستم كه بخام به سوالات جواب ندم......اونايي كه حرفه اي هستن كه اصلا اين تاپيكو نميخونن اونايي هم كه آماتورن كوچيكه همشونم

16. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید *سامان* از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 258 بار در 59 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط ساده ي ساده نمایش پست ها
    افزايش سرمايه از انباشته رو بايد صبر كنيد تا به سهم تبديل بشه اما آورده رو الان ميتونيد بفروشيد......در ضمن شما و هر كسه ديگه روزي 100 تا سوالم داشته باشن جواب ميدم....كوچيكتر از اوني هستم كه بخام به سوالات جواب ندم......اونايي كه حرفه اي هستن كه اصلا اين تاپيكو نميخونن اونايي هم كه آماتورن كوچيكه همشونم
    سلام ساده عزیز خسته نباشی دادا اگه زحمتی نیست یه تحلیل رو قشهد بزن ببینیم چی کارست این شرکت اگر امکان داره نکات ریز رو هم بگی تا واسه ما بشه یادگاری انشا الله همیشه موفق باشی

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید behzad2007 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط behzad2007 نمایش پست ها
    سلام ساده عزیز خسته نباشی دادا اگه زحمتی نیست یه تحلیل رو قشهد بزن ببینیم چی کارست این شرکت اگر امکان داره نکات ریز رو هم بگی تا واسه ما بشه یادگاری انشا الله همیشه موفق باشی
    بهزاد جان گروه قندي رو جناب سپهبد و ابن سينا بررسي هاي كاملو روش كردن..من در گروهه قندي فقط گزارش قشكرو بررسي كردم اونم به خاطر اينكه گزارشش تابلو بود...اما در مورد قشهد خدمتتون عرض كنم كه شركت از لحاظ بنيادي مشكلي نداره اما يه نكته اي كه خيليا تو تحليل اين سهم بهش توجه ندارن كاهش اسناد دريافتني هست كه نشون ميده مطالبات شركت وصول شده اما وارد صورتهاي مالي نشده كه احتمالا با تعديل وارد صورتهاي مالي ميكنن....تحليل هايي كه از اين گروه ميبينم بيشتر بر پايه نرخ دلار و شكر هست اما اگه به اين مسايل كار نداشته باشيم از صورتهاي مالي اين گروه تعديلات خوبي رو ميشه كشيد بيرون.....هارموني جالبي بين موجودي مواد وكالا و اسناد پرداختني وجود داره كه نشون ميده شركت به فكر مواد اوليه بوده و در اين زمينه مشكل پيدا نخواهد كرد....تا همينجاش ميشه تعديلو كشيد بيرون ...در كل سهم مشكل داري نيست...با خيال راحت سهامداري كنيد اما از روزي بترسيد كه پولي كه پشت اين گروه هست بخاد خارج شه
    ویرایش توسط *سامان* : 2012/02/26 در ساعت 12:04

20. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید *سامان* از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 8 نخست 12345 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)