صفحه 52 از 210 نخست ... 2424950515253545562102152 ... آخرین
نمایش نتایج: از 511 به 520 از 2092

موضوع: ******موشكافي هاي بنيادي ******

عضو فعال
    تشکر شده 24,757 بار در 4,575 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa227 نمایش پست ها
    1- چرا صورت سود و زیان رو از روی گزارش پیش بینی 3 ماهه بررسی می کنید و از همون گزارش اطلاعات و صورتهای میان دوره ای 3 ماهه بررسی نمی کنید؟
    2-آقا فکر کنم یه سری اشتباهات من کردم.شما برای بررسی این دو تا گزارشو می خواستید:
    اطلاعات و صورتهای مالی میاندوره ای 3 ماهه منتهی به 30/09/90
    پيش بيني درآمد هر سهم سال مالي منتهي به 30/06/91 بر اساس عملكرد واقعي دوره 3 ماهه
    که این دومی اصلا رو سایت کدال نیومده و من اشتباها مال سال 30/06/90 رو گذاشتم.پس جمله باید اینجوری اصلاح بشه
    "وارد صورت سود و زيان ميشيم و پوشش 25 درصدي فروش در 3 ماهه كاملا با ترازنامه شركت همخواني داره.....بهاي تمام شده شركت رو تابع هزينه 2 ميلياردو 300 ميليون نشون ميده در حالي كه بهاي تمام شده اعلامي 2 میلیارد 620 میلیون تومن اعلام شده كه تقريبا 320 ميليون اضافه تر هست كه 320 ميليون ترازنامه رو پوشش ميده میمونه 160 میلیون ترازنامه.این 160 میلیون کجاست؟"

3- "وارد صورت سود و زيان ميشيم و پوشش 27 درصدي فروش در 3 ماهه كاملا با ترازنامه شركت همخواني داره" چطوری این برداشتو کردید؟ البته الان با مفروضات جدید میشه 25 درصد.بازم می بخشید .خیلی اشتباه شد
    يه نكته اي رو خدمت دوستان بگم....دوستان اين تحليل من از كسرام اشتباه هست چون بر اساس لينك اشتباهي كه مصطفي عزيز داده بود انجام شده...به جاي پيشبيني 3 ماهه 91 پيشبيني 3 ماهه 90 رو گذاشته بودكه من دقت نكردم....پس اين تحليل كاملا فيل ميشه.....هنوز پيشبيني 3 ماهه 90 نيومده.....بنابراين فقط بررسي ترازنامه مورد تاييد من هست و بقيش اشتباه هست و هيچ جمله اي درست نميشه
    مرا گر دولت عالم ببخشند .... برابر با نگاه مادرم نيست

2. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید *سامان* از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط محسن باقری نمایش پست ها
    جناب ساده ی عزیز درست میفرمایید ... دقیقا همینطور هست
    سوالی خدمت شما دارم
    اکثر دوستان رو میبینم که به فرض ترازنامه 9 ماهه رو بررسی میکنند و درصد هایی که تغییر زیادی داشته مورد بررسی قرار میدهند
    اما سوالم این هست که ایا این کار درسته ؟
    علت سوالم این هست که درصد تغییر در ترازنامه مربوط میشه به مقایسه درصد 9 ماهه 91 با 9 ماهه 90
    اما بنظرم درست این باشه که ما ترازنامه 9 ماهه رو با 6 ماهه بررسی کنیم
    و تغییرات رو مقایسه کنیم
    -------------------------------
    البته اینکه با مشابه سال قبل مقایسه بشه غیر منطقی نیست اما با این کار بیشتر روند مالی سالانه بررسی میشه
    و تحلیل کوتاه مدتی نمیشه باهاش انجام داد
    به عنوان مثال اگر شخصی ترازنامه بالاس رو بررسی کنه از رشد ذخیره مالیات بر درامد احساس خوبی بهش دست میده
    اما اگر با ترازنامه 6 ماهه بررسی کنه میبینه رشد که نداشته هیچ
    از این محل برداشت هم شده
    ======================
    در اخر جناب ساده
    در صورت امکان سوال هایی از ترازنامه 9 ماهه دارم که اگر مقدور بود بررسی بفرمایید :

1- رشد پیش پرداخت ها نشان از خرید هایی میدهد اما موجودی انبار کم شده .... ایا این خرید میتواند مربوط به تجهیزات باشد ؟
    2-با توجه به اینکه شرکت غیر از خرید تجهیزات خرید مهم دیگه ای ندارد
    اگر طلب ها وصول شود و اسناد دریافتی جاری نیز وصول شود این میزان نقدینگی غیر از خرید تجهیزات در چه محلی میتواند مصرف شود ؟
    اخه رقمش خیلی زیاده ( نسبت به سرمایه )
    منظور دقیق از سوال قبل این است که
    ایا این میزان نقدینگی میتواند به انباشته اضافه شود و بعد افزایش سرمایه ؟ ؟
    و اینکه شرکت تا چه اندازه میتواند از انباشته برداشت کند ؟ و قانونی در این زمینه وجود دارد ؟
    غیر از خرج از طریق افزایش سرمایه ایا راه دیگری برای برداشت از این محل وجود دارد ؟
    ممنونم
    در مورد قسمت اول و دوم سوالتون بايد بگم كه ترازنامه 9 ماهه مياد و 9 ماهه امسال رو با 12 ماهه پارسال مقايسه ميكنه نه 9 ماهه با 9 ماهه و با تحليل اين ترازنامه ميتونيم برآورد دقيقي از فعاليت شركت در 9 ماهه كاري داشته باشيم...اگه بيايم 9 رو با 6 مقايسه كنيم يه اشتباه راهبردي كرديم چون فقط 3 ماه رو بررسي كرديم و نتايج بدست اومده كاملا اشتباه هستن...ما ميخايم بگيم شركت خوب هست يا نه...پس براي جواب به اين سوال بايد عمق شركت رو هدف قرار بديم نه سطح شركت رو....با مقايسه 9 ماهه با 6 ماهه تحليل بنيادي خيلي سطحي خواهد بود

در مورد قسمت سوم سوالتون اگه لطف كنيد لينكهاي پي دي اف شركت رو بزاريد بهتر ميتونم نظر بدم و جواب سوالاتونو بدم

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید *سامان* از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 497 بار در 77 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط ساده ي ساده نمایش پست ها
    يه نكته اي رو خدمت دوستان بگم....دوستان اين تحليل من از كسرام اشتباه هست چون بر اساس لينك اشتباهي كه مصطفي عزيز داده بود انجام شده...به جاي پيشبيني 3 ماهه 91 پيشبيني 3 ماهه 90 رو گذاشته بودكه من دقت نكردم....پس اين تحليل كاملا فيل ميشه.....هنوز پيشبيني 3 ماهه 90 نيومده.....بنابراين فقط بررسي ترازنامه مورد تاييد من هست و بقيش اشتباه هست و هيچ جمله اي درست نميشه
    من دوباره این اعداد رو از صورتهای مالی سه ماهه برداشت کردم و با توجه به اون جمله رو اصلاح کردم.فکر کنم اگه پیش بینی سه ماهه هم بیاد.
    فروش: 30,469 میلیون ریال (معادل 25 درصد پوشش 121,420 میلیون ریال- فروش سالانه اولین پیش بینی سال 91)
    بهای تمام شده: 26,203 میلیون ریال (معادل 24 درصد پوشش 107,392 میلیون ریال - بهای تمام شده سالانه اولین پیش بینی سال 91)

آیا همین اعداد نباید در پیش بینی سه ماهه بیاید؟

6. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mostafa227 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 400 بار در 57 ارسال

