صفحه 26 از 29 نخست ... 1623242526272829 آخرین
نمایش نتایج: از 251 به 260 از 282

موضوع: نشست سران جنبش عدم تعهد در تهران

عضو فعال مخبرالدوله آواتار ها
    تشکر شده 17,297 بار در 4,846 ارسال
    با دفاع از سفر به تهران
    دبيركل سازمان ملل: به قدرت ديپلماسی ايمان دارم

آفتاب: رويترز گزارش داد كه بانكيمون از سفرش به ايران دفاع كرد و گفت كه از اين سفر براي دعوت ايران به شفافيت بيشتر در زمينه برنامه هستهيياش و نيز ارتقاي حقوق بشر استفاده كرده است.

به گزارش ايسنا، بانكيمون، دبيركل سازمان ملل روز جمعه پيش از بازگشت به مقر سازمان ملل در نيويورك در گفتوگو با خبرگزاري رويترز در دوبي، گفت: من به قدرت ديپلماسي ايمان دارم و به گفتوگو و تعامل اعتقاد دارم. اين دقيقا كاري است كه در سفرم به تهران انجام دادم.

بان اگرچه اذعان كرد كه از برخي از پاسخهايي كه مقامات ايراني در گفتوگو با وي ارائه كردند چندان راضي نبود، برخي اتهامات آمريكا و رژيم صهيونيستي مبني بر اين كه وي با شركت در اجلاس جنبش غيرمتعهدها به خواست ايران عمل كرد را رد كرد.

دبيركل سازمان ملل گفت: من فكر ميكنم كه اين سفر نبايد اينچنين مناقشهآميز ميشد. من به عنوان دبيركل سازمان ملل وظيفه دارم با همه كشورهاي عضو اين سازمان تعامل داشته باشم.

بانكيمون كه شش سال پس از سفر دبيركل پيشين سازمان ملل، به تهران سفر ميكرد در شانزدهمين نشست 120 كشور عضو جنبش غيرمتعهدها شركت كرد. برخي از ديگر مقامات حاضر در اين نشست وزيران ارشد دولت سوريه بودند كه به گفته بان، با درخواست او براي دسترسي بيشتر امدادگران بين المللي به سوريه موافقت كردند.

پيش از برگزاري نشست نم، واشنگتن با صراحت نشان داد كه مايل است بان اين نشست را بايكوت كند.

يك سخنگوي وزارت امور خارجه آمريكا در اين باره گفت: ايران از اين فرصت و نيز شركتكنندگان حاضر استفاده ميكند تا توجهات را از شكستهاي خود منحرف كند.

بنيامين نتانياهو، نخستوزير رژيم صهيونيستي نيز از بان خواست كه اين سفر را لغو كند و آن را يك اشتباه بزرگ خواند.
    کد مطلب : 169665

مردم میپرسند که ا.ن را چه کسانی حمایت میکنند؟؟؟

2. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید مخبرالدوله از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (4)
    تشکر شده 2,012 بار در 415 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط homework نمایش پست ها

با سلام و عرض ادب و احترام خدمت آقا بابک عزیز
    آقا بابک عزیز در اینکه شما برای این سایت واقعا زحمت میکشی
    و در جهت پر محتوی تر شدن اون و ارتقای کیفی اون دریغ نمی کنی
    حرفی نیس و طبیعتا زبان ما هم قادر به تشکر از اینهمه زحمت شما نیست
    اما ظاهرا شما از سخنان من و دیگر دوستان دچار سوتفاهم شدین
    ما همه با شما موافقیم که کشور ما تمام اون مشکلاتی که شما میگی رو داره
    و بیشتر حتی! که نمیشه برخیش رو به زبون اورد
    اما واقعا با عوض شدن سوریه این مشکلات درست میشه؟؟؟؟؟!!!!!
    نه والله !
    بقول شما نه با موندنش درست میشه نه با رفتنش!
    اما یه چیز اینجا میمونه ! که منافع ما در سوریه هست
    چه اقتصادی و چه سیاسی ! ولو بعنوان یه سپر جلوی عربستان کوفتی سگ وهابی! و ...
    بقول شما دیگی که برای ما نجوشه
    می خوام سر سگ توش بجوشه!
    به درک که کی میاد و کی میره !
    من فقط حرف ایرونمون زدم!
    نه حرف از دولت و حکومتش !
    برای من سرزمینم و خاک وطنم مهمه ، که غریبه توش هرزگی نکنه
    آقا بابک و دیگر دوستانی که صحبت اقا بابک رو لایک زدین
    فراموش نکنیم تو این برهه زمان همه دنبال منافعشون هستن
    و مانیز باید باشیم ولو شدیم از خود این عرب ها استفاده کنیم علیه خودشون!
    من حرفم همین بود ، که ایرانمون رو خودمون آباد کنیم و بسازیم
    ولو یه عده بالا نشستند و به فکر این مرزو بوم نیستن و اسیر خودخواهی حکومت شدن
    ولی من و تو که سرباز این خاکیم، برای خاک مون تلاش می کنیم نه برای این حکومت و دولت !

بازم از اقا بابک عزیز بابت اینهمه زحمتی که میکش در جمع اوری اخبار خیلی تشکر میکنم
    که گرچه بقول بعضی ها عدم ازادی بیان تو ایران باعث خیلی از این سوتفاهم ها میشه
    اما نه آقا بابک عزیز ما اگر خبرای شما رو دنبال میکنیم و به این تایپک میایم بخاطر اعتمادیه که به خبر رسانی شما داریم نه زور و اجبار !!

با سلام

1)شما از کجا می دانید با رفتن سوریه و بعضی ها ، کار درست نشه؟
    2)منافع سوریه منافع ما نیست برادر من !!!! منافع سوریه منافع مقاماته
    3)شما از کجا می دانید اگر غریبه تو این مملکت هرزگی کنه وضع از این بدتر بشه؟ آیا وضعیت از این هم می خواد بدتر بشه؟!!!!!!!
    4)از کجا معلوم با رفتن عده ای ایران آباد نشود؟ شما که می گویی ایران را خود آباد کنیم از کجا معلوم اینطوری آباد نشه؟
    5)من و شما چه تلاشی می تونیم برای این مملکت بکنیم؟؟؟ و آیا با رفتن بعضی ها امکان آبادانی وجود ندارد؟
    فحشا بیداد می کند .
    گرانی پدر همه را درآورده است.
    شما چه می دانید که بعضی ها برای شکم پر کردن زن و بچه شان چه کارها که نمی کنند؟
    شما می دانید وقتی سر ماه کرایه خونه نداری بدی یعنی چی؟
    شما میدانی این همه جوان معتاد ناشی از بیکاری است که این دولت نتوانسته برای آنها کاری درست کند؟
    شما می دانید که اکثر تحصیل کردگان این مملکت بیکار هستند؟
    شما با این وضعیت ،چگونه می خواهی وطن را آباد کنی؟
    شما می دانید که آدم در همین تهران امنیت نداره و تو روز روشن برای چند صد هزار تومان بر روی آدم قمه می کشند؟
    امنیت یعنی این؟ یعنی در این حال و اوضاع امنیت داریم؟
    امنیت اقتصادی که نداریم ، این از بورسمونه و این از اوضاع اقتصادی مملکت
    امنیت جانی و مالی هم که نداریم
    پس دیگر چه می خواهیم؟
    از کجا معلوم با رفتن اسد و ... ، وطن آباد نشود ؟
    دیگر از این که هست می خواهد بدتر شود؟؟؟؟

وصال او ز عمر جاودان به

خداوندا مرا آن ده که آن به
    ویرایش توسط Merita : 2012/09/01 در ساعت 16:33

عضو فعال homework آواتار ها
    تشکر شده 3,125 بار در 655 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط پرریسک نمایش پست ها
    در پستها اقا بابک بنده فقط خبررسانی رو دیدم ...اقا بابک فکر نکنم تو شورای امنیت عضو باشن وحق وتو داشته باشن وانتظار ازشون داشته باشیم برا خاطر منافع ایران از بشار حمایت کنن

در واقع یک کاربر عادی که فقط خبر رسانی می کنن...فکر نکنم این خبررسانی ایشون در ماندن یا رفتن بشار سر سوزنی اثر داشته باشه ..

به امید سربلندی ایران عزیز ومردمان ایران زمین .....
    خوب با به وسط اومدن جناب جعفر آقا دیگه مجال ادامه ی صحبت برای من نمیمونه
    دوستان باورکنید منم با شما موافقم !
    اما شاید تو مصداق اینکه چی به نفع کشورمون هست و چی نیست
    یکم اختلاف سلیقه داشته باشیم
    و این هم کاملا طبیعیه ! چون من اون دید وسیع رو ندارم که با تمام جوانب بخوام نظر بدم
    و با حرف یکی دیگه از دوستان هم تا حدودی موافقم که اوضاع انقدر خرابه
    که نمیشه از این بدتر بشه
    اما من دیدم به سوریه بعنوان یه سپر بود ، البته نه به هر قیمتی
    و نه حتی به قیمت آزار مردمانش و ...
    جناب پر ریسک من نیز با شما موافقم و از کودکی با با قطره های اشک
    مادرم هنگام شیر دادنم بهم یاد داده
    که اگر دین نداریم آزادمرد باشیم
    و امیدوارم یه روز خوب برا همه بیاد که اون روز ما همو نکشیم ...

یه روز خوب میا د که ما همو نکشیم/به هم نگاه بد نکنیم
    باهم دوست باشیم و دستبندازیم روشونه های هم اها/مث بچگیا تو دبستان
    هیچکدوممونم نیستیم بیکار در حالساختو سازه ایران
    واسه اینکه خسته نشی اینبار من خشت میزارم / توسیمان
    بعداین همه بارون خوب بالاخره پیداش میشه رنگین کمون
    دیگه از سنگ ابر نمیشه اسمون/ به سرخی لاله نمیشه اب جوب
    موذن اذان بگوخدا بزرگه بلا بدور/مامان امشب براموندعا بخون

تا جایی که یادمه اینخاک همیشه ندا میداد/یه روز خوب میاد که هرجومرج نیستو تو شلوغیا
    به جا فحش بههم شیرینی میدیمو زولبیا بامیه/همه شنگولیمو همه چی عالیه / فقط جای رفیقامون که نیست خالیه

راستی وقتی یه روز خوب میاد شاید از ما چیزی نمونه جز خوبیا
    نا امنوخراب نیس همه چی امنو امان/ کرما هم قلقلکمون میدنو میشیم شادروان
    اسمونبه چه قشنگه کنار قبر سبزه چمنه/هیچ مغزی نمیخواد در ره/فقط اگه صبر داشته باشی حله
    دست اجنوی کوتاست از خاک نگو اووووو کو تا فردا

به امید سربلندی ایران عزیزم
    دنیا دو روز است ... روزی برای تو ، روزی علیه تو

5. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید homework از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال پرریسک آواتار ها
    تشکر شده 121,376 بار در 6,798 ارسال
    دوست من در درجه اول به امید سربلندی مردم وکشورمون ایران عزیز که خیلی مردم نجیبی هستن ....

در درجه ی دوم هم به امید ازادی وپیروزی تمام مردم رنج کشیده دنیا ...

بنی ادم اعضای یکدیگرند .....که در افرینش زیک گوهرند......

قصد جسارت به هیچ دوستی نبود ...مطمئن هستیم همه دوستان با قلبی پاک به فکر مردم وسرزمینشون هستن وهمه این حرفها وصحبتها از سر دلسوزی هست ..

امیدواریم مسئولان راه سربلندی این کشور رو در پیش بگیرن...

7. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید پرریسک از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مخبرالدوله آواتار ها
    تشکر شده 17,297 بار در 4,846 ارسال

مردم میپرسند که ا.ن را چه کسانی حمایت میکنند؟؟؟

9. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید مخبرالدوله از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(11) بابک 52 آواتار ها
    تشکر شده 55,576 بار در 13,434 ارسال
    لازم باشد مجلس هزينه اجلاس تهران را بررسي ميکند

برگزاري شانزدهمين اجلاس سران کشورهاي عضو جنبش عدم تعهد در تهران علاوه بر اينکه اتفاق سياسي بسيار مهمي است، به واسطه حضور بيش از پنج هزار نفر از 120 کشور جهان ميتواند تبعات مهم اقتصادي و گردشگري براي ايران به همراه داشته باشد.
    پايتخت که ميزبان روساي جمهوري، نخست وزيران، روساي مجلس، هياتهاي ديپلماتيک، کارشناسان، خبرنگاران و هياتهاي همراه کشورهاي عدم تعهد بود ، فرصتي را به دست آوردتا به واسطه ميزبانياش درآمد ارزي براي کشور به ارمغان آورد.
    البته در اين ميان بحث نظارت بر هزينهها نيز وجود دارد. جبار کوچکينژاد نماينده رشت در مجلس به قانون گفت: برپايي اين اجلاس را نبايد از ديدگاه اقتصادي بررسي کرد چرا که نتايج آن به اندازهاي براي ما مهم است که براي پرداخت هزينهها بايد ذرهبين به دست بگيريم. نماينده مردم رشت در مجلس درباره ورود قوه مقننه به هزينههاي اجلاس تهران تاکيد کرد: لزومي ندارد دولت گزارشي از هزينههايي که براي برپايي اجلاس داشته است را به مجلس بياورد.وي اظهار داشت: با اين وجود اگر نمايندگان لازم بدانند، هزينههاي اجلاس را بررسي خواهند کرد اما هر اجلاسي در کنار هزينههايي که دارد قطعا سودهاي سياسي و اقتصادي خواهد داشت.جعفر قادري نماينده مردم شيرازنيز در مجلس تاکيد کرد که برگزاري اين اجلاس در تهران براي اقتصاد کشور در بلند مدت و کوتاه مدت تاثيرگذار است.اين نماينده عضو کميسيون برنامه و بودجه اظهار داشت: درست است که به واسطه برپايي اجلاس عدم تعهد، تهران تعطيل و محدوديت تردد در آن اعمال ميشود اما از آنجا که اعضاي شرکت کننده در اين اجلاس هزينه حضور خود را ارزي پرداخت ميکنند نه تنها برگزاري اجلاس عدم تعهد هزينهبر نيست بلکه ميتواند خسارت وارده بر بازار کسب و کار مردم را جبران کند.وي ادامه داد: همچنين اين فرصت در اختيار مسئولان کشور قرار ميگيرد تا با برقراري ارتباط ضمن شکستن تحريمهاي يکجانبه آمريکا و غرب با امضاي قراردادهاي بلند مدت در قالب پيگيري وارداتي و صادراتي محصولات، ارتباط اقتصادي خود با 118 کشور دنيا را حفظ کند.لازم به ذکر است ، بر اساس گزارشهاي ارائه شده از بخش هتلداري تهران درآمد ارزي ناشي از اسکان مهمانان اجلاس عدم تعهد در تهران بالغ بر 25 ميليارد دلار خواهد بود. البته بايد يادآوري کرد در ارائه آمار درآمد ارزي مسئولان آمارهاي متفاوتي ارائه کردند و اختلاف بسياري در اين زمينه وجود دارد.در حالي که معاون تشريفات ستاد برگزاري اجلاس سران عدم تعهد درآمد صنعت هتلداري از برگزاري اجلاس را بيش از 50 ميليارد تومان عنوان کرده بود، معاون گردشگري کشور از سود 12 ميليون و 500 هزار دلاري هتلها در پي اجراي اين اجلاس خبر داد، مبلغي که بيش از 25 ميليارد تومان برآورد ميشود.مسوولان برگزاري اين اجلاس عنوان کردند، تنها هزينه اقامت يک تا هشت نفر از هيئتهاي کشورهاي شرکت کننده در اجلاس تهران را پرداخت ميکنند و باقي اعضاي هيئت بايد هزينه اقامت خود را تقبل کنند، اما اين موضوع درهاله‎اي از ابهام است چرا که کشور هند با هيئت 150 نفره در اين اجلاس شرکت کرد، به عبارتي اين کشور بايد هزينه اقامت 142 نفر را پرداخت کند که مبلغ قابل توجهي است.
    The greater the risk ، The greater the reward

هر چقدر ریسک بزرگتری کنی ، پاداش بزرگتری بدست میاری

11. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

واکنش مصر به ترجمه نادرست صداوسیما: مرسی گفت "سوریه" نه "بحرین"

روزنامه الاهرام نوشت مترجم تلویزیون دولتی ایران، در ابتدای سخن مرسی در نشست غیرمتعهدها درباره سوریه با جایگزین کردن کشور بحرین به جای سوریه سخنان مرسی را تغییر داد.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
    روزنامه الاهرام نوشت مترجم تلویزیون دولتی ایران، در ابتدای سخن مرسی در نشست غیرمتعهدها درباره سوریه با جایگزین کردن کشور بحرین به جای سوریه سخنان مرسی را تغییر داد.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب ؛ در اینباره ، عمرو رشدی سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه مصر با تکذیب بخشی از ترجمه ارائه شده از صحبت های محمد مرسی رئیس جمهور مصر در اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در تهران توسط صدا و سیمایی ایران گفت که مرسی در سخنانش هیچ اشاره ای به كشور بحرین نکرده است.

رشدی با تکذیب ذکر بحرین در سخنرانی مرسی گفت که افتتاحیه نشست تهران و سخنرانی رئیس جمهور مصر، زنده و مستقیم از بسیاری از تلویزیون ها پخش شد و می توان متن کامل آن را بر روی سایت وزارت امور خارجه مصر در شبکه اینترنت دید.

بنابرادعای "الاهرام" در بخش های دیگری از صحبت هم هنگامی که مرسی کشورهای شاهد تغییر با وصف کشورهای "بهار عربی" نام می برد، مترجم نام بحرین را هم می گنجاند و از "بهار عربی" به عنوان "بیداری اسلامی" یاد می کرد.

13. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر ویژه بورسی کریم مهدوی آواتار ها
    تشکر شده 3,836 بار در 775 ارسال
    صفحه فیلترینگ در ایام اجلاس عدم تعهد

تو مرد باش و میاندیش از گرانی درد/همیشه درد به سروقت «مرد» می آید

15. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید کریم مهدوی از ایشان تشکر کرده اند:

شهروندان و محاسبه هزینه و فایده اجلاس سران در تهران

این روزها که اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد پایان یافته و با عزیمت ۷۰۰۰ عضو هیئت های نمایندگی، گرد و غبار تبلیغاتی پشت سر مهمانان آن فروخوابیده است، بسیارند شهروندان این آب و خاک که از خود می پرسند آیا از این همه هزینه از جیب مردم، فایده ای هم برای کشورشان نصیب می گردد؟این پرسشی است که پاسخ به آن را باید در تجزیه و تحلیل دقیق قضیه اجلاس سران عدم تعهد در ایران جست و جو کرد، اما بی فایده نیست که بدانیم چنین پرسش هایی همیشه و در همه زمان ها در اذهان شهروندان کشورهای میزبان حضوری پررنگ داشته است. نمونه جالبی از این قبیل پرسش ها را در متنی به قدمت ۱۵۰ سال می توان یافت.در سفرنامه حاج سیاح آمده است که ورود او به پاریس، با برگزاری جشن های پادشاهی ناپلئون سوم همزمان شده و فرانسه در آن وقت، میزبان سلاطین و امرای بسیار از گوشه و کنار دنیای متمدن بوده است. هنگامی که در میان مردمی که به تماشای عبور پادشاه فرانسه و دیگر پادشاهان ایستاده بودند قرار داشت، میان او و برخی تماشاگران گفت و گویی در می گیرد که خواندنی است:چند نفر از کارگران فرانسه را دیدم که دشنام به ناپولیون می دادند و می گفتند با این ریشخند، مردم را از خود راضی کردی، آفرین. امید آن که مانند لوی سیسر [لویی شانزدهم] بر تخت سیاه طوق گیوتین را به گردنت ببینیم. متحیر شدم که این ها چه مردمانی هستند. گفتم برادر، من اهل فرانسه نیستم و این ولایت آزادی است، هر که هرچه بخواهد بگوید؟ گفت بلی. گفتم شما فرمودید من هم شنیدم، می خواهم بدانم این سخن با سبب است و مدلل می دارید یا بیهوده بود؟ گفتند مدلل می داریم. گفتم چه سبب دارد که به مرگ این مرد راضی هستید؟ گفتند مرگ این یک نفر سبب آسایش تمام بندگان خداست. گفتم چرا؟ گفت از روزی که این شخص سلطان و رئیس شد تا به حال که پادشاه زمین است برای ماها چه فایده، ما که راحت نداشتیم. مثلا یک روز با مکزیک جنگ داشت و یک روز به حمایت ایطالیا می رفت و یک روز به حمایت عثمانلو حرکت کرد، همیشه مانند زالو خون مردم ما را خورده، برای هوای نفس خود و الحال که جمیع سلاطین را دعوت نموده جز خرج بیهوده به جهت ما چه فایده دارد.حاج سیاح به این پاسخ اکتفا نکرده بار دیگر با صاحب هتلی که درآن سکنی گزیده بود مسئله را طرح می کند و می پرسد که آیا کسانی که با آن کارگر همفکر و همسخن باشند بسیارند و چنین پاسخ می شنود:گفت بسیارند و این مرد [ناپلئون] هم محض زیرکی این اجتماع سلاطین را اسباب کرده که مسلط تر شود و رعیت را از اتفاق دول بترساند ولی خیال باطل است، بعد از آن که رعیت خوشحال نباشد، اتحاد دول چه حاصل دارد؟صد البته مردم زمان ما دریافته اند که در نطام های خودکامه، مرگ حاکم مستبد نمی تواند الزاما به بهروزی آن کشور بینجامد و راه سعادت ملت ها از اصلاح ساختاری نظام موجود می گذرد. اما پرسش گری شهروندان نسبت به عملکرد حاکمان، از جمله حقوقی است که در نظام های مردم سالار به رسمیت شناخته می شود و در نظام های تمامیت خواه مبتنی بر خودکامگی، به عنوان نشانه خیانت به میهن و جرمی نابخشودنی تلقی می گردد. و در زمانه ما، با وقوع انقلاب اطلاعاتی در دنیا، پنهان نگه داشتن نیات واقعی سیاستمداران، کاری بس دشوار شده است. دانستن حق مردم است و دست اندرکاران کنفرانس تهران، بهتر است به جای توسل به توجیه های ناموجه، به فکر ارائه پاسخی قانع کننده به مردم خود باشند.

17. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 763 بار در 156 ارسال
    محمدجواد لاریجانی: اظهارنظرهای مخالف در اجلاس سران، نشانه سعه صدر ایران است
    این مردک خجالت نمی کشد؟؟....نکند می خواستند مرسی و دبیرکل سازمان ملل هم از حضرات اجازه بگیرند؟!فکر کرده اند چون خودشان برای هرکاری باید از ولی شان اجازه بگیرند آنها هم موظف به چنین کاری هستند غافل از اینکه آنها که جای خود دارند مردم آزاده و ضد استبداد ایران هم پشیزی برای آقایان ارزش قائل نمی شوند و آن می کنند که خود می خواهند نه آنی که آقای آنها بخواهد

19. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید حسینی از ایشان تشکر کرده است:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بوک مارک ها