صفحه 54 از 164 نخست ... 4445152535455565764104154 ... آخرین
نمایش نتایج: از 531 به 540 از 1632

موضوع: صنايع پتروشيمي خليج فارس (فارس)

ستاره دار (2) اشکبوس کهنه سوار آواتار ها
    تشکر شده 22,232 بار در 2,375 ارسال

حاشیه های عرضه اخراج گران فروش سال از تالار شیشه ای

در حالی سهام بزرگترین شرکت مشمول اصل چهل و چهار در آخرین روز سال وارد تالار شیشهای شد که فعالان بازار سرمایه از این مهمان استقبال نکردند و با عنوان گران فروش سال، آن را از تالار شیشه ای بیرون راندند.

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، وعده مسئولان سازمان خصوصی برای عرضه بزرگ ترین شرکت مشمول اصل چهل و چهاری در سال جاری محقق شد و علی رغم مخالفت سهامداران مبنی بر عدم عرضه سهام این شرکت در پایان سال، سازمان خصوصی سازی نسبت به فروش این شرکت در آخرین روز معاملاتی سال 91 اقدام کرد.

به این ترتیب با درج هلدینگ و برگزاری جلسه معارفه،عرضه سهام هلدینگ منوط به ارائه صورتهای مالی تلفیقی و بودجه حسابرسی شده بود که این شرکت در روز شنبه نسبت به ارائه اطلاعات اقدام کرد تا مقدمات عرضه این شرکت در روز دوشنبه (آخرین روز معاملاتی) فراهم شود.

به این ترتیب قرار بود در معاملات امروز بزرگ ترین خصوصی سازی سال انجام شده و 5 درصد از سهام هلدینگ خلیج فارس در بورس عرضه شود.

با توجه به اینکه در جلسه معارفه این شرکت قیمت 400 تومان از سوی سهامداران اعلام شد، خریداران در روز عرضه قیمتهای 400 و 500 تومان را وارد سامانه معاملاتی کردند و منتظر نظر فروشنده در و حاضر به افزایش قیمت های پیشنهادی خود نشدند.

در آخرین روز معاملاتی بورس تهران تعداد قابل توجهی از خریداران در تالار شیشهای حضور داشته و با هجوم به مانیتورهای داخل تالار قیمتهای وارد شده به سیستم را رصد می کردند.

در پایان معاملات سازمان خصوصی سازی که منتظر افزایش قیمت از سوی تقاضا کنندگان بود قیمت 995 تومان را وارد سامانه معاملاتی کرد که به دلیل اختلاف قابل توجه قیمت مورد نظر سازمان با قیمت بازار، بازار سرمایه از این قیمت استقبال نکرد و حاضر به خریداری سهم در این قیمت ها نشد.

در حالی که 11 هزار سهم این شرکت به قیمت 995 تومان معامله شد که عرضه بزرگ ترین شرکت اصل چهل و چهاری به دلیل به حد نصاب نرسیدن باطل اعلام شد و سازمان خصوصی در فروش بزرگ ترین شرکت خود در آخرین روز معاملاتی ناکام ماند.

بسیاری از سهامداران و کارگزاران گران بودن قیمت سهم و عرضه در آخرین روز سال را دلیل به فروش نرفتن سهام هلدینگ خلیج فارس دانستند به طوری که یکی از کارگزاران در گفت وگو با ایسنا گفت: نظر بازار روی قیمتهای 500 تا 700 تومان بود ولی سازمان قیمت 995 تومان را ارئه کرد که بازار به دلیل گران بودن از این قیمت استقبال نکرد.

یکی دیگر از کارگزاران معتقد بود که گرچه زمان عرضه سهم نامناسب بود ولی اگر سازمان خصوصی سازی سهم را در قیمت های پایین تر عرضه می کرد با استقبال بازار مواجه می شد و بازار آن را خریداری می کرد.

در عین حال یکی از سهامداران به ایسنا گفت: نظر بازار برای این سهم قیمت 350 تومان بود ولی سازمان خصوصی سازی قصد داشت سهم را بالای هزار تومان عرضه کند ولی اگر سازمان قیمت را کاهش می داد حتما خریداری می شد.

یکی از کارگزاران نیز گران بودن سهم را علت به فروش نرفتن دانست و گفت: سهام هلدینگ خلیج فارس گران عرضه شد و قیمت این شرکت واقعا گران بود.

در عرضه سهام این شرکت مسئولان سازمان خصوصی سازی،هلدینگ خلیج فارس و شرکت بورس در ساختمان حافظ حضور داشتند ولی به علت به فروش نرفتن سهام شرکت، هیچ یک حاضر به پاسخگویی در مورد ناکامی این عرضه نشدند و تنها معاون بازار شرکت بورس نیم ساعت بعد از عرضه وارد تالار شیشهای شد و در مورد علت به فروش نرفتن سهم در مقابل خبرنگاران پاسخ داد.

پس از پایان عرضه سهام هلدینگ خلیج فارس، کارگزاران در آخرین روز معاملاتی تالار شیشهای را با دید و بوسی ترک کردند و تنها لوح شرکت هلدینگ خلیج فارس که بعد از عرضه اولیه توسط شرکت بورس به شرکتها اهدا می شود، روی میز فروش باقی ماند.

انتهای پیام
    http://isna.ir/fa/news/91122817925/%...88%D8%B1%D8%B3
    در کوتاه مدت صداهاي بلند مي مانند و در بلند مدت افکار بلند.

2. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید اشکبوس کهنه سوار از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال ata007 آواتار ها
    تشکر شده 31,931 بار در 5,976 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid Broker نمایش پست ها
    کسایی که سهمهاشون رو به خاطر فارس فروختن به اندازه کافی ناراحت هستن. لازم نیست حالا مسخرشون کنین و بیشتر از این نمک به زخمشون بپاشین.
    2ماهه که اینا پدرمون رو در آورده بودن با فروش های هیجانی
    حالا حالا هااااااا باید بکشن

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید ata007 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 96 بار در 23 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط ata007 نمایش پست ها
    2ماهه که اینا پدرمون رو در آورده بودن با فروش های هیجانی
    حالا حالا هااااااا باید بکشن
    این هم آخرین پست من در سال 91و شاید برای همیشه در فرومها!
    حدود 40 درصد نقد بودم برای فارس و حدود 50 درصد هم امروز دادم به صف!
    تایپک های شخلیجی در فرومهای متفاوت رو که خوندم فهمیدم:
    چقدر آدمای حسود و بچه ننه تو بورس ریخته ...
    والا خجالت داره
    من موندم از پستای بعضیاتون از جمله:
    ... جیگرم خنک شد... بازار تو دهنی زد به ... من گفته بودم ... حالا بکشید ... حقتونه و بسیار موارد دیگر...
    امیدوارم بعده عید به بازار تو دهنی نزنن

سال خوبی داشته باشید...

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید پلنگ صورتی از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر فعال
    تشکر شده 1,485 بار در 421 ارسال
    راستی سه تا معامله هم شد که 11 هزار سهم خرید شد
    بعد خود ناظر فهمید چه گندی زدن بلافاصله ابطال شدحالا دلم می خوام این سه تا کد بیان بگن هدفشون از خرید رو قیمت 995 تومان چی بود
    خیلی دوست دارم ببینمشون و یه ماچشون بکنم و سال نو رو حسابی بهشون تبریک بگم

8. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید alizali از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال ata007 آواتار ها
    تشکر شده 31,931 بار در 5,976 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط پلنگ صورتی نمایش پست ها
    این هم آخرین پست من در سال 91و شاید برای همیشه در فرومها!
    حدود 40 درصد نقد بودم برای فارس و حدود 50 درصد هم امروز دادم به صف!
    تایپک های شخلیجی در فرومهای متفاوت رو که خوندم فهمیدم:
    چقدر آدمای حسود و بچه ننه تو بورس ریخته ...
    والا خجالت داره
    من موندم از پستای بعضیاتون از جمله:
    ... جیگرم خنک شد... بازار تو دهنی زد به ... من گفته بودم ... حالا بکشید ... حقتونه و بسیار موارد دیگر...
    امیدوارم بعده عید به بازار تو دهنی نزنن

سال خوبی داشته باشید...
    درکت میکنم

ستاره دار (2) اشکبوس کهنه سوار آواتار ها
    تشکر شده 22,232 بار در 2,375 ارسال

هوشیاری بازار کار دست "فارس" داد

هوشیاری بازار کار دست "فارس" داد
    بنابر گزارش بورس ریپورت گران فروشی سازمان خصوصی سازی و هوشیاری بازار سرمایه مانع از انجام عرضه سهام فارس در سال 91 شد هرچند که به نظر می رسد این قیمت تا دو سال آینده نیز خریدار نداشته باشد.
    در کوتاه مدت صداهاي بلند مي مانند و در بلند مدت افکار بلند.

11. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید اشکبوس کهنه سوار از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Dr.boursi آواتار ها
    تشکر شده 9,118 بار در 1,609 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط alizali نمایش پست ها
    راستی سه تا معامله هم شد که 11 هزار سهم خرید شد
    بعد خود ناظر فهمید چه گندی زدن بلافاصله ابطال شدحالا دلم می خوام این سه تا کد بیان بگن هدفشون از خرید رو قیمت 995 تومان چی بود
    خیلی دوست دارم ببینمشون و یه ماچشون بکنم و سال نو رو حسابی بهشون تبریک بگم
    از طرف خودشون احتمالا بوده تا بقیه رو به خرید ترغیب کنن....
    بعد از گرفتن دکترا من دارم ماهی گیر میشم !!!

لذتی که در خرید سهم در منفی هست، در بخشش هم نیست!!!

13. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید Dr.boursi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 3,119 بار در 824 ارسال
    ی سوال اساسی....
    حالا حقیقی ها نخریدن...
    اون حقوقی های میلیارد دلارری و دستوری چی؟ چرا اونا نخریدن؟!!!!
    خیلی مشکوکه

15. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید MOSTAFA از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال anahita آواتار ها
    تشکر شده 2,034 بار در 646 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOSTAFA نمایش پست ها
    ی سوال اساسی....
    حالا حقیقی ها نخریدن...
    اون حقوقی های میلیارد دلارری و دستوری چی؟ چرا اونا نخریدن؟!!!!
    خیلی مشکوکه

دقیقا برای منم این سوال پیش امده ، کلا قضیه مشکوکه! !
    *** هرچه در جستن آنی ، آنی ***

17. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید anahita از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 852 بار در 344 ارسال
    در گروه پتروشیمی عرضه هلدینگ خلیج فارس در قیمت 995 تومان انجام نشد .در این رابطه معاون سازمان خصوصی سازی گفته :قیمتی که مدنظر سازمان خصوصیسازی بود با توجه به بررسیهای انجام شده، قیمت گذاری شرکت تأمین سرمایه و جلسات مشترک با وزارت نفت عدد خاصی بود، اما این عدد با رقم پیشنهادی خریداران فاصله داشت و ما حاضر به فروش این سهم به قیمت پیشنهادی خریداران نشدیم.وی با بیان اینکه خریداران تحلیل خاص خود را برای افزایش نداده و قیمت پیشنهادی داشتند، گفته: ما نیز تحلیل خاص خودمان را برای کاهش ندادن قیمت داشتیم. این موارد در بازار وجود دارد و همیشه اینگونه نیست که هر عددی ما پیشنهاد میدهیم مطابق خواست خریداران باشد.محمد تبار همچنین در پاسخ به این سوال که چرا سازمان خصوصی سازی حاضربه فروش هلدینگ در قیمتهای پیشنهادی نشد؟ گفته: بازار سرمایه کمی به عرضه هلدینگ کم لطفی کرد زیرا بازار تصور می کرد که می تواند سازمان خصوصی سازی را به دلیل عرضه بزرگ ترین شرکت دولتی و نیز عرضه در اخرین روز سال، تحت تاثیر قرار داده و سازمان به هر قیمتی سهم را عرضه میکند. اما این عادلانه نیست که سازمان خصوصی سازی به دلیل اینکه آخرین روز سال 91 بوده و بزرگ ترین شرکت اصل چهل و چهار در حال عرضه است، سهام این شرکت را به هر قیمتی به فروش برساند. خب به هر حال مسئولین نیز مجبورند به چنین اطهار نظراتی بپردازند.عدم موفقیت در عرضه بزرگترین شرکت پتروشیمی به هر حال برای سازمان خصوصی سازی نیز سنگین تمام شد.نظر مسئولین بورسی قیمت 1000 تومان برای سهم می باشد و به نظر نمی رسد اگر در ابتدای سال 92 نیز بر این قیمت اصرار داشته باشند بتوانند به راحتی این سهم را به فروش برسانند.خب در جایی که سهام هلدینگ خلیج فارس با پی بر ای 9 برای عرضه پیشنهاد می شود قطعاً ارزش سهام شرکت های پتروشیمی بورس که هم اکنون پی بر ای متوسط 4.7 دارند بیشتر خود را نمایان می سازد.علی صحرایی هم در پاسخ به سوالی که آیا سازمان خصوصی سازی در قیمت ارائه شده اشتباه نکرده است گفته: سازمان خصوصی سازی هیچ اشتباهی نکرده است زیرا قیمتها کارشناسی شده و تحلیلگران بازار و کارشناسان سازمان خصوصی سازی قیمتهای موردنظر خود را ارائه کرده بودند. این در حالی است که همزمانی هلدینگ خلیج فارس در پایان سال 91 موجب فروش نرفتن سهام این شرکت شد که شاید در سال 92 فرصت بهتری فراهم شود و ارزیابیهای بیشتری در قیمت گذاری این شرکت از سوی تحلیلگران بازار و سازمان خصوصی سازی ارائه شود. مدیر امور بورس ها و بازارها نیز در این باره اشاره کرده که : به نظر می رسد در این اتفاق نامیمون، سازمان خصوصی سازی به عنوان اولین متولی عرضه سهم مذکور با عدم بازاریابی مناسب و قیمت گذاری بسیار بالا موجب شد تا فعالان بازار سرمایه راغب به حضور در این واگذاری نشوند. این امر به نوبه خود نشان دهنده بی توجهی سازمان خصوصی سازی به نظر فعالان بازار و قیمت گذاری آن ها بوده که می تواند موجب استقبال سرمایه گذاران از دیگر سهم های مناسب بازار شود.وی همچنین گفته :هلدینگ خلیج فارس همچنان به عنوان سهمی پرپتانسیل محسوب می شود و امیدواریم در عرضه بعدی که خیلی هم دور نیست، واگذاری آن با موفقیت انجام پذیرد.کارگزار عرضه کننده در مورد اینکه آیا هلدینگ خلیج فارس سال آینده عرضه می شود، گفته:مجوزهای عرضه هلدینگ فقط برای سال 91 معتبر بود و این سهم برای عرضه شدن در سال آینده باید اطلاعات جدید را ارائه کند، بنابراین نمی توان انتظار داشت که سهام هلدینگ بعد از تعطیلات نوروز در بازار عرضه شود.با توجه به فروش نرفتن هلدینگ خلیج فارس در معاملات امروز بازار سریعا نسبت به این موضوع واکنش نشان داد و سریع اقدام به خرید سهام شرکت های ارزنده دیگر در گروه های مختلف نمودند

پرشین تحلیل

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)