صفحه 93 از 121 نخست ... 438390919293949596103 ... آخرین
نمایش نتایج: از 921 به 930 از 1207

موضوع: گلوكوزان ( غگل )

عضو فعال
    تشکر شده 24,046 بار در 4,293 ارسال

پاسخ : گلوكوزان ( غگل )

نقل قول نوشته اصلی توسط رادین1 نمایش پست ها
    سلام به همه
    نه فقط در مورد غگل که در مورد همه سهام یک نکته را باید بیاد داشته باشیم، این فقط دارایییها و عملکرد خود شرکت نیست که بر ارزش سهام شرکتها اثر گذار است !! شاید به جرات بتوان گفت آنها تصمیماتی هستند که در سطح کلان در جاهایی دیگر گرفته می شود و در یک شبانه روز وضعیت سهام را از این رو به آن رو می کند! راه دور نرویم . کسانی که در بانکها کار کرده اند شاید بهتر می دانند هزینه تمام شده اخذ سپرده ها در مقایسه با نرخ سود تسهیلات سالهای سال بالاتر بود و بانکهای زیادی بودند که اگر حسابرسی واقعی می شدند به جرات میشد گفت ورشکسته بودند اما هیچوقت بانکی ورشکسته اعلام نشد ! و نخواهد شد . همین یکی دو روز گذشته بانک مرکزی نرخ تسعیر ارز برای بانکها را اعلام کرد ! یکدفعه ارزنده گی قابل توجهی برای تعدادی از بانکها ایجاد نمود . آیا نرخ ارز در سال ۹۹ اگر تحریمها همچنان پابرجا بماند و قیمت نفت ۲۰ یا ۳۰ دلار باشد همچنان ۴۲۰۰ خواهد بود ؟ ساده بگم دولت برای اداره کشور یا ناچار است نرخ ارز را آنقدر بالا ببرد که کسری بودجه اش را تامین کند ! یا اگر ارز ندارد آنقدر پول چاپ (کاغذ نقاشی شده بدهد دست مردم) تا با آن مملکت را اداره کند. پس در هر دو صورت نتیجه یکی است شوکهای تورمی پیش رو ! اینجاست که می گویم این خود شرکتها نیستند که به تنهایی بر سود و عملکردشان تاثیرگذار هستند بلکه شرایط اقتصادی کلان کشور بیشتر اثر گذار است .
    در مورد غگل یک سوال ساده مطرح می کنم ! چون افزایش سرمایه غگل تازه از تنور درآمده و رشد قیمتی نسبتا مناسبی را در دو سه ماهه گذشته داشته است حساسیت ایجاد کرده است . وگرنه فرض بگیرید اگر همین اتفاق دو سال قبل برای غگل افتاده بود و همین شرایط کنونی برای غگل حکمفرما بود . آیا امروز کسی به غگل ۶۰۰ تومانی در گروه غذایی در مقایسه با وبشهر ۹۰۰ تومانی با ۸ و نیم میلیارد سهم و صف خرید امان می داد !! من فکر نمی کنیم . بعید می دانم در این قیمتها تا چندین روز حتی حجم مبنا هم پر نمی شد .
    نکته آخر اینکه ، به قول خیلی از دوستان، سهامداران آینده سهم را می خرند این کسری بودجه و این کمبود ارز و تحریم و شوکهای انتظاری ارزی و تورمی خیلی از سهام را جذاب برای خرید می کند چه رسد به سهمی مثل غگل که پتانسیلهای ارزنده گی تولید و فروش آن قبلا بارها توسط دوستان ذکر شده است .
    کجا رفت اون صف ۲۰۰ میلیونی فروش!!

2. 16 کاربر به خاطر ارسال مفید رادین1 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی NewAge آواتار ها
    تشکر شده 1,398 بار در 283 ارسال

صف فروش 200 میلیونی غگل چی شد!!
    کجا رفتن اون فروشنده های ترسوی هیجانی
    Without rain nothing grows, learn to embrace the storms of your life

4. 16 کاربر به خاطر ارسال مفید NewAge از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,522 بار در 26,655 ارسال

مطلب اخر سال 98:
    نقل قول نوشته اصلی توسط وحید 20 نمایش پست ها
    زمانی که قیمت سهم با تئوریک 150 تومان و کمتر بود همان موقع با در نظر گرفتن جمیع شرایط و عوامل که در لابلای مطالب قبلی اورده شده اند رشدهای این روزهارو(تا حدود زیادی) انتظار میکشیدم و براوردی از اینکه بزودی سهم کم بیننده به سهم پربازدید و پر معامله تبدیل خواهد شد و همه جا صحبت ازش میشود رو به نحوی در ذهن داشتم. الان مشاهده میکنیم که یک نماد غذایی بالاترین ارزش معاملاتی و پربیننده ترین سهم کل بازار میشود که تابحال سابقه چنین موضوعی را بیاد ندارم.این مطلب را از این جهت نوشتم که دیدم برخی سایتها و کانالها/گروهها انگشت به دهن مانده اند... حتی خود سازمان!وگرنه حمل بر خودستانی و دیدید گفتم و ... نشود که هرگز فکر این موضوع را هم نمیکنم.
    با لحاظ شرایط در این چند ماه بخش سنگین سبد به این نماد تخصیص داده شد که یک پرش عالی رو ایجاد نمود.

صحبتی با سهامداران که از قبل داشتند ندارم و خود بنا بر برنامه و استراتژی معاملاتی عمل خواهند کرد اما درمورد خریداران جدید که به بنده لطف داشته و سوالات زیادی هم ازم داشتند باردیگر عرض کنم که خرید غگل در شرایط فعلی در برنامه معاملاتی من نیست(با لحاظ گزینه ها و مدیریت نقدینگی و موارد دیگر که نیازی به ذکر نیست) و با سهام قبلی خود نیز بنا به برنامه و شرایط عمل میشود. هرکسی قصد خرید جدید دارد هیچ توصیه و نظر خاصی ندارم و به هر روی نماد از تاریخ 21 دی تا امروز بی وقفه و بدون حتی یک روز استراحت رشد کرده و نمیتونم واقعا مطلبی عنوان کنم که شرمنده عزیزی بشم.

سلام و ادب
    پیرو سوال برخی از دوستان که خواهان اظهار نظر بنده درخصوص این سهم بودند ، به استحضار عزیزان میرسانم که نظرات من همان است که قبلا عنوان کردم و با توجه به اینکه با میانگین خرید من و برخی از دوستان که در آن مقطع خرید داشتند حدود 300 درصد بازدهی و دوستانی هم که بعد از مجوز افزایش سرمایه خرید داشتند بین 100 تا 200 درصد در سود میباشند ، تصمیم گیری براساس برنامه و استراتژی و روحیات و گزینه های دیگر بازار بر عهده خودتان و در مورد خود من هم موضوعیست شخصی.
    سهم از 21 دی 98 تا 28 اسفند 98 بی وقفه و بدون هیچ استراحتی رشد داشته بطوری که شاهد بازدهی حدود 300 درصدی در حدود 2/5 ماه بودیم که در دو روز اخیر حدود 7/5 درصد اصلاح داشت که شاهد حاشیه هایی در برخی کانالها و گروههای تلگرامی درخصوص سهم بودیم که طبیعیست و بجز این هم انتظار نمیرفت و بهتره وارد این حواشی نشیم.
    البته من توصیه ای به خرید نداشته ام و برخی دوستان در خصوصی لطف دارند و هر سودی بوده عملکرد خودتان است . هردوستی هم نگران سهم است الان صف خرید سنگین دارد میتونه خارج شود یا هر تصمیمی مایل است بگیرد. ترجیح میدم کمتر بنویسم و این پست هم صرفا بنا به درخواست ها بود.
    همواره معذوریت داشتم که مبادا صحبت من موجب ضرر کسی شود واگر به کسی ضرری بزنم بیشتر از ضرر خود ناراحت خواهم شد. اخلاقیات و ارامش برای من به مراتب از سود شخصی اهمیت بالاتری دارد.

سلامت و پرسود باشید
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

عضو فعال

ماشالله غگل! عجب حجمی زد. دیگه تو این بازار حقوقی هم مجبوره کوتاه بیاد! چقدر می خواهد بفروشد.

7. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید رادین1 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (3)
    تشکر شده 589 بار در 99 ارسال

فکر میکنم حقوقی نمیتونه بیشتر از 20 درصد سهامش رو عرضه کنه در اون صورت باید مجمع تشکیل بشه ، البته قانونش رو دقیق یادم نیست

9. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید مهدی2020 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

هر قدر حجم معاملات سنگین تر باشه پایداری قیمت و احتمال ادامه رشد بیشتر خواهد بود . تا الان ۱۸۰ میلیون معامله شده بریم بالای ۲۰۰ میلیون حجم معاملات ،دیگه ۷۰۰ تومن برای این سهم میشه یک خاطره!

11. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید رادین1 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(3) roya123 آواتار ها
    تشکر شده 30,129 بار در 5,476 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط رادین1 نمایش پست ها
    هر قدر حجم معاملات سنگین تر باشه پایداری قیمت و احتمال ادامه رشد بیشتر خواهد بود . تا الان ۱۸۰ میلیون معامله شده بریم بالای ۲۰۰ میلیون حجم معاملات ،دیگه ۷۰۰ تومن برای این سهم میشه یک خاطره!
    جناب رادین به نظرتون فردا غگل مثبته یا منفیه. امروز روی مقاومته. من امروز یه مقداری مجددا خریدم.
    اگر اشتیاق شما برای موفق شدن بیشتر از ترس شما از شکست خوردن باشد
    شما حتما موفق خواهید شد. "آلبرت انیشتین"

13. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط roya123 نمایش پست ها
    جناب رادین به نظرتون فردا غگل مثبته یا منفیه. امروز روی مقاومته. من امروز یه مقداری مجددا خریدم.
    سلام . من فکر می کنم نباید نگاهمون تو همچین بازاری نوسان گیری باشه. الان بازار بشدت گاوی است لذا اگر اصلاحی هم باشه خیلی جزیی خواهد بود . حجم معاملات امروز گویای این است که سهم مورد توجه بازار است و خریدار نسبتا قوی دارد . بنابراین من شخصا وقتی وبشهر را می بینم در ۹۲۵ صف خرید است نگرانی ندارم . حتی اگر منفی هم بشه . الان عرضه کننده اصلی سهم حقوقی است وگرنه اون سه میلیارد دیگه که شناور است عرضه زیادی نداشته است . و اهداف این سهم تا اوایل تیرماه احتمالا ۱۰۰۰ و بالاتر خواهد بود . نگاهی به وضعیت تحریمها ، نرخ دلار و کسری بودجه و قیمت نفت گویای این است که فعلا بازار جای نگرای آنچنانی ندارد .

15. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید رادین1 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

تا این جا از ۲۷ اسفند ماه ۹۸ به عبارتی در ۵ روز کاری بالای یک میلیارد ۳۳ میلیون سهم بالای ۶۸۰ تومن معامله شده است . یعنی حدود ۳۵ درصد شناور سهم . این یک زیرسازی مناسب قیمتی است برای ادامه روند رشد سهم .

17. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید رادین1 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 4,771 بار در 677 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط اشکان2010 نمایش پست ها
    سلام...نگاهی به غگل:
    1-باتوجه به تجدیدارزیابی داده شده به نظرمیرسه ارزش کل دارایی های این شرکت بین 1000 تاحداکثر1500میلیاردتومن(خوش بینانه) باشه.
    ازلحاظ این فاکتورغگل باارزش بازارکنونی بیش از 4000میلیاردی ارزنده نیست!
    2-درآمد(فروش)سالانه سال مالی جاری غگل بین 600تاحداکثر700میلیاردتومن وسودخالصش حدود100 میلیاردتومن خواهدبود
    یعنی تقریباسهمی 16تومن باقیمت کنونی 655تومان.
    ازلحاظ این فاکتور(epsوp/e)هم غگل ارزنده نیست!
    3-تابلومعاملات چی میگه بهمون؟نگاهی ساده به آمارخریدوفروش 3روزآخرمعاملاتی غگل بیشتربیانگرخروج پولهای درشت
    ازاین سهمه وبه نظرمیرسه خیلی هاهم منتظربرگشت سهم وروندبعدیش هستندواگه نتونه توبرگشت احتمالی
    قدرت زیادی داشته باشه خروج پول قوی ازاین سهم بیشترخواهدشد.
    4-آیاغگل یک شرکت high-techیادانش بنیانه که بخوادسودآوری آتیش دچارتحول چشمگیری بشه؟خیر!!!
    5-آیاغگل طرح توسعه بزرگی داره که به زودی راه اندازی بشه وفروش وسودآوریش روچندبرابرکنه؟تاجایی که میدونم خیر!!!
    باتوجه به توضیحات بالاوبا عرض معذرت ازدوستان غگل رودرقیمتهای فعلی ارزنده نمیدونم!
    پ.ن 1:سهم های زیاددیگری همچون غگل توبازارمون هستندکه درقیمتهاوارزش بازارفعلی ارزشمندنیستند.
    پ.ن2:غگل احتمالاشنبه یاحداکثریکشنبه برمیگرده ونوسان خوبی میده ولی بعیده سقف قبلی روردکنه و برای سرمایه گذاری میان وبلندمدت مناسب نیست!
    بازهم عذرمیخوام ازدوستان سهامدارغگل وبراتون آرزوی سلامتی وپرسودبودن درسال 99رودارم.
    سهم روازابعادمختلف (دارایی وارزش جایگزینی-سودآوری فعلی وآتی وeps-تابلوخوانی وورودیاخروج پول)بررسی کرده
    واشاره کردم احتمالاشنبه یایکشنبه یک برگشت خواهدداشت ولی درقیمتهای فعلی مناسب نبوده ونمیتونه سقف قبلی روردکنه که دقیقاهمین اتفاق افتاد.
    بهتره دوستان به تحلیل هاتوجه کنن حتی اگه بافونتش درشت نباشه وغیررنگی هم نوشته بشه!

19. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید اشکان2010 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 8 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 8 مهمان ها)