صفحه 122 از 226 نخست ... 2272112119120121122123124125132172222 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1,211 به 1,220 از 2258

موضوع: ايران خودرو ديزل(خاور)

عضو فعال
    تشکر شده 3,818 بار در 907 ارسال

پاسخ : ايران خودرو ديزل(خاور)

نقل قول نوشته اصلی توسط (نامحدود) نمایش پست ها
    توی تالار گفتمان بورس یک نفر نوشته که امروز توی مجمع بود.کلا حرفهای نا امید کننده از مجمع زده.

تحلیل ونگاهها متفاوت هست اولین نکته مثبت اینکه در باره انحلال یا ابقا باید تصمیم گرفته می شد که تصمیم بر ابقا شد
    نکته دوم قرار نبود این مجمع افزایش سرمایه صورت بگیره اما برای خروج از ماده 141 قرار شددر اینده نزدیک ( احتمالا تا یک ماه اینده )تصمیم گیری شود
    نکته سوم انتقال به بازار ب هست و حرکتی مشابه خکاوه خواهد داشت
    دیگه از یک مجمع چی میخوایم مگه قرار بود سود بده مگه قرار بود افزایش سرمایه بده توی این مجمع

در کل برنامه های اتی رو به هیت مدیره تکلیف کرد
    1- توسعه و مدیریت بازار واحراز قیمت با توجیه اقتصادی
    2- اجرا وتکمیل طرحهای توسعه
    3- کنترل و مهندسی و مدیریت هزینه
    4- بهینه سازی ترکیب تولید
    5- بهبود کیفی محصولات 6- مدیریت منابع مالی و تشکیل کمیته های وصول مطالبات و مدیریت تسهیلات و هزینه های مالی

2. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید TAJ2014 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال milad97 آواتار ها
    تشکر شده 14,317 بار در 2,526 ارسال

۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۳
    بازسازی اتوبوس های فرسوده شهری در ایران خودرودیزل کلید خورد
    تهران- ایرنا- مدیرعامل ایران خودرو دیزل از آغاز بازسازی و نوسازی اتوبوس های فرسوده ناوگان حمل و نقل شهری شهرداری کلانشهرهای کشور در این شرکت خبر داد.

به گزارش شنبه تارنمای شرکت ایران خودرو، «مهدی یونسیان» اعلام کرد: با نوسازی یک دستگاه اتوبوس فرسوده «0457» این پروژه آغاز شد که در مدت سه هفته با کمترین هزینه از نظر بازسازی قوای محرکه و تودوزی و تزیینات داخلی بازسازی و آماده تحویل به مشتری شده است.
    وی تاکید کرد شرکت ایران خودرو دیزل برای مقابله با شرایط حاکم بر بازار، همه توان خود را برای استفاده از قابلیت های داخلی کشور و تولید قطعات داخلی سازی نشده خودروهای سنگین به کار گرفته است و از شرکت های دانش بنیان برای مشارکت در این بخش حمایت می کند.

** قرارداد همکاری با شرکای خارجی هنوز روی میز است
    مدیرعامل ایران خودرو دیزل گفت: اکنون محصولاتی مانند کامیون «واگن هود» با 90 درصد خودکفایی و مینی بوس «آرین» با 80 درصد خودکفایی در این شرکت تولید می شود.
    وی افزود: تلاش می کنیم در زمان های مقرر، تعهدات را با حداقل تاخیر به مشتریان تحویل دهیم.
    یونسیان اضافه کرد: برای سال آینده 2 حالت در پیش داریم، نخستین مورد، افزایش خودکفایی در تولید داخلی و دیگری، امضای قراردادهای جدید با شرکای خارجی است که هر 2 به طور موازی در دستور کار قرار دارد.
    به گزارش ایرنا، چندی پیش مدیرکل دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت به ایرنا گفت: بزرگ ترین مشکل شرکت های خودروساز برای ساخت اتوبوس تامین نقدینگی است که باید از سوی شرکت های حمل و نقلی و سازمان شهرداری ها انجام شود.
    «امیرحسین قناتی» افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت با پافشاری بر مواضع پیشین خود، مخالف واردات اتوبوس های دست دوم به کشور است.
    به گفته این مسئول، توان ساخت داخل اتوبوس در کشور وجود دارد و در صورت تامین منابع مالی، شرکت های خودروساز آماده ساخت، تامین و تحویل آنها هستند.
    لا اله الا انت سبحانک انى کنت من الظالمین

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید milad97 از ایشان تشکر کرده اند:

بار سنگین زیان «خاور» چگونه تخلیه می‎شود
    یکی از شرکت‎های حاضر در گروه خودرو که با زیان انباشته سنگینی دست و پنجه نرم می‎کند، «خاور» است که امروز در این خصوص در مجمع تصمیم‎گیری خواهد کرد، تجدید ارزیابی دارایی‌ها یکی از راه‎های پیش‎روی است اما آیا داستان این خودرویی به همین جا ختم می‌شود.
    کد خبر: ۱۸۶۴۹۳تاریخ: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۶
    بر اساس بررسی‎های واحد سنجش و راه حل های رفتاری در بازار (آبسیم) بورس نیوز، شرکت «ایران خودرو دیزل» با سرمایه 4989 میلیارد ريالی، بالغ بر 34235 میلیارد ريال زیان انباشته دارد. به عبارت بهتر، روند زيان‌دهي سنوات اخير فعاليت‏‌هاي تجاري شرکت به گونه‎ای بوده که بیش از 6.8 برابر سرمایه، زیان انباشته در حساب‌ها نشسته است.

علاوه بر این، زيان انباشته شرکت‏‎های فرعی توسعه خودروکار، تاپ سرويس، توليد موتورهای ديزل ايران (ايدم)، مهندسی و تأمين قطعات ايران خودرو ديزل (اپکو)، تاپ خودرو و توليد قطعات خاور جمعا به مبلغ 1701 ميليارد ريال بوده و شرکت‎‏های مذکور دارای ابهام در تداوم فعاليت هستند.

در چنین شرایطی، نحوه بازيافت طلب 2650 ميليارد ريالی «خاور» و بهای تمام شده سرمايه‎گذاری‎ به مبلغ 893 ميليارد ريال در هاله‎ای از ابهام قرار دارد.

اما سوال این است که چه عاملی این شرکت را به خاک سرخ زیان نشانده است؟

مشکلات این شرکت بسیار زیاد است؛ از فعالیت در ظرفیت پایین که 1476 میلیارد ريال هزینه جذب نشده در تولید را تحمیل می کند تا دریافت 12137 میلیارد ريال تسهیلات بانکی با نرخ سود 20 تا 28 درصد که هزینه مالی سنگین 3027 میلیارد ريالی را به دنبال داشته است.

در سایر بخش‎ها نیز هزینه‎های سرسام‎آور به چشم می‎خورد. بر اساس گزارش 6 ماهه منتهی به شهریور 97، بالغ بر 1337 میلیارد ريال هزینه های عمومی و اداری ثبت گردیده که معادل 52 درصد فروش است.

هزینه خدمات پس از فروش، هزینه تحقیقات و هزینه‎های جذب نشده نقش بسزایی در شکل‎گیری رقم مذکور دارند.

حضور 4246 نفر به عنوان پرسنل در این شرکت، هزینه‌های حقوق و دستمزد را بسیار بالابرده است. به نظر می‎‏رسد تعدیل نیرو جهت افزایش بهره‎وری نیروی کار و انتقال بخشی از پرسنل به شرکت های زیرمجموعه، ضروری است.

عدم فعالیت در ظرفیت کامل عملی شرایط را بسیار بغرنج کرده و در سایر بخش‎های عملیاتی نیز هزینه‎های سنگینی را بر دوش «خاور» نهاده است.

این شرکت جهت تامین نقدینگی و خرید مواد و قطعات مورد نیاز در امر تولید، تسهیلات بسیار زیادی دریافت کرده و از آن جا که فرایند تولید و فروش به خوبی انجام نمی گیرد، نقدینگی مناسب برای بازپراخت تسهیلات را ندارد. از بابت تامين مالي انجام شده از طرف شرکت ايران خودرو براي انجام هزينه هاي جاري، متحمل 1098ميليارد ريال هزينه مالي گرديده که روند افزايش هزينه‎هاي مالي تداوم دارد.

«خاور» امروز به استقبال مجمع فوق‎العاده می‎رود تا در خصوص شمولیت ماده 141 قانون تجارت تصمیم‎گیری کند.

شایان ذکر است که به منظور خروج از اين وضعيت، برنامه‎هاي هيئت مديره شرکت به سهامدار عمده (ایران خودرو) اعلام شده که چگونگي دستيابي به آن نيز مشخص نشده است. یکی از راهکارهای معرفی شده، افزايش سرمايه از محل مطالبات است که به دليل عدم دستيابي به منابع نقدينگي مناسب راهکار مناسبي جهت اصلاح اين وضعيت نیست.

برنامه دیگری که شرکت می تواند اجرا کند، فروش سهام شرکت های تابعه است. اما از آن جا که این شرکت ها نیز شرایط نامساعدی دارند و فعالیت های آن ها سودآور نیست، پیدا کردن خریدار برای این شرکت ها نیز کار ساده‎ای نیست.

برای تسریع در امر سودسازی و کاهش زیان انباشته، فروش دارایی‎های غیرمولد نیز باید مدنظر قرار گیرد.

دیگر مسیر «خاور» برای اصلاح ساختار مالی، افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها است که به نظر می رسد همین مسیر پیگیری شود؛ هر چند بار سودآوری ندارد اما شرکت را از شمولیت ماده 141 قانون تجارت خارج می سازد.

بیش از هر چیز، این شرکت نیاز به تغییر و تحول در امر تولید و فروش دارد. تا زمانی که شرایط تولید و فروش مساعد نباشد، هر اقدامی تنها اثرات کوتاه مدت دارد.

انقعاد قرارداد با شرکا تجاری بنز و هیوندای می تواند به این امر کمک شایانی کند. البته باید این نکته را گفت که بر اساس توافق‎های انجام شده در سال 95، شرکت هيوندای متعهد گرديده در ازای عدم انجام تعهدات قرارداد فی‎مابين مبلغ 22 ميليون دلار جهت 7500 دستگاه محصول تخفيف اعمال شود. در اين خصوص تعداد 681 دستگاه حدود 2 ميليون دلار تخفيف داده شده، اما اقدامات انجام شده جهت دريافت مابقی تخفيف به مبلغ 20 ميليون دلار به نتيجه نرسيده است.

روند تولید و فروش محصولات «خاور» در سال جاری از شرایط رکودی و نامناسب حکایت دارد. از سال 95 روند فعالیت های شرکت رو به رشد بوده و در سال 96 نیز ادامه یافت. در 6 ماهه نخست سال 97 نسبت به مدت مشابه سال گذشته کم‎کارتر بوده است. امید می رود با اجرای سیاست ها و برنامه های جدید، روند دو دوره گذشته قطع نشود.

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید milad97 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۰) کریس گاردنر آواتار ها
    تشکر شده 19,463 بار در 2,880 ارسال

الان ۳ ماه هست ۴۰ درصد سبدم خاور هست.بدجور گیر کردم.از دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه چکار کنم.
    میانگین خریدم ۸۲ هست.با ضرر بدم بره؟

8. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید کریس گاردنر از ایشان تشکر کرده اند:

الان ۳ ماه هست ۴۰ درصد سبدم خاور هست.بدجور گیر کردم.از دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه چکار کنم.
    میانگین خریدم ۸۲ هست.با ضرر بدم بره؟
    من نزدیک نصف سبدم خاور شده
    اصلا فروشنده نیستم حتی یک دونه. در بقیه گروه ها هم هیچ خبری نیست. یک روز یه گروه مثبته و روز دیگه گروه بعدی
    الان خاور قیمتی نیست که بگی خیلی رفته بالا نکنه بیاد پایین پس بفروشم. خاور بین ۷۰ تا هشتاد نوسان داره همین
    واقعیتش تا حدودی هفته قبل مجمع برام مسجل شده بود که خبری از افزایش سرمایه نیست. البته در شرایط فعلی هم حق دارند
    آنچه بیشتر از افزایش سرمایه من رو خوشحال کرده وضعیت رو به مساعد شرکته. همانطور که در این دو صفحه می بینید شرکت داره تمام سعیش رو میکنه تا شرایطش رو بهبود ببخشه. حدسم اینه که گزارش نه ماهه شرکت بهتر خواهد بود
    در مورد مسائل کلان سیاسی هم خدمتتون عرض کنم هرچه خبر بد بوده تقریبا پشت سر گذاشتیم. اما انچه در پیش رو داریم عملیاتی شدن کانال مالی با اروپا و در اخر احتمال مذاکرات با آمریکاست
    همیشه این جمله رو مد نظر داشته باشین که حفظ نظام اوجب واجبات هست
    هر جور که شده نخواهند گذاشت نظام سقوط کنه
    این هم که می بینید فعلا مذاکره نکردن بخاطر اینه که کانال مالی با اروپا میتونه دست این ها رو در مذاکرات بالا ببره و از طرفی به پایان دوره ترامپ نزدیکتر میشیم و با طولانی شدن مذاکرات احتمال روی کار امدن دموکرات ها وجود داره
    هر زمان مذاکره ای شروع بشه اولین گروه که بیشترین رشد رو خواهد کرد خودروست
    در این شرایط توصیه میکنم معاملات رو خیلی رصد نکنید چون میره رو اعصابتون و تصمیم عجولانه میگیرید. من خودم بیشتر مواقع بعد از ساعات معامله نگاه خاور میکنم

10. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید milad97 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو جدید
    تشکر شده 5 بار در 1 ارسال

Thumbs up پاسخ : ايران خودرو ديزل(خاور)

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد رحمتی نمایش پست ها
    من نزدیک نصف سبدم خاور شده
    اصلا فروشنده نیستم حتی یک دونه. در بقیه گروه ها هم هیچ خبری نیست. یک روز یه گروه مثبته و روز دیگه گروه بعدی
    الان خاور قیمتی نیست که بگی خیلی رفته بالا نکنه بیاد پایین پس بفروشم. خاور بین ۷۰ تا هشتاد نوسان داره همین
    واقعیتش تا حدودی هفته قبل مجمع برام مسجل شده بود که خبری از افزایش سرمایه نیست. البته در شرایط فعلی هم حق دارند
    آنچه بیشتر از افزایش سرمایه من رو خوشحال کرده وضعیت رو به مساعد شرکته. همانطور که در این دو صفحه می بینید شرکت داره تمام سعیش رو میکنه تا شرایطش رو بهبود ببخشه. حدسم اینه که گزارش نه ماهه شرکت بهتر خواهد بود
    در مورد مسائل کلان سیاسی هم خدمتتون عرض کنم هرچه خبر بد بوده تقریبا پشت سر گذاشتیم. اما انچه در پیش رو داریم عملیاتی شدن کانال مالی با اروپا و در اخر احتمال مذاکرات با آمریکاست
    همیشه این جمله رو مد نظر داشته باشین که حفظ نظام اوجب واجبات هست
    هر جور که شده نخواهند گذاشت نظام سقوط کنه
    این هم که می بینید فعلا مذاکره نکردن بخاطر اینه که کانال مالی با اروپا میتونه دست این ها رو در مذاکرات بالا ببره و از طرفی به پایان دوره ترامپ نزدیکتر میشیم و با طولانی شدن مذاکرات احتمال روی کار امدن دموکرات ها وجود داره
    هر زمان مذاکره ای شروع بشه اولین گروه که بیشترین رشد رو خواهد کرد خودروست
    در این شرایط توصیه میکنم معاملات رو خیلی رصد نکنید چون میره رو اعصابتون و تصمیم عجولانه میگیرید. من خودم بیشتر مواقع بعد از ساعات معامله نگاه خاور میکنم
    واقعا این بهترین کاری هست که میشه در حال حاضر در مورد خاور انجام داد.بزاریدش کنار و نگاهشم نکنید تا اعصابتان خراب نشود.اجازه بدید بازیگر سهم هر کاری دوست داره انجام بده

12. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mehdikakero از ایشان تشکر کرده اند:

امروز برخلاف گروه خودرو خاور در مثبت معامله شد.
    کسی اطلاعی داره چرا امروز مثبت بود؟

14. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید کریس گاردنر از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

امروز برخلاف گروه خودرو خاور در مثبت معامله شد.
    کسی اطلاعی داره چرا امروز مثبت بود؟
    ظاهرا پرونده رفته سازمان بورس برای بررسی وانتقال به بازار ب احتمال قوی چهارشنبه در بازار ب معامله بشه

16. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید TAJ2014 از ایشان تشکر کرده اند:

خاور مجوز ورود به بازار پایه ب را گرفت.اما حیف که گزارشات بد خودرویی این خبر خوب را سوخت کرد

18. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید کریس گاردنر از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

این گزارشات خودریی ها صرفا یک سیاه کاری هست
    شک نکنید از نشانه های تغییر روند گروه هست
    افزایش قیمت گرفتن
    اعتبارات سنگین با بهره های کم هم تصویب شده میگیرن
    افزایش سرمایه تجدید رو هم خواهند داد
    وانشاالله رشد های خوبی خواهند کرد
    و تافصل مجامع هم انشاالله به سودهای ذلخواه خواهند رسید
    البته گزارشات 12 ماهه خودرویی ها تعدیل های مثبت بالایی رو نشان خواهد داد

20. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید TAJ2014 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع