صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 28

موضوع: خــــــرمشهـــــر را خــــدا آزاد کـــــــرد.......

عضو فعال مات آواتار ها
    تشکر شده 13,899 بار در 4,563 ارسال
    تبريك بابت ازادي خرمشهر و زنده باد رزمندگان غيوري كه با گذشتن از جان و مال و ناموس خود در برابر كفرو ستم ايستادگي كردن و درس استقامت و ايثار رو به جهانيان اموختند
    الماس را جز در قعر زمین نمیتوان یافت و حقایق را جز در اعماق فکر نمی توان کشف کرد.(ویکتور هوگو)
    اگر می خواهی بنده کسی نشی بنده هیچ چیز مشو.(ژاک دوال)
    اعتماد به نفس را از شیر بیاموزید اوبا خودش یکدل است و هرگز تضاد در او راه ندارد.

2. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید مات از ایشان تشکر کرده اند:

مدیر آمن خادمی آواتار ها
    تشکر شده 59,939 بار در 5,248 ارسال

جهان آرا، تبسم می کند در غربت تصویر
    زمین فتحی مبین را چشم در راه است
    تمام جبهه، چون آیینه در تکثیر آن لبخند
    سحرگاهی از امید
    سحرگاهی از پیوند

هجوم آسمانی از فرشته بر سپاه دیو
    شکوه خلقت انسان
    حماسه می وزد با عطری از عرفان

گلوله!
    گل!
    خون گل!
    خروش نوح در توفان کارون

وطن، کاوه!
    وطن، آرش!
    وطن، آماده آتش!
    طنین مهر در گوش زمین پیچید
    سحر در دشت جاری شد
    خزان آواره صبحی بهاری شد
    دوباره نخل های سرفراز از خاک روییدند

سحر، گل، سروهای سبز در سنگر
    دوباره نخل، خرمشهر، خرمشهر خرم

فتح خرمشهر
    ازمصطفی محدثی خراسانی
    to continue, please follow me on my page

4. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید آمن خادمی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال bahary آواتار ها
    تشکر شده 3,749 بار در 873 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط آمن خادمی نمایش پست ها
    خرمشهر آزاد شد ولی آباد نشد

ولی در عوض لبنان در کمتر از شش ماه بعد از جنگ 33روزه به اعتراف رهبر حزب الله با میلیاردها دلار از کیسه ملت ایران آباد آباد شد و از اولش هم بمراتب زیباتر شد.

آقایان مسئولین چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است
    .

6. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید bahary از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مات آواتار ها
    تشکر شده 13,899 بار در 4,563 ارسال
    فتح خرمشهر اراده جهانی دشمن را شکست
    فرمانده قرارگاه قدس سپاه پاسداران در عملیات فتح خرمشهر گفت که ما توانستیم در عملیات بیتالمقدس اراده دشمن را که یک اراده جهانی بود، بشکنیم.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، سردار احمد غلامپور فرمانده قرارگاه قدس سپاه پاسداران در عملیات بیتالمقدس امروز همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر طی سخنانی در صحن علنی مجلس اظهار داشت: ارتش بعث عراق با هدف اشغال خوزستان و سقوط نظام جمهوری اسلامی ایران در حرکتی غافلگیرانه در 30 شهریور 1359 به ما حمله کرد و با نیرویی به استعداد 30 هزار نفر و صدها دستگاه تانک و نفربر و دهها فروند هواپیما و هلیکوپتر کار خود را شروع کرد ولی بازهم حدود 40 روز با مقاومت رزمندگان ما مواجه شد.

وی با بیان اینکه نگاه به این آمار و ارقام و مقایسه آن با زمانی که میخواستیم خرمشهر را آزاد کنیم، گویای یک مسئله مهم است، افزود: از 10 اردیبهشت تا 3 خرداد ما بیش از 20 روز مدام در حال جنگ با دشمن بودیم و شب 2 خرداد که میخواستیم طرح آزادسازی خرمشهر را اجرایی کنیم، 3 یا 4 هزار نیرو بیشتر نداشتیم.

غلامپور با ذکر این مسئله که مقایسه زمان اشغال و فتح دوباره خرمشهر فرق بین سپاه کفر و سپاه اسلام را نشان میدهد، ادامه داد: تا قبل از عملیات بیتالمقدس دشمن همه توان خود را برای حفظ مناطق اشغالی به کار گرفته بود تا به اهدافی که در ابتدای جنگ به آن نرسیده بود، برسد اما بعد از بیتالمقدس خیلی از مناطق دیگر هم آزاد شد؛ تاقبل از بیتالمقدس دشمن بر حفظ مناطق اشغالی اصرار داشت اما بعد از بیتالمقدس این رویکرد به رویکرد دفاعی تبدیل شد.

فرمانده قرارگاه قدس سپاه در عملیات بیتالمقدس اظهار داشت: ما توانستیم در عملیات بیتالمقدس اراده دشمن را که یک اراده جهانی بود بشکنیم و به نوعی میتوان گفت که جنگ بعد از بیتالمقدس تمام شد چراکه دشمن فهمید نمیتواند از طریق جنگ به اهدافش برسد.

وی گفت: فتح خاک و آزادسازی خرمشهر با اینکه خیلی ارزشمند بود ولی مهمتر از آن شکستن اراده دشمن است که ما موفق به انجام آن شدیم.

غلامپور اضافه کرد: وقتی میخواهیم درمورد جنگ صحبت کنیم، باید در انتقال فرهنگ جنگ خیلی مسائل را رعایت کنیم.

وی به ذکر خاطرهای پرداخت و افزود: سال 75 به همراه هیاتی سفری به پاکستان داشتیم و آنجا ملاقاتی با رئیس ستاد مشترک ارتش پاکستان انجام دادیم و از ما خواسته شد که در مورد عملیات والفجر 8 کمی توضیح دهیم. قرار شد که جلسه ما 8 تا 10 صبح باشد ولی این جلسه تا 11 شب طول کشید چراکه پاکستانیها سوالات متعددی را مطرح میکردند.

غلامپور گفت: ما در والفجر 8، هفت ماه تمام طرحریزی کردیم و روزی حدود 15 ساعت فعالیت انجام دادیم و 7 روز عملیات کردیم و بعد هم 70 روز مقاومت داشتیم ولی فقط آن 7 روز عملیات را همه میبینند و در موردش صحبت میکنند.

این فرمانده سالهای دفاع مقدس در پایان اظهار داشت: دستاوردهای جنگ امروز آثارش را نشان میدهد و ما باید به این مسئله توجه کنیم.

انتهای پیام/

©2012 Fars News Agency. All Rights Reserved
    الماس را جز در قعر زمین نمیتوان یافت و حقایق را جز در اعماق فکر نمی توان کشف کرد.(ویکتور هوگو)
    اگر می خواهی بنده کسی نشی بنده هیچ چیز مشو.(ژاک دوال)
    اعتماد به نفس را از شیر بیاموزید اوبا خودش یکدل است و هرگز تضاد در او راه ندارد.

8. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید مات از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 3,344 بار در 763 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط آمن خادمی نمایش پست ها
    به مناسبت سوم خرداد
    روز آزاد سازی خرمشهر یا خونین شهر
    خرمشهر را خدا آزاد کرد
    یعنی آمن عزیز رزمنده ها برگ چغندر بودن آخه چرا هرچی رو وصل میکنید به خدا . خوب حالا بفرمائید که خرمشهرو کی داد به عراق که حالا خدا اومد برامون گرفت من تو حمله خرمشهر بودم وقتی میدیدم جوونای این مملکت چطور از جونشون مایه میزارن الحق و ولانصاف حالم از هر چی حرفهای اینچنینه بهم میخوره
    ویرایش توسط بنان : 2012/05/23 در ساعت 09:30

10. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید بنان از ایشان تشکر کرده اند:

مدیر آمن خادمی آواتار ها

به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر یاد و خاطره سردار شهید محمد جهان آرا

دانلود قطعه ممد نبودی...http://www.download-baran.mihanblog.com/post/197

http://www.poonak.org/1390/03/04/post-2213/

ممد نبودی ببینی شهر آزاد گشته
    خون یارانت پر ثمر گشته
    خون یارانت پر ثمر گشته
    آه و واویــــلا… کو جهان آرا
    نور دو چشمان تر ما
    ای نخل غلتیده به خون
    اشکی از شادی
    هم چو من بفشان… روز آزادی
    خیل یاران را… خیز و یاری کن
    دشت شادی را… آبـیاری کن
    نخل در آتش شعله ور
    گر چه شد بی سر
    نوبتی دیگر گشته بار آور
    شهد پیروزی خوشـهء خرما
    زورق و من… ماهی و دریا
    ممد نبودی ببینی
    گر یهء باران لاله رویاند از تربت یاران
    گشته آبادان هرچه ویران شد
    تربـت یاران گلباران شد
    خون یارانت پر ثمر گشته
    خون یارانت پرثمر گشته
    آه و واویـــلا… کو جهان آرا
    نور دوچشمان تر ما
    .

12. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید آمن خادمی از ایشان تشکر کرده اند:

مدیر آمن خادمی آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط بنان نمایش پست ها
    خرمشهر را خدا آزاد کرد
    یعنی آمن عزیز رزمنده ها برگ چغندر بودن آخه چرا هرچی رو وصل میکنید به خدا . خوب حالا بفرمائید که خرمشهرو کی داد به عراق که حالا خدا اومد برامون گرفت من تو حمله خرمشهر بودم وقتی میدیدم جوونای این مملکت چطور از جونشون مایه میزارن الحق و ولانصاف حالم از هر چی حرفهای اینچنینه بهم میخوره
    جناب بنان
    بدون اغراق يكي از مهمترين مسائل، يا شايد مهمترين مساله ای كه جهت گيري زندگي انسان و سرنوشت او را مشخص مي كند، مساله وجود خداوند است.

در طول تاريخ اكثر متفكران موضع خود را در برابر اين مساله بسيار مهم تعيين كرده اند؛عده اي آن را پذيرفته اند و عده اي ديگر سعی کرده اند وجود او را نفي کنند و كساني نيز بانگ" لا ادري" گري سر داده اند و در برابر اين مساله سكوت كرده اند.

از زمان دیرباز فیلسوفانی مثل ابن سینا،ملاصدرا در راه اثبات وجود خدا از طرق مختلف قدم برداشته اند تا امروز معاصر که این روند در اندیشه های فلسفی مرتضی مطهری و جوادی عاملی هم بارز است.یعنی هیچ وقت این مسئله تمام نشده و نمی شود.

در این زمینه راه های مختلفی هم برای اثبات خدا رفته اند. از راه برهان خلف تا علیت و بدیهی پنداشتن خدا و راه ارجاع به ادیان و... آنها که برای عدم اثبات خدا گام برداشتند هم از یک راه نرفتند .

با این حال همه این توضیحات رو خدمت دادم(هر چند جای آن نبود و ادامه آن هم به صلاح نیست) که بگم اگر کسی به وجود خدا اعتقاد داشته باشه (که من دارم )همه امور زندگیش رو به اون منتسب می کنه...

14. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید آمن خادمی از ایشان تشکر کرده اند:

مدیر (6) مجيد رادمنش آواتار ها
    تشکر شده 24,885 بار در 4,797 ارسال
    خرمشهر را خدا آزاد کرد

خرمشهر را خدا آزاد کرد.

این جمله ای بود که امام خمینی(ره) پس از سوم خرداد 1361 فرمود. الحمد لله که در آن زمان مدعیان جرأت نداشتند امام (ره) را به جوگیر شدن و بیانات احساساتی شماتت کنند. اما به راستی این جمله یعنی چه؟ جمله ای که بارها شنیده ایم و برایمان تکراری شده است.

آیا واقعا امام جوگیر شد؟ آیا منظور امام این بود که منطقه فتح المبین و آبادان را خدا آزاد نکرد؟ آیا یعنی اینکه خود خدا آمد و آزاد کرد؟ و ...

همه گی ما امام را میشناسیم. او مجتهدی جامع و مفسر و فیلسوفی عارف بود. او هرگز دروغ نگفت و هرگز اغراق نکرد. حتی در خاطرات امام هست که او وقتی نامه ای را برای رزمندگان به صدا و سیما فرستاده بود، آن را از نیمه ی راه برگرداند تا لفظ «من هر شب به شما دعا میکنم.» را به «من بیشتر شبها به شما دعا میکنم.» تغییر بدهد. او هرگز کلامی اغراق آمیز به کار نمیبرد حتی اگر دیگران آن را اغراق آمیز می دانستند.

خرمشهر را خدا آزاد کرد.

برای شناخت این جمله باید با برخی از حقایق و واقعیات «عملیات بیت المقدس» آشنا شویم که اگر چه نمیتوان کامل اما میتوان اندکی از آن را شناخت. (+ درباره عملیات بیت المقدس)

بیت المقدس از نظر وسعت آزادسازی سرزمین بعد از عملیات فتح المبین در رتبه اول قرار دارد. این عملیات که در سه مرحله انجام شد، در سوم خرداد 61 منجر به آزادی خرمشهر شد. مهم این بود که تقریبا هیچ «عقلی» نمیتوانست بپذیرد که خرمشهر آزاد شدنی است زیرا امریکا در آن زمان بعد از پیروزی فتح المبین فهمیده بود که صدام کسی نیست که بتواند در مقابل سیل اراده رزمندگان ایران اسلامی بایستد. تا فتح المبین ما فقط با عراق می جنگیدیم از فتح المبین به بعد جنگ ما بین المللی شد. کمکهای امریکا و شوروی و اروپا و حتی امریکای لاتین سرازیر شد.

مسئله ی دیگر پیچیده گی عملیات بود. عملیاتی عظیم با عبور از رودخانه، عبور از موانع پیچیده و مقابله با ماشین جنگی تقویت شده دشمن آن هم به فاصله ی کوتاهی (نزدیک 3 ماه) از عملیات فتح المبین اینها همه دلایلی بود که امیدواری به فتح خرمشهر را نزدیک میکاست. اما واقعیتی دیگر هم بود. در آن زمان واقعا کسی به نتیجه فکر نمیکرد. بد نیست که از رزمندگان قدیمی بپرسید که واقعا برای چه میجنگیدند و کشته میشدند؟ آیا هرگز فکر میکردند که به خرمشهر نخواهند رسید و این تلاش بیهوده است؟ آیا هرگز جان خود را برای خرمشهر به خطر می انداختند؟

هرگز! همه ی رزمندگان و فرماندهان در آن زمان فقط به یک چیز می اندیشیدند: «انجام تکلیف». این انجام تکلیف بود که به آنان میگفت اکنون باید برای آزادی خرمشهر عملیات کنیم. شکی نیست که اگر عملیات شکست هم میخورد در درستی راه تردیدی حاصل نمیشد. موتور محرک رزمندگان افکاری بود که امام آموزش میداد: اسلام و فتح ارزشهای اسلامی. مقاومت در برابر کفر و شرک. تلاش برای نابودی الحاد و کفر و مبارزه با مظاهر ظلم و تجاوز. این آموزه ها بود که ایران را از حضیض ذلت به عزیز عزت نشاند. فتح خرمشهر به خودی خود ارزشی نداشت بلکه ارزشها و تفکری که توانست محاسبات مادی را در هم بشکند و آن را آزاد کند، مهم است.

فتح خرمشهر نقطه ی عطفی در هویت و شخصیت ایران اسلامی بود. روزهایی تاریخ ساز و آینده ساز که به دید تنگ نظران فتح خاک بود و اگر بنا بود فتح خاک باشد پس چرا نتوانستیم خاک فاو را حفظ کنیم؟ اگر فتح خاک بود پس چرا در پایان جنگ شکستهای مهلک را یکی پس از دیگری دریافت کردیم؟ چون مغزهایمان مادی شد. چون انجام تکلیف الهی و توکل به ذات مقدس سبحان، از محاسباتمان خارج شد. این سنت الهی را هزاران بار آزمودیم و دیدیم که درست است ولی باز امروز فراموش میکنیم. باز هم از پایداری و مقاومت در پرونده ی هسته ای برای انجام تکلیف (یعنی ایستاده گی در مقابل جهان کفر و ظلم) میترسیم. چرا؟ چون منافع مادیمان اجازه نمیدهد که تکلیف الهی فکر کنیم. چون فراموش کردیم که اگر در راه خدا مجاهده کنیم خداوند ارمغانهای والای آسمانی بر ما فرو خواهد فرستاد که کوچکترینش فتح خرمشهر است. عزت ایران اسلامی کجا و یک شهر کوچک کجا؟

بهترین درسی که میتوان از فتح خرمشهر گرفت، اتکال به خدا و وارد کردن متغیر اصلی در معادلات است و آن خدا است. لااقل اگر به همه چیز جز خدا «لا» نمیگوییم، گاهی خدا را هم در محاسباتمان وارد کنیم. روح همه ی شهدای موحدی که در عملیات بیت المقدس به فرمان نایب امام خود لبیک گفتند و جهت فتح ارزشهای انسانی مجاهدت کردند و انسانیت و شرف را به ملت ایران هدیه دادند و به ما راه را نشان دادند شاد باد. به نظر بنده ارزش شهدای عملیات بیت المقدس بیش از پیروزی ظاهری است که در آن کسب شد. روحتان شاد و راهتان هرگز بی رهرو نباد.

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid...&musicID=68642

http://bazm.blogfa.com/post-94.aspx
    یـــــاد خــــــدا آرامش بخش دلهــــــاست ..... کجایند مردان بی ادعـــــــا

16. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید مجيد رادمنش از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال bahary آواتار ها
    تشکر شده 3,749 بار در 873 ارسال
    خرمشهر را خدا آزاد کرد
    دوست عزیز و گرامی بنان

در قران کریم خداوند می فرماید: " ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم " و همچنین " و من نصر الا من عندالله العزیز الحکیم "

اگر با اخلاص دین خدا را یاری کنید خداوند هم شما را یاری می کند و قدمهایتان را در راه حق استوار میسازد .

و چه کسی شما را جز خدا وند عزیز و حکیم در برابر دشمنان یاری می کند؟

آنزمان اخلاص رزمندگان در حد بسیار بالایی بود و هر کاری انجام می دادند به قصد قربت و ادای تکلیف شرعی انجام می دادندو در این راه برای خود و نفع شخصی کار نمی کردند ،لذا یاری و نصر خدا هم شامل حالشان می شد و زیادی سلاح و تجهیزات دشمن بعثی در مقابل چشمشان کوچک و حقیر جلوه می کرد. این باعث می شد که در برابر تهاجمات بی وقفه و بمبارانهای شدید تاب و تحمل بیاورند و با امکانات کم و ضعیف ، نیروی های بعثی را در اکثر جبهه های عملیاتی شکست دهند. شما که خود در عمیات خرمشهر حضور داشته ای چرا این حرفهای بی ربط را می زنید؟ یقینا اسباب و تجهیزات ما در برابر عراقی ها قابل قیاس نبود و اگر با دید مادی به موضوع نگاه شود در ان شرایط شکست بعثی ها غیر ممکن بود. " ما رمیت اذ رمیت ولکن الله رمی" این تو نبودی که تیر شلیک می کردی بلکه تو با اذن خدا شلیک می کردی. و این خداست که همه امور عالم به اراده او نظم می یابد.

اری عزیز برادر ! اگر آیات خدا را هر روز زمزمه کنیم و در عمل به کار ببندیم خواهیم دید که زندگی رنگ دیگری بخود می گیرد و اگر حال و هوای آن سالهای روء یایی هنوز در کشور وجود داشت امروز با این همه هرزه گی و بی بند وباری در سیاست و اقتصاد و کشور داری غوطه ور نبودیم. حیف که بهترین جوانان کشور فدایی و قربانی شدند و امروز کسانی بر مسند قدرتند که هیج وجه اشتراکی با ان خوبان و نیکان ندارند و فقط با ظاهری مسلمان در حال غارت و چپاول کشورند....... بگذریم حرف زیاد است ولی جای گفتنش نیست.

18. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید bahary از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) کیوان آواتار ها
    تشکر شده 23,351 بار در 4,529 ارسال
    نمی خواستم در اینباره هیچ اظهار نظری کنم اما چون بحث شد منهم نظر خودم را می گویم.

من هم به شدت با این جمله مخالفم! قطعا مخالفت من بعنوان بی اعتقادی به خداوند نیست و نخواهد بود ولی استفاده از چنین جمله و جملات مشابهی را در ان دوران سو استفاده محض از اعتقادات مذهبی مردم میدانم.
    قطعا بدون اراده خداوند هیچکدام ما حتی نمی توانیم یک دم نفس بکشیم اما گفتن چنین جملاتی از گوینده آنهمه جانفشانی و از خود گذشتگی سربازان آن زمان را بی اثر و محو میکند. استفاده ابزاری از خداوند در تمام شئونات این حکومت از ابتدا بوده و همچنان هست.

شاید بهتر بود می گفت :
    خرمشهر را سربازان ایران با یاری خداوند آزاد کردند!
    ویرایش توسط کیوان : 2012/05/23 در ساعت 14:32
    ما را به چوب و رخت شبانی فریفته اند ، این گرگ سالهاست که با گله آشناست

20. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید کیوان از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع