نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیاتوافق سیاسی در مدت زمان منتهی به اسفند صورت میپذیرد

رأی دهندگان
172. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله

98 56.98%
  • خیر

74 43.02%
صفحه 2077 از 2403 نخست ... 107715771977202720672074207520762077207820792080208721272177 ... آخرین
نمایش نتایج: از 20,761 به 20,770 از 24025

موضوع: آثار توافق هسته اي ايران و 5+1

عضو فعال
    تشکر شده 15,019 بار در 6,183 ارسال

پاسخ : آثار توافق هسته اي ايران و 5+1

ترامپ: توافق هسته‌ای مرا می‌کشد

جمعه / ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ / ۱۱:۱۹

دونالد ترامپ در گفت‌وگویی تلفنی با نخست وزیر استرالیا با انتقاد از توافق هسته‌ای اوباما با ایران گفت که این توافق من را می کشد.

به گزارش ایسنا، روزنامه واشنگتن پست گفتگوی تلفنی میان دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا و مالکوم ترنبال نخست وزیر استرالیا را روز پنج شنبه منتشر کرد.

در بخشی از این گفت‌وگو ترامپ به ترنبال می گوید من نمی دانم که او(اوباما) چه چیزی از این توافق‌های استارت و برجام عایدش می شد. من نمی

دانم که این افراد را از کجا پیدا کردند تا با آن‌ها این توافق های احمقانه را امضا کنند و این موضوع من را می کشد.

ترنبال در پاسخ می گوید: نه ، شما نمی میرید.

ترامپ در ادامه می گوید : این افراد در هفته اول کاری من ،من را به عنوان یک رهبر ناکارآمد و ضعیف قلمداد می‌کنند و این برای من کشنده است.

ترنبال در پاسخ ادامه می‌دهد: واضح است که این توافق آنچه که شما می خواهید نبوده است اما شما به آن پایبند خواهید بود. ترامپ نیز می

گوید من چاره ای ندارم.
    من باید بگویم که چاره ای ندارم جز اینکه به توافق رئیس‌جمهور قبلی خودم احترام بگذارم. من فکر می‌کنم این یک

توافق وحشتناک است. توافقی مضمحل کننده که من هرگز آن را امضا نمی کردم. این یک شرمساری برای آمریکا است.
    بهترین دانش آن است که سودمند باشی

عضو فعال

نماینده مجلس آلمان:

حضور موگرینی در مراسم تحلیف روحانی در تناقض با خواست آمریکاست

۱۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۸

نماینده مجلس آلمان و رئیس گروه دوستی این کشور و ایران در مصاحبه‌ای گفت که سفر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تهران برای شرکت در مراسم تحلیف روحانی در تناقض آشکار با خواست آمریکا برای منزوی کردن ایران است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، "رولف موتزنیش"، نماینده مجلس آلمان و رئیس گروه دوستی آلمان و ایران حضور سیاستمداران اروپایی در مراسم تحلیف حسن روحانی را ضروری می‌داند. او در گفتگو با دویچه‌وله از تلاش سیاستمداران کشورش برای بهبود روابط با ایران خبر داد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا فدریکا موگرینی برای شرکت در مراسم تحلیف حسن روحانی، رئیس‌جمهور منتخب ایران شنبه به تهران سفر می‌کند. این سفر در تناقض آشکار با خواست آمریکا برای منزوی کردن ایران است.

