صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16

موضوع: نظرات کاربران مختلف در خصوص نحوه معامله مناسب و توصیه هایی جهت انجام معاملات

ستاره‌دار (27) بابک 52 آواتار ها
    تشکر شده 63,384 بار در 15,430 ارسال

نظرات کاربران مختلف در خصوص نحوه معامله مناسب و توصیه هایی جهت انجام معاملات

با سلام و احترام

در این تاپیک قصد جمع آوری نظرات کاربران بورس در خصوص نحوه معامله مناسب و توصیه هایی در خصوص انجام معاملات را داریم

لطفا" نظرات ارزشمند خود در خصوص " نحوه معاملات مناسب "در این تاپیک قرار دهید

با تقدیم احترام
    The greater the risk ، The greater the reward

هر چقدر ریسک بزرگتری کنی ، پاداش بزرگتری بدست میاری

2. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول از جناب آقای محمد باقر

سلام

سالهای قبل در مورد نوسان گیری و همچنین معاملات آتی توضیحات وهشدارهائی دادم وچون دیدم بعضی از دوستان نوسان گیری میکنند برای دوستانی که تازه به این جمع پیوسته اند ابتدا نوسان گیری ودر مطالب بعدی معاملات آتی را توضیح میدهم

نوسان گیری
    یعنی اینکه ما به طور هر روز سهم بخریم وبفروشییم وبا سودی وزیان چند درصدی و کم مدام خرید و فروش کنیم

1-اولین ومهمترین ایراد نوسان گیری از نظر مندر فرهنگ واخلاق ما ایرانیان از قدیم الایام در معاملات فرهنگ خیر ببینی بوده است چیزی فروختیم میگیم خیرشو ببینی چیزی خریدیم به ما گفتن خیر ببینی

اما نوسانگیران سهمی می فروشن منتظرن بیاد پائین دوباره بخرن (این یعنی ای خریدار خیر نبینی وضرر کنی )هرچن که به زبان نیارن همینکه بعد از فروش به نیت و قصد اینکه دوباره در قیمت پائین بخرن منتظرن این معنی خیر نبینی برداشت می شود فرقی هم نمیکنه چه خریدار و فروشنده حقیقی باشن و ویا حقوقی

می بینیم که در سهمهائی که نوساگیری زیاد میشه هر دو طرف سود نخواهند برد حالا من اسم شرکت ها رو نمیارم دوباره جنجال درست بشه

2-دومین ایراد مربوط به فلسفه تولید و سرمایه گذاری است هدف ما از حضور در بورس شرکت در کار تولیدی و سرمایه گذاری است مثلا" ما سهمی بخریم و بعد از 10 دقیقه بفروشیم این چه نوع حضور و سرمایه گذاری در تولید است

3-بر اساس قانون آمار و احتمالات احتمال رسیدن به هدف در بلند مدت بسیار بیشتر از کوتاه مدت است فرض کنید هدف شما آوردن عدد 5 است هرچه زمان بیشتر بگذره احتمال آوردن عدد 5 بیشتر خواهد بود توجه کنید در این مثال منظور گذشت زمان است وپرتاب تاس مد نظر است در کوتاه مدت وزمان کم احتمال خیلی کمی داره به هدف برسید و5 بیارین

4- هر نوسان گیری یکبار به دام می افته دیر و زود داره و سوخت وسوز هم داره
    مثال فرض کنید من سهم پلوله را در 3هزار تومان خریدم ودر 3200 فروختم وهرچه منتظر شدم بیاد پائین نیومد دوباره وسوسه شدم در 3500 خریدم ودر 3800 فروختم خوشحال و سرمست از این سود منتظر شدم بیاد پائین اومد پائین 3600 خریدم و 4000 فروختم دوباره منتظر شدم بیاد پائین نیومد 4500 خریدم نماد بسته شد سقوط کرد تا حالا که به 40 تومان رسیده است
    درست مانند رانندگی:فرض کنید من در جاده چالوس اهر روز میام و میرم سر پیچ سبقت ممنوع سبقت گرقتم و هیچ اتفاقی نیفتاد دوبار رفتم هیچ اتفاقی نیفتاد آخرش این میشه یکبار یه ماشین از جلو میاد و نابود میشم آخر نوسان گیری هم همین است
    یه بار بجستی ملخک دو بار بجستی ملخک و.....
    در نوسان گیری هم کافی است یکبار گرفتار شوی انوقت دیگه جبران ناپذیر خواهد بود

5- نوسان گیری روح و روان شخص را بهم می ریزد و منجر به تصمیمات اشتباه می شود
    بعضی از دوستان میگن خوب ما فقط 10 درصد به نوسان گیری اختصاص میدهیم خوب 10 درصد 10 درصد سرمایه ات رو از دست میدی تا اینکه به 100 درصد برسه
    ضمن اینکه چون نوسان گیری روح و روان را به هم میریزه اغلب کسانی که با 10 درصد شروع میکنن تحمل نمیارن و به خاطر هیجان و زود پولدار شدن همه سرمایه را وارد اینکار میکنن و خیلی زود از بورس فراری میشن

6-حتی حقوقی ها هم در خیلی از موارد جرات نوسان گیری ندارند مگر اینکه با شرکتهای بزرگ مانند بانکها و سهامداران عمده ائتلاف کنند تا بتوانند قیمت سهم را به دلخواه خود تغییر دهند

نتیجه گیری :
    نه تنها در بورس بلکه در هیچ جای زندگی نباید کل زندگی را به خطر انداخت وریسک های خطرناک و قمار گونه کرد درحالی که مطمئن هستیم اگر اتفاقی بیفته به طور کلی نابود میشیم این جمله را فراموش نکنیم آخر هر قماری باخت است میخواد رانندگی باشه یا نوسان گیری یا شرط بندی و.....
    امیدوارم دوستانی که قبلا" در این تالار بودند و در کار نوسان گیری بودند به این هشدار ومطلب توجه کرده باشند و به خاطر نوسان گیری ورشکست نشده باشند چون از بعضی از دوستان قدیمی خبری نیست

موفق باشید
    ویرایش توسط بابک 52 : 2012/05/21 در ساعت 22:37

4. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول از جنب آقای بورس دوست :

محمد باقر عزیز

با بند بند مطالبت موافقم

و تماما با ذهنیات و افکار بورسی من هماهنگ است

یک زمانی (سال 83 و 84) پرینت هفتگی کارکرد من چندین صفحه میشد

بازار براه بود و همراه ولی...همان بکبار جستی ملخ دوبار...... شدو کاری که نباید بشود شد

اکثر سهماداران سال 84 ضرر کردند من هم هر روز که میرفتم منزل چندی میلیون ضرر میکردم

با خودم میگفتم فردا یا پس فردا بهتر میشود ولی نشد که نشد سرمایه ام کمتر در بورس کمتر و کمتر میشد چندی بار دست زن و بچه ام را گرفتم رفتم مسافرت میگفتم میرفتم یک دوری بزنم بازار بهتر میشه روحیه ام عوض میشه ولی برمیگشتم بازم بازار اونیکه میخواستم نبود هیچی منفی تر هم شده بود من تجربه خرید دلار و دینار عراقی را داشتم سودهای خوبی اونجا کرده بودم ولی هر کی اونزمان تو بورس بود انگشت نماشده بود ضررخودش کم بود
    سرزنشهای دیگران هم همراهیش میکرد

که بورس قماره /ولش کن و غیره و غیره

همین شده بود که خانواده ام و اطرافیانم به کلمه بورس حساسیت پیدا کرده بودند

البته شکر خدا که مستغلاتی داشتم که اجاره آنها را میگرفتم و کاسب هم بودم

ولی هضم این ضرر سنگین سخت بود هرچند به لطف خدا روحیه مثبتم در این کش وقوس ها همیشه یارم بوده است

و شعارم این است که سرمایه و پول باید در خدمت سلامتی باشد نه به عکس و البته منظورم اسراف نیست
    خلاصه ...
    کوتاه نیامدم رفتم تحقیق و بررسی زیادی کردم
    خواستم بدانم برای چی همه و من که تجربه سی سال کاسبی داشتم چطور به یکباره این همه متضرر شدم
    به نتایجی رسیدم

1 خریدهایم ناآگاه بود توی تالار مشهد جمع میشدم با صحبتی 5 تا ده دقیقه ای به نتیجه میرسیدم و حمله به طرف تلفن و
    دستور خرید هیجانی که بله ما خیلی میفهمیم ولی ..

2 تحت تاثیر سایتهای بورسی و تبلیغات با ارزش و بی ارزش قرار میگرفتیم

3 جو زده بودیم

4سهامی میخریدم که با تلنگری ویا خبری و شایعه ای خوب وبد تحت تاثیر بسیار زیاد قرار میگرفت

5 مطالبت کارشناسان مجرب وبورسی را جدی تلقی نمیکردیم مثلا صحبت حباب میکردند و میگفتند سهام در این قیمتها ارزش ندارد0چندی بار دکتر کنی در نماشگاه تهران و جلسه خصوصی این مورد را یاد آوری کرد )ولی مثبت میخورد مثبتی که ادامه اش منفی بسیار و ضرر بود

6 حریص بودیم به موقع به سودمان قانع نبودیم و میخواستیم به بالاترین قیمت و بیشترین سود سهم را بفروشیم

7 به ارزشهای سهام و شرکتها توجه نمیکردیم سهمی که کمی منفی میشد و پایین می امد فکر میکردیم ارزش خرید دارد

8خودمان را عاقل تر و زرنگتر از همه احساس میکردیم و فکر می کردیم زرنگی و شانسی دارم که دیگران ندارند

9 غرور دشمن سود است روزانه چندمیلیون سود میکردم (نوسان5%بود) یاد میاد به دیگران که نگاه میکردم احساس میکردم
    درآمد و آگاهی و شانسی در زندگیم است که دیگران ندارند و این حتما اشتباه بود که خدا رحیم گفته است
    برترین شما با تقواترین شماست

10 با اینکه زیارتم مانند الآن برقرار بود ولی توکلم بقرار نبود که باید سعی و عمل ات را با آگاهی و مطالعه انجام دهی و توکل
    به ذات لایتنهی کرد که هر چه او صلاح بداند وبس و برکتش را از او بخواهی

11 و بقول دوست خوبمان محمد باقر تقلب در فروش جایزنیست والبته من جز این دسته نبودم به امیدوارم هرکی خرید خدا بهش برکت دهد

12 ضررمان را به عهده دیگران میانداختیم که دردی را دوا نمیکرد و التبه که خودم کردم که درود بر خودم باد

13این مطلب را در جوابیه مطلب محمد باقر عزیز میخواستم بگذارم که زیاده شد و خود مطلب جداگانه ای گردید
    امیدوارم مثمیر ثمر باشد

14دوستان هر سهمی را که میخرید بنیادش را بررسی کنید فکر روزهای گرم و سرد سیاسی باشد در صد پوشش سود
    نسبت سود عملیاتی /سابقه قیمت و روند سوددهی اواخر سهم /صنعت سهم که میخرید / تکنیکال سهم را
    تا آنجا که میتوانید بررسی کنید / بذر سهم را ملخ نخواهد خورد / کمی دیر تر بخرید ولی مطالعه کنید
    اشکال ندارد که چند روزی نقد باشید حتما سهمی پیدا خواهدشد که بدرد شما بخورد
    و اینکه هرگز و هرگز اسیر جو نشوید /تئوری خرید خود را بر اساس موفقیتهای گذشته و کسب تجربه مفید از ضررهای گذشته قرار دهید
    و راه اشتباهی را که رفتید دوباره نروید
    برای خرید حتما خودتان به نتیجه برسید نه دیگران و چون سود زیان متعلق بخ خودتان است مسئولیت شما را کسی نمیتواند
    بجای شما تقبل کند
    و اول فکر ضررهای احتمالی باشید بعد به امید خدا همان کاری را که اندیشه و ایمانو اعتقاد دارید انجام دهید حتما سودمند خواهید بود

خیلی از دوستان معذرت میخواهم امیدوارم که مطالبم حکم نصیحت پیدا نکند
    حقانیت و حقیقت را گواه میگیرم که هدفم انتقال تجربه های سودمند گذشته است و والسلام

دوستارتان بورس دوست

6. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

توصيه هايي براي سرمايه گذاري در بورس

در مورد بورس که مورد نظر ماست، خبرگان بازار سرمايه توصيه هايي به مشتريان دارند و معتقدند اگر افراد اين توصيه ها را به کار گيرند فعاليت هايشان با موفقيت بيشتر و پيامدهاي منفي کمتري همراه خواهد بود. در ادامه برخي از اين توصيه ها را شرح مي دهيم:

1- سرمايه ي مازاد خود را به کار گيريد

معمولاً افراد، با توجه به اتفاقات مختلفي که در زندگي شان پيش مي آيد، بخشي از درآمد خود را به عنوان هزينه هاي ضروري کنار مي گذارند تا در روز مبادا از آن استفاده کنند. از آنجا که بازار سهام يکي از بازارهاي پرنوسان مي باشد خبرگان بازار توصيه مي کنند که بهتر است افراد از بکارگيري سرمايه هاي اصلي و ضروري خود در اين بازار پرهيز کنند. آنها معتقدند کساني که مي خواهند در اين بازار سرمايه گذاري کنند بايستي نه تنها اولويت را به رفع نيازهاي اوليه ي زندگي خود بدهند، بلکه حتي از بکارگيري آن بخش از درآمد خود که براي هزينه هاي اتفاقي در نظر گرفته اند در بازار بورس صرف نظر کنند. خبرگان بازار سرمايه مي گويند بهتر است افراد پس اندازهاي اضافي خود را وارد بازار سهام کنند.

2- به شايعات توجه نکنيد

يکي از مشکلات مردم اين است که در برخي مواقع از احساسات خود تبعيت مي کنند و يا تحت تأثير حرف هاي ديگران قرار مي گيرند. هر چند اين نکته در بسياري از تصميم گيري ها تأثير چنداني ندارد اما در فعاليت هاي اقتصادي و بخصوص در بازار سهام مي تواند موجب ضرر براي افرادي باشد که به احساسات خود ميدان مي دهند. واقعيت امر اين است که سرمايه گذاري در بازار سهام بايد براساس تحقيق و اطلاعات صحيح انجام شود. زيرا در اين بازار عوامل متعددي همچون وضعيت اقتصاد کشور، عملکرد شرکت، اتفاقات جهاني و... در تغيير قيمت ها مؤثرند؛ در نتيجه هرگز نبايد تنها براساس توصيه ي دوستان و يا تبليغات و يا حتي عملکرد خويشاوندان براي سرمايه گذاري در اين بازار تصميم گيري کرد.

3- براي کوتاه مدت سرمايه گذاري نکنيد

سرمايه گذاران نبايد نگران نوسانات و افت و خيزهاي روزانه ي بازار باشند که در مورد بازار سهام امري عادي است، بلکه پيوسته بايد روند بلندمدت را مورد توجه قرار دهند؛ چرا که شرکت هاي بورسي معمولاً شرکت هاي بزرگي هستند و طبيعتاً کارها و پروژه هايي که در دست انجام دارند کلان و بسيار بزرگ خواهد بود. پرواضح است که سود پروژه هاي بزرگ در کوتاه مدت به دست نمي آيد و در بلندمدت حاصل مي شود. در نتيجه سرمايه گذاران مي بايست براي دريافت واقعي سودِ سرمايه هاي خود در بازار سهام، به سرمايه گذاري با ديد بلندمدت نگاه کنند.

4- سبد سهام تشکيل دهيد

بازار سهام داراي ويژگي هايي است که از آن جمله مي توان به بالا و پايين رفتن قيمت ها و ريسک يا خطر افت شديد قيمت ها اشاره کرد. از آنجا که به طور معمول و در طي زمان قيمت برخي سهام افزايش و قيمت برخي کاهش مي يابد، براي درامان ماندن از خطر کاهش قيمت سهام خريداري شده، خبرگان بازار توصيه مي کنند که خريداران بهتر است سبدي از سهام خريداري کنند و از خريدن يک نوع سهم پرهيز نمايند؛ چرا که وقتي سهامدار سرمايه ي خود را به سهام متعدد و متنوعي اختصاص مي دهد پايين آمدن احتمالي قيمت برخي از اين سهام از طريق بالا رفتن قيمت برخي ديگر از سهام موجود در سبد جبران مي شود و در اين صورت سرمايه گذار مي تواند به راحتي خطر احتمالي کاهش قيمت ها را رفع کند.

بورس

5- نسبت به سرمايه گذاري خود بي توجه نباشيد

سرمايه گذار پس از تشکيل سبد سهام نبايد نسبت به وضعيت آن بي تفاوت باشد، بلکه بايد به طور مرتب آن را مورد بررسي قرار دهد و وضعيت آن را نسبت به وضعيت بازار بسنجد تا بداند که آيا سبد سهام او هماهنگ با بازار است و يا نياز به بازنگري و تغيير دارد يا نه. براي اين کار او مي تواند با خبرگان، مشاوران و کارگزاران بورس نيز مشورت نمايد و از راهنمايي آنها بهره ببرد.

6- غيرمستقيم سرمايه گذاري کنيد

کساني که مي خواهند در بورس سرمايه گذاري کنند دو راه در پيش دارند:

راه اول اين که خودشان مستقيماً سهام مورد نظر خود را خريداري کنند که طبعاً خودشان نيز پي گير نوسانات بازار و وضعيت سهام خود خواهند بود؟ و يا شخصاً به تشکيل سبد سهام اقدام کنند. البته خبرگان، انتخاب شيوه ي سرمايه گذاري مستقيم را براي همه مناسب نمي دانند. زيرا چنين کاري نيازمند تجربه و تخصص براي بررسي وضعيت بازار، شرکت، اقتصاد کشور و... است، علاوه بر اين که سرمايه گذار مي بايست بخش عمده اي از وقت خود را صرف اين کار بنمايد که مقرون به صرفه نيست.

از اين رو، راه دومي را توصيه مي کنند و آن سرمايه گذاري غيرمستقيم است. در اين روش سرمايه گذار اقدام به خريد واحدهاي صندوق هاي سرمايه گذاري مي کند، که از اين طريق علاوه بر انتخاب يک سبد سهام مناسب از تخصص، تجربه، امکانات و ساير خدمات صندوق ها بهرهمند مي شود.

بهترين راه سرمايه گذاري در بورس را انتخاب کنيد

مناسب ترين راه براي سرمايه گذاري، استفاده از صندوق هاي سرمايه گذاري است. صندوق هاي سرمايه گذاري نهادها و يا شرکت هايي هستند که سرمايه ي خود را عمدتاً در سهام و برخي موارد ديگر مثل اوراق مشارکت به کار مي گيرند. اين صندوق ها مجوز فعاليت خود را از سازمان بورس دريافت و تحت نظارت همين سازمان نيز فعاليت مي کنند. صندوق ها همه ي عوامل کار، شامل مدير، ضامن، امين، پرسنل متخصص و توانمند و ساير امکانات مورد نياز را در اختيار دارند و علاوه بر آن براساس قانون، سرمايهي قابل توجهي را براي شروع کار تهيه کرده اند. بنابراين از هر جهت چه از لحاظ سرمايه و چه از لحاظ نيروهاي با تجربه و توانمند قابل اعتمادند. اين که توصيه ميشود سرمايه گذاري از طريق صندوق هاي سرمايه گذاري انجام شود به دليل آن است که سرمايه گذار با خريد واحدهاي سرمايه گذاري صندوق، در حقيقت يک سبد سهام را تشکيل مي دهد که اين سبد به طور مرتب تحت نظارت مدير و کارشناسان صندوق است و در شرايطي که لازم است سهام صندوق فروخته و يا تبديل شود آنها با آگاهي و تخصصي که دارند مدام به دنبال سهام خوب و پربازده هستند و به طور مرتب سرمايه ي خود را به سهام برتر تبديل مي کنند. در نتيجه به طور معمول انتظار مي رود صندوق ها در سهام بهترين شرکت ها سرمايه گذاري کنند؛ پس هر کس واحدهاي صندوق ها را خريداري کند در حقيقت در بهترين شرکت ها سرمايه گذاري کرده و از بهترين و پر بازده ترين سهم ها بهرهمند شده است. اين افراد بدون آن که دغدغه ي افت و خيزهاي بازار را داشته باشند با پرداخت کارمزد بسيار کم از توانمندي و سود صندوق هاي سرمايه گذاري بهره مند مي شوند
    ویرایش توسط بابک 52 : 2012/05/21 در ساعت 22:13

8. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

توصیه های پيتر لينچ در خصوص دنیای بورس و سهام
    پيتر لينچ (Peter Lynch) يكي از مديران افسانهاي وال استريت است كه استراتژي «سهامي را بخريد كه ميشناسيد» وي شهرت زيادي دارد او پس از تحصيل در Boston College و مدرسه بازرگاني Wharton در آمريكا به مدت 13 سال مديريت يك صندوق سرمايهگذاري مشترك معروف به نامMagellan در شركتFidelity را بر عهده داشت و توانست بازده خيرهكننده سالانه 29 درصد را كسب كند. او در كتاب مشهور خود با عنوان «One Up on Wall Street» ضمن توصيف استراتژيهاي سرمايهگذاري خود به سرمايهگذاران پيش از تصميم به سرمايهگذاري در بازار سهام، تستي با عنوان تست آينه را پيشنهاد ميكند. وي سپس ليستي از توصيهها ارائه ميكند كه لازم است سرمايهگذاران آنها را همواره به خاطر بسپارند. تست آينه: هر فردي قبل از آنكه تصميم به سرمايهگذاري در بازار سهام بگيرد بايد در برابر آينه بايستد و به سه سوال زير صادقانه پاسخ دهد:
    آيا من مالك خانهاي كه در آن زندگي ميكنم هستم؟ قبل از آنكه شما وارد حوزه سرمايهگذاري در بورس شويد، واجب است خانهاي براي خود تهيه كنيد. سرمايهگذاري در خانهاي كه در آن زندگي ميكنيد پيش از ورود به بورس، يك سرمايهگذاري خوب است كه تقريبا هر كس قبل از هر سرمايهگذار ديگر بايد به فكر آن باشد.
    آيا به پولي كه قصد سرمايهگذاري آن را دارم نياز مبرم دارم؟ هزاران فرمول و روش براي تعيين ميزاني از داراييهايتان كه بايد وارد بازار سهام كنيد وجود دارد. اما يك قاعده سرانگشتي اما موثر اين است كه تنها بخشي از پولتان را وارد بازار سهام كنيد كه تحمل از دست رفتن آن را داريد بدون آنكه خلل جدي به زندگي روزمرهتان وارد شود.
    آيا ويژگيها و خصوصيات لازم براي موفقيت را دارم؟ اين در واقع مهمترين سوال پيشروي شما است. ليست خصوصيات يك سرمايهگذار موفق شامل صبر، اعتماد به نفس، داشتن شهود قوي، قدرت تحمل درد، داشتن ذهني باز، پشتكار، حوصله،
    انعطاف پذيري، توانايي پذيرش اشتباهات و همينطور قدرت ناديده گرفتن ترس و وحشت عمومي در بازار است.
    در صورتي كه پاسخ شما به سه سوال بالا مثبت است و تصميم به سرمايهگذاري در بورس داريد پنترلينچ توصيههاي زير را براي شما مطرح ميكند:

1- روزي از روزها شايد در ماه بعد يا طي سال آينده يا سه سال آينده، بازار سقوط شديدي را تجربه خواهد كرد. پس براي آن آماده باشيد!

2- سقوطهاي شديد بازار فرصت ايده آلي براي خريد سهام شركتهاي مورد علاقهتان هستند.

3- سرمايهگذاري در سهام ميتواند زيان چشمگيري به ارمغان آورد.

4- براي كسب سودآوري بالا لازم نيست هميشه يا حتي بيشتر اوقات پيشبيني شما درست از آب دربيايد.

5- شما ميتوانيد با كسب بازده 20 تا 30 درصدي اما به طور مستمر به طرز شگفت آوري ثروتمند شويد.

6- قيمت سهام شركتها در بيشتر مواقع در خلاف جهت ارزش ذاتي آنها حركت ميكند اما همواره در درازمدت به ارزش ذاتي آنها همگرا ميشود.

7- اينكه سهام يك شركت عملكرد بدي داشته و قيمت آن سقوط كرده به اين معنا نيست كه نمي تواند در آينده سقوط بيشتري را تجربه كند.

8- افزايش قيمت سهامي كه شما خريدهايد لزوما به معناي درست بودن تحليلهاي شما نيست!

9- اگر يك سهام موفق را در سبد خود نداشته باشيد چيزي را از دست ندادهايد؛ حتي اگر قيمت آن ده برابر شود. اما يك سهم بد ميتواند شما را به خاك سياه بنشاند!

10- يك سهم نمي داند كه شما مالك آن هستيد!

11- آنقدر شيفته يك سهم موفق نشويد كه دليل موفقيتش را به فراموشي بسپاريد.

12- با از ريشه كندن گلها و آب دادن به خارها (فروش زودهنگام سهام با ارزش سبد خود و نگه داشتن سهام بي ارزش) انتظار موفقيت نداشته باشيد.

13- اگر مطمئن نيستيد بتوانيد عملكردي بهتر از عملكرد بازار داشته باشيد پولتان را در يك صندوق مشترك بگذاريد و خيال خودتان را راحت كنيد!

14- در بازار سهام هميشه چيزي هست كه بايد در مورد آن نگران بود.

15- ذهن خود را بر روي ايدههاي جديد باز نگاه داريد.

16- لازم نيست شما تكتك سهام پربازده بازار را داشته باشيد. من بسياري از سهام پر سود را در سبد خود نداشتم و در عين حال همواره عملكردي بالاتر از عملكرد بازار داشتهام.

10. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

چند توصیه در مورد بورس

اگر میخواهید در بورس اوراق بهادار سرمایه گذاری کنید و سهام شرکتی را خریداری نمایید باید به این شاخصها توجه کنید:

گزارش معاملات روزانه: در این گزارش درصد سهام و حجم معامله شده یک شرکت به کل بازار و محاسبه ارزش روز بازار و نسبتهای معاملاتی مختلف از جمله گزارشات فرعی و مهمی محسوب میشوند که برای تحلیل آنچه در تاریخ مورد نظر یا در محدوده زمانی معین شده اتفاق افتاده است اهمیت دارد.

اطلاعات مجامع عادی: در این زمینه نیز ارائه گزارش نسبتهای مالی ، تهیه نسبتهای بازدهی نظیر نسبت تقسیم سود (PO) ، نسبت سود آوری (E/P) ، نسبت قیمت بر درآمد(P/E)، و همچنین بررسی روند تغییر EPS های پیش بینی شده و مقایسه آنها با سودهای محقق شده هر سهم ، از جمله موارد مهمی است که میتواند برای تحلیل داده ها مورد استفاده قرار گیرد.

گزارش بازدهی: از دیگر گزارشات با اهمیتی که در تصمیم گیری ها نقش موثری ایفا میکند گزارش روند بازدهی گذشته و پیش بینی بازدهی برای آینده یک شرکت در مقایسه با سایر شرکتهاست.

گزارش تولید و فروش و اطلاعات میان دوره ای: تمامی گزارشاتی که در این زمینه منتظر میشود حاوی اطلاعات بسیار مهمی است که میتواند چشم انداز شرکت را برای شما مشخص نماید.

12. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

مدیر عامل کارگزاری بورس بهگزین به سهام داران تازه وارد بورس توصیه کرد :

بهتر است از ورود به صف های خرید و فروش پرهیز کنید ، از هیجانات دوری کنید و در صف های خرید یا فروش سنگین وارد نشوید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، محمد مهدی ناسوتی فرد با تاکید بر اینکه سهام داران تازه وارد نباید اسیر صف های فروش شوند، اظهار داشت: این دسته از سهام داران توجه کنند که با ورود به صف های فروش سهامشان را به قیمت ارزان نفروشند.

ناسوتی فرد با اشاره به خرید و فروش سهام به روشی که نوسان گیران انجام می دهند و ریسک بالایی دارد، گفت : معامله به این روش به سرمایه گذاران توصیه نمی شود.

مدیرعامل کارگزاری بورس بهگزین امکان کسب 4 درصد بازدهی روزانه در بازار سرمایه را مد نظر قرار داد و اظهار داشت : سرمایه گذاران غیرحرفه ای باید دقت کنند که دامنه نوسان بورس از منفی 4 تا مثبت 4 درصد است و این به معنی دقت زیاد در انجام معامله است.

14. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 3,534 بار در 903 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک 52 نمایش پست ها
    نقل قول از جناب آقای محمد باقر

سلام

سالهای قبل در مورد نوسان گیری و همچنین معاملات آتی توضیحات وهشدارهائی دادم وچون دیدم بعضی از دوستان نوسان گیری میکنند برای دوستانی که تازه به این جمع پیوسته اند ابتدا نوسان گیری ودر مطالب بعدی معاملات آتی را توضیح میدهم

4- هر نوسان گیری یکبار به دام می افته دیر و زود داره و سوخت وسوز هم داره
    فرض کنید من سهم پلوله را در 3هزار تومان خریدم ودر 3200 فروختم وهرچه منتظر شدم بیاد پائین نیومد دوباره وسوسه شدم در 3500 خریدم ودر 3800 فروختم خوشحال و سرمست از این سود منتظر شدم بیاد پائین اومد پائین 3600 خریدم و 4000 فروختم دوباره منتظر شدم بیاد پائین نیومد 4500 خریدم نماد بسته شد سقوط کرد تا حالا که به 40 تومان رسیده است

نتیجه گیری :
    نه تنها در بورس بلکه در هیچ جای زندگی نباید کل زندگی را به خطر انداخت وریسک های خطرناک و قمار گونه کرد درحالی که مطمئن هستیم اگر اتفاقی بیفته به طور کلی نابود میشیم این جمله را فراموش نکنیم آخر هر قماری باخت است میخواد رانندگی باشه یا نوسان گیری یا شرط بندی و.....

موفق باشید
    سلام خدمت دوستان
    سوال اولم این است که در مثال پلوله انهایی که سهام دار هم بودن با این سقوط ضرر کردن . مگر نه؟ پس این اتفاق بد ممکن است برای همه بیافتد.
    و سوال دوم من و بسیار مهم این که بالاخره این بورس قمار است یا نه ؟ براستی اگر بدانیم باری کج را به منزل می بریم آیا واقعا به مقصد خواهد رسید؟
    دوستان در مورد سوال دوم نظر بدهند که برای من مهم است
    ممنون

16. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید علی بابا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 3,620 بار در 859 ارسال
    سلام
    من راز موفقیت و سودمندی را دعای گلها و درختان باغچه دم در حیاط مان میدانم

که بعد از سیراب شدن میگویند همه از دعای ماست وگرنه تو خیلی نمیدانی و

خدا را شکر کن که ما هستیم که به تو انرژی دهیم .

من سلامتیم را ازدعای روح رفتگانم در پنج شنبه ها احساس میکنم و میدانم امتیازی ندارم

من دعای خیر را از پیرزنی میگیرم که به حرم به اندازه یک راه نزدیک است ولی امکاناتش کم لطفی میکنند

هر ازچند گاهی در حال زیارت احساس میکنم انگار مسافرت رویایی مدینه را رفته

و بعد لذت دیدن حرم یار میگوید خدا خیرت دهد و الهی که هر چه از خدا میخواهی بهت بده

و من مجذوب دعایش میشوم / زرنگی میکنم در بهترین موقعیت است

پس

از خدا میخواهم به همه و من خیر و سلامتی و سودمندی دهد چون

این روش انتخاب و سلیقه من است

و گرنه به خودش سوگند که نمیدانم

صبح پنج شنبه است
    و
    التماس دعا
    بورس دوست

18. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید بورس دوست از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مصطفی مصری پور آواتار ها
    تشکر شده 37,784 بار در 6,672 ارسال
    بابک جان تاپیک خیلی مفیدیه.

ممنون از زحماتت

کلی عرض میکنم:ماشالا نسبت به سنت خیلی خیلی انرژی داری. انشالا که همه عمر همینقدر پر شور و حرارت زندگی کنی
    وقتي برنده ميشوي، نيازي به توضيح نداري! وقتي مي بازي چیزی برای توضیح دادن نداری!

20. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید مصطفی مصری پور از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)