صفحه 3 از 6 نخست 123456 آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 60

موضوع: آموزش معاملات آتی سکه

عضو فعال
    تشکر شده 24,757 بار در 4,575 ارسال
    اينجوري آموزش دادن پراكنده كه فايده نداره...از صفر بايد بگيد چه كار كنيم...مثه يه نفر كه ميخاد بياد تو بورس بهش ميگن اول بايد بري كد بگيري....از 0 بايد شروع بشه
    مرا گر دولت عالم ببخشند .... برابر با نگاه مادرم نيست

2. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید *سامان* از ایشان تشکر کرده اند:

كاربر فعال قاتل بروسلی آواتار ها
    تشکر شده 3,841 بار در 667 ارسال
    ساده جان تو این لینک فرایند گرفتن کد رو توضیح داده.
    http://www.ime.co.ir/Portals/_Rainbo...ture-intro.pdf
    ویرایش توسط قاتل بروسلی : 2012/03/07 در ساعت 16:52

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید قاتل بروسلی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 24,757 بار در 4,575 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط قاتل بروسلی نمایش پست ها
    ساده جان تو این لینک فرایند گرفتن کد رو توضیح داده.
    http://www.ime.co.ir/Portals/_Rainbo...ture-intro.pdf
    ممنون قاتل جان
    مرا گر دولت عالم ببخشند .... برابر با نگاه مادرم نيست

6. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید *سامان* از ایشان تشکر کرده اند:

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید قاتل بروسلی از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    تشکر شده 13,005 بار در 1,466 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط ساده ي ساده نمایش پست ها
    اينجوري آموزش دادن پراكنده كه فايده نداره...از صفر بايد بگيد چه كار كنيم...مثه يه نفر كه ميخاد بياد تو بورس بهش ميگن اول بايد بري كد بگيري....از 0 بايد شروع بشه
    دوستان خیلی زحمت کشیدند
    و مطالب عالی نوشتند
    اگر اجازه بدید بنده مطالعه میکنم و خلاصه ای از اونچه رو که باید انجام بشه می نویسم
    اقای بیل گیتس و اقای 6500400 واقای فرخ بخت و اقای داش مهدی چون در معاملات روزانه شرکت می کنند و ترید دارند فکر میکنم راهنمایی های کارگشایی بتونند انجام بدند
    دیگه نبود ؟
    اتی کارا اعلام هویت کنند لطفا

10. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید بوف کور از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال بیل گیتس آواتار ها
    تشکر شده 9,172 بار در 1,704 ارسال
    خب بابا من بینوا که گفتم.
    برای اموزش این فایل تاتی تاتی با اتی مناسب است و برای پیشرفته تر و فهم عمیق بیس اتی یه کتاب مالی معرفی کردم.
    بقیه اش میشه تجربه و شباهت ها و تفاوت هاش با بازار سهام که با معامله مجازی یا معامله با 1 قرارداد میشه اموزش گرفت.
    ولی جدای اون اطلاع رسانی کنید که کسانی که در اتی فعال هستند بیان اینجا و مطلب بنویسن.

12. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید بیل گیتس از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط بیل گیتس نمایش پست ها
    خب بابا من بینوا که گفتم.
    برای اموزش این فایل تاتی تاتی با اتی مناسب است و برای پیشرفته تر و فهم عمیق بیس اتی یه کتاب مالی معرفی کردم.
    بقیه اش میشه تجربه و شباهت ها و تفاوت هاش با بازار سهام که با معامله مجازی یا معامله با 1 قرارداد میشه اموزش گرفت.
    ولی جدای اون اطلاع رسانی کنید که کسانی که در اتی فعال هستند بیان اینجا و مطلب بنویسن.
    من هم با فرمایشات جناب بیل گیتس موافقم.برای شروع همین فایل تاتی تاتی با آتی کافی است و بقیه تجربه.من خودم هم هیچ چیزی از آتی نمیدونستم و فقط با همین فایل وارد آتی شدم.البته کسی که میخواد بیاد تو آتی باید یک ماهی به صورت مجازی و روی کاغذ برای خودش معامله کنه تا اصول اولیه کار دستش بیاد.چون واقعا آتی ریسکش خیلی بالاست و ممکنه در عرض 4 روز کل سرمایه صفر بشه.

14. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید قاتل بروسلی از ایشان تشکر کرده اند:

دوستان این2 تا لینک رو هم مطالعه کنید.خیلی میتونه مفید باشه.

http://talar.bourseati.com/viewtopic.php?f=5&t=20
    http://talar.bourseati.com/viewtopic.php?f=2&t=66

16. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید قاتل بروسلی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال داش مهدی آواتار ها
    تشکر شده 3,371 بار در 599 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط بوف کور نمایش پست ها
    دوستان خیلی زحمت کشیدند
    و مطالب عالی نوشتند
    اگر اجازه بدید بنده مطالعه میکنم و خلاصه ای از اونچه رو که باید انجام بشه می نویسم
    اقای بیل گیتس و اقای 6500400 واقای فرخ بخت و اقای داش مهدی چون در معاملات روزانه شرکت می کنند و ترید دارند فکر میکنم راهنمایی های کارگشایی بتونند انجام بدند
    دیگه نبود ؟
    اتی کارا اعلام هویت کنند لطفا
    البته من به خاطر یک دلیل دیگه در آتی (ها) معامله نمیکنم وبعد از یک مقدمه ای دلیلمو میگم تا کسانی که مثل من فکر میکنن، از اول زحمت مطالعه ویادگیری رو نکشن. اما مقدمه:
    پارسال اوایل برج 7 بود که اولین موقعیتمو در خرید سکه تحویل آبان 89 به قیمت 316 هزار تومن گرفتم. اون موقع وجه تضمین هر قرارداد 300 هزار تومن بود. یادش بخیر همه قیمتها دیگه خاطره شده(فقط در عرض 18 ماه). الان که به اون روزا فکر میکنم مو به تنم سیخ میشه که با چه معلومات و چه تجربه ای وارد چه بازار پر ریسکی شدم. نمیدونم بگم خدا خیلی کمک کرد، یا خیلی خوش شانس بودم یا شایدم.... تا تونستم تو دی پارسال با سود نسبتا موجهی از بازار خارج شدم.

اما دلیل خارج شدنم از بازار:
    ببینید معامله در آتی(ها) مثل یک بازی با مجموع صفر(zero sum game) میمونه یعنی اگه یک طرف دو ریال سود کنه طرف دیگه دو ریال ضرر کرده و برعکس. (برای روشن شدن مطلب خوندن توضیحات دکتر عمادی بزرگوار در مورد بازی رولت روسی در تاپیک مدیریت سرمایه توصیه میشه). فقط فرقش اینه که در معاملات آتی شانس برنده شدن به قدرت تحلیل و ترید دو طرف بستگی داره. حالا اگه یکی تحلیل قوی تری داشته باشی به راحتی میتونه از بازار آتی(ها) سود کسب کنه، البته از جیب موقعیت مخالف خودش که به اختیار خودش وارد بازار شده. کسایی هم معمولا ضرر میدن که تازه وارد بازار میشن و تقریبا کل سرمایه شون رو از دست میدن. هر کسی تحلیل قوی داره و میتونه سود بسازه نوش جونش هیچ اشکالی نداره (چه از لحاظ دینی، چه از لحاظ منطقی، چه از لحاظ قانونی). اما این پولی نیست که من بتونم زندگی آینده مو باهاش بسازم.
    بازم تاکید میکنم هیچ اشکالی نداره ولی به شخصه با سود بردن از ضرر طرف مقابل مشکل دارم.

امیدوارم برای دوستان مفید باشه
    مَن عَشَقَنی عَشَقتُهُ وَ مَن عَشَقتُهُ قَتَلتُهُ

18. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید داش مهدی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 433 بار در 75 ارسال

Talking

نقل قول نوشته اصلی توسط ساده ي ساده نمایش پست ها

سلام ... نمیدونم به چه نحوه دیگری باید گفت تا واقعا بیان موضوع از صفر باشه .... اما سعی میکنم با مثالهای عددی اینکارو میسر کنم.
    1)به کارگزاری رفته(همراه با شناسنامه و کارت ملی) و درخواست کد میکنید ...{اسامی کارگزارن در اینجا آمده}
    http://www.ime.co.ir/Portals/_Rainbo...man%209070.pdf
    2) بعد به شما نامه ای برای افتتاح حساب در بانک{سامان} داده میشود... تا حسابه مخصوصی به نام خودتان و در اختیار{حق برداشت با}بورس کالا برایتان باز کنند....
    3) شما باید بسته به تعداد قراردادهاییکه میخواهید بگیرید{اعم از خرید و فروش} وجه تضمین بریزید....
    مثلا اکنون وجه تضمین یک قرارداد {معادل 10سکه ی طرح جدید}2700000 تومن است
    4) بعد از معامله{اعم از خرید و فروش} سود و زیان معامله هر روز بر اساس قیمت تصفیه از حسابتان کسر یا اضافه میگردد...
    مثال1: شما یک قرارداد تیر در 970000 میفروشید{تعهد فروش میدهید} و قیمت تصفیه{میانگین ارزش معاملات در همان روز(دقیقا مثل قیمت پایانی بورس با حجم مبنای 1) مثلا در 960000 تصفیه بخورد
    در نتیجه شما 10000 تومن به ازای هر سکه سود به حسابتان اضافه میشود { و چون 10سکه ::معادل یک قرارداد فروخته بودید} در نتیجه این معامله با قیمت تصفیه ی 960 هزار تومن صد هزار تومن سود برایتان داشته
    {{ هزینه ی معاملات هم فکر کنم همان 2500 تومن برای هر قرارداد باشد}
    مثال 2: شما یک قرارداد 970000 میخرید {تعهد خرید میدهید}و تصفیه 960000 میشود ...... در نتیجه 100000 تومن بابت این معامله در همان روز از حسابتان کسر میشود....
    {سود و زیانها روزانه بر اساس قیمت تصفیه با شما حساب میشود :: اما اگر مایلید بدانید سود و زیانتان چقدر است
    مثلا اگر قرارداد سکه ای را 900000 تعهد فروش بدهید و 800000 بخرید{تا معامله بسته شود( خریدن با فروختن بسته میشود و تعهد فروش دادن هم با خریدن بسته میشود}
    سودتان یک میلیون تومن بوده ..... و وجه تضمین این معامله هم 2700 هزار تومن بوده یعنی 37% سود داشته اید ..... و...
    5) هربار که پول جدیدی به حسابتان که در اختیار بورس کالاست واریز میکنید :: باید به کارگزار بگویید حسابتان را به روز کند و واریزی داشته اید
    6) هر بار که میخواهید از حسابتان که در اختیار بورس کالاست :: به حساب {آزادتان} پول واریز کنند{اگر پولی بیشتر از وجه تضمینهاییکه تعهد دارید در حسابتان باشد}
    مثلا: 3میلیون در حساب دارید و یک قرارداد تعهد داده اید {اعم از خرید یا فروش} در نتیجه اگر تا روز درخواست مبلغتان از این کمتر نباشد میتوانید 300 هزار تومن از حساب بردارید
    باید این فرم را پر کرده
    از این صفحه :فرم درخواست انتقال وجه را پرینت گرفته و پر کنید :
    http://www.ime.co.ir/site/477/default.aspx
    و برایشان فکس کنید تا بعد از 2روز کاری به حسابتان واریز شود
    ......
    good Luck
    ویرایش توسط Farokh Bakht : 2012/03/08 در ساعت 12:06

20. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید Farokh Bakht از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 3 از 6 نخست 123456 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)