صفحه 57 از 64 نخست ... 74754555657585960 ... آخرین
نمایش نتایج: از 561 به 570 از 633

موضوع: دلخوشی‌ها و دلتنگی‌ها (از هر دری، سخنی) ?

عضو عادی
    تشکر شده 511 بار در 127 ارسال

پاسخ : دلخوشی‌ها و دلتنگی‌ها (از هر دری، سخنی) ?

درود. خیلی ممنون از صحبت های شما. درست می گید

2. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید Sweety از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی

نقل قول نوشته اصلی توسط roya123 نمایش پست ها
    من یه مجردم و به بدترین شکل ممکن میتونم راهنمایی تون کنم
    من باشم همچین مردی داشته باشم که اینجوری بهم ظلم کنه چمدونمو میبندم و میرم خونه بابام میگم این شما و اینم رستوران و هتلت
    مگه کلفت آورده. ببخشید اینقد رک میگما
    اما خب این راهکار غلط ترین راهکار ممکن هست
    راه درستش اینه که به مشاور مراجعه کنید بهتون بگه چیکار کنید
    چون ما ممکنه بلد نباشیم چجوری خواسته مون و مطرح کنیم.
    مشاور یاد میده چطوری مطرح کنیم که طرف مقابل درک کنه
    و شاید لازم باشه همسرتون هم مراجعه کنن
    اما مردها زیر بار نمیرن قطعا
    پس باید خودتون رو تغییر بدید
    چون دقیقا خود شما هستید که برای دیگران تعریف میکنید با من چجوری رفتار کن
    در ضمن یه کم روی اعتماد به نفس تون کار کنید
    و در مورد چهار جنبه ی شخصیتی زن یعنی
    زن آمازون
    زن معشوقه
    زن مادر
    زن حمایتگر
    زن مادونا یا بانو
    مطالعه کنید. بزنید تو نت کلی مطلب میاد
    شما واسه همسرتون شدین یه زن مادونا
    در حالیکه همه اینا رو باید رشد بدید توی خودتون. زن های ایرانی اکثرا توی بعد زن معشوقه ضعیفن...
    بخصوص ما دهه شصت و هفتاد ها که توی دامن زن های زمان جنگ بزرگ شدیم و رشد کردیم که مادرهامون بیشتر مرد بودن تا زن
    ممنون دوست عزیز. آخه رویا خانم، همسرم واقعا انسان خوبیه، خوبی هاش خیلی بیشتره، شکر خدا

4. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید Sweety از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    سلام. چند تا چیز به ذهنم می‌رسد:
    ۱- به همسرتان بگویید. خیلی وقت‌ها هست بقیه نمی‌دانند. خیلی وقت‌ها هست می‌دانند ولی درک نمی‌کنند و نیاز به تکرار و یادآوری است. همین که آدم به آنها می‌گوید گاهی مشکل خود به خود کاهش پیدا می‌کند. البته گفتن هم خودش هنر است! برخی از ماها عرضه درست صحبت کردن و در زمان صحیح صحبت کردن را نداریم. یا با تعارف حرف می‌زنیم یا با دعوا. (البته گاهی هم هست طرف مقابلمان می‌فهمد ولی دوست ندارد که بپذیرد یا دوست ندارند طرف مقابلشان را درک کنند که این بحثش جدا است.)
    ۱٫۱ - در مورد همین که شما را پاگشا نکرده‌اند، این را هم به آن شخص بگویید! با زبان خوش البته. و با اشاره! ولی بدون نیش و کنایه! دلتان پاک باشد و همان را به زبان بیاورید. یک جوری نگویید که احساس کینه یا دشمنی در طرف مقابل ایجاد شود. (باز هم می‌گویم... این حرف زدن درست هنر است که متاسفانه من خودم ندارم. ولی اگر یک نفر داشته باشد خیلی خوب می‌شود برایش.)
    ۱٫۲ - اکنون که دارم می‌آندیشم... می‌بینم... یک راهکار برای این که بدانیم چگونه باید حرف بزنیم این است که ببینیم در خاطرتمان چه کسانی را سراغ داریم که خوب صحبت کرده‌اند... شبیه آنها سخن بگوییم. تقلید کنیم. تمرین کنیم. (سراغ نداریم؟ از این به بعد بهتر نگاه کنیم.) یک راهکار دیگر هم این است که ببینیم اگر خودمان جای آن شخص بودیم دوست داشتیم چگونه به ما بگویند. همان‌گونه به او بگوییم.
    ۲- برای همسرتان (و احیانا فرزندانتان) هم کار بتراشید. نگذارید تنها بمانید. خوب مهمان دعوت می‌کنند پس همه یا دست کم بخشی از امور را هم به عهده بگیرند. چیزهایی مانند تعداد بیشتر خرید رفتن. بخشی از کارهای منزل مانند گردگیری و نظافت را انجام دادن و حتی کمک در پخت و پز مانند آب جوش گذاشتن برای ماکارونی یا مراقب پیاز داغ بودن که سر نرود. این‌گونه هم یک مقدار بار از روی دوش شما کاسته می‌شود و هم دیگران هم می‌فهمند که این مهمانی هزینه دارد و بار دیگر که می‌خواهند دعوت کنند حواسشان به این هست.
    ۳- تحمل کنید. خیلی وقت‌ها خدا در این موارد اجر برای ما مخفی کرده است! خیلی وقت‌ها چیزهایی که گمان می‌کنیم به زیانمان است به سودمان بوده است. ای بسا پس‌فردا شما به کمک همان کسی که خانه‌تان آمده نیاز داشته باشید.
    ممنونم، سلامت باشید

6. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید Sweety از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی

نقل قول نوشته اصلی توسط رادین1 نمایش پست ها
    با سلام
    مواردی که مطرح کردید شاید با مقداری کم و بیش در خیلی از زندگیها وجود دارد . خصوصا کسانی که از شهرستان امده اند تهران ، درس خوانده اند و همانجا کار پیداکرده اند و در تهران ماندگار شده اند .
    نوشته های شما من را یاد سالهای نخست زندگی متاهلی ام انداخت خیلی شبیه به زندگی ما بود . تقریبا هر ماه دو سه باری میهمان متفاوت از شهرستان داشتیم . تابستان و ایام تعطیلی و بعضا اواخر اسفندماه (چون عید را ما بر می گشتیم شهرستان) یکسره مهمان داشتیم . من بسیار علاقمند به مهمان بودم چون در خانواده پر جمعیتی بزرگ شده بودم دوست داشتم همیشه دور و برم شلوغ باشه . برعکس خانمم نه علاقه ای به مهمان داشت و نه علاقه ای به آشپزخانه ! مشخصه که پیامد این تفاوتها چه خواهد بود ! (فقط بدانید اون دیگرانی که از نظر شما مشکل آفرین هستند بخش مهمی از ارزشهای همسرتان هستند که شما سعی در حذف یا کمرنگ کردن حضورشان در زندگی همسرتان دارید ).
    یک واقعیتی را باید در زندگی مشترک قبول کرد آنهم اینکه ارزشهای زن و مرد در مواردی متفاوت از همدیگر است . برای همین لازم است قبل از ازدواج طرفین در مورد خیلی از ارزشهای خودشان صحبت کنند که بعدها با آن به مشکل نخورند . مشکل از انجایی شروع می شود که یکی از طرفین قبل از ازدواج حاضر به قبول شرایط و ارزشهای طرف مقابل هست لیکن بعد از ازدواج نظرش عوض می شود .
    باید پذیرفت متاهلی یک زندگی محدود شده است هیچیک از دو طرف آزادی کامل ندارند که هر طور خواستند زندگی کنند . اگر بخواهند با هم ادامه دهند دو طرف مجبور هستند مقداری از خواستهای خود کوتاه بیایند . هر چند متفاوت با ارزشهای مورد قبولشان باشد .
    تجربه خودم را عرض می کنم . ما وقتی ایام تعطیل به شهرستان بر می گشتیم تقریبا همه روزهایمان از قبل رزرو بود فلان روز دعوت فلانی و فلان روز دعوت دیگری ، موضوع این بود که ما یک وعده مهمان می شدیم یک ماه بعد یک هفته میزبان می شدیم چون ما در تهران بودیم و مهمان شهرستانی چاره ای ندارد و جایی دیگر ندارد لیکن ما وقتی شهرستان می رفتیم تعداد فامیل و دوستان اونقدر زیاد بود که خیلی وقتها فرصت نمی شد بریم سربزنیم . برای اینکه تردد زیاد مهمانانمان را مدیریت کنیم . در اولین گام در شهرستان یک واحد آپارتمان خریدیم و مبله کردیم وقتی برای تعطیلات بر می گشتیم می رفتیم خانه خودمان ! ا بین کسانی که دعوتمان می کردند تعداد محدودی را می پذیرفتیم وبعضی را به بیرون از منزل هدایت می کردیم و قرار دید و بازدید را در پارک یا رستوران یا کافه ای می گذاشتیم . کم کم همه چیز متعادل شد . هر چند مورد قبول صد در صد من نبود لیکن برخی اوقات برای حفظ برخی چیزها ناچار از حذف برخی چیزها هستیم. امیدوارم با کمی گذشت به تعادل و تفاهم برسید .
    ممنونم، لطف کردید

8. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید Sweety از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(3) roya123 آواتار ها
    تشکر شده 30,129 بار در 5,476 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Swetty نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز. آخه رویا خانم، همسرم واقعا انسان خوبیه، خوبی هاش خیلی بیشتره، شکر خدا
    خب خدا رو شکر
    اولش که گفتم من چون تجربه ندارم راهنمای خوبی نیستم.
    چیزایی که گفتم هم از تجربه نبود. مطالب تئوری بود که خودم هم زیاد مطالعه نکردم. از خانم پریسا نصری و یه مقداریش هم از استاد علیرضا شیری... در حد کم مطالعه کردم. اما به طور حرفه ای مطالعه نکردم.
    جزو مطالبی هست که در آینده قصد مطالعه دارم.
    الان چون نیازی بهشون ندارم ترجیح میدم وقتم رو واسه مطالعه مطالب دیگه بزارم. به دلیل محدودیت زمانم.
    شفای زنانگی استاد شیری رو وقتی گوش میکردم فقط گریه میکردم. از بس که فهمیدم هیچچچچی بلد نیستم.
    اما خب با مطالعه ی بیشتر آدم یاد میگیره که چطوری یه زن موفق باشه. مهم زن متاهل و مجرد نیستا. مهم موفق بودن در تمام جهات هست.
    شفای زنانگی که به نظر من به درد مردها هم میخوره که مطالعه کنن
    ویرایش توسط roya123 : 2020/11/26 در ساعت 18:41
    اگر اشتیاق شما برای موفق شدن بیشتر از ترس شما از شکست خوردن باشد
    شما حتما موفق خواهید شد. "آلبرت انیشتین"

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی

خب خدا رو شکر
    اولش که گفتم من چون تجربه ندارم راهنمای خوبی نیستم.
    چیزایی که گفتم هم از تجربه نبود. مطالب تئوری بود که خودم هم زیاد مطالعه نکردم. از خانم پریسا نصری و یه مقداریش هم از استاد علیرضا شیری... در حد کم مطالعه کردم. اما به طور حرفه ای مطالعه نکردم.
    جزو مطالبی هست که در آینده قصد مطالعه دارم.
    الان چون نیازی بهشون ندارم ترجیح میدم وقتم رو واسه مطالعه مطالب دیگه بزارم. به دلیل محدودیت زمانم.
    شفای زنانگی استاد شیری رو وقتی گوش میکردم فقط گریه میکردم. از بس که فهمیدم هیچچچچی بلد نیستم.
    اما خب با مطالعه ی بیشتر آدم یاد میگیره که چطوری یه زن موفق باشه. مهم زن متاهل و مجرد نیستا. مهم موفق بودن در تمام جهات هست.
    شفای زنانگی که به نظر من به درد مردها هم میخوره که مطالعه کنن
    ممنون دوست عزیز، الان این تاپیک رو دیدم. لطف دارین

12. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید Sweety از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۰) کریس گاردنر آواتار ها
    تشکر شده 19,463 بار در 2,880 ارسال

درود...
    این مشکلی که شما سخن بمیان آوردید را خواهر بنده هم داشته....البته هنوز هم داره اما نه حادی قبل....
    خدا رو شکر که همسرتان انسان خوبی هست....وقتی اعضای خانواده اش یا فامیل هایش میآیند...چه کار کنه؟!...نمیشود به خانواده اش بگوید نیایید...بلکه آنهایی که میایند...می بایست خودشان درک کنند...که متاسفانه درک نمی کنند شرایط را...نمیدانم مشکل شما چیست ولی از مشکلات خواهر خودم میگویم شاید به دردتان خورد...
    دامادمان بخاطر کارش مجبور شد...به تهران کوچ کند...خانه شهرستان را اجاره دادند...یک خانه 60 متری در تهران اجاره کردند....دامادمان هم آدم سر به زیر و خانواده دوستی بود....اما خانواده اش سوء استفاده میکردند...برادرش بیکار بود..میرفت یک ماه چتر می انداختاون میرفت مادرش میگفت دلم گرفته....میرفت دوماه میماندپدرش میگفت سرما خورده ام...اینجا دکتر خوبی نداره میرم تهران دکتر...چند هفته هم آن میماند...مادر چپ و راست به خرج می انداخت....برادر جیبش خالی...از دامادمان پول تو جیبی میگرفت....پدرش سالم بود الکی میرفت چک آپ میکرد....
    این بدبخت چقدر حقوق میگرفت آخه!...دیگر خواهرم به مرز جنون رسیده بود...آنقدر معذب بود که چیزی نمی گفت....همش خودخوری میکرد...دیگر کارش به داروی اعصاب کشیده شده بود...داماد هم چی بگه....خانواده اش هست دیگر....
    شال و کلاه کردم...رفتم خانه پدر دامادمان...یک چایی خوردم و نطقم را شروع کردم....گفتم بنده خداها...اجاره خانه پسرتان را میخورید....مگر این چقدر حقوق میگیرد که به خرج میندازیدش....
    گفتند دلمان برای پسرمان تنگ میشه میریم بهش سر میزنیم....گفتم ما هم برای دخترمان دلمان تنگ میشه...ولی هر چیزی حد و حدودی دارد....شمایی که 6 ماهه 7 ماهش آنجا هستید....خواهرم دوست داره دراز بکشه...توی خونه خودش راحت باشه....شاید باده معده داشته باشه....دوست داره تا لنگ ضهر بخوابه....میخواد با شوهرش بخوابه....چرا اینقد رمزاحم میشوید...بنده کاری داشته باشم...میروم با یک ساک پر از سوغاتی....به خودم اجازه نمیدهم یکشب هم بمانم....یکبار هم نشده یک شیرینی هم با خودتان ببرید....اگر این کار را ادامه بدهید....میروم دست خواهرم را میگیرم میارم خانه مان....اتمام حجت....
    الان هم اوضاعشان خیلی خوب شده...خانواده اش میروند...ولی مثل دفعات قبل چتر نمیشوند....سو استفاده نمی کنند....زندگیشان هم روبراه شده.....
    شهرستان با تهران فرق می کند....در شهرستان خانه زیر 100 متر آدم احساس خفگان میکند...در تهران یک خانه 50 متری حکم کاخ را دارد.....
    این را بایست درک کنند....یک خانه فسقلی با یک اتاق خواب....بروید مزاحم بشوید....مجبور هم شدید...کارتان که تمام شد..در اولین فرصت برگردید....
    از آدم ها بُت نسازید، این خیانت است!هم به خودتان، هم به خودشان.خدایی می‌شوند که، خدایی کردن نمی‌دانند!
    وَ شما در آخر می‌شوید، سر تا پا کافرِ خدایِ خود ساخته...!

14. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید کریس گاردنر از ایشان تشکر کرده اند:

من باشم همچین مردی داشته باشم که اینجوری بهم ظلم کنه چمدونمو میبندم و میرم خونه بابام میگم این شما و اینم رستوران و هتلت
    مگه کلفت آورده. ببخشید اینقد رک میگما

خداوند به شوهر آینده شما صبر عنایت فرماید

از آدم ها بُت نسازید، این خیانت است!هم به خودتان، هم به خودشان.خدایی می‌شوند که، خدایی کردن نمی‌دانند!

16. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید کریس گاردنر از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Davar آواتار ها
    تشکر شده 9,251 بار در 2,006 ارسال

درود و روز همگی عزیزان بخیر. دوستان بخصوص عزیزان متاهل لطف کنن یه خورده از همسر خوب بودن برای من بگن. من یه خانم هستم ، دنیای مردا و زنا با هم واقعا تفاوت داره. واقعا مردا از زن زندگی شون چی میخوان؟! نمیدونم واقعا !
    چقدر زندگی مجردی و متاهلی فرق میکنه!!
    یه جمله کلیدی هست که میگه:

هیچ موقع باطن زندگی خودت رو با ظاهر زندگی دیگران مقایسه نکن.

نمیشه واسه همه آدما یه نسخه پیچید

هرکسی در هر وضعیتی زندگی میکنه خواسته خودشه و اگر از این وضعیت ناراحت هست؛

باید خودش شرایطش رو بررسی کنه و مطابق زندگی که تا الان داشته تصمیم درست رو بگیره.

اینکه توی فضای مجازی دنبال راهکار باشید اشتباه بزرگی هست!

فرهنگی که من باهاش بزرگ شدم با فرهنگ شخصی که در شیراز زندگی میکنه بسیار متفاوت هست

به نظرم اگر در همون فامیل کسی رو که میتونه بهتون کمک بکنه رو پیدا بکنید

بهتر از این است که در کتابهای معرفی شده یا در اینترنت یا فضای مجازی یا این تالار!!! دنبال راهنما باشید.

.
    ویرایش توسط Davar : 2020/11/30 در ساعت 15:29

18. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید Davar از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط dadash نمایش پست ها
    یه جمله کلیدی هست که میگه:

هیچ موقع باطن زندگی خودت رو با ظاهر زندگی دیگران مقایسه نکن.

نمیشه واسه همه آدما یه نسخه پیچید

هرکسی در هر وضعیتی زندگی میکنه خواسته خودشه و اگر از این وضعیت ناراحت هست؛

باید خودش شرایطش رو بررسی کنه و مطابق زندگی که تا الان داشته تصمیم درست رو بگیره.

اینکه توی فضای مجازی دنبال راهکار باشید اشتباه بزرگی هست!

فرهنگی که من باهاش بزرگ شدم با فرهنگ شخصی که در شیراز زندگی میکنه بسیار متفاوت هست

به نظرم اگر در همون فامیل کسی رو که میتونه بهتون کمک بکنه رو پیدا بکنید

بهتر از این است که در کتابهای معرفی شده یا در اینترنت یا فضای مجازی یا این تالار!!! دنبال راهنما باشید.

.
    درود..
    به نکته خوبی اشاره نمودید...
    دقیقا همینطور هست که میفرمایید...
    فرهنگها با هم فرق دارد....
    این دوستمان بخاطر برخی چیزها خودخوری میکنه....اذیت میشود....به زبان نمیاورد...
    مشکل را میتواند به راحتی حل کند...اما معذب هست....

20. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید کریس گاردنر از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 57 از 64 نخست ... 74754555657585960 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)