صفحه 1 از 59 12341151 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 584

موضوع: لوله و تجهيزات سديد ( فسديد )

Banned
    تشکر شده 8,428 بار در 1,179 ارسال

لوله و تجهيزات سديد ( فسديد )

با توجه به اینکه مدیریت شرکت بیش از یکسال است تغییر کرده، شاید بشه مقداری به اینده شرکت امیدوار بود، خصوصا که ازشخصیت حقوقی شرکت ذوب ونوردچهلستون سپاهان کسی خبر نداره.

از طرفی تو چند روز گذشته خبرهایی داشتیم مبنی بر استقبال از اوراق مشارکت طرح توسعه پارس جنوبی .{ تهران/ واحد مرکزی خبر/ اقتصادی 1390/11/16 اوراق مشارکت طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی در کمتر از دو روز خریداری شد. - به گزارش خبرنگار ما ، مدیر روابط عمومی بانک تجارت (بانک عامل فروش اوراق مشارکت جدید طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی) گفت: از مجموع 11 هزار و پانصد میلیارد ریال اوراق مشارکت طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی 9 هزار 15 میلیارد ریال آن دیروز در شعب منتخب بانک تجارت و بقیه در بانک ملت عرضه شد. - محمد غفوری افزود: مدت عرضه این اوراق شش روز کاری در نظر گرفته شد اما استقبال به گونه ای بود که در کمتر از دو روز همه این اوراق به فروش رسید ... }

حالا نقاط ضعف و قوت فسدید را بزاریم تو دو طرف ترازو تا معلوم شه کدوم طرف سنگینتره.
    اول نقاط ضعف و بدیهای سهم را بگم که:
    زیان انباشته شرکت مبلغ 661.627 میلیون ریاله.
    9 ماهه امسال 2616 ریال زیان ساخته.
    یعنی هر سهم 9381 ریال زیان دارد. ( واقعا عجب زیان سنگینی )

حالا با این زیان سنگین، بریم تا دلایل من را برای خرید سهم داشته باشیم:
    شرکت فسدید 147.044 متر مربع زمین تو جاده ساوه داره به قیمت دفتری 63287 تومان. ( 632.870 ریال ).
    45000 متر مربع زمین تو عسلویه داره به قیمت دفتری 2230 تومان. ( از موکت ارزونتر.)
    من عسلویه را بی خیالش میشم و ازش فاکتور میگیرم.

قراره که داراییهای شرکت تجدید ارزیابی بشه، و کارشناس دادگستری قیمت داراییها را اعلام کنه ( دقیقا مثل بدهکاری که سفته دست مردم داره.)
    اگر 147.044 متر زمین جاده ساوه را متری 513.238 تومان قیمت براش تعیین کنند، سهم به کل از زیان خارج میشه.

زمین متری 513 هزارتومانی الان هیچ کجای ایران پیدا نمیشه،حتی تو مرز بین زاهدان و پاکستان!!!
    من نمیخوام زمین را قیمتشو بالا در نظر بگیرم، تا نه خودم جو زده بشم و نه شما، و هیچ کدوم هم فریب نخوریم.
    زمین را متری 900 هزار تومان در نظر بگیریم فکر کنم برای تحلیل فسدید منصفانه باشه.

با زمین متری 900 هزار تومانی عدد 1.323.396 میلیون ریال بدست میاد،که زیان انباشته و بهای دفتری زمین را از عدد بدست امده کم کنیم، 568.709 میلیون ریال سود انباشته برای شرکت میمونه. ( هر سهم 5815 ریال سود انباشته. )
    یادمان باشد تو محاسبات بالا زمین عسلویه را به حساب نیاوردیم، قیمت روز ماشین الات را ( با توجه به افزایش نرخ ارز ) به حساب نیاوردیم، مقدار 16.675 تن لوله گاز 56 اینچ تولید سال 86 را که در انبار شرکت موجود است را به حساب نیاوردیم. ( 242 میلیون ریال. صفحه 10 گزارش مجمع 89 ، بند 5 )
    مطالبات 670.617.081.528 ریالی شرکت از مهندسی و توسعه گاز را به حساب نیاوردیم.
    یادمان باشد که این شرکت هر وقت نمادش بسته شده برای گزارش، بعد از باز شدن یا بیش از 100 درصد رشد کرده است و یا ریزش.
    نهایت سرمایه گذاری برای این سهم را 10 درصد سبدتان در نظر بگیرید که یموقع ریسک سهم زیاده و سینا شرمنده نشه.

