صفحه 69 از 85 نخست ... 19596667686970717279 ... آخرین
نمایش نتایج: از 681 به 690 از 843

موضوع: سرمايه گذاري خوارزمي ( وخارزم )

ستاره دار (2)
    تشکر شده 6,804 بار در 2,443 ارسال

پاسخ : سرمايه گذاري خوارزمي ( وخارزم )

نقل قول نوشته اصلی توسط 84717 نمایش پست ها
    با تجدید عرض سلام خدمت دوستان گرامی عجب حرفایی میزنید دوستان عزیز؟ واقعا حیف از شما من چی میگم؟ شما چی میگید؟ اختلاف نظر ما درارتباط با سهم وخارزم 180 درجه هست؟ ببین دوست گرامی من قصد خراب کردن سهم را ندارم من این حرفا را امروز نمیزنم شما برین کامینتهای چهارماه قبل من را در مورد این سهم ببینید انوقت متوجه عمق موضوع خواهید شد. (صرفنظراز پروژهای در دست اجرا وخارزم که معلوم نیست کی به ثمر بنشیند) عزیزان این نیروگاه مستهلک و قدیمی باور کنید هیچ توجیح اقتصادی ندارد؟ حتی استاندار و کارشناسان نیزدراین مورد اتفاق نظر داشتند . متاسفانه آلودگی آلاینده ها در سطح بالاو مصرف سوخت آن ده برابربازده اش زیان آور است. این یعنی چه؟؟؟ یعنی حداقل ماهانه چند میلیارد تومان ضرر به اقتصاد ملی وارد میکند بنابر نیروگاهی که با توان مصرف بالا؛ برق تولید میکند و هزینه های نگهداری آن بیش از سودش است چه باید گفت؟ یک مثال خدمت عزیزان عرض میکنم مثل این میمونه که من بگم یک ماشین دارم هیچ اشکالی نداره فقط یک اتاق میخواد یک موتور.....این نیروگاه باید از اساس تمام تجهیزات و لوازم خط تولید برق آن عوض شود که برای وخارزم فعلا مقرون بصرفه نیست خرید نیروگاه از سوی وخارزم اشتباه بزرگی بود همین.
    دوست عزیز

اینکه شما چی گفتی قبلا به خودتان مربوطه.....مهم اینه که شما الان میگید نیروگاه زیان ده است.این جمله درسته که فارسی بیان شده است ولی از نظر حسابی معنای خاصی داره.......در صورتیکه صورتهای مالی سال پیش داره میگه این نیروگاه سال پیش 60 میلیارد تومان سود خالص تولید کرده است.این متناقض حرف شماست.یعنی همه اون استهلاک ها و هزینه ها و .......این چیزهایی که شما میگید حساب شده است و آخرش شده سود....پس نیروگاه فعلا سود ده است نه زیان ده............

عضو عادی
    تشکر شده 633 بار در 148 ارسال

با تجدید عرض سلام خدمت دوستان گرامی عجب حرفایی میزنید دوستان عزیز؟ واقعا حیف از شما من چی میگم؟ شما چی میگید؟ اختلاف نظر ما درارتباط با سهم وخارزم 180 درجه هست؟ ببین دوست گرامی من قصد خراب کردن سهم را ندارم من این حرفا را امروز نمیزنم شما برین کامینتهای چهارماه قبل من را در مورد این سهم ببینید انوقت متوجه عمق موضوع خواهید شد. (صرفنظراز پروژهای در دست اجرا وخارزم که معلوم نیست کی به ثمر بنشیند) عزیزان این نیروگاه مستهلک و قدیمی باور کنید هیچ توجیح اقتصادی ندارد؟ حتی استاندار و کارشناسان نیزدراین مورد اتفاق نظر داشتند . متاسفانه آلودگی آلاینده ها در سطح بالاو مصرف سوخت آن ده برابربازده اش زیان آور است. این یعنی چه؟؟؟ یعنی حداقل ماهانه چند میلیارد تومان ضرر به اقتصاد ملی وارد میکند بنابر نیروگاهی که با توان مصرف بالا؛ برق تولید میکند و هزینه های نگهداری آن بیش از سودش است چه باید گفت؟ یک مثال خدمت عزیزان عرض میکنم مثل این میمونه که من بگم یک ماشین دارم هیچ اشکالی نداره فقط یک اتاق میخواد یک موتور.....این نیروگاه باید از اساس تمام تجهیزات و لوازم خط تولید برق آن عوض شود که برای وخارزم فعلا مقرون بصرفه نیست خرید نیروگاه از سوی وخارزم اشتباه بزرگی بود همین.
    تعميرات اساسي واحد 6 گازي نيروگاه شهید منتظر قائم(عج) از پنجم آذر ماه سال جاری آغاز شده است و پيش بيني مي شود، بر اساس برنامه تنظیم شده در پنجم بهمن ماه به پايان برسد.
    اين تعميرات كه براساس استاندارد اين نوع از واحدهاي توليد برق، پس از يك دوره توليد 200.000 ساعتي توليدبرق صورت مي گيرد، شامل دِمونتاژ، بازديد تمامي بخش ها، سرويس، انجام تعميرات يا تعويض در بخش هاي لازم اعم از پره ها، ديسك ها، پمپ هاي كمپرسور، كوپلينگ ها و ... است.

نیروگاه شهید منتظر قائم(عج) یکی از شرکت های وابسته به شرکت سرمایه گذاری خوارزمی(سهامی عام) است.

دکترحجت اله صیدی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری خوارزمی در یک نشست خبری که پس از مراسم آغاز چهارمین سال ورود این شرکت به بازار بورس تهران برگزار شد، اظهار کرد: فعالیت های نیروگاه برق شهید منتظر قائم تجاری سازی شده است و توانسته ایم این نیروگاه تقریبا زیان ده را به سود آوری برسانیم. این نیروگاه در سال گذشته 60 میلیارد تومان سود کسب کرد.

وی افزود: امیدواریم صادرات برق محقق شود تا طرح تجاری سازی نیروگاه شهید منتظر قائم تکمیل تر شود و سودآوری پایدار برای نسل ها در این نیروگاه مستحکم تر شود. افزون براین، این نیروگاه در حال مطالعه طرحی برای یک افزایش ظرفیت 500 مگاواتی است.

http://khig.ir

عضو عادی
    تشکر شده 633 بار در 148 ارسال

نیروگاهی که 25 درصد برق پایتخت را تا مین می کند و دولت از اداره ان عاجز است باید به یک مدیریت کارا و منسجم سپرده شود وخوارزم طبق برنامه مدون 7 ساله داره گام بر میدارد
    به نظر می رسد دو مگاپروژه ساختمانی هما کیدز و الهیه + شرکت معدنی صدر جهان (متولی معادن گرانبها در ایران)+ نیروگاه منتظر القایم حسابی وخارزم را تکان خواهد داد
    نظر شخصی است و عاری از اشتباه نیست پس توصیه به خرید و فروش نمی کنم

عضو عادی
    تشکر شده 84 بار در 52 ارسال

با سلام و صبح بخیر به دوستان عزیز من هیچ اصرار ؛ سفارش به خرید و فروش سهمی را ندارم؟ اما به دوستانیکه وخارزم دارند و هم اکنون در ضرر هستند توصیه میکنم همین الان آنرا با بوعلی عوض کنند تا انشاءالله ضررهای آنها جبران بشه من و سایر دوستان صورتهای مالی بوعلی را بررسی کردیم درواقع این سهم بدون ریسک و آماده حرکت است چند روز دیگه هم صبر کنید تا پایان ماه جاری اما فرصت بسیار خوبی هست برای رصد کردن سهم بازم تصمیم گیرنده خودتان هستید خوب مشورت کنید و بررس کنید این پیشنهاد فقط نظرشخصی من است چه بسا ممکن است منم اشتباه کنم.

5. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید 84717 از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 1,409 بار در 559 ارسال

تو این سهم با این تعداد سهم و ارزش بازار این سهم که جز گردن کلفتهای بازار است به این راحتی بالا نمیره کلی پول لازم داره ببخشید مگه حقوقی مغز خر خورده یک چهارم پولی رو که واسه بالا بردن این لازم داره بزنه تو امسال شلیا و کاما چند برابر این کاسبه پس 11111دنبال نوسانگیری از این سهم نباشید 11111این سهم بدلیل بنیاد خوب از طریق افزایش سرمایه و سودهای دریافتی طی 3 سال کل مبلغی رو که سرمایه گزاری کردید بر میگردونه پس با دنبال کردن حرکات روزانه اعصاب خودتون رو خراب نکنید ما هم از اول دنبال نوسان نبودیم

7. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید argo از ایشان تشکر کرده است:

عضو عادی

سلام دوستان کسی از نحوه و زمان پرداخت سود مجمع گذشته وخارزم خبر داره؟

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال

ارزش پورتفوی سرمایه گذاری خارزمی و تاثیر سهام بانک صادرات بر آن

طبق اطلاعیه مورخه 3-11-95 سرمایه گذاری خوارزمی قیمت تمام شده و ارزش بورسی سرمایه گذاریهای وخارزم بدین شرح است:

قیمت تمام شده پورتفوی بورسی : 779 میلیارد تومان --- ارزش بورسی پورتفوی بورسی : 1274 میلیارد تومان

قیمت تمام شده پورتفوی غیر بورسی : 768 میلیارد تومان

قیمت تمام شده کل سرمایه گذاریها : 1547 میلیارد تومان

ارزش روز سرمایه گذاریهای بورسی + ارزش دفتری سرمایه گذاری های غیر بورسی : 2042 میلیارد تومانپ

قیمت تمام شده سهام بانک صادرات برای وخارزم : 186 میلیارد تومان --- ارزش روز سهام بانک صادرات متعلق به وخارزم : 228 میلیارد تومان

ارزش قیمت تمام شده بانک صادرات نسبت به قیمت تمام شده کل سرمایه گذاریهای بانک صادرات = 12 درصد
    ارزش روز سهام بانک صادرات نسبت به (ارزش روز سرمایه گذاریهای بورسی + ارزش دفتری سرمایه گذاری های غیر بورسی) = 11 درصد

نکته : ما در مفروضاتمان سرمایه گذاریهای غیر بورسی وخارزم را به ارزش ثبتی (قیمت تمام شده) در نظر گرفتیم در حالی که اگر ارزش ویژه در نظر میگیرفتیم سهم بانک صادرات در کل سرمایه گذاریهای وخارزم زیر 9 درصد میشد

همانطور که ملاحظه میکنید بانک صادرات درصد بسیار کمی از سبد وخارزم را به خود اختصاص داده است و با وجود ناو حدود 250 تومانی وخارزم بازار به اشتباه و با بزرگ انگاشتن وبصادر در پورتفوی وخارزم ، ارزش این سهم را به یک سوم ارزش ذاتی کاهش داده است در حالی که با فرض افت 40 درصدی وبصادر در بازگشایی تنها 90 میلیارد تاثیر منفی در پورتفوی وخارزم دارد که میشود سهمی 7 تومان تاثیر منفی اما وخارزم غیر از وبصادر 1812 میلیارد تومان سرمایه گذاری دیگر دارد.

عضو عادی

واقعا سهم افتضاء بازار شده؟
    به کامینتهای قبلی بنده که در حدود پنج ماه قبل درمورد وخارزم مطرح کردم توجه کنید؟
    گفتم براحتی 75 را خواهد دید و حالا بسمت 50 تومان دور از ذهن نیست؟؟؟ عوامل وخارزم اینقدر این سهم را ذلیل کردند که دیگر خاطرات تلخ آن از ذهن ها بیرون نمیرود. بدهی سنگین و اقساط بانکی بابت خرید نیروگاه مستهلک قائم که هیچ توجیح اقتصادی ندارد باید چه انتظاری ازاین سهم داشت. متاسفانه خواب سرمایه برای هر یک از سهامداران حقیقی در این مدت طولانی هرطور محاسبه کنید بازم ضرر است. دوستانیکه در محدوده 100 خارج شدند برد کردند به جرات میتوان گفت سهم تقریبا ورشکسته است!!!!

11. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید 84717 از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 1,409 بار در 559 ارسال

واقعا سهم افتضاء بازار شده؟
    به کامینتهای قبلی بنده که در حدود پنج ماه قبل درمورد وخارزم مطرح کردم توجه کنید؟
    گفتم براحتی 75 را خواهد دید و حالا بسمت 50 تومان دور از ذهن نیست؟؟؟ عوامل وخارزم اینقدر این سهم را ذلیل کردند که دیگر خاطرات تلخ آن از ذهن ها بیرون نمیرود. بدهی سنگین و اقساط بانکی بابت خرید نیروگاه مستهلک قائم که هیچ توجیح اقتصادی ندارد باید چه انتظاری ازاین سهم داشت. متاسفانه خواب سرمایه برای هر یک از سهامداران حقیقی در این مدت طولانی هرطور محاسبه کنید بازم ضرر است. دوستانیکه در محدوده 100 خارج شدند برد کردند به جرات میتوان گفت سهم تقریبا ورشکسته است!!!!
    اگر بانک ملت و تجارت 40 درصد نریخته بودند حرف شما درست بود
    ولی برادر تمام بورس داره با هم مریزه
    ریختن وخارزم عجیب نیست
    البته بنده تمام وخارزم رو فروختم و تبدیل به ملت 115 تومنی کردم به این ترتیب حدود 14 درصد هم وبملت ارزانتر برایم تمام شد نسبت به زمانیکه بجای وخارزم میرفتم وبملت میخریدم
    حلوا که پخش نمی کنند خشک وتر با هم میسوزند
    وخارزم هم یکسهم بانکی است
    اگر قوانین خلق الساعه دولت نبود و بانکها رو اینطور لهه نمیکرد وخارزم هم هیچگاه به 90 هم نمیرسید چه برسه به این قیمت کنونی
    بهرحال بانکی و پتروشیمی و پالایشی که دولت درش دخالت مستقیم داره خصوصا در این دولت بازیچه شده است
    داستان خوراک و بازگشایی پالایشی ها و اینم بانکی ها

13. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید argo از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی

وخارزم پول سود مجمع اخیر را ندارد که به سهامدارانش بدهد دیگه تا آخرش بخوان ......!

صفحه 69 از 85 نخست ... 19596667686970717279 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)