صفحه 5 از 15 نخست ... 2345678 ... آخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 145

موضوع: خلاقیـتهای هنــــــــــری

ستاره دار (1) کیوان آواتار ها
    تشکر شده 23,351 بار در 4,529 ارسال
    تابلو 3 : دریچه
    تابلو سوم من آخرین کارم از روی نمونه کارهای باب راس بود و فقط میخواستم نقاشی بیضی روی بوم را امتحان کنم و در عین حال با رنگهای متضاد از 2 تابلوی اول نقاشی کنم. وهمچنین تکنیک ماسک را در اینجا امتحان کردم که بعدا در تابلوهای دیگرم مورد استفاده قرار دادم.
    در این 3 تابلو احساس کردم چیزی که میخوام را از باب راس آموختم. اون تحریکم کرد و باعث شد من قلمو را بدست بگیرم. از این به بعد تصمیم گرفتم هر ایده ای که به ذهنم اومد یا تصویری که جذبم کرد را بکشم ولی تا حد امکان از روشهای سرعتی باب راس استفاده کنم و تابلوهامو نه ظرف نیم ساعت ، ظرف یک تا حداکثر چند روز تمام کنم. در مطالب بعدی توضیحات بیشتری میدهم.

ما را به چوب و رخت شبانی فریفته اند ، این گرگ سالهاست که با گله آشناست

2. 15 کاربر به خاطر ارسال مفید کیوان از ایشان تشکر کرده اند:

هنر روی پوست تخم مرغ

4. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید کیوان از ایشان تشکر کرده اند:

تابلو 4 : درخت

همونطور که گفتم از این تابلو به بعد تصمیم گرفتم ایده ها و الهامات ذهنی خود را بر روی بوم بیاورم.
    در انتهای کوچه ما درختی بود تک و تنها ولی سرسبز و با نشاط و پر حجم. این طرح در ذهنم نقش بست . تصاویر زیادی از درختها را نگاه کردم تا طرحی شبیه آنچه می بینید بوجود بیاورم.
    در ترسیم برگها و سنگچینها از همان روش ضربه زنی با قلم مو استفاده کردم و البته به تابش نور و درخشش و سایه ها هنگام ضربه زنی نیز توجه کردم. بدنه درخت را نیز با کاردک کشیدم. این تابلو را یکروزه کشیدم. کلی بهم حال داد چون طرح خودم بود.
    به این تابلوم یک حس خوبی دارم!

6. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید کیوان از ایشان تشکر کرده اند:

هنر با میله
    یک هنرمند با برشهایی از میله در طول و اندازه های مختلف و قراردادن کنار یکدیگر تصاویر برجسته ای از پرتره ایجاد کرده است.
    اگر از کنار تابلوها نگاه کنید متوجه برجستگی خواهید شد.

8. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید کیوان از ایشان تشکر کرده اند:

تابلو 5 : ببر بنگال
    یک سبک متفاوت ، دنیای فانتزی من!
    شاید به دید خیلی ها کارتون و شخصیتهای کارتونی یا دنیای فانتزی مناسب کار روی بوم نباشد! ولی من هیچ مرز و بومی را نمی شناسم. کارتون و فانتزی بخش مهمی از دنیای درونی من است و دوست داشتم این تجربه را هم داشته باشم. برای درک این تابلو ام باید ذهنیت فانتزی شبیه خودم باشد وگرنه شاید از دید یک هنرمند مضحک به نظر برسد!
    کارکتر فوق مربوط به دوران کودکی ام است. البته ان کارکتر بسیا ساده و 2 بعدی بود. من سعی کردم آنرا شادمانه تر و برجسته و تکمیل شده ظاهر کنم.
    و اما برای منظره جنگل زمینه نیز تصاویر زیادی از درختان و برگها و سایه روشنهای تصاویر جنگل را مرور کردم و خلق منظره مورد نظرم از یک جنگل چندان ساده به نظر نمی رسید خصوصا که برای بار اول میخواستم از زمینه سیاه استفاده کنم. تمام برگها را چه بزرگ ، چه کوچک را با ضربات قلمو ایجاد کردم. شاید کشیدن برگها ساده تر بود اما میخواستم حتما با همان روش باشد. همچنین میخواستم پرتوهای نور خورشید را به وجود بیاورم که مجبور بودم ریسک کنم و روی نقاشی کشیده شده این حرکت را بزنم.
    در نهایت هارمونی سبز و نارنجی را به وجود آوردم و یک شات از جناب ببر در دنیای خیالی ام گرفتم و بر بوم نقش بستم.

10. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید کیوان از ایشان تشکر کرده اند:

کف پوش همه کاره
    این البته هنر حساب نمیشه ولی خلاقیت در اون هست.
    ژاپنی ها کف پوشی ساخته اند که روی آن مانند فوم و براینشستن راحت میباشد و در عین حال از نقاط مختلف آن میتوان تا کرد و به صورت میز ناهارخوری صندلی میز کار و نظایر آن تبدیل کرد.
    البته این کاربردش به نظرم بیشتر به درد همون ژاپن که با محدودیت فضای زندگی درگیر هشتند میخورد!

12. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید کیوان از ایشان تشکر کرده اند:

اول...به این پرتره ها و نقاشی های چهره نگاه کنید تا من در پست بعدی توضیح بدم که به چه روشی کشیده شده اند !

14. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید کیوان از ایشان تشکر کرده اند:

اینهم روش هنرمند در پست قبل!

کل تابلوها زنده بودند! در حقیقت هنرمند روی انسانهای واقعی نقاشی کرده بود !

16. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید کیوان از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال behnam آواتار ها
    تشکر شده 98,027 بار در 10,087 ارسال
    ده اثر هنری گرانقیمت دنیا

هفته گذشته بود که حراجی ساتبی در نیویورک یک نسخه از تابلوی جیغ ادوارد مونش را به قیمت 119,922,500 دلار به فروش رساند و رکورد فروش یک اثر هنری را در یک حراجی شکست. به همین مناسبت نگاهی داریم به ده اثر هنری معروفی که بالاترین قیمت فروش را در جراجی های معتبر داشته اند.

تابلوی جیغ، ادوارد مونش، 1895، در دوم می 2012 در حراجی ساتبی به قیمت 119,922,500 دلار به فروش رسید.

Green Leaves and Bust، پابلو پیکاسو 1932، در سی ام آوریل 2010 در حراجی کریستی به قیمت 106,482,500 دلار به فروش رسید. تصویر بخشی از تابلو Green Leaves and Bust

مجسمه مرد پیاده، البرتو جیا کومتی 1961، در 12 ژانویه 2012 در حراجی ساتبی به قیمت 105,182,398 دلار به فروش رسید.

پسری با یک پیپ، پابلو پیکاسو 1905، در 5 می 2004 در حراجی ساتبی به قیمت 104,168,000 دلار به فروش رسید.

گوستاو کلیمت، پرتره آدل بلوچ ـ بائر 1912، در 8 نوامبر 2006 در حراجی کریستی به قیمت 87,936,000 دلار به فروش رسید.

Triptych (نقاشی در سه پرده)، فرانسیس بیکن 1976، در 14 آوریل 2008 در حراجی ساتبی به قیمت 85.9 میلیون دلار به فروش رسید. این تابلو توسطرومن آبرامویچ مالک باشگاه چلسی خریداری شد.

گلدان چینی قرن هجدهمی، در 12 نوامبر در حراجی Bainbridges به قیمت 85,921,461 دلار به فروش رسید

Dora Maar au Chat، پابلو پیکاسو 1941، در 22 مارس 2006 در حراجی ساتبی به قیمت 83,429,503 دلار به فروش رسید.

پرتره دکتر گاچت، ونسان ون گوگ 1890، در 15 می 1990 در حراجی کریستی به قیمت 82,500,000 دلار به فروش رسید.

Bassin aux Nymphéas، کلود مونه 1919، در 24 ژئون 2008 در حراجی کریستی به قیمت 66,212,514 دلار به فروش رسید.

18. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید behnam از ایشان تشکر کرده اند:

در ادامه تابلوهای خودم...

تابلو 6 : گل ابریشمی

این تابلو و تابلوی بعدی شاید به نظر بینندگان جالب به نظر نیاد ، خب مشکل از خودم بود که فکر میکنم نتونستم ایده های ذهنیمو طوری روی بوم انتقال بدم که بیننده بدون توضیحات من متوجه بشه!
    حقیقتش یکبار که تصاویری که با افکتهای کامپیوتری دستکاری شده بود را دیدم این ایده را در ذهن من ایجاد کرد که تصاویری بکشم که هدف وجود واقعی آن شی یا موجود نباشد ، بلکه فقط آنرا تداعی کند و از اجزایی چون پرتو ، تشعشع ، بافت و نظایر آن تشکیل شده باشد.
    در این تابلو هدف من رسم گل سرخ نبود ، میخواستم تخیلی از یک گل سرخ ایجاد کنم با پرتوهایی ابریشم مانند! میخواستم یک روش و سبک جدید به وجود بیاورم! با حرکت قلم مو به صورت ناگهانی و کششی روی بوم! شاید ظاهر تابلو ساده به نظر آید اما در حقیقت سرخی گلبرگها را نیز با چندین لایه ایجاد کردم و نه به صورت رنگ آمیزی یکنواخت.

20. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید کیوان از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 5 از 15 نخست ... 2345678 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع