صفحه 92 از 121 نخست ... 428289909192939495102 ... آخرین
نمایش نتایج: از 911 به 920 از 1207

موضوع: گلوكوزان ( غگل )

مدیر(ستاره دار 11) iligal آواتار ها
    تشکر شده 27,906 بار در 3,915 ارسال

پاسخ : گلوكوزان ( غگل )

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi1400 نمایش پست ها
    سلام

حدودا دو روز پیش بود که سایت فُربِس گزارش داد
    در عرض هفت روز، وارن بافت بیش از 10 میلیارد دلار از دست داد!!!

برای کسی مثل بافت که گرگ بارون دیده‌ی بازار سرمایه است اینگونه ضرر کردن‌ها همواره وجود داشته
    اما در پایان دوره سرمایه گذاری است که جوجه ها را می‌شمارند
    و بی دلیل نیست که برکشایر هتووی با وجود شخصی مثل بافت، یکی از برترین سهام آمریکاست.

امثال "فُربِس" با اینکه شاهد بوده‌اند که امثال بافت‌ها در طی دوره‌های یک هفته‌ای و حتی ماهانه و سالانه چه سودهای کلانی بیش از این 10 میلیارد کرده اند،
    ولی کمتر شده به آنها بپردازند.
    چرا؟
    به دلیل اینکه ذهن مخاطبی که قرار است جذب اینگونه خبرها شوند از بدو تولد اینچنین تربیت شده که واکنششان به خبرهای منفی بیشتر و بهتر از خبر مثبت است.
    لذا با دیدن اینچنین خبرهایی دکمه‌ی لایک یا اشتراک بیش از پیش فشرده میشود. و در دنیای کنونی چه بهتر از فشردن دکمه‌ها!

باری #غگل امروز منفی شد تا شاید ...
    جای سه نقطه را خودتان پر کنید.

غرضم از ارسال این پست این است که یک پرسش را از با شما در میان بگذارم.
    آخرین روز سال گذشته، سهامدار عمده دست به فروش شد و 140 میلیون سهم را فروخت
    با حساب سهمی 700 تومان میشود جدودا 98 میلیارد تومان!!!

به نظر شما زرماکارون با 98 میلیارد تومان نقدینگی، چه میکند؟

سلام و وقت به خیر و تبریک مجدد سال نو

سهام خوب همیشه پر تقاضا و با نقدینگی بالا همراه هستن چه در روزهای منفی و چه در روزهای مثبت و سهمی که تا الان بالای 100 درصد تو کوتاه مدت یه کله اومده بالاخره نیاز به استراحت و نفس کشیدنم داره و نهایتش اینه فردا به راه خودش ادامه میده !!!

خیلی از دوستان از صبح تا همین چن لحظه پیش پیجور وضعیت غگل میشدن و من به همه اونها گفتم خرید از صف فروش امروز و نهایتاٌ فردا باعث سودآوری شما در میان مدت خواهد شد!!!و اگر نقدینگی داشتم گزینه اولم همین غگل بود!!!
    بخشنده باش و افتاده و با داشته های خودت فخر نفروش!

عضو فعال
    تشکر شده 10,117 بار در 1,977 ارسال

سلام

مشکلی که با محدودیت نوسان ایجاد کردند، اینقدر زیاده که مشکل بازگشایی #غگل از یادمون رفت

به نظرم محدود کنند به 50 تا 70 درصد بازگشایی،
    بعدش قفل شدن تا 3 هزار تومن. شبیه داستان #بایکا
    با این تفاوت که #بایکا روزی دوتا سهم معامله میشد و 3 درصدش رو پر میکرد ولی برای غگل باید حجم مبنا هم پر بشه تا 2 درصد پر کنه
    حالا کی حاضره عرضه کنه؟ خدا داند.

ما فکر میکردیم رو 200 درصد باز بشه، چشم بازار رو در میاره
    نگو رو 100 درصد هم ...

دوستانی که حوالی مجمع خریدند و بالای 9000 تومن الان قیمت تمام شده براشون هست همان 300 تا 324
    دوستانی که قبلش خریدن در 5 هزار تومن قیمت تمام شده در میاد 164 تومن!
    اگر استراتژی سهامداری باشه تا الان سهمی پیدا نمیکنید که چنین شرایط فوق العاده ای داشته باشه
    اگر استراتژی نوسانگیری و مثل بعضی دوستان پارتیزانی چریکی است به نظرم دیگه بعیده سهم گیر شما بیاد چرا که زرنگتر از شما در بورس زیادن
    آنها که سر خطی اول وقت مال خودشونه و حاضر به تعویض جاشون نیستند.
    لذا به دنبال سهام مشابه باشید.
    با سلام
    دوست عزیز ظاهراً پیش بینی شما برای قفل شده سهم تا ۳ هزار تومان اشتباه بوده !
    ویرایش توسط ebiman : 2020/03/24 در ساعت 22:44
    سلام

3. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید ebiman از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(19) Mehdi1400 آواتار ها
    تشکر شده 20,126 بار در 2,850 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط ebiman نمایش پست ها
    با سلام
    دوست عزیز ظاهراً پیش بینی شما برای قفل شده سهم تا ۳ هزار تومان اشتباه بوده !
    با سلام و احترام

بله دوست گرامی. خطا و اشتباه که کم نبوده. در این بیش از 2000 ارسال حتما اشتباهات از این که اشاره کردید بسیار بیشتر است.

بعضی را خودم اشاره کردم و بعضی را برخی دوستان خوب مثل شما زحمتش را کشیده اند.
    از این بابت از شما سپاس‌گذارم.

یکی از اشتباهاتم مثلا در رابطه سدور بود یا مثال دیگر مربوط به تپکو بود.
    یادم هست وقتی افزایش سرمایه تپکو مصادف شده بود با سفاسی و وسدید.
    با بررسی هایی که کردم احتمال میدادم که به دلیل اینکه تعداد سهم تپکو به 21 میلیارد رسیده باعث افزایش شناوری سهم میشود و مدت زمان فاز 4 به بیش از آنچه در دیگر سهام مشاهده شده به طول خواهد انجامید.

اما وقتی مشاهده کردم حجم 950 میلیونی در معاملات روزانه رخ داد به کلی نظرم تغییر کرد
    لذا بازنگری همین تحلیل اشتباه، باعث شد تپکو را در 66 تومان خرید کنم و تا 320 تومان با آن باشم

معروف است "املای ننوشته غلط ندارد".
    مهم این نیست که ما ننویسیم تا اشتباه نکنیم، یا از ترس بروز اشتباه، اظهار نظر نکنیم
    مهم‌تر این است که بیاموزیم، هم از اشتباه خود هم از اشتاه دیگران

====================

برای اینکه تاپیک هم به انحراف نرفته باشد اجازه دهید مطلبی از #غگل بگویم.
    در بررسی سه سهمی که موفق شده اند بعد از افزایش سرمایه شکاف قیمتی را پر کنند، داده های خوبی بدست میاید.

تپکو طی 125 کندل- 242 روز - بازده 505 درصدی داشته
    ددام طی 161 کندل- 260 روز - بازده 772 درصد و
    دزهراوی طی 205 کندل- 324 روز - بازه 530 درصد

انچه از #غگل میدانیم تا اینجای کار این است که از زمان بازگشایی، 1800% بازه برای پرکردن شکاف قیمت در پیش روی دارد.
    حالا طی چند کندل و چند روز
    به نظرم، (که احتمال دارد اشتباه هم باشد)، اگر هر یک از الگوهای سه گانه بالا را برایش متصور باشیم واقعا رویداد عجیبی در پیش روی خواهیم داشت.
    محتمل است که الگوی این سهم بکلی متفاوت با آنچه تا کنون رخ داده باشد.

=====================

هیچ توصیه‌ای به سهامداری، خرید یا فروش شاه‌گل ندارم.

====================

حیفم اومد مطلب بالا را ناقص بذارم
    اینجا اضافش میکنم تا دل دوستمون داروساز هم به دست بیاوریم
    تاریخ ویرایش این پست زمان انتشار را مشخص میکند

میزان رشد به روز سه سهم بالا در فاز 4 و 5 میشود به عبارت زیر
    ددام = 2.97
    تپکو = 2.08
    دزهراوی = 1.67

با این سه سناریو میرویم برای بدست آوردن هدف زمانی غگل 9960 تومانی

با مدل ددام ======> آبان 1400
    با مدل تپکو ======> تیر 1401
    با مدل دزهراوی ===> فروردین 1402
    ویرایش توسط Mehdi1400 : 2020/03/26 در ساعت 12:52

عضو فعال
    تشکر شده 10,117 بار در 1,977 ارسال

با سلام و احترام

بله دوست گرامی. خطا و اشتباه که کم نبوده. در این بیش از 2000 ارسال حتما اشتباهات از این که اشاره کردید بسیار بیشتر است.

بعضی را خودم اشاره کردم و بعضی را برخی دوستان خوب مثل شما زحمتش را کشیده اند.
    از این بابت از شما سپاس‌گذارم.

یکی از اشتباهاتم مثلا در رابطه سدور بود یا مثال دیگر مربوط به تپکو بود.
    یادم هست وقتی افزایش سرمایه تپکو مصادف شده بود با سفاسی و وسدید.
    با بررسی هایی که کردم احتمال میدادم که به دلیل اینکه تعداد سهم تپکو به 21 میلیارد رسیده باعث افزایش شناوری سهم میشود و مدت زمان فاز 4 به بیش از آنچه در دیگر سهام مشاهده شده به طول خواهد انجامید.

اما وقتی مشاهده کردم حجم 950 میلیونی در معاملات روزانه رخ داد به کلی نظرم تغییر کرد
    لذا بازنگری همین تحلیل اشتباه، باعث شد تپکو را در 66 تومان خرید کنم و تا 320 تومان با آن باشم

معروف است "املای ننوشته غلط ندارد".
    مهم این نیست که ما ننویسیم تا اشتباه نکنیم، یا از ترس بروز اشتباه، اظهار نظر نکنیم
    مهم‌تر این است که بیاموزیم، هم از اشتباه خود هم از اشتاه دیگران

====================

برای اینکه تاپیک هم به انحراف نرفته باشد اجازه دهید مطلبی از #غگل بگویم.
    در بررسی سه سهمی که موفق شده اند بعد از افزایش سرمایه شکاف قیمتی را پر کنند، داده های خوبی بدست میاید.

تپکو طی 125 کندل- 242 روز - بازده 505 درصدی داشته
    ددام طی 161 کندل- 260 روز - بازده 772 درصد و
    دزهراوی طی 205 کندل- 324 روز - بازه 530 درصد

انچه از #غگل میدانیم تا اینجای کار این است که از زمان بازگشایی، 1800% بازه برای پرکردن شکاف قیمت در پیش روی دارد.
    حالا طی چند کندل و چند روز
    به نظرم، (که احتمال دارد اشتباه هم باشد)، اگر هر یک از الگوهای سه گانه بالا را برایش متصور باشیم واقعا رویداد عجیبی در پیش روی خواهیم داشت.
    محتمل است که الگوی این سهم بکلی متفاوت با آنچه تا کنون رخ داده باشد.

=====================

هیچ توصیه‌ای به سهامداری، خرید یا فروش شاه‌گل ندارم.
    سلام مجدد
    من یکبار از جناب شفاف سازی در خصوصی پرسیدم شما چرا سهامی که افزایش سرمایه از تجدید دارایی دارند نمی خرید . ایشان گفتند من سهام سفته بازی که باعث بدبخت شدن یک عده میشه را خریداری نمی کنم و به نظرشان سودش هم درست نبود .حتی تپکو را هم مثال زدند که سهمش به نظرم ۲۰ تومان بیشتر نمی ارزه . البته چند وقت پیش هم در تاپیک خودش در مورد تپکو هم گفت . میخواستم نظر شما را هم در این مورد بدانم ؟!
    البته این را هم اضافه کنم ایشان گفت اگر سهام تجدید دارایی هم بخرم سهامی میخرم که سودده باشد
    ویرایش توسط ebiman : 2020/03/25 در ساعت 09:02
    سلام

6. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید ebiman از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال علیرضا حسنی آواتار ها
    تشکر شده 5,233 بار در 1,383 ارسال

معمولا خرید و فروش این جور سهام تو این جور مقاطع دیگه اسمش معامله سهام نیست، در واقع قمار بازیه. مثل این میمونه پشت میز رولت نشستین و عددی انتخاب کردین و تاسی انداختین. حالا یا عدد وفق مراد شما میاد و سودی میبرید و یا خیر و سرمایتون رو از دست میدین.

خیلی سخت نگیرید سعی کنید لذت ببرید از بازی ای که واردش شدید.

8. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید علیرضا حسنی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال داروساز آواتار ها
    تشکر شده 3,036 بار در 570 ارسال

با سلام خدمت دوستان و اساتید
    بگذارید تاپیک سهم بره صفحه 3و4 لطفا ... سهمی که اسمش میاد بالا همیشه همین هست داستانش.... این داستان پر شدن گپ همیشگی هست من راضی هستم این گپ 5 سال طول بکشه پر بشه..... سهمی که در 2 ماه 120% بازدهی داشته چه انتظاری دارند دوستان؟/ یه کله بره تا 1000؟؟... این جمله طلایی وارن بافت باید قاب کنیم بزنیم به دیوار: بورس جای انتقال ثروت از افراد عجول به افراد صبور هست......

10. 19 کاربر به خاطر ارسال مفید داروساز از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 24,046 بار در 4,293 ارسال

سلام به همه
    به نظرم یکی از اشتباهاتی که خیلی از ماها می کنیم این است که ته ذهنمان این است خوب این سهم این همه رشد کرده است؟ یا این سهم در یک یا دوماه خیلی رشد کرده؟ خیلی وقتها اصلا به دلایل رشد نگاه نمی کنیم! یا اگر رشد سهم را نگاه می کنیم دور و بر سهم (سهام همگروه یا کل بازار) را نمی بینیم!
    غگل رشد خوبی کرده است درست.
    غگل تو یکی دو ماه خیلی رشد کرده است درست .
    اما بد نیست قیمت سایر سهام بازار را نگاهی بیاندازیم ! الان به لحاظ تعداد سهام مقایسه کنیم تو گروه غذایی وبشهر با ۸ و نیم میلیارد سهم در ۹۰۰ تومن صف خرید است ! خوب چرا غگل در ۶۰۰ تومن ارزنده نباشد ؟ مگر همین وبشهر قرار است چقدر سود بسازد و چقدر سود تقسیم کند!!!؟
    دوستان از سفته بازی سخن می گویند!!! واقعا من این سخن را شوخی تلقی می کنم ! اگر غگل سفته بازی است ۹۵ درصد بازار هم سفته بازی است ! چون در یکسال گذشته اکثر سهام چندبرابر شده اند بدون اینکه به معنی واقعی تغییر و تحول اساسی در ساختار شرکتها و در سودسازی آنها متناسب با رشد قیمتی اشان تغییر آنچنانی حادث شده باشد! در آخر دوستانی که از سفته بازی سخن می گویند در یکسال چند بار و چند تا سهم را می خرند و پس از رشد می فروشند! مگر الان کسی به سود سهم نگاه می کند؟ منظورم این است کسی سهم را می خرد که به مجمع برود تا سود تقسیمی بگیرد!
    شک ندارم با این سبک رشد بازار بسیار زودتر از آنچه فکرش را بکنید غگل به مدار صعود بازخواهد گشت . وقتی بازار ،سهام زیانده را چندبرابر قیمت و در قیمتهای چندهزار تومانی می خرید چرا غگل سودده را در قیمت زیر هزارتومان نخرد!! غگل را در این قیمت و قیمتهای شنبه و یکشنبه آتی فرصت خرید می دانم البته در مقایسه با بازار کنونی!!
    رشد بازار به دلیل بی اعتمادی به ارزش ریال است! به دلیل شوکهای انتظاری در بخش ارزی و متعاقب آن شوکهای تورمی! است
    به دلیل تحریمهایی است که هر روز نرخ انتظاری ارز را بالاتر می برد است
    ویرایش توسط رادین1 : 2020/03/25 در ساعت 11:14

12. 21 کاربر به خاطر ارسال مفید رادین1 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 4,771 بار در 677 ارسال

سلام...نگاهی به غگل:
    1-باتوجه به تجدیدارزیابی داده شده به نظرمیرسه ارزش کل دارایی های این شرکت بین 1000 تاحداکثر1500میلیاردتومن(خوش بینانه) باشه.
    ازلحاظ این فاکتورغگل باارزش بازارکنونی بیش از 4000میلیاردی ارزنده نیست!
    2-درآمد(فروش)سالانه سال مالی جاری غگل بین 600تاحداکثر700میلیاردتومن وسودخالصش حدود100 میلیاردتومن خواهدبود
    یعنی تقریباسهمی 16تومن باقیمت کنونی 655تومان.
    ازلحاظ این فاکتور(epsوp/e)هم غگل ارزنده نیست!
    3-تابلومعاملات چی میگه بهمون؟نگاهی ساده به آمارخریدوفروش 3روزآخرمعاملاتی غگل بیشتربیانگرخروج پولهای درشت
    ازاین سهمه وبه نظرمیرسه خیلی هاهم منتظربرگشت سهم وروندبعدیش هستندواگه نتونه توبرگشت احتمالی
    قدرت زیادی داشته باشه خروج پول قوی ازاین سهم بیشترخواهدشد.
    4-آیاغگل یک شرکت high-techیادانش بنیانه که بخوادسودآوری آتیش دچارتحول چشمگیری بشه؟خیر!!!
    5-آیاغگل طرح توسعه بزرگی داره که به زودی راه اندازی بشه وفروش وسودآوریش روچندبرابرکنه؟تاجایی که میدونم خیر!!!
    باتوجه به توضیحات بالاوبا عرض معذرت ازدوستان غگل رودرقیمتهای فعلی ارزنده نمیدونم!
    پ.ن 1:سهم های زیاددیگری همچون غگل توبازارمون هستندکه درقیمتهاوارزش بازارفعلی ارزشمندنیستند.
    پ.ن2:غگل احتمالاشنبه یاحداکثریکشنبه برمیگرده ونوسان خوبی میده ولی بعیده سقف قبلی روردکنه و برای سرمایه گذاری میان وبلندمدت مناسب نیست!
    بازهم عذرمیخوام ازدوستان سهامدارغگل وبراتون آرزوی سلامتی وپرسودبودن درسال 99رودارم.
    ویرایش توسط اشکان2010 : 2020/03/26 در ساعت 17:13

14. 19 کاربر به خاطر ارسال مفید اشکان2010 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 24,046 بار در 4,293 ارسال

سلام به همه
    نه فقط در مورد غگل که در مورد همه سهام یک نکته را باید بیاد داشته باشیم، این فقط دارایییها و عملکرد خود شرکت نیست که بر ارزش سهام شرکتها اثر گذار است !! شاید به جرات بتوان گفت آنها تصمیماتی هستند که در سطح کلان در جاهایی دیگر گرفته می شود و در یک شبانه روز وضعیت سهام را از این رو به آن رو می کند! راه دور نرویم . کسانی که در بانکها کار کرده اند شاید بهتر می دانند هزینه تمام شده اخذ سپرده ها در مقایسه با نرخ سود تسهیلات سالهای سال بالاتر بود و بانکهای زیادی بودند که اگر حسابرسی واقعی می شدند به جرات میشد گفت ورشکسته بودند اما هیچوقت بانکی ورشکسته اعلام نشد ! و نخواهد شد . همین یکی دو روز گذشته بانک مرکزی نرخ تسعیر ارز برای بانکها را اعلام کرد ! یکدفعه ارزنده گی قابل توجهی برای تعدادی از بانکها ایجاد نمود . آیا نرخ ارز در سال ۹۹ اگر تحریمها همچنان پابرجا بماند و قیمت نفت ۲۰ یا ۳۰ دلار باشد همچنان ۴۲۰۰ خواهد بود ؟ ساده بگم دولت برای اداره کشور یا ناچار است نرخ ارز را آنقدر بالا ببرد که کسری بودجه اش را تامین کند ! یا اگر ارز ندارد آنقدر پول چاپ (کاغذ نقاشی شده بدهد دست مردم) تا با آن مملکت را اداره کند. پس در هر دو صورت نتیجه یکی است شوکهای تورمی پیش رو ! اینجاست که می گویم این خود شرکتها نیستند که به تنهایی بر سود و عملکردشان تاثیرگذار هستند بلکه شرایط اقتصادی کلان کشور بیشتر اثر گذار است .
    در مورد غگل یک سوال ساده مطرح می کنم ! چون افزایش سرمایه غگل تازه از تنور درآمده و رشد قیمتی نسبتا مناسبی را در دو سه ماهه گذشته داشته است حساسیت ایجاد کرده است . وگرنه فرض بگیرید اگر همین اتفاق دو سال قبل برای غگل افتاده بود و همین شرایط کنونی برای غگل حکمفرما بود . آیا امروز کسی به غگل ۶۰۰ تومانی در گروه غذایی در مقایسه با وبشهر ۹۰۰ تومانی با ۸ و نیم میلیارد سهم و صف خرید امان می داد !! من فکر نمی کنیم . بعید می دانم در این قیمتها تا چندین روز حتی حجم مبنا هم پر نمی شد .
    نکته آخر اینکه ، به قول خیلی از دوستان، سهامداران آینده سهم را می خرند این کسری بودجه و این کمبود ارز و تحریم و شوکهای انتظاری ارزی و تورمی خیلی از سهام را جذاب برای خرید می کند چه رسد به سهمی مثل غگل که پتانسیلهای ارزنده گی تولید و فروش آن قبلا بارها توسط دوستان ذکر شده است .

16. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید رادین1 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,845 بار در 342 ارسال

سلام

اینکه بالای ۱۰۰۰ میره من هم معتقدم ولی ممکنه زمانبر باشه- رفتار سهامدارا را یکی به رفتار گله ای بافالوها وقتی گرگها حمله میکنند تشبیه کرده بود(بلا تشبیه بورس بازان -فقط جهت رساندن مطلب) - وقتی گرگها حمله میکنند بافالوی ۵۰۰ کیلویی(در مقابل گرگ ۴۰ کیلویی) تا وقتی فرار نکرده هیچ قربانی نمیده ولی به محض اینکه اولین نر بافالو شروع به حرکت میکنه ... کلا رفتار حقیقیها تا یکی فروشنده شد همه فکر کردند از بقیه سودها جا میمانند فروشنده شدندوالا مگر تحلیلهاشون یک روزه تغییر کرده- پس اینجا الان تحلیل رفتاری حاکمه-

به چه دلیل بالای ۱۰۰۰(غیر از اینکه یواش یواش سهم زیر ۱۰۰۰ کمیاب میشه - با تشکر از حجم نقدینگی) همان فروش بعد از افزایش نرخ بدلیل حذف دلار ۴۲۰۰ که با دلار نیمیایی ۳ برابر تفاوت داره و ارزش انبار ش - اما در مقابل یک مطلب را باید اضافه کرد - اگر بازار خواست میتونه به سهمهایی با اینده بهتر رجو ع کنه - منظور اینه که همه این قیمتها در هر فاصله زمانی یک فاکتوری از قیمت و ارزش بقیه سهامهاست . شاید به همین دلیله که تعیین نقطه خروج چالش برانگیزتره - و انهایی که با سود کمتر زودتر میفروشند هم همین است (تو تحلیلها اثر کرونا را هم باید دید اگر کل اینده اقتصاد را درگیر کرد بر همه تاثیر میگذارد). ( فقط نظر شخصی است و توصیهای به خرید یا فروش یا نگهداری نیست)
    ویرایش توسط abed : 2020/03/27 در ساعت 05:28

18. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید abed از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)