در مورد قسمت سوم سوالتون اگه لطف كنيد لينكهاي پي دي اف شركت رو بزاريد بهتر ميتونم نظر بدم و جواب سوالاتونو بدم
    اشتباه شد ... منظورم همون 9 ماهه با 12 ماهه بود
    بله برای تحلیل در روند سالانه شرکت و بررسی بلند مدت اون فرمایش شما درست هست
    ----------------------------
    ساده عزیز یه سری سوال ها در پست قبلی مربوط به انباشته کلی بود
    و مربوط به فقط بالاس نبود

---------------------------
    لینک ترازنامه شرکت
    http://codal.ir/Reports/Exports/xjvK...l38w%3d%3d.pdf

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید محسن باقری از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط محسن باقری نمایش پست ها
    جناب ساده ی عزیز درست میفرمایید ... دقیقا همینطور هست
    سوالی خدمت شما دارم
    اکثر دوستان رو میبینم که به فرض ترازنامه 9 ماهه رو بررسی میکنند و درصد هایی که تغییر زیادی داشته مورد بررسی قرار میدهند
    اما سوالم این هست که ایا این کار درسته ؟
    علت سوالم این هست که درصد تغییر در ترازنامه مربوط میشه به مقایسه درصد 9 ماهه 91 با 9 ماهه 90
    اما بنظرم درست این باشه که ما ترازنامه 9 ماهه رو با 6 ماهه بررسی کنیم
    و تغییرات رو مقایسه کنیم
    -------------------------------
    البته اینکه با مشابه سال قبل مقایسه بشه غیر منطقی نیست اما با این کار بیشتر روند مالی سالانه بررسی میشه
    و تحلیل کوتاه مدتی نمیشه باهاش انجام داد
    به عنوان مثال اگر شخصی ترازنامه بالاس رو بررسی کنه از رشد ذخیره مالیات بر درامد احساس خوبی بهش دست میده
    اما اگر با ترازنامه 6 ماهه بررسی کنه میبینه رشد که نداشته هیچ
    از این محل برداشت هم شده
    ======================
    در اخر جناب ساده
    در صورت امکان سوال هایی از ترازنامه 9 ماهه دارم که اگر مقدور بود بررسی بفرمایید :

1- رشد پیش پرداخت ها نشان از خرید هایی میدهد اما موجودی انبار کم شده .... ایا این خرید میتواند مربوط به تجهیزات باشد ؟
    2-با توجه به اینکه شرکت غیر از خرید تجهیزات خرید مهم دیگه ای ندارد
    اگر طلب ها وصول شود و اسناد دریافتی جاری نیز وصول شود این میزان نقدینگی غیر از خرید تجهیزات در چه محلی میتواند مصرف شود ؟
    اخه رقمش خیلی زیاده ( نسبت به سرمایه )
    منظور دقیق از سوال قبل این است که
    ایا این میزان نقدینگی میتواند به انباشته اضافه شود و بعد افزایش سرمایه ؟ ؟
    و اینکه شرکت تا چه اندازه میتواند از انباشته برداشت کند ؟ و قانونی در این زمینه وجود دارد ؟
    غیر از خرج از طریق افزایش سرمایه ایا راه دیگری برای برداشت از این محل وجود دارد ؟
    ممنونم
    نقدينگي حاصل از وصول مطالبات به اين صورت كه بخاد مستقيم به انباشته اضافه بشه خير....درآمدهاي شركت واسه شركت سود ميسازه و فقط از طريق عدم پرداخت سود ميتونه به انباشته اضافه بشه ولي اينكه 2 تومن مطالبات وصول كنه ببره بزاره تو انباشته خير

در مورد برداشت از انباشته هرچقد بخاد ميتونه برداره اونم بواسطه تاييد مجمع صاحبان سهام

سود انباشته مال صاحبان سهام هست و از هر طريقي كه به سهامدارا برسه ايرادي نداره...يا مستقيم بين سهامدار تقسيم ميشه يا افزايش سرمايه ميده

10. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید *سامان* از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa227 نمایش پست ها
    من دوباره این اعداد رو از صورتهای مالی سه ماهه برداشت کردم و با توجه به اون جمله رو اصلاح کردم.فکر کنم اگه پیش بینی سه ماهه هم بیاد.
    فروش: 30,469 میلیون ریال (معادل 25 درصد پوشش 121,420 میلیون ریال- فروش سالانه اولین پیش بینی سال 91)
    بهای تمام شده: 26,203 میلیون ریال (معادل 24 درصد پوشش 107,392 میلیون ریال - بهای تمام شده سالانه اولین پیش بینی سال 91)

آیا همین اعداد نباید در پیش بینی سه ماهه بیاید؟
    نگا كنيد با توجه به صورت سودو زيان 3 ماهه و اولين پيشبيني 91 ميتونيد درصدهاي پوشش رو بگيد اما چون اولين پيشبيني احتمال تغيير در 3 ماهه داره پس اون درصدها هم متغير هستن و برآورد درستي به ما نميده

12. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید *سامان* از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 19,322 بار در 2,623 ارسال
    نقدينگي حاصل از وصول مطالبات به اين صورت كه بخاد مستقيم به انباشته اضافه بشه خير....درآمدهاي شركت واسه شركت سود ميسازه و فقط از طريق عدم پرداخت سود ميتونه به انباشته اضافه بشه ولي اينكه 2 تومن مطالبات وصول كنه ببره بزاره تو انباشته خير

در مورد برداشت از انباشته هرچقد بخاد ميتونه برداره اونم بواسطه تاييد مجمع صاحبان سهام

سود انباشته مال صاحبان سهام هست و از هر طريقي كه به سهامدارا برسه ايرادي نداره...يا مستقيم بين سهامدار تقسيم ميشه يا افزايش سرمايه ميده
    باسلام وعرض ادب وباتشکر از زحماتتون

نقدینگی از چه طریقی میتونه وارد انباشته بشه ؟

انباشته طرح توسعه؟

ویا از طرق دیگه؟

14. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید طيب از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط طيب نمایش پست ها
    باسلام وعرض ادب وباتشکر از زحماتتون

نقدینگی از چه طریقی میتونه وارد انباشته بشه ؟

انباشته طرح توسعه؟

ویا از طرق دیگه؟
    از هيچ طريقي....نقدينگي بايد تبديل به درآمد بشه از طريق سرمايه گذاري....درآمد سود بسازه....سود اگه بين سهامدارا تقسيم نشد بعد وارد انباشته ميشه...يا وارد انباشته طرح توسعه ميشه

16. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید *سامان* از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 3,620 بار در 859 ارسال
    با سلام از دوستان خوبم ساده ساده / طیب / محسن باقری / مصطفی 227 و مابقی خوبان این تایپیک
    خواهشمندم هر کدام میتوانند شمواد را مورد بررسی بنیادی قرار دهند
    ببینیم هفته آینده صلاح هست در این قیمتها وارد بشیم یا نه
    ممنونم

18. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید بورس دوست از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط بورس دوست نمایش پست ها
    با سلام از دوستان خوبم ساده ساده / طیب / محسن باقری / مصطفی 227 و مابقی خوبان این تایپیک
    خواهشمندم هر کدام میتوانند شمواد را مورد بررسی بنیادی قرار دهند
    ببینیم هفته آینده صلاح هست در این قیمتها وارد بشیم یا نه
    ممنونم
    شمواد يه شركت رو به رشده كه ميتونه زيان انباشتشو به مرور پوشش بده...ترازنامش شفاف نيست.....5 6 ميليارد توش گمه كه بايد بررسي بشه كجاست.....ولي اگه قصد خريد داريد مشكلي شركت نداره و با خيال راحت بخريد...خوشحال ميشم نظر جناب طيب و مصطفي و جناب باقري رو هم بدونم

20. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید *سامان* از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع