صفحه 22 از 24 نخست ... 12192021222324 آخرین
نمایش نتایج: از 211 به 220 از 240

موضوع: پیام نوروزی رهبر معظم و تاثیر ان بر بورس

عضو عادی
    تشکر شده 183 بار در 35 ارسال
    بله صدا و سیما کمی بیش از حد به مسایل اروپا می پردازد و از مسایل داخلی غافل شده است . ولی قابل ذکر است که چنین مسایلی وجود دارد و قابل انکار نیست .

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید بورس من از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 3,534 بار در 903 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط پرریسک نمایش پست ها
    بله تا وقتی ما ایرنهای فقط به فکر منافع خود باشیم وضع کشور از این بهتر نخواهد شد...

در ضمن شاخص چه بشه 100 هزار چه بشه 1000 مطمئن باشید افکار وعقاید خیلی از اون عزیزانی که دارن واقعیت رو می بینند عوض نمیشه ولی اون دوستانی که براساس منافع خود شرایط کشور رو تحلیلی می کنند بله با سود کردن خودشون همه چی کل وبلبل میشه وبا ضررشون همه چی بد.....

ما چند ساله نامید شدیم ...
    در مورد تمامی بندهایی هم که گفتین همگی اینها نشان از این داره مسئولانی که اون بالا هستن شایستگی اون پستها رو ندارن ....همین باعث شده امروز اوضاع اینطور بشه..

در مورد بقیه کشورها هم فعلا دوستان کشور خودمون واجبت تره یعنی ایران عزیز...اونها خودشون مردم دارن حکومت دارن...جکومت ها ومردمشون صلاح خودشون رو بیشتر از من وشما می دونن...مثل صدا وسیما به جای دلشوزی برا مردم اروپا کمی به فکر مردم خودمون باشیم....

هر موقع مشکل خودمون رو حل کردیم به بقیه دنیا میرسیم...
    اگر مسئولین و مردم با هم بودن و اختلافات به معنای واقعی حل می شد
    هیچ کشوری نمی تونست به ما فشار بیاورد
    بیشترین فشار ما از عوامل داخلی است تا خارجی

یکی از بزرگترین مشکالت داخلی :
    می‏گویند مسجدی می‏ساختند ، بهلول سر رسید و پرسید : چه می‏كنید ؟ گفتند : مسجد می‏سازیم . گفت : برای چه ؟ پاسخ دادند : برای چه ندارد ، برای رضای‏ خدا . بهلول خواست میزان اخلاص بانیان خیر را به خودشان بفهماند ، محرمانه‏ سفارش داد سنگی تراشیدند و روی آن نوشتند " مسجد بهلول " ، شبانه آن‏ را بالای سر در مسجد نصب كرد . سازندگان مسجد روز بعد آمدند و دیدند بالای‏ در مسجد نوشته شده است " مسجد بهلول " ، ناراحت شدند ، بهلول را پیدا كرده به باد كتك گرفتند كه زحمات دیگران را به نام خودت قلمداد می‏كنی‏ ؟ ! بهلول گفت مگر شما نگفتید كه مسجد را برای خدا ساخته ایم ؟ فرضا مردم اشتباه كنند و گمان كنند كه من مسجد را ساخته‏ام ، خدا كه اشتباه‏ نمی‏كند. چه بساكارهای بزرگی كه از نظر ما بزرگ است و در نزد خدا پشیزی‏ نمی‏ارزد . شاید بسیاری از بناهای عظیم از معابد و مساجد و زیارتگاهها و بیمارستانها و پلها و كاروانسراها و مدرسه‏ها چنین سرنوشتی داشته باشند ، حسابش با خداست .
    کتاب عدل الهی شهید مطهری ص279

اینم دومیش :
    توی این روزهای بارانی اخیر منتظر تاکسی موندن واقعا خیلی سخته مخصوصا وقتی راننده ها هم بی انصافی به خرج داده و از جابجایی مسافر به صورت عادی خودداری کنند. این اتفاق برای ما رخ داد و راننده خط بی توجه به صف مسافران که منتظر ماشین بودند کنار خیابون داد میزد : " دربـــــــــــــــــست " . نگاه معنی دار و اعتراض های گاه و بی گاه مسافران هم راننده رو کلافه کرده بود و هم ما رو، به خاطر همین من و یک خانم و دو آقای دیگه با همدیگه ماشین رو با کرایه 6000 تومن دربست گرفتیم که برای هر مسافر نفری 1500 تومن میافتاد درحالی که کرایه خط فقط 550 تومن بود. به هر ترتیب سوار تاکسی شدیم و راننده شروع کرد از مشکلات ماشین و گیر نیومدن لاستیک و بنزین آزاد زدن صحبت کردن و به اصطلاح همون جلسه که پیش تر شرح دادم شروع شد.

