صفحه 166 از 214 نخست ... 66116156163164165166167168169176 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1,651 به 1,660 از 2139

موضوع: صنايع فولاد آلياژي يزد ( فولاي )

عضو فعال
    تشکر شده 1,526 بار در 410 ارسال

پاسخ : صنايع فولاد آلياژي يزد ( فولاي )

• بنده تریدهایم را براساس تکنیکال،بنیادی،سرمایه شرکت و تابلو خوانی و با تجربه کمی که دارم انجام میدم و تجربه ای که در مورد فولای دارم به اشتراک میذارم و چناچه اشتباهی داشتم که حتما دارم خوشحال میشم دوستان آنرا گوشزد کنند.

بنده سهم فولای را برج 8 پارسال و با رسیدن به کف خط روند صعودی و رسیدن آر اس ای به حمایت 50 و کراس استوک در محدود 20 و همچنین قرار داشتن مکدی در فاز مثبت در قیمت 260 خریداری کردم.

از مهر ماه پارسال جهت شفافیت شرکتها و جهت تصمیم گیری اشخاص جهت تریدهای بهتر، قانونی اجرا شد که شرکتها میبایست گزارش ماهیانه روانه کدال کنند.

شرکت در تاریخ 7/29 گزارش 6 ماهه را با سود 9 تومن به ازاء هر سهم روانه کدال کرد و در تاریخ 8/3 گزارش ماهانه برج 7 را به کدال فرستاد.طیق گزارش شزکت در 7 ماه مبلغ 231/941 میلیون ریال و فقط در مهر 43/299 میلیون ریال فروش داشته است.با این تفاسیر شرکت در 6 ماهه 188/642 و متوسط ماهیانه 31/440 میلیون ریال فروش داشته.یعنی با متوسط فروش 31/440 در هرماه،6ماهه 9 تومن سود شناسایی کرده.

نکته حائز اهمیت اینجاست که از برج 7 به بعد هم مقدار فروش و هم مبلغ فروش بطور میانگین افزایش داشته که قاعدتا باعث افزایش سود میشود.متاسفانه بلد نیستم گزارشات را اینجا قرار دهم فقط به مبالغ ماهیانه اشاره میکنم و دوستان با مراجعه به کدال میتونن دیتیل آنرا داشته باشتد.تا شهریور ماه متوسط فروش 31/440 ،مهرماه 43/299 ،آبان 50/637 ،آذر 44/364 ،دیماه 50/098 ،بهمن 51/365 و اسفند ماه که رکورد زده مبلغ 56/479 میلیون ریال فروش داشته.

حالا بنده بعنوان یک سهامدار جزء و اطلاعات فوق تصمیم به خریدو فروش و یا سهامداری میکنم.شرکت در 6 ماهه 188/642میلیون ریال فروش 9 تومن سود ساخته و قاعدتا در 6 ماهه دوم با فروش 296/242 میلیون ریال میتواند به حدود 14 تومن و در مجموع 12 ماهه 23 تومن سود به ازاء هر سهم شناسایی کند.

در تاریخ 11/23 شرکت پیشبینی 12 ماهه با عملکرد 9 ماهه را به کدال میفرسته و اعلان میکنه که نه ماهه 10 تومن ساخته و بر این اساس پیشبینی میکنه دوازده ماهه 13 تومن بسازه،با اینکه گزارش تناقض داره و با دستکاری در صورت حسابها و بالا بردن هزینه های مالی و کاهش سود غیر عملیاتی و گرفتن اندوخته قانونی و...... سعی میکنه سود رو کم پیش بینی کنه ولی از این مورد چشم پوشی میکنیم.مورخ 12/7 اولین پیشبینی 96حسابرسی نشده رو میفرستن روی کدال و اعلام میکنند سال 95 مبلغ 13 تومن میسازیم و 96 هم مبلغ 24 تومن پیشبینی میکنیم.مجددا در تاریخ 96/2/3 شرکت پیشبینی 96 رو اینبار حسابرسی شده روانه کدال میکنه و چون حسابرسی شده هست تاکید میکنه سال 95 مبلغ 13 تومن ساختیم و پیشبینی میکنیم که سال 96 مبلغ 24 تومن به ازاء سهم درآمد کسب کنیم.این مورد را هم گوشه دلمون میذاریم و با اینکه اعداد و ارقام صحت نداره چشم پوشی میکنیم.تا اینجا همه چی آرومه ما چقدر خوشبختیم.درست فردای آنرا روز یعنی 96/2/4 گزارش 12 ماهه حسابرسی نشده میاد روی کدال و یهویی سود 13 تومنی تبدیل به 6 نومن میشه.آخه مگه میشه مگه داریم،توی یک روز شرکت بالای 500% تعدیل منفی بده.آخه دزدی،دروغ،فریب،ریا تا چه حد. روز قبل حسابرسی شده میگی 133 تومن ساختی فرداش حسابررسی نشده میگی 6 تومن ساختی؟؟؟؟!!!!!!!!!خیلی خیلی خیلی ببخشید به مورچه میگند منار فلان جات.مورچه میگه بابا نمیگنجه ،لااقل یه چیزی بگو که بگنجه(شما فلان جا را مثلا دهن فرض کنبد).بعد از این گندکاری که راه انداختند سلزمان ازشون شفاف سازی خواسته،و شزکت مورخ 2/18 اعلام کرده بعلت کاهش ریالی فروش،افزایش هزینه مالی و عدم تعهد مشتری باعث کاهش سود شده.آخه آقای مدیر عامل،آقای حسابدار،آقای مدیر مالی،آقای حسابرس،آقای دزد،آقای شیاد همه این اتفاقات توی یک شب افتاده.استغفرالله

سهامداران عمده و مسئولان شرکت در این مدت تا تونستند با سرمایه و اعصاب سهامداران خرد بازی کردنذ.حدود 4 ماه سهم رو بستند و پول سهامداران خرد را بلوکه کردند تا آنها خسته شوند و در روز بازگشایی و چند روز پس از آن سهام سهامداران خردرا باضرر به تاراج ببرند.دوستان تکنیکال کار یه نگاهی به سوابق سهم بندازید با حجمهای زیاد و کد به کدهای تصنعی(روزانه هفت هشت میلیون سهم که برای فولای با این سرمایه کم خیلی زیاد محسوب میشود) خط روند صعود
      صعودی را شکستند وحد ضرر خیلی ها را فعال کردند تا خود با خیال راحت خرید کنند،سهم که به حدود 230 رسیده بود تا میومد رشد کنه و پایانی بیاد بالا سریع در قیمت پایین کد به کد میکردند تا پایاتی بالانرود و سهامدار خرد نا امید شده و با ضرر خارج شود.3 روز قبل از اینکه سهم بسته بشه،استارت زد و وبا حجمهای خوب در حال شکست مقاومت بود که سهم را یه علت تعدیل با اهمیت بستند.من چون گزارشات ماهانه را چک میکردم تصورم این بود که حتما تعدیل مثبت دارد ولی اینها پس از 4 ماه تعدیل منفی ارائه دادند.خوشبختانه من تفروختم و با سهم ماندم ود در حال حاضر یک سهم هم نفروختم،در قیمت 250 تصمیم به اضافه کردن داشتم ولی با توجه به استراتژی پرتفو و بعضی مسائل اضافه نکردم.

گروهی که جدیدا وارد سهم شده قطعنا زیر و بم شرکت را میداند و الا در روزی که 33 میلیون عرضه شد عقب نشینی میکردند.حقوقی تا میتوانست فروخت تا جلوی رشد سهم را بگیردولی زورش به خریدار نرسید وقتی که دید حریف نمیشه و سهامش مفت از چنگش درآمده، سریع یه شفاف سازی داد که در شرکت خبری نیست.معمولا سهامی که رشد شارپ دارند بعد از رشد 50 تا 100 درصد شفاف سازی میدند،این شرکت هنوز سهم از کفه کف 20% رشد نکرده بود که یهو شفاف سازی داد.

مواردی که بهش اشاره کردم،اعم از گزارشات غلط،شفاف سازی که گفته مبلغ ریالی کاهش داشته در صورتی که در گزارشات ماهانه هر ماه افزایش داشته،با کد به کدهای تصنوعی و پایین آوردن قیمت سهم باعث ضرر سهامدار خرد شده،یعد از چهار ماه که سهم بستست گزارش میده 13 تومن سود ساخته،فرداش میگه 6 تومن سود ساخنه.همه این موارد جهت گمراه کردن سهامداران خرد و کسب مال حرام بوده و ماده قانون هست که میتوان به آنها اشاره کرد و مدیر عامل و حسابدار و حسابرس شکایت کرد،ولی بنده بعلت تعداد محدود سهم و همچنین نداشتن وقت و حوصله از این کار منصرف شدم،ولی سهامداران جدید درس خوبی بهشون دادند.

ببخشید مطالبم خیلی زیاد شد.فقط خواستم دیدگاه یه سهامدار خرد را به اشتراک بگذارم تا سهامداران نسبت به نگهداری و یا فروش،اشخاص جدید جهت خرید سهم تصمیم بهتری بگیرند

همچنین از دلواپسان و دلسوزانی که میگویند سفته بازی است و شرکت ارزشی ندارد و حباب هست و دلشان به حال سهامداران این شرکت میسوزد خواهشمندم توضیحات مستندی ارائه نماید تا جلوی ضرر من نوعی که سهامدار هستم گرفته شود

ضمنا از دوستانی هم که اطلاعات بنیادی چه مثبت و چه منفی دارند به اشتراک بگذارند وتکنیکالیستهای محترم هم نظزات خودشون اعلام کنند.با تشکر

در پایان از اینکه وقت دوستان را گرفتم عذر خواهی میکنم و از دوستانی که تحلیلهای تکنیکی و بنیادی خود را ارائه میکنند سپاسگذارم.مطالب بنده هیچ پیشنهادی به خرید و فروش نمیباشد

آخرین ویرایش: امروز در 04:07
      adel1, امروز در 04:01گزارش تخلف
      #2931تشکر+ نقل قولپاسخ

2. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید کمبوجیه از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Abad آواتار ها
    تشکر شده 42,137 بار در 6,946 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Abad نمایش پست ها
    هدف فولای بالا است می تواند حدود 6 ماهه تا حدود 500 تومان رشد کند
    فولای را جدی بگیرید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط کيانوش نمایش پست ها
    حتما جدی گرفته ایم.14میلیون صف خرید.
    حالا باید کم کم شفارس را هم جدی گرفت.
    فولای رشدش را شروع کرده است ، و از 230 تومان 100 درصد بازدهی خواهد داشت . ممنکه صف فروش بشه ولی سوخت و سوز نداره
    شفارس 215 تومانی ، پلاسک 93 تومانی ، شلعاب 350 تومانی ، ثاباد 250 تومانی ، خوساز 205 تومانی ، سدور 105 تومانی وشمال 80 تومانی ، لکما 67 تومانی و .... رشد خوبی در پیش دارن ، باور کنید وقتی رشدشان شروع شود که برخی شروع شده ( مثل ولغدر ) سفته بازی نخواهند بود.
    درود
    Abad (گروه سرمایه گذاری آباد )
    تصمیم ساز است ، تصمیم گیری و مسئولیت آن با شماست. هر تصمیمی برای آینده امکان خطا دارد

4. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید Abad از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    تشکر شده 1,213 بار در 513 ارسال

سوداگری در بازار سرمایه / غفلت سازمان بورس و اوراق بهادار

کد خبر: ۳۴۷۲۳۵
    تاریخ انتشار: ۵۳ : ۱۴ - ۱۰ خرداد ۱۳۹۶

حجم معاملات و روند افزایشی سهام شرکت صنایع فولاد آلیاژی ایران ( فولای ) نیز جالب توجه است .
    در معاملات امروز فولای تعداد 17 میلیون برگه سهم دادو ستد شد که از این بین تعداد 4 میلیون برگه سهم توسط کدهای حقوقی به فروش رسید که عموما توسط کدهای حقیقی خریداری شد .
    نکته جالب توجه در معاملات روزهای اخیر فولای رشد حدود 30 درصدی قیمت سهام این شرکت تنها در 10 روز معاملاتی است.

آنچه که معمولا در ادوار گذشته در خصوص رشدهای شارپ سهام شرکت هایی با سرمایه پایین اتفاق افتاده است، رشد سهام شرکت همراه با منتفع شدن عده ای خاص است که نهایتا بعد از اینکه سهام شرکت شدیدا رشد کرد با قرار گرفتن اطلاعیه شفاف سازی شرکت بر روی سامانه کدال و سقوط قیمت، زیان های سنگینی را متحمل خریداران نهایی می کند.

مسلما رشد سهام بسیاری از شرکت ها به دلایل بنیادی و برخی به دلایل سفته بازی صورت می پذیرد ، از آنجاییکه وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار نظارت برحسن انجام معاملات است ، سوالی که متاسفانه بازهم مطرح می شود این است که آیا سازمان بورس وظایف خود را فراموش کرده است ؟!

سازمان بورس و اوراق بهادار می باست تدابیر ویژه ای برای جلوگیری از سوداگری و زیان های سهامداران حقیقی در بازار سرمایه اتخاذ نماید.

http://entekhab.ir/fa/news/347235/%D...AF%D8%A7%D8%B1

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید Alain Delon از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Abad آواتار ها
    تشکر شده 42,137 بار در 6,946 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Abad نمایش پست ها
    فولای رشدش را شروع کرده است ، و از 230 تومان 100 درصد بازدهی خواهد داشت . ممنکه صف فروش بشه ولی سوخت و سوز نداره
    شفارس 215 تومانی ، پلاسک 93 تومانی ، شلعاب 350 تومانی ، ثاباد 250 تومانی ، خوساز 205 تومانی ، سدور 105 تومانی وشمال 80 تومانی ، لکما 67 تومانی و .... رشد خوبی در پیش دارن ، باور کنید وقتی رشدشان شروع شود که برخی شروع شده ( مثل ولغدر ) سفته بازی نخواهند بود.
    درود
    دیدیم که امروز فولای در سخت ترین شرایط امروز مقاومت کرد و به سمت قیمت های مثبت حرکت کرد .
    رصد می کنیم ببینیم در هفته آینده از پس مقاومت حدود 310 تومان بر می آید یا نه .
    من فکر می کنم احتمال شکست آن هست.
    Abad (گروه سرمایه گذاری آباد )
    تصمیم ساز است ، تصمیم گیری و مسئولیت آن با شماست. هر تصمیمی برای آینده امکان خطا دارد

8. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید Abad از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

https://telegram.me/joinchat/C_TJy0KWSl09bU8eocMyeA
    لینک سهامداران گروه فولای در تلگرام

10. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید کمبوجیه از ایشان تشکر کرده است:

عضو عادی
    تشکر شده 528 بار در 191 ارسال

بیزحمت بنده را اضاف نمایید 9127312636

عضو فعال

لینک را به شمارتون فرستادم. ببخشید من زیاد وارد نیستم.

عضو فعال

یکی از دوستان زحمت کشید شماراادکرد.

عضو عادی
    تشکر شده 528 بار در 191 ارسال

عضو فعال
    تشکر شده 2,398 بار در 902 ارسال

گزارش فوق افتضاح فولای در کدال 37 تومن زیان ساخته

16. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید تنها از ایشان تشکر کرده است:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)