یه تصویر از مقدار زمین و قیمت دفتریش از گزارش سهم اینجا میزارم.
    یه تصویر هم از گذشته قیمتی سهم تا به امروز هم میزارم.
    منتظر نظرات موافق و مخالف دوستان گلم هستم.

اطلاعات راجع به زمین تو اینجا صفحه 30 میباشد.
    http://codal.ir/Reports/DownloadFile...c1YZIkuw%3d%3d

ویرایش توسط تصمیم کبری : 2012/02/11 در ساعت 10:59

2. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید تصمیم کبری از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 24,757 بار در 4,575 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط تصمیم کبری نمایش پست ها
    با توجه به اینکه مدیریت شرکت بیش از یکسال است تغییر کرده، شاید بشه مقداری به اینده شرکت امیدوار بود، خصوصا که ازشخصیت حقوقی شرکت ذوب ونوردچهلستون سپاهان کسی خبر نداره.

از طرفی تو چند روز گذشته خبرهایی داشتیم مبنی بر استقبال از اوراق مشارکت طرح توسعه پارس جنوبی .{ تهران/ واحد مرکزی خبر/ اقتصادی 1390/11/16 اوراق مشارکت طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی در کمتر از دو روز خریداری شد. - به گزارش خبرنگار ما ، مدیر روابط عمومی بانک تجارت (بانک عامل فروش اوراق مشارکت جدید طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی) گفت: از مجموع 11 هزار و پانصد میلیارد ریال اوراق مشارکت طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی 9 هزار 15 میلیارد ریال آن دیروز در شعب منتخب بانک تجارت و بقیه در بانک ملت عرضه شد. - محمد غفوری افزود: مدت عرضه این اوراق شش روز کاری در نظر گرفته شد اما استقبال به گونه ای بود که در کمتر از دو روز همه این اوراق به فروش رسید ... }

حالا نقاط ضعف و قوت فسدید را بزاریم تو دو طرف ترازو تا معلوم شه کدوم طرف سنگینتره.
    اول نقاط ضعف و بدیهای سهم را بگم که:
    زیان انباشته شرکت مبلغ 661.627 میلیون ریاله.
    9 ماهه امسال 2616 ریال زیان ساخته.
    یعنی هر سهم 9381 ریال زیان دارد. ( واقعا عجب زیان سنگینی )

حالا با این زیان سنگین، بریم تا دلایل من را برای خرید سهم داشته باشیم:
    شرکت فسدید 147.044 متر مربع زمین تو جاده ساوه داره به قیمت دفتری 63287 تومان. ( 632.870 ریال ).
    45000 متر مربع زمین تو عسلویه داره به قیمت دفتری 2230 تومان. ( از موکت ارزونتر.)
    من عسلویه را بی خیالش میشم و ازش فاکتور میگیرم.

قراره که داراییهای شرکت تجدید ارزیابی بشه، و کارشناس دادگستری قیمت داراییها را اعلام کنه ( دقیقا مثل بدهکاری که سفته دست مردم داره.)
    اگر 147.044 متر زمین جاده ساوه را متری 513.238 تومان قیمت براش تعیین کنند، سهم به کل از زیان خارج میشه.

زمین متری 513 هزارتومانی الان هیچ کجای ایران پیدا نمیشه،حتی تو مرز بین زاهدان و پاکستان!!!
    من نمیخوام زمین را قیمتشو بالا در نظر بگیرم، تا نه خودم جو زده بشم و نه شما، و هیچ کدوم هم فریب نخوریم.
    زمین را متری 900 هزار تومان در نظر بگیریم فکر کنم برای تحلیل فسدید منصفانه باشه.

با زمین متری 900 هزار تومانی عدد 1.323.396 میلیون ریال بدست میاد،که زیان انباشته و بهای دفتری زمین را از عدد بدست امده کم کنیم، 568.709 میلیون ریال سود انباشته برای شرکت میمونه. ( هر سهم 5815 ریال سود انباشته. )
    یادمان باشد تو محاسبات بالا زمین عسلویه را به حساب نیاوردیم، قیمت روز ماشین الات را ( با توجه به افزایش نرخ ارز ) به حساب نیاوردیم، مقدار 16.675 تن لوله گاز 56 اینچ تولید سال 86 را که در انبار شرکت موجود است را به حساب نیاوردیم. ( 242 میلیون ریال. صفحه 10 گزارش مجمع 89 ، بند 5 )
    مطالبات 670.617.081.528 ریالی شرکت از مهندسی و توسعه گاز را به حساب نیاوردیم.
    یادمان باشد که این شرکت هر وقت نمادش بسته شده برای گزارش، بعد از باز شدن یا بیش از 100 درصد رشد کرده است و یا ریزش.
    نهایت سرمایه گذاری برای این سهم را 10 درصد سبدتان در نظر بگیرید که یموقع ریسک سهم زیاده و سینا شرمنده نشه.

یه تصویر از مقدار زمین و قیمت دفتریش از گزارش سهم اینجا میزارم.
    یه تصویر هم از گذشته قیمتی سهم تا به امروز هم میزارم.
    منتظر نظرات موافق و مخالف دوستان گلم هستم.

اطلاعات راجع به زمین تو اینجا صفحه 30 میباشد.
    http://codal.ir/Reports/DownloadFile...c1YZIkuw%3d%3d

اين زمينا موقعيت مكانيش چه جوريه؟فك كنم 900 هزار تومن هم زياد باشه احتمالا شما داريد با قيمتاي تهران مقايسه ميكنيد كه 900 هزار تومن ارزونه چون الان زمين تو منطقه اماميه و الهيه مشهد كه وسط شهره متري 500 تومنه
    مرا گر دولت عالم ببخشند .... برابر با نگاه مادرم نيست

4. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید *سامان* از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    نقل قول نوشته اصلی توسط ساده ي ساده نمایش پست ها
    اين زمينا موقعيت مكانيش چه جوريه؟فك كنم 900 هزار تومن هم زياد باشه احتمالا شما داريد با قيمتاي تهران مقايسه ميكنيد كه 900 هزار تومن ارزونه چون الان زمين تو منطقه اماميه و الهيه مشهد كه وسط شهره متري 500 تومنه
    اول یچیزی را روشن کنم تا بقیه دوستان هم در جریان باشن. جاده ساوه حوالی 4 دانگه زمین قظعا بالای 513 هزار تومانه ( من حدس میزنم زیر 800 هزار تومان نباشه.)، و اینو مطمئن باشید که زیان انباشته شرکت با تجدید ارزیابی داراییها صفر میشه.
    دوم اینکه لازم شد حتما ظرف یکی دو روز اینده برم اون اطراف و یه سر و گوشی اب بدم بابت قیمت زمین.

یه نکته هم لازمه عنوان کنم و اونم اینه که شرکت قراره تجدید ارزیابی انجام بده و نه فروش زمین!!! و چون فروشی در کار نیست، میتونن کمترین قیمت ممکن زمین و یا بیشترین قیمت ممکن زمین را در حسابشون ثبت کنند.
    حالا به نظر شما شرکت وقتی داره تجدید ارزیابی دارایی میکنه، قصدش قیمت حداقله یا حداکثر؟
    وقتی یه مامور خرید شرکت میتونه ، با اختلاف قیمت خرید اجناس و فاکتور 20 درصد گیرش بیاد. حتما صاحبان شرکت فسدید هم میتونن قیمت زمین را با اختلاف 20 درصد شایدم بیشتر از قیمت واقعی محاسبه کنند.
    حالا زمینو 20 درصد ارزونتر محاسبه کنن به نفعشونه یا اینکه 20 درصد گرونتر؟

6. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید تصمیم کبری از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    شانا _ گروه نفت: معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزیر نفت از احداث دو خط لوله جدید به منظور انتقال گاز فازهای جدید پارس جنوبی به شمال کشور و مبادی صادراتی در برنامه پنجم توسعه خبر داد.

محسن خجسته مهر در گفت و گو با خبرنگار شانا با بیان اینکه با وارد مدار شدن فازهای جدید پارس جنوبی میزان مجموع تولید گاز از این میدان به 800 میلیون مترمکعب در روز خواهد رسید، افزود: در برنامه پنجم توسعه برای ساخت خط لوله جدید یازدهم و نهم برنامه ریزی شده است.

به گفته وی، این دو خط لوله 56 اینچی و به طول تقریبی سه هزار کیلومتر هستند که خط لوله یازدهم 1100 کیلومتر و خط لوله نهم 1900 کیلومتر خواهد بود و هر کدام روزانه ظرفیت انتقال 110 میلیون مترمکعب گاز دارند.

معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزیر نفت با تاکید بر تزریق گاز به میدان های نفتی کشور تصریح کرد: خط لوله یازدهم با هدف انتقال گاز از جنوب به شمال کشور ساخته خواهد شد و بخشی از گاز آن به منظور صادرات خواهد بود.

متن بالا مال 17 اردیبهشت امسال بوده و حتما قدیمیه، ولی فروش اوراق مشارکت پارس جنوبی میتونه نوید بخش تحرکاتی در این خط لوله 56 اینچی باشه.

http://www.shana.ir/169762-fa.html

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید تصمیم کبری از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مصطفی مصری پور آواتار ها
    تشکر شده 37,784 بار در 6,672 ارسال
    سینا جان شما فرض کن تجدید ارزیابی بده و سود انباشته هم شناسایی کنه.

عملیات شرکت چی میشه؟ دوباره بعد از چند سال برنمیگرده سر جای اولش؟
    وقتي برنده ميشوي، نيازي به توضيح نداري! وقتي مي بازي چیزی برای توضیح دادن نداری!

10. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید مصطفی مصری پور از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    اول یچیزی را روشن کنم تا بقیه دوستان هم در جریان باشن. جاده ساوه حوالی 4 دانگه زمین قظعا بالای 513 هزار تومانه ( من حدس میزنم زیر 800 هزار تومان نباشه.)، و اینو مطمئن باشید که زیان انباشته شرکت با تجدید ارزیابی داراییها صفر میشه.
    دوم اینکه لازم شد حتما ظرف یکی دو روز اینده برم اون اطراف و یه سر و گوشی اب بدم بابت قیمت زمین.

یه نکته هم لازمه عنوان کنم و اونم اینه که شرکت قراره تجدید ارزیابی انجام بده و نه فروش زمین!!! و چون فروشی در کار نیست، میتونن کمترین قیمت ممکن زمین و یا بیشترین قیمت ممکن زمین را در حسابشون ثبت کنند.
    حالا به نظر شما شرکت وقتی داره تجدید ارزیابی دارایی میکنه، قصدش قیمت حداقله یا حداکثر؟
    وقتی یه مامور خرید شرکت میتونه ، با اختلاف قیمت خرید اجناس و فاکتور 20 درصد گیرش بیاد. حتما صاحبان شرکت فسدید هم میتونن قیمت زمین را با اختلاف 20 درصد شایدم بیشتر از قیمت واقعی محاسبه کنند.
    حالا زمینو 20 درصد ارزونتر محاسبه کنن به نفعشونه یا اینکه 20 درصد گرونتر؟
    درسته تجديد ارزيابي ميشه اما تجديد ارزيابي توسط كارشناس دادگستري انجام ميشه و معمولا كارشناسان دادگستري قيمتو زير في اعلام ميكنن و چون مالياتي به دولت تعلق نميگيره دليلي براشون نداره كه بخان قيمت بالا بزنن ضمنا طبق قانون هيچيك از مسئولان شركت حق همراهي كارشناسان دادگستري رو طي مراحل تجديد ارزيابي نداره شما اگه محاسباتتونو با حداقل قيمت ممكن انجام بديد بهتره و زمين عسلويه رو هم در نظر بگيريد بهتر ميتونيد حساب كتاب كنيد مثلا زمينا رو متري 200 تومن در نظر بگيريد چون عرض كردم الان بهترين زمينا وسط شهر مشهد 500 تومنه تازه آب برق و گازم اومده و يه عالمه ساختمون سازي انجام شده .....فكر نميكنم زمينايي كه شما عنوان كرديد 800 900 تومن بيرزه مگر اينكه موقعيت مكانيش عالي باشه ......قطعا تجديد ارزيابي سهمو تكون خوبي ميده ولي وضع عملياتي شركت اسفباره و تجديد ارزيابي فقط ميتونه زيان انباشتشو بپوشونه و نفع ديگه اي واسه شركت نداره

12. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید *سامان* از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مات آواتار ها
    تشکر شده 13,899 بار در 4,563 ارسال
    ي گروه معافيايي كه هيچي نداشتن اومدن با وام اين شركتو خريدن تا زماني كه اين گروه روي كارن هيچ موقع سود واقعي رو رو نخواهند كرد معافياي واردات لوله را هم در نظر بگيريد خريدار محصولات شركت هم خاتم هست كه اصلا پول نمي ده شركت لوله هاي اب ميزنه كه اونم خريداراش وضع ماليشون خوب نيست شركت تا 9 ماهه امسال از لحاظ عملياتي زيان ساخته اگر هم كله زيان رو پوشش بده باز هم از ساله بعد معلوم نيست كه سود بسازه چون شركت منحل نشه اينها ميخوان افزايش سرمايه بدن تا شركت منحل نشه و راه بخورشون باز باشه اين شركت زماني پا ميگيره كه خاتم بياد بلوكي كلشو بخره

14. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید مات از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    نقل قول نوشته اصلی توسط مصطفی مصری پور نمایش پست ها
    سینا جان شما فرض کن تجدید ارزیابی بده و سود انباشته هم شناسایی کنه.

عملیات شرکت چی میشه؟ دوباره بعد از چند سال برنمیگرده سر جای اولش؟
    مصطفی جان من نمیگم وضع شرکت خوب میشه و سود ساز میشه و ...
    من میگم این شرکت میتونه تو کوتاه مدت،با این حجم کوچیکش بازدهی بالایی داشته باشه. شاید بالاتر از 100 درصد.

ساده جان من قیمتهای مشهد را اطلاع ندارم ولی تو وسط شهر 500 تومان را باور نمیکنم،مگر اینکه قولنامه ای باشه.
    زمینهای فسدید کیلومتر 8 جاده ساوه است، یعنی 3 کیلومتر بعد از پاسگاه نعمت اباد.
    روبروی کارخونه بنز خاور، کمی قبل از کارخونه فلوله ( البته جهت مخالف جاده.)

علیرضا جان از کجا اینقدر به مافیایی بودن این گروه مطمئنی؟ و چرا اگه این گروه مافیاست، باید شرکت را به خاتم بفروشه!!
    ایا هیچ تو ذهنت فکر نکردی که چرا خاتم فسدید را نخرید؟ به نظر من علتش تحریم خاتم بوده که نمیخواستند فسدید هم درگیر تحریم بشه.
    من بر خلاف شما فکر میکنم، و حدس میزنم که این سهامدار عمده یجورایی به خاتم وصله، و این موضوع هم فقط و فقط بخاطر دور زدن تحریم ها بوده.

در اخر لازم میدونم از 3 عزیزی که نظراتشونو گفتند تشکر کنم،و بگم که منم مثل شما از وضع موجود و اینده شرکت نگرانیهایی دارم. بخصوص اینکه شرکت مشمول ماده 141 هم هست. ولی با این حال به بازدهی بالای سهم در کوتاه مدت هم امیدوارم.

16. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید تصمیم کبری از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    مصطفی جان من نمیگم وضع شرکت خوب میشه و سود ساز میشه و ...
    من میگم این شرکت میتونه تو کوتاه مدت،با این حجم کوچیکش بازدهی بالایی داشته باشه. شاید بالاتر از 100 درصد.

ساده جان من قیمتهای مشهد را اطلاع ندارم ولی تو وسط شهر 500 تومان را باور نمیکنم،مگر اینکه قولنامه ای باشه.
    زمینهای فسدید کیلومتر 8 جاده ساوه است، یعنی 3 کیلومتر بعد از پاسگاه نعمت اباد.
    روبروی کارخونه بنز خاور، کمی قبل از کارخونه فلوله ( البته جهت مخالف جاده.)

علیرضا جان از کجا اینقدر به مافیایی بودن این گروه مطمئنی؟ و چرا اگه این گروه مافیاست، باید شرکت را به خاتم بفروشه!!
    ایا هیچ تو ذهنت فکر نکردی که چرا خاتم فسدید را نخرید؟ به نظر من علتش تحریم خاتم بوده که نمیخواستند فسدید هم درگیر تحریم بشه.
    من بر خلاف شما فکر میکنم، و حدس میزنم که این سهامدار عمده یجورایی به خاتم وصله، و این موضوع هم فقط و فقط بخاطر دور زدن تحریم ها بوده.

در اخر لازم میدونم از 3 عزیزی که نظراتشونو گفتند تشکر کنم،و بگم که منم مثل شما از وضع موجود و اینده شرکت نگرانیهایی دارم. بخصوص اینکه شرکت مشمول ماده 141 هم هست. ولی با این حال به بازدهی بالای سهم در کوتاه مدت هم امیدوارم.
    دوستان مشهدي سينا جان حرف منو باور نميكنه بيايد به ايشون بگيد زميناي اماميه و الهيه چند قيمت ميخوره؟ اتفاقا بيشترشون سند دارن ..ولي در مورد رشد سهم با شما موافقم اگه داراييها تجديد بشه رشد خوبي ميكنه...البته بازار مام نشون داده به سهماي زيانده علاقه خوبي داره و اختصاص يه مقدار از اين سهم با پذيرش ريسك بد نيست

18. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید *سامان* از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مات آواتار ها
    تشکر شده 13,899 بار در 4,563 ارسال
    جناب تصميم كبري اتفاقا خاتم اومد وسط و رقابت هم كرد ولي اين گروه قيمت رو همين جور برد بالا تا خاتم كشيد كنار پس قضيه اين كه خاتم نخريده به خاطر تحريمديگه نخ نما شده چون اگر هميني كه شما ميگي رو بايد در مورد صدرا صدق مي كرد اين شركت هيچ گزارشيش درست نيست اينو مطمئن باشيد اگر اشتباه نكنم سال 88 سهمو باز كردند 400 تومن ي گزارش 6 ماهه خوب دادن و بردن كردن 520 تومن موقعي كه خالي كردن يك دفعه 9 ماهه زيان ساخت و از 520 تومن شد اين قيمتي كه ميبينيد

20. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید مات از ایشان تشکر کرده است:

صفحه 1 از 59 12341151 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)