کنار راننده مرد جوانی نشسته بود که انگار از خیس شدن زیر بارون دل خوشی نداشت. وقتی سخنرانی راننده درباره مشکلات بنیادی مملکت شروع شد خیلی سریع خودش رو وارد بحث کرد که بهتره ادامه بحث رو به صورت یه گفتگوی دو طرفه دنبال کنیم :

راننده تاکسی : برادر خانمم یه وام 6 میلیون تومنی میخواست بگیره مجبور شد ماشینش رو بذاره به عنوان وثیقه. بنده خدا الان خورده به مشکل دارند ماشینش رو مصادره میکنند. یه عده دزد دارند میلیارد میلیارد اختلاس میکنند کسی هم خبردار نمیشه اون وقت این جوون رو ببین چجوری سر میدوونند !

مسافر : نوش جونش !

راننده : (نگاه متعجب) نوش جون کی ؟

مسافر : نوش جون کسی که 3000 میلیارد تومن خورده

راننده : (با لحن عصبی آمیخته به تمسخر) نکنه اون بابا فامیل شما بوده ؟

مسافر : نه ! فامیل من نبوده اما یکی بوده مثل همین مردم . مثل شما! مگه این یارو از مریخ اومده اختلاس کرده ؟ یا اون مدیر بانک از اورانوس به ریاست رسیده بوده ؟

راننده : نه آقا جان اونا از ما بهترون اند. من برای یک جفت لاستیک باید 3 روز برم تعاونی اون وقت اون 3000 میلیارد تومن رو میخوره یه آبم روش !

مسافر : خب آقا جان راضی نیست نخر! لاستیک نخر ...

راننده : (با صدای بلند) چرا نامربوط میگی مرد حسابی؟ مجبورم بخرم ! لاستیک نخرم پس چجوری با ماشین کار کنم ؟

مسافر : وقتی شما که دستت به هیچ جا بند نیست و یه راننده عادی هستی وقتی میبینی بارندگی شده و مسافر مجبوره زود برسه به مقصد میای ماشینی که باید تو خط کار کنه رو دربست میکنی ...

راننده پرید وسط حرف طرف که : آقا راضی نبودی سوار نمیشدی !

مسافر : (با خونسردی) میبینی ؟ من الان دقیقا حال تو رو دارم وقتی داشتی لاستیک ماشین میخردی. مرد حسابی فکر کردی ما که الان سوار ماشین تو شدیم و 3 برابر کرایه رو داریم میدیم راضی هستیم ؟ ما هم مجبوریم سوار شیم ! وقتی تو به عنوان یه شهروند عادی اینجوری سواستفاده میکنی از مدیر یه بانک که میلیاردها تومن سرمایه زیر دستشه چه انتظاری داری ؟ اون هم یکی مثل تو در مقیاس بالاتر.

راننده آچمز شده بود و سرش تو فرمون بود ...

مسافر که حالا کاملا دست بالا رو داشت با خونسردی ادامه داد : دزدی دزدیه ... البته منظورم با شما نیستا ولی خداوکیلی چنددرصد از مردم ما اون کاری که بهشون سپرده شده رو خوب انجام میدن که انتظار دارند یه مدیر بانک کارش رو خوب انجام بده ؟ منتهی وقتی اونا وجدان کاری ندارند کسی بویی نمیبره اما گندکاری یه مدیر بانک رو همه میفهمند. برادر من تو خودت رو اصلاح کن تا اون مدیر بانک جرات همچین خلافی رو نداشته باشه

راننده که گوشاش تو اون هوای سرد از شدت خجالت حسابی سرخ شده بود گفت : چی بگم والا !

من اولین نفری بودم که تو مسیر باید پیاده میشدم و طبیعتا طبق قرار اجباری با راننده باید 1500 تومن کرایه میدادم. وقتی خواستم پیاده شم یه اسکناس 2000 تومنی به راننده دادم. راننده گفت 50 تومنی دارید ؟ با تعجب گفتم بله دارم و دست کردم تو کیفم و یه سکه 50 تومنی به راننده دادم . راننده هم یک اسکناس 1000 تومنی و یک اسکناس 500 تومنی بهم برگردوند و گفت : به سلامت !

همونطور که با نگاهم تاکسی رو که تو هوای بارونی مه آلود حرکت میکرد رو دنبال میکردم چترم رو باز کردم و پولا رو تو کیفم گذاشتم ... آروم شروع کردم به قدم زدن و با خودم فکر میکردم یعنی من هم باید خودم رو اصلاح کنم ...

4. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید علی بابا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 3,534 بار در 903 ارسال
    مثال اول برای اینکه هر مسئولی نگوید من چه کردم
    من چه کردم
    همش وظیفه است

دومی هم واضح است . . .

6. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید علی بابا از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (27) بابک 52 آواتار ها
    تشکر شده 63,384 بار در 15,430 ارسال
    پاداش یک میلیارد تومانی مدیران بانک پاسارگاد

تاریخ انتشار : جمعه ۹ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۸:۴۴
    در حالیکه بخش صنعت کشور طی ماه های اخیر با مشکل تأمین مالی روبروست و مقام معظم رهبری نیز سال جاری را سال حمایت از تولید ملی نامیدهاند؛ هیأت مدیره بانکهای بورسی در پی برگزاری مجامع عمومی خود، پاداشهای میلیونی به جیب میزنند.

به گزارش مشرق، بررسی مصوبات مجامع عمومی سالانه بانکها طی ماههای اخیر نشان میدهد اعضای هیأت مدیره بانکهای ایران بالاترین پاداش را در بین شرکتهای بورسی دریافت کرده و از سوی دیگر حق جلسات میلیونی نیز دریافت میکنند.

بانک پارسیان و پاداش میلیونی به مدیرعامل ایران خودرو!

شاید بسیاری ندانند جواد نجم الدین، مدیرعامل ایران خودرو، عضو هیأت مدیره بانک پارسیان نیز هست و از پاداش چند صد میلیونی در بانک پارسیان برخوردار شده است. این در حالیست که مشخص نیست بر اساس چه معیارهایی بانک مرکزی صلاحیت وی را برای عضویت در هیأت مدیره این بانک تایید کرده است؛ فردی که هیچ سابقهای در امور بانکی ندارد و در مقابل بانک مرکزی صلاحیت بسیاری از فعالان حوزه بانکی کشور را برای عضویت در هیأت مدیره بانکها تایید نکرده است.

نجم الدین چندی دیگر نیز به عنوان مدیرعامل ایران خودرو پس از برگزاری مجمع عمومی سالانه این شرکت، پاداش میلیونی دیگری از این شرکت خودرو ساز دریافت خواهد کرد!

مدیران بانک پارسیان در پی برگزاری مجمع عمومی سالانه پاداش 800 میلیونی به جیب زدند تا سال 91 را رویاییتر از سالهای گذشته ادامه دهند.

اعضای هیأت مدیره بانک پارسیان را سید حسن قوامی، سید حسام شمس عالم، محمد فطانت فرد حقیقی، جواد نجم الدین، غلامرضا سلیمانی امیری و علی سلیمانی شایسته (مدیرعامل) تشکیل میدهند.

بانک پاسارگاد و پاداش یک میلیارد تومانی به هیأت مدیره

در این بین بانک پاسارگاد بالاترین پاداش هیأت مدیره را نه تنها در بین بانکهای کشور، بلکه در میان تمامی شرکتهای بورسی که طی ماههای اخیر مجمع عمومی خود را برگزار کردهاند، پرداخت کرده است؛ پاداشی در حدود یک میلیارد تومان ناقابل!

از سوی دیگر این بانک بالاترین حق جلسات را نیز به مدیران خود در طول یک ماه پرداخت میکند با مبلغی معادل 14 میلیون ریال برای هر ماه. این در حالیست که سود نقدی بانک پاسارگاد در مقایسه با بانکهای دیگر نه تنها بالا نیست بلکه بسیار کمتر است.

کامران اختیار، علی اکبر امین تفرشی، مجید قاسمی (مدیرعامل)، مصطفی بهشتی روی، ذبیح ا... خزایی، سید کاظم میرولد، احمد وادی دار، داود مجتهد، اعضای هیأت مدیره این بانک میلیاردی را تشکیل میدهند.

بانک اقتصاد نوین در جایگاه دوم

بانک اقتصاد نوین هم جایگاه دوم را در بین بانکها به لحاظ پرداخت پاداش به هیأت مدیره در اختیار دارد و هم در بین 150 شرکت بورسی. مدیران این بانک اخیراً 800 میلیون تومان پاداش دریافت کردند و برای هر ماه نیز یک میلیون تومان حق جلسه دریافت می کنند.

سید عبدالحسین ثابت، سید محمد صدر هاشمی نژاد، ناصر صنعتی نژاد فرد، بهرام فتحعلی، محمد هاشم بت شکن (مدیرعامل) اعضای هیأت مدیره این بانک خصوصی هستند.

بانک کارآفرین و پاداش 450 میلیونی

بانک کارآفرین اگرچه برای اعضای هیأت مدیره خود به نسبت دیگر بانکها پاداش کمتری مصوب کرده یعنی 450 میلیون تومان، اما در بین 10 شرکت بورسی است که بالاترین پاداش را بههیأت مدیره خود پرداخت کردهاند. رضا سلطان زاده، امیر دادخواه، علی اشرف افخمی، محمد مهدی تابع قانون، علی روستا، ایرج کاموری مقدم، سعید هورآذر، ولی ا... سیف (مدیرعامل) اعضای هیأت مدیره این بانک کوچک خصوص هستند.

نام شرکت پاداش هیأت مدیر (میلیون ریال) مبلغ ماهانه حق جلسات (هزار ریال) سود نقدی هرسهم (ریال)

بانک پاسارگاد 9790 14000 230

بانک اقتصاد نوین 8000 10000 350

بانک پارسیان 8000 12000 380

بانک کارآفرین 4500 4000 150
    The greater the risk ، The greater the reward

هر چقدر ریسک بزرگتری کنی ، پاداش بزرگتری بدست میاری

8. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (27) بابک 52 آواتار ها
    تشکر شده 63,384 بار در 15,430 ارسال
    زنگ خطر خودروسازی به صدا درآمد!

کمک 2000 میلیارد تومانی به کجا رسید؟

با توجه به شرایط صنایع خودرو و قطعهسازی کشور بهویژه کاهش حدود 32 درصدی تولید خودرو در دو ماه ابتدایی امسال زنگهای خطر در این حوزه به صدا در آمده است؛ بهگونهای که به نظر میرسد هرچه زودتر باید نسخه جهانی نجات صنعت خودرو در ایران نیز پیچیده شود.

به گزارش قدس انلاین به نقل از ایسنا، صنعت خودرو در دنیا به لکوموتیو توسعه صنعتی هر کشوری معروف است؛ بهگونهای که این صنعت به دنبال خود بسیاری از صنایع مادر و واسطهای از جمله فولاد، پتروشیمی، شیشه، ریختهگری، قطعهسازی و امثال آنها را ایجاد کرده و به حرکت در میآورد.
    صنعت خودرو با توجه به آنکه حجم قابل توجهی از اشتغال صنعتی کشورها را به خود اختصاص داده، از اهمیت خاصی نیز در سیاستگذاریهای کلان دولتها برخوردار است؛ تا جایی که در بحران اقتصاد جهانی در چند سال گذشته دولت آمریکا تنها با ارائه تسهیلات کمکی به دو بخش اقتصادی این کشور موافقت کرد که یکی صنعت بانکداری و دیگری صنعت خودرو بود. در آن زمان کمک 38 میلیارد دلاری دولت آمریکا به خودروسازان این کشور که تنها 19 میلیارد دلار آن به جنرال موتورز رسید، کمک کرد تا این خودروسازان سالهای بحران را پشت سر گذاشته و جایگاه پیشین خود را دوباره باز یابند.

البته این اقدام تنها مختص آمریکا نبود، بلکه فرانسه نیز در آن سالها تسهیلات شش میلیارد یورویی را در اختیار دو خودروساز اصلی خود پژو و رنو قرار داد و حتی ترکها نیز برای عبور از بحران به پرداخت تسهیلات به خودروسازان خود روی آوردند.در حال حاضر نیز صنایع خودروسازی ایران به دنبال تحمل فشارهای مختلف در شیب تند کاهش تولید قرار گرفتهاند؛ بهگونهای که لکوموتیو توسعه صنعتی کشور تاکنون 30 درصد از سرعت حرکت خود در سال گذشته را از دست داده و همچنان در مسیر کاهش سرعت حرکت میکند.

به گفته فرهاد بهنیا _ عضو هیات مدیره انجمن قطعهسازان، این موضوع از هماکنون زنگهای بحران در صنعت قطعه را به صدا درآورده است؛ بهگونهای که تاکنون تعدادی از واحدهای قطعهسازی کشور تعطیل و مابقی نیز کاهش تولید و تعدیل نیرو داشتهاند که به موازات این روند تولید خودرو نیز کاهش حدود 32 درصدی را تجربه کرده است.

در این شرایط اقدام چندی پیش کارگروه حمایت از تولید در تخصیص دو هزار میلیارد تومان به ایران خودرو و سایپا بهویژه برای پرداخت مطالبات قطعهسازان اقدامی متناسب با شرایط فعلی این صنعت بود که کارشناسان معتقدند هرچه زودتر باید اجرایی شود، زیرا اجرای دیرهنگام آن مثمر ثمر نخواهد بود.در این خصوص دبیر انجمن خودروسازان ایران با بیان اینکه خودروسازان برای تخصیص اعتبار مصوب لحظهشماری میکنند، میگوید: در حال حاضر مصوبه 2000 میلیارد تومانی در دفتر معاون اول رئیسجمهوری در دست انشاء است تا با امضای معاون اول رئیسجمهوری جهت اجرا ابلاغ شود.

احمد نعمتبخش معتقد است که زمان به سرعت برای صنعت خودرو در گذر است. پرداخت مطالبات بسیاری از قطعهسازان به تعویق افتاده و به موازات آن با کاهش تولید مواجه بودهایم. امیدواریم تسهیلات 2000 میلیارد تومانی قبل از زمین گیر شدن صنعت پرداخت شود.این روزها رسانه های خارجی در مورد کاهش تولید خودرو در سال جاری مانور و سروصدای زیادی به راه انداخته اند.

آنها به خوبی می دانند برای تضعیف صنعت ایران، اولین گزینه آسیب پذیر نشان دادن صنعت خودروست. به گفته کارشناسان، تخصیص تسهیلات 2000 میلیارد تومانی در شرایط فعلی نقش بسیار موثری در افزایش دوباره سرعت لکوموتیو صنعت ایران خواهد داشت. همان چیزی که دشمنان ایران تمایلی به محقق شدن آن ندارند.

The greater the risk ، The greater the reward

هر چقدر ریسک بزرگتری کنی ، پاداش بزرگتری بدست میاری

10. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,697 بار در 26,711 ارسال
    ورشکستگی واحدهای تولیدی؛ دستاورد تحریمها در سال حمایت از سرمایه ایرانی

این روزها در پی مشکلات ناشی از نقل و انتقال پول به دلیل تحریمها، کمبود کنجاله که پس از روغنکشی از دانههای روغنی مثل سویا به دست میآید، موجب شده است که قیمت گوشت، مرغ و مواد لبنی به طرز محسوسی افزایش یابد و طبق برخی گزارشها هر کیلوگرم مرغ به قیمت بیش از هفت هزار تومان فروخته شود.
    کنجاله سویا و دیگر دانههای روغنی که از نظر پروتئین و دیگر مواد غنی، خوراک مناسبی برای دام محسوب میشود، از کشورهایی همچون برزیل، آرژانتین و هند وارد ایران میشود. مطابق برآوردهای موجود ماهانه ۲۰۰ هزار تن ذرت و ۱۰۰ هزار تن کنجاله سویا مورد نیاز واحدهای تولیدی گوشتی در ایران است.
    افزایش ناگهانی قیمت مرغ، گوشت و مواد لیبی مثل شیر موجب شده است که مدیران دستگاههای دولتی ایران به اظهارات گاه متناقضی روی آورند. از جمله مرتضی تمدن، استاندار تهران، علت افزایش قیمت مرغ را کاهش عمدی عرضه آن دانسته است، اما حسن رادمرد، یکی از مدیران ارشد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفته که آمار غلط وزارت جهاد کشاورزی در تولید مرغ موجب چنین وضعیتی شده است.
    آقای تمدن به طرح توسعه کشاورزی اشاره کرده و گفته است کاری بزرگ در دولت نهم و دهم انجام شد که محصولات و کالاهای مصرفی مردم باید در داخل تولید شود و محمدصادق مفتح، قائممقام وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران هم با انتقاد از برنامهریزان حوزه کشاورزی میگوید که اگر آنها درست عمل کرده بودند، امروز نباید شاهد نابسامانیهایی از این قبیل بودیم.
    پروفسور محسن مسرت، استاد اقتصاد در آلمان، به بیبیسی فارسی گفت که هماکنون در ایران به دلیل تحریمها با دو مشکل عمده روبهرو هستیم؛ از یک سو مسئله کمبود ارز هست و نوسانات شدید آن که کاملا به نتیجهبخش بودن مذاکرات اتمی ایران مربوط میشود و از طرف دیگر مشکلات ساختاری در اقتصاد ایران.

به گفته آقای مسرت، طبیعی است که تولیدکنندگان دام و طیور به دلیل افزایش قیمت نهادههای دامی که گفته میشود قیمت آن در ایران از حدود ۵۰۰ تومان در هر کیلو به حدود یک هزار و ۶۰۰ تومان افزایش یافته است، قادر به جبران کمبود تولید نباشند.
    این در حالیست که برخی دستگاههای دولتی از جمله وزارت جهاد کشاورزی در سالهای اخیر اقدام به سرمایهگذاری کلان در بخش واحدهای تولیدی کردهاند، اما به موازات آن در مورد تولید نهادههای دامی اقدامی صورت نگرفته و آقای مسرت معتقد است که چنین وضعی نتیجه سیاستگذاریهای نامناسب است که مانع استقلال تولید در داخل ایران میشود.
    نوسانات شدید ارز

یکی از دلایل عمده افزایش قیمت کنجاله علاوه بر مشکلات ناشی از نقل و انتقال پول، به نوسانات قیمت ارز به ویژه دلار در ایران مربوط میشود که بعد از مذاکرات بینتیجه مسکو در مورد برنامه جنجالبرانگیز اتمی ایران روند صعودی به خود گرفت.
    به گزارش بانک مرکزی ایران در حالی که طی سالهای ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۹ بهای دلار ۲۵ درصد رشد داشت، از ابتدای سال جاری خورشیدی متوسط نرخ برابری هر دلار با ۸۰ درصد رشد به بیش از یک هزار و ۸۰۰ تومان رسیده، البته هر یورو هم طی مدت مشابه ۶۷ درصد رشد داشته و حدود دو هزار و ۵۰۰ تومان معامله شده است. این در حالیست که در روزهای اخیر به گفته صرافان قیمت حوالههای دلاری از مرز دو هزار تومان هم گذشته است.
    محسن میلانی، تحلیلگر مسائل ایران در آمریکا به بخش فارسی بیبیسی گفت که کاهش شدید قیمت ریال در برابر ارزهای خارجی، مهمترین مسئلهای است که در ماههای اخیر شاهد آن هستیم.
    آقای میلانی که معتقد است تحریمهای موجود، به آرامی کمر اقتصاد ایران را میشکند، همچنین میگوید که اگر ایران را با دیگر کشورهای نفتخیز منطقه مقایسه کنید، متوجه خواهید شد که چگونه سطح استاندار زندگی مردم کاهش یافته و تحریمها به رغم اظهارات مقامهای ایرانی، تاثیرگذار بوده است.
    به گفته آقای میلانی، کاهش ارزش ریال و نوسانات مدام ارزهای خارجی در این کشور موجب شده است که وضع اقتصاد ایران دچار هرج و مرج شود و دیگر هیچ سرمایهگذاری، اعم از داخلی و خارجی حاضر به سرمایهگذاری در این کشور نباشد.

به قرار معلوم دولت ایران برای اولینبار تصمیم گرفته است که در قیمتگذاری مرغ وارد شود، چرا که براساس برآوردهای وزارت صنعت، با محاسبه کنجاله سویای ۸۳۰ تومانی که به دامداران تحویل میشود و محاسبه نرخ دستمزد و سایر هزینهها، قیمت مرغ نباید بیش از ۵ هزار تومان باشد.
    اما فرشاد خراسانی، تولیدکننده مرغ در ایران، گفت که کنجاله را به قیمت یک هزار و ۶۰۰ تومان خریداری کرده است، در نتیجه محصولاتش به قیمت بیشتری تولید میشود و اگر دولت بخواهد با قیمتگذاری دستوری، وارد بازار شود، به ناچار واحدهای تولیدی باید فعالیت خود را برای جلوگیری از ضرر و زیانهای بیشتر متوقف کنند.

به گفته آقای خراسانی، هماکنون بسیاری از واحدهای تولیدی با نصف ظرفیت کار میکنند و واحدهای کوچکتر با خطر ورشکستگی مواجه شدهاند.
    آنچه مسلم است، نابسامانیهای اخیر در تامین نهادههای دامی موجب شده است برخی واردکنندگان بتوانند با فروش واردات خود در بازار آزاد، به سودهای کلانی دست یابند.
    دولت نیز تصمیم گرفته است تا با واردات کنجاله به میزان زیاد و واردات انبوه مرغ منجمد، با تاثیرات ناشی از تحریمها مقابله کند و به این ترتیب در ایام ماه رمضان پاسخگوی نیاز مردم باشد، اما اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران، این اقدام را دامن زدن عوامل سودجو به شرایط فعلی و سوءاستفاده از تئوری واردات مرغ توصیف کرده است.
    البته در حالی که مقامهای ایران از واردات مرغ و کنجاله سویا سخن میگویند، همچنان معلوم نیست که با توجه به گستردهتر شدن تحریمها بهویژه تحریم مبادلات ارزی با بانک مرکزی ایران، چگونه این کار عملی است.

تجارت پایاپای

یکی از مکانیزمهای تجارت در چارچوب پایاپای است و دولت ایران میخواهد که در قبال فروش نفت و گاز خود از این روش بهره بگیرد تا با آثار تحریمها مقابله کند.
    محسن مسرت میگوید که این امکان برای ایران وجود دارد تا بدون استفاده از ارز خارجی به تجارت بپردازد، چه بسا در ابتدا هم این کار ساده و منطقی به نظر برسد، اما مشکلات تکنیکی بسیاری در مسیر اجرای این روش است.
    به گفته آقای مسرت، این نوع تجارت در ارتباط با اقلام کلان از قبیل چدن، فولاد و کالاهایی از این دست، در مقابل نفت قابل محاسبه است، اما اگر کشورهایی مثل چین، هند و روسیه بخواهند در قبال نفت به ایران کالاهای اساسی مثل مواد غذایی بدهند، آن وقت مشکل محاسبه و قیمتبندی مطرح میشود.
    "در حقیقت شما وزن و قیمت جهانی نفت را از یک طرف دارید و از طرف دیگر به یک برنامهریزی و کنترل دقیق از جانب طرفین مبادله نیازمندید تا این معامله منصفانه باشد، چون قیمتها مرتب در حال تغییر است و عملا این امکان عادلانه برای تجارت بدون ارز خارجی وجود ندارد."
    آقای مسرت میگوید: به جز چین که فضای اقتصادی آن کاملا متفاوت است، در کشورهای سوسیالیستی این تجربه صورت گرفت، اما هیچگاه به موفقیت نرسید و همیشه مشکل کمبود کالا مطرح بود.
    در عین حال، بخش اندکی از کنجالههای روغنی از کارخانههای روغنکشی داخلی تامین میشود، اما این کارخانهها نیز این روزها به دلیل تحریمها با مشکلاتی روبهرو هستند و تولیدکنندگان میگویند که اخیرا آنها دانهای در اختیار ندارند که روغن آن را بکشند چه برسد به این که کنجالهای تولید شود.
    به هر حال، در شرایطی که نگاه بسیاری از تولیدکنندگان ایران به مذاکرات اتمی ایران و تصمیم حکومت این کشور دوخته شده است، این دیدگاه وجود دارد که بسیاری از واحدهای تولیدی داخلی در سالی که آیتالله علی خامنهای، رهبر جمهوری اسلامی، آن را سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی نامیده است، به ورطه ورشکستگی کشیده شدهاند.
    ویرایش توسط وحید 20 : 2012/06/30 در ساعت 00:41
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

12. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

رییس هیئت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران:

سهم 37 درصدی صنعت از هدفمندی پرداخت نشد

رییس هیئت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با اشاره به روند تعیین قیمت تمام شده کالاها اظهار كرد:در یک اقتصاد پویا قیمت تمام شده توسط بازار تعیین می شود.
    به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، سید علی صدری در چهارمین جشنواره تولیدکنندگان جوان استان اصفهان اظهار کرد: هیچکدام از بانکها سهم 37 درصدی صنعت را از هدفمندی یارانهها پرداخت نکرده اند.
    وی افزود: در جلسهای با بانک مرکزی، مقرر شد که در کنگره بانکداری گزارشی از عملکرد بانکها در خصوص حمایت از تولید و پرداخت این سهم داده شود.
    رییس هیئت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با بیان اینکه در ابتدا بانکها تسهیلاتی را به نام مشارکت مدنی در اختیار تولیدکنندگان قرار دادند، ادامه داد: در حال حاضر بانکها از تولید کننده خواستهاند که به صورت اقساطی این مشارکت انجام شود که این خلاف قانون است، چون در قانون مشارکت مدنی تدریجی وجود ندارد.
    وی با اشاره به نوسانات نرخ ارز تصریح کرد: این نوسانات به شدت بر روی بخش تولید اثرات مخربی داشته و دارد.
    وی با اشاره به قانونگذاری در بخش تولید تاکید کرد: به جای قانوگذاری های جدید باید قانون های دست و پاگیر را لغو کرد تا وضعیت بهبود پیدا کند.
    همچنین رییس خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان استان اصفهان گفت: باید موانع از سر راه تولید ملی برداشته شود و با تغییر نگرش های فرهنگی جامعه نسبت به کالاهای ملی مشکلات اقتصادی برطرف شود.
    حامد پاک طینت اظهار کرد: مقارن شدن روز صنعت و معدن با روز جوان در سالی که با شعار تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی است بسیار اتفاق مبارکی است.
    وی با طرح این سوال که منظور از حمایت از تولید ملی چیست، افزود: آیا این مسئله به این معنی است که تولید ملی موجودی ناتوان است و باید از آن حمایت کرد و یا اینکه حمایت از موجودی که قرار است اقتصاد کشور را سروسامان دهد.
    رییس خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان استان اصفهان ادامه داد: باید موانع از سر راه تولید ملی برداشته شود و با تغییر نگرش های فرهنگی جامعه نسبت به کالاهای ملی مشکلات اقتصادی برطرف شود.
    وی با بیان اینکه باید از سرمایهگذاری که سرمایه خود را برای ایجاد شغل در کشور مصرف می کند تقدیر و حمایت کرد، افزود: جوانی که به جای انتظار برای پیدا کردن شغلی، خود کارآفرینی می کند باید مورد تقدیر قرار گیرد.
    پاک طینت با بیان اینکه باید نگاه تولید محور در کشور نهادینه شود، تصریح کرد: مجلس در بخش قانونگذاری، دولت در بخش اجرایی و دانشگاهها در بخش علمی باید تمام تلاش خود را در جهت رفع موانع در تولید انجام دهند.
    وی ادامه داد: اگر سیاستهای پولی و مالی درست تنظیم شود، تولید ملی ارتقا خواهد یافت.
    رییس خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان استان اصفهان با اشاره به اینکه در کشور کنترل نرخ ارز و تورم بر عهده بانک مرکزی است، تصریح کرد: نوسان بهره بانکی متغیر است و برای صنعت مشکل ساز شده است.
    وی با بیان اینکه برای ایجاد یک وضعیت ایده آل در تولید به نیروی کار و سرمایه نیاز است، گفت: خوشبختانه هر دو را در کشور داریم و می توانیم با حمایت از صنعت به وضعیت ایده آل برسیم.

14. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

دانه درشت ها نگران نباشند:تریلیاردر تبریزی بعد از دو، سه هفته بازداشت آزاد شد

پس از ماه ها فعالیت نهادهای نظارتی درخصوص پرونده زنوزی، وی سرانجام اوایل خرداد ماه بازداشت شد، اما ظاهرا پس از واگذاری سهام خود در بانک گردشگری و پنج کارخانه فولاد و تعداد دیگری از املاک خود، اواسط خرداد ماه و پس از چند هفته بازداشت با قید وثیقه آزاد شده است.

در حالی که امروز برخی رسانه ها از بازداشت محمدرضا زنوزی، تریلیاردر مشهور تبریزی خبر داده اند، خبرنگار "بازتاب" مطلع شد که وی مدتی است آزاد شده است.

بنا بر این گزارش، محمدرضا زنوزی، یکی از سرمایه داران کلان و بدهکاران بزرگ بانکی که حجم انبوه ثروت و ارتباطات خاصش با دولت، اواسط سال گذشته توسط سایت آینده نیوز فاش شده بود، پس از تحمل تنها دو، سه هفته بازداشت، به قید وثیقه آزاد شد.

زنوزی مالک حدود ده مجموعه بزرگ و عظیم اقتصادی بود که از آن جمله می توان به: شرکت سرمایه گذاری گسترش فولاد تبریز، مجتمع فولاد بناب، مجتمع فولاد عجب شیر، کارخانجات گروه صنعتی درپاد تبریز، گروه کارخانجات یاقوت صنعت تبریز، گروه صنعتی توانگران سهند، کارخانه بنیان دیزل تبریز، گروه صنعتی الماس تبریز، مرکز آموزش سرمایه گذاری فولاد گستر کوثر، موسسه فرهنگی ورزشی گسترش فولاد تبریز، گروه صنعتی ایران خودرو تبریز و هواپیمایی آتا ایر که فقط بخشی از اموال گروه وی می باشد، اشاره کرد.

پس از آن که وی در پاسخ به انتقادات خود را تنها فردی کارآفرین معرفی و دریافت رانت را رد کرد، افشاگری هایی درباره وی در سایت آینده نیوز صورت گرفت و اسناد و مدارک مستدلی که ارتباط وی را با دولت نشان می داد، ارائه گردید.

طبق اطلاعات واصله، پس از ماه ها فعالیت نهادهای نظارتی درخصوص پرونده زنوزی، وی سرانجام اوایل خرداد ماه بازداشت شد، اما ظاهرا پس از واگذاری سهام خود در بانک گردشگری و پنج کارخانه فولاد و تعداد دیگری از املاک خود، اواسط خرداد ماه و پس از چند هفته بازداشت با قید وثیقه آزاد شده است.

گفته می شود بانک گردشگری که برخی آن را به جریان مشایی نزدیک می دانند، از سال گذشته پرداخت دیون متعلق به این فرد را به عهده گرفته، اما تا کنون اقدام و پرداخت قابل قبولی از سوی این بانک انجام نشده است.

خاطر نشان می شود پیش از این ثروت محمدرضا زنوزی که به عنوان یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی از وی نام برده می شود، بیش از هفت هزار میلیارد تومان تخمین زده می شد.

به هر تقدیر این گونه برخوردها باید با ظرافت و حساسیت لازم انجام شود تا از یک سو زمینه ساز بازگشت موجودی بانک ها شود که در قالب وامهای کلان خارج شده و از سوی دیگر واحدهای تولیدی و صنعتی مرتبط با این افراد نیز که افراد دیگری در آنها مشغول کارند، دچار تعطیلی نگردند.

16. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر فعال
    تشکر شده 3,715 بار در 714 ارسال
    قلک دولتیها هم که ته کشید، ،،،،دوباره روز از نو روز های منفی از نو،،،،

18. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید کیان از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال bahary آواتار ها
    تشکر شده 3,749 بار در 873 ارسال
    بدبخت کسانی که با طناب پوسیده این اکبر الکذابین داخل چاه ویل بازار سرمایه می روند. معلوم است که قلک ته می کشد. برای اینکه اصلا چیزی داخل آن نبوده است.

20. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید bahary از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 22 از 24 نخست ... 12192021222324 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)