نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: راهنمايي در رابطه با بورس

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال

راهنمايي در رابطه با بورس

با سلام خدمت دوستان
    بنده تصميم دارم وارد بورس شوم ولي در اين زمينه اطلاعات و تجربه ندارم ميخواستم بدانم ايا با مطالعه مداوم و تمرين با بورس مجازي ميتوانم در اينكار موفق شوم و يا بايد حتما در كلاسهاي اموزشي شركت كنم و متاسفانه بنده به علت شرايط كاري قادر نيستم در كلاس شركت كنم اگر لطف كنيد و مرا در اين ضمينه راهنمايي كنيد از شما ممنون ميشوم .چون واقعا به اينكار علاقه دارم ولي متاسفانه نميدانم از كجا شروع كنم

كاربر فعال
    تشکر شده 5,937 بار در 979 ارسال
    مثلث موفقيت در بورس چيست؟

اضافه شده در تاریخ: 1391/10/11 05:06 ب.ظ - تعداد بازدید: 7

به گزارش خبرنگار خبرگزاري موج، چرا فعاليت رسانه اي در بازار سرمايه حساس است؟ چرا رسانه هاي مجازي در بورس تهران کمتر رشد کرده اند و اساساً چرا برخي سايت ها مانند بورس24 توانسته به جايگاه مناسبي در بازار سرمايه ايران دست پيدا کند؟ بورس24 در حالي به عنوان بزرگترين رسانه مجازي بازار سرمايه با دارا بودن 45 هزار کاربر و همچنين بيش از 40 هزار بيينده ثابت در روز به عنوان پربيننده ترين سايت خبري – تحليلي شناخته مي شود که در مدت هفت سال گذشته سايت هاي تحليلي و خبري متعددي به حوزه رسانه اي بازار سرمايه ورود پيدا کرده اند و متأسفانه شاهديم برخي از آن ها پس از مدتي از گردونه فعاليت خارج شده و برخي ديگر هم در حد يک سايت کوچک باقي مانده اند. اين پرسش و پرسش هايي از اين دست از جمله سوالاتي بود که ما را به انجام اين گفت و گو با عليرضا باغاني مدير اين سايت ترغيب کرد. وي که نامش در زمره پيشگامان فعاليت رسانه هاي اينترنتي در ايران از آغاز دهه 80 قرار دارد، در اين گفت و گو به سوالات ما اين گونه پاسخ گفت. پايگاه اطلاع رساني و تحليلي بورس 24 در 7 سالگي خود شمار کاربرانش از مرز 45 هزار نفر هم سبقت گرفته. دليل اقبال اين چنيني سهامدران به سايت را در چه مي دانيد؟ خب؛ ما روزانه پذيراي بيش از 50 کاربر جديد هستيم. آنها خود در پايگاه اطلاع رساني و تحليلي بورس24 ثبت نام مي کنند که اين استقبال شايان توجه از خدمات تحليلي – خبري بورس 24 موجب شده تا سالانه بيش از 10هزار فعال بازار سرمايه نيز به خانواده بورس 24 بپيوندند. البته من در اين هفت سال مديريت اين سايت را بر عهده نداشتم، اما به نوعي در کنارش بودم. مديريت اين رسانه حدود سه سال است که بر عهده من گذاشته شده. در ابتداي کار من سعي خودم را بر اين گذاشتم که ضعف هاي کار را شناخته و با برنامه ريزي هاي دقيقي بر روي بهتر شدن بخش هاي مختلف سايت نيز کار کنم. هر چند در ابتداي کار بهبود تمام بخش ها با توجه به حساسيت کار وقت زيادي را طلب مي کرد و در واقع ساختن يک برند رسانه اي در فضاي مجازي امري شبانه روزي بود. چرا که براي به روز رساني مطلوب سايتي چون بورس 24 بايد به واقع 24 ساعته آنلاين بود، در شرايطي که براي يک روزنامه نگار حرفه اي تهيه و توليد گزارش و انجام کار روتين روزنامه نهايتا به پنج ساعت زمان در روز نياز دارد. به هر حال، در اين مدت بخش هاي زيادي به سايت اضافه شد. جذب بهترين خبرنگاران تخصصي بخش هاي مختلف اقتصادي جهت نگارش مطالب مختلف، به کارگيري ارتباطات اکتيو با فعالان بازار جهت رسيدن به اخبار مهم و به روز رساني روزانه صد خبر به نوعي ما را پيش سهامداران روسفيد کرد. وقتي که ما با عدم ريزش کاربر روبرو شديم، با همکارانمان به اين نتيجه رسيديم که مسير حرکتي ما حالا اعتماد اهالي بازار را را جلب کرده است. در حال حاضر شمار کاربران اين رسانه که در بهار امسال 40 هزار نفر بود، از مرز 45هزار نفر هم عبور کرده است که نشان دهنده استقبال فعالان بازار سرمايه از اين رسانه تخصصي است. رسانه هاي اينترنتي زيادي در اين بازار وجود دارد؟ اما آيا آن ها هم نيروهاي خوبي را جذب مي کنند؟ من هم قبول دارم. در بازار سرمايه ايران سايت هاي خبري و تحليلي متعددي وجود دارند و البته ما از اين موضوع که فضاي رسانه اي بازار سرمايه گسترده و متنوع است و ما همکاران خوبي نيز در اين حوزه داريم خوشحاليم، اما اين که چرا فعالان بازار سرمايه عمدتاً بورس 24 را انتخاب مي کنند را بايد از خود آن ها پرسيد. من جواب سوال خودم را نگرفتم! ببينيد از آن جا که بازار سهام ايران يک بازار تخصصي و پيچيده به شمار مي رود و فعاليت در آن نيازمند مباني علمي و تحليلي است، معامله گران حاضر در آن هم از هوش و ذکاوت زيادي براي فعاليت در اين بازار برخوردارند. خب، به تعبيري واضح تر اين افراد به راحتي تشخيص مي دهند که چه خبر يا تحليلي جهت دار است يا اين که کدام رسانه در بازار سرمايه مستقل عمل مي کند، بر همين مبنا فکر مي کنم بخش عمده اي از اعتمادي که اهالي بازار سرمايه به بورس 24 کرده اند، نشأت گرفته از همين موضوع است که ما را مستقل مي دانند. بورس 24 خبرهايش جهت دهي خاصي ندارد؟ ببخشيد که اين سوال را مي پرسم، اما بايد گفت. بعضي اوقات،حرف هايي گفته مي شود و يا اين شائبه به وجود مي آيد که خوب لابد اين ها که اين خبرها را کار مي کنند، خودشان خريد و فروش هاي عمده اي انجام مي دهند و سودهاي کلاني هم مي برند، لابد! براي اين سوال چه پاسخي داريد؟ اين را از قول من بنويسيد و حتما هم منتشر کنيد که تحليل هاي بورس 24 به هيچ عنوان بر اساس منافع شخصي يا گروهي صورت نمي گيرد. به اعتقاد من يکي از آفت هاي فعاليت رسانه اي در بازار سرمايه، ورود خبرنگاران و تحليل گران به حوزه سرمايه گذاري و خريد و فروش سهام است. اين موضوع سبب شده تا ايده رسانه هاي مجازي براي فعاليت در حوزه بورس، به دليل همين آفت پس از مدتي با شکست مواجه شود و کمتر سايتي بتواند اعتماد فعالان با هوش بازار سرمايه را جلب کند. اين در حالي است که در بورس 24 خريد و فروش سهام توسط تحليل گران و خبرنگاران با محدوديت جدي مواجه است. به تعبيري واضح تر بورس 24 منافع خود را در فروش خدمات متنوع خود به اهالي بازار سرمايه ديده است و براي حفظ مشي مستقلانه خود به طور جدي از ورود به حوزه هاي سرمايه گذاري در بورس خودداري مي کند. چه خبر از ايده هاي جديد در بورس24 ؟ مهمترين اتفاقي که از ابتداي سال 91 تاکنون در بورس 24 رخ داد، مجهز شدن اين تارنماي اينترنتي به تکنولوژي وب 2 بود. اين مهم دسترسي و مشاهده سايت را در فضاي مجازي براي کاربران سريع تر و آسان تر نمود و البته شکل و شمايل سايت را هم به شکلي بهتر و به نوعي دگرگون ساخت. افزايش تحليل هاي منتشره در بورس 24 هم يکي ديگر از برنامه هاي اجرا شده در سال 91 بود.در بورس 24 هر هفته حدود 10 تحليل تکنيکال و بنيادي منتشر مي شود که در مقايسه با سال قبل افزايش 100درصدي داشته است. همچنين اخبار منتشر شده در بورس 24 که عمدتاً مصاحبه با مديران شرکت هاي مورد توجه بورسي است، توانسته به جايگاه خوبي در ميان کاربران دست پيدا کند.اما در هر حال به افرادي که تاکنون با بورس 24 آشنا نبوده اند، پيشنهاد مي کنم که يک بار به سايت ما مراجعه کنند.همکاران ما حتي حاضرند که به کاربران تازه وارد 48 ساعت اشتراک رايگان بدهند. در اين جا لازم است اشاره کنم آنچه که موجب جذابيت بورس 24 شده، مجموعه خدمات متنوع آن است. کاربران ما در طول روز اغلب از پيامک هاي لحظه اي و البته راهگشاي بورس 24 بهره مند مي شوند و در طول روزهاي مختلف هفته تحليل هاي مختلف بنيادي و تکنيکال، تحليل بازارهاي جهاني و مطالب جذابي از اين دست روي خروجي بورس 24 قرار مي گيرد. بماند که براي رصد بازارهاي موازي بورس و رفع دغدغه کاربران از تحرکات بازارهاي موازي و اين که از تحولات ديگر بازارهاي سرمايه گذاري جا نمانند؛ بخش نبض بازار طلا تدارک ديده شده که لحظه به لحظه بازار آتي و نقدي و جهاني سکه را رصد مي کند، ضمن اين که هر روز تحليل جامعي از اوضاع بازار ارز و طلا منتشر مي شود و در نهايت هفته اي يک بار هم گزارش کاملي از اوضاع بازار مسکن. اما خدمات ما بسيار متنوع زياد است و در اين مصاحبه نمي گنجد، اما در يک جمله مي توانم بگويم: ما مثلث موفقيت در بورس را در اختيار فعالان بازار سهام قرار مي دهيم و آن ها عبارتند از اطلاعات به موقع ، تحليل هاي به روز و کارشناسانه و عکس العمل سريع. ديگر چه برنامه هايي داريد؟ ارتقاي محتواي سايت بورس 24 در تمامي سطوح جزو برنامه هاي ما است. همچنين در پايان سال 91 همانند سنوات گذشته سالنامه تخصصي بازار سرمايه توليد و تقديم فعالان بازار سرمايه مي شود. به تداوم جريان آزاد اطلاع رساني در بورس چقدر اميدواريد؟ انسان با اميد زنده است. ما هم اميدواريم که جريان آزاد اطلاع رساني در ميان خانواده بزرگ بازار سرمايه تداوم داشته باشد.
    لینک اصلی خبر

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)