صفحه 16 از 74 نخست ... 6131415161718192666 ... آخرین
نمایش نتایج: از 151 به 160 از 731

موضوع: توسعه معادن و فلزات ( ومعادن )

عضو فعال naruto آواتار ها
    تشکر شده 9,823 بار در 1,868 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad نمایش پست ها
    دوستان عزیزی که سهامدار شرکتهای معدنی هستند این نکاتی را که در ذیل عرض میکنم با دقت بیشتری مطالعه کنند.

اول اینکه شب گذشته عرض شد که در فضایی که دروغ حرف اول را می زند اگر این شایعات به مرحله اجرا هم برسد باورش برای من سخت است.
    دوم اینکه شرکتهای معدنی هر یک بلحاظ نوع فعالیتشان حائز اهمیتند و با واگذاری یا عدم واگذاری یک معدن لطمه خاصی به ارزش ذاتی آنها وارد نمی شود. بنابراین از این جو ر خبرها و شایعات تبعیت نکنید و سهام خود را به حراج نگذارید و به این فکر کنید که بازار جهانی محصولات به چه سمت و سویی می روند و در سال جاری میلادی میزان مصرف و تولید چقدر است و روند قیمت ها چه اهدافی را پیش رو دارند.
    سوم اینکه بعد از تکذیب این اخبار و شایعات بی پایه و اساس بعضی از سهامداران خیلی جو زده و احساسی عمل کردند و با دامن زدن به آن کل گروه دچار چالش شد و با تشکیل صفهای فروش وضعیت ناخوشایندی را ایجاد کرد، در صورتی که اگر با غلبه بر احساسات خود به ارزشها و وضعیت کلی این نوع فلزات نگاه می شد روند طبیعی بازار حفظ می شد. پیش بینی کارشناسان در خصوص روند رشد تولید و مصرف و افزایش قیمت روی بالای 3000دلار است و لذا جای نگرانی وجود ندارد که بخواهیم بخاطر شایعات و دروغهایی که متاسفانه زیادند و مثل خوره به جان کشور افتاده در تصمیمات خود و ورود و خروج از این گروه ارزشمند دچار تردید شویم. یقین داشته باشید از همین فردا جو بازار تغییر می کند و فروشنده های امروز پشیمان میشوند و خریداران خوشحال.
    چهارم اینکه صورتهای مالی شرکتها را با دقت مطالعه کنید و با توجه به برنامه های جاری و آینده شرکت و هزینه ها و میزان تولید و درصد واردات مواد اولیه و فروش محصولات اعم از داخلی و صادرات و درآمد های ارزی حاصله (با دلار بالای 2000تومان و نه 1226تومان که قطعا در سال 91 وجود خارجی ندارد) نسبت به خرید و فروش اقدام کنید.من شخصا نسبت به این گروه بسیار خوشبین هستم و سهامی را که دارم حفظ خواهم کرد و تا رسیدن به تارگتهای مد نظرم فروشنده نیستم.
    البته بیان این نکات فقط برای تذکر است وگرنه در حضور اساتید فن و اعضای محترم این سایت زیره به کرمان بردن است .

عالی بود احمد جان
    فقط یه نکته در مورد سهام گروه روی بگم
    نرخ فروش امسال محصولات این شرکتها رو با قیمت فروش سال قبل مقایسه کنین.خیلی چیزا دستگیرتون میشه!
    این برنامه ها هم درست دو سه ماه مانده به مجامع این شرکتها کاملا برنامه ریزی شده هست!
    شاید بشه و عده ای از سهام گروه روی نوسان بگیرن،ولی ممکنه یه دفعه سهم از دستتون در بره و پشیمونی و........!
    برای مثال
    امسال رو سهام قندی کی بیشتر سود کرده؟
    اونی که مثل من چندین دفعه با سود های چند ده درصدی نوسانگیری کرده یا اونی که رو این سهما سهامداری کرده و حداقل چند صد درصد سود عایدش شده؟!
    فقط کمی سهامداری به نظرم بد نباشه
    تصمیم با دوستان عزیز

2. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید naruto از ایشان تشکر کرده اند:

با عرض پوزش از دوستان
    گویا خبر قلابی از آب در اومد
    خاک وچوکم
    ویرایش توسط naruto : 2012/03/06 در ساعت 00:04

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید naruto از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) کیوان آواتار ها
    تشکر شده 23,351 بار در 4,529 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط naruto نمایش پست ها

عالی بود احمد جان
    فقط یه نکته در مورد سهام گروه روی بگم
    نرخ فروش امسال محصولات این شرکتها رو با قیمت فروش سال قبل مقایسه کنین.خیلی چیزا دستگیرتون میشه!
    این برنامه ها هم درست دو سه ماه مانده به مجامع این شرکتها کاملا برنامه ریزی شده هست!
    شاید بشه و عده ای از سهام گروه روی نوسان بگیرن،ولی ممکنه یه دفعه سهم از دستتون در بره و پشیمونی و........!
    برای مثال
    امسال رو سهام قندی کی بیشتر سود کرده؟
    اونی که مثل من چندین دفعه با سود های چند ده درصدی نوسانگیری کرده یا اونی که رو این سهما سهامداری کرده و حداقل چند صد درصد سود عایدش شده؟!
    فقط کمی سهامداری به نظرم بد نباشه

تصمیم با دوستان عزیز

این قسمتو واسه یادآوری به خودم برجسته کردم جلو چشمم باشه
    ما را به چوب و رخت شبانی فریفته اند ، این گرگ سالهاست که با گله آشناست

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید کیوان از ایشان تشکر کرده اند:

naruto جان. این خبر از موج فکر کنم مربوط به تاریخ 13 اسفند باشه ..اینطور نیست ؟

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید کیوان از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال PASHA آواتار ها
    تشکر شده 5,731 بار در 1,245 ارسال
    می دانم که این دو قابل مقایسه نیستند .
    ولی تا شنیدم که انگوران دست این ارگان است . بی اختیار یاد پارس جنوبی وصدرا وضررهای سنگین وقدم مبارک وسیطره این ارگان درهمه بخش های ایران افتادم .مخصوصا در بخش اقتصادی ووعده های توخالی وزیان وشکم های گنده و..
    دوستان ببخشید سرصدرا من زیاد اذیت شدم دست خودم نیست .

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید PASHA از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مات آواتار ها
    تشکر شده 13,899 بار در 4,563 ارسال
    خبر قديمي هست و اين خبر گزاري اورده خبر براي روز دهم هست كه از درجه اعتبار ساقطه دوستان تو خريداشون مراقب اين خبر باشند

12. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید مات از ایشان تشکر کرده است:

کیوان جان تاریخشو نمیدونم!احتمالا مال اون تاریخ باشه
    الان دیدم تو سایت همسایه درج کردن گفتم شاید خبر جدیده

14. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید naruto از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط naruto نمایش پست ها
    کیوان جان تاریخشو نمیدونم!احتمالا مال اون تاریخ باشه
    الان دیدم تو سایت همسایه درج کردن گفتم شاید خبر جدیده
    نه مال 13 بود که امروز خلافشو گذاشتن!
    البته بگذارش همین کنار احتمال داره یکی 2 روز دیگه دوباره بگذاریمش همینجا! با تاریخ جدید !

16. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید کیوان از ایشان تشکر کرده اند:

مدیر Captain Nemo آواتار ها
    تشکر شده 21,295 بار در 2,970 ارسال
    با سلام
    امروز به پیشنهاد یکی از دوستان نزدیک مقداری در دقایق آخر کروی در قیمت 298
    خریدم ... ظاهرا تعدادی از کد های ... در حال خرید سنگین کروی بودند و تنها دلیل
    خرید من هم همین بود .
    با جناب حقیقت هم مشورت کردم و نظرشان مثبت بود ...
    به امید خبر های خوش بعدی
    شب خوش
    یاری اندر کس نمی​بینیم یاران را چه شد
    دوستی کی آخر آمد دوستداران را چه شد

شهر یاران بود و خاک مهربانان این دیار
    مهربانی کی سر آمد شهریاران را چه شد

18. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید Captain Nemo از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,706 بار در 26,716 ارسال
    شرح واقعه بورس نیوز از جلسه چهارشنبه شب هیأت دولت:
    بر پرونده معدن انگوران در هیأت دولت چه گذشت؟
    شایعات ضد و نقیضی که طی یک هفته اخیر تا به امروز درباره بازخوانی مجدد پرونده واگذاری معدن انگوران در هیأت دولت مطرح شده باعث به تکاپو افتادن شرکت های فعال در این صنعت و نیز جمعی از سهامداران خرد و کلان آنها در بازار سهام شده تا جویای حقیقت واقعی آن باشند.
    تعویق در واگذاری معدن انگوران با ذخایر هفت میلیون تنی، به عنوان یکی از غنی ترین و اصلی ترین معادن سرب و روی کشور طی چهار سال گذشته تا به امروز همواره یکی از چالش بر انگیزترین موضوع هایی بوده که به عنوان یکی از ریسک های عملیاتی بزرگ، فعالان 43 معدن سرب و روی کشور را هر ساله به مخاطره انداخته و حتی به تعطیلی کشاندن آنها را نیز در برخی مواقع منجر شده است. به گزارش بورس نیوز، در ماههای پایانی سال 88 پس از مطرح شدن واگذاری دوباره معدن انگوران به بخش خصوصی مقرر شد از ابتدای سال 89 این معدن طبق مصوبه هیأت وزیران به کنسرسیوم "راهبران صنعت سرب و روی انگوران" واگذار شود. اما پس از گذشت حدود 24 ماه هنوز از تحقق این وعده، خبری نیست. با این همه، شایعات ضد و نقیضی که طی یک هفته اخیر تا به امروز درباره بازخوانی مجدد پرونده واگذاری معدن انگوران در هیأت دولت مطرح شده باعث به تکاپو افتادن شرکت های فعال در این صنعت و نیز جمعی از سهامداران خرد و کلان آنها در بازار سهام شده تا جویای حقیقت واقعی آن باشند. بر این اساس آنچه که طی جلسه چهارشنبه شب هیأت دولت در هفته گذشته از طریق یک منبع موثق به دست این رسانه رسیده را به جهت اطلاع به شرح ذیل عنوان می شود: در چهارشنبه هفته گذشته، جلسه هیأت دولت با حضور اعضاء کابینه در حالی برگزار شد که در حاشیه این جلسه، موضوع واگذاری معدن انگوران به بخش خصوصی که در دستور کار اصلی جلسه نبوده از سوی برخی مسئولان کمیسیون مربوطه مطرح و مقرر می شود به منظور بر طرف شدن ایرادات این پرونده و عدم مغایرت با نظرات مجلس، کارشناسانی برای بررسی جوانب آن انتخاب شوند. پس از انتشار اخبار مختلفی از شایعه واگذاری و یا عدم واگذاری معدن انگوران در روزهای ابتدایی هفته جاری با پیگیری ها یی که از طریق منابع موثق صورت گرفت، صحت تصویب واگذاری معدن انگوران به بخش خصوصی را جویا می شوند که پاسخ داده می شود، "این موضوع قطعی نیست و قرار شده با انتخاب کارشناسانی، جوانب این پرونده بررسی شود". بنابراین لازم است در رابطه با موضوع واگذاری معدن انگوران به دو نکته اساسی توجه شود. نخست آنکه ابهام در واگذاری و یا عدم واگذاری معدن انگوران همچون سالهای گذشته، ادامه داشته و بر همین اساس نیز سازمان بورس اوراق بهادار به دلیل آنکه اتکاء به اخبار موثقی در این زمینه وجود ندارد، نمی تواند نسبت به توقف نماد معاملاتی گروه سرب و روی برای مدتی نامعلوم در بازار سهام اقدامی نماید، چرا که با توجه به عدم تحقق اتفاقی جدید در این زمینه، تجربه توقف طولانی مدت سنگ آهنی ها دوباره تکرار می شود. در نهایت نیز به لحاظ آنکه تصمیم گیرنده اصلی راجع به واگذاری معدن انگوران به نظر هیأت دولت بستگی دارد و نیز با توجه به نامشخص بودن زمان این تصمیم گیری همچون در سالهای گذشته، باید گفت که سهامداران شرکت های سرب و روی باید فارغ از این شایعات با نگاه به وضعیت بنیادین شرکت ها تصمیم گیری کنند. در پایان به فعالان بازار سهام بویژه سهامداران خرد توصیه می شود با پیشه کردن صبوری راجع به پرونده واگذاری معدن انگوران، از تصمیم گیری بر پایه شایعاتی که هیچ یک از ذینفعان بازار سرمایه از جمله سازمان بورس، شرکت ها و ناشران و نیز صاحبان حقوقی و حقیقی سهام آنها نمی توانند واکنشی نشان دهند، پرهیز کنند.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

20. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 16 از 74 نخست ... 6131415161718192666 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع