صفحه 21 از 64 نخست ... 111819202122232431 ... آخرین
نمایش نتایج: از 201 به 210 از 633

موضوع: دلخوشی‌ها و دلتنگی‌ها (از هر دری، سخنی) ?

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : دلخوشی ها ودلتنگی ها(ازهردری، سخنی )

حتی اگر اندیشه (خرد - عقل - فلسفه) مستقیم ما را به دین و پرستش الله راهنمایی نمی‌کرد هم باز اندیشه در این که مومنین زندگی آسوده‌تری دارند باید ما را مومن می‌کرد.

هنگامی که نگاه می‌کنم می‌بینم حتی بی‌سوادترین و کم‌ایمان‌ترین و پست‌ترین مومن هم گویا زندگی بهتری دارد نسبت به یک دانشمند بی‌ایمان که در یک کاخ با شکوه زندگی می‌کند. و ای بسا دانش یک بی‌ایمان او را بیشتر به سوی آزار سوق دهد. در حالی که یک مومن هر چقدر دانشش بیشتر شود زندگی بهتری پیدا می‌کند.
    یک بی‌ایمان هر چقدر بیشتر بفهمد دستاویز بیشتری پیدا می‌کند برای غرق شدن و سرگشتگی و پوچی و بی‌هدفی... و یک باایمان هر چقدر بیشتر بفهمد دستاویز بیشتری پیدا می‌کند برای هدفمندی و قرار پیدا کردن و آرامش و سرور درونی...
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

این بازار بازار نیست... وقتی همه چیز دارد مثبت می‌خورد زیاد بررسی و تحلیل کردن معنی ندارد. الان هر کسی بگوید فلان چیز مثبت می‌خورد حرفش درست از آب در می‌آید... هر کسی در گذشته گفته بوده مثبت خواهیم داشت حرفش درست بوده...
    البته خدا را شکر که وضع این‌گونه است.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) orumbourse آواتار ها
    تشکر شده 112,519 بار در 9,926 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط prince0fpersia نمایش پست ها
    یادمه سال 92 که یک عده ای میومدن و ذوق زده از سود های 50 و 100 درصدی شون توی فروم ها میگفتن و ادعای تحلیلگریشون آسمون رو پاره کرده بود، یکی برگشت گفت تو اون سال اگر دمپایی هم میخریدی 3 برابر میشد! نیاز به اینهمه وقت و تحلیل و ریسک و زحمتم نداشت! کسی اگر مرده تحلیل سالهای قبلشو بذاره. اونم نه گلچینش رو، بلکه همشو! بعد میانگین بگیره ببینه چقدر سود کرده؟ وگرنه باید سود سال 92 رو با سود 200% دمپایی قیاس کنه، ببینه اگر بیشتر شد، سینه سپر کنه بگه من تحلیل گرم و فلانم و بهمانم!

توهم سال 92، منتقل شده به سال 97 دوباره
    یکی از توهمات من پست زیر هست.
    840 تومن پیشنهاد خرید بدم در مدت کمتر از نه ماه روی 5000 تومن معامله بشه.درصدش رو شما حساب کنید،آیا شما هم توهمی بهمین مقدار دارید که بما نشون بدید؟!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط orumbourse نمایش پست ها
    واحیا رو هم بنظرمن میتونه برای میان مدت گزینه خوبی باشه.
    بنظر میاد واحیا مقاومت خیلی مهم 800 تومن رو شکسته و این منفی اخیر میتونه پولبکی به اون بوده باشه،الان هم روی 840 تومن قرار داره.
    من فکر میکنم این سهم اهداف بالای 1500 تومن در سر داره.
    حد ضرر واحیا شکست پرحجم 670 تومن میتونه باشه.
    "مطالب و پست های ارسالی اینجانب به هیچ وجه توصیه به خرید یا فروش برای کسی نیست، صرفا نظرات شخصی اینجانب درمورد سهام بازاربورس می باشد والبته ممکنه تمامی اون مطالب اشتباه هم باشد"

6. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید orumbourse از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال arad700 آواتار ها
    تشکر شده 16,145 بار در 2,953 ارسال

واقعا در بازار بورس باید قدر اساتیدی مانند جناب اروم بورس جناب mey احسان عزیز استاد نوین بورس استاد بابک 52 و ... را دانست.
    من شخصا به این عزیزان مدیون هستم.
    این عزیزان بدون اینکه ما را بشناسند و حتی قیافه من را ببینند به من و امثال من سود رساندند.
    در این آشفته بازار و در این وانفسا که حسادت تنگ نظری بخل حرام خواری و نامردی بیداد میکنه وجود اساتید محترم که صادقانه راهنمایی می کنند و من و امثال من را از زیان کردن نجات داده و باعث سود رسانی می شوند بسیار غنیمت است.
    من از دوستان خواهش میکنم حرمت اساتید حفظ شود و به پاس زحماتی که جهت انجام تحلیل بازار و سهام مختلف متقبل می شوند حرمت دوستان حفظ شود.
    همچنین از استاد اروم بورس عزیز خواهش می کنم به این فروم که به حق باید عرض کنم که خانه خود شماست بازگردید .
    دوستان بسیاری با اشتیاق در انتظار شما و سایر اساتید هستند.
    تشکر می کنم.
    Honesty is the best policy

8. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید arad700 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 2,189 بار در 399 ارسال

⭕️ خودکشی خاموش با احتکار خانگی!!

?اسکیموها در قطب شمال برای شکار گرگ ها یک ترفند زیرکانه‌ای دارند! آن‌ها چاقویی تیز را وسط یخ ها قرار می‌دهند و مقداری "خون" روی تیغه چاقو میریزند. وقتی بوی خون به مشام گرگ رسید، نزدیک شده و چاقو و تیغه چاقو را لیس میزند و همین باعث زخمی شدن زبان گرگ می‌شود...

? هر چقدر بیشتر لیس میزند، خون تازه بیشتری از زبانش بیرون آمده و گرگ وحشی تر شده و بیشتر لیس میزند و این کار اینقدر تکرار شده تا گرگ بر اثر خونریزی کشته می‌شود...

? این ترفند دقیقا کاری هست که آمریکایی‌ها و رسانه‌های غربگرا با مردم ما می‌کنند. ما نزدیک 40 سال است که #تحریم هستیم ولی شاهد این مقدار نوسان دلار و قیمت ها نبوده‌ایم و این همه آشفتگی در بازار وجود نداشت. آن‌ها متوجه شدن که تنها راه از پا در آوردن این مردم این است که "هول گرون شدن اجناس" را در جان این مردم بیاندازند. برای همین با کمک برخی از وزرا، مردم را از گرونی‌های دروغین آینده ترساندند و همین باعث شد که مردم ما عمده #نقدینگی را به جای هزینه در #تولید و #خدمات، صرف خرید دلار و سکه کردند و این شد که قیمت دلار و سکه بالا رفت و در نتیجه قیمت همه چیز رو تحت تاثیر خودش قرار داد.

?به علاوه اینکه خیلی از سرمایه داران هر نوع کالایی که داشتند را #احتکار کردن و این باعث گران‌تر شدن اجناس شد. از طرفی برخی مردم ما به جای اینکه از جنس هایی که گران شده کمتر خریداری کنند، چند برابر نیازشان خریدند!!! دقیقا مانند همان گرگی که به طمع غذای بیشتر به چاقو بیشتر لیس میزند!!

?فروشندگان نیز فکر کردن اگر اجناس خود را گران کنند، حتما پول بیشتری نصیبشان می‌شود! غافل از اینکه اتفاقا در نهایت همه‌ی بازار گران خواهد شد و خودشان نیز باید اجناس مورد نیاز خود را گران‌تر خریداری کنند. مردم هم در خیال خودشان که اگر از هر جنسی چند برابر بخرند، حتما چهار روز بیشتر می‌توانند جنس مصرف کنند! اگر همه این کارا ادامه پیدا کند در نهایت باعث #خودکشی_دسته_جمعی یک ملت خواهد شد...

✅ تنها راه حل این مشکلات اقتصادی، نه برجام و مذاکره است و نه سایر طرح هایی که غربگرایان می‌دهند، بلکه تنها راه حل این است که مردم جلوی خود را بگیرند و نقدینگی خود را به جای خرید اجناس با قیمت ده برابری، در کارهای #تولیدی و #کشاورزی و #صنعتی هزینه کنند.

?هر نوع #احتکار و #خرید_بیش_از_نیاز و #خرید_کالای_خارجی و خرید #ارز و #سکه ، کاری بدور از اندیشیدن است که در نهایت باعث بدبختی خود مردم خواهد شد. و ان شالله مردم ما انقدر فهیم هستند که باعث خودکشی دسته جمعی خودشان نشوند ...
    ویرایش توسط رستا : 2018/09/30 در ساعت 16:11

10. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید رستا از ایشان تشکر کرده اند:

این دولت هم انگار با ما میانه‌ی خوشی ندارد... در مسابقه‌ها معمولا شرکت نمی‌کردم... حالا که شرکت کردم با توجه به حرف وزیر نفت که گفته بود نرخ خوراک را افزایش نمی‌دهیم رفتم هر چه پترویی بود را انتخاب کردم (و البته خبر گشایش خط پولی اروپا) که از قضا دو روز نشده دولت زد زیر حرفش و نرخ خوراک را تغییر دادند...

بیا... نگاه کن... مملکت نیست که...

همین یک دانه زنگنه به نگر عاقل می‌رسید... که او هم...
    «محمد حسین» هستم.

12. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

چه جالب است...
    دارم نتایج مسابقه را نگاه می‌کنم...
    حفاریح با اینکه امروز ده درصد منفی خورد باز در مسابقه ماهانه با ۱۸ درصد سود از آغاز هفته یکی از بهترین‌هاست!!!
    خکرمان در همین یکی دو روزه ۶۰ درصد سود داده!
    فاهواز را که جناب Mehdi1400 و جناب تمام دنبالش می‌کردند واقعا گل کاشت...
    خودرو خیلی نرم و آهسته ۱۴ درصد سود داده و یکی از بهترین‌ها شده!
    خاذین نشان داده که سفته‌بازی همچنان نان دارد...

«محمد حسین» هستم.

14. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    این دولت هم انگار با ما میانه‌ی خوشی ندارد... در مسابقه‌ها معمولا شرکت نمی‌کردم... حالا که شرکت کردم با توجه به حرف وزیر نفت که گفته بود نرخ خوراک را افزایش نمی‌دهیم رفتم هر چه پترویی بود را انتخاب کردم (و البته خبر گشایش خط پولی اروپا) که از قضا دو روز نشده دولت زد زیر حرفش و نرخ خوراک را تغییر دادند...

بیا... نگاه کن... مملکت نیست که...

همین یک دانه زنگنه به نگر عاقل می‌رسید... که او هم...
    باز دوباره معلوم نیست جریان چیست... آخر چه شد؟ تصویب شد؟ نشد؟ چرا دارند بازی در می‌آورند؟؟؟
    فارس گفته بر اساس اطلاع وزیر نفت هیچ تغییری در نرخ خوراک به وجود نیامده است.
    پایگاه اطلاع رسانی دولت هم که گفته نرخ (ارز) فروش خوراک به پتروشیمی‌ها میانگین نرخ (ارز) نیما خواهد بود.
    قبل از اینها هم که حرف زنگنه بود...

«محمد حسین» هستم.

16. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

باز هم بازار یک دست تغییر کرد...
    دو روز همه در صف خرید قفل هستند دو روز همه در صف فروش...
    از این مسخره‌تر هم داریم؟
    مرده شور این بازارها را ببرند...
    خوب... معلوم است که یک جای این بازار ما مشکل دارد... یک جای کار می‌لنگد... حالا من اکنون نمی‌خواهم بررسی کنم که مشکل از کجاست... ولی حداقلش این است که همه مطمئنیم یک جای کار می‌لنگد...
    یا به خاطر کوچک بودن بازار به راحتی تغییرات وحشتناک پیدا می‌کند... یا به خاطر دستکاری دولتی و ضد دولتی است... یا به خاطر مسایل سیاسی است... یا به خاطر بی‌عرضگی و فساد همیشگی مسئولین کشور است... هر چه هست بالاخره این مسخره است که همه‌ی بازار دو روز مثبت باشد و دو روز بعد دوباره همه منفی...

حالا خراب بودن بازار یک سو... تغییرات دست‌جمعی نمادها یک سو... این نامعلوم بودن دلیل خراب شدن بازار هم یک سوی دیگر... (این قوانین احمقانه‌ی سازمان بورس هم که صف خرید و صف فروش گذاشته‌اند و به حرکات رمه‌وار دامن می‌زنند و اجازه خرید و فروش به کسانی که هول شده‌اند را نمی‌دهند هم دیگر شده قوز بالا قوز...)
    «محمد حسین» هستم.

18. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

سلام.
    متاسفانه رایانه ام ترکیده... اعصابم حسابی به هم ریخته... این چند وقته مداوم دارم بد می آورم... نمی دانم جریان چیست... فقط می دانم همین جور پشت هم دارم بد می آورم... اعصابم هم خرد شده...
    پریروز داشتم متن زیر را می نوشتم... که دوباره رایانه ام خراب شد...
    گمان کنم این بار کارت گرافیکش باشد...

سلام.
    چند روز بود خدمت دوستان بورسی نبودم.
    رایانه‌ام پُکیده بود!
    یک از خدا بی‌خبری که در شغل شریف کابل دزدی به سر می‌برد کابل برق سر کوچه را دزدیده بود و یک سری از وسایل خانه‌مان سوخت... من جمله رایانه من...
    این شد که این چند روز مشغول تعمیر و سر و کله زدن با قطعات رایانه بودم...
    واقعا دیگر خسته شده ام...
    یک روز کارت شبکه اش از کار می افتد... یک روز کارت صدایش...
    یک روز منبع تغذیه اش...
    یک روز هم کارت گرافیکش...

(اکنون هم دارم با یک رایانه ی دیگر می نویسم و احتمالا تا چند وقت دیگر رایانه ام درست نمی شود و از آن ور هم گوشی ام هم شکسته... پس مدتی نمی توانم خدمتتان برسم...)

کلا همه چیزم دارد خراب می شود...
    حالا اینها که خوب است... این چند وقته بدنم و چیزهای دیگر هم دارد واکنش نشان می دهند...
    این یکی دو هفته ای دندان هایم یک سری درد گرفته و یکی هم شکسته... الان هم که دارم این را می نویسم تب دارم و مریضم...
    واقعا نمی دانم جریان چیست... اعصابم خرد شده...

خدایا از تو به تو پناه می برم.
    «محمد حسین» هستم.

20. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 21 از 64 نخست ... 111819202122232431 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)