رئیس‌جمهور آمریکا یک روز پس از انتخابات ریاست‌جمهوری ایران، در نشست ریاض خواستار منزوی کردن ایران در جامعه جهانی شد. سفر موگرینی به تهران حاوی چه پیامی است؟

این نماینده مجلس آلمان در ادامه مصاحبه خود با دویچه وله گفت: این سفر نشانگر پایبندی اتحادیه اروپا و اعضای این اتحادیه به برجام است. کنترل برنامه اتمی ایران، برنامه‌ای که دلیل تحریم‌های بین‌المللی بود، معیار سنجش ما برای توافقی است که با ایران داشتیم. حضور شخصی نماینده ما در مراسم تحلیف حسن روحانی حاوی این پیام است که ما به همکاری بر پایه اعتماد با دولت روحانی ادامه خواهیم داد. او بر خلاف سایر جریان‌های سیاسی داخل ایران تضمین‌کننده این همکاری است. از آن گذشته حسن روحانی در پی بهبود وضعیت اقتصادی ایران و گشایش اقتصادی این کشور است که دلیل بسیار ضروری است.

دمیچه ولی در ادامه از رولف موتزنیش پرسید: در برجام علاوه بر اتحادیه اروپا و سه کشور اروپایی (بریتانیا، فرانسه، آلمان) آمریکا یکی از مهم‌ترین طرف‌های مذاکره بود. دولت جدید ایالات متحده آمریکا اما ترجیح می‌دهد که توافق را لغو کند. در مجلس نمایندگان آمریکا نیز اکثریت قابل توجهی از منتقدان برجام حضور دارند. رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که در اکتبر آینده برجام را در مجلس نمایندگان آمریکا تأیید نخواهد کرد اجرای این تصمیم چه پیامدی برای اروپا و شرکت‌های اروپایی خواهد داشت؟

وی در پاسخ گفت: این وضعیت چندان جدید نیست. در زمان دولت اوباما هم مجلس نمایندگان آمریکا موافق برجام نبود و برجام در دولت اوباما بدون تصویب مجلس نمایندگان آمریکا امضا شد. البته موضع‌گیری دولت ترامپ یک چالش جدی است که روابط اروپا و آمریکا را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد. سیاستی که آمریکا در پیش گرفته بر پایه معیارهای واقع‌بینانه قابل اجرا نیست، چون ما می‌د‌انیم که ایران در حال حاضر به تعهدات خود در برجام عمل کرده است.

به توجه به شرایط پیش‌رو تا زمانی‌که نقض برجام از سوی ایران رخ ندهد اروپا باید به این توافق پایبند باشد اما به آن بسنده نکند و راهکاریی نیز برای حمایت از شرکت‌هایی که آماده همکاری‌ اقتصادی با ایران یا گسترش این همکاری‌ها هستند، در نظر گیرد. علاوه بر آن کشورهای اروپایی باید با همکاری یکدیگر سیاستمداران آمریکایی را متوجه ضرورت سیاستی واقع‌بینانه در خاورمیانه کنند. این منطقه‌ بدون تنش جدید هم گرفتار چالش‌های بزرگی است به عنوان مثال در عراق در سوریه لیبی و حتی بحران‌های ممکن دیگر.

دویچه در سوالی دیگر پرسید: به نظر می‌رسد مجلس نمایندگان آمریکا و دولت این کشور نظرشان به نظر عربستان سعودی در برخی تحولات منطقه نزدیک‌تر شده است. آمریکا و عربستان ایران را ریشه تمامی مشکلات خاورمیانه می‌دانند. آلمان با این نظر موافق نیست. اما دولت یا مجلس فدرال آلمان چگونه می‌توانند شکل‌گیری دیدگاه‌ دیگری در واشنگتن را تقویب کنند؟

رولف موتزنیش پاسخ داد که نکته دقیقا همین‌جاست. ما باید چهره‌های تأثیرگذار در سیاست و اقتصاد آمریکا را که در نهادهای سیاسی تصمیم‌‌گیرنده نفوذ دارند متقاعد کنیم که شکل‌گیری یک رابطه بر پایه اعتماد با دولت ایران و رئیس‌جمهور این کشور در منطقه بحران زده خاورمیانه بسیار مهم است. بازی برد-برد برای دو طرف زمانی شکل می‌گیرد که یک رابطه قابل اعتماد وجود داشته باشد. در ایران هم گروه‌های پرنفوذی معتقدند برجام چه از نظر سیاسی و چه از نظر اقتصادی قابل توجیه نیست. باید واشنگتن را قانع کنیم که وضعیت پیچیده است.

در تصویب دور تازه تحریم‌ها علیه ایران هم دیدیم که تأثیرگذاری ممکن است. ابتدا این طور به نظر می‌رسید که رئیس‌جمهور آمریکا بدون مشورت با شرکای اروپایی خود تصمیم گرفته است اما حال به نظر می‌رسد که با شماری از کشورهای اروپایی در این مورد مذاکره شده است که به نظر من ضروی بود. اینکه دولت آمریکا در آینده چطور تصمیم‌گیری کند البته پرسش دیگری است. ما می‌دانیم که سفیر آلمان در واشنگتن، دولت آلمان و تک تک نمایندگان مجلس فدرال در ارتباط با همتایان آمریکایی خود تلاش می‌کنند سیاست دو کشور در مورد ایران به هم نزدیک‌تر کنند.

عضو فعال

«مک مستر» مخالفان برجام را از شورای امنیت ملی آمریکا اخراج کرد

جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۹

یک سایت آمریکایی از اقدام مک مستر در اخراج مخالفان توافق هسته ای ایران از شورای امنیت ملی آمریکا خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از «پاور لاین بلاگ»

(powerlineblog)، رابرت مک مستر مشاور امنیت ملی آمریکا، در ادامه اختلافات خود با «استیو بانون» اقدام به اخراج ۳ نفر از اعضای شورای امنیت ملی آمریکا که از

نزدیکان بانون بوده اند کرده است.

نکته عجیب در این مورد آن است که این افراد از حامیان رژیم صهیونیستی و مخالفان برجام هستند.

افراد اخراج شده عبارتند از «اِزرا کوهن واتنیک»، مدیر ارشد اطلاعات، «درک هاروی» مشاور ارشد خاورمیانه، و «ریچ هگینز» مدیر برنامه ریزی های استراتژیک.

اختلافات میان مک مستر و بانون درحالی است که روند اختلافات در کاخ سفید بسی

4. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج سابق از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

بیانیه اتحادیه اروپا درباره سفر موگرینی به تهران

۹۶/۰۵/۱۴ :: 18:2

موگرینی بر تعهد اتحادیه اروپا به برجام تأکید کرد/
    لزوم یافتن سریع راه حل سیاسی برای بحران سوریه

اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد که رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سفر به تهران بر لزوم اجرای کامل و مؤثر برجام توسط تمامی طرفین 1+5 و ایران تأکید کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای در خصوص سفر «فدریکا موگرینی» رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا و معاون رئیس کمیسیون

اروپا به تهران برای شرکت در مراسم تحلیف «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران اعلام کرد: در این سفر، موگرینی همچین نشست‌های دوجانبه‌ای با روحانی، جواد

ظریف وزیر خارجه ایران و اکبر ولایتی مشاور سیاست خارجی رهبر معظم ایران برگزار کرد و در میزگردهایی در شورای سیاست خارجی ایران به ریاست کمال خرازی وزیر

خارجه سابق ایران شرکت کرد».

بنا بر این بیانیه، موگرینی در نشست‌های دو جانبه در خصوص وضعیت اجرای برجام گفت‌وگو کرد.

اتحادیه اروپا در ادامه افزود، رئیس‌ سیاست خارجی اتحادیه اروپا تصریح کرد برجام همانطور که در 6 گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی تأیید شده است و همچنین از

طریق نتایج اقتصادی که پس از لغو تحریم‌های اقتصادی و مالی مرتبط با برنامه هسته‌ای، در حال تحقق اهداف خود می‌باشد.

موگرینی بر تعهد بی‌نظیر اتحادیه اروپا بر برجام تأکید کرد و بر اهمیت تاریخی، ابعاد چندجانبه و اهمیت این توافق برای ثبات منطقه ای و جهانی تأکید کرد.

بر اساس این گزارش، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا بر لزوم اجرای کامل و مؤثر توافق توسط تمامی طرفین در سراسر بازه این توافق تأکید کرد.

این بیانیه می افزاید؛ «نماینده ارشد اتحادیه اروپا همکاری دوجانبه میان اتحادیه اروپا و ایران در حوزه‌‌های مختلف را مورد بررسی قرار داد و دو طرف بر تمایل خود به

گسترش این همکاری تأکید کردند و مذاکرات در نشست بعدی گفت‌وگوهای سطح عالی ادامه خواهد داشت».

در پایان این بیانیه آمده است که موگرینی در خصوص اوضاع منطقه با مقامات ایرانی رایزنی کرد و همچنین بر حمایت از یک مکانیسم منطقه‌ای گفت‌وگو کرد و همچنین

یافتن سریع یک راه حل سیاسی برای درگیری‌های سوریه بحث‌هایی را صورت داد.

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج سابق از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

مقام آلمانی در دیدار با ظریف:

برجام برای آلمان اهمیت دارد/ علاقه مند به همکاری با ایران هستیم

- یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۹

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: از تعهد آلمان برای گفتگو و همکاری، خرسند هستیم، آلمان می تواند نقش مهمی در پیشرفت بسیاری از موضوعات داشته باشد. به

گزارش خبرگزاری مهر، «میشائیل روت» وزیر مشاور در وزارت خارجه آلمان صبح امروز با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد. روت در این دیدار

گفت: ما متعهد به صلح و ثبات و علاقمند به همکاری با جمهوری اسلامی ایران هستیم. برجام برای آلمان اهمیت دارد. از تلاش های جناب روحانی برای باز کردن درب ها

سپاسگزاریم، آلمان به تماس های خود در سطح بالا با ایران ادامه خواهد داد. ظریف نیز در این دیدار اظهار داشت: از تعهد آلمان برای گفتگو و همکاری، خرسند هستیم.

آلمان می تواند نقش مهمی در پیشرفت بسیاری از موضوعات داشته باشد. طرفین در این ملاقات در خصوص موضوعات منطقه ای و ضرورت همکاری در خصوص ثبات

منطقه ای هم گفتگو و تبادل نظر کردند.

8. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید ایرج سابق از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال

در برنامه پایش مطرح شد؛

چین حساب‌ ایرانی‌ها را مسدود کرد/اولویت دولت دوازدهم ازدید مردم

دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۳

چین در اقدامی بی‌سابقه یک‌به‌یک در حال مسدود کردن حساب‌های ایرانی‌ها است؛ دلیل این بانک‌ها برای بستن حساب‌های ایرانیان در چین تحریم‌های بین‌المللی

وضع‌شده توسط آمریکا علیه کشورمان است.

به گزارش خبرنگار مهر، برنامه پایش دیشب به موضوع بستن حساب‌های ایرانیان در سه بانک چین پرداخت. در این برنامه عنوان شد که طی اطلاعاتی که از کارآفرین‌ها

به دست رسیده چین در اقدامی بی‌سابقه یک‌به‌یک در حال مسدود کردن حساب‌های ایرانیان می‌باشد ، دلیل این بانک‌ها برای بستن حساب‌های ایرانیان در چین

تحریم‌های بین‌المللی وضع‌شده توسط آمریکا علیه ایرانیان می‌باشد.

طبق اعلام فعالان اقتصادی کشورمان، چین حساب های ایرانیان در بانک های ABC و ICBC و MERCHENT را مسدود کرده است.

در این برنامه مجری با اعلام اینکه اگر ایرانیانی به همین علت حسابشان مسدود شده به این برنامه اطلاع دهند که تعداد زیادی از مردم بستن حساب‌ها توسط

بانک‌های چین را تائید کردند .

مهدی فرزانه، بازرگان ایرانی از مشهد در پیامک خود گفت:«من تو دو تا بانک مختلف چین حساب دارم ولی یدونه رو مسدود کردن نمیدونم چجوریه»؛ بیننده دیگری

دراین‌باره گفت:تا الان سه تا از حساب‌های من را هم چینی‌ها مسدود کردند و این روند هنوز ادامه دارد، جالبه بدونید چندین بار من رفتم چین ولی این مسئله داره

پیچیده تر میشه».

«بانک ABC چین حساب منو مسدود که کرده هیچی با صحبت‌هایی که کردم گفتن که باید بیایی اینجا تکلیفش معلوم بشه حالا باید ۵ میلیونم خرج کنم برم چین اینم از

کار کردن با چینیا!» این گفته یکی از فعالان اقتصادی تهرانی در مورد بستن حساب‌هایش در چین است.

اولویت دولت دوازدهم از دید مردم

بیش از ۶۵ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی این برنامه دیشب با انتخاب گزینه اشتغال عنوان کردند که اولویت دولت دوازدهم باید اشتغال باشد.

سؤال این نظرسنجی به این شرح بود: به نظر شما دولت دوازدهم به کدام کار باید اولویت بیشتری بدهد ؟ ۱- ایجاد اشتغال ۲- مهار تورم ۳- مبارزه با فساد

در پایان این نظرسنجی بیش از ۶۵ درصد از شرکت‌کنندگان عنوان کردند اولویت باید ایجاد اشتغال باشد . مبارزه با فساد با ۲۳.۴۶ درصد گزینه دوم و مهار تورم با ۱۱.۱۳

درصد سومین موضوعی است که از دید مردم دولت باید به آن رسیدگی کند .

عضو فعال

نشنال اینترست منتشر کرد؛

بیانیه بیش از۴۰ شخصیت آمریکایی در خصوص نحوه برخورد ترامپ با برجام

چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۲

بیش از ۴۰ شخصیت آمریکایی با انتشار بیانیه ای توصیه هایی را به شخص رئیس جمهور ایالات متحده در مورد نحوه برخورد با برجام ارائه کرده اند. به گزارش خبرگزاری

مهر
    به نقل از نشنال اینترست، بیش از ۴۰ شخصیت آمریکایی در بیانیه ای با عنوان «بیانیه ای برای سیاستی جامع جهت فشار بر ایران» -

Statement on a Comprehensive Policy to Constrain Iran - خطاب به رئیس‌جمهور آمریکا از وی خواسته‌اند ضمن پایبندی به برجام سیاستی جامع برای مهار ایران

تدوین کند.

بخش های مهم این بیانیه به شرح زیر است:

- تا زمانی که آژانس بین المللی انرژی اتمی، آمریکا و سایر کشورها تایید می کنند که ایران تعهداتش را اجرا کرده است، تایید پایبندی ایران به برجام ادامه یابد.

-آمریکا باید به طور کامل در کار کمیسیون مشترک برجام، هیاتی که اختصاصا برای نظارت بر پایبندی هم طرف های توافق تشکیل شده است، درگیر باشد.

- پیشنهاد می شود یک هیات مشورتی متشکل از ایران، روسیه، ترکیه، ایالات متحده، چین، عربستان سعودی و اتحادیه اروپا تشکیل شود و مرتبا تبادل نظر در زمینه

مناقشات بزرگ منطقه انجام شود.

-امضاکنندگان این بیانیه هشدار داده اند که اگر آمریکا به طور یکجانبه و در فقدان شواهد لازم از پایبندی ایران به برجام امتناع ورزد، این اقدام تبعاتی برای امنیت ملی

آمریکا خواهد داشت.

به گزارش مهر، در ابتدای این بیانیه آمده است: گزارش ها حاکی است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ممکن است در ماه اکتبر از تایید پایبندی ایران به برجام

امتناع ورزد که این امر می تواند به ازسرگیری تحریم ها علیه ایران که طبق توافقنامه 2015 تعلیق شده، منجر شود. انجام چنین کاری آمریکا، نه ایران، را در وضعیت عدم

پایبندی به آن توافق قرار می دهد.

در این بیانیه تاکید شده است: به جای این کار، ما به تدوین یک سیاست جامع در قبال ایران تاکید داریم که منافع ملی آمریکا را بیشتر تامین کند.

نگارندگان بیانیه از ترامپ خواسته‌اند از توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ خارج نشود، اما راهبردی جامع برای مقابله با سیاست‌های ایران در منطقه تدوین کند. آنها

نوشته‌اند: چنین رویکردی بدون خطر جنگ و به خطرانداختن جان آمریکایی‌ها و منابع این کشور، به مقابله با اقدامات تهدیدآمیز ایران علیه همسایگانش خواهد پرداخت،

دستیابی به سایر اهداف آمریکا در منطقه را تسهیل کرده و از دستیابی این کشور به سلاح‌های هسته‌ای جلوگیری خواهد کرد.»

مقام‌ات سابق آمریکایی همچنین خواستار ایفای نقش جدی‌تر این کشور در نظارت بر پایبندی ایران به برجام شده‌اند، اما از دولت ترامپ خواسته‌اند به رایزنی‌هایی با سایر

اعضای گروه ۱+۵ جهت افزایش محدودیت‌های پیش روی ایران در توافق هسته‌ای شده‌اند.

آنها همچنین خواسته‌اند نمایندگان ایران، عربستان، روسیه، ترکیه، آمریکا، چین و اتحادیه اروپا در قالب یک هیئت مشورتی که ترامپ تشکیل می‌دهد به رایزنی‌های

منظم با یکدیگر درباره مناقشات منطقه بپردازند.

نگارندگان بیانیه در یکی از توصیه‌های خود از ترامپ خواسته‌اند یک کانال ارتباطی در سطوح بالا با ایران ایجاد کند. به گفته آنها آمریکا از طریق چنین کانالی قادر خواهد بود

نگرانی‌های خود را مستقیماً به مقام‌های ایران منتقل کند.

در میان امضا کنندگان این بیانیه نام هایی چون «نیکلاس برنز»، قائم مقام سابق وزارت خارجه آمریکا، «رابرت آینهورن»، مشاور سابق وزیر خارجه آمریکا در امور منع اشاعه،

«جان لیمبرت»، مشاور سابق وزیر خارجه آمریکا در امور ایران، «ریچارد نفیو»، معمار تحریم های ایران در وزارت خارجه آمریکا، «پل پیلار»، مقام اسبق سیا، «جیمز دابینز»،

«لسلی گلب»، «لی همیلتون»، «ریچارد لوگار»، «ولی نصر»، «جوزف نای»، «برنت اسکوکرافت»، «گری سیک»، «آن ماری اسلاتر»، «لارنس ویلکرسون» و «تیموتی

ورث» دیده می شوند.

11. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج سابق از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

منابع آگاه در کاخ سفید:

۹۶/۰۵/۲۰ :: ۱۱:۲۷

ترامپ در گزارش ماه اکتبر از توافق هسته‌ای خارج می‌شود

شبکه آی ۲۴ به نقل از منابع آگاه در کاخ سفید مدعی شد ترامپ در گزارش ماه اکتبر از توافق هسته‌ای خارج خواهد شد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، شبکه آی 24 به نقل از منابع آگاه در کاخ سفید مدعی شد که ترامپ در گزارش ماه اکتبر از توافق هسته‌ای خارج خواهد شد.

بنابر گزارش رسانه‌های آمریکایی، ترامپ در گزارش سه ماه قبل نیز با اصرار وزرای خارجه و دفاع این کشور قانع شده که تایید کند ایران به توافق هسته ای پایبند بوده است.

ترامپ که در دوران رقابت‌های انتخاباتی خود برجام را به عنوان بدترین توافق تاریخ آمریکا دانسته و قول داده بود آن را پاره می‌کند، شب گذشته نیز گفته است که برجام فراتر از تعهدات

هسته‌ای، یک «روح» داشته که ایران آن را نقض می‌کند.

بر اساس گزارش رویترز، وی که بامداد جمعه در یک باشگاه خصوصی گلف در نیوجرسی با خبرنگاران سخن می‌گفت، ابتدا از عدم پایبندی ایران به برجام سخن گفت ولی سریعاً گفته خود را بر

اساس ادبیات دولتمردانش تصحیح کرد و گفت که منظورش «روح برجام» بوده است.

رئیس‌جمهور آمریکا در این خصوص گفت: «فکر می‌کنم که این توافق وحشتناکی است. آنها به این توافق پایبند نیستند و مطمئناً به روح آن هم پایبندی ندارند.»

ترامپ با لحنی تهدیدآمیز گفت: «فکر می‌کنم در آینده خواهید دید که اگر (ایرانیان) رو به پایبندی (به توافقنامه و روحش) نیاورند، اتفاقات خیلی سخت و تأثیرگذاری خواهد افتاد.»

این درحالیست که مقامات ایرانی بارها واشنگتن را به عدم پایبندی به روح و متن برجام متهم کرده اند.

کمیسیون نظارت بر برجام در ایران اخیرا در جلسه ای اقداماتی را برای مقابله با آمریکا در صورت خروج این کشور از برجام تدوین و آماده کرده است.

13. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج سابق از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال امام قلی خان آواتار ها
    تشکر شده 5,371 بار در 1,383 ارسال

اکبری جونم. ترامپ غلط کرد. ای الهی که بمیرد تا زنش را زودتر بستانم برای خودم تا بفهمد زندگی چه طعمی دارد. چون این ترامپ این زن را حیف و میل نموده اتس. این احمق آدمی نمی باشد که هرچه گفت باور نماییم. گوش بهش نده.
    با تشکر
    نه محقق بود نه دانشمند چارپایی بر او کتابی چند
    از هم ندوشیم.
    با هم بنوشیم.

15. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید امام قلی خان از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

در واکنش به سخنان روحانی؛
    ۹۶/۰۵/۲۴ :: ۱۱:۱۹
    روسیه: مسکو تمام تلاش خود را برای باقی ماندن ایران در برجام به کار می‌گیرد

یکی از مقامات ارشد پارلمان روسیه اعلام کرد که کشورش تمامی تلاش خود را برای متقاعد کردن ایران به ادامه حضور در توافق هسته‌ای با 1+5 به کار خواهد گرفت.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یکی از اعضای مجلس اعلای روسیه اعلام کرد که مسکو تمامی تلاش خود را به کار می‌گیرد تا ایران را متقاعد کند که از برجام خارج نشود.
    «اولگ موروزوف» یکی از اعضای کمیته امور خارجی مجلس اعلای روسیه روز سه‌شنبه (امروز) به خبرگزاری روسی اسپوتنیک اعلام کرد: «فکر می‌کنم که ما تمامی

اقدامات ممکن را به کار خواهیم گرفت تا ایران را متقاعد کنیم که وضعیت موجود را حفظ کند. گسترش کنترل نشده فناوری‌های هسته‌ای به نفع هیچ کس نیست».

«حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران در سخنرانی امروز در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد
    که اگر آمریکا به افزایش تحریم‌های علیه ایران ادامه دهد، تهران می‌توان

ظرف چند ساعت از برجام خارج شود.

علیرغم پایبندی ایران به برجام، کنگره آمریکا اخیراً لایحه تحریم‌ها علیه کره شمالی، ایران و روسیه را تصویب کرد و «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا نیز این لایحه را امضا کرد.
    این تحریم‌ها در حالی علیه ایران تصویب شده است که طبق برجام، واشنگتن از اعمال تحریم‌های جدید و سیاست‌هایی که با هدف فشار اقتصادی به ایران وضع می شود، منع شده است.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 14 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 14 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع