صفحه 1462 از 1782 نخست ... 4629621362141214521459146014611462146314641465147215121562 ... آخرین
نمایش نتایج: از 14,611 به 14,620 از 17811

موضوع: پالايش نفت بندرعباس ( شبندر )

عضو عادی
    تشکر شده 160 بار در 51 ارسال

پاسخ : پالايش نفت بندرعباس ( شبندر )

نقل قول نوشته اصلی توسط ampour نمایش پست ها
    از استاد اناری هم چندوقته خبری نیست . ایشون هم هرجا هستند موفق باشند. البته هنوز دوستان قدیمی مثل زرشک . سوشیانت . آلن و ....... هستند که جای خوشحالی است . اول بگم خالی نکردم اما مثل گذشته تک سهم هم نیستم . گزارش 9 ماهه دردست تهیه واقدام است . عملیات طرح توسعه و افزایش ظرفيت پیشرفت فیزیکی خوبی داره اما نمیشه موضوع تحریمها را نادیده گرفت که در بعضی مدارها مشکل کمبود قطعه وجود دارد اما کماکان مثل چندین ماه پیش معتقدم بصورت نمادین یا عملیاتی یکی دو واحد اون را در دهه فجر امسال راه اندازی میشه . تنها توصیه من تشکیل سبد با رعایت دستورالعمل های بورسی بخصوص و بخصوص رعایت حد ضرر ......
    البته دوستان قدیمی میدانند که نگاه بنده در خصوص ارزش مهره ها چیست اما در واقع درحال حاضر در زنبیل کوچکم در کنار شاه بجای وزیر و اسب وفیل فقط از پیاده هایی استفاده میکنم که اگر درست عمل بشه وکمی صبرچاشنی اش کنم به آخر که برسن خودبخود میشن وزیر . ضمن اینکه نظر شخصی بنده که عاری از خطا نیست علاوه بر اعتقاد به شاه خودمان . اعتقاد به قلعه ایی دارم که دژ مستحکمی است (پترو) که فعلا با این سه مهره کارمیکنم . البته توصیه من به رعایت حد ضرر مربوط به گروه قبلی خودمان که از سهامداران 114 تومنی شبندر هستیم نیست . برای همه آرزوی سلامتی و سودمندی دارم . از استاد علیزاده وسایر اساتید بخصوص استاد کیانوش هم تقاضا میکنم مطالب وتحلیل های زیبایشان را در فروم درج کنند تا همه استفاد6 کنند
    سلام
    خوش آمدید من کم مطلب میزنم ولی با میانگین 9999 هنوز سهامدار شبندر هستم وحتی با محافظه کاری زیاد اقدام به نوسان گیری هم نکردم که شاید جا بمونم . ولی به این سهم اعتقاد فراوان دارم و همچون گذشته خوشحال میشوم که از اطلاعات شما استفاده کنم .
    استاد علیزاده هم مدتی است سهامدار تاپیکو شدند و در انجا فعال هستند ( منم سهامدار تاپیکو نیز هستم ) دوست داشتیم در این تاپیک هم فعال باشند که متاسفانه نیستند امیدوارم که مثل سابق همه شبندریهای قدیمی فعال شوند .
    صبر و ظفر یادتون نره

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید masoud1343 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 4,887 بار در 1,039 ارسال

داشتم اوایل تاپیک رو میخوندم صحبت های خیلی از ستاره داران واسم خنده دار بود شبندر رو ادعا میکردن بالای 100تومن نمیارزه
    اسمشون رو نمیارم ولی جالبه تو این مدت این ورا پیداشون نشده
    همین طوری خوبه ادامه بده ...

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید رامین حیاتی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 1 ارسال

کسی اطلاع داره رشد شبندر از کی میخاد شروع بشه؟

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 1 ارسال

Question پاسخ : پالايش نفت بندرعباس ( شبندر )

کسی میدونه شبندر هدف اولش چنده؟

عضو فعال ampour آواتار ها
    تشکر شده 3,061 بار در 1,060 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط alizadeh.f نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان- 1392/07/08

(عذرخواهي به خاطر تاخير پيش آمده- كاري پيش آمد. و اما خبري كه قول داده بودم.....)

پتانسيل ناب ديگري از شبندر.......

دوستان عزيز بنده چند ماه پيش و زماني كه حتي گزارشات حسابرسي شده 91(799 و سپس 757 ريال) اعلام نشده بود از سود 350-400 توماني شبندر براي سال 92 صحبت كردم...
    لينكهاي اين مطالب موجود است(اكثر تالار ها و سايت هاي بورسي بعدا" همين مطالب را تكرار كردند)
    در تالار اختصاصي و قبل از ارائه گزارشات 92 (گزارش اولين پيش بيني و پيش 3 ماهه( از حاشيه سود 15% صحبت كردم.محقق شد....

يادداشت ها و اخبار و مطالب بورسي : عليزاده..............

مطالب زير هم براي اولين بار در اين تالار ارائه ميگردد: 2 هقته براي اعلام اين خبر صبر كردم و تا به حال در هيچ جايي مطرح نشده. پس خبر 100% بكر و دست اول است.
    قطعا" با برداشت توسط سايت هاي پولي و ساير تالار ها به عنوان خبر خوب خواهيد شنيد....

قبلا" هم بارها عرض كردم تالار گفتمان شبندر مرجع اطلاعات شبندر است.

و اما:.....

شبندر بيشترين حجم محصولات يورو 4 و يورو 5 را در بين شركت هاي پالايشگاهي در بورس دارد كه اختلاف حجم توليد اين نوع محصولات با كيفيت با توجه به سطح توليد ساير شركت ها فاصله زيادي محسوب ميشود .(دليل اصلي اين است كه شبندر مدرنترين پالايشگاه است)

در گزارشات هيات مديره اصلاحي سال 91 آمده است:
    طرح افزايش ظرفيت بنزين:
    اهداف كلي طرح:

افزايش ظرفيت توليد بنزين
    ارتقاء كيفيت محصولات اصلي

خوب ما از اين به بعد با بند دوم يعني ارتقاء كيفيت محصولات اصلي كار دارم...
    به عبارتي اين شركت( شبندر) با كيفيت ترين محصولات را در بين پالايشگاهي ها دارد و درصدد افزيش حجم توليد بيشتر اين محصولات با كيفيت است....

به عبارتي

1- حجم توليد محصولات يورو 4 و 5 الان شركت و بدون لحاظ طرح توسعه ، بالاترين حجم در بين پالايشگاه هاست.....
    2- علاوه بر بند 1، مشخصات طرح توسعه كه 82% پيشرفت دارد و هدف آن توليد محصولات با استاندارد هاي اروپايي است.....

http://www.tasnimnews.com/home/single/146164

به گزارش تسنیم، با بهره برداری از پروژه بنزین سازی پالایشگاه بندرعباس 4.8 میلیون لیتر در روز به تولید فعلی بنزین این پالایشگاه افزوده می شود. همچنین تولید بنزین با استاندارد یورو 4 در این پالایشگاه به 12.4 میلیون لیتر در روز خواهد رسید.

و اما:
    شبندر حاشيه سودي نزديك به 25% خواهد داشت....(كوتاه مدت %20 و ميان مدت 25%)

دلايل:
    دلايل مختلفي دارد كه در كنار مدرن بودن پالايشگاه، پس از مطالعه مطالب تالار اختصاصي اينجانب، اين مورد كه پتانسيل بسيار بالايي محسوب ميشود را به آنها اضافه كنيد....

http://forum.talarebourse.com/f70/t162741.html

شركت پيگير موضوع افزيش نرخ و دريافت تفاوت محصولات عادي با محصولات با كيفيت يا همان يورو 4-5 است. همچنين در تلاش است كه در فروش هاي بعدي اين تفاوت لحاظ گردد.
    شركت دلايل محكمي براي اين موضوع دارد و شركت پالايش و پخش و وزارت نفت چاره اي جز قبول اين موضوع ندارند:

چرا؟؟

پالايشگاه ها به جهت توليد محصولات يورو 4 مجبور هستند با هزينه استهلاك، سربار و دستمزد بالاتر گوگرد را از محصول جدا كرده و محصول عادي را تبديل به يورو 4 و گوگرد به عنوان محصول فرعي نمايند...
    به عبارتي بعد از اين فرآيند، نسبت به محصول عادي، محصول يورو 4 و گوگرد باقي ميماند...

جالب است بدانيد كه فروش محصول عادي براي شركت بسيار با صرفه تر از فروش محصول يورو 4 + گوگرد است. به عبارتي توليد محصول يورو 4 باعث كاهش سود نسبت به محصولات عادي ميگردد.چون قيمت هر دو يكي يست!!!
    سوال: آيا شركتي كه استاندارد هاي جهاني را رعايت ميكند و در صدد ارتقا كيفيت محصولات است بايد جريمه( كاهش سود) شود!!
    پاسخ: هرگز. اين نوع قيمت گذاري و سايت وزارت نفت است كه بايد تغيير كند....
    اقدامات در حال انجام است و .....
    پالايشگاه ها جوانترين صنعت بورس هستند و از زمان عرضه چندين چالش را پشت سر گذاشته اند....
    شبندر، شتران و لاوان به عنوان خوب هاي گروه در سال 91 عرضه اوليه شده است.
    با توجه به اجراي هدفمندي و آزادسازي قيمت هاي در 2 سال باقيمانده طبق قانون برنامه ، دولت قطعا" قيمت هاي را به زودي منطقي خواهد كرد و با تامين جيب دولت.....(منطقي كردن قيمت محصولات عادي و باكيفيت نسبت به هم)
    اگر دولت و وزارت نفت سياست اصلاح تفاوت قيمت نوع كيفيت محصولات و نه برابري قيمت محصولات پالايشگاهي را اصلاح ننمايد، پالايشگاه ها انگيزه توليد محصولات با كيفيت را از دست خواهد داد!!
    پس اين موضوع هم حل خواهد شد.
    جالب است بدانيد پالايشگاه نفت اصفهان( شپنا) طبق صورت هاي مالي 500 ميليون يورو براي ارتقا كيفيت محصولات ديده است. رقمي بيش از 2000 ميليارد تومان كه رقم بسيار هنگفتي است !!!(با يورو 4000)

با چه انگيزه اي!!! با انگيزه مساوي بودن محصولان عادي و با كيفيت!!هرگز

كارهايي در دست اقدام است كه اين موضوع هم مرتفع خواهد شد.
    به عبارتي چون شبندر بيشترين محصولات يورو 4 و يورو 5 را در بين پالايشگاه ههادارد قيمت محصولات آن بالاتر از ساير شركت ها خواهد بود و حاشيه سود را تا 25% و بيشتر ارتقا خواهد داد.....
    دوستان اينها پتانسيل هاي فوقالعاده اي هستند براي شبندر.(فوق العاده....)
    ضمنا" با توجه به تزريق نفت با كيفيت از جزيره هنگام در سال 92، سه محصول جديد به چرخه اضافه گرديده كه در گزارشات آتي خواهيم ديد...
    حلال.....
    لوبوكات سبك....
    آیزوریسایکل......

تلاش شركت براي مهندسي توليد، به عبارتي توليد محصولات با ارزش افزوده بالا و كاهش محصولات با حاشيه سود پايين( همانند نفت كوره) بي نظير است
    ...

مطالب بنده در تالار اختصاصي و تحليل هاي ذكر شده، گواه صحت يا عدم صحت موارد به عنوان پتانسيل هاي تحقق يافته شبندر و مطالب ذكر شده تا به حال است.

ضمنا" شبندر اگر عرضه اوليه ميشد با پي بر اي بالاي 7-8 بازار آيا با پي بر اي 5.5 عرضه ميشد!!!
    آيا با صادرات 2.5 ميليارد دلاري 1200 تومان عرضه ميشد!!!پس...

- كمترين پي بر اي بازار پالايشگاه ها متعلق به شبندر است.....(حتي با وجود ذخيره برگشتي ساير پالايشگاه ها)
    - مدرنترين پالايشگاه شبندر است......
    - صادراتي ترين پالايشگاه شبندر است......
    - بزرگترين طرح توسعه پالايشگاه هاي بورسي از آن شبندر است …(3 برابر طرح توسعه شپنا)

بنده 2 خط مطلب نميزنم بلكه مطالب را با تحليل، و استدلال آناليز مينمايم......
    برخي ها فقط پيام بازرگاني هستند و مطالب را كپي ميكنند....

سلامت و سربلند باشيد
    صرفا جهت اطلاع . البته نه به سبک بیست و سی
    چو عضوی به درد آورد روزگار - دگرعضوهارانماندقرار

8. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید ampour از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال omidvar آواتار ها
    تشکر شده 2,119 بار در 698 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط remi213 نمایش پست ها
    یه کاری کردن سهم حجم مبناش هم نمی خوره!!! ساعت 11:56

کجایی شبندری که 10 دقیق اول بازار 10 میلیون معامله می شد....

یوسف گم گشته باز اید به کنعان غم مخور
    شمس وقمر هردو چو پنهان شوند

شب پره بازیگر میدان شود

نقل قول نوشته اصلی توسط ALEN نمایش پست ها
    کم پیدایی ، بد بی وفا شدی !!!!!!
    خیلی مخلصیم . لاوانو چی کردی؟ امضات تغییر کرده .

11. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید ampour از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال محمد 66 آواتار ها
    تشکر شده 10,024 بار در 2,640 ارسال

13. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید محمد 66 از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط Sushiant نمایش پست ها
    بزن زنگو......!!!!

آبجی کجایی ما که دلمون پوکید تو این تاپیک !!!! نه فرزاد نه کیانوش نه اناری نه آمپور ...!!! ماییم و زرشک !!! دوستان دیگه هم فکر کنم از قیمتهای بالای 1000 با شبندرن !!!

بیا اینجا !!! من گفتم حتما خالی کردی ....!!! خلاصه خودتو به ما بنما.....
    چش مایی
    هرجا باشم مخلص دوستان خوب این فروم هستم بخصوص جنابعالی که در جوار آقا امام رضا هستی . یاعلی

15. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید ampour از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 4,887 بار در 1,039 ارسال

شبندر کف کف داره معامله میشه چه خبرته پاشو از خواب
    همین طوری خوبه ادامه بده ...

17. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید رامین حیاتی از ایشان تشکر کرده است:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع