صفحه 39 از 179 نخست ... 29363738394041424989139 ... آخرین
نمایش نتایج: از 381 به 390 از 1784

موضوع: دوده صنعتي پارس ( شدوص )

عضو عادی رضاhr7502 آواتار ها
    تشکر شده 234 بار در 41 ارسال
    بازم ميمونيم و سهامداري ميكنيم .حالا حالا ها كار داريم باهات شدوص كوچولو.....................

2. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید رضاhr7502 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو جدید محسن اتحاد آواتار ها
    تشکر شده 37 بار در 7 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط ساده ي ساده نمایش پست ها
    چرا میگید این سهم سفته بازیه؟

چرا بعضی ها به دیگران تهمت الکی میزنن؟

الان هشدار دادن در مورد شدوص خوبه چون 160 بوده شده 600...و افراد تازه وارد باید مواظب باشن

اما این سهم سفته بازی نیست...سهمی بوده که با انفجارهای بنیادی به اینجا رسیده

اگه میبینید اینقد هیجان خرید رو این سهم بالاست و این سهم پی به ای بالایی گرفته صرفا به خاطر اتفاقات بنیادیش هست

کم کم این هیجان خرید که بخابه قطعا سهم اصلاح پی به ای میکنه

کسانی که تازه میخان وارد بشن یکم احتیاط کنن

سهم بنیادی هرچقدر هم که خوب باشه ورود و خروج به موقع شرط اصلی هست

شاید این سهم بالاتر هم بره اما من باشم فعلا شناسایی سود میکنم و خارج میشم

هیجان خرید که خوابید و سهم آروم شد دوباره میخرمش

سلام خدمت سامان عزیز....

با تمام احترامی که برای شما قایل هستم...اما از شما بعیده همچین حرفی بزنین....

شما که استاد گزارش خونی هستین،میدونین ک هسهمی که ماه تومن ساخته برای پیش بینی سال بعذ راحت میتونه بالای سود اعلام کنه....تازه من قیمت دوده رو همین درنظر گرفتم که واقعا مسخرست این قیمت فروش دوده...حالا ما فرض میکنیم با همین قیمتها هم شدوص بیاد پیش بینی سال آینده رو اعلام کنه.....راحت میتونه رو اعلام کنه...یعنی پی بری حدود 4!!!!

حالا شما چطور از اصلاح پی بر ای صحبت میکنین؟؟!!مطمن باشید اگر شما قصد پایین خریدن رو دارین شاید اینبار قضیه فرق داشته باشه و نتونید با سهم بازی کنید و پایینتر وارد شید........

البته شدوص سهمی نیست که بخواد با این توصیه ها بلرزه مخصوصا حالا که شکربن هم تعیدل فوق سنگینش رو داد.....بنده شخصا با مدیران شدوص در ارتباط هستم و اگر سود بالارو اعلام نکردند برای این بود که زودتر نماد بازگشایی بشه......ما همچنان با شدوص میمانیم چون بهتر از شدوص پیدا نخواهم کرد و به نظرم شدوص سریعتر از کهمدا خواهد بود.......

یاعلی

4. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید محسن اتحاد از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 24,757 بار در 4,575 ارسال
    این صحبت شما نشون از تعصب داره و تجربه به من ثابت کرده هیچ وقت با کسی که از رو تعصب صحبت میکنه بحث نکنم

شما تازه وارد این سهم شدی اما من رو این صنعت استخون ترکوندم

میخاید به شما بگم سود سال آینده شدوص تقریبا چنده؟

شما یه تحلیل بنیادی ازین سهم بزنید و سود مد نظرتونو اعلام کنید...منم متقابلا این کارو میکنم...بقیشو بزارید به عهده خواننده

منم دوست ندارم شدوص بیاد پایین که بخرم..چرا شما اینطوری صحبت میکنید؟

چرا تا کسی یه حرفی میزنه سریع متهمش میکنید؟

این حرفای شما خیلی ببخشید عذر میخام خیلی بچگانست

اینکه میگید سودو بالا اعلام نکردن و با مدیراش در تماسید دروغ محض هست...الان تو فرومهای بورسی هرکسی سهمی رو داره ادعا میکنه با مدیراش در تماسه...ما دیگه این حرفارو کهنه کردیم....سود شدوص امسال همین حوالی هست

میخاید به شما بگم سود ۱۲ ماهشو چند اعلام میکنه؟

بسیار سفر باید تا پخته شود خامی

یا علی دیگه ترجیح میدم با شما مراوده ای نداشته باشم...اینم بگم که خیلی دوست دارم بالا بره

این اصلاح پی به ای که من ازش صحبت کردم در این مقطع اتفاق نخواهد افتاد...این اصلاح بعد از خوابیدن هیجان خرید اتفاق میفته...منظورم این نبود که از شنبه اصلاح میکنه

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن اتحاد نمایش پست ها
    سلام خدمت سامان عزیز....

با تمام احترامی که برای شما قایل هستم...اما از شما بعیده همچین حرفی بزنین....

شما که استاد گزارش خونی هستین،میدونین ک هسهمی که ماه تومن ساخته برای پیش بینی سال بعذ راحت میتونه بالای سود اعلام کنه....تازه من قیمت دوده رو همین درنظر گرفتم که واقعا مسخرست این قیمت فروش دوده...حالا ما فرض میکنیم با همین قیمتها هم شدوص بیاد پیش بینی سال آینده رو اعلام کنه.....راحت میتونه رو اعلام کنه...یعنی پی بری حدود 4!!!!

حالا شما چطور از اصلاح پی بر ای صحبت میکنین؟؟!!مطمن باشید اگر شما قصد پایین خریدن رو دارین شاید اینبار قضیه فرق داشته باشه و نتونید با سهم بازی کنید و پایینتر وارد شید........

البته شدوص سهمی نیست که بخواد با این توصیه ها بلرزه مخصوصا حالا که شکربن هم تعیدل فوق سنگینش رو داد.....بنده شخصا با مدیران شدوص در ارتباط هستم و اگر سود بالارو اعلام نکردند برای این بود که زودتر نماد بازگشایی بشه......ما همچنان با شدوص میمانیم چون بهتر از شدوص پیدا نخواهم کرد و به نظرم شدوص سریعتر از کهمدا خواهد بود.......

یاعلی
    ویرایش توسط *سامان* : 2013/01/18 در ساعت 19:42
    مرا گر دولت عالم ببخشند .... برابر با نگاه مادرم نيست

6. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید *سامان* از ایشان تشکر کرده اند:

عضو جدید محسن اتحاد آواتار ها
    تشکر شده 37 بار در 7 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط ساده ي ساده نمایش پست ها
    این صحبت شما نشون از تعصب داره و تجربه به من ثابت کرده هیچ وقت با کسی که از رو تعصب صحبت میکنه بحث نکنم

شما تازه وارد این سهم شدی اما من رو این صنعت استخون ترکوندم

میخاید به شما بگم سود سال آینده شدوص تقریبا چنده؟

شما یه تحلیل بنیادی ازین سهم بزنید و سود مد نظرتونو اعلام کنید...منم متقابلا این کارو میکنم...بقیشو بزارید به عهده خواننده

منم دوست ندارم شدوص بیاد پایین که بخرم..چرا شما اینطوری صحبت میکنید؟

چرا تا کسی یه حرفی میزنه سریع متهمش میکنید؟

این حرفای شما خیلی ببخشید عذر میخام خیلی بچگانست

اینکه میگید سودو بالا اعلام نکردن و با مدیراش در تماسید دروغ محض هست...الان تو فرومهای بورسی هرکسی سهمی رو داره ادعا میکنه با مدیراش در تماسه...ما دیگه این حرفارو کهنه کردیم....سود شدوص امسال همین حوالی هست

میخاید به شما بگم سود ۱۲ ماهشو چند اعلام میکنه؟

بسیار سفر باید تا پخته شود خامی

یا علی دیگه ترجیح میدم با شما مراوده ای نداشته باشم...اینم بگم که خیلی دوست دارم بالا بره

این اصلاح پی به ای که من ازش صحبت کردم در این مقطع اتفاق نخواهد افتاد...این اصلاح بعد از خوابیدن هیجان خرید اتفاق میفته...منظورم این نبود که از شنبه اصلاح میکنه

دوست من غزیب گیر آوردین توی تالارتون؟؟!!

شما شدوص رو از چند دارین؟؟من از 180 وارد شدم 480 خالی کردم و 430 وارد شدم و فعلا خالی نمیکنم...

شما از تجربه بورسی بنده خبر دارین؟؟شما چند ساله توی بورس هستین حالا دوتا گزارش تحلیل کردین برای ما ادعای بچگی میکنید؟؟کافیه دیگه اینقدر از تخریب سهمها گفتین برای خرید....

برید از آقایپورمحمدی مدیرعامل شرکت شدوص بپرسید در مورد بنده....میخواید فردا کدهای شخصی رو بچینم چند میلیون صف فروش درست کنم که بدونید دارید با کدوم سهامدار شدوص صحبت میکنید؟؟

شمارو کسی متهم نکرد....منتهی به کسایی که میخوان وارد سهم بشن اطلاعات غلط ندین..شدوص شاید یه روز یا دوروز اصلاح کنه اما خودتون هم میدونید که این قیمتها برای شدوص واقعا ناچیزه و مفته.بازار داره الان شدوص پی بر ای 3 میخره.....شما از اصلاح پی بر ای میگین؟؟

شما اگر سهمی رو ندارین نیازی نیست در موردش صحبت کنید و از اصلاحش بگین..من هم میتونم از کهمدا بگم که حقوقیش میخواد تعدیل منفی بده و شما به زور دارین با خریدهای اعتباری میکشیدش بالا؟؟؟میتونم از فزرین و عدم افزایش سرمایه بگم؟؟

درست نیست آدم همینطور از همه سهمها بدون اطلاعات بد بگه...من از داخل شرکت خبر دارم که میگم...میخواین یه قرار ملاقات بذارین بریم شرکت...اونایی که میان میگن این سهمو اون سهم رو با بنده مقایسه نکنید لطفا....

اگر سود سال آینده شدوص از 120 کمتر بود من دیگه هیچ ادعایی ندارم......

دیگه هم در این فروم مطلب نمیزنم چون متاسفانه فقط در تخریب سهم استادن.یاعلی

8. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید محسن اتحاد از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (20) AIDIN90 آواتار ها
    تشکر شده 4,718 بار در 911 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط AIDIN90 نمایش پست ها
    با سلام بنده از300اين سهمو دارم واصلا هم تو تاپيكش پست نزدم اكثرا خواننده مطالب دوستان هستم
    به قصد بلند مدت سهمو خريدمش
    توصيه بنده به دوستان كوتاه مدتي خروج وبه دوستان ميان وبلند مدتي فقط سهامداري چون بازيگراش خيلي حرفه اي هستن وهرلحظه امكان جاموندن داره كلا بنده به اين سهم وهمگروهاش خيلي اعتقاد دارم
    ويكي از ستارهام هم مديون همين شدوص هستم
    چقدر بي سر وصدا داره ميره بالا
    مثل اينكه تواين سايت فقط بنده سهامدارشم

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید AIDIN90 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 3,534 بار در 903 ارسال
    چقدر بي سر وصدا داره ميره بالا
    مثل اينكه تواين سايت فقط بنده سهامدارشم
    شدوص مثل کرماشاهمه
    با کلاس و بدون غصه
    - - - -
    مخلص شراز هم هستیم

12. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید علی بابا از ایشان تشکر کرده است:

امسال وسال بعد سال شدوص وشكربن وپلوله وپسهندوساخت و........هستش فقط سهامداري بايد كرد
    اين صنعت تازه استارت زده وحالا حالا ها باهاش كار داريم
    فعلا بازار حواسش به گروهاي ديگه هستش
    تا بوده همين بوده
    وقتي چندين برابر شدن تازه بازار بيدار ميشه

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید AIDIN90 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 912 بار در 236 ارسال
    یادش بخیر. روز بازگشایی و قیمت حدود 620 باز شدنش و حالا................
    هر چی قیمت سهم بره بالا تازه بازار به ارزشمند بودن این سهم بیشتر پی میبره. با این قیمت دلار و افزایش قیمت دوده تا 5000 تومن سود سازی این سهم دیدن داره. به دوستان توصیه میکنم این سهم رو بخرن و تا تابستون سال اینده اصلا به قیمت سهم نگاه نکنند. مطمینا بازده ای فوق العاده ای داره.

16. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید 13661366 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,522 بار در 26,655 ارسال
    تحول بنيادي در دوده صنعتي

*درخواست از آقاي بابك از طريق پست الكترونيك: لطفا يك بررسي از علت رشد سهام دوده صنعتي پارس و آينده سود اين شركت ارائه دهيد.

پاسخ: در یک سال گذشته و همگام با رشد نرخ ارز برخی صنایع بورسی شاهد دگرگونی سريع وضعیت بنیادین خود بودهاند. به این ترتیب صنایعی که تا مدتها قبل به علت ثبات قیمت ارز و تورم داخلی قدرت رقابت را از دست داده بودند با یک چرخش ناگهانی در وضعیت اقتصادی خود مواجه شده و در بسیاری موارد بهبود سریع وضعیت مالی و سودآوری را تجربه کرده اند. یکی از بارزترین نمونههای این رويداد در صنعت تامین مواد اولیه لاستیک (دوده صنعتی) قابل مشاهده است که پيشتر از واردات ارزان و مازاد ظرفيت توليد رنج ميبرد. همین رقابت نابرابر موجب شد تا دو سهم طلایی این صنعت در سالهای 82 تا 84 (کربن ایران و دوده صنعتی پارس) به وضعیت نامناسبي در سالهای اخیر دچار شوند. حال با رشد نرخ ارز و افزایش قیمت محصولات بار دیگر نشانههای تجدید رونق در سودآوری و قیمت سهام این صنعت پدیدار شده است. در سال گذشته، کل مصرف دوده صنعتی کشور توسط شرکتهای تایرساز حدود 80 هزار تن بوده است که بیش از دو سوم آن توسط دو شرکت کربن و دوده صنعتی پارس تامین شده است. در سال جاری هم علاوه بر قطع تقریبا کامل واردات (که سال گذشته حدود 4500 تن بوده است) به علت صرفه اقتصادی ناشی از رشد نرخ ارز، شرکتهای این صنعت به صادرات نیز روی آوردهاند. در این میان، دوده صنعتی پارس با تولید و فروش 25 هزار تن، پس از کربن (با 28 هزار تن تولید) دومین تولیدکننده بزرگ این محصول در کشور شناخته میشود. این شرکت در پایان سال 90 زیان انباشتهای معادل 2/1 میلیارد تومان (20 درصد سرمايه ثبت شده) را در حسابهای خود داشته است که علت عمده آن به زیانهای سنگین سالهای 87 و 88 (مقارن با افت توان رقابتی شرکت) بازمیگردد. اما در سال جاری، «شدوص» با پیشبینی سود خالص 400 میلیون تومانی کار خود را آغاز کرد که طی چند مرحله تعدیل مثبت در حال حاضر این پیشبینی به بیش از 4 میلیارد تومان (686 ریال به ازای هر سهم) افزایش یافته و «شدوص» را در معرض خروج از زیان انباشته و تقسیم سود در مجمع آتی قرار داده است. برای تخمین وضعیت شرکت در سال آینده مناسب است تا ابتدا مروری بر عملکرد فروش و هزینه مواد مستقیم (که بیش از 80 درصد بهای تمام شده را تشکیل میدهد) در دورههای مالی اخیر داشته باشیم. بدین منظور به جدول شماره یک توجه کنید.
    منظور از ستون «مقدار» در جدول شماره یک، تناژ فروش محصولات است. مبلغ هر تن فروش از تقسیم کل فروش در هر دوره بر تناژ مزبور به دست آمده است. همچنین منظور از مبلغ هر تن در ردیف بهای تمام شده، هزینه مصرف مواد به ازای هر تن کالای فروش رفته در همان دوره است. به عنوان مثال، در نیمه اول سال 90 فروش هر تن دوده برابر 8/1 میلیون تومان بوده است، در حالی که در هر تن از این محصول، 4/1 میلیون تومان مواد اولیه به کار رفته است. در جدول شماره دو، آهنگ رشد قیمتهای فروش با هزینه مواد اولیه مقایسه شده است. یادآور میشود عمده مواد اولیه «شدوص» فورفورال اکستراکت (محصول فرعی پالایشگاههای روغنسازی)، نفت کوره واحدهای پتروشیمی (CFO) و روغن سنگین قطران است. از بررسی ارقام جدول دو میتوان به چند نتیجه دست یافت:
    1- رشد بهای فروش به شکل تقریبا پیوسته در هر دوره نسبت به قبل اتفاق افتاده است. آهنگ این صعود با شتاب کمتری از افزایش نرخ ارز پیروی میکند.
    2- هزینه مواد اولیه با یک فاز تاخیر و با شتاب کمتری از رشد نرخ فروش، افزایش مییابد.
    3- اگر بازه زمانی طولانیتری را مد نظر قرار دهیم (همانطور که ستون سمت چپ جدول نشان میدهد) مشاهده میشود که قیمت فروش هر واحد دوده نسبت به 15 ماه قبل 50 درصد رشد کرده، در حالی که افزایش هزینه مواد اولیه به ازای هر تن فروش در این دوره 30 درصد بوده است. به عبارت دیگر سرعت افزایش درآمدها از هزینه مواد مصرفی بیشتر است.
    با عنایت به اطلاعات کسب شده میتوان به تخمین درآمد فروش و بهای تمام شده در سال آینده پرداخت. به این منظور به جدول شماره سه توجه کنید. در جدول شماره سه برای تخمین عملکرد سال آینده از مفروضات زیر استفاده شده است:
    1- حجم فروش معادل سال جاری و قیمت فروش نیز بدون تغییر نسبت به فصل پاییز 91 برآورد شده است.
    2- هزینه مواد مستقیم با مبنا قرار دادن نرخهای فصل پاییز و با توجه به کل حجم تولید و فروش برآورد شده است.
    3- هزینه دستمزد و سربار (به جز بخش مربوط به استهلاک که ثابت است) با 30 درصد رشد نسبت به عملکرد 9 ماهه (پس از تبدیل آن به سالانه) تخمین زده شده است که با توجه به نرخ تورم و رویه تاریخی شرکت از احتیاط زیادی برخوردار است.
    حال به آخرین جدول (شماره 4) مراجعه کنید که در آن صورت سود و زیان شرکت در سال 91 و 92 ارائه شده است. در خصوص ارقام جدول 4 باید به دو نکته توجه داشت:
    1- هزینههای عملیاتی در بودجه تحلیلی 92 با 30 درصد افزایش نسبت به سال گذشته برآورد شده اند. همچنین سایر درآمدها عمدتا ناشی از سرمایه گذاری در سپرده بانکی و سهام کربن و لاستیکی سهند است که با رعایت جانب احتیاط بدون تغییر نسبت به سال 91 لحاظ شدهاند.
    2- با عنایت به بهبود جریان نقدینگی شرکت، هزینههای مالی در سال جاری به میزان حدود 10 درصد در مقایسه با سال قبل کاهش یافته است. در برآورد تحلیلی 92 با اغماض از تداوم این روند، هزینه مالی معادل بودجه 91 لحاظ شده است. همچنین الگوی محاسبه مالیات نیز مشابه سال جاری است. با توجه به محاسبات ارائه شده میتوان نتیجه گرفت در صورت حفظ روند عادی فعالیت (به ویژه تامین به موقع مواد اولیه) و تحقق سایر مفروضات این تحلیل، «شدوص» از توانایی رشد دو برابری سودآوری نسبت به آخرین بودجه 91 در سال آینده برخوردار است. باید دقت داشت همانطور که پیشتر عنوان شد برآورد درآمد فروش و هزینه مواد اولیه با فرض ثبات شرایط پاییز 91 انجام شده است. حال آنکه رویه تاریخی و واقعیات اقتصادی موجود نشان میدهد که تداوم فضای تورمی در هر دو بخش (قیمت فروش و خرید مواد اولیه) محتمل است. تحلیلهای حساسیت نشان میدهد که رشد نرخ فروش و هزینه مواد اولیه تا زمانی که شتاب هر دو به یک اندازه باشد به نفع سودآوری شرکت عمل میکند. به عنوان مثال افزایش 20 درصدی هزینه هر تن فروش دوده و مواد مستقیم مصرفی (که سناریویی کاملا محتمل برای سال آینده است)، حدود 6/3 میلیارد تومان (60 تومان به ازای هر سهم) بر سود خالص شرکت در سال آینده میافزاید. البته این نکته که شتاب رشد هزینه مواد اولیه به طور تاریخی کندتر از رشد قیمت فروش است (مراجعه کنید به جدول 2) نیز خود عامل مساعد دیگری در جهت افزایش بیشتر سودآوری است که تاثیر آن در این محاسبه لحاظ نشده است. به این ترتیب سود محاسبه شده در ستون تحلیلی را میتوان یک برآورد حداقلی از عملکرد سال 92 «شدوص» دانست که احتمالا در شرایط واقعی از قابلیت تعدیل مثبت مناسبی در طول سال برخوردار خواهد بود.
    Shahriary_sh@yahoo.com

درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

18. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده است:

امسال وسال بعد سال شدوص وشكربن وپلوله وپسهندوساخت و........هستش فقط سهامداري بايد كرد
    اين صنعت تازه استارت زده وحالا حالا ها باهاش كار داريم
    فعلا بازار حواسش به گروهاي ديگه هستش
    تا بوده همين بوده
    وقتي چندين برابر شدن تازه بازار بيدار ميشه
    تبريك ميگم به دوستان شدوصي هرچند ميدونم كسي نداره
    يادمه وقتي رو700بود خيلي از حرفه اي ها وستاره دارها ميگفتن حبابه
    اما زمان ثابت خواهد كرد كه حبابه ياخير

20. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید AIDIN90 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)